Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46101) #12516608 válasza timelord1987 (#46100) üzenetére


#12516608
törölt tag

Így csak annyit lehet tudni, hogy a táp bekapcsol, a lap valamennyire moccan és az ETH csip mozdul és hardveres szinten kapcsolatot létesít a router egyik LAN portjával. (OSI modell 1-2 rétege, de más még nem.)
Full konfig pontos leírás kell. Anélkül egy tapodtat sem lehet segíteni. Minden IS lehet hibás. :K

(#46102) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pro 3500-as PC. Az a problémám vele, hogy mikor benyomom a bekapcsoló gombot, felpörögnek a ventilátorok, de aztán 1-2 másodperc múlva le is állnak. A gép nem indul el, nem ad képet, nem jut el a POST-ig se. Csak a venti felpörgést - leállást ismételgeti szünet nélkül, amíg ki nem kapcsolom. Sajnos nincs beep code se, hogy legalább valami mentén el lehessen indulni. Cseréltem tápkábelt első körben. Aztán a 2 memória modulból kivettem az egyiket és úgy próbáltam, aztán kivettem a másikat, és újra próba. Aztán teljesen más memória modullal próbálkoztam, de nem indult el. Kivettem a BIOS elemet is. Megpróbálok túrni még egy cseretápot, de ezen túl több ötletem már nincs. Alaplap hibára tippelek, de abból nem lesz másik, úgyhogy próbálok kizárni minden mást.

Van esetleg egyéb ötletetek, hogy mivel próbálkozhatnék még? Vagy ez reménytelen? Válaszotok előre is köszönöm!

(#46103) #12516608 válasza szilvásbukta (#46102) üzenetére


#12516608
törölt tag

Több infó kéne.

Egyébként régóta gyűlölöm ezeket a "Brand" gépeket. Alkatrész? : csodacsicsa csodadrága Brand icsamicsa. Csak legyen pénzed kifizetni azt, ami semmivel sem kompatibilis. Így tervezték direkt.

(#46104) Submarine válasza timelord1987 (#46100) üzenetére


Submarine
senior tag

Üdve!

Lehet hibás a grafikus kártya,
vagy lehet a monitor,
vagy a kábele,
vagy kihúzta valaki a konnektorból.
De lehet csak nincs bekapcsolva a monitor.
Aztán még lehetnek egyéb hibái is a számítógépnek.

#46102 szilvásbukta
Másik táppal próbálgasd a ramokat.
Személyesen volt hasonló HP élményem, ott a lapra fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#46105) d@minator válasza szilvásbukta (#46102) üzenetére


d@minator
addikt

Szia, alaplap vagy táp.

#46100 timelord1987: monitor, monitorkábel, VGA ha nincs alaplap, processzor, nincs bedugva a monitor, nincs bekapcsolva a monitor
Nem indul a kocsim világít a műszerfal, mi baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#46106) Böcce


Böcce
csendes tag

Sziasztok!
Adva van a gepem (Asrock B550 Pro4, Ryzen 3600x, MSI Gaming 1050Ti). Az iment frissitettem a BIOS-t a legfrisebb, 2.10 verziora es minden faszan ment, semmi problema nem volt.
Utanna be akartam kapcsolni a Secure Boot-ot a Win11 miatt es itt csuszott be valami sztem. Amikor a BIOsban be akartam kapcsolni, akkor szolt, hogy Disable CSM, anelkul nem fog neki menni. Ezt megcsinaltam es ujrainditottam a gepet es azota vege van. A proci huto felporog, de semmi sem tortenik. Be se hozza az Asrock logot, hogy az F2-vel belepjek a BIOS-ba. Az alaplapon levo hibajelzok kozul semmi sem vilagit.
Van egy olyan erzesem, hogy valami olyat csinaltam, amivel nem voltam tisztaban es valami eltorott. Elore is koszi a segitsegeteket :)

(#46107) timelord1987 válasza #12516608 (#46101) üzenetére


timelord1987
őstag

HP Pavilion Wave 600
Core i3 6100T CPU, 4 GB DDR4 Ram, 128 GB SSD, 1 TB HDD. A monitor és HDMI kábel jó.

