Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39851) LouiS22 válasza enginev3.0 (#39850) üzenetére


LouiS22
veterán

Bár nem lenne szabad, de megnézted, hogy USB3nál esetleg listázza-e? Ha jól látom, most USB2 aktív.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39852) enginev3.0 válasza LouiS22 (#39851) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valamiért a cambridge rádió alá teszi, ami a korábbi BT adapterem volt, az helyett vettem a baseus-t, de ha átrakom a drivert hogy ne ez a brlink legyen, hanem BT adapter, akkor a cambridge drivert használja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39853) haten


haten
tag

Erősítsetek meg, hogy ez így minden további nálkül működik. Olyan magától értetődőnek tűnik, de elbizonytalanodtam. 12V-os rendszert szeretnék távkapcsolni, és nagyon nem engedhető meg, hogy 230V bármilyen módon ebbe belekerülne.

(#39854) kenand válasza FMarci (#39823) üzenetére


kenand
veterán

Nálam a Tado szelepek jól működnek,elég jól lehet velük szabályozni az egyes szobák hőmérsékletét.
Hordozható is. Egyik lakásban levettem és most másképp kban használom

[ Szerkesztve ]

(#39855) Reggie0 válasza haten (#39853) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo lesz.

(#39856) nemethsza válasza Degeczi (#39847) üzenetére


nemethsza
tag

Ha jó látom, az működik: kép
Valami mégse okés :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39857) vkp válasza nemethsza (#39856) üzenetére


vkp
aktív tag

Log fül mit mond?

(#39858) nemethsza válasza vkp (#39857) üzenetére


nemethsza
tag

ezt

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39859) vkp válasza nemethsza (#39858) üzenetére


vkp
aktív tag

Ugye a 443-as port be van fordítva a ha-ra és azon elérhető?

(#39860) nemethsza válasza vkp (#39859) üzenetére


nemethsza
tag

Ez jó kérdés.Passz. Hol és mit nézzek meg?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39861) Reggie0 válasza nemethsza (#39858) üzenetére


Reggie0
félisten

A kitakarastol 2 sorral lentebb ott maradt a domain nev.

(#39862) nemethsza válasza Reggie0 (#39861) üzenetére


nemethsza
tag

Upsz

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39863) Degeczi válasza nemethsza (#39862) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De legalább így kiderült, h valszeg vkp tippel helyesen, tényleg a 443 gépedre irányításával lehet gond, mert a TPlink routered oldala jön be https-t próbálva

(#39864) nemethsza válasza Degeczi (#39863) üzenetére


nemethsza
tag

🙂
és akkor mit és hol és hogyan és … kellene átállítanom?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#39865) ViZion


ViZion
félisten

WLED-nél valaki használta már "keverve" a ledeket?
Vezérlés PC sync, Prismatik.
1 pin: vezérelhető ledszalag a monitoron, másik 3 pin: RGB ledszalag, ez ambient lenne a plafonról, egy átlag érték a képernyő nagy részéről.
A vezérelhetőt külön külön hajtja a Prismatik (eddig van kész a dolog), de ott egy instance egy szalag. Ha kettőt futtatnék, ahhoz kettő ESP is kellene...
Viszont a jelenlegi ESP-hez ha rakok RGB szalagot, ezt egy szegmensbe vagy group-ba rakva lenne ez a Prismatik-nak a +1. led. adatait kiküldi a többivel az ESP-nek, kész.

Valaki használja így? Ahogy olvasgatom, elméletileg tudja, de konkrétat nem találok rá, hogy ez működne. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39866) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémával kapcsolatban írok, akik jobban ismerik az ESP-k lelkivilágát azok szerintem tudják a választ, hogy mit rontottam el.

Tehát van egy esp8266-om (sima nodemcuv2). Ennek két lába van kihasználva:
  - platform: gpio
    pin:
      number: D7
      mode: INPUT_PULLUP
    name: "Gas Meter"

és:
  - platform: gpio
    pin:
      number: D5
      mode: INPUT_PULLUP
    name: "Hot Water Meter"

A jelenség, amit észrevettem, hogy bizonyos időközönként a gáz fogyasztására irreális értékek jönnek:

Ebben az időben nem volt gáz fogyasztás, fizikailag ott voltam mellette viszont a meleg vizet kinyitottuk. Azaz valamiért a másik (D5) sensor bekavar a D7-nek.

