Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46301) d@minator válasza kispori (#46300) üzenetére


d@minator
addikt

Fast boot, secure boot kikapcs.
A fali aljzat/hosszabbító jó? Bár hardvercsere előtt jó vt a gép.
Proci érintkezik, hűtése is jó, proci tápdugó is bedugva?

(#46302) KROK640 válasza kispori (#46300) üzenetére


KROK640
veterán

Bios resetetet még megpróbálnék, de ez laphiba is lehet

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46303) kispori válasza KROK640 (#46302) üzenetére


kispori
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Minden hardvert végül teszteltem külön-külön -az előzőekhez hozzáfűzve-, azóta kipróbáltam a régi asrock alaplapommal a processzort, és működik. Tehát csak a lap lehet a ludas kizárásos alapon.
Az új lap vásárlásakor kértem BIOS frissítést a srácoktól, úgyhogy bejátszottam egy BIOS downgrade-t is, hátha a késő szeptemberi verzióban van valami bug, de ugyanúgy újraindult.
Hétfőn visszaküldöm garira az alaplapot.

(#46304) KROK640 válasza kispori (#46303) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, ez így akkor lap ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46305) ubiii


ubiii
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni, ha nem ebbe a topikba való kérlek irányítsatok at :R
Szóval csak akkor kapcsol be a gép ha kiveszem a gombelemet, hagyom pár percet, vissza berakom és indul. Felismeri. CMOS resetet, beterel BIOS-ba és irány a Windows. Ekkor már ismét nem reagál a kikapcs gombra, reset működik :F
Mielőtt jelentkezett volna a probléma, volt egy Win update és felszereltem egy új hűtőt a procira :))
Akinek lenne ötlete, kérem ne tartsa magában :DD köszönöm :)

(#46306) #12516608 válasza ubiii (#46305) üzenetére


#12516608
törölt tag

Cserélném a CR2032 alaplapi elemet, biztos, ami ziher.

Precíz konfig leírást kérünk! Milyen az új hűtő? A venti kábele rá van dugva a CPU FAN csatlakozóra?
A BIOS normálisan be van állítva? Mert ha alapra áll, akkor egy "Load BIOS (optimized) defaults"-ra rá kéne nyomni és a BIOS beállításokat "Save and exit"-tel menteni. Enélkül ismétlődni fog a macera. :K

---- a hűtő nyomhatja/feszítheti a ramot...

[ Szerkesztve ]

(#46307) ubiii válasza #12516608 (#46306) üzenetére


ubiii
csendes tag

Hali, ez a cucc:
Ryzen 5 1600X l be quiet! DARK ROCK PRO 4 l 2x8GB 3200Mhz Cl14 G.Skill Ripjaws V l MSI B450 Tomahawk l Gigabyte RX570 4GB l Seasonic Focus GX-550W l be quiet! Pure Base 500

Cseréltem elemet, nem segített.
Proci nem ér hozzá semmihez amihez nem kellene, CPU FAN-ba bedugva sem kihúzva nem javul a helyzet.
Default BIOS settings sem segít.

(#46308) #12516608 válasza ubiii (#46307) üzenetére


#12516608
törölt tag

BIOSban Win-ben minden fast boot / gyorsindítás szarságot kikapcsolni, energiagazdálkodást lecsekkolni, aztán több ötletem nincs.

(#46309) nem_tom


nem_tom
őstag

Sziasztok!

A gepem ma delutan egyszer csak leallt. Azota ha bekapcsolom, folyamatosan ujraindul ket masodpercenkent. Az elmult fel evben nem volt piszkalva, gond nelkul uzemelt, a hofokok rendben voltak. Kb 5 eves, ujonnan vettem minden alkotoelemet. (konfig lentebb)

Amiket probaltam:
Kitakaritottam.
Ramokat egyutt es kulon kulon minden foglalattal kiprobaltam
Egyesevel kihuzigaltam, kiszedtem mindent belole, kozben probalgattam inditasokkal
Foglalatokat is kiecseteltem
Cmos reset
Laikuskent nem lattam barmilyen elvaltozast a hardvereken, alaplapon

Tartok tole, hogy az alaplap vagy a tap adta meg magat, de ha meg valakinek van otlete mit probaljak meg akkor varom a javaslatokat.

