Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!
Mennyit fogyaszthat a Pana P50C3, ha rádiót hallgatok rajta és kikapcsolom a kijelzőjét?
Lehet vennem kéne egy olcsó rádiót erre a célra?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#6402) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

sziasztok tudtok valamit Samu új plazma modellekről?

(#6403) nightshadow válasza Hsanyika1 (#6402) üzenetére


nightshadow
veterán

(#6404) DM-Fan válasza wiggen123 (#6401) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Minimálisat. Kikapcsolt kijelzővel szerintem 50 Wh alatt. Ettől függetlenül rádióhallgatásra rádiót, vagy rádiós erősítőt javasolnék - bár utóbbi nem feltétlen fogyaszt kevesebbet, viszont jobban szól.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6405) Hsanyika1 válasza nightshadow (#6403) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

köszönöm itt már árulják őket[link]

(#6406) BBéci válasza DM-Fan (#6404) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem sem jó ötlet tévével rádiózni, bár az MP3-hoz megfelelnek a tévé hangszórói is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6407) DM-Fan válasza BBéci (#6406) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért még az mp3-hoz is jobb egy normális sztereó hangfalpár.

Get Moded!

(#6408) BBéci válasza DM-Fan (#6407) üzenetére


BBéci
titán

Engem vallatni lehet az adatkomprimált, butított zenei formátumokkal, ezért nem nyilatkozom arról, hogy mi a jobb hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6409) DM-Fan válasza BBéci (#6408) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Megszámlálhatatlanul sok vaktesztet láttam, ahol vérmes hifi-huszárok véreztek el a losless/mp3 összehasonlításkor. Ettől függetlenül én is a losless/SACD variációra esküszöm, de azért tudom, hogy egy mp3 is tud jól szólni, ha minőségi a kódolás - mert ott is van különbség gazdagon. Márpedig annak sem mindegy, hogy min hallgatod. A mai TV-k beépített hangszórói gyakorlatilag semmire nem jók.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6410) XtremLor válasza DM-Fan (#6409) üzenetére


XtremLor
őstag

" A mai TV-k beépített hangszórói gyakorlatilag semmire nem jók."
Sajnos ez valoban igy van, egyre vekonyabb a kava, es maga a keszulek is, a hangzas meg egyre szornyubb.

40-45Wh mertem kikapcsolt kijelzonel a g30-on az elozo kerdesre valaszolva.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#6411) BBéci válasza DM-Fan (#6409) üzenetére


BBéci
titán

Ma végre megérkezett a várva-várt Norma Revo IPA-140, a CDP-1R a jövő héten egészíti ki a rendszert. Ezeket a high-end készülékeket csak a legkiválóbb minőségű, audiofil kiadványokkal "etetem". Végre a tápellátás is méltó szintre emelkedett: Isotek Solus, AudioQuest NRG X3 kábelek.
Aki nem hallja az említett formátumok közti különbséget, az hallássérült. Nyilván Te is meghallanád, nem véletlenül SACD-zel.
A FLAC-okat Lehmannaudio Linear USB DAC-kal, AKG K-501 fülessel hallgatom, (várok egy Sennheiser HD700-ast) vagy a Marantz NA7004-ről küldöm a Norma erősítőre.
A tévék hangszóróit ne is emlegessük! Kivételt képeznek a Loewe-k.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6412) DM-Fan válasza BBéci (#6411) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Aki nem hallja az említett formátumok közti különbséget, az hallássérült. Nyilván Te is meghallanád, nem véletlenül SACD-zel."

Én ezzel tisztában vagyok, viszont tényleg sokan megtévednek a teszteken, még a nevesebb teszterek is - ami számomra is megdöbbentő. Amit tehetek SACD-n veszek a kedvenc lemezek közül, sajnos elég kevés kiadvány elérhető ilyen minőségben. Az mindenesetre tény, hogy döbbenetes különbség tud lenni egy sima CD és egy SACD között - és itt nem elsősorban a multichannel keverésre gondolok. Egymás után hallgatva is ki merem jelenteni, hogy sokkal többet nyújt egy minőségi SACD, mint az eredeti kiadvány.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#6413) BBéci válasza DM-Fan (#6412) üzenetére


BBéci
titán

A legtöbb SACD-lejátszón (hibrid lemezzel) lehet kapcsolgatni CD és SACD között, ezt mindig kipróbálom.
Legutóbbi tesztalanyaim: Mark Levinson No512, Denon DCD 2010AE, OPPO BDP-95EU. Mindegyiken, ártól függetlenül, tisztán, egyértelműen megkülönböztethetőek voltak a rétegek. Az SACD után tompának, fakónak, élettelennek tűnik a CD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6414) Typeter válasza Typeter (#6398) üzenetére


Typeter
csendes tag

Közben én is találtam a Budaörsiben 160K-ért. :)
Megkérdeztem, hogy miért van ez, de persze semmit nem mondtak azon kívül, hogy rugalmas az árazásuk...

