Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) ittakary válasza Isti2 (#45899) üzenetére


ittakary
nagyúr

mindegyik ugyanannyit tud kb, ne ez legyen a szempont

mivel nem lehet már kapni újonnan ezért azt tippelem használtan veszed,
azt vedd, amire pénzed van, ha belefér az újabb, akkor megveheted, nem lesz rosszabb

ha régebbit veszel, abban pedig több akku ciklus van, tehát annyival is rosszabbat veszel

inkább arra figyelj, hogy melyik mennyibe kerül, mert van egy határ, amit szerintem már az M1 sem ér meg - én pl egy 2018 iPad Pro-t használok már 3. éve és még mindig bírja, szóval egy M1, ami 3 évvel és 2 generációval újabb, képzelem mennyivel jövőtállóbb

(#45902) Isti2 válasza ittakary (#45901) üzenetére


Isti2
aktív tag

Igen, használtat keresek, lehetőleg garanciával. És pont az időtállóság miatt agyalok.
Beltérben kis fényerővel e-book olvasásra, netezésre, filmnézésre lenne.
Erőben bőven elég lenne a 2018 is, de az már se támogatást nem sokat kap, se nem olcsóbb annyival, mint amennyivel régebbi.
A notebookcheck tesztek alapján jobb az akku idő a 2020-nál, persze az a teszt írásakor volt, mostanra lehet jobb vagy rosszabb is, a 2021 meg plusz 1 év támogatás.
Mindenképp 11” elég de a 120hz-et megszoktam a 13pm-nél, ezért kell csak a pro.
Nem könnyű dolog az elszállt használt árak miatt sem. :F

(#45903) F.B.I. válasza Isti2 (#45902) üzenetére


F.B.I.
veterán

iPad Mini 6 van….ha most vennék valamit, akkor 11 pro M2 lenne….van ára de nem mostanában fog belassulni, támogatás is lesz bőven. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45904) Shame21


Shame21
csendes tag

Az apple júni 10 re írta ki a wwdc24-et de arra nem írták az ipad pro bemutatót. Szóval még lehet rá remény hogy azt előbb kihozzák, de nagy kuss van róla. Nem tom milyen lesz de nagy a titkolózás így vagy bazi jó cucc lesz vagy valami gebasz van és megy a toldozgatás😂

(#45905) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,
az ipad pro-n lett egy pici pixel folt. Ezzel már kellene gariztatni?
Egyáltalán lesz ilyan, hogy a többi is elkezd körülötte behalni?
Érdekes hogy csak fehérnél látszik, volt valakinek ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#45906) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

A sima iPad 10 alkalmas WordPress honlapok készítéséhez, szerkesztéséhez?

(#45907) erdoke válasza Shame21 (#45904) üzenetére


erdoke
titán

Azt rebesgetik, hogy gond van a Samsung OLED panelek kihozatalával, ezért többször el kellett halasztani a rajtot.

A legjobb aláírás a héten

(#45908) Shame21 válasza erdoke (#45907) üzenetére


Shame21
csendes tag

Igen ma láttam róla egy videjót. Hát ez nem túl rózsás. Pedig most valami nagyot kéne villantania az apple-nek mert hát az m1 az az volt anno a pro nál az m2 az nem főleg úgy jogy maradt az ezeréves kijelző ami nem rossz de nekem iphone 13 kijelzője után már nem tetszik pedig sokáig volt lcd-s iphone om meg tabletem. De 2,5 éve használom a 13-at és a haver xr-jének a kijelzője már nem szép. Lenéztem az istyle-ba és a mini led nem rosz de a sima kijelző a pro-n nem tetszik. A 120hz nagy kijelzőn ok de pl nekem az iphone 13-on nem tűnik fel a 60hz olyan gyorsan sose görgettem rajta viszont 11”-on kijön a különbség. Remélem nem lesz nagy gáz mert az m proci miatt mindenképp ipad pro kell de nem lcd meg mini led mert tartalom fogyasztás miatt kell és arra kell a szép kijelző és android nálam nem játszik. Kell az 5-6 éves szoftver támogatás