Konfig:
Alaplap: Asrock B85M Pro4 , CPU: Intel Core i5-4460 , RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600MHZ KVR16N11K2/16 , VGA: Gigabyte GTX 1060 3GB GDDR5 , HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEW , SSD: Kingston 120GB HyperX Fury , TÁP: FSP 500W Hyper M

Koszi! :R

(#46310) ubiii válasza #12516608 (#46308) üzenetére


ubiii
csendes tag

Volt itthon egy másik gépem, de kerülni akartam a szétbombázását.. Keresgéltem angol fórumokon és fel-fel bukkant ilyen probléma, úgy tűnik az alaplappal van fennforgás. Végig cserélgettem minden alkatrészt és kizárásos alapon az alaplap lesz tényleg a ludas. Nem tudom mi okozhatja, remélem azért találok valakit aki megtudná javítani.
Ettől függetlenül köszönöm a tippjeidet :)

(#46311) codec válasza nem_tom (#46309) üzenetére


codec
senior tag

cpu-t is kivetted, érintkezőkön nem látszik bármi elszíneződés? Tápcsatlakozókat ellenőrizted, kimozdulhattak, esetleg nem érintkezik rendesen? 5 év alatt bioselem is lemerülhet. Lehet persze, lap, vagy táp, de egy cpu cserét is megérhet a történet.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46312) nem_tom válasza codec (#46311) üzenetére


nem_tom
őstag

Proci es kornyeken sem lattam elvaltozast. Az elem viszont nem rossz gondolat, nekem is megfordult a fejemben. Eloszor ne probaljak bele egy ujat? Regi alaplapomon is kellett cserelni egyszer.
Meg egy tapot probalnek majd ha valamelyik ismerosomnek van elfekvoben egy 500-as, aztan meglatjuk.

(#46313) #12516608 válasza ubiii (#46310) üzenetére


#12516608
törölt tag

Letölteném a legújabb chipset drivert B450-hez az AMD-től és telepíteném. Utána egy BIOS frissítés arra a legújabb verzióra, amelyik még nem az 5000-es sorozatot akarja támogatni. Azért, hogy az 1000 - 2000 - 3000 széria támogatása megmaradjon a BIOS-ban.
(Uccsó utáni ötletek.)

(#46314) #12516608 válasza nem_tom (#46309) üzenetére


#12516608
törölt tag

Lehet a CMOS elem (alaplapi CR2032-es gombelem) hiba, VGA hiba, esetleges kontakt hibák.
Nekem az Asrock mindig gyanús, ezért lap hiba is lehet.
Új elem, próba VGA nélkül csak a prociban lévő IGP-vel. Csipogó legyen az alaplapra dugva.
Kölcsön táp is játszik.

(#46315) nem_tom válasza #12516608 (#46314) üzenetére


nem_tom
őstag

Elemet ma probalok bele, ha nem nyer mar kolcson tapot is inteztem. Ha minden hardvert kioperalok se indul, szoval szerintem nem a VGA a ludas.
Speaker rajta van, de meg se mukkan.

(#46316) ubiii válasza #12516608 (#46313) üzenetére


ubiii
csendes tag

Lehet rápróbálok, bár nem segített azoknak akik ilyen problémával szembesültek. Ha nem jön be, van a városban egy szerviz, hatha tudnak segíteni. Ha lenne valami fejlemény dobhatok egy helyzetjelentést, ha érdekel :)

(#46317) #12516608 válasza ubiii (#46316) üzenetére


#12516608
törölt tag

és nem_tom

Mindig utálom, amikor egy hibajelenségnek alaplap szaga van. Báááááá...

Természetesen mindenki várja a végeredményt. Kell a sztorihoz a befejezés is. :K

(#46318) nem_tom válasza nem_tom (#46315) üzenetére


nem_tom
őstag

Na most gondban vagyok. Elemcsere elott csinaltam probainditast, ment a gep, de nem adott kepet. Raprobaltam megint, ket masodpercenkent ujraindul. Kicsereltem az elemet, elindult a gep, kepet nem ad. Kiszedtem a VGA t, rakotottem egy masik monitort, hogy megnezzem ad e kepet az integralttal. Akkor elkezdte a ket masodpercenkenti ujraindulast. Visszaraktam a VGA t, elindul, kepet nem ad. Most mar meginkabb nem ertem mi baja van.

U299975: hat nagyon remelem, hogy nem a lap, mert akkor bukom a win10 licenszemet is. :U plusz ezek mar reg kifutott hardverek, igy hasznaltan kene kukaznom valamit.
Ha van vegkifejlet feltetlenul megirom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46319) nem_tom válasza nem_tom (#46318) üzenetére


nem_tom
őstag

Billentyuzet es eger sem vilagit, pedig kene.

