Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok!
Adott egy Intel Nuc, konkrétan ilyen: [link]
Van benne egy 120-as mSata meghajtó, ilyen: [link] , állapota 100/91, 2421 nap, 6,1 TB írt adat HDD Sentinel szerint.
Erről kellene indulnia, de ezt csak akkor hajlandó megtenni, ha ráütök kettőt a gép tetejére.
Ha nem teszem, "No boot Device" felirat fogad.
Kiszedtem, visszaraktam, megpucoltam az érintkezőket, de nem változott semmi.
Mit nézzek meg? Kell egy másik msata ssd bele esetleg?
Köszi!

(#46602) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok mitol lehet az hogy Windows10 telepites kozbe nincs internet?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#46603) ThodEE válasza ThodEE (#46600) üzenetére


ThodEE
őstag

Valaki megitatta a tácspadot valószínüleg kólával :DDD :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#46604) Top cat válasza NoNick (#46601) üzenetére


Top cat
őstag

Ha egyesszámú gyorsjavításra elindul, akkor valami kontakt hibának kell lenni.

Kiszedném az egész cuccot hátha az alaplap alá került valami.

(#46605) #12516608 válasza mSchumi87 (#46602) üzenetére


#12516608
törölt tag

Hol? :Y

(#46606) Submarine válasza mSchumi87 (#46602) üzenetére


Submarine
senior tag

- a windows nem talál internetet telepítés közben
- nem fizetted be a számlát
- nem dugtad be az utp kábelt
- nem kapcsoltad be a wifit
- windows nem ismeri a szomszéd wifi jelszavát
- windows nem ismeri a router jelszavát
- a szomszédét sem
- a windows egyszerűen windows

Figyi, szerinted tudja itt valaki, hogy a te géped, hogy tud csatlakozni a netre windows telepítés közben?

(#46607) #12516608 válasza Submarine (#46606) üzenetére


#12516608
törölt tag

:C :C :C :R :R :R :C :C :C

(#46608) Grave_444 válasza mSchumi87 (#46602) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Sose csatlakozok internetre windows telepítés közben.

(#46609) KROK640 válasza mSchumi87 (#46602) üzenetére


KROK640
veterán

Mégis miért kéne legyen?
Egyébként mert abban a fázisban még nem ismeri a hálókártyádat.
A helyedben akkor aggódnék, ha telepítés után sincs.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46610) Hencso válasza Bence1103 (#46571) üzenetére


Hencso
Ármester

Az a gáz hogy ott rengeteg a flux.
+ a bios chipeken általában van egy szám sor is így ezt nehéz meg mondani hogy volt e tákolva vagy sem.
A kérdés hogy honnan vetted és hogy volt e felbontva a doboz mielött hozzád került?
Meg ugye bár hogy minden tartozéka meg van e.
Amugy a legtöbb esetben ugrik a gari ha nem szakszervíz vagy viszont elado rakja össze a gépet.
Ez kb ugyan az mint az auto szerelés ...
Hiába csak 1 db lengökart vagy motortarto bakot szerelek be ha nincs a be szereléről számla hogy szervíz rakta be az alkatrészt nagy rá az esély h el hajtanak. Ez a hülye magyar jóg törvényeknek lehet köszönni... :W

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#46611) TechRobot válasza Hencso (#46610) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Na jó azért én már láttam karón varjút, mikor jött a lúzer júzer pl intel 6th gennél hogy eltört proci anyaghibás volt.. Anyaghibás a térde kalácsa túlhúzta a hűtőt, mert ugye itt jelentek meg először az elvékonyított nyákokra szerelt cpuk.
Szóval nemis baj ha mezei júzer nem szerelgeti a vasát, ne tudd meg miket látok nagykerben, hogyan jönnek vissza dolgok. Hajam égnek áll sokszor és komolyan gondolják. pl a HDD-t csak kicsit ejtette el szerelés közben de attól még garis nem?
:D :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46612) --ka válasza KROK640 (#46609) üzenetére


--ka
senior tag

Mondjuk vannak olyan legális Windows telepítő verziók (digitális licenc, serial nélkül), amik csak telepítés közben hajlandóak aktiválódni, ehhez kell a net. Ja, és csak vezetékes és nem lehet céges vagy pont az kell, változattól függően.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46613) NoNick válasza Top cat (#46604) üzenetére


NoNick
tag

Nemsokára megjön az új venti, és szétszedem atomjaira.
Legutoljára sikerült akkorát ráütni, hogy azóta gond nélkül megy. :)

(#46614) jokeph válasza TechRobot (#46611) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt meg hogy lehet túlhúzni ? :Y
Inkább balfék módon lehúzni...ott meg nincs elég vastag proci vagy bármi más. :U
Számtalan féle megoldású torony és egyéb hűtőm volt/van, egyik sem volt problémás, max nehézkes a felszerelése.

