Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) bogyozoli


bogyozoli
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy két router összekötésénél van-e a sebesség szempontjából jelenősége, hogy egy hálózatban vannak, vagy alhálózatba van kötve az egyik? Azért kérdezem, mert most egy hálózatban vannak és a 2. routernél a vezetéknélküli hálózat sebessége nagyon ingadozó és bizonytalan (0.5 és 5.5 Mb között változik), pedig a vezetékes stabil ugyanennél a routernél(5.5 Mb). Az fontos, hogy a routerek az 1-es slot-tal legyenek összekötve vezetékesen, ha egy hálózatban vannak? :F Üdv :D

[ Szerkesztve ]

(#13152) Neil Watts válasza LifeSpirit (#13150) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezt: TP-Link TL-WN821N 300M USB adapter (5év gar.)
De inkabb 1043ND

(#13153) LifeSpirit válasza Neil Watts (#13152) üzenetére


LifeSpirit
tag

Routerem már van 300Mes nem is értem miért írtál oda nekem routert mikor nem azt kérdeztem :N

(#13154) LifeSpirit


LifeSpirit
tag

Más valaki vélemény?
Amúgy TP-Link TL-WR1043ND wireless 300Mbps 3x3MIMO routerem van...

(#13155) Neil Watts válasza LifeSpirit (#13154) üzenetére


Neil Watts
veterán

oke, en olvastam felre. Az utolso jo lesz. :)
Ez: TP-Link TL-WN821N 300M USB adapter (5év gar.)

[ Szerkesztve ]

(#13156) LifeSpirit válasza Neil Watts (#13155) üzenetére


LifeSpirit
tag

Csak azért kérdezem mert ha 54es is elég az én netem teljesítményéhez(maximális) akkor azt veszem meg mert az olcsóbb!

(#13157) Neil Watts válasza LifeSpirit (#13156) üzenetére


Neil Watts
veterán

annak valahol 30 folot lesz a vege. De annal tobbet ne varj tobbet.
Ha meg net csomagot modositasz magasabbra, akkor szivas van, mert nem fog atmenni a teljes savszelesseg, mig a 300M-esen igen. :) Na meg n-es wifiju routerhez n-es adapter illik (ez maganvelemeny) :D

(#13158) LifeSpirit válasza Neil Watts (#13157) üzenetére


LifeSpirit
tag

Köszi szépen a segítséget,akkor a 300ast veszem meg

(#13159) bogyozoli válasza bogyozoli (#13151) üzenetére


bogyozoli
csendes tag

A problémám megoldódott, ahogy mindkét router 1. slotjába dugtam az UTP kábelt. :K :DD ;)

[ Szerkesztve ]

(#13160) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

A netem egy Cisco modemen keresztül jön, ez routetként is működik, ezért meg is osztja egyből wifin keresztül a netet, de önmagában nem elég erős. Van egy TP-link WR941ND wifi routerem ezen kívül, úgy kötném össze őket, hogy a TP link vegye a Cisco jelét, majd azt ossza tovább, ne egy új hálózatban ossza meg a netet. Kivitelezhető ez?

[ Szerkesztve ]

(#13161) pechman8 válasza vodika (#13146) üzenetére


pechman8
aktív tag

Örülök!
Érdekes, hogy a Win hogy össze tud kócolódni...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#13162) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!
Ma vettem egy TP-Link TL-WR940N tipusu router-t.
Azt szeretném kérdezni hogy fontos-e megváltoztatni az alap user és password adatokat, ha igen hogyan tudom ezt megtenni? És még valami Wireless settings-nél mi az a WDS és mire jó??

(#13163) Tosee válasza Norbi46 (#13162) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

System tools -> password menüpont alatt tudod átállítani a felhasználónevet, és a jelszót!

WDS

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13164) Norbi46 válasza Tosee (#13163) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#13165) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Tosee!
Lehet még egy kérdésem?
Azt honnan tudom meg hogy ha esetleg vki rá csatlakozna az én netemre hogy kér-e vmi user name-t és password-ot vagy pin code-ot?

