Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm mindenkinek,megoldódott.
A táp volt a ludas. Az Arctic ECO 80 500W-os táp azonnal indította a rendszert, a BIOST alapállapotba tettem, majd ment is rá a win.
Gyorsan szétkaptam, aztán megy a hardverapróra. :)
Jó áron jutottam hozzá a félgéphez, de látni akartam működés közben, hogy minden ok-e.
Tápra nem gondoltam volna. Az Chieftec, amivel próbáltam először egy Delta belsős cucc. Igaz nem mai csirke, de akkor sem gondoltam volna, hogy nem indítja el a rendszert.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46852) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nem éppen gépes "gond" a mostani kérdésem, inkább csak kíváncsi vagyok, minden optimálisan van e beállítva rajta:

Itt főleg a bekeretezett részben lévő dolgokat kérdezném. Hogy pl. ez a "Virtualization" nem jobb lenne bekapcsolva? Az alaplapom BIOS-ában alapból ki volt kapcsolva, ezért gondoltam nem piszkálom. (Bocs a "szép" rajzolásért, de a Photos app-ban nincsen vonalzó. :(( )

THX!

(#46853) mategyetvai


mategyetvai
újonc

Sziasztok!

Adott a fent említett alaplap, egy i3-10100F processzor, 16gb ram, M2 SSD, 650W bronze táp, Cooler master processzor vízhűtés. Bekapcsolásnál 5 rövid csipogás és semmit nem csinál. Két videokártyával is próbáltam, egy rammal, BIOS resettel, gyári hűtővel, minden csatit lehúzva - eredménytelenül. A tápon kétfajta CPU tápcsati van, az alaplap 2x4 pinest ír, viszont a 8 pines való bele. Én próbáltam mindkettővel, lehet hogy ez lett a veszte?

(#46854) codec válasza mategyetvai (#46853) üzenetére


codec
senior tag

8 pines CPU csati mindegyik tápnál szétkapható 2x4-re. Alaplapod típusa mi? Gigára tippelek, de ezt azért nem ártana megosztani...

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46855) mategyetvai


mategyetvai
újonc

Gigabyte H410M H V3.
Az a baj, hogy a CPU plusz tápcsati két csatlakozós, Az egyik szétszedhető 2x4-esre(ez nem a belevaló a műanyag ház alapján), a másik egy fix 8-as(ez a belevaló) és mindkettőre csak CPU felirat van rakva. NEm volt nehéz beledugni a rosszat sem, azért nem tűnt fel.

[ Szerkesztve ]

(#46856) mategyetvai válasza mategyetvai (#46855) üzenetére


mategyetvai
újonc

Update: A két CPU tápcsati dugója formára más, de a +12v és a GND ugyan ott van bennük(minden vezeték fekete, azért nem láttam elsőre), tehát az nem okozhatta a problémát.
Egyébként minden alkatrész vadi új.
Létezhet, hogy se a ramot se az M2 SSD-t nem támogatja a lap és az a baja?
SSD: Kingston NV1 SNVS/500G
RAM: Kingston Fury DDR4 2666Mhz 2x8G KF426C16BBK2/16

(#46857) KROK640 válasza mategyetvai (#46856) üzenetére


KROK640
veterán

Vedd ki őket, és indítsd el úgy. Ha úgy elindul és csipog, akkor ezek köüzül valamelyik lesz a hunyó. Nyilván előbb a RAMot raknám vissza és nézném meg azzal

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46858) codec válasza mategyetvai (#46856) üzenetére


codec
senior tag

Moduláris tápnál van fix 8 a tápba osztott (2x4) a lapba. Tápról kb ennyit.. Vissza az alap problémára, a giga azért sipol 5x, mert nem tud a vga-d UEFI-t. Persze, ha nem írod le a pontos típust csak tippelek, amd-ből passz, nvidia 7xx sorozattól uefi kompatibilis. Kérj egy újabb VGA-t és állítsad biosban CSM-t disabled-re. (ezután már régi kártyával is tudod használni.) És mivel f-es cpu-d van így az alaplapi vga csatira semmit se kössél.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46859) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok,

