Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) Soma01 válasza Desann (#13596) üzenetére


Soma01
veterán

Annyit még, hogy az összes USB max. 5m legyen. Tehát ha van 50 centi kábel a mostani eszközön is, akkor 3 vagy 4,5m-es hosszabbítót vegyél csak. De ha az eszköz olyan mint egy pen-drive, és közvetlenül lehet a gépbe dugni, akkor csak 1 hosszabbító kell és annak a végébe dugd bele közvetlenül azt a Dlinket, minden kábel toldás nélkül.

mezis: Igen, az is lehet, hogy ugyan azon a csatornán van más is a közelben. :C

[ Szerkesztve ]

(#13602) Soma01 válasza Reaper04 (#13599) üzenetére


Soma01
veterán

Nem, az ""Access Control" menüben.
De nem 2 kattintás lesz beállítani, de bonyolult sem lesz. De kell egy kis logika hozzá és végig kell jól gondolni, mit a cél!

(#13603) Reaper04 válasza Soma01 (#13602) üzenetére


Reaper04
aktív tag

áhá ... értem.
A rules almenüben ugye ?
Add new és akkor it mindent belehet állítani, még az időzítést is. Viszont ez Ip alapján van, az nem gond ? (vagy akkor itt lép életbe az amit ezelőtt írtál hogy mindenkinek fix Ip ?) és akkor ide akkor minden gépet egyesével be kell írni fix Ip vel. Nálunk engedélyezve van és ha kikapcsolom sógort, akkor nincs nete, ha meg átírja akkor sincs, mert nem szerepel a listában ?
Vagy rossz nyomon járok ?

(#13604) Soma01 válasza Reaper04 (#13603) üzenetére


Soma01
veterán

Jó nyomon jársz, de lehet ott Mac alapján is szűrni a "Parental Control" menüben. De az "Access Control" --> "Host"nál az Add New... alatt lehet állítani MAC-et is, nem csak IP-t.

(#13605) Jhonny06 válasza Soma01 (#13594) üzenetére


Jhonny06
veterán

Soma01, sekli: Egy mezei TL-WR642G-ről lenne szó. Ez ennyire extra funkció lenne? Nem gondoltam volna.

(#13606) Soma01 válasza Jhonny06 (#13605) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom, tudja. De csak IP alapján, de van IP&MAC összekötés benne. Tehát ok.

(#13607) Jhonny06 válasza Soma01 (#13606) üzenetére


Jhonny06
veterán

:R Én innen hogyan tovább? Ha valamihez, akkor a hálózatokhoz egyáltalán nem értek, minimális beállítások a routeren, de aztán megáll a tudomány. Összesen 1 gépről lenne szó, ami vezeték nélkül csatlakozik a routerhez és megvan a MAC-címe, ha ez számít valamit.

(#13608) Soma01 válasza Jhonny06 (#13607) üzenetére


Soma01
veterán

Számít. De csak zárójelben jegyzem meg ill. kérdezem, hogy a paciens mennyire konyít az ilyesmihez? Mennyire akarja majd kijátszani és van e tudása hozzá?
Ugye most DHCP-val kapja a beállításokat mindenki? Nincs senkinek beírva kézzel az IP, átjáró..?

Szerintem így kell:
Belépsz a router felületére. Ott, "DHCP" --> "Address Reservation" és itt "Add new...", aztán kitöltöd a korlátozandó gép MAC címével és IP címével. Ok, savat rá (SAVE :) ). "Ip QOS" menü, kitöltöd felül is a kapcs tipusát és a max sebességet amit a szolgáltató ad , a korlátozandó IP-t íród be a ...-tól és az ...-ig részhez is. Aztán beállítod, hogy ez az érték legyen a max. (nem a min), aztán beírod, hogy menni az az annyi. Aztán 1 rövid leírás, hogy tudd később mi is ez, pl. "Laci korlátozott wifi-je". Megyünk tovább. "IP & MAC Binding" itt is kitöltöd, a MAC meg az IP címet, mint az elején a DHCP-nél (add new...). Kipipáod, "Bind". Mentés vagy Apply , minden oldalon, ahol van ilyesmi. Le ellenőrzöd, hogy minden be van e állítva, megjegyezte-e, aztán restart router. "System Tools" --> "Reboot"
Elöször próbáld k egy olyan gépen, ahol tudod tesztelni. Aztán próbálhatod buherálni a gépen a MAC meg IP-t és megnézheted a router hogyan reagál.

