Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) BBéci válasza AndrewTdi (#5600) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a TV - technológiától függetlenül - arra való, hogy filmeket, tévéműsorokat nézzünk rajta. Amikor kezdődik, bekapcsolom, ha vége, kikapcsolom. Ha senki nincs előtte, mi a bánatért működne? A WC-ben sem ég folyamatosan a pilács, pedig csak 80-100 Ft egy 60-as izzó, nem párszázezer, mint a plazmatévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5602) DM-Fan válasza BBéci (#5599) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is elviselném. :K Azt igen, mert ott természetesen eleve számolok is vele. De egy TV azért legyen már kussban! Szerencsére a G20-szal ilyen szinten (is) teljesen meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5603) AndrewTdi válasza BBéci (#5601) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ezzel még nicns is gond. De pár hozzászólással lejjebb már azon aggódik a sporttárs, hogy megint egy műsorral több, amit nézni fogunk és nemtudom így mi lesz a tévével és úristen.

(#5604) DM-Fan válasza -Solt- (#5597) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az arany középút többnyire nyerő. Lényeg, hogy szemre is minőségi, kellően vastag árnyékolású, high-speed kábelt vegyél. Olyan 5-7 eFt környékén vannak már normálisnak mondható kábelek. Ha márka érdekel: Inakustik, AudioQuest, Monster Cable és társai jelentik valahol a minőséget ezen a szinten.

Get Moded!

(#5605) BBéci válasza AndrewTdi (#5603) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el figyelmesebben! Arról írt, hogy a korábbinál több ideig lesz a tévén a ghostot, esetleg beégést okozó RTL logó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5606) -Solt- válasza DM-Fan (#5604) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt néztem ki...

Ránézek azokra is amiket írtál...

www.smart-bus.hu

(#5607) BBéci válasza -Solt- (#5606) üzenetére


BBéci
titán

Azt felejtsd el, kötözésre, vagy kerítésdrótnak alkalmas. Nem szabadna a számítástechnikát keverni a házimozival. A HTPC témát hagyjuk, az más tészta.
Vedd fel a listádra. QED márkát is!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5608) -Solt- válasza BBéci (#5607) üzenetére


-Solt-
veterán

:D

Miért ilyen rossz a véleményed erről? Nem értek a dologhoz, nem vagyok házimozi guru... :B

www.smart-bus.hu

(#5609) BBéci válasza -Solt- (#5608) üzenetére


BBéci
titán

Arra való, hogy a Windows átmenjen rajta a PC-ről a monitorra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5610) -Solt- válasza BBéci (#5609) üzenetére


-Solt-
veterán

Ok, azt értem, hogy lesújtó a véleményed róla, de a kérdésem az, hogy miért? Rosszabb minőségű képet produkál?

www.smart-bus.hu

(#5611) BBéci válasza -Solt- (#5610) üzenetére


BBéci
titán

Mégis mi más miatt óvnálak tőle? A szaga nem releváns.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5612) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Na kérem beüzemeltem az U30-amon a DVB-T-t eddig wayteq HD90CX-em volt. Rendkívül jó tunert tettek a panákba. Sencor SDA 310 kis szobaantennával 100%-os jelerősség és 96%-os jelminőség van XII. kerületben. ahol a boxal rosszabb volt a vétel!

Szép kép, SD adások teljesen tűrhetőek. A magyar adók és a HD anyag kifogástalan.
Conax modul tökéletesen működik.
Ettől függetlenül egy plazma igazi filmezésre való, így a Gyűrűk ura bővített változat 1080p-ben nagyon tetszik annak ellenére, hogy ötödször nézem :D (bejáratás ide vagy oda ;) )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5613) -Solt- válasza BBéci (#5611) üzenetére


-Solt-
veterán

Nyilván, ha értenék hozzá, akkor nem kérdeznék...

Egy mezei júzer számára nem igazán érthető, feldolgozható, hogy ekkora különbségek vannak árban, egy szabvány kábelt illetően... nemes egyszerűséggel nem tudom elképzelni sem, hogy képben milyen különbség van egy 2-3000.- Forintos, és egy 6-7000.-Forintos kábel közt... erre szerettem volna konkrét választ kapni...

