Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) adodaniel


adodaniel
őstag

Eddig "jó", egyéb ötlet?

(#13352) Tosee válasza adodaniel (#13351) üzenetére


Tosee
őstag

Fájl és nyomtatómegosztás 7 és XP között

Ha esetleg xp nem SP3 -as lenne, szükség lehet annak, és egyéb elérhető frissítések telepítésére!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13353) profi válasza joe2005 (#13350) üzenetére


profi
aktív tag

OK, majd megnézem.
WPA2.
Közben azon gondolkoztam, lehet, hogy problémát okoz, hogy még nálam beállítottam a netet. UPC van és azt máshogy kell beállítani (nem pppoe). Ezt nem töröltem és lehet, hogy bekavar :F
Ezektől függetlenül, a DIGI-nél kell csinálni mac address klónozást? Ezt tudja valaki?

(#13354) profi válasza profi (#13345) üzenetére


profi
aktív tag

Esetleg valaki másnak van ötlete ezzel kapcsolatban?

(#13355) joe2005 válasza profi (#13353) üzenetére


joe2005
senior tag

Diginél azt írják mások, hogy pppoe kell, a routert kell akkor beállítani digire felhaszn. jelszó páros, a UPC kábelmodemes.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#13356) profi válasza joe2005 (#13355) üzenetére


profi
aktív tag

Ez a beállítás megvan.
Lehet, hogy a korábbi upc-s beállítást kellene törölni, hogy működjön?

(#13357) flash-


flash-
veterán

sziasztok
az alábbi problémára szeretnék megoldást:

adott egy asztali pc és egy laptop
az asztali pc-n windows7 van,a laptopon windows xp
a hálózat vezetéknélküli módon működik.
a megosztás be is van állitva,tehát mindkét gépről tökéletesen hozzáférek a másik gépen tárolt adathoz.

a pc-n a megosztásnál úgy van beállitva hogy mindenki hozzáférhet.
Szeretném úgy beállitani hogy csak a laptopról lehessen hozzáférni a pc-n lévő adatokhoz.
ezt hogy kell pontosan beállítani?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13358) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy érdekes probléma lépett fel nálam, mégpedig a kábelmodemről a sebességem maximális le és felfele is, derouterről felfele csak a sebesség harmada van meg sebességmérő oldalakon is tesztelve.

A routert reseteltem már, teljesen gyári beállításokon van, szóval nem tudom mi lehet a baj. Most kihúztam, egy kicsit hagyom pihenni, de nincs nagyon 5letem.

A router egy Linksys WRT120N és pár hónapja lett beüzemelve, ha jól emlékszem, akkor novemberben.

Szerk.: ami még plusz info, azóta ilyen, amióta új rendszer került a gépre, de előtte is echte uez volt fennt és sosem volt semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#13359) DJackson válasza flash- (#13357) üzenetére


DJackson
tag

Szia,

hozd létre a laptopos felhasználót az asztali gépen. Ez annyit jelent hogy a név és jelszó ugyanaz legyen, mint a laptopon. A mappát amit el akarsz érni szerkeszd, és a speciális tulajdonságok közül töröld az engedélyeket a pc többi felhasználójától. Amikor a laptop felhasználójával belépsz akkor a felhasz neved és jelszavad alapján a pn-n lévő usernek fog authentikálni, azért fogsz hozzáférni a mappához.

Az első próbát azért ne fontos mappán csináld mert az engedéélyekkel eléggé meg lehet kavarni a dolgokat.

lehet hogy az egyszerű fájlmegosztást ki kell kapcsolni hozzá.

üdv

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#13360) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Üdv,
A gépemben van egy d-link-es wireless kártya, csatlakozik is rendesen, de egy idő múlva elmegy a net, aztán javítás, és egy darabig jó, aztán előröl..
A nettel nem lehet gond, mert laptopról nincs semmi baj, szóval a kártyával vagy a beállításokkal lesz valami baj...
Tud valaki valamit erre? :F

(#13361) kali válasza dJ Peer (#13360) üzenetére


kali
legenda

illesztő(k) frissítése?

(#13362) dJ Peer válasza kali (#13361) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Hát ha találok hozzá frissebb drivert, megpróbálhatom, ha az segíthet...

