- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Mr. Y: Motoros sztorik #06
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- NASsoljunk: ZyXEL NSA-310 és az FFP
- Őskoczka
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
GreatL
őstag
Nekem nem csak a magas díjakból van elegem hanem az eszetlen pénzszórásukból is.
-
drkbli
tag
Na most QR kód nem kényelmes és lassú (csak egy egyszerű sima banki átutalás).
Ami 5 másodpercen belül teljesül, mint a Visa/Mastercard fizetés.
Mindeközben Ámerikában:
Durbin, along with Sen. Roger Marshall, is a co-sponsor of the bipartisan Credit Card Competition Act, which takes aim at the Visa-Mastercard swipe fees by giving retailers more choice in payment networks they can use.
Visa and Mastercard agreed to a $30 billion settlement in March meant to reduce their swipe fees by four basis points for three years, but a federal judge rejected the settlement in June, saying they could afford to pay more.
Úgy látszik, a szabadversenyes kapitalizmus vonaton is van fék.
-
Armental
csendes tag
Lehet mondani JCB-t, meg UnionPay-t is, előbbi japán utóbbi kínai. Elsősorban nekik kellene egyáltalán nyitni ha akarnának. Ez persze nem nálunk felhasználóknál dől el, hanem a pénzintézeteknél és a kártyatársaságoknál. Általában a Visa/MC elég szépen próbálja megtartani partnereit és új kártyafelhasználókat szerezni. Nem véletlen van hol ez hol a másik a Revolutnál.
Egy új eu-n kívüli kártyatársaság lehet hozna némi piaci versenyt, de önmagában nem javítana igazán az EU kitettségén, csak a kitettség eloszlásán.
A logó nyilván ki van rakva, hiszen ha jön a japán/kínai turista tudja hogy elfogadják a kártyáját. Felteszem anno amikor a '90-es években elkezdett felpörögni a japánból érkező turisták száma akkor égető kérdés volt. Egy jó ideje ugyanez igaz a kínai turistákra, bár WeChat Pay elfogadással ugyanez nem lett ilyen égető, itthon csak egy szolgáltató kínál kompatibilis fizettetést.
-
Armental
csendes tag
Azért ez a szabályozás alapvetően eléggé megengedő.
Eleve csak consumer kártyákra vonatkozik, céges kártyákra nem. Illetve eleve csak az EGT-n kívüli kártyákra vállalták ezt a max értéket amennyire tudom. Szóval önmagában ez egy kicsit tessék-lássék. Bár ezt csak akkor állíthatnám pontosan ha tudnék pontos megoszlást consumer/business volumenre.
Ugyanitt az általam korábban hozott példa az elsősorban card-present tranzakciókra vonatkozott, ami ugye pl egy bolti vásárlás, míg netes vásárlás esetén lehet más értékek vannak.
Szükség lenne EU alternatívára, ez nem kétség, lehetőleg olyanra mely egyszerre oldaná meg, ezt a mai szemmel - kicsit jövőt várva, legacy "kártyázást", és a jövőt is lásd digitális euró irányt EU oldalról.
Hogy a Wero-ból mi lesz azt még én nem látom, itthon jelenleg egyik bank sem tagja, azt sem tudom foglalkoznak-e vele. -
kilua
senior tag
Azt hiszem a Visa/MasterCard mellett a JCB a harmadik legnagyobb. De inkább japán, Kína és asean régió országaiban érhető el
[link]Azt kéne behozni EUba hogy be csak amerikai legyen, vagy valami EU alternatíva még jobb lenne persze.
Magyar boltokban is sok helyen látom a JCB logót szóval biztos megoldható lenne a kibocsátás is.
-
Darmol
senior tag
"Ez mondjuk pont nem írja felül amit mondtam"
Én sem mondtam, hogy nincs igazad. Igazad van jelen időben. Egy hónap múlva már nem lesz.
A pénzmozgás sarcolásának egységesítése, rendkívül nehézkessé teszi az elkerülését. Mármint nyilván lesz olyasmi kitétel, mint "állatok nem alhatnak lepedőn, kivéve a disznókat". De ettől kezdve a "tranzakciós illeték" gyakorlatilag megfelel egy ÁFA emelésnek. Mindenkire vonatkozik, kivéve a gyevi bírókat.