(#45909) CharlieDrop válasza timelord1987 (#45906) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Kényelmetlen és ha nem kell kódolni még használható is lehet

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#45910) Pano válasza erdoke (#45907) üzenetére


Pano
addikt

Eddig neked van a legjobb avatararod amit PH-n valaha láttam. :DDD

(#45911) erdoke válasza Shame21 (#45908) üzenetére


erdoke
titán

Ami szinte biztosra vehető, az az M3 SoC, a nagy frekvenciás OLED kijelző és a landscape módba áthelyezett kamera és FaceID sziget. Utóbbi nekem nem jön be, de ezek szerint a többség nem elsősorban olvasásra használja az iPadet.

A legjobb aláírás a héten

(#45912) erdoke válasza Pano (#45910) üzenetére


erdoke
titán

Nem mai darab, de pikk-pakk megcsinálta anno egy profi fórumtárs.

A legjobb aláírás a héten

(#45913) Malfroy válasza erdoke (#45911) üzenetére


Malfroy
aktív tag

egy 15" oled paneles 120hz kijelzőt nagyon adnék.

(#45914) consono válasza Malfroy (#45913) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, szerintem tabletnek a 15" már nagyon nagy...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45915) Shame21 válasza erdoke (#45911) üzenetére


Shame21
csendes tag

Nekem főként játékra, filmezésre meg képregény olvasásra kell utazáshoz meg otthonra is. Szóval nekem a kamera nem számít mondjuk furi lehet a face id feloldás landscape módban de az lehet műkszik majd portré módban is.

(#45916) erdoke válasza Shame21 (#45915) üzenetére


erdoke
titán

Most is működik Landscape módban, csak a sziget felé kell figyelni/fordulni. Apró kellemetlenség.

A legjobb aláírás a héten

(#45917) ittakary


ittakary
nagyúr

szerintem nem a Face ID helye fog zavarni titeket, hanem a 600ezer forintos alapár (a nagyobbikra) :)

(#45918) Shame21 válasza ittakary (#45917) üzenetére


Shame21
csendes tag

Hát az simán lehet amilyen áfa van magyarországon plussz a 1 dollár 1 euro is mindig odabasz az árnak. De hát ez a mi hazánk ennyi adó nincs az egész coca cola mámorban fentrengő rohadó nyugaton az összes államban együtt véve. Adózunk az adózott pénzünk elköltésekor. Több a csatorna díj mint a víz amit kiengedünk. Ha lakást veszünk hitelből adózunk mert gazdagodtunk. Ja és azért is fizetni kell ha kivesszük a pénzünket a bankból😂 csoda hogy a levegőért még nincs külön adó. Lehet előbb utóbb lesz olyan mint az ürgólyhókban dobozos friss levegő.

(#45919) Pano válasza Shame21 (#45918) üzenetére


Pano
addikt

Kifelejtetted azt, hogy ha van merszed megtakarítást kamatoztatni akkor abból is levesz 35%-t már az állam.

[ Szerkesztve ]

(#45920) Shame21 válasza Pano (#45919) üzenetére


Shame21
csendes tag

Ott a pont 😂

(#45921) kchris78 válasza Shame21 (#45918) üzenetére


kchris78
veterán

pedig ha a teljes képet nézzük vannak durvábban adóztató országok, pl mert az SZJA nem kifejezetten magas és nem is progresszív... Csak itt a fogyasztás adózik. Gondolom anno a feketegazdaság jobban elterjedt mivolta miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45922) erdoke válasza erdoke (#45911) üzenetére


erdoke
titán

iPadOS 17.5 confirms new display technology for next-generation iPad Pro
Úgy tűnik, új Apple Pencil is lesz, ami “szorítgatós” gesztusokat tud majd.

A legjobb aláírás a héten

(#45923) Shame21 válasza ittakary (#45917) üzenetére


Shame21
csendes tag

Mondjuk ha tényleg 6 kiló lesz akkor marad a 11-es m2 prro az olyan 3 kiló azzal is elleszek szép azért az az lcd meg az jól bejáratott azzal tuti nem lesz gond ez meg azért mégis csak eldő genes cucc lesz.