[ Szerkesztve ]

(#13609) ftamas89 válasza Soma01 (#13577) üzenetére


ftamas89
csendes tag

Igen, vezetéken megy a net.

:: prog is love, prog is life ::

(#13610) attila206 válasza Soma01 (#13588) üzenetére


attila206
tag

Köszi szépen a segítséget joe2005 és Soma01 :)

(#13611) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Egy hálózati problémám lenne, amiben segítséget kérek:
Adott három gép, kettő asztali, egy laptop. Mindegyiken win7 van, egy tp-link 941nd 300 Mb/s os routerrel osztom meg a netet/kötöm hálóba őket. Otthon csoport, stb, minden látmindent, ezzel nincs is gond. Az egyik asztali gép kábellel, a másik wifin (TP-LINK TL-WN851N szintén 300 Mb/s) a laptop kábellel is és wifin is (Gigabyte nemtommilyen 54 Mb/s) csatlakozhat akár. A tapasztalt probléma, hogy kábelen keresztül a laptopra 11 Mbyte/s, ami jó, viszont wifin szintén laptopra, vagy a másik wifivel csatlakozó gépre2-3 Mbyte/s. Korábban utánaolvasgattam, de nem találtam magyarázatot, el is fogadtam... Ma viszont hozzám került egy Asus Eee Pc, amit wifin rákötöttem a hálózatra (ezen XP Sp2 van) és 8-9 Mbyte-al másolt rá!
Ebből arra következtettem, hogy windowsos beállítási (vagy routeres?) probléma. A router alapbeállításokkal (n/g mód, wpa2) fut.
Van e valakinek segítő javaslata (illetve kell e még ino, hogy választ kaphassak)?
Előre is köszönöm a segítségeket!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#13612) pokfasirt


pokfasirt
csendes tag

Üdv!
Olyan programot keresnék amivel tudom szabályozni az internet sebességét...
szval 2 gép van a routeren és esetleg lehetséges lekorlátozni a másik gép internet sebességét?
Routerem : TP LINK TL-R860

Előre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#13613) kali válasza pokfasirt (#13612) üzenetére


kali
legenda

a router típusa? hátha azzal is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#13614) zenefan


zenefan
aktív tag

Az álmom az lenne, hogy egy laptopot és egy pc-t DI-524-esen keresztül "összebarátkoztassam" fájlmásolás céljából KÁBELLEL.

Tehát a pc és a laptop is egy-egy ethernet kábellel csatlakozik a routerba.

1. Ugye nem kell a router netet kapjon, ahhoz hogy a két gép közötti kommunikációt biztosítsa?

Elvileg létrehoztam egy munkacsoportot (OTTHON-KABEL) pc-n és laptopon is, de még nem tudtam őket láttatni egymással.

Ami még fontos lehet! - Előtörténet...

A router amúgy DHCP kiszolgálásra van állítva és a pc és a laptop hálózati adapterének MAC address-ei alapján osztja ki fixen az ip-ket (mert így találtam a legjobbnak és biztonságosnak).
Ezzel együtt a net szuperül megy úgy, hogy a router ► ethernet kábelen a PC-nek és ► wireless-en keresztül a laptopnak adja/osztja a netet és ebben a felállásban a fájlmegosztás is működik, igaz úgy érzem lassan: 2 000 kbytes/s-ot mértem eddig (Ez nem 16 Mbps-nek felel meg amúgy durván? A router elvileg 54 Mbps-t bír átvitelseb. szempontjából, ugye?)! Gondoltam ha nem "levegőn keresztül" másolok PC-ről laptopra (hanem kábelen) akkor nagyobb adatsebességet érek el.
2. Ez csak álom lenne?
3. Vagy valamit rosszúl állítottam be a routerban és ezért ilyen "lassú"?
4. Vagy azért ilyen "lassú" mert a netet is szolgáltatnia kell fájlmegosztás közben (és akkor tényleg jobb ha kábelen keresztül kommunikál a két gép?)