(#46320) KROK640 válasza nem_tom (#46319) üzenetére


KROK640
veterán

Ez eléggé alaplapnak tűnik nekem :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46321) nem_tom válasza nem_tom (#46318) üzenetére


nem_tom
őstag

Leteszteltuk masik tappal, a hibajelenseg nem valtozott. Vagy ket masodpercenkent ujra indul, vagy elindul, de nem ad kepet es nem reagal a periferiakra. Szoval majdnem biztos, hogy alaplap. :(

(#46322) codec válasza nem_tom (#46321) üzenetére


codec
senior tag

még mielőtt a lap temetve lenne, valami olcsó cpu-val (akár valami celeronnal) megnézném azért.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46323) nem_tom válasza codec (#46322) üzenetére


nem_tom
őstag

Egy probat meger, ha talalok valakit akinek van elfekvoben egy 1150 - ese. :)

(#46324) szaki06


szaki06
csendes tag

Sziasztok

Egy újonnan vásárolt pc-re szeretnék Windowst 11-et telepíteni (termék kulcsot online vásároltam, legális oldalról), Microsoft oldaláról töltöttem le iso formátumban, majd Rufus segítségével kiirtam! Bootoláskor ezt az uzenetet dobta ki:
b1 initialize library failed 0xc00000bb

Mi lehet a teendő?

Konfiguracio:

Alaplap :Asus tuf gaming b560m plus
Cpu: i7-11700F
Memória: G.SKILL 16GB Trident Z RGB DDR4 3600MHz CL18
Táp : SEASONIC Focus GX 650W
SSD: KINGSTON 1TB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/1000G (ö1)
CRUCIAL 240GB BX500 SATA 3 2.5" CT240BX500SSD1 (ö1)
Vga:(egyenlőre) gigabyte gtx 970 oc 4gb

Köszönöm!

(#46325) d@minator válasza szaki06 (#46324) üzenetére


d@minator
addikt

BIOS-ban Secure Boot ki van kapcsolva?

(#46326) ElektrikusDE válasza d@minator (#46325) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Windows 11 esetén a Secure Boot kikapcsolása hivatalosan nem opció.

Persze fel lehet telepíteni Secure Boot nélkül is, de ez már bütykölés! (nálam is így lett telepítve)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#46327) szaki06 válasza d@minator (#46325) üzenetére


szaki06
csendes tag

Szia!

Köszi ! Azóta már megoldódott! Igazából a Microsoft saját programjával kellett pendrive-ra kiíni és mar működött is!

(#46328) d@minator válasza ElektrikusDE (#46326) üzenetére


d@minator
addikt

Tényleg, el is felejtettem.
Esetleg az új Rufusban van "No TPM, No Secure Boot" opció lehet úgy ment volna neki.

(#46329) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok.
Valami megszálta a gépet és nem tudok rájönni mi lehet az. :DDD
Anno még 2017-ben eladtam a PC-m havernak.
i7 4790K, Asus Maximus VI Formula, Asus Strix GTX 970, 8GB Gskill RipjawsX F3 ram, Corsair AX760 táp meg 1 vízhűtés, de nem ugrik be a neve.
Szóval én HDD nélkül adtam neki a gépet. Ő vett bele 1 SSD-t és 1 HDD-t. Majd később még 8GB HyperX Fury ramot(CL, Hz egyezik. Nem kérdezett meg anno, azért kerültek ezek a GSkill mellé. :DDD )

19-ben újrarakták a gépet azóta egy kis idő után meghülyült az egész rendszer.
Ha elkezd játszani vagy 4K videót nézni egyszerűen elkezd laggolni az egész gép, majd kis idő után ki is fagy az egész. GPU Stress test ugyan ez..
Az is nagyon fura, hogy újraindítás után csak pörög a gép semmi kép. Vagy le kell állítani majd újra elindítani, vagy ismét rányomni a restart gombra. Utána tökéletesen bebootol a Windows. A prioritásnál is első helyen van a boot HDD, jól is van bekötve, szóval nem értem az egészet miért van ez.

Az előbb szétszedtem a VGA-t mert ilyen 80 fok feletti hőfokokat írt az Aida. Újra lett pasztázva, mert a gyári már olyan volt mint a beton. :DDD
Most jobb a hűtés, de ugyan úgy megáll. Csak kb 2x tovább bírja. 2-3 perc helyett 5-6 perc.