(#45924) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Ajánlnátok power bankot, ami Ipad 2021-hez is jó lehet?

(#45925) Rent


Rent
senior tag

Annyit vártam az új m3 oledre, hogy megvettem az m2 11” 256 cellulart azonnali cseregarival alzába.. attól függ h becserélem az újra, hogy mennyi lesz az ára. Ez se volt olcsó (505e+60e azonnali cseregari), de ha normális ára lesz, simán becserélem. :D

(#45926) ittakary válasza user112 (#45924) üzenetére


ittakary
nagyúr

bármelyik powerbank jó hozzá, mindegyik tölti, de értelemszerűen pénztől függ és attól hogy mekkora súlyt akarsz cipelni

#45925 Rent
ez hogyan működik? bemész alzába, hogy "sorry srácok, most ezt visszadom, és levásárolnám az eredeti árát egy másik készülékre"

és ilyenkor bukod a 60ezer forintos cseregari árát, vagy azt is beforgathatod?

[ Szerkesztve ]

(#45927) BigBlackDog válasza ittakary (#45926) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Az Azonnali csere szolgáltatás a meghibásodás észlelése utáni azonnali cserére jogosító pótlólagos garancia megvásárlásán alapul." - forrás

Ha jól tippelek, erről lenne szó, nem?

(#45928) ittakary válasza BigBlackDog (#45927) üzenetére


ittakary
nagyúr

de ha nem hibásodik meg, akkor mit is szeretne? :F
mert eléggé úgy hangzott a "ha normális ára lesz, simán becserélem" mintha bemenne és indok nélkül cserélgethetné

(#45929) fery02


fery02
addikt

Alapból úgy értelmeztem magam részéről a “becserélem” kifejezést, hogy eladja aprón és simán csak vesz egy másikat.

(#45930) evooo válasza BigBlackDog (#45927) üzenetére


evooo
aktív tag

Elolvastam de nem igazan ertem. Tehat elromlik, bemegyek, aznap kicserélik egy vatta ujra. De pl. amugy is kicserelnek gariba, csak 2 het alatt. Ez miatt a +60rugo? Az kemeny

[ Szerkesztve ]

(#45931) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

“A vásárló a szolgáltatás megvételével beleegyezik, hogy az esetleges csereigénynél az eladónak jogában áll a reklamációt ugyanazon vagy más gyártó paramétereiben azonos, vagy jobb termékére való cseréjével megoldani, ugyanabban az árkategóriában, amely 5%-kal növelhető vagy csökkenthető ahhoz az eredeti árhoz képest, amelyen a vevő az árut megvásárolta.”

(#45932) Rent


Rent
senior tag

Gariidőn belül 3 alkalommal indoklás nélkül kicseréltetheted. Amennyiben már nem kapható, abban az esetben elállás van, vagy levásárlás. Amíg kapható, addig ugyanarra. Tapasztalat robotporszívónál (rendeltem újat Róbertre) elég volt 2 év után annyit mondani személyesen, hogy elakad rendszeresen (ráadásul céges vásárlás) volt, az egészet beforgatták egy drágábba és hozhattam el az újat.

[ Szerkesztve ]

(#45933) Rent válasza evooo (#45930) üzenetére


Rent
senior tag

Nem erted. Megszunik az m2 11 cellular ertekesitese 1 ev mulva, berendeled az ujat 100k val dragabban mint ez. Bemesz azt mondod dobalja a halozatot a cellular ipaded, kersz cseret, de javaslod, van egy rendelesed jo lesz az, beforgatjak az arat a helyszinen es hozod el az ujat.
hagyomanyos garinal 30 napig vizsgaljak utana 8 napjuk van visszafizetesre, azonnalinal meg azonnali.