(#6415) Gabor970 válasza wiggen123 (#6401) üzenetére


Gabor970
addikt

nem tudom, van-e erősítőd, ha igen, akkor nagyon olcsón kaphatsz igazán jó tunert vaterán. Szinte utánad dobják. Egy bő éve vettem én is egy luxman erősítőt, és gyakorlatilag rámtukmált ajándékba az eladó egy szintén luxman tunert. T111L Gondoltam ez is csak a port fogja majd. Ahamm, azóta rengeteget hallgatok rádiót. Család el aludni, én meg gyorsan egy kis MR3 Bartókot levezetésképp. Nagyon tetszik a hangja!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#6416) mp54 válasza Gabor970 (#6415) üzenetére


mp54
senior tag

(Használt) rádió tuner engem is érdekel, de akkora a kínálat és nem értek hozzá! Mi alapján szűrjek/válasszak? Az erősítő Rotel és sötét színű....

(#6417) mindfreak


mindfreak
őstag

Sziasztok!

Van egy Panasonic TH-42PX8ES plazma tévém. Nem találom a menüjében a white wash funkciót. Ilyen vagy ehhez hasonló feature nincs benne? :S

Köszi.

(#6418) DM-Fan válasza mindfreak (#6417) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azért nem találod benne, mert nincs is benne ilyen. Ezt a funkciót először a 2011-es Panasonic modellekbe tették bele. Nincs is rá igazán szükség: járasd változó képtartalommal és kész!

Get Moded!

(#6419) Gabor970 válasza mp54 (#6416) üzenetére


Gabor970
addikt

sajnos nem vagyok igazán jártas a tunerek világában. Amit rámsóztak, az nekem nagyon bevált, illetve találtam is róla cikkeket, amik dicsérték. Most is látok ugyanilyen luxman T111L típust. Nem tudom te mit hallgatsz rádióban, nekem az a fontos, hogy klasszikus illetve hangszeres zenén jól szóljon. Nézz meg párat ami árban és ránézésre tetszik a kínálatból, és googlezz rá. Néha felső kategóriás, egykoron tényleg magas összegekbe kerülő felső kategóriás darabokat is olcsón meg lehet venni, mert szinte már senkinek sem kell.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#6420) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Akinek van LG tvje meg tudná mondani, h kell a digitális földi sugárzású adókat beállítani rajta? A hagyományos sugárzásúak megvannak (m1,rtl, tv2), de nekem az kellene amit HD-ban adnak, leginkább az m1. Addig eljutottam, h beállítások, hangolás és fent lehet váltani, h TV és DTV. Akkor oda kiírja, h VHF CH. 5 alatta egy skála rossz -- jó, de a skálán nincs semmi jelzés, h milyen az adás és alatta nem lehet hozzáadást nyomni és keresni sem lehet.

(#6421) krx21


krx21
nagyúr

Ha valakit esetleg érdekel: Eladó
Panasonic 55VT30E: 499.000 Ft.
Üzemidő: 350 óra, Pecsételt 5 év garancia.
A készülék kifogástalan állapotú, gyakorlatilag új, pixelhibamentes, statikus tartalmat soha nem látott...
Beszerzése közvetlen a Panasonic Magyarországtól történt...

(#6422) zsigus válasza szonti (#6420) üzenetére


zsigus
őstag

Gondolom meg kell adni neki, hogy milyen csatornákon keressen, nézz utána a mindigTV oldalán, hogy nálad melyik csatornákon (pl. nálam CH 31, 63, 68 ha jól emlékszem) jönnek az adók. Valószínűleg a távirányító fel-le és/vagy számgombjaival meg tudod adni a csatornaszámot (vagy frekvenciát) és hozzáadódnak maguktól az adók.

Szerk.
Egyébként: használati utasítás. :)

[ Szerkesztve ]

(#6423) Dzsánni válasza Typeter (#6398) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

Szia

Az Árkádban. Megkérdeztem az eladót, azt mondta van bőven G30 raktáron.