(#13363) kali válasza dJ Peer (#13362) üzenetére


kali
legenda

írd le a wifi modul típusát, meg a használt oprendszert, és (be)segítünk!

(#13364) veronikapici


veronikapici
csendes tag

sziasztok,dsl internetet osztunk meg wifin egymásközt,illetve én osztom meg a többiekkel.
az lenne a kérdés hogy tp-link routerben lehet e sávszélességet beállítani nekik?
mondjuk mindenki kap 1 mbit-et.
a router menüjében van olyan hogy IP Qos menüpont.
[L:/dl/upc/2011-01/11/196653_of6coyzwtovw8jpd_nevtelen1.png](IMG:/dl/upc/2011-01/11/196653_of6coyzwtovw8jpd_nevtelen1.thumb.png)[L:/dl/upc/2011-01/11/196653_omfgvygqy6sisz6v_nevtelen2.png](IMG:/dl/upc/2011-01/11/196653_omfgvygqy6sisz6v_nevtelen2.thumb.png)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#13365) Claude Leon válasza veronikapici (#13364) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Igen arrafele.
A fene vinné a tp-link emulátorát, korábbi verzió van csak fent ebből.

Ahogy olvasom a manualt, nem biztos, hogy használható is, nem lehet külön a fel és a lejövő forgalmat szabályozni, pedig nem jellemző otthonra a szimmetrikus kapcsolat.
Torrent esetén pedig épp a kimenő forgalmat kéne erősen kordában tartani.

[ Szerkesztve ]

(#13366) veronikapici válasza Claude Leon (#13365) üzenetére


veronikapici
csendes tag

akármit állítok be ebben a menüpontban a speedtest.net-en mért sebességteszt alapján semmit nem változik.
én a letöltést szeretném korlátozni elsősorban.
ha ezzel nem lehet akkor milyen eszközt vegyek amivel lehet csinálni ilyet?

(#13367) Jag válasza veronikapici (#13366) üzenetére


Jag
senior tag

(#13368) Jag válasza veronikapici (#13366) üzenetére


Jag
senior tag

Illetve te azt is kipróbálhatod, hogy az IP & MAC bingidnél megcsinálod a párosításokat és akkor az IP QOS-nél korlátozol. Ezzel csak az a baj, hogy mi van, ha a delikvens átírja a MAC-jét? Mindenesetre a semminél jobb, ha nincs kedved az Iptables-ben turkálni. :-)

De ha arra a routerre feltehető 3rd party firmware, mindenképp ajánlott feltenni, már csak a sokrétűbb QOS miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#13369) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy elviekben mi szükséges ahhoz, hogy egy relatíve csendes és alacsony fogyasztású HTPC-ből Wi-Fi és vezetékes routert csináljak? Egy ilyen router-PC egyidejűleg használható útválasztóként és normálisan is?

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#13370) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

thomos netet kellene szétosztanom 1-2-3 számítógépre ezt wifi routerrel tervezném, hogyan kezdjek neki milyen routert vegyek? hogyan konfiguráljam, kérnék egy kis segítséget, megkértek rá rokonaim :) de ehhez az ághoz annyira nem értek, a huawei echolife hg850 es lan 1es portjába pedugok egy wlan routert ezzel elvileg már oszthatom, de ez után? okés hogy minden gépbe teszek mondjuk wifi kártyát, vagy egy sticket és ez után mi következzen?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#13371) raidx


raidx
őstag

Igen! Ez a kiindulási alap. Több segítséget akkor kérj, ha már a ruter típusát is tudod. Akkor lehet használhatóbb segítséget adni mert a ruterek konfigolása kicsit eltérő gyártónként és típusonként.

Az én kérdésem viszont vezetékes lanra vonatkozik.

Adott 3 gép. 1. gép szerver, 2-3 gép munkaállomás.

Jelenleg egy Netgear WG614 router osztja a netet. Ehhez le is van kábelezve már régen. Most szerver csere lessz és így mind a 3 gép tudni fogja a Gigabites kapcsolatot is.