Mert ugye, ha hétköznapi használat és igények mentén valami minimális különbség van, akkor nem szívesen fizetnék dupla annyit a két kábelért...

Odáig megvan, hogy a szaga nem releváns... az iróniát hagyjuk szerintem... ha nincs energiád, türelmed, akkor inkább ne válaszolj.

www.smart-bus.hu

(#5614) DM-Fan válasza -Solt- (#5613) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én sem mondanám minőségi kábelnek. Láthatóan low-range termék, ethernet csatornával ellátott kábel (erre valószínű szükséged sem lesz), olcsó csatlakozóval és szigeteléssel. Nem feltétlen okoz problémát, bár könnyen előfordulhat. Nem véletlenül terelünk az 5-7 eFt-os kategória és a minőségibb darabok felé, azok már ilyen téren megbízhatóbbak. Ha ebből az olcsóból kifogsz egy hibásat, már ugyanott vagy, nem olyan nagy az az árbeli difi a garantált minőségért cserébe.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5615) salapp válasza BBéci (#5599) üzenetére


salapp
addikt

Én is szívesen aláülnék otthon frissen mosott vizes hajjel egy Sim2 zászlóshajónak :-) Hátha megszárítja.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5616) salapp válasza -Solt- (#5606) üzenetére


salapp
addikt

Én már négy különböző hdmi kimenetes készüléket használtam egy inakustik profi minősítésű kábellel, és mindegyikből sokkal jobb képet hozott ki, mint a valahonnan nálunk kallódó hama, amit kíváncsiságból szintén rájuk kötöttem. Szóval részemről pl. egy szavazat az Inakustikra (viszont - annak idején - csillagokkal jelölték a minőségi szintjüket, olyat nézz, amit profinak jeleznek)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#5617) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Jó reggelt.

Az én g3042 tv-m ventilátora időnként, bekapcsoláskor, felpörög majd vissza áll alapra, ilyenkor csak úgy hallom, ha egészen közel dugom a fülem. Egyszer napközben világosban néztem végig egy filmet, normál profil, öko be, energiatak. ki, akkor már halható volt 2,5 méter távolságról(hozzáteszem csak a fal van mögötte) de nem volt zavaró.
A sávosodás nálam is jelentkezett új korában(olyan volt mint pc-n 16 bites színnel), de én úgy látom hogy idővel csökken a mértéke(mint pc-n 24 bites színnel).
De lehet hogy az egész szubjektív. :)

Viszont tegnap találkoztam egy idegesítő dologgal,nálam hdmi1 van a stb, hdmi3 egy másik egység. Ha mind a két bemenetet azonos profilra kapcsolom, pl: mozi, mindent tudok külön állítani, kivéve a 16-9 túlpásztázást, ha a hdmi1 mondjuk be, akkor a hdmi3 is átkapcsolja.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5618) -Solt-


-Solt-
veterán

Rendben van Uraim! Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

www.smart-bus.hu

(#5619) zsigus válasza Mezga Aladár (#5617) üzenetére


zsigus
őstag

Ha jól tudom (korábban olvastam itt) akkor a HD és SD forráshoz tárolja a beállításokat, tehát ha bekapcsolod a túlpásztázást nem csak a HDMI-kre, hanem elvileg az m1-m2 HD-re is vonatkozik (és a többi HD csatornára is). Nálam S30-on is így van.

(#5620) Mezga Aladár válasza zsigus (#5619) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kipróbáltam. a tv csatornákon egymástól függetlenül lehet a 16/9 túlpásztázást állítani.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#5621) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Minimum 46/47", max. 50"-os TV vásárlás előtt állok, tanácsot szeretnék kérni.

Amire elsősorban használni szeretém:

- HD filmek (1080p is) + DVD-filmek (élvezhető upkonverttel)
- internetezés, leginkább böngészés (lehetőleg Wifin keresztül)
- xbox játék
- 3D-hez nem ragaszkodok, de úgy vélem, a 3D-sek 2D-ben is javultak
- DVB-t tuneres (mindigtv miatt)

Ezidáig kizárólag LED TV-ket néztem.