#46612--ka és #46609KROK640: W10x64 PRO eddig bármit is felismert, ami hálózati cucc, akár LAN, akár beépített/ USB-s wifi - PC-n legalábbis.

#46615--ka: illetve a netkapcsolat megléte nem követelmény alapesetben, anélkül is fel lehet tenni OFFline módban. (MS fiók majd később, ha valakinek kell/van).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46615) --ka válasza jokeph (#46614) üzenetére


--ka
senior tag

Nekem nem is volt gondom eddig. Csak azt jeleztem, hogy van, amikor kell a net a telepítéshez. :)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46616) Z_A_P válasza NoNick (#46601) üzenetére


Z_A_P
addikt

"de ezt csak akkor hajlandó megtenni, ha ráütök kettőt a gép tetejére."

Na neeee, ilyen tenyleg van? :C :C :C

OK

(#46617) --ka válasza jokeph (#46614) üzenetére


--ka
senior tag

Nehéz veled! :D

"illetve a netkapcsolat megléte nem követelmény alapesetben, anélkül is fel lehet tenni OFFline módban. (MS fiók majd később, ha valakinek kell/van)." (kiemelés tőlem)

Van olyan digitális licenc, ami csak telepítéskori net kapcsolattal aktiválódik (külön vásárolt szeriallal is megy, persze), és nem kell hozzá MS fiók, később sem.
Még egyszer: van olyan, hogy kell a net telepítéskor. Általában, meg nem. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46618) olivera88


olivera88
veterán

Beszereltem az új Seasonic GX650 ma. Nem is volt semmi probléma. Bebootolt a gép vele. Kikapcsoltam gépet, majd újra leszedtem gép oldalát h megigazítjam az ssd sata kábelét mert nem tetszett ahogy állt. (Kihúztam áthúztam máshol majd újra bedugtam). Aztán megtöröltem géphaz alját ahol van táp szellöző nyílása, aztán leraktam gépházat földre meg törölni alatta az asztalt mert kisse poros lett.
Töröltegetés előtt sierult kissé ütést kapnia gép háznak, felemeltem kissé úgy h két lába levegőbe volt, és kicsúszott kezemből , és visszaesett asztalra, olyan 3 cm magasságból.
Na és azóta nem akar elindulni a gép. :( :((
Nem hiszem h hdd ment tönkre, SSD rol se akar bootolni. Kontakt hiba sincs elvileg.
Hihetetlen. :W :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46619) KROK640 válasza Z_A_P (#46616) üzenetére


KROK640
veterán

Ez az orosz javítási technológia :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46620) KROK640 válasza olivera88 (#46618) üzenetére


KROK640
veterán

óóóóóó bazzz ... :( :O

Pontosan milyen hibát produkál a gép azóta?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46621) ElektrikusDE válasza olivera88 (#46618) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Legvalószínűbb ilyen esetben hogy valami elmozdult.

Képed van, csak nem tölti be az operációs rendszert?

Vagy pedig nincs is képed?

Ha az utóbbi, akkor én első sorban a processzort ellenőrizném hogy nem lazult meg a foglalatban. (főleg nehezebb processzor hűtő esetén)

Másik lehetőség újra összerakni a gépet. (ha nem látsz semmi csatlakozási hibát)

Akár kiszerelve az alaplapot is érdemes ezt meg tenni.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#46622) olivera88 válasza KROK640 (#46620) üzenetére


olivera88
veterán

Olyat hogy el se indul. Nem akar bootolni. Csatlakozások pedig rendbe vannak.

Bár csak ugy hagytam volna. Bár nem hinném h akkora ütés lett volna h attól legyen baja.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46623) olivera88 válasza ElektrikusDE (#46621) üzenetére


olivera88
veterán

Szia!
Egyáltalán nem indult el gép. Kép addig van még kiírja monitor h energia takarékos módba megy.
Gyári Intel hűtőm van.
Azon gondolom h kiveszem tápot és megnézem a psu testerrel. Más ötletem nincs

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46624) TechRobot válasza jokeph (#46614) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Lehetséges és ráadásul mindezt annyira is lehetséges h a lapot is offolni tudod persze ez még skylake korszakban volt azóta elvileg nem lehet ennyire meghúzni őket. :D



Dikk egy százas...

