Hirdetés

2016. szeptember 25., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-04-14 22:46:21

LOGOUT.hu

Tesztek:
iPad 1 (3G-s), iPad 2, iPad 3 (a.k.a. New iPad), iPad 4, iPad Air (a.k.a. iPad 5), iPad Mini, iPad Mini Retina

Összefoglaló kinyitása ▼

(#14101) vadászcsiga válasza local1 (#14099) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

Nálam is teljesen sima.

Bőr óraszíjak kézzel készítve 👻 facebook.com/sniperstraps 🤖 instagram.com/sniperstraps 🍭 sniperstraps.wordpress.com 👍🏼

(#14102) blakey

blakey
(PH! nagyúr)

Feltettem a Mini 2-re az iOS 10-et, egyelőre nincs gond, szerencsére.

egyelőre (nem egyenlőre), képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray) ...

(#14103) r3dsnake válasza Ragnar95 (#14098) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Nem így van. 1 hónapos backupot állítottam vissza iOS9-re, ugyanazzal az eszköznévvel, és utána még volt 5 újabb (iOS10-es) backup is.

🐾 You'll never be forgotten, You left pawprints on my hearth. 🐾

(#14104) Ragnar95 válasza r3dsnake (#14103) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

Akkor változtattak a dolgon az utóbbi 1 évben, régebben mindig csak a legfrissebbet tárolta az iCloud. Viszont jó tudni, hogy végre ezt meglépte az Apple, OSX-en a TimeMachine már jó ideje így működik, nem is értem, az iCloud backup eleinte miért írta mindig felül magát és miért nem csak a változtatásokat mentette.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14105) local1 válasza vadászcsiga (#14101) üzenetére

local1
(őstag)

Kilőttem a megnyitott appokat és most már nálam is. Azonnal megjavult. Ennyit a szifon féle cikkről hogy az ios memóriakezelése olyan jó hogy nem kell kilőni az appokat. (Sőt csak ártunk vele.) Már sokadjára beigazolódott nálam hogy ez nem igaz.

Egyéb lagg azonban továbbra is van, úgyhogy megpróbálom visszarakni az iOS 9-et.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#14106) vadászcsiga válasza local1 (#14105) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

Pici van de megszokható.

Bőr óraszíjak kézzel készítve 👻 facebook.com/sniperstraps 🤖 instagram.com/sniperstraps 🍭 sniperstraps.wordpress.com 👍🏼

(#14107) sutyesz96 válasza vadászcsiga (#14101) üzenetére

sutyesz96
(őstag)

Nekem is teljesen jó.

iPad Mini 4, iPhone 5C

PSN ID: v_p1st1 || No matter what, you keep finding something to fight for.

(#14108) local1 válasza Ragnar95 (#14091) üzenetére

local1
(őstag)

"Viszont ha nem archiváltad az iOS9-es backupod"

Ezt nem értem. iOS9 backup archiválás :F
Erre nem hoz ki semmit a google

a google nem a barátom

(#14109) Ragnar95 válasza local1 (#14108) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

Ha nem tudod, miről van szó, nyilván nem tetted meg.
Közben r3dsnake kolléga leírta, hogy az utóbbi időben fejlődött az iCloud backup működése, így attól függetlenül, hogy kézzel nem mentetted el az iOS9-es backupot még lehet hogy maga az iCloud megtartotta azt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#14110) local1 válasza Ragnar95 (#14109) üzenetére

local1
(őstag)

Közben rájöttem hogy a backup archiválás valószínűleg biztonsági mentést jelent. Vazze külön szótár kell hozzád :D
Szóval csináltam biztonsági mentést iOS9-ről, viszont nem emlékszem melyik 9-es volt nekem. Biztos hogy nem a legutolsó. De ha veszélyben vannak az adataim akkor inkább hagyom. Egyébként is azt hittem hogy visszarakni kevesebb macera.