A következő ajánlatokat kaptam:
LG 47LW579S
LG 47LW5500
Sony KDL-46EX720
Philips 47PFL7606H
Samsung UE46D6500

Ezek árai (~260e Ft) az eredetileg tervezett keret (46/47col és ~200e Ft) felett vannak. Sokáig ódzkodtam a plazmától, de ami miatt igazán elgondolkodtam, nem csak az általam keresett méretben tapasztalható némileg jobb ár/érték arány, hanem a gyak. 0 ms válaszidő, s a feltehetőleg barátságos input lag (xbox360 miatt lenne fontos).
A beégési lehetőség (egyébként ezekre gondolom nincs garancia) és a magasabb fogyasztás persze nekem sem tetszik túlzottan, de a jobb, élethűbb képminőség érdekében talán lenyelhető, s az utóbbi terén úgy látom, az elmúlt években javult a helyzet.

Mivel abszolút nem ismerem a jelenlegi plazma piacot, segítségeteket kérném, milyen típusokat érdemes nézni az általam felsorolt szempontokat figyelembe véve. Természetesen nem baj, ha az ajánlat túlnyúlik a 200e-s kereten, mert inkább rááldozok többet, csak ne okozzon csalódást... Egyébként crt-ről váltok, már időszerű lenne...

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5622) ma-Zo válasza ma-Zo (#5587) üzenetére


ma-Zo
tag

Hello,

Erre ezek szerint nincs megoldás? :(

"a G30 médialejátszója gyönyörűen bemountolja a DVD ISO-kat, ezzel nincs is gond, amíg DVD nem menüs. Arra van esély, hogy valahogy a film menüjében ránavigáljak a lejátszásra? :W "

(#5623) BBéci válasza ma-Zo (#5622) üzenetére


BBéci
titán

Megszámolhatatlanul sokszor leírtuk, hogy a beépített médialejátszók, különösen a Panáké, egy kalap szamócánál alig érnek többet, külső céleszköz vétele erősen javallott!
Már azt sem értem, miért jó egy full HD tévén, pláne G30-on DVD-ket nézni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5624) ma-Zo válasza BBéci (#5623) üzenetére


ma-Zo
tag

Értem én,nekem is a Macmini van rákötve, arról hajtom. Csak kipróbáltam és nekem kellemes meglepetést okozott, hogy az mkv-k jó nagy részét is lejátssza ill. a BD25 (m2ts) -eket is. Van a NAS-on egy jópár DVD.iso, amik még korábban kerültek föl és napközben megnézne a család és sokkal kényelmesebb, onnan mint kiírni. Ennyi.
Csak ha beolvassa, lejátsza, nehogymár a menünél akadjon meg :(((

(#5625) Snoop27


Snoop27
őstag

Megérkezett a vadi uj 42GT30-am, nagyon szép készülék :C Nemrég raktam lábra, várok pár orát, hogy melegedjen, utána pedig jöhet a proba :DD

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#5626) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Jó pár hétig nem jártam erre, most visszaolvasva a TV nézési szokásokon akadt meg a szemem, meg hogy napi 8 óra sok vagy kevés...

Nyilván mindez életkor és érdeklődésfüggő, de visszagondolva több helyen voltam már, ahol a TV háttérként is folyamatosan ment.
Vendégségben nagyon kellemetlen tud lenni, hogy ott vagyunk egy másik családnál, beszélgetünk a nappaliban, közben pedig megy a TV úgy, hogy folyamatosan senki nem nézi.
Kimondottan zavaró, mint háttérzaj, villogás, stb.
Ez annál zavaróbb, minél nagyobb a képernyő, az ember pedig nem mindig meri mondani a házigazdának, hogy ugyan kapcsolja már ki, ha lehet.

