Hirdetés
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- hcl: Amúgy mi a terv?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Doki16
addikt
Használt, 3 éves. Minden leírtam amit nekünk mondtak. Nekem ebből az jön le, hogy ránk akarják verni mindenképpen a javíttatás költéségét. Holnap több konkrétum lesz, mert akkor borítják szét a motort. De mondom már így megmondták, hogy tuti üzemanyag lesz. Már csak a fentebb írtak miatt sem hiszem el, hogy az lenne. Ha a "szar-fos" francia és és "szardizel" tdi meg vígan futkorászik.
Igen hivatalos Opel márkaszerviz.
-
trassher
addikt
válasz
Findzs
#44593
üzenetére
Twinportos és classic II astrákban is csak 1 venti van, szidják is mint a bokrot.
TasiA: Én is így gondolom.
Felhívás!
1.4-es benzines bármilyen opel tulajok. Akinek van ideje/kedve csinálni egy 1 perces videót arról ahogy beindítja a kocsit, belövi a klímát majd kiszáll és a motortérben is felveszi a hangot annak nagyon hálás lennék. Kíváncsi vagyok milyen az enyémhez képest.
-
tresh
veterán
válasz
Doki16
#44588
üzenetére
A szerviz megvizsgáltat és egyöntetű véleményük az, hogy az üzemanyag miatt halt be a motor.
Ezt hogy? ki ? miként? konkrétum kéne. Szerintem lehetetlen amúgy kivéve ha nem benzint tankoltál bele..

Ha opel szerviz vizsgálta be akkor adniuk kell egy felmérési jegyzőkönyvet ahol pontosan meg van állapítva a hiba oka. 1 nap alatt kétlem hogy ők ugrottak volna és szétszedik és megmondják hogy az üzemanyag a hiba. Amúgy hol tankoltál? Plusz ha befecskendező hiba van azt igen csak szép karácsonyfa jelzi a műszerfalon plusz ki is írja... hibakód kiolvasás volt vagy valami ? Kicsit több dolgot írj szerintem.Szerk: ha használt volt az autó akkor nincs több kérdésem

-
-
trassher
addikt
Most értem haza, 5kor zárnak. Hivatalos bosch szerviz, szerintem a főnöknek még a cipőfűzője is bosch. Szétszedték, vezérlő lábait mérték ki. Ment minden de nem volt meg a klímahűtő kisebbik fokozata. Lökhárító le, előtétellenállás kivesz - kitisztít, máris megy. Aztán beindítottuk a klímát......
Mondták már többen is hogy az öreg elég lehúzós, már értem miért. Mondja hogy ezen kompresszort kell cserélni, hangos, fogja a motort, rázkódik az egész. Mondom majd ha mindennel kész vannak akkor meglátjuk. Mikor eljöttem akkor mosták át a rendszert de érdekes módon csak 500g gáz jött le holott délelőtt volt teletöltve 700g-ra. Ez volt az első érdekesség. Megnézte mennyi rá egy kompresszor, Valeo 63K. Persze most is működik de ki tudja meddig mondja az öreg. Érdekes módon az előző szerelő azt mondta milyen jó a hangja. Na most akkor döntsd el kinek van igaza. 1-es ventifokozaton is már nagyon jó hideg levegőt fúj be, nem hinném hogy szar lenne a kompresszor. Ha tényleg olyan kopott és szar a hangja akkor hogy fúj egyből hideget ugye. -
Doki16
addikt
Sziasztok!
Nálatok biztos nincs senki a fórumon akik jobban ismernék a cdti motorokat, segítsetek egy kicsit nekem.
Következő a történet. Frissen vásárolt Opel Antara 2.2 cdti 163LE motorral, még éppen 24 órája van csak meg, tehát vastagon érvényes rá a használtató garancia, mivel kereskedésből van. Csattogás kerregés és óriási nagy füst közepette megáll az autó és már be se lehet többet indítani. A szerviz megvizsgáltat és egyöntetű véleményük az, hogy az üzemanyag miatt halt be a motor. Ez már csak azért is érdekes mivel már évek óta ugyanott tankolunk és az 1.5dci és az 1.4hdi és a 2.7 tdi se mutat semmi nemű problémát ezzel a nedűvel kapcsolatban.
Kérdés most az lenne, hogy a szerviz most hárítani akarja kamu szöveggel a garanciális javítást, vagy tényleg ennyire nem jó/kényes a cdti motor? Nem akarom elhinni, hogy több százezer együttes megtett kilométer után is mindhárom másik autó vígan meggyeget az opel meg 180KM után meghal.
Tudtok valami biztatót mondani? A szervizben porlasztót meg befecskendező rendszert mondanak. 5 milliós kocsiról van szó, nem lenne jó rákölteni 500-600e ft-ot.
Köszönöm ha elolvastátok, lehet kicsit hosszú lett, de nagyon kétségbe vagyunk esve.
-
gban
veterán
-
-
AMD Power
titán
Tehát valójában lövésem sincs, pontosan hogyan néz majd ki az autó – irigylem azt a komputergrafikust, aki ez alapján képet tud alkotni a formájáról. Egyelőre annyit tudtunk meg, hogy a sportosan érzéki design megtartása mellett vonalai szögletesebbé és határozottabbá válnak.
Menet közben fel lehetett hajtani az utasteret álcázó neoprénszerű anyagokat és picit leskelődni. Persze a felhasznált anyagok, a kárpitok és a kidolgozás nagyon távol áll még a véglegestől, úgyhogy ezzel nem érdemes foglalkozni.
Ezek mikor voltak ezen a teszten? A hivatalos képek az autóról kb 2 hónapja elérhetőek.