(#46625) olivera88 válasza olivera88 (#46623) üzenetére


olivera88
veterán

Kivettem a tápot. Úgy működik. Vissza raktam a tápot és továbbra se akar indulni a gép. :( A procit nem néztem h elmozdult e.
Olvastam h BIOS reset is segíthet új tápegység esetén, bár én problémám ütéssel lehet összefüggésben sztem. Így az nem segítene sztem

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46626) jokeph válasza TechRobot (#46624) üzenetére


jokeph
nagyúr

:Y :Y :Y

Van pár Sky/Kaby lake-em (volt: G4560; van: i3-7350k, i5-6600k és i5-7600k), sosem volt gondom velük. :U
Gigabyte H170-HD3 DDR3/Asus Prime H270 és Asrock Z170 OC Formula/Asrock Z270m-ITX/ac-s lapokban.
8/9 gen-el sem (ezek se vaskosabbak).
Hűtések: Intel gyári propeller bolhás és csavaros is, CM Nepton 140 XL AIO, Thermaright Le Grand Macro RT, BeQiut! Dark Rock Advanced C1/Pro 2/Pro 3, Silentium Grandis 3 EVO, Jonsbo CR-701.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46627) TechRobot válasza jokeph (#46626) üzenetére


TechRobot
aktív tag

a nagyobb tornyokkal lehetett ilyet elkövetni azok is simán megcsinálták ezt túlhúzás nélkül, elég ha 1500gr-ot nyom a hűtő a skylakenél :D

Dikk egy százas...

(#46628) adamzmg


adamzmg
csendes tag

Sziasztok!

[Tanáccsal légyszives privátban irjatok,mivel itt elveszik a HSZ-em]!
Oly problémám lenne, hogy mai nap vettem egy félgépet újonnan(i3 10100f,asus prime b460m-a,16gb DDR4 3200mhz GSKILL RAM)
Miután összeraktam a gépet, és be akartam kapcsolni akkor felpörgött az összes venti, viszont a gép nem postolt, és nem adott képet.
Próbáltam minden ramslotba egyenként a ramokat(mindkettő modult)
Újból összeraktam teljesen a gépet, kábeleket végignéztem, két VGA val is kipróbáltam, úgy se ment(Mindkét VGA hibátlan)
Cooler Master Elite V3 600w os táp van a gép mellett.
Integrált VGA nincs.
Létezik az hogy a magasabb frekvenciás ram miatt nem működik a gép?
Esetleg BIOS frissítés?
Biost reseteltem,semmi.
CMOST elemet is próbáltam resetelni,semmi.
Valakinek valami ötlete???

(#46629) Submarine válasza adamzmg (#46628) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdv!

Véleményem szerint nem lesz veled sem kivételezés, neked is meg kell tanulni használni a fórumot.
A jobb oldali sávban van egy téma mentése gomb, utána a szövegbuborékra kattintva onnan folytathatod, ahol abbahagytad.

Szerintem ez az összeállítás ennyire nem szereti azt a ramot(a lap nem tudja kezelni). Úgyhogy első körben olyannal kellene kipróbálni ami bele való. Nem kell azt minden slotban, a single darabnak is meg van a pontos helye, csak nem tudom miért nincs ennek a lapnak manualja asuséknál.
Vagy csak én nem tudom használni az oldalukat.. ;]
(hát ez az, szóval A2-be, procitól nézve a 4.)
Mert, hogy van belőle egy R2.0 is, és csak annál elérhető a support:
ASUS PRIME B460M-A R2.0
i3-10100F
És ez a jobbik eset. Ellenkező tényállás esetén, lehet sorban cserélgetni a többi alaktrészt. Már ha van mivel. Rosszabb esetben hibás a lap, vagy a proci, de még a táp is lehet.

(#46630) adamzmg válasza Submarine (#46629) üzenetére


adamzmg
csendes tag

https://www.asus.com/us/Motherboards-Components/Motherboards/PRIME/PRIME-B460M-A/HelpDesk_BIOS/

Itt a fullos támogatás fül.