Így valóban előfordulhat, hogy napi 8 órát is megy egy készülék, ez eléggé elszomorító és azt se tartom vidám dolognak, ha "bevett szokás"-ként a TV-n alszik el valaki, esetenként a család több tagja is.

Félreértés ne essék, nem vagyok TV ellenes, egy G30-asom van, amin filmeket (80%-ban nem TV-s filmeket) nézünk médialejátszóról, hírműsorok közül az M1 esti Híradóját, valamint sportot.
Az RTL rendkívül ritkán megy, a műsoráról kár is szót vesztegetni.

Amit itt valaki leír, hogy hazamegy, hazamennek, TV bekapcs, gyakorlatilag mindegy, hogy mi megy benne, hadd szóljon.
Utána jövés-menés a lakásában, de a TV szól, mintegy keretet adva az otthoni életnek és szól egészen addig, amíg el nem alszanak mellette. És ez még nem elég, hiszen TV-vel kezdődik a nap is.
Komoly tanulmányok szólnak arról, hogy mennyire teszi sivárabbá a család életét a túlzott tévézés.
Az meg már egészen elképesztő, hogy egy kisgyerek is TV-n alszik el, ahelyett, hogy valamelyik szülő altatná...
Igaz, nem érnek rá, mert a VV 132-t nézik..

Én ezt borzalmasnak tartom, ilyen esetekre TV elvonó terápiának lenne helye..
Kommunikáció a családtagok között formálissá válik, érdeklődési kör beszűkül, TV-vel kelés, TV-vel fekvés, TV_vel evés és TV-vel alvás....

Mert az egy dolog, hogy valaki felnőttként módszeresen gyalultatja az agyát egyre lejjebb kreténekből álló valóságsókkal, meg semmitmondó sorozatokkal, de ha a gyerekét is ehhez szoktatja, az számomra nehezen emészthető.

Ez csak egy vélemény....

(#5627) BBéci válasza Gasparius (#5626) üzenetére


BBéci
titán

Teljes mértékben egyetértek! :C :R

Különösen az elvonó terápia ötlete testszik. Szegény gyerekeket meg normális szülőknek adnám örökbe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5628) erdoke válasza Gasparius (#5626) üzenetére


erdoke
titán

Én egy Dr. Csontot, Gyilkos elméket, Döglött aktákat vagy Mentalistát simán meg tudok nézni, mar ami a retekklub "normál" műsorrendjét illeti. Az is igaz, hogy a netről letöltött verziónakmcsak előnyei vannak: HD, nincs reklám, nem kell felvenni, hogy bármikor nézhessem, stb.

A 6-8 óra összességében tényleg sok, de ha egy esős hétvégi napon összeadom a 2 óra gyerekműsort, az asszony életmód magazinját, és egy esetleges családi filmnézést, néha simán összejöhet a dolog.

A legjobb aláírás a héten

(#5629) BBéci válasza erdoke (#5628) üzenetére


BBéci
titán

Az előnyök közül kihagytad az eredeti, 5.1 hangot. :K
Az esős hétvégi nap maratoni tévézése kivétel, nincs azzal semmi baj, nem hasonlítható össze az előzőekben említett elvetemült, eszement TV-nézési gyakorlattal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5630) tendetiti válasza BBéci (#5623) üzenetére


tendetiti
tag

"Már azt sem értem, miért jó egy full HD tévén, pláne G30-on DVD-ket nézni."
Nekem speciel több mint 1200 db DVD-m van. Dobjam ki? :))

[ Szerkesztve ]