Ez mitől lehet? Hogyan tudok védekezni ellene vagy másik esp-re kell raknom?
Nincs egyiken se resistor.

Köszi a segítséget előre is :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39867) ViZion válasza amargo (#39866) üzenetére


ViZion
félisten

Nem lehet, h valami külső dolog (pl. másik vezeték, akár 230V-os közelsége), rossz/zajos táp vagy ilyesmi az oka? Mi a pin túlsó vége, azaz a szenzor?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39868) amargo válasza ViZion (#39867) üzenetére


amargo
addikt

Közel van a 230V-os vezeték kb 3-5cm belül, de ez 1,5 éve így van annyi változott csak idén, hogy tavasszal a meleg víz mérőjét is erre az esp-re kötöttem, amivel eddig ugye nem volt gondja, mert nyáron nem fogyasztottam gázt ezért nem vettem észre.

Most meg feltűnt, hogy 1 óra alatt 2-5m3 gáz is elmegy, teljesen random, ilyen impulzus szerűen mászik el.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39869) Degeczi válasza amargo (#39868) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Első körben megpróbálnám külső pullup ellenállással, semmiből nem áll, és hátha segít.

(#39870) amargo válasza Degeczi (#39869) üzenetére


amargo
addikt

10K? Már csinálom is :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39871) kenand válasza Nerazim (#39816) üzenetére


kenand
veterán

Korábban használtam ARM-biant és arra tettem fel a HA. Most a Suőpervised instzall kicsit más, de meg lehet vele próbálni..
Pl -nem armbian, de talán hasolnó)

(#39872) ojb válasza amargo (#39870) üzenetére


ojb
tag

Inkább 1K...
vagy, ha nem segítene akkor pedig az alábbi:

A GPIO értelemszerűen aktualizálva!

(#39873) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Vettem egy Dahua kamerát, hozzáadtam az integrációt, de a main élőkép tétlen :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39874) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#39873) üzenetére


enginev3.0
félisten

Közben megtaláltam ezt, hozzá is adtam, ott az élőkép, de megakad, vagy nem megy

https://github.com/user2684/imou_life

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39875) Reggie0 válasza ojb (#39872) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyet nem szabad csinalni, a reed es a kondi koze ellenallas kell, kulonben gyorsan oregiti. Ez egy tipikus prellmentesitos hiba.

[ Szerkesztve ]

(#39876) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#39874) üzenetére


enginev3.0
félisten

Na, végül megjött a kép, de késik vagy 15 másodpercet, lehet ezzel mit kezdeni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39877) amargo válasza ojb (#39872) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, még 10K -val raktam össze "gyorsan" és eddig úgy fest, hogy jól működik, csinálok 1K-t is, de megkérdezem mennyire van jelentősége?

Viszont a kérdéseim, az elmúlt 1,5 évben jól ment a gázfogyasztás mérés biztosan, de a víz mérő is reális volt. Most az elmúlt hetekben zápult meg és tegnap este brutális mértékben. Itt a fórumon másnak is pont ugyan ezek lettek a problémái. Még írt ide szintén vkp.

Friss espHome -om van, lehet valami változott benne ennyire?

A képet elmentem!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39878) ojb válasza amargo (#39877) üzenetére


ojb
tag

"Köszönöm, még 10K -val raktam össze "gyorsan" és eddig úgy fest, hogy jól működik, csinálok 1K-t is, de megkérdezem mennyire van jelentősége?"
Emlékeim szerint az ESP "beépített és bekapcsolt" pull - up ellenállása valahol >20K fölötti.
Az ezzel párhuzamosan kapcsolt 10K már sokat segít, de az 1K ezekhez képest ~10-szeresére emeli a reed munkaáramát (1K esetében ez ~ 3.3mA), ami a GPIO relatív nagy bemenő ellenállása mellett nem egy hátrány zavarvédettség szempontjából.

(#39879) ojb válasza Reggie0 (#39875) üzenetére


ojb
tag

Szerintem, ha a kondik ESR -e nem elég az átfolyó impulzus-áram korlátozására,
akkor a reed csőben lévő védőgáz (vagy vákum) kellő védelmet ad az érintkezőknek,
amit a max n*100mA nagyságrendű, de cserébe nagyon "ritka" és rövid áramlökésnek előidéznek.

(#39880) ojb válasza ojb (#39879) üzenetére


ojb
tag

Helyesen:
...áramlökések...