(#6424) szonti válasza zsigus (#6422) üzenetére


szonti
aktív tag

Igen, értem már h van. Mi narancssárgák vagyunk a térképen, és a 68 as csatornán fogom az adókat, de rossz a jelerősség viszont bejön 4 csatorna köztük az m1 uh hagyom is így mert a kép az tökéletes. Most az antennát kellene gondolom forgatnom a tetőn h változzon a jelerősség, erre vannak tippek, h mennyire kell lassan forgatni h befogja a jelet, v a dőlés szöge is számít esetleg?
Tényleg, használati utasítás! :D

[ Szerkesztve ]

(#6425) Dzsánni válasza Gabesz87 (#6399) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

Így van, a hátsó ülésen. Magasságban bőven volt hely. Szélességben max 5-10 cm. A hátsó üléslapokat a lábtérhez lehet mozgatni (a háttámlát így lehetne lehajtani vizszintesbe), így teljesen egyenesen ált.

(#6426) Ed Parker válasza DM-Fan (#6412) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hol lehet sacd-t vásárolni, engem is érdekelne.
Ha nem titok?

(#6427) Dzsánni


Dzsánni
csendes tag

16 Gb os Sd kártyát NTFS-re formázva a Tv nem ismeri fel. Total Comm-al , és EaseUS Partition Masterel is próbálkoztam. Mi lehet a megoldás?

(#6428) ZEN1TH válasza Dzsánni (#6427) üzenetére


ZEN1TH
őstag

FAT32

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#6429) DM-Fan válasza Ed Parker (#6426) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Bocs, csak most láttam a prividet ezzel kapcsolatban, ment a válasz!

Get Moded!

(#6430) Dzsánni válasza ZEN1TH (#6428) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

Úgy tudom a FAT32 nem kezel 4 Gb nál nagyobb fileokat.

(#6431) ZEN1TH válasza Dzsánni (#6430) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Ez így van :K

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#6432) Dzsánni válasza ZEN1TH (#6431) üzenetére


Dzsánni
csendes tag

4 Gb-nál nagyobb fájlt akarok rámásolni és olvastam, hogy valakiknél működik NTFS-re formázva is. Csak nem tudom, hogyan. :)

(#6433) lemmy9 válasza BBéci (#6411) üzenetére


lemmy9
őstag

Az lenne a kérdésem, - már régóta foglalkoztat - hogy az ilyen drága tápkábelek egészen az erőműig mennek? ;]
Egyébként mi értelme lenne, ha a falban marad a kábel.

Szerintem!

(#6434) Hsanyika1 válasza Dzsánni (#6432) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nem tudom de lehet maga a tv-vel kell formázni mert biztonsági okokból utána csak ezen a készüléken tudod megnézni felvett műsort :F talán

(#6435) Hsanyika1 válasza Dzsánni (#6432) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

#1888 hozzászólás

(#6436) joey04 válasza Tomika1981 (#5114) üzenetére


joey04
titán

3 meccset és a bő órás összefoglalót néztem meg a sport1, sport2, sportm csatornákon. logó kb ugyanaz. Mindezt 2 nap alatt. Szép ghost van utána már 5 napja. Most próbálom eltüntetni, már halványult. De 5 napja megy a TV legalább 4-5 órát, hogy mossa. Azt hozzátenném, hogy normál távról nem látom, vagy csak ha egy szürke képet nézek, és nagyon fókuszálok. THX beállításokkal megy. Nem riogatás, tények.
Igazából nem zavar, zavar helyette a korábban leírt probléma. De az is csak azóta, amióta tudom mit kell figyelni, és miért van. Szóval így 2 hónap után meg vagyok elégedve a géppel. Figyelembe véve az árát olyan 80%-ot adnék rá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6437) Dorian válasza lemmy9 (#6433) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, addig mennek, azért ilyen drágák.

Egyébként pedig az utolsó 1-1,5m nagyon sokat számít, ha a hangcucc minősége elér egy szintet, akkor kihallható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6438) Tomics válasza joey04 (#6436) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem a forza4 (autós játék xboxon) fordulatszámmérő körvonala hagyott egy tartósabb ghostot most. Pedig nem játszottam 2-3 óránál többet és kb 10 percenként volt legalább 1-2 perc szünet a játékok között. Vigyázni kell no, ez van. Azóta ment kb 10 órát a tv és még mindig látszik, de el fog tűnni remélem.

PH! addikt since 2004

(#6439) lemmy9 válasza Dorian (#6437) üzenetére


lemmy9
őstag

Ok.Köszi, vágom, hogy biztos hallani, de a kisördög ott van azért bennem.
De ugye ott a készüléken belül, a betáp csatlakozótól a trafóig vezető kábel ami.......???
Na mindegy.
Picit szkeptikus vagyok, de komoly cuccoknál biztos hallani.
Főleg ha ennyibe kerül, én is biztos hallanám.

Szerintem!