[ Szerkesztve ]

(#45934) Rent válasza fery02 (#45929) üzenetére


Rent
senior tag

Akkor miert fizetnek 12% extra azonnali cseredijat? Nem az a cel, hogy 50% aron eladjam phn, hanem, hogy problemamentesen a veteli arat beforgassam a kesobbiekben, ha megszunik ennek az ertekesitese. Regen ez ugy mukodott, hogy az azonnali gari arat is beforgattak, ezen valtoztattak, azt mar bukod elvileg.

az egyik uzletben igy beszelt ra anno az elado, hogy lg c1 et vett igy, majd azonnali garival becserelge c2 re, amikor mar nem volt c1, igy vettem en is 1 eve c3 at, meg varok vele, majd c5, vagy c6 nal csere. Mondom nekem tapasztalat, hogy brutal gyorsan problemamentesen berorgatjak a helyszinen, ha fizettel az extra szolgaltatasert.

megeri nekik, mert akik megveszik az extra garit, kb. minden tizedik fogja teynleg becserelgetni, ha az meg tenyleg hibas, nekik is cserelik, boven megterul nekik is a szolgaltatas dijabol

sokat vasarolok alzatol es csak nagyon keves termeknel fizetek azonnali cseregarit, viszont szivtam mar meg olyannal, amin nem volt, ott szepen elkuldik kulfoldre es hetek mulva jon valami valasz, azonnalinal meg helyben cserelik a Robert K. krt.on

[ Szerkesztve ]

(#45935) ittakary válasza Rent (#45933) üzenetére


ittakary
nagyúr

jó de a kifizetett +60ezer az beforgatható? vagy ez a szolgáltatás díja és a készülék alapárát "adják oda"?

áhh látom

[ Szerkesztve ]

(#45936) Rent válasza evooo (#45930) üzenetére


Rent
senior tag

Pl eltelik annyi ido, hogy mar nincs asztroszurke 256 os wifis 12.9 m2, most mondtam egy peldat, bemesz elotte odarendelsz valamit amit szeretnel (pl m3 oled) es par perc beszelgetes utan (mondasz valami indokot, de igazabol nem erdekli oket) beforgatja a srac a helyszinen, nekik is az a legjobb, mert nem kell visszafizetniuk, foleg ha dragabbat veszel, nagyon nem erdekli oket a +-5%

lenyeg, hogy mechanikai serules nem lehet

(#45937) Rent válasza ittakary (#45935) üzenetére


Rent
senior tag

Regen beforgathato volt, pl a robotporszivonal azon szuttyogtek, hogy ott nem akartak beforgatni aszf modositas miatt, de sikerult meggyoznom oket, hogy a vasarlaskor meg nem ugy hirdettek.. sot felhivtak ra a figyelmemet, hogy azt is beforgatjak majd.
viszont tobbet buknal 505 e nel, (most pl 525 az ara, tehat mar nyertem 23 at kb, hogy ket hete vettem, mintha most), mint 60, ha megprobalnad eladni, igy meg beviszed es kihozod az ujat, a 12% ot meg lenyeled

persze nem akarok senkit biztatni, hogy vegyen naluk mindent is es hasznalja ki a lehetoseget, csak leirtam az en tapasztalatomat es azt, hogy mar nem tudtam tovabb varni az m3 ra, mert meg mindig nem tudni, hogy mikor fog megjelenni es mennyi lesz. Ugy voltam vele, hogy inkabb megveszem ezzel az opcioval most, mintsem kesobb ha mar nem is lesz ebbol es ha brutal draga lesz az uj.

[ Szerkesztve ]

(#45938) user112 válasza ittakary (#45926) üzenetére


user112
senior tag

Mindegyik ugyanakkora feszültséggel tölt? Vagy a tablet szabályozza a V, A értéket? A tölőfej 20W-os.
Akár ez is jó lehet?

(#45939) f_sanyee válasza user112 (#45938) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nem mindegyik ugyanakkora feszültséggel tölt. meg kell nézni a leírásában. amit linkeltél az 5V 2.1A, azaz 10W, ez pont a fele az eredeti töltődnek ami 9V 2.25A-val tölt (20W).
egyébként ilyen noname powerbankot nem vennék.