Konfig az adatlapomon, F6-os BIOS-szal.
Default BIOS beállításokat behívtam, i9 11900-at kikaptam, i9 10850K-t bepattintottam. A gép indul, de csak a BIOS-ig jut (ahol minden alapon van, semmit sem állítottam), az op.rsz nem indul el.
Visszaraktam a 11900-at és rögtön indult a Win10.

Mi a fene lehet akkor, amikor a 10850K van benne? :F
Vannak ötletek mit tehetnék?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46860) codec válasza palfitom (#46859) üzenetére


codec
senior tag

M.2-t nem ismeri fel a legfelső slotban 10. gen procival. csak 11.-el. Tegyed másik slotba (mondjuk eggyel lejjebb) és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46861) palfitom válasza codec (#46860) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi, igen, valószínűleg ez lesz a megoldás! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46862) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Az új laptopom RAM hiba gyanús viselkedést produkál, azonban semmilyen tesztelő progival nem sikerül bizonyítani a hibát.

Egy Dell Latitude 5410 gépről van szó, a programok rendszeresen összeomlanak, a hibaüzenet pedig általában az, hogy memória olvasási hiba, vagy kevés a memória (holott valójában nem, ilyenkor a 16GB-nak kb a 2/3-a szokott használatban lenni)
Az app összeomlásokkal egy időben a képernyő is furcsán szokott viselkedni, például egy időre elsötétül az egész, vagy egy része, aztán kis idő múltán magához tér. (eventlog-ban pl. rendszeresen látom, hogy a dwm.exe crashelt.)

A Dell saját diagnosztikáját többször lefuttattam, mindent rendben talált.
Memtest is futott órákon keresztül, de semmi hiba nem jelentkezett.
Most éppen win11 van rajta, de win10-el kezdtem, mindkettőnél jelen volt a hiba. Driverek és BIOS természetesen frissítve lettek, nem hozott változást.

Lehetséges, hogy nem a memóriamodulokkal van a baj, hanem pl a slotokkal, vagy az alaplapon nem stimmel valami, amit teszteléssel nem tudok felszínre hozni? Ezek a hibák szvsz nem szoftveres problémára utalnak.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#46863) dudika10


dudika10
veterán

Sziasztok,

Mennyire jellemzo az manapsag, hogy egy RAM nem igazan tudja a rairt ertekeket?
Most raktam ossze egy gepet magamnak.
Gigabyte B660M DS3H AX DDR4
i5 12400
[G.Skill Aegis DDR4-3200]

Nem birja az XMP profilt. 3000MHz-en hajlando csak indulni. :(((

Ha visszakuldom es egy masik lapban tudja tartani, akkor csak nincs gepem napokig / hetekig es ugyanitt leszek. Ugyanakkor idegesito, hogy a gyari ertekeket sem tudja a memoria.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46864) NoNick válasza dudika10 (#46863) üzenetére


NoNick
tag

B560 + 11400 (natív 3200) összeálítással jártam úgy, hogy az előtte 10105-el (natív 2666) vígan üzemelő ram kit (3200) elkezdett dual channelben hibázni.
Sok kínlódás, rakosgatás, tesztelgetés után a megoldás az lett, hogy vettem egy másik kitet, ami rajta volt az alaplap támogatási listáján.

(#46865) tlala válasza dudika10 (#46863) üzenetére


tlala
addikt

A Gigabyte lapokra különösen igaz, hogy a gyári ajánlott RAM listából ajánlott memóriát választani.
Az én GA-Z97-es lapom is utálja a 1866MHz-es Crucial ballistix moduljaimat.
Rendszeres pl. az alvó állapotból a kékhalál.

