Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek mi veheti fel a versenyt a G30-assal? Mert attól tartok, hogy amikorra megtudnám venni már nem lesz kapható. :(
Samsung, LG, vagy valamelyik másik Pana???

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5502) ZEN1TH válasza spiky03 (#5501) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Valszeg az ST50, de még várjuk a teszteket.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#5503) medica válasza junkpod (#5497) üzenetére


medica
senior tag

Polarizációs 3d panelt mindenki az lg-től vesz, inkább az lesz érdekes hogy még mit vesz mástól és honnan most hogy szarban vannak és mennek az "átszervezések" meg "költségcsökkentések", "hatékonyságnövelések", ezek nem biztos hogy a mínőség irányába viszik a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#5504) KTTech válasza spiky03 (#5501) üzenetére


KTTech
veterán

Az ST50 valószínű felette lesz képminőségben, árban pedig a környékén. Konkrétan majd a tesztek után :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5505) spiky03 válasza KTTech (#5504) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, úgy legyen! :R
És persze reméljük a legjobbakat. :)
Nah meg így egy 3D-s BD kell beszereznem, ha már a tv olyan lesz :P :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5506) nightshadow


nightshadow
veterán

Korábban volt szó itt a fórumon, hogy a thaiföldi áradások miatt megemelkedtek a HDD árak, s majd ez év végére normalizálódik a helyzet, s visszaállnak az árak az áradás előtti szintre. Nos úgy néz ki, hogy ebből nem lesz semmi:

„a mai napon olyan hírek érkeztek, miszerint 2012 végére az áradás előtti árszintekhez képest 30-40%-os áremelkedés várható.”

forrás: [link]

(#5507) nightshadow


nightshadow
veterán

Az amerikai Samsung oldalra felkerült az új E440, E450 és E490 plazma: [link]

(#5508) Gabor970 válasza nightshadow (#5507) üzenetére


Gabor970
addikt

öööö, most már az 51"-es is csak 1024X768-as, a D még 1366X768-as volt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#5509) DM-Fan válasza Gabor970 (#5474) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"miért sajnos?"

Azért sajnos, mert sokkal értelmesebben is el lehet tölteni azt az időt, amit az átlag magyar a TV előtt tölt. Sajnos nem az a jellemző, hogy értékes, fontos filmalkotásokat, ismeretterjesztő filmeket, vagy érdekes/hasznos témákat felvonultató műsorokat bámulna az átlag magyar néző, hanem az általad is leírt (és általad is negatívnak gondolt) kereskedelmi adók szemétrevaló műsorait. Teljesen ledöbbentem azon is, hogy a gyermekadók is tele vannak szarabbnál rosszabb rajzfilmekkel, jóformán teljesen kiszorították gyermekkorunk még értéket is felvonultató meséit. De ha azt a 8 órát értelmes alkotások bámulásával töltené is, az is túlzó lenne, mert nagyon egysíkú tevékenység, és közben nem mozdul ki, nem foglalkozik a családjával, stb.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5510) DM-Fan válasza junkpod (#5497) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A panel csak egy dolog, a mögötte levő elektronika meg a másik. Ne keverd az LG plazmapaneljeit az LCD-paneljeivel, utóbbiban "kicsit" jobban állnak! Nem lennék meglepve, ha a Pana jobb passzív 3D készülékkel rukkolna elő, mint az LG ezidáig.

De látom KTTech kolléga megelőzött.

Get Moded!

(#5511) nightshadow válasza DM-Fan (#5510) üzenetére


nightshadow
veterán

Ne keverd az LG plazmapaneljeit az LCD-paneljeivel, utóbbiban "kicsit" jobban állnak!

Ezzel annyiban vitatkoznék, hogy egy LG IPS panel átlagos kontrasztja 1000:1 (fekete szint: 0,19 cd/m2 [link]) körül van, míg a Sony-Samsung SPVA panel már 4300:1 (fekete szint: 0,05 cd/m2 [link]) körül van. Azért ez nem kis különbség.