Remélem nem írtam/kérdeztem túlontúl nagy hülyeségeket!

Köszönöm a figyelmet!!!

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#13615) pokfasirt válasza kali (#13613) üzenetére


pokfasirt
csendes tag

TP LINK TL-R860

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#13616) kali válasza Cholard (#13611) üzenetére


kali
legenda

n szabványos (300 megabit/sec elméleti maximális sebességű) kapcsolat esetén közel a harmada a valós átviteli sebesség, de g szabványos (54 megabit/sec elméleti maximális sebességű) kapcsolat esetén sem megy át a fele sem valósan!
a fentiek miatt n szabványon jó a 11 megabyte/sec (88 megabit/sec), és g szabványos átvitelen is jó a 2 - 3 megabyte (16 - 24 megabit/sec) valós átviteli sebesség!
ha n szabványos kapcsolaton is csak g sebességen megy, akkor ellenőrizd a beállításokat, frissíts illesztőket, próbáld ki más/minden csatornán - hátha egy vagy több a tiéddel azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó hálózat okozza a problémát! a környezeti tényezők is nagyban számítanak; távolság, falak, nagyobb (fém)tárgyak...stb!

(#13617) zenefan válasza kali (#13616) üzenetére


zenefan
aktív tag

Ez hasznos volt! Köszi!
Amúgy tudsz segíteni, hogy routeron keresztül, ethernet kábellel, hogy tudnék fájlokat másolni pc és laptop között?

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#13618) Beri válasza pokfasirt (#13615) üzenetére


Beri
addikt

Azzal tudsz sávszélességet korlátozni. A szolgáltatást QoS-nak hívják, az admin felületen bandwidth management-et keress.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13619) betonfelhő


betonfelhő
tag

ha egy vonalra akarom rákötni a modemet és a faxot akkor kell elé egy switch (vagy?), és milyen?

(#13620) Beri válasza betonfelhő (#13619) üzenetére


Beri
addikt

Sima telefonvonalról és ADSL-ről van szó? Mert akkor splitterre van szükséged.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13621) betonfelhő válasza Beri (#13620) üzenetére


betonfelhő
tag

igen telefon vonal amire a dsl modem csatalkozik, de most jön mellé egy fax masina, és azt hibá dugnám a routerbe.
szóval splitter?

[ Szerkesztve ]

(#13622) Beri válasza betonfelhő (#13621) üzenetére


Beri
addikt

Igen. Fillérekért kapsz egyet (1000 forint alatt).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13623) betonfelhő válasza Beri (#13622) üzenetére


betonfelhő
tag

köszi :D

(#13624) Reaper04 válasza Soma01 (#13604) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Kipróbáltam az itthoni routerrel a mac blokkolást. Kiválóan működik.
Annyi problémám van csak hogy a sógor is tudja a router ip címét és a blokkolás ellenére is fel tud rá jelentkezni és kis tökölés után lehet rájön hogy tiltva lett, mert én is először a tűzfalat szoktam lesni ha gond van.
És pont abban a menüben van bent a tiltása is.
Erre az esetre mit lehet tenni ? Hogy lehet elérni hogy ne tudjon feljelentkezni ?

üdv: Dave

u.i.: Talán a router pw -t kellene megváltoztatni ? :F

(#13625) club1 válasza Reaper04 (#13624) üzenetére


club1
veterán

Talán pont.