(#46866) palfitom válasza dudika10 (#46863) üzenetére


palfitom
félisten

Elsődleges kérdés, hogy mely slot-okba raktad a ramokat?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46867) dudika10 válasza palfitom (#46866) üzenetére


dudika10
veterán

Ahogy a manual ajanlotta. De atrakom, megnezem a masik ket slotban. Hatha.
Ha 4-5GHz kozott akarnek DDR4-et jaratni es nem menne az egy dolog. De hogy a 3200MHz ne menjen...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46868) Balazsanevem


Balazsanevem
újonc

i3 6100
GTX 1050 Ti
H110-m S2v
nem indul ram csere után, áramtalanítva volt előtte mielőtt kilett véve mind a két modul. Belett téve, kattant mindkét oldalt, és semmi. Próbáltam bekapcsolni semmi.
Amik benne voltak ramok HyperX Fury 2x4
amit most akartam beletenni az Teamgroup 2x8 2666mhz

(#46869) --ka válasza Balazsanevem (#46868) üzenetére


--ka
senior tag

Próbáld először egy modullal.
Ha úgy sem, akkor áramtalanítsd a gépet és vedd ki az alaplapi elemet is kb. 10 percre.
Ha szimpla Teamgroup, nem bordás, akkor jónak kell lennie, nálam az volt sokáig a sztenderd próba RAM, eddig ment mindenben.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46870) weedem


weedem
csendes tag

Sziasztok!

Kérek szépen segítséget!

A gép: ASROCK B450 PRO4
Ryzen 1700 cooler: e34duo 32GB memória 1080ti táp: CORSAIR CS650M

A gond: kb 1 hete steam es játék közben pár perc után BSOD majd újraindul a gép.

amit próbáltam: driver frissítés ; furmark jó hosszan semmi gond ; AIDA stabilitás teszt szintén hosszasan semmi gond; netezés filmezés működik csak a fránya játékok fagyasztják / újraindítják a gépet

Köszi & Üdv :

*+-ADAM-+*

(#46871) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

A WIN10 nem látja az eszközöket, általában újraindítás után már megjelennek.
Az alábbi bejegyzést találom tömegével az eseménynaplóban:
"Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk2\DR2) a lapozási művelet közben."
Majd ugyanez egy másik lemezzel is:
"Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\DR0) a lapozási művelet közben."

Mi lehet a gond? Sata kábelek rendesen csatlakoznak.
HDSentinel szerint mindkét eszköz 100%-os.
Alaplap haldoklik, vagy próbálkozzam egy Win 10 újratelepítéssel?

Gépem az adataimnál.

Köszönöm.

Üdv:
S

(#46872) RVR400 válasza weedem (#46870) üzenetére


RVR400
veterán

Milyen hibakódot ír, ha van BSOD?

(#46873) weedem válasza RVR400 (#46872) üzenetére


weedem
csendes tag

Csak felvillan és már indul is újra ráadásul hang is kiséri kb 0,5 sec az egész jelenség

Néztem bluescreen viewerrel de nem jeleníti meg az eseteket

letúrom a windozt hátha segít

*+-ADAM-+*

(#46874) weedem válasza RVR400 (#46872) üzenetére


weedem
csendes tag

Végül a megoldás videókártya nagytakarítás lett.

A ventilátor alatt szépen összegyűlt a kosz és túlmelegedhetett.