[ Szerkesztve ]

(#5512) DM-Fan válasza nightshadow (#5511) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem értem, hogy ez hogy jön ahhoz, hogy az LG LCD paneljei jobbak, mint a plazmapaneljei. :F Nem azt mondtam, hogy az övék a legjobb LCD panel.

Amúgy ha egy 850 fontba kerülő LG IPS-t hasonlítasz egy 1200 fontba kerülő Sony SPVA-hoz, akkor ne csodálkozz! Persze, méretben is van különbség, de azért ez nem az LG csúcspanelje. Meg ugye eléggé más képességű a két panel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5513) nightshadow válasza DM-Fan (#5512) üzenetére


nightshadow
veterán

A 42LW5500 és a 40EX720 nagyjából azonos kategóriájú tévé mind képességben, mind árban, úgyhogy direkt választottam ezt a két tévét. Az más kérdés, hogy más méretben tesztelték le az oldalon. A kontrasztbeli különbség pedig az IPS panel gyengeségéből adódik.

42LW5500 200k
40EX720 195k

[ Szerkesztve ]

(#5514) DM-Fan válasza nightshadow (#5513) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Abszolút nem tudjuk még, hogy az új Pana LCD-kben milyen panel lesz, szóval szerintem kár ezen agonizálni, pláne itt a plazma topicban.

Get Moded!

(#5515) nightshadow válasza DM-Fan (#5514) üzenetére


nightshadow
veterán

Ne haragudj, de én csak a te hozzászólásodra reagáltam, nem én hoztam fel. Másrészt valamelyik cikkben olvastam, hogy a Pana passzív 3D tévéibe az LG-től fogja venni az IPS paneleket. Ezek viszont a technológiából adódva meg se közelítik a Samsung-Sony SPVA feketéjét és kontrasztját, így ezen nem nagyon van mit megvárni. Az LG LCD-i ezért elmaradnak a Sony-Samsungtól e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#5516) DM-Fan válasza nightshadow (#5515) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egy igen hosszú, plazmákról szóló HSZ-ben egyetlen sort írtam a passzív 3D Pana LCD-kről, konkrétan annyit, hogy lesznek. Az meg eléggé evidens, hogy a Sony vagy a Samsung LCD-i jobbak akár az LG, akár a Pana LCD-itől, szóval ez meg nem újdonság. Ugyanakkor továbbra sem tudjuk, hogy a Pana milyen paneleket kap az LG-től ehhez a szériához, szóval bármi is lehet még, innentől meg minden csak találgatás.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5517) nightshadow válasza DM-Fan (#5516) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanakkor továbbra sem tudjuk, hogy a Pana milyen paneleket kap az LG-től ehhez a szériához

Megírták több helyen is, hogy IPS panelt fog vásárolni az LG-től, ennek jellemzője pedig az alacsony kontraszt s gyengébb fekete szint a konkurenciához képest.

[ Szerkesztve ]

(#5518) k.zozo.


k.zozo.
tag

Samsung PS51D550 utódjáról tudtok valamit? Samunál mikor szokott lenni a modellcsere? Köszi

(#5519) GeneraL_XTX válasza DM-Fan (#5510) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

"Nem lennék meglepve, ha a Pana jobb passzív 3D készülékkel rukkolna elő, mint az LG ezidáig."

Én meg igen, meg lennék lepve. Nézzük a tavalyi 2D csúcsmodellt, az E30-at. Megközelítőleg sem volt annyira jó a képe, mint most az LW5500-nak pedig ugyanolyan panel van bennük (IPS)

A passzív 3D technológia meg csak a sajátjuk, nem hinném hogy akármelyik felvásárló jobban ismerné, és jobban kihasználná a technológiát mint az azt kifejlesztő anyacég.