Gazdaságos megoldás kellene a Gigabites belső hálózat létrehozására, úgy hogy a netet továbbra is a router osztaná.
A gond, hogy ezek Atomos gépek így bővítőhely szegényes. Ráadásul az egyik gépben csak 1 db PCE X16 lehetőség van. Felmerült egy TP-LINK TL-SG1005D 5 portos Gigás switch beiktatásának a lehetősége a jelenlegi Cat-5-ös kábelek felhasználásával. Kábelhosszak kb. 15 méter. Állítólag ekkora távon az is tudja a Gigás kapcsolatot.

Várom a hozzáértők ötleteit, véleményét.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#13372) raidx válasza profi (#13345) üzenetére


raidx
őstag

@profi

A routernél be kell kapcsolni a DNS szerver opciót. Ekkor a router fogja osztani az IP címeket.
Nem ismerem a TP-link routereket, de ott is van hasonló opció "Enable SSID Broadcast" engedélyezni kell. Ekkor a router kifogja sugározni a beállított az állomás nevét és könnyebben rátalálsz. Persze a WEP vagy WPA-PSK titkosítást is kapcsold be. Vagy ami van a router-be Különben átjáróház lessz!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#13373) veronikapici válasza Jag (#13368) üzenetére


veronikapici
csendes tag

köszi a segítséget kipróbálom,ha átírja a mac címet akkor nem tud csatlakozni a netre mert mac szűrés be van állítva,meg ezek mezei felhasználók,egyszerű munkásemberek.
egyébként ha van ötlet arra hogy mivel lehet ezt könnyebben gyorsan megoldani pl:accespoint
akkor írj légyszi mert megvenném azt,de az is lehet hogy egy komolyabb router kéne.

(#13374) profi válasza raidx (#13372) üzenetére


profi
aktív tag

OK, köszi a tippet :R
Szombaton megyek a szülőkhöz, akkor megnézem...

(#13375) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő problémát hogyan lehetne megoldani!?
Van itthon 2 független internet kapcsolat és mindegyiken 1-1 router. A routerek mögött gépek, nyomtatók... az egyik routet wi-fi-s és gyors (gigabites) a másik 10/100-as és viszonylag lassan routol, de az oda elég. A gyors, nincs mindig bekapcsolva a lassú mindig be van.
Az lenne a cél, hogy a 2 routerre kötött gépek, nyomtatók, NAS, FTP lássák egymást. Ha csak összekötöm a LAN portjukat, akkor mi lesz. Jó lesz? Természetesen a roterek IP-címei el lennének különítve pl. 192.168.1.1 ill. 192.168.1.100 és a maszkhoz nem nyúlnék, maradna 255.255.255.255.
Várom az ötleteket és a jelenlegi ötletem kritikáit ill. hogy menne e ez egyáltalán.

(#13376) Claude Leon válasza Soma01 (#13375) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem biztos, hogy ennyire egyszerű a helyzet.
1.) Mivel a lassú van állandóra, azért a DHCP azon kell, hogy maradjon.
2.) Ha a gyorson a DHCP-t leállítod, akkor, mivel a lassúról jön az IP konfiguráció, az elsődleges gateway is az lesz, így a gyorsabb a forgalmat leginkább a túlterheléses esetekben kaphatja meg, de sok esetben még akkor sem, hiába állítgatsz a klienseken alternatív gatewayt, a routeren a static routing piszkálgatása szerintem ebben az esetben nem jelent sokat.
3.) figyelj már oda a címzésre :) (maszk:255.255.255.0, másik router a DHCP-n kívüli címen legyen, pl x.x.x.2)
4.) Esetleg, ha a DHCP-t hanyagolod, és minden kliensen kézileg állítod az IP-t, első gatwaynak a gyorsabbat teszed, a másodikra pedig a lassút. Az persze lehet, hogy kissé nyögvenyelősen látod majd a WAN-t, ha a gyorsabb épp le van kapcsolva.
(persze azért nem kapcsold le a DHCP-t, bármikor befigyelhet új kliens, az majd megelégszik a lassú forgalmával, a fixeket nyilván reserválod vagy a tartományon kívülre állítod majd)

(#13377) Soma01 válasza Claude Leon (#13376) üzenetére


Soma01
veterán

Kérdezni is akartam, hogy "Address Reservation"-el osztanék a lassú routerrel IP-t és új kliensnek nem osztana. A gyors meg osztana. Bááár ez sem olyan jó. Mert így a gyors routertől is kapogatna 1-2 gép IP-t stb. a lenti lassúnak szánt gépek közül.
A DHCP-t ha teljesen kikapcsolom és kézzel állítom a kapcsolatot akkor menne? Vagy megoldom valahogy ezt a DHCP dolgot, csak az a buktatója?

