Hirdetés

2017. július 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-04-14 22:46:21

LOGOUT.hu

Tesztek:
iPad 1 (3G-s), iPad 2, iPad 3 (a.k.a. New iPad), iPad 4, iPad Air (a.k.a. iPad 5), iPad Mini, iPad Mini Retina

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17201) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

Próbáltam egy játkékot is, erőben nincs hiány, Galaxy on fire 3, hibátlanul megy, akkor viszont minden más is fog. :)

Még 60GB szabad, miután kerültek fel sorozatok, viszont a másolás wifi-n megszakad, így végül kábelt használtam.

A tok jó nagy lehúzás, smart coverrel nem egyben van, mondjuk innen már nem az a nagy tétel.

iPhone 7 128GB black | Apple watch S1 42mm silver

(#17202) viera válasza Viper26 (#17200) üzenetére

viera
(senior tag)

Nekem is nagyon tetszik,az első almás cuccom. :C
De egyelőre tabletben nem kellene másik.Már nagyon várom a 10.5-öt is,de főleg az iOS 11-et hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#17203) Ádám16 válasza szasanyi (#17195) üzenetére

Ádám16
(őstag)

Ha vastag a tarcad, csak premium arkategoriaju cuccaid lehetnek, hiaba nincs ra igenyed? Ez szerintem nagyom rossz felfogas, en szerencsere nem igy gondolkodok.

(#17204) local1 válasza Ádám16 (#17203) üzenetére

local1
(őstag)

Azt csak te gondoltad hogy nincs rá igénye, lehet hogy ő máshogy gondolja. A filmnézéshez például nagyon jól jön a 4 hangszóró, erősebb gép ami a játék közben is jól jöhet. Mindamellett a pro tovább ki fogja szolgálni mint a sima ipad, és mikor eladja is többet fog érni, szóval nem döntött rosszul. Szerintem.

Ez a Pro (9,7") még elérhető áron van, de ahogy látom egyre nagyobb szakadékot akar csinálni az apple a Pro termékek és a sima iPad között. Úgy árban, mint minőségben.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17205) NavySeal

NavySeal
(tag)

iPad-et hol érdemes vásárolni, hogy működjön az 1+1 éves garancia és jótállás?

(#17206) Viper26 válasza Ádám16 (#17203) üzenetére

Viper26
(PH! nagyúr)

Hiszed vagy sem, én sem. :U

Én úgy vagyok vele, ha nem fontosabb dolgokról kell elvenni emiatt, akkor miért ne, ráadásul ki is használom.
Szerintem az a fontos, hogy egy alap értékrend alapján mindenki egyénileg fel tudja mérni mire van szüksége / mire nincs.

(#17204) local1.:

+1

[ Szerkesztve ]

(#17207) local1 válasza NavySeal (#17205) üzenetére

local1
(őstag)

Szerintem sehol. :D
Komolyra fordítva, én azt látom hogy alapból drágábbak az apple cuccok az istyleban és az edigitalban, mint a legolcsóbb webshopban kb. 25.000.- forinttal, és nagyjából ugyanennyi felárat kell fizetned a +1év garanciáért. Tehát kifizetsz plusz 50.000.- forintot a +1év garanciáért :F

Sima ipad esetén ~45.000, ami az ipad árának a fele...

a google nem a barátom

(#17208) NavySeal válasza local1 (#17207) üzenetére

NavySeal
(tag)

Valahogy nekem is ez jött le. 1 éves Apple gari mindegyikhez jár, a plusz egy évet fizettetik meg a nagy boltok.
Megbízható boltot tudtok mondani, ahol érdemes körbenézni?

(#17209) local1 válasza NavySeal (#17208) üzenetére

local1
(őstag)

Mondjuk azt nem vettem számításba hogy az olcsóbb webshopokban is lehet plusz garanciát venni tizenpárezerért.
Ajánlani egyiket sem merem, mert személyesen nem ismerem őket. Engem az ár, a vélemények, a készlet, van-e üzletük, estleg az árukereső megbízható bolt plecsnijét megkapta-e valamelyik évben, információk befolyásoltak.
Most a gyorsaságuk miatt a Granddigital.hu-t választottam, pedig utálok előre utalni...
De úgy látom a te általad keresett termék náluk most nem jó árban van.

a google nem a barátom

(#17210) szasanyi válasza Ádám16 (#17203) üzenetére

szasanyi
(PH! félisten)