(#45940) Arpi82


Arpi82
csendes tag

Sziasztok! Két hete vettem egy ipad 10‐et. Szerintem valamit csináltam a facebookkal mert most nem teljes képernyőn jeleníti meg hanem egy szűkebb függőleges sávban. Hogy lehet visszaállítani?

(#45941) Cyberbeni válasza Arpi82 (#45940) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Az ablak tetején három pontra kattintva lehet visszarakni teljes képernyőre.

(#45942) PuffyDog


PuffyDog
junior tag

Sziasztok!
Egy majdnem 2.5 éves iPad Pro-ban mindössze 25 töltési ciklus az mennyire ritkaság?

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! | Tefal Robotgép eladó! <<=

(#45943) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Lenne a lányomnak egy ipad 9 2021 10.2 “ , aminek az érintő kijelzője eltört. Szeretném kicserélni, elég olcsón kapni hozzá pár ezer forint. Viszont ott akadtam el , hogy mivel ragasszam vissza? Van ragasztó szalag, de nem tudom milyen vastagot vegyek? Vagy van folyékony ragasztó is, azt hiszem B-7000 néven, vagy ezt vegyem? Továbbá ha a B-7000 lenne akkor az is oldódik hőre? Tegyük fel ha megint eltörne, vagy valamit nem jól rakok össze , és szétkellene szedni ismét. Ha esetleg valaki csinált már ilyet, megköszönném a segítséget. Szervizt kérdeztem, de olyan árat mondtak a cserére inkább megpróbálom én. Köszönöm szépen :R

(#45944) erdoke válasza PuffyDog (#45942) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon. Az én M1 iPad Pro-mat megjelenéskor vásároltam, tehát közel 3 éves. 86 %-os az akkumulátor.

A legjobb aláírás a héten

(#45945) PuffyDog válasza erdoke (#45944) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Nagyon szépen köszönöm. :R

=>> iPad Pro 11 128GB (2021) 100%-os akksival eladó! | ZenBook eladó! | Tefal Robotgép eladó! <<=

(#45946) F.B.I. válasza lajosx (#45943) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mehet a B7000 vagy a B8000 is (fekete) vékony illesztő fej van hozzá. Utána érdemes vagy 6-8 db szorítóval óvatosan, pár óráig mefogatni, a kinyomódott felesleget, kézzel leszedni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#45947) lajosx válasza F.B.I. (#45946) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R Meg is rendelem akkor. Hátha sikerül kicserélnem.

(#45948) Malfroy


Malfroy
aktív tag

Mikor jelentik be az új iPad pro modelleket?

(#45949) TechN7ne válasza Malfroy (#45948) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Június és Szeptember szokott lenni általában Events.

(#45950) smc válasza Malfroy (#45948) üzenetére


smc
addikt

Jelenleg ez a tipp:
"Apple is working on OLED technology for future Macs and iPads. The iPad Pro will be the first iPad to adopt OLED technology, and a new model with an updated design and OLED display is expected to be introduced in May, perhaps the week of May 6. Apple isn't likely planning for an event, and will instead announce the iPad Pro models with a press release."

#45949TechN7ne
Júniusban WWDC van, ami az új os-t mutatja be.
Szeptemberben pedig iphone és sima ipad bemutató.
Pro október, március, április, október és most úgy fest május, bár van egy kis fennakadás az OLED kijelzőkkel így nem tudni biztosra. Sokan már márciusra vártuk a bejelentést, aztán áprilisra.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45951) consono válasza smc (#45950) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem, ha júniusban új iPadOS-t is mutatnak be, akkor nem lesz új hardver májusban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45952) ittakary válasza consono (#45951) üzenetére


ittakary
nagyúr

volt hogy WWDC-n is mutattak már be hardvert, szóval simán lehet ez is

(#45953) consono válasza ittakary (#45952) üzenetére


consono
nagyúr

Azt esetleg el bírom képzelni....

"In God we trust. All others must bring data"

(#45954) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok!
Az alany egy első generációs Ipad Air. (2013-as) Tudtok valami trükköt arra, hogy hogyan tudnám ismét használható sebességre gyorsítani? Hardveresen tökéletes, az akksija is, az üzemidő is, csak a használhatatlanság szintjére lassult. IOS Downgrade-del visszahozható lenne a sebessége?