(#13626) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!
Van egy TL-WR841N routerem, és az a gondom, hogy naponta átlagban 1x elmegy az internet.
Belépek a routerbe, és látom hogy a PPPOE "Connected", rányomok hogy disconnect, majd megint hogy connect, és rögtön vissza is jön. Van valami tippetek hogy mi lehet a gond?

köszönöm

(#13627) klambi


klambi
addikt

olyan gondom lenne, hogy koliban proxy-n keresztül csatlakozunk nektre, otthon meg nincs, és ezért az autómatikus felismerés van beállítva, de mikor a hétvégén hazaértm, nem tudtam netre csatlakaozni semelyik böngészővel,de már a proxy-n keresztül sem, netem viszont van. meg az msn torrent stb.. mi lehet a gond? linux lalatt megy rendesen, de windows-ban 1ik böngésző sem megy... :F :F :O

ezt mi okozhatja?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13628) Yocó válasza Reaper04 (#13624) üzenetére


Yocó
csendes tag

Próbáld meg a myWIFIzone telepíteni ! (magyar)

[ Szerkesztve ]

(#13629) mezis válasza Chesterfield (#13626) üzenetére


mezis
nagyúr

Hajdanában T-OnLine szokása volt 24 óránként megszakítani az ADSL kapcsolatot. Ilyenkor egy jól nevelt router újra létrehozta. Nem ilyen esetről van szó ?

mezis

(#13630) pokfasirt válasza Beri (#13618) üzenetére


pokfasirt
csendes tag

Hát a kezelőfelületen nincs ilyen menü...:( közben kaptam pmet is, hogy nem tudja a routerem sajna:(

Ha vki esetleg tudna mondani programot ha létezik ilyesmi akkor azt megköszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#13631) mezis válasza Chesterfield (#13626) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

2. számú tipp: ha csak a telefoncsatlakozást szünteted meg (kihúzod 10 mp.-re a telefonzsinórt, aztán vissza) és akkor is helyreáll az intermetkapcsolat, akkor vagy a modemed, vagy a drót másik végén lévő DSLAM szerkentyű a hunyó.

mezis

(#13632) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !

Az lenne a gondom ,hogy ,ha csatlakoztatom az USB-s wifi adaptert akkor egész egyszerűen kis idő múltán /gondolom mikor megkapja az áramot el kezd keresni wifi hálózatot/ újraindul a gép ,lehet ,hogy zárlatos az adapter ??? vagy mi lehet a gond ?

Alaplap lett cserélve , tápegység lett cserélve.... az usb adapter típusa usr805422

segítsetek plííz .... :F :F :F :F :F :F

(#13633) Soma01 válasza Reaper04 (#13624) üzenetére


Soma01
veterán

Ha megváltoztatod, akkor arról tudni fog. Ezek szerint nem annyira láma.

Kitalálok valamit. De szerintem kell 1 másik eszköz. Pl az említett router.
De nem tudom akkor mit gondolt és mit csinált, amikor ki volt húzva a router?

[ Szerkesztve ]

(#13634) klambi válasza klambi (#13627) üzenetére


klambi
addikt

valakinek tipp?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13635) Beri válasza pokfasirt (#13630) üzenetére


Beri
addikt

Mert nem a legfrissebb fw van fenn. Frissíts innen.
Láthatod a változások között, hogy Added IP QoS. Az kell neked.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13636) Beri válasza Beri (#13635) üzenetére


Beri
addikt

A verziószámot nézd majd meg, ez v1-hez és v4-hez jó.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13637) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

sziasztok

lehet rossz helyen kopogtatok, ezesetben elnézést érte, de van egy elvetemült kérdésem. Méghozzá, hogy megvalósítható-e egy olyan dolog, hogy adott egy ketyere (modemszerűség), amibe mobil sim kártyát lehet tenni, és arra mobiltelefonnal rácsatlakozni, és azon keresztül küldeni smst? (nem értek hozzá, így ha nem gond csak építő jellegű javaslatok érdekelnének, köszönöm)

(#13638) Beri válasza Sacaaaaa (#13637) üzenetére


Beri
addikt

Ha a modem tudja, akkor igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13639) Sacaaaaa válasza Beri (#13638) üzenetére


Sacaaaaa
csendes tag

és ehhez miféle modem kell?