[ Szerkesztve ]

(#5520) medica válasza GeneraL_XTX (#5519) üzenetére


medica
senior tag

Úgyis előjön a Matsitsumi az oleddel és mindenki mehet dolgozni

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#5521) GeneraL_XTX válasza medica (#5520) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem tudom, az OLED-et néztem minap egy PS Vita-ban (oké tudom, h nem TV), de felhívták a figyelmem arra h sötét háttérnél bizony elég durva foltosodás figyelhető meg, minden példányon. A Sony azt mondja, ez OLED gyártástechnológiai hiba. Ha hozzávesszük h az élettartam bizonyos színeknél nem az igazi, plusz ugyanúgy figyelni kell a statikus kép tartalmakra mint plazmán..... :U

[ Szerkesztve ]

(#5522) zsigus válasza GeneraL_XTX (#5519) üzenetére


zsigus
őstag

Sztem itt két lehetőség van, és egyiknél sem nagyon kell kiismerni a technológiát.

1, Beszállítóként gyártja az LG a Panának a panelt és a passzív 3D technológiát tartalmazó alkatrészeket, majd adnak a Panának egy összeszerelési tervet a 3D-t tartalmazó alkatrészekről, és a kijelzővezérlésről, így az LG-n kívül senki nem tud semmit.

2, A terveket adják át a Panának, és még reszelhetnek rajta egy kicsit ha akarnak, de az "alapok" már megvannak.

A pontos részleteket a megegyezéssel kapcsolatban valószínűleg egyikük sem fogja elárulni, ezért kár is találgatni. És bizonyára az LG sem fogja a lehető legtökéletesebb technológiáját a konkurencia kezébe adni, szóval bizonyára butítottak rajta egy keveset, de még annyit, hogy megérje megvennie a Panának, akár a terveket, akár a "félkész" TV-t. Legalábbis én így gondolom, javítsatok ki a tévedek.

(#5523) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Most néztem a 2012-es Pana kínálatot, az ST50 széria igencsak jónak tűnik, kíváncsi leszek a foszfor laggal tudtak-e mit kezdeni idén.

(#5524) DM-Fan válasza zsigus (#5522) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Illetve a harmadik lehetőség - és szerintem ez a valószínű - a Pana saját technológiával áll elő és csak a panelt igényli a gyártási költségek minimalizálása miatt. Ahogy írtad is, az LG hülye lenne átadni a védett szabadalmát, miközben ő is épp abból próbál hasznot húzni. A Pana meg hülye lenne egy amúgy is elég gyengus passzív 3D-t - amit az LG még le is butítana neki - átvenni. Gyerekcipő még ez a 3D, pont azért, mert mindenki fejleszt saját irányba.

De mint mondtam: fölösleges találgatni, meg kell várni az első teszteket, aztán minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5525) spiky03


spiky03
veterán

Egy kérdés.
Ha pl a laptopot rákötöm a Pana tv-re HDMI-n, és a tv-ből optikain átviszem a hangot az erősítőbe, akkor átadja a DD hangot az erősítőnek, ha olyan filmet indítok el a gépen?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5526) erdoke válasza spiky03 (#5525) üzenetére


erdoke
titán

Nem, sztereó PCM-re konvertálja.

A legjobb aláírás a héten

(#5527) kezdocske


kezdocske
csendes tag

Sziasztok!

P50G30-as tv-nél (ezúton is hála Nektek :) ) egy 500 GB-os HDD-t befognék rögzítésre. Van valakinek tapasztalata, hogy erre kb. hány óra tv adást lehet rögzíteni?

Köszi előre is!

(#5528) AndrewTdi válasza kezdocske (#5527) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mi a különbség a P50G30 és a P50G30E között?

(#5529) erdoke válasza AndrewTdi (#5528) üzenetére


erdoke
titán

Kb. kétnaponta megkérdezi valaki, keresni lathatóan luxus. :((
Errefelé az E a hivatalos, de leginkább csak lehagyja a végéről a bolt a prospektusban.