Egy pozitívum amit észrevettem az iOS 10-ben: A kijelölés sokkal jobb lett. Ennek örülök mert nagyon bosszantó hiba volt.

a google nem a barátom

(#14111) vadászcsiga válasza local1 (#14110) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

Nem tudtad mit jelent az archíválás? Létező magyar szó.
Tárolás, biztonságba helyezés.

[ Szerkesztve ]

(#14112) Ragnar95 válasza local1 (#14110) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

Nem, az archiválás archiválást jelent, OSX-en gyárilag tudja ezt az opciót az iTunes, Windowson kézzel kell lementeni a backupot másik mappába.
Az nem baj, ha régebbi verziós a backup, mivel az felmegy újabb rendszerre, csak újabb verziós backup nem megy fel régebbi rendszerre.

(#14113) local1 válasza vadászcsiga (#14111) üzenetére

local1
(őstag)

Már hogyne ismerném a szót, csak így a backup-al összefonva nem tudtam hogy ő pontosan mit ért ezalatt. Ez nem olyan dolog hogy ugorjunk neki hátha jó lesz. Itt ha elrontok valami apróságot cseszhetem. Inkább kérdezek mint hülyeséget csináljak. Nekem magyarra van állítva az ipad és csekély az angoltudásom. Tudom, ti kívülről fújjátok ezeket a kifejezéseket de én csak egy felhasználó vagyok. Nem mellesleg ha valaminek van pontos magyar megfelelője szeretem azt használni.

a google nem a barátom

(#14114) local1 válasza Ragnar95 (#14112) üzenetére

local1
(őstag)

Oké, köszi a segítséget. :R

a google nem a barátom

(#14115) vadászcsiga válasza local1 (#14113) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

IOS-en nem tudsz olyan hibát okozni amivel elcseszed az eszközt.

(#14116) NoOne1976 válasza -Solt- (#50) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

Teljesen járatlan vagyok az ipadek világában, így segítsetek. Csak egy használt eszköz beszerzésén gondolkodok, mert az új túl drága nekem.

Mire figyeljek? Érdemes még Ipad4-et venni? Vagy már csak Airt, vagy abból is az Air2-est?

Mennyire gáz, ha csak 16GB-os? Alapvetően netezésre meg pár applikációra lenne, esetleg 1-2 film.

Vagy régebbi eszköz is megéri (Ipad4), ha jóval nagyobb, pl 64 v. 128GB-os?

(#14117) Ragnar95 válasza NoOne1976 (#14116) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

Airnél régebbit én már nem vennék.
Főleg, hogy eléggé lent van jelenleg az iPadek ára, Airt 60-70-ért is lehet találni, Air 2-t 85-90-ért.
El lehet férni 16GB-on is, ha nem akarsz 50+ appot, 5+ filmet, több gigányi zenét vagy több gigányi képet tárolni rajta, akkor elég lehet. Ha a felsoroltak közül legalább 2 tervben van, akkor inkább 32/64-est nézz.

(#14118) local1 válasza NoOne1976 (#14116) üzenetére

local1
(őstag)

Ha használtba gondolkodsz akkor minimum egy Air 32 vagy ha találsz jó áron Air2

a google nem a barátom

(#14119) NoOne1976 válasza local1 (#14118) üzenetére

NoOne1976
(senior tag)

Egy Air2 16gb-osnál mi minősül jó árnak? Feltételezve hogy nincs rá garancia.

(#14120) Ragnar95 válasza NoOne1976 (#14119) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

85-90k

(#14121) Szabikaa20

Szabikaa20
(őstag)

iOS 10.0.2 elérhető... :))

 iPhone 6S 16GB Gold+iPad Air 16GB WiFi, NAD 356bee+Yamaha NS-777, Egyedi óraszíjak: Facebook/SK Straps

(#14122) Tomiapu válasza Szabikaa20 (#14121) üzenetére

Tomiapu
(senior tag)

Már felraktam... :))

(#14123) SoldierL

SoldierL
(fanatikus tag)

Nálam is tökéletes az ios 10 mini2-őn. Csináltatok gyári visszaállitást?