Tolvajoknak a világ össze pénze sem elég. -
vmarci21
tag
33. oldal alja: 17. A pénzügyi tranzakciós illetékről szóló 2012. évi CXVI. törvény módosítása 69. §
Ez mondjuk pont nem írja felül amit mondtam, mert ott van eltérő rendelkezés, ez kibővíti a tranzakciós illeték fizetési körét az e-pénz szolgáltatókra. Tehát Barion, Wise, PayPal, Revolut, stb számlák közötti fizetés után is lesz tranzakciós illeték, ha magyar felhasználók között történik az.
*igen, Revolutnál van folyószáma, de Revolut számlák közötti fizetést fura módon, e-pénz számla közbe iktatásával csinálja, így ott a konkrét pénz átutalás nem folyószámlák, hanem e-pénz számlák között történik - amit valószínűleg azért csináltak, mert több országban vannak a folyószámlák felhasználó országtól függően, és egyszerűbb volt nekik e-pénz szabályozások szerint megoldani a nemzetközi pénz küldést, mint banki átutalásként. De mellékesen ezzel eddig sikeresen el tudták kerülni a magyar tranzakciós illetéket is, ha Revolut számlák között történt a fizetés. Most már úgy tűnik nem fogják tudni.
-
Fall-N
veterán
Nem feltétlenül. Elképzelhető, hogy sokkal többe kerülne egy új infrastruktúrát kiépíteni és üzemeltetni, mint fizetni más cégeknek. Még úgy is ha több európai bank közösen fejlesztene valamit. Bár a mai modern világban elég lenne egy európai digitális bankkártya platform, nem feltétlenül kellene fizikai kártya is.
-
Fall-N
veterán
A QR kód a felhasználónak egyáltalán nem kényelmes fizetési mód. Legfőképpen azért szoktam le teljesen a készpénzről, mert telefonnal és okosórával tudok pillanatok alatt fizetni. Sokszor ha csak edzeni megyek, az órán kívül nem viszek magammal semmit. Ha kell valamiért beugrani vásárolni, akkor ott az okosóra. Na most QR kód nem kényelmes és lassú (csak egy egyszerű sima banki átutalás). Például egy nagy forgalmú élelmiszer láncnál, ahol áll a sor és többen a QR kóddal fizetnek, szerintem meglincselnék az illetőt. Kis forgalmú helyeken lehet alternatíva, de teljesen sosem fogja tudni kiváltani a kártyás, érintésmentes fizetést.
Ahogy írták előttem, mivel eddig is szabályozva voltak a díjai a kártya kibocsájtó cégeknek, ezért rossz helyen kopogtatnak. A bankok háza táján kéne szétnézni. Konkrétan egy kereskedőnek maga a bankkártya-terminál havi díja ami magas.
-
Darmol
senior tag
"QR kóddal, fizetési kérelemmel vagy NFC-vel indított átutalás után nincs tranzakciós illeték, és a bank/szolgáltató sem számolhat fel semmilyen utalási díjat."
Te kis naív csacsika. [link]
33. oldal alja: 17. A pénzügyi tranzakciós illetékről szóló 2012. évi CXVI. törvény módosítása 69. §És nehogy valaki azt gondolja, hogy az EU-ban nem kerül széles körben bevezetésre 1-2 éven belül.
A politikusok mohó karmacskái elől nincs ám menekvés. Teljesen mindegy, hogy jobbra forduló balos, vagy balra forduló jobbos, vagy kövépen térdre rogyó szexuális szolgáltatást nyújtó csürhéről vagy ezek bármilyen keverékéről van e szó. Azok az idők elmúltak amikor a pórnép érdekei tényezők voltak bármiben is. -
WayneGace
őstag
Persze. Létre kell hozni vagy 10-20 bizottságot, értekezni róla több tucatszor. Kell vagy 100 tanulmány, meg 500 oldalas szabályozás, amit kiegészítenek még 500-zal. Majd 5-10 év múlva meg lehet állapítani, hogy most már tényleg kellene. Kivéve, ha visszajönnek a haverjaik az amcsi kormányba, mert akkor nem baj a függőség.
-
vmarci21
tag
Értem hogy valami lehúzó bank ebben a csodaországban tudja a QR kódos v NFC-s fizetést nem tudom mennyi száz forintos tranzakciós illeték mellett.