(#13378) Claude Leon válasza Soma01 (#13377) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ilyenről nem hallottam, hogy csak a..
De megoldható, csakhogy így nincs sok értelme.
(Mármint, hogy a lassúval a reservált címekre szűkited a tartományt, a gyors pedig másik tartomány osztogat, csakhogy aki a lassútól kapta, emellé kap még egy lassú gatewayt is)

A 2 routernéll a DHCP dolgot mindenképp meg kell oldanod, 1 alhálózatban csak 1 DHCP szerver ajánlott, vagy esetleg játszhatsz külön tartományokkal (egyik pl 100-159, másik 160-219), aztán csak azon múlik, ki kel korábban, de ebben az esetben, ha a gyorsat lekapcsolod, akkor minden hozzá kapcsolódó kliensen frissítened kell az IP konfigurációt.

A legkevesebb problémával ezt az esetet saját, összerakott routerrel intézhetnéd, 3 UTP-n, ebből 2 WAN, 1 pedig LAN switchen, vagy van is piacon több WAN-os router, de az sima vezetékesen kerül 2 normálisabb wifis router árába (a gigabites kicsit többe).

szerk.
DNS-nek ilyenkor vagy a google-ét, vagy az opendns-ét add meg.

[ Szerkesztve ]

(#13379) sagvary


sagvary
aktív tag

Otthoni kapcsolatok számának növekedése.

Most egy D-Link 524-es routerre 3 pc és 1 medialejátszó kapcsolódik, ezzel el is fogyott a 4 kábeles hely.

Több vezetékes kapcsolatos lehetőség kellene.

Fogok kapni egy D-Link DGS-1005D 5 portos GigaBit switch-et.

Szerintetek így, az összes helyre 3+4=7 lehet majd valamit rákötni automatikusan, külön konfiguráció nélkül pc-t vagy medialejátszót?

XP prof. SP3-at használok. Kell valaire ügyelni, van itt valami beállítási feladat.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13380) Soma01 válasza sagvary (#13379) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, semmi gond. Olyan mintha az is a routerhez tartozna...

(#13381) sagvary válasza Soma01 (#13380) üzenetére


sagvary
aktív tag

Megkaptam a switch-et, minden rém egyszerű így. Már csak azon gondolkodom, hogy igazából a routerre közvetlenül csak a régi pc-ket kötöm, mert azokon a hálókártyá csak 100-asok.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13382) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Egy manapság minimálisnak mondható 5Mbit-es netem van a T-Home-tól, azonban az elmúlt időszakban még ez sem működik rendesen, gyakorlatilag nagyobb terhelés alatt rögtön szakad.

Eddig egy D-Link 360T modemet használtam (tökéletes volt), miután azonban ez meghalt, bekötöttem a szolgáltatótól kapott 360R ADSL2+ névre hallgató eszközt. Gyakorlatilag olyan mint ha egy algoritmus lenne beleépítve, hogy X időközönként bontania kell a kapcsolatot

A kérdésem, hogy milyen modemet ajánlotok, ami megbízhatóan együtt tudna működni egy TP-Link WR340GD-vel ?

[ Szerkesztve ]

(#13383) raidx


raidx
őstag

A T-.... 24 óránként automatikusan bontja a kapcsolatot minden dinamikus IP-vel rendelkező ügyfélnél!
Ha ettől sűrűbben szakad a kapcsolatod, kérj vonalvizsgálatot. Valami log fájlt mellékelj amiből kitűnik a problémád. 5 megás nettel olyan komoly torrent forgalmat nem tudsz elkövetni, hogy az miatt maceráljon a szolgáltató.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#13384) jorden06 válasza raidx (#13383) üzenetére


jorden06
senior tag

Akkor szokott szakadni, ha valamilyen kétirányú forgalom egyszerre zajlik a gépen (pl chat) vagy tartalmat töltök fel valahova (pl emailt küldök csatolmányokkal) plusz közben böngészek.

360T modemmel nem volt ilyen, ezért gyanakodok a 360R modemre.