-
AMD Power
titán
válasz
oliwire
#44567
üzenetére
Privátban elfelejtettem irni ,hogy ha egy mód van tényleg központi (enyém távirányítós) illet szervó jó lenne ha lenne benne. Nekem igazán a szervó ami hiányzik néha. Az elektromos ablak pl pont nem érdekel.
trassher Nesze neked idős bácsitól megkímélt autó.... menni az anyába az a suttyó is. És az egészben az a legrosszabb ,hogy amúgy meg a G Astrak jók.
-
F_Gergely
őstag
-
F_Gergely
őstag
válasz
trassher
#44573
üzenetére
Igen, én is ettől fosok, mert klímás mondta hogy a fene tudja milyen nyomás az relative nagy, viszont azt néztük hogy ha tovább megy a nyomás akkor kapcsol a venti és elkezd hűteni. Több kapcsoló van és bármelyik esetén kapcsol a venti, tehát több körös a védelem. Nálam egyik kapcsoló rossz, csak azt nem tudom melyik, ezt kéne kideríteni.
-
trassher
addikt
válasz
F_Gergely
#44571
üzenetére
Ezek a ventik is többfokozatúak. Amúgy a helyedben vigyáznék, nehogy úgy járj mint én. Oké hogy a menetszél visszahűti kellően a gázt alacsony venti fordulaton is de dugóban nincs menetszél. Felszökik a nyomás, megcsúszik a kuplung amit jobb esetben észreveszel. Ha meg nem akkor szépen átalakul szikrázó tűzgyújtóvá.
gban: A villanyásznak megmondom hogy egyszerre kapcsol, remélem megtudja csinálni. Amúgy állítom hogy valamilyen rém egyszerű apróság a hiba csak jól el van dugva.
-
gban
veterán
válasz
trassher
#44570
üzenetére
Nekem ez úgy tűnik, mintha nem jó helyre lenne bekötve a klíma ventije, és ezért kapja a hűtővíz hőmérőjétől az áramot.
De ez akár lehet test gond is, hogy csak akkor kap testet ha bekapcsol a másik venti.
Mint az összevissza világító hátsó lámpáknál, volt itt is valakinek ilyenbaja, hogy lelazult a test, így az áram más utakat keresett. -
F_Gergely
őstag
válasz
trassher
#44568
üzenetére
klíma nélkül csak a vízhűtő ventije kapcsol (nem tudom ha nagyon meleg van kapcsol-e a klíma venti).
Ha bekapcsolod a klímát akkor kell hogy kapcsoljon a klíma ventije.
Nálam mindkét venti több fokozatú, én spec azzal szivok hogy a klíma ventije nem akar magasabb fordulatra kapcsolni, így ha nagyon meleg van nem igazán hatékony... Ha esetleg van valakinek erre valami megfejtése szivesen fogadom. -
trassher
addikt
Nekem is furcsa hogy egyszerre indulnak, semmi értelme. 2-re viszem autóvillamosságishoz aki klímát is szerel, remélem tud valamit alkotni vele. A gond az hogy a vezérlőegység pont bal elől van a lökhárító mögött én pedig ugye pont azt a részt csaptam neki a zafirának még télen.
A poén amúgy az hogy eddig 48200 forintot borítottam a klímába ami üzemelt összesen 5 percet.
-
gban
veterán
-
trassher
addikt
Most jövök a szerelőtől, adtunk a szarnak egy újabb pofont. Nem indul így sem a klíma ventije. Ha direktbe adott neki áramot akkor egyszerre indult a vízhűtő és a klímahűtő venti is. Itthon megvártam míg felmegy a víz 90 fokig és ilyenkor is egyszerre indult mind a kettő. Ez mennyire normális?
-
-
haddent
addikt
válasz
INMOTEP
#44563
üzenetére
Ugyanúgy azért messze nem megy, főleg ha már DOHC -os a 16 szelepes (VVT) akkor azért ott komoly bajban van bármi más egy bizonyos fordulatszám felett. De az biztos, hogy gondtalanabb a 8 szelep és nincs mit szégyellnie. Ha tehetném akkor azzal a mocival járnék amivel néhai Calibrákat is kellették ritkán: V6 2.5 liter 8 szelep.
-
F_Gergely
őstag
válasz
haddent
#44561
üzenetére
Maximalista vagyok
Na meg szivesen elbíbelődök ilyennel, ez mondjuk nem is nagy meló pár óra alatt megvan.Két hátsó ülés lesz fűtve (elsők gyárilag fűtöttek), ülésenként külön biztosíték, az meg bekötve a biztosítéktáblába.kábellel megy a táblába, külön biztosítékkal.
-
INMOTEP
őstag
válasz
haddent
#44557
üzenetére
Ezt szintén alákell hogy támasszam ,az 1.4.1.6 ban 8 Szelepes motorok a legjobbak ! Nem eszik az olajat és azt kell mondjam úgyanúgy húz megy ahogy a 16v s társa .Rokonomnak Vectra B ben van ilyen 1.6 os ,elektromos ablak sincs benne de klima igen
Ha újból Opel-t kellene vennem mondjuk G Astra-ban is ilyet keresnék -
haddent
addikt
válasz
F_Gergely
#44560
üzenetére
Hát te tényleg "kicsit" sokat költessz arra a B Vekire