Védve van-e a netem vagy bárki cstlakozhat wifin keresztül?
A tálcán alul a jobb oldalon a háozatnál azt irja ki nekem a notin hogy a biztonság tipusa WPA2-PSK.

(#13166) Tosee válasza Norbi46 (#13165) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs mit! Természetesen lehet... Ezért vagyunk itt! :K

Routerben a wirless security résznél lehet beállítani titkosítást, de nálad már van ahogy elnézem!
Mivel WPA2-PSK titkosítás van beállítva, így a jelszó hiányában nem tudnak csatlakozni a routeredhez, ezáltal az internetre sem!
Ha egy új eszközzel csatlakozol, akkor tőled is kérni fogja a jelszót, egészen addig amíg el nem mented az adott eszközön!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13167) Norbi46 válasza Tosee (#13166) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Tehát akkor védve vagyok! :C
Új eszközt ha csatlakoztatok akkor a wireless security résznél a PSK Password-nál ami bevan irva kód azt fogja kérni?

(#13168) Воланд válasza Norbi46 (#13167) üzenetére


Воланд
titán

Igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#13169) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Köszi szépen a segítséget srácok! :R

(#13170) Chosen válasza Chosen (#13160) üzenetére


Chosen
addikt

(#13160) Valaki?

(#13171) Tosee válasza Chosen (#13170) üzenetére


Tosee
őstag

kábellel kötnéd össze a routereket, vagy vezeték nélkül kéne kapcsolódniuk egymáshoz?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13172) And válasza Chosen (#13160) üzenetére


And
veterán

Gyárilag (alap firmware-rel) nem tudom, képes lehet-e erre, de mondjuk dd-wrt-vel biztosan. Az adatbázisa szerint a négyféle hardververzióból hármat támogat, csak a v1.0-t nem.
Ami nem teljesen világos:
"[..] majd azt ossza tovább, ne egy új hálózatban ossza meg a netet."
Tehát a cél az, hogy mindenki egy címtartományban (alhálózatban) legyen? Ha igen, a megoldás a dd-wrt féle értelmezés szerint a kliens-híd wifi mód (csak vezetékes megosztáshoz), vagy a repeater-híd (vezetékes + vezetéknélküli kliensekhez is jó).

(#13173) mi55i


mi55i
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Van egy kábelese internet hozzáférésem.Jelenleg a router helyett switchel kellene megoldanom a net megosztását. A problémám az, hogy az egyik gépen Win7 a másikon Xp fut. Mind2 gépen tudok csatlakozni a nethez jelszóval switchen keresztül,de vagy az egyik vagy a másik kapcsolódik. Gondolom olyan lehetőség nincs mint a routereken, h az eszköz tárolja a nevet és a jelszót,uh valahogy hálózaton kellene megoldani a net megosztását.

Valaki tudna adni egy szájbarágós megoldást, vagy egy linket?
Köszi

(#13174) Gabás válasza mi55i (#13173) üzenetére


Gabás
addikt

nincs megoldás, router kell

(#13175) mi55i válasza Gabás (#13174) üzenetére


mi55i
csendes tag

Biztosan mert ugyanezzel a switchel sikerült netet megosztani egy előző albérletemben csak ott mind3 gépen win7 volt.

(#13176) Tosee válasza mi55i (#13175) üzenetére


Tosee
őstag

Igen!
Annak a gépnek ami megosztja a netet, 0-24 ben mennie kell, vagy legalábbis akkor mindenképpen ha a másik két gépről netezni szeretnének!
Szóval egy router jóval költséghatékonyabb megoldás (villanyszámlával visszahozza az árát), és kevesebb babrálással megoldható vele!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13177) mi55i válasza Tosee (#13176) üzenetére


mi55i
csendes tag

Nekem az is tökéletes megoldás lenne, hogy az egyik gép megy 0-24 be mert ez most is kb így van :D

(#13178) Tosee válasza mi55i (#13177) üzenetére


Tosee
őstag

Az egyik gépben 2 hálókártya van?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13179) mi55i válasza Tosee (#13178) üzenetére


mi55i
csendes tag

Nincs. Úgy van hogy a modem megy a switch-be és a 2 gép a switchel van összekötve.