A prémium kategóriájú termékekre mindenkinek lenne igénye, de
1. nem mindenki tudja megfizetni (egyszerűen meghaladja az ésszerűeség és/vagy anyagi lehetőségei határát a termék ára)
2. szimplán nem akarja amegfizetni a magas árat (mert nem értékeli vagy használja ki olyan mértékben - mit én sem tenném - azt, ami miatt jóval drágább ezért legalább részben fölösleges többletiadáskét tenint rá ami számára nem ér annyit)
Számomra az, hogy valamit ki tudok fizetni nem egyenlő azzal, hogy meg is veszem! Lásd: iPad 2017 tökéletesen kielégíti az igényeinket, és bár az iPad Pro-t is ki tudtam volna fizetni (ami jobb is és szebb is) nem tettem mert nem olyan vastag a buxám, hogy fölösleges (kihasználatlan) többletre meggondolatlanul költsek.
HA sokkal vastagabb lenne és megengedhetném magamnak, hogy mérlegelés nélkül (akár oktalanul) elkötsem a többletet akkor persze megtettem volva.

(#17211) local1 válasza szasanyi (#17210) üzenetére

local1
(őstag)

"fölösleges többletre meggondolatlanul" "mérlegelés nélkül (akár oktalanul) elkötsem a többletet"

Akkor egy kis matek:
Gondolom ismerős az a szó hogy amortizáció. A számítástechnikában ez a jelenség kiemelten jelen van.
Tételezzük fel hogy a te ipad 2017-esed 3 év múlva elkezd akadozni, nem olyan gyors már és szükségét érzed a váltásnak. A fórumtárs ipad Pro-ja pedig 5 év múlva teszi ugyanezt. Ezt hívják technikai avulásnak.

(Ezek a számok csak feltételezések tapasztalatok és specifikációk alapján. Az apple annak idején közzétette az összehasonlítást miszerint a Pro 1,7-szer gyorsabb grafikában mint az Air2.
Sajnos már nem elérhető a leírás, így nem tudok pontosan idézni egyéb adatot.)

Te kifizetsz a 32GB-os Wifis tabletért (jelen állás szerint az árukeresőn) 96 ezer forintot, ő 160 ezret, tehát mindkettőtöknek évi 32 ezer forintjába került a "befektetés", csak ő mindeközben egy prémium terméket használt és ezáltal előnyre tett szert. Az élettartam végén várható maradványértéket nem vettem figyelembe mert számításaim szerint évekre levetítve pontosan ugyanakkora összeg marad mindenki zsebében ha teszem azt harmadáron el tudja adni a használt terméket.
Ha pedig ő 3év múlva lecseréli a terméket mint te, akkor az azt jelenti hogy van igénye a prémium kategóriájú termékre, és mivel nem ismerjük senkinek az anyagi hátterét, nem tudhatjuk hogy kéthavi fizetését költötte el - ahogyan írod meggondolatlanul - vagy a fizetése tizedét teszi ki ez az összeg.

Nincs azzal gond ha azt mondod hogy a felsorolt igényekre feleslegesnek tartom a Pro-t, de kár olyan súlyos szavakat használni mint "meggondolatlanul, mérlegelés nélkül, oktalanul" mert egyáltalán nem biztos hogy igazad van. :N

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17212) Alex91 válasza local1 (#17211) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Azert tegyuk hozza, hogy sajna a 9,7"-os Pro szinten 2 GB RAM-mal rendelkezik, imho elettartamra ez mar hatrany lesz... A 32 GB-al meg a ciklusa vegen mindketto nehezen eladhato,lesz.

[ Szerkesztve ]

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#17213) szasanyi válasza local1 (#17211) üzenetére

szasanyi
(PH! félisten)

Én a saját igényeink és egyéb prioritásokat figyelembe véve mondtam el a saját véleményemet vagy álláspomtomat ha úgy tetszik. NEM a tiedet, sem más véleményt mert az nyilván különbözhet (matek nélkül is).
Hiszen mindenki arra költ mire akar, annyit amennyit akar függetlenül attól, hogy az ésszerű-e sem sem. Váljék egészségére! ;)
Szvsz nem érdemes ezt tovább bonyolítani és OFF-olni, így én ezt befejezettnek tekintem.