Kábelezés hogy lesz, bírni fogja?oliwire ilyen korú és futású dögöket mindenképp élőben! De nekem a 2. tetszik azon még talán a polír is fasza
De megtévesztő, lehet, hogy az 1. jobb. Ránézésre nem rohad egyik se, de a tanksapba alá nézz be, hátsó sárvédő ívekbe nyúlj be belülről rángasd meg, és a tanksapkás oldalon a sárvédőtől, tehát a keréktől, felfelfe a betöltő fele kalandozz el ott kb. 5 kiló sár meg tud ülni és rohadni. -
F_Gergely
őstag

hátsó ülésfűtés projekt
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szivargyújtó helyére meg 2 db USB csatlakozó kerül csatlakozónként 1A-el
-
oliwire
őstag
(#44556) gban, (#44557) haddent
Köszönöm szépen!

A szűrésnél ezeket állítottam be: [link].
Így első ránézésre ezeket találtam:
[link] [link] [link]Ezek akár jók is lehetnek? Téli idő beköszöntöttével nagyobb vagy kisebb szokott lenni a kínálat? Mert ezt az összeget körülbelül december környékére lenne lehetséges számomra összegyűjteni.
-
gban
veterán
válasz
haddent
#44557
üzenetére
Nekem 15 éves a központi zár, és semmi baja, és nem is volt soha. Pedig lényegében minden nap használom. Szerintem gyári, bár ezt nem tudhatom biztosan.
Nekem ez mondjuk az alap, ami kell, pedig én aztán nem vagyok nagy igényű, klíma sem kell.
Meg a szervó az ami igencsak jó ha van.
Valaki említette, milyen már hogy nem alap a fordulatszámmérő nem is tudom miben, de újabb modellben.
Apám G Astrájában van fordulatszámmérő, de nincs központi zár - na nekem ez a nonszensz, zavaró, érthetetlen. És 2004-es, nem is régebbi mint az én 2000-es F-em. -
haddent
addikt
válasz
oliwire
#44555
üzenetére
Ha én keresnék akkor mindenképpen NEM ecotec, hanem sima 8 szelepes motorral néznék 1.4 de inkább 1.6 példányt. 2 légzsákkal, abs -szel és 4 manuális ablakkal, sima manuális és nem központi zárral, lehetőleg szervóval.
Ez a kombó szerintem ad a biztonságra annyit ami elvárható (szvsz. még ma se kell sokkal több), a motorja elnyűhetetlen hacsak nem sikerült az előző tulajnak már de ez hamar kiderül, és ezen kívül a sok manuális dolog miatt nincs ami elromoljon benne konkrétan.
Nyerő gép -
gban
veterán
válasz
oliwire
#44555
üzenetére
Benzines lenne szerintem a jó választás.
Milyen motorral? - ha elfogadod a 60 lovat, akkor gyakorlatilag bármilyet vehetsz ami jó állapotban van.
Ha kevés a 60 ló (ezt kipróbálással döntsd el, ne rámondással!), akkor picit leszűkül a kínálat, ugyanis ez a leggyakoribb.
Nekem ilyen van (15 év, 240e km, 60 ló), kimegy a világból, igaz, nem egy erőbajnok, de minden aggodalom nélkül megjártam vele nem egyszer Olaszországot, Horvátországot, gyakorlatilag rá se kell nézni, csak beülni, menni, megérkezni.
Kivitel: a 4 ajtóst sokan nem szeretik (én sem), nagy cuccot nem tudsz vele vinni, mint pl. fenyőfa, karnis, hűtőgép, stb.
Igaz hogy évente 1-2 alkalom fut be ilyenből, de akkor igencsak jól jön a lehajtható hátsó ülés.Kétféle módon választhatsz, vagy felállítod a preferenciáid, és ahhoz keresel autót, vagy kiválasztod a legjobb állapotút, ahol az ár azért nem irreális. Ilyen korú autónál utóbbi szerintem szerencsésebb.
Állapot: találhatsz olyat mint többünké, hogy hozzá sem kel nyúlni, akár 200e km fölött is, meg találhatsz olyat, aminek semmi baja csak a torka véres, 150e km-rel. Utóbbi nagyon veszélyes, egy kolléga is vett nemrég egyet, azt hitte, olcsó, és csak ezt meg azt kell megcsinálni, még mindig megéri. Ezekkel csak az a baj, hogy amin "csak ezt meg azt" kell megcsinálni, és azok nem olyan problémák, amik normálisnak tekinthetők, és azt mondják hogy így ne használd míg meg nem csináltatod, akkor igen valószínű, hogy az az autó trágya, kuka, lelakott, agyonhasznált, nem megveendő példány, mert egymás után derülnének ki megvétel után a gondok.
Kaszni: rozsdásodhat, a te megítélésed hogy ez mennyire fér bele. Az enyémen vannak apróbb rozsdák, kerékívnél is kicsi még, a tank körül picit nagyobb, ezek növekedése elég lassú, vagyis ha tele van kezdődő rozsdákkal, akkor az azért 2-3 év múlva sem lesz várhatóan az egész autóra kiterjedő rohadás.De ennek megítélése teljesen változó, egyéntől függő.
Vagyis apróbb rozsdákkal én megvenném, ha amúgy jó állapotú, van aki erre azt mondja, á, ez nem kell mert rohad.Felszereltség: elég szerény, az enyémben gyári kp-i zár, szervókormány, 2 légzsák van, ez már ritkaságszámba megy, sokkal gyakoribb a szervó nélküli, még gyakoribb a lufi nélküli példány.