(#5631) BBéci válasza tendetiti (#5630) üzenetére


BBéci
titán

2000-ben szereztem be az első DVD-játszómat (7 éve, fent hűsöl, nyáron izzad a padláson, előtte 2 évig anyám használta) azóta gyűjtögetem a filmeket, talán 200 darabot szedtem össze. A többi 1000, ami 10 év alatt (az utóbbi 2 évet nem számolom, két kezemen meg tudom számolni, hányat hoztam be a lakásba) megfordult nálam, nem ért annyit, hogy birtokolni akarjam. Tékából, haveroktól kaptam őket kölcsön. Néha, havonta 1-2 alkalommal belekukkantok némelyikbe, de általában csak fanyalgok, hiányzik a nagyfelbontás és a jó hangzás. A DVD-ken még a DTS is elég alacsony bitrátájú. A kedvenceimet (Die Hard-ok, Lethal Weapon-ok, The French Connection, Ronin, Italian Job, Nico, Terminator-ok, Fifth Element, Galdiator, Bourne-ök, Transporter-ek stb.) folyamatosan levadászom 1080p (esetleg 720p) változatban. Viszont hetente legalább egy új HD filmre is lecsapok, ezért a DVD-gyűjteményem lassan a muzeális lejátszó mellé kerül a padlásra.
Vessetek meg, de annyira vágyom a full HD nyújtotta képi és hangi élményre, hogy inkább leadok valamennyit a film egyéb, valós értékeiből.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5632) spiky03 válasza BBéci (#5631) üzenetére


spiky03
veterán

Teljesen egyetértek. Amikor haver megvette a 42" G30-at, átmentem megnézni, hogy mit is tud az a "kis" tv. :) Hát valami elképesztő a képe, persze HD anyagot néztünk rajta,amire azóta rászokott ő is meg én is. :) Leszámítva azt, hogy nekem még sajnos egy 55-ös CRT van otthon. a nyáron tervezek venni én is egy jó kis Pana plazmát, remélhetőleg az EB/olimpia kapcsán lesz megint 5év gari meg valami jó akció. :C Sajnos a HD hangot annyira még nem tudjuk élvezni, csak az mkv adta DTS-et (ált. 1,5 megásak), de azért az is jobb általában, mint egy mezei DD. Tervbe van havernak, hogy lecseréli a kis Thmoson erősítős cuccát, egy jobbra, és akkor mehet majd a HD hang is a filmek mellé.
Én sem fogom kidobni a DVD-ket amiket gyűjtöttem az évek során, mert azért azokat is meglehet nézni, DM-Fan is mondta, hogy némelyiknek van olyan minősége a felskálázás után, mint egy 720p-s filmnek. :) Persze ezek után már nem veszek több DVD-t, csak is BD lemezeket. Mert szerencsére 1-2 jó film beszerezhető már igazán baráti áron itt-ott (2990-3490 HUF)
Úgyhogy haladni kell a korral, irány a nagy felbontás mindenkinek aki teheti. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5633) #75912448 válasza BBéci (#5631) üzenetére


#75912448
törölt tag

Pontosan. Mikor beszereztem az első HD filmet, az volt az utolsó csapás a DVD gyűjteményemre, soha többé nem néztem rá egyik filmre sem. Az összeset odaadtam egy asztalosnak, cserébe legyártott a háttérsugárzóknak egy csini állványt plusz egy komódot. :) Úgyhogy mindenki jól járt, abba utólag nem gondolok bele, hogy mennyi pénz ment a el a gyűjteményre, de ez van...

(#5634) madgie válasza #75912448 (#5633) üzenetére


madgie
titán

Nekem még van pár DVD-m, de brutálisan jobb BD-n minden.

(#5635) #75912448 válasza madgie (#5634) üzenetére


#75912448
törölt tag

Náhány 10k körüli 4 lemezes gyűjtői stb kiadást én is megtartottam, mint pl Titanic, Shindler l., T2.

(#5636) norral válasza bladesks007 (#5621) üzenetére


norral
aktív tag

Arra keress rá itt a fórumban, hogy 50g30, illetve g30. :) Szerintem ez a panasonic TV remek választás. De már nem lesz sokáig a polcokon, mert kifutó termék. Az újak pedig jóval magasabb áron fognak nyitni.