Üdv : Adam

*+-ADAM-+*

(#46875) izee


izee
senior tag

Mi történik a gépemmel (i5-4570, Dell optiplex 3020), ha egy kártyajátékban kis artifact-okat, hibás képpontokat rajzol, ennek ellenére nyugisan megy a játék, a gép egyszer csak lekapcsol, a bekapcsolásnál fél másodpercenként újraindul, azt hittem ennek búcsút mondhatok, mert még a sípoló hangig sem jut el?
De ha kiveszem egyik ramot, akkor eljátssza az 1 síp, 3 síp 2 síp dallamot. Ha ki-és visszateszem mindkét ramot, akkor szintén újra jól megy a 2x4GB RAM.
Nincs VGA kártya, integrált van.
Minden ok, csak mivel vidéken lassú az alkatrészellátás, ezért inkább nincs többé kártyázás, meg grafikus terhelés, "hátha" rendesen bedöglik, nem csak ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46876) cibiri


cibiri
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem egy MSI B450 Tomahawk MAX II lapot es hozza egy Ryzen 5 5600x procit. Osszeraktam EZ debugging led vilagit cpu hiba. Se kep se hang. Az osszes biost vegigjartam az alaplapi flash bios gombal frissitettem mindegyikre egyesevel kulon. Elmeletileg sikerult is feltelepiteni a biosokat mert a led villogott 4 5 percig utana elaludt es ujraindult. A problema tovabbra is fent all cpu hibat jelez a led barmit csinalok. Hattertarakkal anelkul videokartyaval anelkul rammal 1 rammal 4 rammal mindenhogy vilagit a hibaled. 650w gigabyte tap gtx 1060 4x4gb hyper x fury ram de ezeket kizarnam hibaforraskent mert az elozo inteles gepembol kerultek at es ott minden mukodott. Mi lehet a gond? Mire nem gondoltam?

*kimaradt cmos reset is megvolt gombelem ki jumper stbstb proci ki be tobbszor is bios updatenal csak a lap volt es a 2 tapkabel meg az usb semmi mas nem volt bekotve

[ Szerkesztve ]

(#46877) codec válasza izee (#46875) üzenetére


codec
senior tag

Komoly ramhiba! Teszteld memtest-tel, akár hosszabb időn keresztül is, de szerintem hamar előjön a hiba.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46878) izee válasza codec (#46877) üzenetére


izee
senior tag

Elvileg RAM csere a legrosszabb, ami történhet, ha nem veszek tudomást róla?
Nincs bootolható cucc a memtesthez. Meg szerintem fals pozitívat (hibamentes) is adhat, ezért (valahol régen mondták, hogy) le kell futtatni vagy ~7x.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46879) codec válasza izee (#46878) üzenetére


codec
senior tag

Nézd, a hiba amit leírtál, mármint, hogy artifactol az integrált vga kb 98% ramhiba, 1%integrált gpu, 1% driverhiba. Nincs bootolható cucc, ez mit jelent? Nincs egy dvd meghajtó+vmi recovery boot dvd, vagy usb port és pendriver? Falsh pozitív meg max a terhességi teszt lesz. Alapos teszthez nem 7x de talán 50x is lefuttatják, akik stabilnak szeretnék tudni a ram beállításokat. Esetedben szerintem 2. után már hibázna, de lehet hogy már a legelején!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46880) KROK640 válasza izee (#46875) üzenetére


KROK640
veterán

Megnézném a RAM slotokat és kitisztitanám első körben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46881) tserrof77 válasza cibiri (#46876) üzenetére


tserrof77
senior tag

Kérj kölcsön egy 3xxx szériás procit és azzal csináld meg a frissítéseket.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46882) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Le akartam cserélni az alaplapom, és ha már ott vagyok akkor újra pasztázni a videókártyámat (1080Ti). Vettem egy Asus B550-f alaplapot itt az aprón, tegnap nekiálltam átszerelni, megcsináltam a VGA pasztázást is. Az alaplap új, bontatlan volt, igaz az nem volt leragasztva, az eladó azt mondta az Asus már nem zárja le sem a dobozt sem az alaplap zacskóját. Minden esetre teljesen újnak tűnik, ez stimmt.

Mikor összeszereltem mindent (m.2 SSD+5600x+2x16GB ram+sata HDD), a gép ugyan elindult, de a VGA nem adott képet. Az alaplapon vannak státusz jelző ledek, itt a boot zölden, alatta a VGA pedig fehéren világított.