-
oliwire
őstag
Sziasztok!
Szemezgetek első autónak egy F Astrával. A keretnek 300-500k-t gondoltam elsősorban. Felhasználási terület munkába járás lenne napi szinten 1-5 km, és hétvégente egy 50 km-es távot tennék meg vele oda-vissza. Milyen motorral lenne érdmes vásárolni, és a sedan-ferdehátú-kombi közül van-e amit kerülni kell, vagy milyen helykülönbségek vannak közöttük?
Van-e még valami tipp, javaslat?Előre is köszönöm!
-
#00809728
törölt tag
-
F_Gergely
őstag
válasz
Markizmark
#44546
üzenetére
ment mindegyik henger? nálam volt ilyen mikor rossz volt az izzítógertya, és nem indult mind a 4 henger és gázadásra+ kis idő és utána ment rendesen mind a 4 henger. Hibakódot nem tárolt mert ahogy a lámpa elaludt, törölte a hibát is.
-
SteeWe
aktív tag
válasz
SteeWe
#44212
üzenetére
haddent, w333 köszönöm a választokat.
Az ecetes áttörlés hozta meg a vágyott sikert!
Polírpasztával nem igazán akart lejönni. Többszöri ecetes törléssre észrevettem, hogy mintha hozná lefele így ezt folytattam. A polírpasztával csak fényt adtam neki a művelet végén bár a fényezést láthatóan az ecet nem bántotta. Az előző hozzászólásomban az előtte kép alább pedig az eredmény
[link] -
haddent
addikt
válasz
AMD Power
#44548
üzenetére
Rendes versenyeken miért nem indulnak soha? Nem mintha számítana parasztvakítás az egész az ottani autókból a hétköznapi semmit nem lát, tök más az egész, lényegtelen,hogy nyer a Merci attól még a te otthoni Mercid ugyanolyan 40 éves szar marad
Csak kérdem, kiváncsi lennék miért nem indulnak. -
AMD Power
titán
Frankfurtban debütál a verseny Opel Astra
Megjelentek az első látványtervek az Opel Astra TCR-ről
-
7Sony7
addikt
válasz
Markizmark
#44546
üzenetére
Köszi. Közben kiderült, úgy van, ahogy mondtad.
-
Markizmark
addikt
válasz
7Sony7
#44509
üzenetére
Szerintem amerre a kerekek előre menetben. De nézd meg a szíjat a végén.
MÁS:
Ma 8 nap állás után beindítottam a F astrát és alapjáraton elkezdett világítani a hibajelző. Leállítottam, újraindítottam és megmaradt a jel. Majd ahogy egy kis gázt adtam neki egyből kialudt, azóta se jött elő a nap folyamán. A sok állás miatt lehetett? Nyaralni voltam és addig pihent a gép mert másik autóval mentünk.
-
bandi0000
nagyúr
válasz
Faterkam
#44542
üzenetére
állítólag a bakok jók bár már nem emlékszek mondta e, de ez tényleg jó ötlet, én még a futóműre gondoltam de majd kiderül
Na meg most észrevettem a váltónál azt is, hogy nem is megy a motor csak váltok akkor ahogy megmozdítom a váltót ilyen mély nyekergő hangja van ez baj?
-
#00809728
törölt tag
5*110 6.5*15coll Dotz alufelniket cserélném hasonló állapotú 4x100 6.5x15coll alufelnikre.
-
bandi0000
nagyúr
hali
egy kérdés hátha találkozott már valaki hasonlóval, F astrám van, nyekergett valami elöl a szerelő átzsírozott mindent arra jutott hogy kuplungszerkezetet kell cserélni ki is cserélte, pl a kuplung pedál remegés meg is szűnt de a nyekergés nem, amit megfigyeltem hogy leginkább akkor nyekkent egyet ha megyek elengedem a gázt aztán beletaposok hirtelen végül is mikor ugrik egyet, persze viszem vissza a szerelőhöz meg látatlanba nehéz okosnak lenni de hátha van valakinek valami tippe
-
haddent
addikt
Kimentem kicsit az F astrával (1.6 8szelep). Bizonyos értelemben olyan mintha egy tüdőrákos asztmás 80 éves faszi nyakában akarom lefutni a maratont, de más értelemben az a sima járás amit a benzin tud párosulva elég jó kis erővel a maga kategóriájában és a hang... na a 8 szelepes benzin hang utánozhatatlan. Erős, mély, iszonyat hangos ,beleremeg az egész kasztni, de nem dízel traktor módra hanem szépen csak óvatoskán és egyenletesen rezonál. Valami isteni. Imádom. Mindez full gyári kipuffal. Te jó ég. És hát ugye többek közt pl. az Opel 8 szelepes benzin motorja elnyűhetetlen, direkt nem lehet hazavágni ez mindent kibír és otthon a konyhapulton megszereled kb.
Üzemanyagot meg nem kéri, pont úgy köpi vissza mint a levegőt meg minden mást utál pörögni, köszöni szépen, viszont ha valaki megpörgeti olyan szépen bőg
Azt kell mondjam, hogy aki 99% -ban csak városban rohangál szerintem nincs jobb választás egy 8 szelepes benzin mocinál.Nyilván nem azt mondom hogy a 16 szelep az szar mert teljesen világos hogy ha azzal odalépek akkor az öreg papa fuldokolva ottmarad, de ez a 8 szelep egy életérzés