QR kóddal, fizetési kérelemmel vagy NFC-vel indított átutalás után nincs tranzakciós illeték, és a bank/szolgáltató sem számolhat fel semmilyen utalási díjat.
fintech és a többi. Alipay ilyenek
Viszont az csak úgy működik, ha nincs több 1-2 szereplőnél a piacon, ez Kínában is csak úgy jött össze, hogy egy ideig gyakorlatilag tilos volt Alipay-re alternatívát indítani. És amikor megszűnt a kvázi államilag előírt monopólium, akkor is csak WeChat Pay-nek sikerült mérhető részesedést elérnie, pedig volt több másik próbálkozó is.Ezt ilyen formában Kínában meg lehetett csinálni, de gyakorlatilag minden létező pontban szembe megy az EU alapértékeivel.
Ha meg EU kompatibilissá tesszük a dolgot, és nem írunk elő kötelezően egyetlen cég megoldását, akkor meg különböző platformok között nem átjárható rendszerek hiába vannak, ha verseny van a szolgáltatók között, és van néhány tucat megoldás (mert van, Revolut-tól kezdve kb. minden fintech cégnek van saját QR kódos fizetési lehetősége) - senki nem fogja használni, mert esélytelen ennyi különböző dolgot használni.Úgy hogy marad egyetlen lehetséges megoldásnak egy olyan szabvány, ami lehetővé teszi, az egységes módon, szolgáltató platformjától függetlenül működő fizetést - sikeres példának ott van pl. Svédeknél a Swish nevű rendszert, ami gyakorlatilag bármelyik Svéd bankkal működik, és ténylegesen használják is fizetésre.
Ugyan ez lehetne Magyarországon az Azonnali Átutalás (egy kicsit hosszabb, és kevésbé jól hangzó név, mint a Swish, brandingban nem túl jók a kitalálók).
-
drkbli
tag
Értem hogy valami lehúzó bank ebben a csodaországban
Egyszer valaki elmesélhetné, hogy honnan szedték össze a mindig zölden szebb Nyugat-Európában azt a pénzt, amivel felvásárolták Kelet-Európát...
De más országban meg ez kb. 0.1 centes illetékkel megy.
Fentebb levezették, hogy Magyarországon ez hogy jön össze, igazán linkelhetnél az állításodra forrást is.
-
kisfurko
senior tag
válasz
Komplikato #19 üzenetére
Ezt VISA hitelkártyával is meg lehet csinálni, még bizonyítani sem kell. Egyből kezes bárány lett a német cég, amikor visszavontuk a fizetést, másnap már jött is a csomag
-
Chiller
őstag
Szerintem te és a többiek nem ugyanazt értjük QR kódos fizetés alatt....
Értem hogy valami lehúzó bank ebben a csodaországban tudja a QR kódos v NFC-s fizetést nem tudom mennyi száz forintos tranzakciós illeték mellett..... Hanem smartbank / fintech és a többi. Alipay ilyenek.
De más országban meg ez kb. 0.1 centes illetékkel megy. Úgy értem MINDENNEL együtt, BÁRMEKKORA összeggel (nyilván úgy értem ezt, hogy normál életmódra levetítve, tehát mondjuk alkalmanként 1000$-ig). Ez így akkor 0.000001%-os díj.
Igen, nincs fizikai kártya, de manapság minek is az? Főleg ha az adott ország erre a bizonyos fizetési rendszerre felkészült. -
dabadab
titán
Az amex egy teljesen külön ló. Az valójában senkinek sem éri meg. Se a karytatulajnak se a kereskedőknek, csak presztízs, sznobizmus.
Ilyen van? Mármint ezer éve arany hitelkártyám van (mert annak idején az jött ki a legolcsóbbra
), de eddig még soha nem fordult elő az, hogy egy pénztároslány a láttán felajánlotta volna, hogy leszop - Amexszel szerinted működött volna?