(#13180) Tosee válasza mi55i (#13179) üzenetére


Tosee
őstag

És melyik os-el rendelkező gép menne állandóan?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13181) mi55i válasza Tosee (#13180) üzenetére


mi55i
csendes tag

Az XP-s,de amellyikkel egyszerűbb lenne megoldani.

(#13182) Gabás válasza mi55i (#13181) üzenetére


Gabás
addikt

mindegyikkel egyszerű, de csak akkor, ha van a megosztó gépben még két Ethernet csatlakozó. Egy router egyszerűbb és takarékosabb.

(#13183) Tosee válasza mi55i (#13181) üzenetére


Tosee
őstag

mindegyik gépet állítani kell szóval mindegy! Csak azért kérdeztem, hogy melyikről legyen megosztva.

Rakd egy munkacsoportba a gépeket (a munkacsoport neve ékezetes karaktert ne tartalmazzon)!

Majd fix ip-t kell beállítani mindkét gépen...

XP:
vezérlőpult -> hálózati kapcsolatok -> helyi kapcsolat jobb klikk -> tulajdonságok
TCP/IP protokoll -> tulajdonságok
A következő ip cím használata:
IP: 192.168.1.10
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Futtasd le a vezérlőpult -> hálózat beállítása varázslót
Válaszd ki: Ez a számítógép közvetlenül kapcsolódik az internetre, és a hálózat többi számítógépe ezen keresztül kapcsolódik az internetre majd tovább

Win7:
vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ -> adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat jobb klikk -> tulajdonságok
TCP/IP protokoll 4 es verzió -> tulajdonságok
IP: 192.168.1.11
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.10

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13184) mi55i válasza Gabás (#13182) üzenetére


mi55i
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#13185) mi55i válasza Tosee (#13183) üzenetére


mi55i
csendes tag

Mindent beállítást megcsináltam,de az XP-s gépen az IP 192.168.0.1 re íródik át.
Ezek szerint a szolgáltatóm statikus IP-t használ?
Megpróbáltam a win 7 oldalon az ip-t 192.168.0.2 -re és az átjárót 0.1 re átírni ,de úgy sincs net a win7es oldalon :S

(#13186) mi55i válasza mi55i (#13185) üzenetére


mi55i
csendes tag

Viszont a hálózat működik.

(#13187) Tosee válasza mi55i (#13185) üzenetére


Tosee
őstag

Nos...
XP-s gépen a hálózati kapcsolatoknál (vezérlőpult) lennie kell még egy másik kapcsolatnak is, ami a netre kapcsolódik (PPPoE, szélessávú kapcsolat vagy ami nevet beállítottál)
Kattints arra a kapcsolatra, jobb egérgombbal, majd tulajdonságok...
Speciális fül (internetkapcsolat megosztás rész):
Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják elé pipa, és ami alatta van másik kettő elé is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13188) Chosen válasza And (#13172) üzenetére


Chosen
addikt

"Tehát a cél az, hogy mindenki egy címtartományban (alhálózatban) legyen?"

Igen. Most kábellel van összekötve, de a cél az lenne, hogy a TP-Link is wifin keresztül vegye a megosztandó netet, mivel egy emelettel feljebb kellene elhelyeznem. :)

Csináltam egy gyors ábrát, így néz ki most:

De én így szeretném:

Ez lenne a tervem. :)

(#13189) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#13149) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#13190) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok.
Anyáméknál van egy régi, P1-es gép, amin Win95 van. A másik gépen pedig Win XP fut. Utóbbi gépről szeretném megosztani a netet egy TP-Link TL-WR741ND típusú routerrel.
Próbáltam rákeresni a neten, hogy lehet ezt megtenni, de nem találtam. Tudnátok ez ügyben segíteni? Egy link is sokat segítene.
Sajnos igen régen használtam már Win95-öt, ráadásul akkoriban még szélessávú internetet sem láttam, így elég nehéz lesz :-)
Köszönöm előre is.