Kipróbáltam, hogy újra szétszedtem/összeraktam minden, átnéztem a csatlakozókat, érintkezéseket, minden rendben volt, semmit. Ezt a többször is megcsináltam, VGA jól van-e a helyén stb.

Próbáltam másik kimenetbe dugni a kábelt, semmi.

Átraktam a VGA-t a másik PCIE foglalatba, ugyan az.

Megpróbálkoztam a bios flashback frissítéssel, de nem akar működni, azt csinálja amit a manual ír, hogy ha valami nem jó, hogy 5x villan, aztán folyamatosan ég. Újra formáztam a pendrive-ot is, úgy se megy (ntfs+fat32), ellenőriztem a fájl nevét, úgy se megy, ugyan azt csinálja.

Gondoltam, hogy akkor valahogy elb@sztam a VGA-t, hogy ezt megnézzem, visszaépítettem a gépbe az előző alaplapot, na az pöcc-röff-re ment elsőre és adott képet.

Valakinek ötlet, hogy mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#46883) tserrof77 válasza -FreaK- (#46882) üzenetére


tserrof77
senior tag

Lásd #46881. A lapod gyári BIOS-a várhatóan 031x verzió, ami csak a 3xxx szériát eszi meg. 1004-től kezelné a mostani procit. Bár a vakfrissítéssel mennie kellene utána.

Illetve... ez újonnan összerakott Ryzenes cuccnál rendszeresen előfordul, hogy az első indulásnál 1-másfél perc is eltelhet, mire először beröffen. Utána sima lila liba minden.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46884) goamantra


goamantra
tag

hali olyan bajom van hogy a gép nem megy ha benne van a gtx1050

használt, az elején is vagy 20x kellett beletenni hogy képet adjon.
rögzítve csavarral nincs , elég hülye 'helyzetben' működik csak, a pci express port tartja az egészet.

most megint nem megy. (csak ha kiveszem)
gép indulása: áram on, ventik felpörögnek(cpu vga coolerek), majd leállnak, majd újrafelpörögnek de nem történik semmi
-mi lehet a gond? mit tudok csinálni?
-házilag hogy lehet a vga lábakat takarítani? vagy a pciexpress portot?

köszi előre is

(#46885) izee válasza codec (#46879) üzenetére


izee
senior tag

Úgy tűnik ebből, hogy memória hiba [link] De ilyet is csak 1x sípolt, hogy 1,3,2-t. Előidézni legfeljebb akkor tudnám, ha megint a szemetelő grafikás képet nézném egy órán át.

De csak full screenben rajzolja a hibás pixeleket, windowed mode-ban/ablakban nem.
Nem is beszélve, hogy előtte napon 1x órákig üzemelt a game, minden hiba nélkül, csak aztán másnap elkezdtem a felbontással játszani és elkezdett hibás pixeleket dobni.
(A gép lehalás meg akkor következett, amikor figyelmen kívül hagytam a hibát úgy egy órán át.)

Belefújtam párat a slotba, meg a mem-re :DDD

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46886) -FreaK- válasza tserrof77 (#46883) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi!
Az alaplap dobozán rajta van, hogy Ryzen 5000 ready, de akkor gondolom ez nem azt jelenti, hogy rögtön olyan bios is van rajta. Feltételeztem amúgy, hogy mivel ilyen régóta jelent már meg, ezért most már csak olyan biossal gördül ki a gyártból, amivel rögtön megy az 5000-es széria.

Viszont akkor a további kérdés, hogy miért nem működött a bios flashback?
Át kell nevezni a .cap fájlt egy adott névre, a megfelelő usb portba bedugni, 3 villanásig nyomva tartani a flashback gombot és utána mennie kéne. Viszont 5x villan fel a led, és utána folyamatosan ég, ez a manual szerint azt jelenti, hogy valami nem stimmel, de vajon mi...
ntfs és fat32-vel próbálkoztam, lehet, hogy extfat kéne?