-
adorjant
őstag
Ha már fogyasztás, a nagy hőségben,agyig klímázva és sokat járatva álló helyzetben (fekete-> kb 3000 fok van benne
),csak város,főleg 2-4km-es távok. Z18XE Zafira.
11,6
Amúgy 9l szokott lenni,lehetne lejjebb faragni,de nekem ahhoz nincs idegezetem
-
Faterkam
addikt
válasz
Calogero
#44535
üzenetére
A manual nekem macera, de így is sokszor bele kell nyúlnom, mert ez a váltó butább, mint a Corsáé! 1-2 még oké, de 2-3 ha van egy pici emelkedő, Bimbó u és társai, azt már nem akarja, csak nagy fordulaton, ilyenkor inkább átlököm én :/
Mondjuk ez a digitális fogyasztás kijelzés halál
1.-be 39L, 2.-be 25L 
-
Faterkam
addikt
válasz
Gergőke88
#44522
üzenetére
Nincs semmi baj, sajnos. A Corsa 1,2.-es volt és 8-10L ott is megvolt. Volt G Astrám, E Kadettem, 3 és 4 sebességes automaták, azok is e körül ettek (10L) A G Astrát bevittem a Schillerhez, ott azt mondták, örüljek, ha rövidtávon a városba csak 10L eszik. Azóta nem tudok mit csinálni, ez van. A H Astrát 0Km kora óta én hajtom, járattam be, a 12L télen olyan kategória, hogy örülök, neki, mert lehetne ennél több is. Pár km.-re van a suli, stb és mire beviszem a gyerekeket, meg utána du.-n edzés stb, be sem tud melegedni. Ilyenkor nyáron picit jobb, de nem sokkal :/
-
INMOTEP
őstag
válasz
diablo1984
#44524
üzenetére
Azért nem szabad elfelejteni azt sem hogy ha a labdaszonda már elhasználódott ,e miatt is jelentkezhet kis + fogyasztás .Sok esetben még hibakódot sem jelez tehát észre sem venni .Én pont igy jártam
-
haddent
addikt
válasz
diablo1984
#44529
üzenetére
Két autó súlya (közel) azonos? Váltó? Úgy emlékszem te azt mondtad a tiedben (Laguna) rövid, övé? Itt sem lehet ekkora eltérés? Egyébként ha arról van szó simán megetetek sima szívó 1.6 -al én is 10 litert minden további nélkül. A fennt említett 12 léter valóban érdekes és nem tudom hogy lehetséges, mert nekem ez a 10-max 11 úgy jön ki hogy kipörgi az 5 ezret indulásnál, 3000 alá nem igen esik és a többi. Ennél jobban "kínozni" a fogyasztást nem tudom hogy lehet-e, még nem sikerült