A legjobb aláírás a héten

(#5530) AndrewTdi válasza erdoke (#5529) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm és sry

(#5531) nightshadow válasza k.zozo. (#5518) üzenetére


nightshadow
veterán

Samsung PS51D550 utódjáról tudtok valamit? Samunál mikor szokott lenni a modellcsere?

A Samsung honlapra még nem került fel, de az amerikai változatról már lehet találni infókat. Elvileg március-április körül jön az új széria.

[link]
[link]

(#5532) #75912448 válasza nightshadow (#5511) üzenetére


#75912448
törölt tag

:D

Ez 2 dolog abból a 10-ből, ami fontos egy LCD tévénél, sikerült ezt a kettőt kiemelni. Mikor a teljes képet vizsgáljuk bizonyos tévéknél, annak hátrányaival és előnyeivel, akkor a végeredménynél általában egalizálják egymást. Kezdjek el mesélni a Samsungok betekintési szögéről, oldalról kékes feketéiről, LCD banding hajlamosságáról, szélsőséges clouding hajlamairól, természetellenesebb színeiről, stb stb. Általában az egyik típus előnye, a másik hátránya.

(#5516) DM-Fan

...Az meg eléggé evidens, hogy a Sony vagy a Samsung LCD-i jobbak akár az LG, akár a Pana LCD-itől, szóval ez meg nem újdonság....

2011-ben ez nem így volt, nagyon nem. Átfutott a kezeim között az alsó és közép kategória tetejéig az összes típus. A D7000-ig nem tudok olyan típusról, ami saját kategóriájában összességében jobb lenne az LG-nél, Sony-nál sem találtam ilyet.

Úgyhogy én kíváncsian várom azokat a Pana LCD-ket. Márkahűség és szemellenző nélkül sokkal jobban élvezi az ember, ha tévéket vizsgálhat.

(#5533) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#5531) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

háát ez nem sok, még kinézete se változott, nem hogy a specifikáció javultak volna. Beépített wifi, hát kösz:)

(#5534) nightshadow válasza #75912448 (#5532) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez 2 dolog abból a 10-ből, ami fontos egy LCD tévénél, sikerült ezt a kettőt kiemelni.

Ez így van, kinek mi a fontos. Én sötétben szeretek tévézni, ezért nekem a fekete szint, és a kontraszt a két legfontosabb jellemző, ezek után jön minden más. Az E30 a csúcs LCD-je a Panasonicnak, ha jól tudom. Mikor olvasom a tesztben, hogy a kontrasztja 866:1 (fekete szint: 0,25 cd/m2 [link]), utána már nemigen érdekel a többi dolog, hogy milyen. De hát másnak meg más a fontos, ezzel nincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#5535) GeneraL_XTX válasza nightshadow (#5534) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem mindegyik IPS panelosnak annyira szar a kontrasztja. Pl az LG-k hozzák az ezer felettit, látványosan jobb is az én LW5500-am mint az E30 ebben a tekintetben (is)

Plusz az a Samsung kontraszt se a legjobb ha bevilágításos részeken ezer alatt van ott is :K IPS-nél meg bevilágítás szinte nuku.

[ Szerkesztve ]

(#5536) spiky03 válasza erdoke (#5526) üzenetére


spiky03
veterán

Hát ez nem túl jó hír. Nah de sebaj, majd BD-n nézünk mindent :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5537) KTTech válasza nightshadow (#5511) üzenetére


KTTech
veterán

A Samsungnak ez nem S-PVA, hanem C-PVA panelje... sajnos nem épp a képminőségéről híres (de a kontrasztja valóban nagy), hanem az ellenkezőjéről.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5538) KTTech válasza GeneraL_XTX (#5535) üzenetére


KTTech
veterán

IPS-nél pont ugyanúgy van bevilágítás, mint a PVA-nál. Ez nem (csak) a panel technológiától függ, hanem a háttérvilágítás elhelyezéséről és a diffuzerektől. Ha minden pixel mögött lenne saját fényforrás, nem lenne bevilágítási gond sem (de ez nem változtatna a szögfüggő színtorzulásokon ettől függetlenül, illetve a szögfüggő bevilágításon sem)... Érdemes azért mostanában megemlíteni a PLS-t is, ez Samsung új panelje, de engem monitoroknál nem győzött meg annyira...