(#39881) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Kellene nekem valami okos konnektor kintre. Alap esetben fedett helyen lenne, de azért csak kint.

Valami tipp? Xiaomi Home Kit vagy mim is van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39882) amargo válasza ojb (#39878) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm ismételten a magyarázatot, holnap megcsinálom :K

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#39883) Reggie0 válasza ojb (#39879) üzenetére


Reggie0
félisten

ESR nem eleg ra, a vedogaz pedig nem segit az osszetapadas ellen. Az aramcsucs inkabb n*1A.

[ Szerkesztve ]

(#39884) ojb válasza Reggie0 (#39883) üzenetére


ojb
tag

Igazad van! :R
Nagyon alacsony ESR -ű (<3) 1uF-os kondenzátor esetében valóban folyhat akár 1A -nál nagyobb áram is!
Mennyi ideig is :F
Ez az idő elég lesz arra, hogy az érintkezők felmelegedjenek, megváltoztassák az anyagszerkezetüket majd összetapadjanak és úgy is maradjanak?

(#39885) Reggie0 válasza ojb (#39884) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, elegendo, mivel eloszor elektromigracio lesz, ami megvaltoztatja a feluletet es ez addig folytatodik, mig egyszer nem lesz egy olyan allapot, amikor az egyik oldalon egy pontban felgyulemlet, de kis keresztmetszetu odagyult anyagon az aramsuruseg mar akkora lesz, hogy megolvad. De mar az is kellemetlen, hogy van elektromigracio, mert a homogen feluleten joval kisebb a prell, mint az erdes feluleten, mindekozben meg a kontaktellenallas is novekszik. Normal uzemben is ezek a jelensegek hatarozzak meg a reed kapcsolo elettartamat, ha az ezeket kivalto jelensegeket erosited, akkor logikusan csokken az elettartam.

[ Szerkesztve ]

(#39886) LouiS22 válasza szabonagyur (#39881) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

De ha valójában azt sem tudod, hogy mid van, akkor először azt tisztázd magadban, hogy mid van. Utána pedig sok szeretettel ajánlom a fenti szolgáltatást a megadott paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#39887) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy lehet beállítani, hogyha mozgást lát a kamera, rögzítse?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39888) ojb válasza Reggie0 (#39885) üzenetére


ojb
tag

Feladom.... :R ( Túlzottan gyakorlati oldalról közelítem meg a kérdést...)
Minden , amit írtál valós és elméletileg számolni illik (kell) vele, viszont mire meghozná a jelzett hatást nagy valószínűséggel a mozgó érintkező már mechanikailag elfárad a reed-ben.

Elmentünk elméleti kontra gyakorlati irányba.
Véleményem szerint aki olvasta az érveléseinket döntse el, hogy kihez mely megközelítés - érvelés áll hozzá közelebb és azt is, hogy ezek után alkalmazza-e avagy sem a #39872 -ben jelzett kondenzátorokat.

(#39889) szabonagyur válasza LouiS22 (#39886) üzenetére


szabonagyur
félisten

:U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39890) fecus válasza szabonagyur (#39889) üzenetére


fecus
őstag

Parancsolj:
SONOFF® S55 Waterproof WIFI Smart Socket Switch - DE Plug

2019 óta megy kint.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#39891) Reggie0 válasza ojb (#39888) üzenetére


Reggie0
félisten

Mehcanikailag eleve 10..100-szor tobbet bir, mint nevleges terheles alatt, szoval nem ez lesz a gond. Azert egy gazmeronel ez lehet kritikus kerdes, amikor evi 20-30 ezer kapcsolast siman kaphat. Ha megkondizod mar csak 5 evig fogja birni vagy annyi se. Egy postaladas erzekelonel nem szamitana.