(#45955) Alex91 válasza BB9000 (#45954) üzenetére


Alex91
félisten

Erdemes sokat sulyzozni, hogy az iPadet eldobva hasznalhato sebessegre tudd gyorsitani...! ;]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45956) btudos válasza BB9000 (#45954) üzenetére


btudos
veterán

11 éves eszköztől vársz használható sebességet.

Ha az Apple adna is módot a downgrade-re, akkor is csak azt érnéd el vele, hogy az iPad gyorsabb lenne, de cserébe semmit nem tudnál telepíteni rá, aminek modern iPadOS a követelménye.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#45957) BB9000 válasza btudos (#45956) üzenetére


BB9000
senior tag

Semmi extrát nem akarok rá telepíteni, webes böngészésre viszont használnám. Teljesen jól használható volt egészen addig, amíg nem jöttek rá az újabb és újabb IOS verziók.
A megjelenése óta eltelt 11 év nem indokolja azt az irdatlan belassulást, amit tapasztalok.
A "dobd ki", "használd ajtókitámasztónak", jellegű tanácsokat köszönöm, de sokra nem megyek velük.

(#45958) consono válasza BB9000 (#45957) üzenetére


consono
nagyúr

Mást pedig nem nagyon fogsz tudni csinálni vele. Az elmúlt 11 évben a weboldalak is meghíztak, több az aktív kontent, nem bírja a régi CPU meg a kevés RAM..

"In God we trust. All others must bring data"

(#45959) smc válasza consono (#45958) üzenetére


smc
addikt

No meg a böngészők sincsenek már frissítve, nem képesek megjeleníteni a modernebb weboldalakat. Volt egy köröm ezzel egy 2008-as imac-kel. :)
Meg most került hozzám egy iphone 5c és egy iphone 6 is. A 6 még egész jól működik, nem láttom olyan oldalt amit ne hozott volna be.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45960) consono válasza smc (#45959) üzenetére


consono
nagyúr

Persze, az is, meg a certificate-ek sem frissülnek, sajnos az ilyen régi eszközöket el kell engedni...
Másrészről meg én is töröm a fejem, hogy akarom e az iPad 8 gen-t tovább frissíteni OS szinten, vagy sem. Már az elmúlt két főverzió váltás sem hozott nagyon olyant, ami hiányozna, ha nem lenne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#45961) Shame21 válasza BB9000 (#45954) üzenetére


Shame21
csendes tag

Sajnos ez ilyen. Androidnál 2 év után megszűnik a támogatás apple 6 évre kitolta idén az ios 17 még kijött az XR-re de még csoda hogy műkszik. Sajnos az ipad air be a telók procija van az meg 5-6 év után gyenge lesz meg melekszik gyorsan meríti az aksit stb. Ipad-ből csak a pro éri meg azok húzzák sokáig főleg majd az m procisak azok bivajak szerintem az húzza majd 10-11 évig. Ott a 2017-18-as modellek a mai napig gyorsak. A céges air-ünk amiben a12 van 3. genes és csuma szar a sima 9 genes ipad a13-al ezerszer jobb. Szóval sajnos az air véleményem szerint bazi sza konstrukció lett még az új m1-es air-re is sok a panasz. Ahogy olvastam fórumokat. A mini-k jók, a simák meg a pro-k szerintem.

(#45962) BB9000 válasza Shame21 (#45961) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Air szériáról nekem nincs rossz véleményem, az utódja is egy Ipad Air lett, de az már az 5.generációs, M1-es procival szerelt változat. Egyenlőre semmi gond nincs vele.
Ha egyszer lesz rá időm, megpróbálom visszatenni a régire az IOS 8-ast, az itt leírtak alapján. A tapasztalataimmal majd jelentkezem.

(#45963) kchris78 válasza Shame21 (#45961) üzenetére


kchris78
veterán

a sima ipadekkel az a gáz hogy amikor megjelentek akkor is több éves proci volt bennük és kevés memo...