(#5637) spiky03 válasza #75912448 (#5635) üzenetére


spiky03
veterán

Én megtartom mindet, igaz nekem csak kb 20 db van. :) Meg azért a fémdobozos TF azért jól néz ki meg a Vasemberek is. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5638) tendetiti válasza BBéci (#5631) üzenetére


tendetiti
tag

Én sem azt akarom mondani, hogy nem nézek rajta HD anyagot, csak egyszerűen nem fogom lecserélni a DVD kollekciómat. Ráadásul egy csomó minden beszerezhetetlen HD formátumban, pl. Pink Floyd: Pulse. Nagy látványos filmeket persze újra beszerzem HD formátumban is. Pl. a házimozi erősítőmet sem fogom lecserélni csak azért mert nincs rajt HDMI és nem kezeli a HD hangsávokat. Aztán újabb 5-6 év után kijön egy újabb képformátum ami a mai HD-nak többszöröse, meg DTS űber HD hang és cserélhetünk le mindent. A fenéket, majd ha bedöglik. Sajnos nem keresek annyit, hogy megtehessem, pedig igény lenne rá. Amúgy sokkal rosszabbra számítottam a DVD-k kémínőségét tekintve "nagy" tv-n mint amit kaptam.

(#5639) DM-Fan válasza bladesks007 (#5621) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha 200 eFt-od van és 46-50"-ban gondolkozol, akkor nem sok választási lehetőséged marad. Panasonic-ot tekintve ennyiből kb. az 50U30 jön ki, ami egy abszolút belépő kategóriás 2D fullHD plazma. Ha áldozol a képméretből, akkor a 42G30 is játszhat, mint csúcs-2D plazma, az is simán belefér ebbe a keretbe. Samsung-ból az 51D550-et kapod meg 200 eFt-ból, ami már 3D modell, de a firmware-ét elszúrták, így romlott a feketeszintje, általános képminősége.

Ha a keretet ki tudod bővíteni, akkor 280 eFt körül megkapod az 50G30-at, ami a jelenlegi legjobb, csak 2D-t tudó plazma. Szerintem ezzel járnál a legjobban. A Panasonic 3D-modelljei elég drágák és nem nyújtanak annyival többet képiekben sem, hogy megérnék a többletet, leszámítva mondjuk a VT30-at, de annak ára igen magas.

Az internetezést leginkább el is felejtheted, ha plazmát veszel, a panel ugyanis nem nagyon szereti, ha tartósan fehér hátteret kell megjelenítsen, igencsak fel tud izzani. Ezen felül ugye a beégés miatt sem igazán javallott a dolog. A HD/SD filmekhez, játékhoz, DVB-tuneres TV-adáshoz tökéletes. A 3D modellek is elég jól teljesítenek - már ami a jelenlegi szabványtól kitelik.

Ha vásárolni akarsz, akkor még most tedd meg, mert mind a Panasonic-nál, mind a Samsung-nál modellváltás lesz kb. 1 hónapon belül és eltűnnek a 2011-es modellek, az újak pedig jóval húzósabb áron lesznek elérhetők! Figyelj oda, mert ilyenkor nagy előszeretettel szabadulnak meg a boltok a kiállított daraboktól is, márpedig olyanba nem igazán jó belefutni!

Get Moded!

(#5640) DM-Fan válasza Snoop27 (#5625) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gratulálok, príma kis TV!

Get Moded!

(#5641) DM-Fan válasza spiky03 (#5632) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én sem fogom kidobni a DVD-ket amiket gyűjtöttem az évek során, mert azért azokat is meglehet nézni, DM-Fan is mondta, hogy némelyiknek van olyan minősége a felskálázás után, mint egy 720p-s filmnek."

Így van. Azért elég sok, referencia szintű kiadvány volt annak idején a DVD-k között is, amelyek egy jó lejátszóval skálázva (plusz megtámogatva az erősítőm DCDi chipjével) igen jól tudnak kinézni. Arról már nem is beszélve, hogy nekem pl. igencsak sok olyan címem van DVD-n, ami BD-n sem és HD-ben sem érhető el online sehol. Ezektől pláne nem szabadulnék meg. Jópár cím van ugyanakkor, amit már BD-n is begyűjtöttem olcsón, akcióban, az általad is említett áron. Meg ugye az ember lassan tényleg átszokik az új formátumra. Ettől függetlenül sok olyan DVD-m van, ami garantáltan meg fog maradni, márcsak azért is, mert gyönyörű a kiadvány kivitele is, ahogy regger is írta.