Nem értem mi baja lehet. HDD-re gyanakodtunk, mert korábban fura hangokat adott, de nem az.(most nincs is bekötve egyébként)
VGA pasztázás sem oldotta meg.
VGA át lett dugva másik 8 pines tápkábelre, az sem segített.

Netezés közben egyáltalán semmi baja nincs. De amint terhelés alá kerül x idő múlva feladja a szolgálatot.

Volt már valakinek hasonló gondja? Nem tudom mihez kezdjek vele.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46330) jokeph válasza IntelKiller7 (#46329) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv ! :)

Játék közben akkor gondolom ugyanez a helyzet ?

Ki kellene próbálni a gépet csak IGP-vel, hogy produkálja-e az indulási problémákat. :U

#46332IntelKiller7: érdemes lenne monitorozni röptében játék/video közben, pl. MSI AB-vel.

A táp nem lehet túl régi, ráadásul platinum minősítés, bőven overkill a teljesítménye.

Amúgy a CPU/VGA van húzva ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46331) ubiii válasza #12516608 (#46317) üzenetére


ubiii
csendes tag

Hali!

Voltam szervízben is, két fórumtárssal is diskuráltunk, de nem tűnik javíthatónak a helyzet. Hibásként meghírdettem, mert lehet így használni de nem akarok vele szórakozni minden bekapcsnál :))
Látom lesz jó ajánlat Black Fridayen, hát benevezek egy szép új lapra :DD

(#46332) IntelKiller7 válasza jokeph (#46330) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Játék közben is megadja magát, de ritkán.
Pl Warzone közben van amikor sokáig megy, majd off.
Viszont most vett vmi másik játékot ott pár perc után vége.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46333) Jumbo


Jumbo
tag

Sziasztok!

Egy kb. egy hónapja vásárolt, a bolt által összerakott és telepített gép, pár napja a következőt írja indításnál.
A bios-ba lépve ezek a beállítások fogadnak.

Mit kellene állítanom?

Köszönöm!

(#46334) codec válasza Jumbo (#46333) üzenetére


codec
senior tag

a ramok nem bírták az xmp értékeit... (ez azért elég szomorú Gskill-nél, de megesik). Szerintem manuálisan kell neki plusz feszt adni, és jó lesz.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46335) d@minator válasza IntelKiller7 (#46329) üzenetére


d@minator
addikt

Ha furmark alatt is laggol akkor a VGA körül kell keresgélni. A VGA-n rajta van minden tápkábel és épek is belül? Másik foglalatban is ki lehet ideiglenes próbálni a VGA-t. De legjobb volna egy másikkal kipróbálni.
Egy RAM modullal is meg kellene nézni egyikkel és másikkal is külön külön. XMP-t meg ilyesmit kikapcsolni.
Gyári ASUS tuning és egyéb szoftvereket letakarítani.
AIDA stress teszttel CPU-t ellenőrizni.

(#46336) szaki06


szaki06
csendes tag

Sziasztok

Megint én! És elnézést ha rossz helyre írom, de nem találtam megfelelőbbet!

A problema a következő:

Win11 install majd a driverek telepítését követően (DVD-ről gépre, majd gépről pendrive-ra másolva telepítettem), a gép újra indítása után, olyan szinten belassul a rendszer, hogy míg maga a windows feláll legalább 10 perc! Esetleg ha sikerül is a rendszernek felállnia utana is rettentő lassu marad! Az alaplapom (lga 1200/intel) kompatibilis elviekben a win11-el!

Mi lehet a gond?

(#46337) nem_tom válasza codec (#46322) üzenetére


nem_tom
őstag

Tesztelve masik procival, a hibajelenseg valtozatlan. Igy most mar vegleg kizartunk mindent, marad az alaplap csere. Azt sajnos nem tudom konkretan mi baja lehet, valszeg mar nem derul ki.
Koszi mindenkinek a segitseget. :)

(#46338) KROK640 válasza IntelKiller7 (#46329) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nekem így eléggé VGA hibának tűnik. Próbáld ki másik VGA-val.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46339) tserrof77 válasza szaki06 (#46336) üzenetére


tserrof77
senior tag

És ha ugyanerre a gépre sima 10-et teszel fel, fut rendesen?

Tudom, elcsépelt, de én egyenlőre kerülöm a 11-et... :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46340) emzeperix


emzeperix
tag

Sziasztok!