(#45964) Alex91 válasza kchris78 (#45963) üzenetére


Alex91
félisten

De legalabb koltseghatekony :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45965) hadaway74


hadaway74
tag

Jó reggelt. Segítséget kérnék. Ipadon van sok könyvem. Hogyan tudom úgy letölteni hogy internet nélkül is tudjam olvasni.
Köszönöm szépen.

megyek mert jövök.

(#45966) SharpSA


SharpSA
veterán

iPad Mini 6-hoz használ valaki valamilyen billentyűzetes tokot? Tudtok ajánlat jófélét, amely jól használható?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#45967) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Vettem a napokban, egy Ipad Pro 11" 2018-as modelt nem mai darab, de arra amire használni akarom, arra igazából teljesen jó.
Egyetlen kérdésem lenne, hogy melyik magic keyboardot érdemes venni hozzá ? Tudom, hogy erre a célra ott a gyári, de annyit nem szeretnék érte adni, ezért valami alternativ megoldás lenne a jó.
Amit én néztem ki erről túl sok infóm nincs és nem is tudom megér-e ennyit :F [link]
Esetleg van aki tud hasonlót ajánlani ?

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#45968) Shame21


Shame21
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni egy ipad-et és hardveraprón sokan hírdetnek úgy hogy aktiválástól 1 év gyári apple gari. Ez hogy működik? Értelem szerűen itt nincs számla meg 250 ezer feletti vásárlásnál a 3 év gari amit előírnak itthon. Szóval ha van egy ilyen kütyüm számla nélkül 1 év apple garival akkor ha pl. baja lesz értrlem szerűen olysn baja amire vonatkozik a garancia, akkor mi a teendő hova kell vinni hogy intézik a garit ilyen esetben. Mert iphone-on is van ilyen menüben ugye ott van hogy appple care és jótállás 1 év. De mivel telekomnál vettem 250 fölött 3 év a gari baja lesz 3 éven belül ott a számla viszem a T-be. De ha nincs számla és csak ez az 1 év van amit az apple ad akkor 1 éven belül hova kell vinni és ki intézi ezt ha nincs számla csak az ipad írja, hogy 1 év. Mondjuk még 1 apple termékenmel se volt gond se 1 éven se 3 éven belül se. 2010-be vettem az első iphone-om. Asszem 5 évre rá a kövit majd 2021-ben a mostanimat amiben még simán van 3 év a cseréig. Meg van 1 ipad mini 2 retina-m azt nem használom már de az is műkszik még. Szóval sose volt még baja egyik apple cuccomnak se gari időn belül, de ha lenne akkor így ha csak 1 év apple gar van rá mi a teendő vele. Köszi előre is a segítséget.

(#45969) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Bluetooth billentyűzeten gondolkodom, konkrétan Logitech k380 a kiszemelt. Megfelelően működik, nincs vele probléma?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#45970) VD válasza Shame21 (#45968) üzenetére


VD
őstag

Apple oldalán támogatás alatt a javítás [link]
Hivatalos Apple szervizbe viheted. Amíg a menüben ott a jótállás addig nem kérnek mást. Nekem iPhone 12 mini-n halt meg a bekapcs gomb 11 hónaposan. Almárium-ba vittem. Megnézték. Látták, hogy garis. Valós. A hiba. Elküldték az Íreknek. 3 nap múlva kaptam a cserélt telefont.

(#45971) tigerjoco


tigerjoco
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik tabletet lenne érdemes venni? Sima Ipad 256GB verzió, vagy ipad air 64Gb? Általános használatra kellene, de jó lenne ha minél időtálóbb lenne. Sajnos az anyagiak miatt vagyok kénytelen kompromisszumra adni a fejemet, egyébként az air 256GB-s verzióját venném.

(#45972) Cyberbeni válasza tigerjoco (#45971) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Alap felhasználásra én az egyel régebbi sima iPadet venném, mert a home gombos touch id megbízhatóbban működik a kikapcsoló gombosnál.

(#45973) consono válasza Cyberbeni (#45972) üzenetére


consono
nagyúr

Én még a modernebb design miatt az újat :)

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.