(#17214) local1 válasza Alex91 (#17212) üzenetére

local1
(őstag)

Nem csak a memória számít. Sajnálom hogy már nem érhető el az apple összehasonlítása, de szerintem meg lesz az a különbség évek múlva is.
A példában levezethettem volna a 64GB-osat is, de egyáltalán nem értek egyet az eladhatósággal kapcsolatban. Sokan még most is esküsznek rá hogy 16GB-on is elvannak, de nekem a 32-ből 12GB szabad volt mindig is.

(#17213) szasanyi:
No igen, az ésszerűségen van a hangsúly ;)
Észre kell venni hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint saját magunk, és mint írtam az anyagi helyzetünk sem egyforma.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17215) Alex91 válasza local1 (#17214) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Hiaba lesz benne ero, ha majd kifogy a memoriabol... A 10,5"-os os brutalis lett, az iOS 11-el meg plane, es ebben ugye 4 GB RAM van.

En nem a mostanrol beszeltem, hanem amikor el fogja adni mindjuk 3 ev mulva. Szamomra kerdeses, hogy akkor mire lesz eleg a 32 GB. Gondolom nem veletlenul emelt a Pro kategoriaban 64-re.

hol zsarnokság van, mindenki szem a láncban; belőled bűzlik, árad, magad is zsarnokság vagy;

(#17216) local1 válasza Alex91 (#17215) üzenetére

local1
(őstag)

Miért kevered ide a 10,5-öst?
A sima 9,7-est és a 9,7-es pro-t hoztam fel példának (mert ezekről esett szó mindvégig mindenki részéről, hogy melyik éri meg jobban) hogy az apple szerint és szerintem is van némi különbség a két készülék között. És nem csak erőben. De ha szerinted nincs különbség köztük akkor nincs miről beszélnünk...

A 32GB-on sem értem miért akadtál meg hisz mint írtam a 64-essel is levezethettem volna az amortizációt. Felejtsd már el a tárhely méretét...

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17217) Alex91 válasza local1 (#17216) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Csak azert irtam az ujat, hogy az tenyleg qva jo lett, es hosszu tavra is. De en azt mondom, hogy a tobbseg szamara valoban folosleges jelenkeg a Pro, es nem csak az ara miatt. Csomo olyan dolog van benne, ami szerintem atkagos felhasznalonak teljesen felesleges. Persze van kulonbseg, csak az a baj, hogy a RAM merete ugyanaz mindkettoben...

Ertem en a tarhelyet is, csak mig esetleg atlagos felhasznalasra esetleg eleg lesz a 32 GB, addig aki meg profin szeretne nyomni mar keves lehet... Szoval lehet, hogy kevesbe lesz kelendo, nyomottabb aron lehet majd eladni.

(#17218) local1 válasza Alex91 (#17217) üzenetére

local1
(őstag)

Majd az idő eldönti hogy tényleg csak a memória számít-e és ugyanakkor lassulnak be a gépek vagy sem. Eddig is meg voltak a különbségek, de sajnos összemérni sosem fogjuk tudni, mert van aki türelmesebb típus és azt mondja minden rendben, más meg néhány tizedmásodperc várakozás, vagy laggolás miatt már elégedetlen. De nem elhanyagolható tény a tudásbeli különbség sem. Úgy mint kijelző, hangzás, grafika, kamera stb..

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17219) Alex91 válasza local1 (#17218) üzenetére

Alex91
(PH! nagyúr)

Nem azt mondtam, hogy csak az szamit! De valoszinuleg a kovetkezo alkalommal az 1 GB-os keszulekek lesznek kilove, aztan meg majd a vizvalaszto a 2 GB lesz, es nem a CPU ereje, meg a hangszorok szama, meg a kijelzo minosege, meg a kamera pxel szama...

(#17220) local1 válasza Alex91 (#17219) üzenetére

local1
(őstag)

Meglátjuk.

a google nem a barátom

(#17221) oszy válasza local1 (#17209) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

A múlthéten már majdnem rászántam magam, hogy megrendelek egy iPad-ot, de jól tettem, mert akkor a legolcsóbb 101.490.- volt. Most meg már van 95.490-ért is. :)

VADONATÚJ! JBL T280 A fülhallgató és VALEO tolatóradar eladó!