-
Armental
csendes tag
A bankkártyás tranzakciós jutalék több tényezőből áll, ezt részben szemléleti az OTP nem összevont
árazásra vonatkozó példája:
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Mintapelda-a-nem-osszevont-arazasra-20210601.pdf ez
tulajdonképpen az Interchange++ (IC++/ICH++) elszámolásEzekből alapvetően két tétel nyilvános:
A rendszerdíj:
- lásd K&H: https://khpos.hu/sw/static/file/Kartyatarsasagi_dijak_20230907.pdf
- lásd OTP: https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/Kartyaelfogadoi_dijak_H_20240101_v2.pdf
ezeknél minden esetben van egy fix összeg és egy %-os összegés az interchange díj a Mastercard és a Visa esetében: https://www.mastercard.com/europe/en/regulatory/european-interchange.html https://www.visaeurope.com/about-us/interchange-fees/
ez jellemzően %-os összeg de lehet %+fix is, az is számíthat hogy mi az üzlet tevékenységi köreEzen felül pedig van egy kereskedői díj, ami függ az üzlet nagyságától/forgalmától ezt annak fizeted akitől a terminált szerezted. Nagyobb forgalom=
kisebb díj. Illetve függhet az üzlet tevékenységi körétől is. De alapvetően ez az amiről tárgyalni tudsz a terminál szolgaltatóddal és legtöbbször csak ezt a számot hirdetik, a ++ részt pedig nem.Van OTP POS díj kalkulátor itt: https://www.otpbank.hu/portal/hu/Kartyaelfogadas/POS-uj
a kalkulátorban van példa, a kedvezőtlenebb forgatókönyv szerint 550 Ft esetén kb 15 forint (kb 2,5%) a kedvezőbb példa esetén kb 10 Ft (kb 1,9%) a bolt költésége a tranzakcióra.Ezen kívül van olyan verzió amikor ezeket egy egybemosott jól kiátlagolt % alapján fizeti az üzlet, de ez
mára egyre ritkább, lásd a legfelső link első két pontját.Az amex egy teljesen külön ló. Az valójában senkinek sem éri meg. Se a karytatulajnak se a kereskedőknek, csak presztízs, sznobizmus.
-
Alaaf Pi
senior tag
válasz
Depression #1 üzenetére
Van. Wero
-
cami][us
senior tag
válasz
E.Kaufmann #12 üzenetére
Talán majd Putyin után, jó sokára.
-
drkbli
tag
PSPs as referred to in paragraph 1 that are located in a Member State whose currency is the euro shall offer PSUs the payment service of receiving instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 January 2025, and the payment service of sending instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 October 2025.
PSPs as referred to in paragraph 1 that are located in a Member State whose currency is not the euro shall offer PSUs the payment service of receiving instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 January 2027, and the payment service of sending instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 July 2027.
By way of derogation from the second subparagraph of this paragraph, until 9 June 2028 PSPs as referred to in paragraph 1 of this Article that are located in a Member State whose currency is not the euro shall not be obliged to offer PSUs the payment service of sending instant credit transfers in euro from payment accounts denominated in the national currency of that Member State, during the time when those PSPs neither send nor receive non-instant credit transfer transactions in euro with respect to such accounts.
Notwithstanding the first subparagraph of this paragraph, PSPs that are electronic money institutions as defined in Article 2, point (1), of Directive 2009/110/EC or payment institutions as defined in Article 4, point (4), of Directive (EU) 2015/2366 and that are located in a Member State whose currency is the euro shall offer PSUs the payment service of sending and receiving instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 April 2027.
Notwithstanding the second subparagraph of this paragraph, PSPs that are electronic money institutions as defined in Article 2, point (1), of Directive 2009/110/EC or payment institutions as defined in Article 4, point (4), of Directive (EU) 2015/2366 and that are located in a Member State whose currency is not the euro shall offer PSUs the payment service of receiving instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 April 2027 and the payment service of sending instant credit transfers in euro as laid down in this Article by 9 July 2027.
[link] -
vmarci21
tag
Amúgy a magyar azonnali fizetéses QR kód nem annyira különálló dolog, mint amennyire elsőre tűnik, mert a SEPA instant Payments formátumát használja, csak kiegészítve néhány extra mezővel.
Viszont emiatt elméletben ha olyan alkalmazás olvas be magyar QR kódot, ami a magyar QR-kód szabványt nem tudja, de a SEPA-t igen, akkor is be fogja tudni olvasni az adatok azon részét, amiket a SEPA-s QR szabvány is tud.Más kérdés, hogy ha beolvasom pl. egy Francia banki appal a magyar QR kódot, akkor tök jó, hogy átjönnek az adatok, és el tudnám fogadni a fizetést, de nem lesz olcsó a nemzetközi forint utalás..