üdv.

(#13191) Tosee válasza profi (#13190) üzenetére


Tosee
őstag

Modemet kösd össze a router wan portjával, és állítsd be hogy létrehozza a kapcsolatot, majd a kliens gépeket csak rá kell dugni a lan portok valamelyikére!
XP-s gépen tuti működik majd, de win95 már rég volt...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13192) Gabás válasza ro_bert17 (#13149) üzenetére


Gabás
addikt

rossz hálókártya, kábel, vírus...

[ Szerkesztve ]

(#13193) profi válasza Tosee (#13191) üzenetére


profi
aktív tag

A poén az, hogy még modem sincs. Rubicom a szolgáltató és csak egy utp kábel jön be a lakásba.
Hát ez az, hogy már rég volt a Win95. XP biztos nem megy a P1-en...

(#13194) Tosee válasza profi (#13193) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor azt a kábelt kösd a router WAN portjára!
Majd csak az xp-s gépet kösd a router lan1 portjára, majd network beállításoknál clone-ozd a gép mac címét! (ez fontos, mert ha jól tudom akkor rubicom ez alapján azonosít)

A routerben a network -> WAN beállításoknál a kapcsolat típusát Dynamic -IP re állítsd!
DHCP-t engedélyezd, és a másik gépet a lan2-4 portok valamelyikére kösd...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13195) ro_bert17 válasza Gabás (#13192) üzenetére


ro_bert17
őstag

A modemet közvetlenül a gépbe dugva, és beállítva él a net. Kábelcsere is volt. A vírus nekem is gyanúm volt, mert a kollega hozott már be hapcit a céghez...
Lehet-e esetleg még valami más is?

(#13196) Gabás válasza ro_bert17 (#13195) üzenetére


Gabás
addikt

hát ha csak routerre dugva csinálja, akkor ott lesz a gond. Nem lehet egy gyári resetet adni a routernek?

(#13197) profi válasza Tosee (#13194) üzenetére


profi
aktív tag

OK, köszönöm.
A másik gép kábel nélkül (adapterrel) fog csatlakozni a routerhez.

(#13198) And válasza Chosen (#13188) üzenetére


And
veterán

Innen egyik topológia sem tűnik 'két hálózatnak', mivel nem látszik, hogy a TP-Link hogyan (melyik portján keresztül) csatlakozik a Cisco-hoz. Ha LAN-on, akkor nincs két címtartomány, mivel ebben az esetben a TP-Link egyszerű access point-ként van használva, az meg nem végez címfordítást. Ha viszont WAN-on csatlakozik, nos, az ilyenkor felesleges ;). Te végső soron egy repeatert (jelismétlőt) szeretnél, amely vezeték nélkül kapcsolódik a megosztó modem-routerre, és amelyre minden további kliens wifi-n konnektál. Ez megvalósítható WDS-móddal (ezt a kapcsolódó routernek is támogatnia kell), vagy univerzális repeaterrel. Ahogy a manual-t nézem, ez a TP-Link gyárilag egyiket sem ismeri, abszolút nem multifunkciós. Ezért muszáj 3rd-party fw-re váltanod, ha ilyet szeretnél. A dd-wrt mindkét fenti módot ismeri. Azt pedig jó ha tudod, hogy a jelismétlés az elve miatt minimum megfelezi a rendelkezésre álló rádiós linksebességet a megosztó router és a végpontok között. Mondjuk ez nem akkora probléma, ha a kizárólag belső hálózati forgalmad minimális, ill. a netelérésed sem valami extrém gyors.

(#13199) mezis válasza ro_bert17 (#13149) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

XP újra install. (A partició törlésével kezdve !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#13200) ro_bert17 válasza Gabás (#13196) üzenetére


ro_bert17
őstag

A router még friss és ropogós - elvileg karácsonykor vették ki a dobozból - így nem hiszem hogy azon tekergettek volna el valamit.
(#13199) mezis: Azt hiszem ez lesz az irány.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.