(#17222) local1 válasza oszy (#17221) üzenetére

local1
(őstag)

Most szinte naponta változnak az árak. Én kicsit elkapkodtam a megrendelést, de aztán sikerült lemondanom mert sokáig várattak. :)

a google nem a barátom

(#17223) NavySeal

NavySeal
(tag)

A kid mode (korlátozások) használatakor van arra lehetőség, hogy amit egyszer bekonfiguráltam tiltásokat, azokat megjegyezze, ha a korlátozást ismét engedélyezem? (Lehet valamit rosszul csináltam, de mikor ismét bekapcsoltam - passcode-ot kérte - minden enedélyezve volt és ismét tételenként végig kellett volna mennem mindenen.
Az lenne a cél, ha a gyerekek letették a tabletet tudjam teljes értékűen használni, viszont másnap ismét korlátoznám.
Remélem érthetően fogalmaztam meg a problémám 🙂

(#17224) Viper26

Viper26
(PH! nagyúr)

Screen protector-t használ valaki?

Vagy az nem szükséges?

Smart covert nem vettem meg most, egy gyári szilikon tokban van.

(#17225) akcsy

akcsy
(tag)

Sziasztok!
Olyan kérdésem van, hogy van rá lehetőség, hogy Android telefont tükrözzek Ipad Mini 4-re?
Arról hallottam, hogy Iphone és Ipad közti kapcsolat megy, de azt már nem tudom, hogy Android-ot tudok-e Ipadre.
Konkrétan GPS-t szeretnék rajta futtatni (de ugye az ipad nem sim verziós, így gps nincs benne)
Köszönöm előre is a segítségeteket! :R :R

Huawei P9 "Inkább azt bánd meg, hogy megpróbáltad és nem jött össze, mint hogy meg sem próbáltad...,,

(#17226) r3dsnake válasza akcsy (#17225) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Iphone és Ipad közti kapcsolat megy

Azok közt sem megy.

You'll never be forgotten, You left pawprints on my heart.

(#17227) norbi2010 válasza Viper26 (#17224) üzenetére

norbi2010
(őstag)

Ha van a toknak cover része akkor nem, de ha nincs akkor azért tennék rá egyet.

[ Szerkesztve ]

(#17228) local1

local1
(őstag)

Ezek a szilikon tokok mennyire védik meg a tabletet? Mondjuk ha élére ejtem akkor nem fog betörni a kijelző? Sosem volt semmilyen tokom azért kérdezem. Valami szolidabb, vékony és nagyon könnyű tokot keresek 10.5"-höz, illetve lecserélném az ipad táskámat valami egyszerű ámde igényes bőr táskára. Használ valaki ilyet? Nem nagyon találok.

Ilyen minőségre gondoltam, csak zárt kellene.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#17229) local1 válasza local1 (#17228) üzenetére

local1
(őstag)

[link]

a google nem a barátom

(#17230) nofi válasza local1 (#17228) üzenetére

nofi
(PH! addikt)

Ami tökéletesen véd az már olyan vastag és relatív nehéz, hogy gyakorlatilag elveszi az iPad kényelmes tartását. Persze ha csak asztalon használod meg lábon tartod akkor mindegy. Én egy vékony szilikon tokot tennék rá a helyedben, ami mindentől nem véd, de legalább a karcoktól, kisebb ütésektől igen. Kijelzőre egy smart cover és ha sokat utazol/hordozod akkor valamilyen puha belsejű kis tartót érdemes hozzá nézni. Nekem nem jönnek be ezek a bőr, többfunkciós tokok tabletnél és telefonnál se, de nem vagyunk egyformák. Ha lenne tollam, vagy tartanék mellette mást akkor nyilván meggondolnám.

https://twitter.com/nozsolt

(#17231) local1 válasza nofi (#17230) üzenetére

local1
(őstag)

Sima toll és apple pencil, névjegykártya, és valamennyi A4-es lap félbehajtva.

Ezek a hajtogatós cuccok nem jönnek be, olyan gagyi hatása van ahogy körbefogja az a műanyag keret, és a hajtásnál mindig megül a kosz, ahogy látom másoknál. Plusz súly, kevésbé szép külső és a fogása sem olyan jó mint mikor nincs rajta semmi.

Nem is konkrétan a linkelt tokra gondoltam, hanem táskára. Most ilyesmit használok, de váltanék bőr cuccra.
Eddig mindig csupaszon használtam az előző ipadeket és szinte karcmentesen adtam tovább. Egy vékony szilikontokra gondoltam még kiegészítésként, de ha azt mondod csak karcok ellen véd akkor felesleges beburkolni.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.