(#14124) Kobor

Kobor
(fanatikus tag)

sziasztok,

A 10.0.1- et gondolom már csak iTunes-al tudom felrakni?
Full backup és utána visszatölt, frissíteni nem tudom?
Most 9.3.5 van.

Köszi

RT-N56U

(#14125) Ragnar95 válasza Kobor (#14124) üzenetére

Ragnar95
(Topikgazda)

Minek raknád fel a 10.0.1-et :F Hacsak nem akarod direkt szívatni magad, mehet nyugodtan a 10.0.2 OTA-n.

(#14126) gzbotii válasza gb4400 (#14100) üzenetére

gzbotii
(PH! kedvence)

Nálam is.

De a copy bugot most sem javítottak :W:W

(#14127) Hunt3r22

Hunt3r22
(őstag)

Air-re érdemes ios 10-t felrakni? Most 8.4.1 van fent.. :DDD

eshét

(#14128) local1 válasza Hunt3r22 (#14127) üzenetére

local1
(őstag)

Nem!
Az iOS9 is jobb volt a 10-től.

a google nem a barátom

(#14129) gb4400 válasza local1 (#14128) üzenetére

gb4400
(őstag)

Pontosabban fogalmazva, nálad volt jobb.

És most Felipe Massa brazilul köszönti szurkolóit.

(#14130) local1 válasza gb4400 (#14129) üzenetére

local1
(őstag)

Ja, mert nekem egyedileg gyártott az apple egy ipad air-t...

a google nem a barátom

(#14131) shteer válasza local1 (#14130) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

Egy lassút :D

Eladó MSI Radeon HD6870 Hawk - 18k | Gigabyte Radeon 250X - 19k | ASUS Xonar DS - 5k

(#14132) local1 válasza shteer (#14131) üzenetére

local1
(őstag)

Jaja, de várjá', külön írtak nekem egy ios-t :DDD

a google nem a barátom

(#14133) galaxys80 válasza local1 (#14128) üzenetére

galaxys80
(PH! addikt)

A többségnek nem ez a véleménye.
Mini 2-n mindenképpen jobb a 10.

Hülyékkel nem érdemes vitatkozni. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal.

(#14134) lacy86 válasza Hunt3r22 (#14127) üzenetére

lacy86
(őstag)

Ezt nem sietted el ;] :DD

... never forgiven, never forget ...

(#14135) local1 válasza galaxys80 (#14133) üzenetére

local1
(őstag)

Engem nem érdekel a többség véleménye hisz már frissítettem, saját szememmel látom a különbséget, meg az sem hogy ki mekkora apple fanatikus. Nekem a tapasztalataim számítanak.
Próbálj ki majd egy olyan játékot vagy appot ami erősebb erőforrást igényel. Például NFS szaggat a frissítés óta. De van még olyan applikációm amivel 3D modelleket tudok megjeleníteni, animációt lejátszani. Szintén szaggat. Böngészés akadozik. Alkalmazásváltás szaggat. Miről beszélünk?
Ez nem mini2, ez ipad Air! Akárhogy szeretnéd hogy szépítsem a dolgot, nem tudom mert rosszabb az ios10.
Nézd meg a kezdőképernyőt, nézd meg a térképet milyen lett..
Leírom én azt is ha valami szép és jó, de ez most nem az.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#14136) r3dsnake válasza local1 (#14135) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Mondjuk a mini2 meg az iPad Air ugyanaz.

(#14137) vadászcsiga válasza Hunt3r22 (#14127) üzenetére

vadászcsiga
(PH! félisten)

Szerintem ne frissits ha nem zavar a piros 1-es. Ha jól emlékszem abban még felugró ablak sincs ami figyelmezet. Appok kompatibilitasa is kikerülhető.