Get Moded!

(#5642) erdoke válasza DM-Fan (#5641) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is van 300+ gyári DVD-m, és nem igazán tudom, mit csináljak velük... A legtöbb nem mutat rosszul a TV-n felskálázva, de valahogy már pszichésen zavar, és mindig a hiányzó részleteket keresem felhőtlen mozizás helyett. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5643) KTTech válasza Neworder (#5575) üzenetére


KTTech
veterán

Prof módban máshogy megy a G30, nem is lehet úgy megküldeni, mint THX vagy normál módokban (alacsonyabb a max. fényerő)... Nálam most 38-on van, bőven elég :) néha majdnem sok is, elvakít... mint a valóságban is a hirtelen fényerőváltozás.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#5644) DM-Fan válasza erdoke (#5642) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szólj, ha vannak átadó példányaid! :B

Amúgy én már csalódtam BD-ben is DVD-hez képest. Volt olyan film, amit BD-n is beszereztem és meg is állapítottam, hogy a DVD-kiadáshoz képest nem sokkal nyújt többet. Szóval azért ez is erősen kiadványfüggő. Sok olyan BD van, amit eleve meg sem vennék emiatt, vagy maximum nagyon-nagyon jóárasítva.

Egyébként tényleg csinálhatnának a kiadók hazai képviseletei olyat, amiről már beszéltünk itt korábban: nevezetesen, hogy bevinném hozzájuk a DVD kópiámat az adott filmből és bizonyos százaléknyi összeg ráfizetése után megkapnám a filmet BD-n (vagy BD+DVD-n). Tudom, bilibe lóg a kezem. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#5645) #88471552


#88471552
törölt tag

42g30 a madaras tacskóba 160-ért lesz

(#5646) erdoke válasza DM-Fan (#5644) üzenetére


erdoke
titán

He egy ezrest kellene ráfizetni, biztosan lenne vagy 20-30 db, amit bevinnék hozzájuk. The Shawshank Redemption, Casino díszdobozok, Leathal Weapon széria, jó néhány animációs film, ilyesmik. Ezek még mindig baromi drágák BD-n, pedig nem mérték őket olcsón DVD-n se. :(

A legjobb aláírás a héten

(#5647) BBéci válasza erdoke (#5642) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan így vagyok én is a DVD filmekkel. Bár az OPPO 95 elképesztő minőséget hozott ki belőlük, azzal lejátszva minimálisra zsugorodott a hiányérzetem. Sajnos vissza kellett adnom. Újonnan az OPPO-nál is drágább, 1400 eurós high-end "Pioneer DVD-lejátszóm is brutális képminőségű, de akkor sem HD.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5648) BBéci válasza erdoke (#5646) üzenetére


BBéci
titán

A "Sósenket" kihagytam az előbbi felsorolásból, meg van HD-ban, a Casino egy hónapja szerepel a letöltési listámban, a Se7en társaságában, helyhiány miatt még nincsenek a birtokomban..

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5649) joysefke válasza BBéci (#5647) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na most lehet, hogy hülyeséget kérdezek:
DVD, BR-D ezek mind digitális formátumok, nem tudom, de feltételezem, hogy hibajavítás is van rajtuk, mit számít, hogy milyen a DVD lejátszó, milyen a kábel? A bit akkor is csak 0 vagy 1, a jel pedig magas vagy alacsony jelszint, és nem a kettő között...

(#5650) DM-Fan válasza BBéci (#5648) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Casino BD itt van a polcomon. Nem rossz, nem rossz, de az is tipikusan olyan, hogy azért nem estem hanyatt tőle, pedig annyira nem régi film (1995). A DVD-nél mindenesetre jobb, meg mondjuk nem volt drága. A Se7en sem az a tipikusan "képernyőről lemászós" transzfer (egyébként ugyanazon évben készült), amúgy is elég sötét film, de azt pont azért szeretjük. David Fincher szerintem legjobb filmje.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.