(#46631) Submarine válasza adamzmg (#46630) üzenetére


Submarine
senior tag

Nálam ott nem adta be a menüsort. De most meg igen.
:F Na, mindegy a lényeg ugyanaz.
Amúgy beírod a szöveget, kijelölöd, rákattolsz a "Link beszúrása" gombra, és bemásolod az előzőleg már vágólapra tett linket:

Hátha csak a rammal van baja a lapodnak. Innen a fotelből nem tudok jobbat kiokoskodni.

(#46632) olivera88 válasza olivera88 (#46625) üzenetére


olivera88
veterán

Kihúztam minden alaplapi kábelt, majd vissza dugtam őket. Előlapi kábeleket, sata kábeleket, usbt, CPU hűtő, audio.
Ez se segített :(

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46633) Submarine válasza olivera88 (#46632) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor szedd szét teljesen. Ramokat is, procit is, és vizsgáld meg látni-e valahol fizikai sérülést, törést-repedést a nyákon. Bármi is megsérülhetett. Csak a lapot kellene magában próbálgatni procival, rammal, esetleg másik táppal. Ha van. Ja, meg gpu-val, mert az kell bele.

Én is nem rég raktam össze új gépet. Amikor megláttam a lapon mennyi légypiszoknyi smd bizbasz van akkor paráztam be, le ne törjön valamelyik. Most meg a procihajlítgatásos képektől...

(#46634) Top cat válasza adamzmg (#46628) üzenetére


Top cat
őstag

Az első BIOS-al is mennie kellene ezzel a procival.

Speaker-ed nincs?

olivera88
Vedd ki a házból az alaplapot és úgy próbáld beindítani.

[ Szerkesztve ]

(#46635) adamzmg válasza Top cat (#46634) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Az sajnos nincs.

(#46636) Top cat válasza adamzmg (#46635) üzenetére


Top cat
őstag

Nem tudsz szerezni? Az ilyen is jó.

Remélhetőleg nem húztad túl a hűtőt.

Triviális kérdés, de minden csatlakozó a helyén van?

(#46637) adamzmg válasza Top cat (#46636) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Sikerult megoldani…
az volt a hiba hogy a ram 3200mhzs,es alapertelmezettem nem volt benyomva a biosba az xmp :W :Y

(#46638) jokeph válasza adamzmg (#46637) üzenetére


jokeph
nagyúr

:F
Ezt most nem értem.
XMP (Asus esetén sok esetben D.O.C.P. néven fut) alapból nincs bekapcsolva, mert sok probléma forrása tud lenni (főleg 3600 és nagyobb ramoknál). :U

#46639adamzmg: Váóóóó, egy combos inkompatibilitást érzékelek. :( Ezer+1 éve nem futottam ilyenbe.

Vagy szimplán félig-meddig dögök a kérdéses eredeti ramok.
Másik gépben is érdemes volna megnézni őket, illetve ha garosak akkor tűz vissza velük.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46639) adamzmg válasza jokeph (#46638) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Alapértelmezett friss biossal nem postol a gép a jelenlegi ramokkal,viszont a szereztem egy masik ram modult,ami alacsonyabb mhz-s.
Azzal postol a gép.
Beléptem BIOS-ba,ott benyomzam az XMP Profilet ON ra.
Azutan mukodott a gep a jelenlegi ramonmal,viszont csak az egyik stickel.
ha beraktam a masikat is akkor mar nem postolt.

(#46640) Top cat válasza adamzmg (#46637) üzenetére


Top cat
őstag

Ez érdekes.

Az XMP (szerintem) minden BIOS-ban alapból nincs bekapcsolva. Anélkül pedig a JEDEC szabvány szerint járnak a RAM-ok, ami jóval kisebb érték.

Lehet, hogy az lesz amit jokeph ír. Memória inkompatibilitás vagy baj van a modulokkal.
Vagy még talán nincs rendesen a foglalatban a proci. Esetleg elhajlott, görbült tüske a foglalatban.

(#46641) adamzmg válasza Top cat (#46640) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Proci fixen jó,nincs elgorbulve semmi-es 3x lett ujra berakva a slotba.