[ Szerkesztve ]

(#14138) Auratech válasza local1 (#14135) üzenetére

Auratech
(őstag)

Elfogadom a véleményed, de a fiam az iPad4-re feltette a 10-t és például a képernyő elforgatási animációja most szép sima, míg előtte darabos volt. Alap memóriakezelése is javult 30-50Mb mértékben. Nem lett lassabb, erőforrásigényesebb. Neki a 9 volt gagyi inkább.
Az Air2-n nem tudok mit mondani. Jó, aztán kész. Nem méregetem. A 3D-s Ess. Anatomy5 jól megy Air2-n.
Lehet, hogy az Air gpu-ja, ami elsőként lett Metal-API képes, nem lett optimalizálva a 10-hez. Frissítésekkel szokott ez javulni.
A 10-ről hasonló a véleményem, mint a 8-tól kezdve. Hiányolom a rendszerszinten, biztonságosan konfigurálható alapértelmezett alkalmazást adott adattípushoz, A jó átjárást a programok, funkciók közt, például olyan felhasználási mód-kombókat, mint a workflowban. A hülye ikonok helyett gyárilag felkínált egyéb elrendezéseket. A mappaikonokat, hivatalosan mappát a mappában.
Az életszerű felhasználás tükrében a csatolmányok szabad választhatóságát, a tömörített állományok beépített kezelőjét. A nem ismert jelszavú wifi hálózatok, csatornaszámok... monitorozhatóságát.
Gamma, színhőmérséklet... szabad kalibrálhatóságát.
Ja és adott ujjnyomattal adott munkakörnyezet-desktop előhívását. Iroda, szórakozás, Médiaszerkesztés...
Gyerek-vendégfiók jól konfigurált biztonsági beállításokkal..

Auratech Field Recording

(#14139) local1 válasza r3dsnake (#14136) üzenetére

local1
(őstag)

Csak a specifikációjuk egyezik meg. A kijelző mérete sem egyforma. Nem tudom, csak kérdezem hogy attól hogy a bennük lévő hardverek teljesítményben megegyeznek, teljesen ugyanazok? Méretükben és mindenben egyformák?

a google nem a barátom

(#14140) local1 válasza Auratech (#14138) üzenetére

local1
(őstag)

Nyilván az Air2 az más tészta, ahogyan az általad említett Anatomy5 is mert ha jól látom abban a fejlesztő által készített modelleket lehet forgatni, nézegetni, viszonylag egyszerű textúrákkal, arra optimalizálva.

Egy 3D viewer progiba meg ha belerakod a saját nyakatekert modelledet nagy felbontású textúrákkal, akkor azt megérzi a gép. Régebben volt is hogy kiírta hogy kevés a memória, zárjam be a nem használt applikációkat. Aztán már minden okés volt. De ios7-en semmi akadozás nem volt mikor forgattam a modelleket. Minden frissítés egy pici szaggatást eredményezett, alig észrevehetően, de ha az ember visszaemlékszik hogy milyen volt eleinte akkor jelentős a különbség. iPad nem változott, app nem változott, csak az ios változott semmi más.
Azért írtam le ilyen részletesen hogy megértsék a többiek is hogy egy-egy ilyen applikációval le lehet tesztelni a rendszert. Nem a levegőbe beszélek. Kérdést tettek fel, én meg válaszoltam. Szerintem nem érdemes frissíteni.

A Need for Speed-el szintén tesztelhető a vas. Akik nem használnak gépigényes appokat azok nyilván nem érzékelhetik a különbséget, de egyszer csak arra ébrednek hogy kevés a tablet ugyanahhoz a művelethez amihez 2-3 éve még elegendő volt a teljesítmény.
Amiket hiányolsz azzal pedig egyetértek.

[ Szerkesztve ]

a google nem a barátom

(#14141) r3dsnake válasza local1 (#14139) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

Igen. Ugyanaz.

(#14142) Hunt3r22 válasza lacy86 (#14134) üzenetére

Hunt3r22
(őstag)

Nem nagyon.. ;]

eshét

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.