(#13385) sziada5925 válasza jorden06 (#13384) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Mennyire melegszik a modem? Nekem amióta oldalt van fordítva nincs szétkapcsolási problémám, az Invitel nálam is erre a típusra (360R) cserélte a 360T modememet, azóta csak szenvedés az egész. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#13386) jorden06 válasza sziada5925 (#13385) üzenetére


jorden06
senior tag

Már elnézést a kifejezésért, de ennek a sz.rnak tök mindegy hogyan áll, mindenképpen le akar égni :DDD Már többször olvastam, hogy ez a D-Link által valaha gyártott legrosszabb modem.

Szóval még mindig konstans a kérdés, mi legyen helyette? :U

[ Szerkesztve ]

(#13387) mezis válasza jorden06 (#13382) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Évekkel ezelőtt nekem is szakadozott a T-Online-s NET-em. Akkor a Huawei mellett D-Link 360 -assal is próbálkoztam. Aztán a Huawei mellett maradtam + ügyfélszolgálat. Ez utóbbi megkérdezte a modem típusát és azt mondta, hogy a központban ahhoz állítja be a paramétereket. Úgy emlékszem, hogy rendbe jöttek a dolgok. Ezek még 1 MBit-sec-es kapcsolatok voltak.
(Azóta már volt Externetes internetem, ugyanazzal a Huawei modemmel nem volt semmi gondom. Most újabban már kábelnettel nyomulok.)

mezis

(#13388) sziada5925 válasza jorden06 (#13386) üzenetére


sziada5925
aktív tag

5Mbites nethez még bőven jó a 360T, szóval keress itt hardveraprón és remélhetőleg megszűnnek a gondok.

Üdv: Ádám

(#13389) jorden06 válasza sziada5925 (#13388) üzenetére


jorden06
senior tag

Azért nem feltétlenül ragaszkodom a nagyon jól bevált 360T-hez, mert már régi széria, ki tudja az előző tulaj milyen helyen tartotta (mennyire volt melege, kondik mennyire púposodnak rajta), az enyém is beadta a derekát pedig vigyáztam rá. Hiába 1-2ezer ft, ha 3 hétig megy annyi időre is felesleges kiadás.

Szóval még mindig keresném az új modemem, mit ajánlotok? :U

mezis: ez jól hangzik, majd kipróbálom, hátha... :K

[ Szerkesztve ]

(#13390) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ha elindítom a torrent letöltést, akkor egy idő után kilép a messenger, meg megszakad egy pillanatra a net. T-s 5megás adsl net van vmi d-link modemmel, amire rákötöttem egy TP-link WR941N-t routert. A router logban ezt íra amikor megszakad:

24 Jan 15 13:47:02 PPP NOTICE PPPoE connected
25 Jan 15 13:47:24 DHCP NOTICE DHCPS:Recv INFORM from 00:25:22:7B:31:79
26 Jan 15 13:47:48 PPP INFO rcvd [LCP TermReq]
27 Jan 15 13:47:48 PPP ERROR LCP down
28 Jan 15 13:47:48 PPP WARNING LCP down
29 Jan 15 13:47:48 PPP INFO sent [LCP TermAck]
30 Jan 15 13:47:53 PPP INFO sent [PADI Host-Uniq(0x00000ded)]

Ha nem megy a torrent akkor nincs semmi baja. Mi lehet a probléma? Régebben nem csinált ilyet.

(#13391) pityaa23 válasza pityaa23 (#13390) üzenetére


pityaa23
senior tag

még annyit kifelejtettem, hogy lecseréltem a számítógépem, és 32 bit helyett 64 bites rendszerem van. Nem tudom ez összefügg-e de leírtam.

(#13392) pityaa23


pityaa23
senior tag

közben meglett a probléma oka!