-
dabadab
titán
Az azonnali fizetéssel az is probléma, hogy az csak magyar, így pl. Revoluttal se megy meg nyilván külföldiek se tudják használni.
A SEPA instant meg csak euróval megy és az EU egy részében nincs euró (ha minden igaz, jövőre lesz bolgár euró - ezt csak úgy mondom).
Az MC/Visa kétségtelen előnye, hogy azok globálisak. -
dabadab
titán
-
sfefe
addikt
Európai???
Lol...
EU lassan minden téren le van maradva
.. -
vmarci21
tag
A probléma több oldalról áll össze igen.
De a cikk szerint a Visa / MasterCard díjairól van szó, az meg ugye ahogy írtam már régóta limitálva van az EU-ban, hogy mennyi lehet maximum. A kártya elfogadó és a kártya kibocsátó díjaihoz meg nincs köze sem a Visa-nak, sem a MasterCard-nak.
Távol keleten, de még Afrika nagy részén is ezt már rég megoldották, a fizetés java digitálisan QR kóddal megy
A magyar Azonnali Átutalási Rendszer tudja ezt, ott van lehetőség:
- Fizetési kérelem (tehát mobilon push értesítés)
- NFC
- QR kód
alapú fizetési módokra. Csak egyrészt elfogadói oldalról nagyon kevesen támogatják, másrészt a fizető oldaláról a banki appnak tudnia kéne ezeket, és csak a fizetési kérelem meg a QR kód kötelező, így azonnali átutalásra épülő NFC támogatás gyakorlatilag egyikben sincsen.Illetve az eurós SEPA Instant Payments is tudja a QR kód alapú fizetést - szintén nem láttam még sehol gyakorlatban használva.
-
Pikari
veterán
válasz
E.Kaufmann #12 üzenetére
Akkor válassz ezek közül pár kedvedre valót: [link]
-
E.Kaufmann
veterán
Ha maradtak volna Európa tüzépesei és inkább csak gazdaságilag szerettek volna nyeregbe szállni, akár jöhetett volna onnan is egy kezdeményezés, azért a Kaspersky is tudott világszínvonalú termékeket nyújtani...
Pikari:
Nekem olyan mindegy, hogy a digitális vagy a papírpénzem értéktelenedik el. -
Pikari
veterán
készpénz ftw
-
Chiller
őstag
A probléma több oldalról áll össze igen.
Legjobb lenne tényleg EURT (vagy valami hasonló digitális fixált árfolyamos EUR). És így egyszerre kiveszik a képből a Mastercard/Visat és a bankokat is. Egyébként csodálkozom hogy az AMEX és a Maestro kimaradt, pedig azok is pont ugyanolyan lehúzók.
Távol keleten, de még Afrika nagy részén is ezt már rég megoldották, a fizetés java digitálisan QR kóddal megy, minimális bank, kártya, szolgáltatói, egyéb díjjal. Sok helyen már csak így lehet fizetni. Lehet egy kicsit több mobil adatforgalmat generál, de szerintem még biztonságosabb is (na persze az adóhatóságnak is könnyebb nyomon követni
).
-
vmarci21
tag
Összességében kb. a legeslegkedvezőbb esetben bukik 0.5%-ot a kereskedő, az átlag 1-2%, legrosszabb eset 4-5% is lehet.
Viszont ennek nagy része a kártyaelfogadó bank/szolgáltató díja, és a kártya kibocsátó bank/szolgáltató díja.
A Visa / MasterCard / bármi más díja ennek a töredéke az EU-ban, mert limitálva van: fizikai tranzakcióknál, debit kártya esetén 0.2%-on, hitelkártya esetén 0.3%-on, online fizetésnél meg talán 1.15%-on. -
zhit86
csendes tag
Sok paraméter van: ország, vásárló bankja, kereskedő bankja, lakossági vagy céges-e a kártya, debit vagy credit kártya-e, még a vásárlás összege is számíthat (van, hogy van egy fix díj + százalékos, ami kis összegnél kedvezőtlen), mekkora a kereskedő (a nagyok kapnak vagy tudnak kiharcolni maguknak kedvezményeket) stb.
Magyarországon az egyik legkedvezőbb a helyzet amúgy. Felteszem azért, mert itt még mindig divat a készpénz is, ezért a bankok, az MC/Visa páros stb. még ezzel is kell versenyezzen.