Ma is volt egy kőbunkó valami kis mazdás, mx5? de nem az mert kissebb és laposabb volt. Nagyon erölködött csakúgy szlalomozott, pirosnál úgy állt hogy már gurult be, én álltam a vonalon, ő meg teljes autóhosszal előrébb tehát teljesen bennt ahol nem kéne. Na a váltás/indulás már nem ment csórinak mert már egyes végén úgy lemaradt mint a borravaló. Aztán utánna persze a megengedett 70 helyett (én mentem 80 -al) elhúzott vagy 110 -el hogy megmutassa ki a legény a gáton!
Imádom az ilyeneket, kész esettanulmány. -
Calogero
addikt
válasz
diablo1984
#44524
üzenetére
1.4-es H Astra (ami még gyengébb is mint az 1.6) Easytroniccal se tudtam 8 liter fölé menni városba.
-
BigBlackDog
veterán
Sziasztok!
Zafiránál (1999-2005 közötti A) ha nincs semmi hibakód, akkor mennyit kell villognia hibakód kiolvasásnál? Esetleg négyszer 10 db felvillanást lehet látni (0000)? -
sasa58
tag
válasz
Faterkam
#44519
üzenetére
Hú, hát azért az a városi 12 kicsit durva. Nekem májusban volt 9, 2 a városi fogyim, de akkor állandó dugókban közlekedtem az Óbuda - Margit krt - Moszkva tér - BAH csomópont - Kelenföld útvonalon. Most is ugyanott közlekedek, de nyáron kicsi a forgalom, így volt már 6,8-as heti fogyasztásom is. Hetente nullázom a BC-t.
-
Faterkam
addikt
válasz
Gergőke88
#44517
üzenetére
Bizony, de nem csak a kuplungot, hanem a váltót is léptetőmotor kezeli! Én már közel 15 éve tekerek Easy Tronic váltós autóval. Kezdetben C Corsa, Most meg H Astra. Mivel másba nem nagyon teszik. Épp ezért írtam, mert én inkább 90%.-ban városba hajtom, és ott a 12L fogyasztás simán megvan. Viszont ilyenkor, amikor kiszabadulok, öröm látni, hogy tudna jól is fogyasztani, ha tehetné!