(#13393) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Próbálkoztam máshol is, de itt hátha tudtok nekem segíteni! Tegnap kaptam meg az IPTV-m és a 15M-s kábel netem (cisco EPC3925 modem, mellette volt nekem egy D-Link 624 Wifis routerem). A port filtering-ben beállítottam a két használt portomat, de az utorrent még mindig azt jelzi, hogy nincs nyitva a port! Mit kell tennem? Olvasgattam, és sok helyen láttam, hogy a tűzfalnál lehet a probléma! KIS 2010-em van és ott a tűzfal beállításoknál a szűrési szabályok menü alatt, engedélyezve van mind két torrent programom! Szóval nem értem!
Egyébként azt szeretném még kérdezni, hogy jelen állapotban a használt port számok miatt nem vagyok aktív felhasználó?
Közben sikerült beszélnem Tosee kollégával, aki mondott egy két infót, konkrétan ezt:
"A port range forwarding menüpont alatt állítsd be ezeket a portokat!
IP Address -hez annak a számítógépnek az IP címét kell beírni, amiről torrentezel! Több gép csatlakozása esetén érdemes ezt fixre állítani!
Ezt úgy tudod megtenni, hogy a LAN setup -nál található Pre-Assigned DHCP IP Addresses re kattintasz!
Meg kell adnod a számítógép lan kártyájának MAC címét, és a kívánt ip címet amit aztán a port range forwarding menüpont alatt is beállítasz!"
De aztán volt egy két dolog, ami nem sikerült, mert kiírta ezt!
De azóta, keletkezett vmikor még egy probléma, mert nem tudnak az őseim csatlakozni a wifin keresztül a netre! :F Kipróbáltam mindkét gépet, az enyémen működik vezeték nélkül és kábellel is, a másik gép pedig csak kábellel! pedig a vezeték nélküli kapcsolat ugyanúgy van beállítva! Felhívtam a t-home szervízt és azt mondták rakjam újra a hálókártyát! Eltávolítottam, felismerte újra, és ugyanúgy nem működik! :(
És nem tudom, hol van a gubanc! Nem lakik vki érd környékén, aki ért a hálózatokhoz és be tudná nekem állítani?! Hozom-viszem és fizetek is érte!! :D :DD
Csak működjön az ősöknek a wifi és legyen nyitva az a két port, amit használok!!
VALAKI SEGÍTSEN!!!! :O

(#13394) b1sti


b1sti
senior tag

Már kiderült, hogy elvileg az a probléma, hogy a modem megakadályozza az adatforgalmat a router felé!! Vki tudna segíteni, hogy hogyan állítsam ezt be?? Van aki, ismeri ezt a modemet??

(#13395) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Üdv

adott egy Tp-Link Wr941nd tipusú router, és kérdezném ,hogy milyen firmware-t ajánlotok rá?
Oké, hogy van gyári is, de ott azért relativ kevesebb a beállitási lehetőség.

2 + 1 gépet szeretnék hálózatba kötni, ebből 1 kábeles 2 wifi

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13396) mezis válasza ErosenZold (#13395) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nekem [link] az innen letöltött dd-WRT nagyon bevált, igaz D-Link DIR-300-on.

Mielőtt rászánnád magad, a hw. verziót pontosítsd, nem mindegy !

mezis

(#13397) ErosenZold válasza mezis (#13396) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Hát nem tudom, mert ez ugye nem stabil verzió, mármint ami az én routerem támogatja

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#13398) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 80/25-ös DIGI netem, router nélkül netezem. Szeretnék venni egy olyan wifi routert, amihez az androidos telómmal, és majd egy leendő notival is tudok csatlakozni, persze zsinór nélkül. Szóval a lényeg, hogy a telómmal, amin nincs mobilnet előfizetés tudjak itthon netezni, akár a klotyórol is. :) Max 5-10k körüli, egyszerűen configolható, és megbízható készüléket szeretnék.

Várom az ajánlatokat! Előre is köszi! :R

(#13399) Tosee válasza Chalez (#13398) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Ehhez a nethez már komolyabb router kell!
Minimum egy ilyen: Tp-link WR1043ND
Árban kicsivel több mint 10 ezer huf! Ehhez a nethez csak drágábban kapsz (másik gyártó)!
Vagy veszel egy olcsóbbat, de akkor kábelen sem fogja átvinni a teljes sávszélességet...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#13400) Chalez válasza Tosee (#13399) üzenetére


Chalez
őstag

Hali!

Igen, ettől féltem, hogy nem fogja bírni egy sima router ezt a sebességet. (torrentnél használom ki igazán...)
De amit javasoltál az megfelelő lenne? Bírná a sebességet oda vissza, és még a telómmal is tudnám használni? Nem értek hozzá nagyon, ezért is kérek itt segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.