A pénzen az egy-két bank, a kártyatársaság, wallet-es fizetés esetén a Google, Apple stb. is osztozik.
Összességében kb. a legeslegkedvezőbb esetben bukik 0.5%-ot a kereskedő, az átlag 1-2%, legrosszabb eset 4-5% is lehet.
Az EU már leszabályozta pár éve a díjakat, de csak a lakossági kártyák kapcsán (és azon belül is csak a debit kártyák kapcsán azt hiszem).
Pl. American Express (ők ugyebár a 3. legnagyobb szereplők) hitelkártyát van bolt aki el sem fogad (annyira magas a díj tudomásom szerint).
Az 500 Ft, 5-10 EUR stb. alatt ne fizess kártyával kiírások is azért vannak sok kisboltban, mert az alatt kb. elviszi a hasznot a jutalék. Magyarországon már egy ideje nem láttam ilyet amúgy, de pl. pár éve Spanyolországban csomó kisboltban még igen.
Hivatalosan a kártyatársaságok szabályzata nem engedné ezt. Ha ki van írva a boltban, hogy pl. Visa kártyát elfogadnak, akkor nem lehetne minimum összeg...
Valamennyi díj indokolt, pl. csalások kapcsán megesik, hogy a kártyatársaság vagy a bank nyeli le a bukót (persze van, hogy ezt is a kereskedőre tolják, a részleteken múlik), illetve nyilván a rendszer üzemeletetése azért visz el pénzt.
SZVSZ ezzel együtt is többszörösen túlárazott a dolog, fél vagy harmad ennyi díjakkal is lenne a társaságoknak tisztes haszna.
Valamikor régen volt egy több-kevésbé európai kártyatársaság EuroCard néven.
De aztán beolvadtak a MasterCard-ba és végül a brand név is be lett szántva. -
Narxis
nagyúr
Itt az ideje megszabadulni az amerikaiaktól. Európai alternatívákat akarunk!
-
zseko
veterán
Mastercardom van. Nálam az első évben járt csak vissza a max 3% amennyire emlékszem, az is csak üzemanyagra. Azóta a havi 1% visszatérítés van - bár nem néztem utána hogy ténylegesen mire és hogyan számolják -, a múlt hónapban például ~4800Ft-ot kaptam vissza, mivel akkor vásároltam egy VGA-t, így ez megnyomta. Általában 1800-2800 Ft között kapok vissza, ez kb. nagyjából fedezi az éves számlavezetési és egyéb költségeket, de legalábbis a nagyobbik részét.
-
ROBOTER
addikt
Kiindulva a hitelkártya-hűségprogramokból (visszatérítések), 1..2% között adtak egy időben vissza. 1% volt az élelmiszerre, de egyes szolgáltatásoknál (talán utazásnál) 3%-ot adtak vissza negyedévenként. Tehát ettől biztosan magasabb. Szerintem általános várálásnál is bőven 1% felett van.
-
Samott
addikt
Ez jo, de mennyi az annyi? Magasnak mondott, ez nem sokat segit az ertelmezesben.
-
Depression
veterán
Nagyon helyes!
Lenne legalâbb 1 értelmes európai alternatíva.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- NBA és kosárlabda topic
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Hosszabb bemutatót kapott a Borderlands 4
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Windows Insider Program
- Autós topik
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD Radeon™ RX 470 / 480 és RX 570 / 580 / 590
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új Iphone 16 PRO 128Gb - 1TB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Új Bontatlan Mac Studio M4 Max 2025 14cCPU /32cGPU / 36GB RAM / 512GB SSD - Azonnal Átvehető Deák.
- BONTATLAN Új Iphone 16e 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető Deák térn
- ÚJ bontatlan S9 45mm Silver Stainless steel Cellular milanese fémszíj 199.900 azonnal átvehető Deák
- ÚJ kipróbálásra felbontott MacBook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billentyűzet Azon
- Samsung Galaxy S6 Lite (2022) , 4/64 GB ,Wi-fi
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
- Gamer szék noblechairs LEGEND TX Szövet Antracit
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad P15 Gen1 15 FHD notebook - i7 10750H 16GB RAM 512GB SSD Quadro T1000 W11
- BESZÁMÍTÁS! Asus Prime A320M R5 1600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA TT 500W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest