Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) tibaimp válasza Trailblazer (#2298) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaza van westlake kollégának, nem ilyen hibára gondoltam. Nálam sem ilyen volt az akkori szemetelés.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2302) Trailblazer válasza tibaimp (#2301) üzenetére


Trailblazer
addikt

Gondoltam. Lehet, ez valami elszigetelt szoftverhiba csak, viszont mondom, hogy másik drivernél nem láttam ilyet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2303) tibaimp válasza Trailblazer (#2302) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor végül is megoldódott! Helyes :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2304) Trailblazer válasza tibaimp (#2303) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem oldódott meg, az 551.86-ot használom megint és ezzel fennáll. Majd meglátjuk a későbbiekben. Bugjelentést meg hadd ne én küldjek az NV-nek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2305) tibaimp válasza Trailblazer (#2304) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De, akkor miért nem teszed vissza a jó driver-t?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2306) Trailblazer válasza tibaimp (#2305) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mert visszaraktam az uccsót, és így maradt. A szemetelődő ablakú programot pedig amúgy sem használom mostanában, más miatt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2307) Trailblazer válasza Trailblazer (#2306) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ráadásul csak a program legújabb verziója akad össze a fentebb látható módon az újabb NV driverrel, kettővel régebbi programverzióval semmi nincs.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2308) tibaimp válasza Trailblazer (#2307) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor, az driver+adott progi összeférhetetlenség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2309) Trailblazer válasza tibaimp (#2308) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igen, úgy néz ki. Épp használom az említett régebbi verziót az encoderből, nem szemetel.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2310) gejala


gejala
őstag

Hosszú idő után jött új Super Resolution / Frame Gen / Ray Reconstruction dll is, TPU oldaláról tölthetőek.

(#2311) tibaimp válasza gejala (#2310) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez hogy működik? Nem része a driver-nek?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2312) westlake válasza tibaimp (#2311) üzenetére


westlake
félisten

Sosem volt, sosem lesz. Semmi különös, lecseréled a filet abban a játékban, ami támogajta a DLSS-t. Egyébként már egy ideje tervezem ilyen témájú topik indítását.

Play nice!

(#2313) Trailblazer válasza tibaimp (#2311) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ahogy elnéztem, adott játékoknál lehet lecserélni a gyárilag hozzájuk adott file-okat ezekre.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2314) tibaimp válasza westlake (#2312) üzenetére


tibaimp
nagyúr

westlake, Trailblazer: Akkor letöltöm. Köszi az infót. :R A topik is hasznos lenne, mert tuti nem csak én vagyok zöld a témában. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2315) Trailblazer válasza tibaimp (#2314) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mondjuk ez olyan, hogy Baldur's Gate III alatt próbálva, lecserélve az eredeti file-okat ezekre a 144 fps-ből lett 23.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2316) tibaimp válasza Trailblazer (#2315) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az fasza.... :( És látni a grafikán bármi változást?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2317) Trailblazer válasza tibaimp (#2316) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem figyeltem nagyon meg. Gyorsan pótoltam backupból.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2318) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!

Az alap jelenség az, hogy tegnapra durván belassult egy HP laptopban levő 1650Ti. Játék közben szaggat. A FurMark2 pontja 806 lett, miközben ugyanilyen konfig 2700 felett hoz.
Fingatás közben sem megy 50 fok fölé, szóval nem hirtelen kiszáradt pasztára gondolnék.
Az 551.86-es meghajtó van rajta; leszedés és visszarakás után sem változott a helyzet.

Van valami tippetek, milyen verziót rakjunk vissza, mit és hogyan takarítsunk rajta, mit nézzünk stb.?

A tej élet, erő, egészség.

(#2319) westlake válasza joghurt (#2318) üzenetére


westlake
félisten

Működési frekvenciák? GPU-Z "Sensors" fület érdemes lenne összehasonlítani egy jól működő gépével. Egyébként pedig Windows újratelepítés. Viszont ha már ugyanolyan gépekről van szó, akkor érdesem lehet előtte kiszedni a jó gépből az adathordozót és átrakni a nem jól működőbe. Ha nem megoldható, akkor csinálni kell egy külső adathordozóra egy Windows To Go Windowst.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2320) joghurt válasza westlake (#2319) üzenetére


joghurt
addikt

Mivel szoftveres okát nem találtuk, jött a mérés. Állítólag a táp IC nem tud elég kakaót adni.

A tej élet, erő, egészség.

(#2321) westlake


westlake
félisten

552.04 Vulkan Beta

15 nappal újabb, mint az 551.86-os.

Play nice!

(#2322) core i7


core i7
addikt

Most érkezett
552.12 WHQL
2024.4.4

(#2323) westlake válasza core i7 (#2322) üzenetére


westlake
félisten

552.12 WHQL

Highlights

Hét nappal újabb, mint a 552.04 Vulkan Beta

Play nice!

(#2324) gejala


gejala
őstag

Jött új DLSS dll is, 3.7.0 tölthető szokásos helyekről. Ismét javult kicsit a képminőség és most már az E preset az alapértelmezett, ha a játék nem hív másikat.

(#2325) Mika1227 válasza gejala (#2324) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez nincs benne a legújabb driverben, külön kell leszedni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#2326) gejala válasza Mika1227 (#2325) üzenetére


gejala
őstag

A dll-ek a játékokkal jönnek, a mappájukból lehet kiszedni, amelyik új verziót kap. Plusz Githubon is megjelennek, Techpowerup meg fel szokta tölteni saját oldalára kis késéssel, aztán lehet cserélgetni a fájlokat minden telepített játéknál.

(#2327) gejala


gejala
őstag

Microsoft jól eltolta ezt a Win 11 Hardware Flip Queue bevezetést. Akinek szaggatnak játékok 537.58 driver után (ez után van rá támogatás NV driverben), az ne is próbálkozzon újabb driverrel, amíg MS nem hozza ki insiderből a fixet. Ami őket ismerve 24H2 lesz...
Hiába jött valamelyik 551 driverben mitigation, az csak enyhít a tüneteken és ezen a ponton kétlem, hogy NV ennél többet tudna tenni az ügyben.

Persze sajnos vannak új játékok, amik bugosak 537.58-al, mint a Horizon Forbidden West, úgyhogy aki pont ilyenekkel játszik, az mindenképp megszívta. :W

[ Szerkesztve ]

(#2328) Attix82 válasza gejala (#2327) üzenetére


Attix82
őstag

Milyen szaggatásra gondolsz?

(#2329) gejala válasza Attix82 (#2328) üzenetére


gejala
őstag

Az érintett játékokban nagyon instabil a frame time és érezhetően szaggatnak. Nem minden játékot érint, de sokat. Javulás meg nincs 537.58-hoz képest, szóval csak rosszul lehet járni. HAGS kikapcsolása tud segíteni, de nagyon bizonytalan az egész történet.

(#2330) Attix82 válasza gejala (#2329) üzenetére


Attix82
őstag

MSi afterburner fps limit? GPU 90% felett ne menjen? Próbáltad?

(#2331) gejala válasza Attix82 (#2330) üzenetére


gejala
őstag

Ez a Hardware Flip Queue miatt van, meg az MS szokásos minőségű tesztelése miatt, nem tudsz vele mit kezdeni. Insiderből meg kell várni a javítást, mert Windows hiba.

(#2332) Attix82


Attix82
őstag

Üdv.

Van most a gépembe a 3090es mellett egy 3080as. Mindkettő feltelepítve stb. ASter Controllal szét van ágasztatva 4 felé a gép (VGAként 2-2 monitor) . Tökéletesen működik is.

Viszont ha elindítok egy játékot ami pl a 3080as-ra van kötve ugyan csak a 3090es dolgozik. Hogy a fenébe? 3080son keresztül adja a jelet a 3090es?

AMDs gépbe 2 db 5700XT esetén tökéletesen dolgozott. Mindig csak az terhelődött amelyik monitoron futott a game.

[ Szerkesztve ]

(#2333) westlake


westlake
félisten

552.22 WHQL

Highlights

Kilenc nappal újabb, mint a 552.12 WHQL.

Play nice!

(#2334) bobalazs válasza Attix82 (#2332) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt a Windowsban meg lehet adni, hogy melyik rendereljen.

(#2335) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

nVidia Experience progiban ki lehet kapcsolni valahol a drivert megjelenési értesítőt? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2336) tibaimp válasza MaxxDamage (#2335) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én magát az Experience-t szedtem le a pics@ba...

(látom fut Neked is a HDS! Helyes :K , ha baj lenne, óriási segítség, hogy időben figyelmeztet)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2337) MaxxDamage válasza tibaimp (#2336) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet az lesz, mert ez a progi (Experience) bezavar az egyik fontos (Obsidian "Clevo") progimba. :K
Konkrétan a GPU tempet nem írja ki és a %-os használatot sem ha jól emlékszem (de csak az a program!)
Aztán Updatelnem kell a Drivert újra és és újra jó... de ha nincs ami jelezze, hogy van új driver (töltsd már le) akkor a program se zavarodik be (gondolom én) ;]

Igen, HDS az alap (már elég régóta, talán még IDE HDD-s időkből ragadt rám ez a szokás..)
Amúgy az a 4 mind M.2 SSD :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.