Most jutottam hozzá egy két éves HP asztali géphez, ami azt a hibát produkálja, hogy nagyon nem szereti a külső HDD-ket. Iszonyat lassan olvas/ír rájuk, bonyolultabb mappa megnyitása is percekbe telik. Egy idő után írja, hogy hiba lépett fel a meghajtón, javítás szükséges.
Két dokkolóval (usb 2.0 és usb 3.0), és egy mobil rack-kal próbáltam, 4 HDD-vel, a létező összes USB porton. Driverek közül több is próbálva.
Érdekes módon SSD-kkel semmi problémája.

Erre ha mondanátok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#46341) jokeph válasza emzeperix (#46340) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Pendriveokkal akkor gondolom szintén nincs sebességbeli problémája ? :U

A HDD rackeken/dokkolókon van plusz táp csati ? (nem egy hanem 2 db USB-vel csatolható pl.)

Olyan mintha nem lenne elég tápfesz az USB-n, érdemes lenne rámérni hogy stabil-e rajta az 5Volt.

Illetve hibaszűrésként érdemes lenne megpróbálni ideiglenesen egy belső pci-e USB bővítőkártyával is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46342) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

van egy gépem,ami ugyan elindul (világít a bekapcs gombja és mennek a ventik) de nem ad jelet a monitor felé.se bios,se semmi.van rajta teamviewer,de persze úgy sem érni el másik gépről.
elég speckó hw: az alaplap egy asrock h110tm-itx.paneltápról kapja a kraftot.a cpu egy g4560-as intel.
szerintetek megpusztult a lap,vagy a proci adta fel a szolgálatot?kábelt próbáltam másikat.feltételezem nem a panel táp lehet a hunyó,mert akkor gondolom be sem kapcsolna.
segítsetek pls! :R

(#46343) jokeph válasza betyarr (#46342) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Azért első körben csak dugnák rá egy szabvány tápegységet. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46344) betyarr válasza jokeph (#46343) üzenetére


betyarr
veterán

ezen valami 2 pin atx csati van.ahhoz milyen táp/kábel kell?

(#46345) jokeph válasza betyarr (#46344) üzenetére


jokeph
nagyúr

Most nézem ez egy speckó lap, és csak külső paneltápról hajtható meg. :U
A G4560 bőven belefér a megadott TDP keretbe.
A 2 pines csati tényleg + táp csati rajta, létezhet hogy hiányzik neki ?

Ez a gép régebben működött már nálad, vagy most üzemelnéd be ?

A manualban (8. oldalon) ezeket találtam a tápellátásról:

A megjegyzésben azt írják, hogy paneltápról (adapterről) meg lehet hajtani a lapot a DC csatiról vagy a 2 pin-es belső csatiról, de egyszerre nem lehet a 2, vagy egyik vagy másik.

Illetve power limitáció miatt az x4-es slot VGA-val nem használható. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46346) betyarr válasza jokeph (#46345) üzenetére


betyarr
veterán

pár éve már ment nálam,ma tett be neki a villanyóra teljesítménynövelésekor a biztosító csere.sztem,mert ment a gép.gondolom amikor lenyomták a biztosítót,utána meg fel,az nem tetszett a gépnek :O

mi a fene lehet ez a 2 pines atx?sima psu-kon nem rémlik h lenne 2 pines csati.

(#46347) ElektrikusDE válasza betyarr (#46346) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én megpróbálnék egy Bios beállítás törlést.

Jumper 2

Vagy az eleme kivétele kb. 10 percre.

Természetesen áramtalanított állapotban!

Rövid idejű áramszünetnél néha meggabalyodhatnak a beállítások.

Ui:

Anno a kollegám gépe is lehalt áramkimaradáskor ugyanúgy mint nálad, nála kivettem a hangkártyát és beindult, utána már visszarakott hangkártyával is működött.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#46348) betyarr válasza ElektrikusDE (#46347) üzenetére


betyarr
veterán

Én megpróbálnék egy Bios beállítás törlést

hihetetlen,hogy minden eszembe jutott már,de ez...ugyanis ez volt a megoldás!örök hálám! :R :C

(#46349) emzeperix válasza jokeph (#46341) üzenetére


emzeperix
tag

Pendriveokkal sincs gond.

A dokkoló egy dupla HDD-s, tápcsatlakozós. [link]

Másik gépen próbálva minden működik hibátlanul.

(#46350) Grave_444 válasza emzeperix (#46349) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy másik dokkolóval vagy kábellel nem tudnád kipróbálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.