(#13640) mezis válasza Reaper04 (#13624) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Olyat nem találtam a kézikönyvében, hogy csak egy bizonyos MAC address-ről lehessen belépni a router menüjébe. Akkor már csak a password módosítása marad.

mezis

(#13641) Beri válasza Sacaaaaa (#13639) üzenetére


Beri
addikt

Olyan, amelyik tud sms-t küldeni...
Adnak hozzá szoftvert is.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13642) lean


lean
aktív tag

hi,
olyan problémám lenne, hogy: ADSL modemes kapcsolat------->>>router -------->>>2 asztali gépre elosztva az egyik gépen nem megy a net, a másikon minden ok. A két gép látja egymást, hálózat ok, pingelik is egymást. Viszont amelyik gépen nincs net, arról nem tudom pingelni a routert...egy laptopot bekötve megy a net a rossz gép helyére...tehát a gépben lehet valami problem...hálókártyát újraraktam...TCIP confignál automatikus minden, a router kioszt neki mindent mégsem megy a net...mi lehet a gond?köszi

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#13643) pokfasirt válasza Beri (#13638) üzenetére


pokfasirt
csendes tag

Ezer hála a segítségért sikerült így márt :R
Annyi kérdés még:
szerinted azt meglehet oldani, hogy a feltöltést is korlátozni?
Itt egy kép jelenleg így néz ki a menü: [link]

[ Szerkesztve ]

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#13644) Beri válasza pokfasirt (#13643) üzenetére


Beri
addikt

Más modelleknél így néz ki a qos:

Itt láthatod, hogy lehetőség van külön le- és feltöltési sebességhez is szabályt létrehozni. A te esetedben nem úgy néz ki, hogy lenne erre mód...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13645) Soma01 válasza pokfasirt (#13643) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az amit oda beírsz, az a Fel+Le, vagy a Fel és Le és nem csak a Le. Vagy ennyire bénán lenne megoldva? :Y

(#13646) pokfasirt válasza Soma01 (#13645) üzenetére


pokfasirt
csendes tag

Hát köszönöm szépen mindkettőtöknek:R amit pedig mondasz a fel+fe próbáltam és sajnos maximum 6 számjegy engedélyezett és kb-ba kell megadni szval az csak a letöltés!

Gondolom programba ilyesmit nem tudtok esetleg?

Ez itt a végszó, bár nem poén, de remélem, hogy leesett.

(#13647) Beri válasza pokfasirt (#13646) üzenetére


Beri
addikt

Az érték, amit megadsz, a le- és a feltöltési sebesség összege.
A saját gépeden futó alkalmazással meg a többi gépnek kiosztott sávszélességet korlátozni nem tudod. Hacsak nem a te géped route-ol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#13648) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Olyan kerdesem lenne, hogy van egy Win7-es gep, rajta egy usb-s mobilnet.
Meg lehet osztani ezt a netet a gep sajat wlanjan pl egy mobiltelefonra?
Ha igen mi a modja ennek?
Koszi elore is a valaszokat!

(#13649) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

olyan gondom lenne hogy 1 proxy csatlakozás mögött vagyok és vpn-el kerülöm ki a szűrt porotokat, de mostanában előjött 1 olyan hiba hogy ha felcsatlakozom a vpn-re akkor nem tudok böngészni, semmilyen böngészővel, de netem van megy a torren meg msn stb...
ez mitől lehet? :F :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#13650) Badb0y


Badb0y
addikt

Kérdés: Hogy lehet gyorsra megoldani :)

Szeretnék bluray filmeket úgy nézni, hogy a multimédia lejátszó rá van kötve routerre, de a routeren keresztül egy tárhelyről játssza le a filmeket.

Jelenlegi felállás egy asus wl500w és rá van kötve az usb portra egy winchester, ami sambs, torrent kiszolgáló.
A probléma ezzel, hogy erről nem tudja lejátszani a 40Mbit/s-es bluray filmeket akadásmentesen, illetve amikor samban keresztül akarok másolni adatokat, ilyen jó esetben 4 MB/s a sebesség, ami 40-50GB-os állományoknál katasztrofálisan lassú.

Tehát a kérdésem, mivel lehetne ezt a sebességproblémát megoldani? NAS ? Ha igen, akkor miylen kell, hogy nekem röpüljenek az adatok. Nem kell nekem, hogy wifin, a kábel is jó nekem, de nekem másoljon marha gyorsan. Gigabites a router egyébként.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.