(#46642) olivera88 válasza Submarine (#46633) üzenetére


olivera88
veterán

Kivettem ramokat, GPU t, CPU hűtőt levettem, meg alatta ami foglalatot szorítja le, magát CPU t viszont nem vettem ki. Nem láttam semmi problémát.
De ez se oldotta meg bajt :( .
Az lehet baj sztem h nem áramot gép valami miatt, mert ha hiba is lenne el kellene h induljon elvileg nem? És ha van hiba akkor jelzi.
Opció meg kipróbálom az előző tápegységgel, azzal kap e áramot.
De ha az ütés okozta bajt akkor azzal se fog elindulni. Más ötletem már nincs .
A HDD hiba sztem kizárható, mert indult volna akkor SSD rol elvileg.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46643) Submarine válasza olivera88 (#46642) üzenetére


Submarine
senior tag

Pont a tápban is történhetett valami.
De nincs az a fotelokostóni aki ezt így megmondja.

adamzmg:
Az alap nem frankó sztem.

[ Szerkesztve ]

(#46644) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Ismerősnek van 1 ipon Gamer GameBase gépe. [link] Annyi, hogy amikor vette akkor Giga B450M DS3H V2 alaplappal rakták össze és egy CM Elite V3 600W-os táp van benne.
Iponnál lett összeszerelve, tesztelve.

Viszont egy idő után fogta magát a gép és kikapcsolt. Teljesen random időnként csinálta, játszott rajta, majd 6-8 óra után kikapcsolt, és volt, hogy el sem akart indulni.

Ma cseréltünk benne alaplapot, de 3-4 óra után lekapcsolt megint.

Anno alaplap mellett tápra gyanakodtunk, így alaplap csere után valszeg a táp lesz a ludas.

Ti mit gondoltok? Nem melegszik túl a gép, nyomtuk neki a stresst, de semmi.

Iponnál a gari, hogy van ezeknél a gépeknél?
Visszalehet küldeni 1 alkatrészt is, vagy egyben kell az egész gépet? Csavarok nem voltak leragasztva, mert ugye ez nem ilyen brandelt gép. Az alkatrészek dobozait is küldték anno.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46645) TechRobot válasza IntelKiller7 (#46644) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Ha kész általuk értékesített egyben konfigként vettétek, sanszos, hogy csak egyben fogják garizni. De kár találgatni, írj az infóra?

Dikk egy százas...

(#46646) adamzmg válasza adamzmg (#46639) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Képzeld...
Azóta kipróbáltam másik RAM-mal, azzal hibátlanúl ment a gép.
Bekapcsoltam az XMP-t a BIOS-ba, és lő a nagy szerencse működik a saját memóriával is.
VISZONT csak egy modul működik, és ugyan azt a problémát csinálja, mint amikor írtam a panaszomat.

(#46647) olivera88 válasza Submarine (#46643) üzenetére


olivera88
veterán

A Seasonic által mellékelt psu testerrel működik a táp.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46648) jokeph válasza adamzmg (#46646) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azaz egyszerre csak 1 modullal megy, és mindegy melyik modul az ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46649) adamzmg válasza jokeph (#46648) üzenetére


adamzmg
csendes tag

Saját rammal irtam ezeket,hogy csak egy modullal bootol.

(#46650) tothjani81


tothjani81
senior tag

Sziasztok. Segítségre volna szükségem. Vacakol a gépem. A hibajelenség először az volt, hogy kicsit nehézkesen akart bekapcsolni a megszokott kb 15-20 mp helyett kb 40-60 mp. Ez még nem is lenne baj. Ezek után produkált bekapcsolás után egérszaggatást, lassú betöltéseket, ritkán lefagyást. Kikapcsoláskor nem kikapcsol néha hanem ujraindul. Most odáig jutott, hogy bekapcsoláskor zöld háttérrel jön be a kép és nem tölt be. Áramtalanítás után csökkentett módba szintén zöld játtérrel elindul korábbi mentésipontra vissza állítottam jelenleg ok de kicsit lassú így is. Mi lehet a gond? Win 10 jogtiszta van rajta.
A gép adatai

CPU: Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100, 4 mag 8 szál)
Alaplap: Gigabyte GA-Z87X-SLI
Memória: 2x8 Gb DDR3 Kingstone Hyper X 1866Mhz
Videókárty: Asus Nvidia Gtx770-DC2OC-2GD5 2 GB
SSD: Samsung Evo 840 - 240 Gb
HDD1: Segate Barracuda 4 Tb
HDD 2 Hitachi 7200 rmp 1 TB
Tápegység: FSP Raider 650W
CPU hűtő: Be' Quiet Pure Rock 2
Ház: Be'Quiet Silent Base 601

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.