Vártam amúgy sokkal többet is, mert én is találkoztam már ilyennel, de nem ez volt a gond.

(#46887) KROK640 válasza goamantra (#46884) üzenetére


KROK640
veterán

ÓÓÓÓ JAJJJ :... DE szomorú... Ez komoly baj... de pontos konfig leírás nélkül azonkívül, hogy sajnálkozunk (az akár hamis kártyádon!) senki sem fog tudni többet tenni ..

A kártyát pedig fotózd körbe, és LINKnek (nem fotónak!!!) tedd be a lelírásba.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46888) palfitom válasza KROK640 (#46887) üzenetére


palfitom
félisten

Ja, kb.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46889) dudika10 válasza dudika10 (#46867) üzenetére


dudika10
veterán

Az lett a megoldas, hogy felcsereltem egy B560-as lapban 1 eve ketyego azonos kit-tel ami a masik gepben volt itthon eddig. Mindket gep elvan gyari ertekekkel.
Feltetelezem masodjara sikerult kifognom egy gyengepp peldanyt ami valogatosabb.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46890) tserrof77 válasza -FreaK- (#46886) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én nemrég egy MSI 550-es lappal (benne egy 5600X) szívtam, sehogy sem volt képes rendesen vakfrissítést csinálni. 4-5 óra szívás után fogtam egy 3600-ost, és pöccröff indult, hagyományos frissítés, vissza az 5600 és ment is. Csak mivel a netrőlvásárolunkmagunképítünk ügyfél így hozta be, a francnak volt kedve kapásból szétszedni. De végül nem úsztam meg. De végül ment. :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46891) -FreaK- válasza tserrof77 (#46890) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor nem vagyok egyedül ezzel köszi. Végül is van itt a szomszéd szobában egy 1600X, szóval lehet az lesz a leggyorsabb :)

(#46892) jokeph válasza -FreaK- (#46891) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azzal csak annyi a baj, hogy elvileg meg se nyikkan vele, mert élből nem támogatott már. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46893) -FreaK- válasza jokeph (#46892) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na basszus, köszi. Nem tudtuk kiszedni amúgy öcsém gépből, mert a hűtőjéhez egy hosszú szárú csavarhúzó kéne és nem találtunk. Csak két órát csesztem el a dologgal megint.
Megpróbáltam egy másik pendrive-al a bios flashback-et, meg az előzővel is fat32-re formázva, ugyan úgy nem megy.
Nagyon csúnya dolgokat tudnék csinálni azzal aki ezt a "funkciót" így megalkotta.

(#46894) -FreaK- válasza jokeph (#46892) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ryzen 3 3200G-vel megy?

(#46895) Top cat válasza -FreaK- (#46894) üzenetére


Top cat
őstag

Nem, az Zen+. A B550-hez, Zen2/3 kell.

Ez az a lap?

(#46896) -FreaK- válasza Top cat (#46895) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerencsére megy, most elhoztam nejem bátyjához, beraktam a 3200G-t és elindult rögtön, épp frissül a bios. Alapból 1401-es bios volt rajta.
Ha nem ment volna, osszetortem volna az alaplapot. Két napot csesztem már el vele.

Az a lap amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

(#46897) Top cat válasza -FreaK- (#46896) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos 3200G az a proci? Vagy az a lap biztos B550?

Mert B550-el nem működhetne.

(#46898) jokeph válasza Top cat (#46897) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elvileg nem, bár érdekes módon van pár kivétel. :F

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46899) -FreaK- válasza Top cat (#46897) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, mind a kettő stimmel, ellenőriztem.

(#46900) Top cat válasza jokeph (#46898) üzenetére


Top cat
őstag

Utána olvasva, tényleg többeknél megy. :F

-FreaK-
Pedig a támogatási listában nincs benne. Mindegy, az a lényeg, hogy most már működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.