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5539) KTTech válasza spiky03 (#5536) üzenetére


KTTech
veterán

Ez nem a Pana "hibája", hanem normális működés... a HDCP miatt. A képmegjelenítők nem adhatnak tovább digitális formában többcsatornás hangot. De már a bemenet is 2CH-nak tünteti fel magát a küldő oldal fele (laptopomon HDMI-vel összekötve, kiolvasva az EDID-et), tehát eleve nem is enged mást be.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5540) GeneraL_XTX válasza KTTech (#5538) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nàlam egy darab bevilágítás nincs, teszteknél is szinte teljesen jó homogenitás jellemzi a jobbfajta IPS paneleket. Ezzel szemben nézz meg egy samu 5000-res, 6000-res szériát.

(#5541) KTTech válasza GeneraL_XTX (#5540) üzenetére


KTTech
veterán

Már a 24-es IPS-es panelek sem homogének... minél nagyobb, annál rosszabb. Engem pl. rendkívül zavar, jobban, mint a foszfor-lag, amit a G30-on eddig még nem igazán sikerült észrevennem. És nem TV-kbe szerelt, viszonylag olcsó paneleket nézek... hanem pro monitorokat.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5542) DM-Fan válasza KTTech (#5541) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Abszolút egyetértek. A panel inhomogenitása az egyik legidegesítőbb dolog lenne számomra is, szerencsére a G20-amon nagyon minimális mértékűt találtam csak (ahogy a foszforlag is csak meglehetősen kiélezett helyzetekben jelentkezik), de több LCD-nél is tapasztaltam már és bizonyos, világos, mozgással teli jelenetekben nagyon-nagyon zavaró tud lenni. Nehéz lenne vele együtt élni.

Get Moded!

(#5543) slick-adam


slick-adam
aktív tag

ez a foszfor lag szerintem megiscsak elegge konnyen eszreveheto. pl 60 fps-os tartalomnal (jatek) kamerat jobbra-balra mozgatva siman lathatoak a zold/lila arnyekok az objektumok korul. ezen a VT30-on is (sot, semmivel se jobb ilyen szempontbol, mint ST es GT volt).

masik kerdes (ezt szinten eszrevettem az osszes modellnel): miert van az, hogy a keszulek kikapcsolt (stand-by) allapotban olykor-olykor kattan egyet? ill. neha elkezd ciripelni is halkan (azert hallom csak, mert a tv mellett van kozvetlen az iroasztal)?

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#5544) GeneraL_XTX válasza slick-adam (#5543) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

ez a foszfor lag szerintem megiscsak elegge konnyen eszreveheto. pl 60 fps-os tartalomnal (jatek) kamerat jobbra-balra mozgatva siman lathatoak a zold/lila arnyekok az objektumok korul. ezen a VT30-on is (sot, semmivel se jobb ilyen szempontbol, mint ST es GT volt).

Én ezért is hagytam két próbálkozás után a plazmákat. Iszonyatosan zavart a foszfor lag. Sokkal inkább mint az egyesek szerint minden LCD-n jelen lévő bevilágítás (ami nálam nincs :DDD )

masik kerdes (ezt szinten eszrevettem az osszes modellnel): miert van az, hogy a keszulek kikapcsolt (stand-by) allapotban olykor-olykor kattan egyet? ill. neha elkezd ciripelni is halkan

Azért kattan, mert firmware frissítést keres kikapcsolt állapotban is. A zúgás plazma betegség, én eddig akárhány plazmával találkoztam mindegyik csinálta. Persze megint csak vannak egyesek akik szerint az ő készülékük nem zúg, de én ebben erősen kételkedek.