[ Szerkesztve ]

(#39892) szabonagyur válasza fecus (#39890) üzenetére


szabonagyur
félisten

Koszi, ranezek :R

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#39893) Mawyx


Mawyx
senior tag

Sziasztok!
Megjöttek az elektromos redőnyeim és rendeltem hozzájuk Shelly 2.5-öt. Amit szeretnék, hogy fali kapcsolóval is tudjam kapcsolni. A motorokról nem tudok semmit, a Jolától rendeltem az ablakokat redőnyökkel, buta motorokkal, 4 eres vezeték áll ki belőle.
[link] DC866 fali kapcsolót adták hozzá, de nekem Legrand Valena Life családom van a házban. Kérdésem, hogy redőnykapcsolót vagy redőnynyomót kell vennem? Ez motor függő, hogy mit tud vagy ember kedv függő, hogy nyomva akarjuk-e tartani vagy kapcsolni akarjuk?
redőnynyomó: [link]
redőnykapcsoló: [link]
Az ajtó mellé szeretném a kapcsolókat vésni, a Shelly-ket meg a redőnyök mellé fel a kötődobozokba, mert a redőnyöknél vastagabb a fal.
Köszönöm!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39894) Olympia76 válasza Mawyx (#39893) üzenetére


Olympia76
tag

Végig fogod vésni az összes redőnyös szobában a falat az ajtótól a Shelly 2.5-ig? :Y

(#39895) Mawyx válasza Olympia76 (#39894) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ha nincs Shelly, akkor is végig kell a redőnytől a kapcsolóig.
Nem merem csak a Shellyre bízni és telefonon taperolni, mert idősebb korban ez nagyon kényelmetlen lesz, hogy nem lesz fizikai rátenyerelős hagyományos kapcsoló, nem? 2 szobáról van szó összesen. Horonymaró van, csak kedv nincs szétbarmolni a falakat. A vésés megy, de a glettelés nem.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39896) Olympia76 válasza Mawyx (#39895) üzenetére


Olympia76
tag

Nekem 13 redőnyom van és egy szobában sincsen saját kapcsolója a redőnynek. Én teljesen feleslegesnek találom. A redőnymozgatást nagyrészt automatizmusok végzik. Amikor nem, arra teljesen jó szerintem egy bármilyen zigbee-s nyomógomb, vagy távirányító.
... vagy akár egy Shelly i3 vagy Shelly Plus 4I a lámpakapcsoló helyére nyomókapcsolóval, az izzót pedig kicserélni okosizzóra. Ez esetben ugyanaz a nyomókapcsoló kezelheti a lámpát és a redőnyt is és nem kell vésni semmit.

Home Assistant vagy valamilyen smart home rendszer persze kell ehhez, azt nem írtad, hogy van-e.

(#39897) farkas63


farkas63
aktív tag

Hali
Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg valaki tud olyan kaputelefont ami vezeték nélkül kommunikál a kültéri egységgel és mobilról is nézhető? persze az ára legyen magyaros. :D

(#39898) Mawyx válasza Olympia76 (#39896) üzenetére


Mawyx
senior tag

Várj, akkor ha van egy felesleges lámpakapcsolóm az ajtónál, mert régen volt egy plusz lámpa az oldalfalon, de ma már nem használjuk, akkor azon kapcsoló mögé (kicserélve a lámpakapcsolót redőnynyomóra) teszek egy Shelly Plus 4I-t és ezt össze tudom hangolni a Shelly 2.5 redőnyrelével?
Nincs Assistant meg semmi, néhány okoskonnektor van, karácsonyi világításnak stb.
Hány éve van meg ez a felállás nálad, mennyire tartós?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#39899) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Shelly Plug S eszközt.
mutatja az App, hogy pillanatnyilag mennyi a radugott eszköz fogyasztása, de a napi diagramon már semmi nincs, végig nulla.

Mitől lehet ez?

Köszönöm!

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#39900) Chal válasza Mawyx (#39893) üzenetére


Chal
addikt

Függetlenül attól, hogy mi lesz a végső megoldás (vésel, vagy távvezérelsz másik Shellyről), úgy van ahogy gondolod, ízlés kérdése hogy nyomó, vagy billenő, a Shelly 2.5 mindegyiket kezeli. Ha nincs semmi megvéve még, akkor a nyomót ajánlom. A billenő eleve kényszermegoldás miatt létezik (akkor szükséges ha semmilyen vezérlőelektronika nincs, és teljesen alap/buta a mtor, mivel ilyenkor valaminek fixen zárnia és tartania kell a fázist, hogy elinduljon az adott irányban, és ne álljon meg amikor elengeded). Logikátlan és furcsa a működése, főleg ha fel/le nyilak is vannak rajta. A legtöbben bele is szoktak keveredni, és addig csattogtatják amíg el nem indul a redőny arra, amerre akarják. A nyomó sokkal jobb, a Shelly meg adja hozzá a megfelelő vezérlést úgyis majd (egy klikk indul, még egy klikk megáll, stb..).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.