(#6440) eReL1 válasza joey04 (#6436) üzenetére


eReL1
tag

Amikor vettem a tévét, a MM-ben volt vagy 150 db készülék, amiken az 1ARD HD csatorna ment állandóan. Többször voltam ott, mindig az ment. Megnéztem egyszer reklám alatt, hogy melyik ghostol. Az S30-on, G30-on látható volt, az UT30-on semmi sem. Gondolom, hogy mindegyiken több napig mehetett pedig ugyanaz a csatorna.

Végül 42U30-at vettem (nem ezért, hanem azért, mert 115e volt az ára, és sajnáltam többet adni az első plazmámért épp a beégés miatt).

os, kb. 17 napja megy a tévé itthon, napi átlag 7 órát, szinte mindig tévéadás van rajta. Igaz, ügyelek, hogy ne legyen kint fél-háromnegyed óránál többet ugyanaz a logó, de eddig _semmilyen_ ghostnak még csak a halvány jeleit sem tapasztaltam rajta. Én is néztem rajta már meccset is (ekkor egy órányit is kint volt valamelyik sporttévé logója), de semeddig sem ghostolt (direkt odamegyek fél méterre ellenőrizni időnként).

Nagyon féltem én is a ghosttól, de eddig szerencsére semmi jelét nem láttam eddig, igaz, nagyon ügyelek rá, csakis normál profillal nézünk mindent 500 üzemóráig.

Semmi sem biztos. Még az sem biztos, hogy semmi sem biztos.

(#6441) lemmy9 válasza eReL1 (#6440) üzenetére


lemmy9
őstag

Nekem g30 van,és nem mondanám, hogy reszkető kézzel szorongatom a távot, hogy be ne égjen a panel, de azért próbálok odafigyelni.
Maradt már rajta másfél óráig killer logó, de semmi ghost.
Én nem parázok.

Szerintem!

(#6442) slick-adam


slick-adam
aktív tag

no itt egy ujabb GW30-as tesztre. kicsit kevesbe ciripel, mint az elozo, zold foltok sincsenek, viszont a kepernyo homogenitassal van gond elso blikkre. sotet szurke kepnel lathato leginkabb: kepernyo jobb szelenel egy - NEM elesen elkulonulo - savban sotetebb a kep / foltos.

lassan kezd idegesiteni, hogy szazezer forintokert nincs tokeletes tv (es itt most csupan hardveres oldalrol nezem)...

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6443) < CyberBob > válasza slick-adam (#6442) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Tökéletes tv soha nem is volt. Azt kell eldönteni együtt tudsz-e élni a zavaró tulajdonságaival.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6444) slick-adam válasza < CyberBob > (#6443) üzenetére


slick-adam
aktív tag

tudom nincs tokeletes tv, de ezt leginkabb a jellegzetessegekre szoktam erteni, mint fekete szint, szinkepzes, mozgas, ... stb.
ha valami cirippel, foltos, bug, ... na az mar mas tema.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6445) Mezi1982 válasza joey04 (#6436) üzenetére


Mezi1982
tag

Számomra is a Sport 1,2 logói a legveszélyesebbek 2x45 félidő megnézése után, hogy a szünetben 15 perc teljes tartalom ment volt (én nem ghost-nak nevezem, mert azt nemigen látok csak néhány perceset) inhomogén a panel inkább. Pl. ha egy másik bemenetre kapcsoltam a fekete képernyőn hetekig kivehető volt a felirat igaz hogy csak 5-10 cm-ről.

(#6446) < CyberBob > válasza slick-adam (#6444) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A plazmának és lcd-nek is rengeteg hibája van. Egy jó megoldás van nem szabad sok pénzt kiadni rájuk. Nálam ez 50 col 300e Ft. Persze ha valakinek ez a hobbija az más viszont az meg nem a józan észről szól. :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6447) laszlo168 válasza lemmy9 (#6439) üzenetére


laszlo168
senior tag

Még a végén valaki megmagyarázza, hogy az "orkok" nem is lopják az áramot, csak azért kötnek közvetlen a légvezetékre, hogy jobban szóljon a hundai hifi :)

(#6448) slick-adam válasza < CyberBob > (#6446) üzenetére


slick-adam
aktív tag

"Egy jó megoldás van nem szabad sok pénzt kiadni rájuk."

reszben ezert kuldtem vissza a VT-t. de ez a sotet sav meg igy se hagy nyugodni.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#6449) lemmy9 válasza laszlo168 (#6447) üzenetére


lemmy9
őstag

Az a hundai hájend lett :DD

Szerintem!

(#6450) < CyberBob > válasza slick-adam (#6448) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Üdv a klubban, én a G30-at küldtem vissza a vibrálás miatt.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.