(#5545) Snoop27


Snoop27
őstag

Ha minden jol megy kedden érkezik meg a 42GT30-am, s ehhez szeretnék egy jobb minöségü túlfeszvédős hosszabbítót vásárolni, tudnátok ajánlani valamit? Ne legyen a legolcsobb, de ha lehet villámlás és áramingadozáskor is védje meg a készüléket. Ezt [link] a modelt néztem, csak kicsit drága lenne, ez megfelelö lenne, vagy esetleg tudtok jobbat, vagy legalábbis jot kedvezöbb áron?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5546) DM-Fan válasza GeneraL_XTX (#5544) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig elhiheted, hogy nem zúg minden plazma. A PX80-am - ami mai napig üzemel a szüleimnél - konkrétan teljesen néma. Se tápzaj, se elektronika vagy panel által keltett zaja nincs, egyáltalán, ventillátor ugye nincs benne. Nem arról van szó, hogy én nem hallom (család, ismerősök és kollégák szerint is igen jó a fülem, zenélek 15 éve), hanem tényleg semmi üzemzaj nincs, egyszerűen nincs különbség a be- és kikapcsolt állapota között.
A G20 már más tészta, minimális tápzaj van, de azt is csak akkor hallod, ha világos képtartalomnál behajlosz a TV mögé, ventillátor ebben sincs, a panelnek sincs működési zaja. Normál üzemnél semmi nem zaj észlelhető, de némított üzemnél is csak a világos tartalmaknál hallasz valamit nagyon közel hajolva, teljesen síri csendben vizsgálva. Nem törvényszerű a működési zaj, csak sajnos elég gyakori az anyag- és összeszerelési-minőség miatt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5547) DM-Fan válasza Snoop27 (#5545) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Villámlás ellen nincs olyan védelem, amit meg tudnál (vagy amit érdemes lenne) fizetni. Ilyenkor egyszerűen ki kell húzni mindent, az antennát is.
A feszültségingadozások ellen már egy viszonylag olcsó APC aljzat is megteszi, amim a hálózati-, illetve a koax-kábelt is át tudod vezetni. 10 eFt körül már normális alternatívák vannak. Az általad linkelt modell pont ilyen, nekem az ennél egyel magasabb modell van.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5548) slick-adam válasza DM-Fan (#5546) üzenetére


slick-adam
aktív tag

en kikapcsolt allapotrol beszelek, hogy elkezd ciripelni. azt ketlem, hogy firmware-t keresne (miert tenne?). st es gt is csinalta, azoknal nem volt rakotve kabelesen net (dongle se volt).

mukodes kozben van hangja, de meg milyen! venti "uvolt", kozelhajolva pedig a szokasos plazma panel-(cirip)-zaj.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#5549) DM-Fan válasza slick-adam (#5548) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem is neked válaszoltam. Pedig elhiheted: firmware-t keres. Hogy miért tenné? Mert így van beállítva! Kapcsold ki az automatikus frissítást és meg fog szűnni a a jelenség. Még a LAN nélküli modellek is keresik a frissítést a tunerenn keresztül, csak itthon ilyen módon nem terítik azokat.

Ha üvölt a ventillátor, akkor azonnal vidd vissza, mert hibás a TV-d!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5550) kételkedem


kételkedem
addikt

Samsung PS43D450 a következő hibajelenséget produkálta: kép nincs hang van. Csatorna választás kb 10mp. Kicsit később se kép se hang! Telefon a szerviznek. Előre egyeztetett időpontban (múlt hét vasárnap délelőtt!) kijött házhoz a szerelő, meggyőződött a hibáról, berakta a furgonba a tv-t, hozott egy csere készüléket.

A hét közepén telefonált, hogy kicserélték a tápegységet, amint tudja, kiszállítja a készüléket. Ma (szombat délelőtt) előre egyeztetett időpontban hozta a megjavított tv-t. A készülék egy kicsit hamar elromlott, ugyanis még csak 4 hónapos, de a garanciális ügyintézés, illetve a szerviz szolgáltatás nagyon jó!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.