(#44518) sasa58 Az jó, bár manuális váltónál jobban tudod a visszaváltásokat időzíteni, az előzéseknél, nekem meg ilyenkor le kell padlózni, vagy sport gomb. De a hatás ugyan az

-
Gergőke88
addikt
válasz
Faterkam
#44516
üzenetére
Az Easytronic egy hagyomanyos valto, amelynek a kuplungjat egy elektromor mozgatja.
Mivel palyan mentel vele ahol szinte vegig 5.-ben vagy, ezert tobbletfogyasztas nem fog jelentkezni a valto miatt.
F_Zolee: te mar fel litert is le tudsz olvasni az uzemanyag szintjelzorol?...
-
Faterkam
addikt
Nálam Gyöngyös - Bp (M3) 6,6L átlag. Max. olyan 110-120Km/h körül. 1,6.-os Easy Tronictól ez egy álom!

-
F_Zolee
nagyúr
-
AMD Power
titán
válasz
AMD Power
#44507
üzenetére
Hála Istennek épségben leértünk reggel Boglárra. 06:10-kor indultunk 7:50-kor már itt voltunk. Pedig nagyon lassan 110-el jöttem végig. Ami viszont nagyon meglepő volt ,hogy az autó sokkal halkabb lett a pályán is. A vezérléscsere óta halkabb volt, de most éreztem igazán az eltérést.
-
7Sony7
addikt
Az 1.7 isuzuban merre forog a főtengely?
-
AMD Power
titán
Holnap irány Balatonboglár.... meg lesz a gép egy picit tekerve az M7-n. Már rá fog férni a sok rövid városi használat után. Ma lett egy újabb fogyasztási adatom. Rövid távokon 4-5km ( a leghosszabb egybefüggő táv 12km volt) 6.9l jött ki a fogyasztásom.

-
Faterkam
addikt
Sziasztok!
H Astra hátsó lámpába, főleg a bal oldaliba, izzót cserélni hááááát :/ -
haddent
addikt
válasz
F_Gergely
#44494
üzenetére
Chipbox-szal kb az utca sarkáig és még veszt is a menetdinamikából és füstöl mint a szar, lásd passatos surmók
Ez az amikor egy kész dobozt bepattintanak neked 40 ezerért.
Chiptuninggal sokáig, mert akkor szépen ráálltok a dyno-ra és folyamatos mér és átprogramozza a lehető legoptimálisabbra, csak Neked, csak a Te autódra. Meg is van az ára.TasiA Ja, és 100 milliós nepper nyerészkedés helyett lesz 99 millió 800 ezer. Boccs
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
INMOTEP meglátjuk. 20 alatt volt, nem nagyon zavar ha 2-3 év múlva lehullik. Bár akkor ha úgy lesz, elgondolkodom egy teljes króm-acél rozsdamentes dobon, az örök darab.
Új hozzászólás Aktív témák
- Turbo fokozatra kapcsolt a OnePlus
- ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
- Spórolós topik
- Parfüm topik
- Gyúrósok ide!
- PlayStation 5
- Építő/felújító topik
- CES 2026: valóságos képkockagenerálók lesznek a modernebb GeForce-ok tavasszal
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Ford topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest









valószínűleg, mire odaérek, hogy megvan az összeg rá, már másmilyen lesz a kínálat, de vissza fogok térni majd, hogy esetleg ti is észrevesztek-e valamit. 

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Csak kérdem, kiváncsi lennék miért nem indulnak.