(#46108) #12516608 válasza Böcce (#46106) üzenetére


#12516608
törölt tag

Húzd le az összes SSD/HDD/ODD-t a lapról és akkor talán (általában igen) be bírsz jutni a BIOS-ba. Nem tud hova menekülni, mert nincs boot eszköz.
BIOS reset, alaplapi elem kifelé, sörözés 1,5-2 órán keresztül, addigra a BIOS magához tér.

A Win11-re izgulás, Secure Boot, Disable CSM azt fogja eredményezni, hogy a régi megszokott módon telepített Win nem fog bootolni, mert nem UEFI módban lett telepítve.
CSM módot engedélyezni kell és működni fog minden megint.

Ezt az UEFI telepítést még nem próbáltam. Kéne egy fölös SSD pucéran. Amíg az új Win nincs legalább 2 éves, addig meg sem piszkálom. Bottal sem.

-----
timelord1987 : Hisztériásan gyűlölöm a "Brand" gépeket, továbbá a laptopot és nótbukot, mert a gyártók alapvető információkat titkolnak el. Ebből él a szakszervízük.
Egyébként: vagy alaplap és/vagy táp hiba.
Ha vállalati gép és a rohadt drága helyszíni garancia (ezért baromi drágák, mert ez szolgáltatás) lejárt, akkor rohadt drága lesz a javítás. Még a hiba okát sem fogják elárulni. :K

(#46109) KROK640 válasza timelord1987 (#46100) üzenetére


KROK640
veterán

Pörögnek a ventilátorok?
Milyen gép, úgyértem milyen alkatrészekből van összerakva?
Túl kevés infó, egyelőre azt tudom mondani, hogy bármi lehet a baja :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46110) KROK640 válasza #12516608 (#46103) üzenetére


KROK640
veterán

Pont így vagyok vele én is. Drága, semmivel sem kompatibilis, cserébe bővíteni alig-alig lehet, és a biosba se lehet szinte semmit se állítani.
Ezek a brand gépek képesek egyesíteni a laptopok és az asztali gépek hátrányait, a laptop előnyei nélkül.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46111) Warrior913


Warrior913
újonc

Sziasztok!
Tegnap este fejeztem be a gépem építését, majdnem minden új, kivéve a RAM, Videókártya, meg a HDD-k. Ma teszteltem először, minden rendben működik "alapjáraton" ,de amint belépek egy játékba a videókártya 100%-os kihasználtságon van, kb 75C-ig felmelegszik. És nem tudom pontosan kiszűrni, hogy honnan de, egy olyan hang jelen meg mintha egy kábel hozzáérne valamelyik ventihez. Ezt nyilván megnéztem, sehol nem érintkezik. Majd amikor bezárom a játékot, a hang egyből abbamarad. Valakinek valami tippje? :)

A gép
i9-9900KF
MSI-Z390-A PRO
ID-COOLING FROSTFLOW-X240 AIO
G.SKILL AEGIS. 2x8 GB DDR4
MSI GTX 1080TI 11GB gaming x
CORSAIR 275R AIRFLOW
3 venti ami a gép házzal jött 1 Artic F12 pwm
CoolerMaster MasterWatt 650w

[ Szerkesztve ]

(#46112) HolloW


HolloW
senior tag

Sziasztok,

A gépem a következő:

GIGABYTE B450 AORUS ELITE
AMD RYZEN 5 - 2600X
KINGSTON HYPERX FURY 3200MHZ 8GB
NVidia GTX 980 Ti
PSU: Zalman 750W 80+ Bronze GigaMax

Két napja kezdődött a következő probléma. Diablo 2: Resurrecteddel játszottam előző nap, a rákövetkező napon is elindítottam a játékot és a főmenüben érkezve a gépem azonnal leállt. A képernyő kikapcsolt és csak hard resetettel tudtam újra indítani. Azt hittem csak egyszeri problémával van dolgom, de a probléma azóta is fenn áll.

Próbáltam más játékban is, azonos hibával találkozom, hol rövidebb hol hosszabb játékidő után. (5-10 perc) Először a tápra gyanakodtam, mert évekkel korábban volt hasonló akkor egy tápcsere megoldotta a problémát. A hsz-ben szereplőre cseréltem le, korábban egy Coolermaster 700W-os táp volt benne. A túlmelegésre is gondoltam, HWInfo-ban csekkoltam miután elindítottam egy játékot, hogy mennyire melegszik a rendszer különböző elemei. A CPU max 55 fok, egyéb alkatrészek 30 fok körül, a GPU-nak a top hőmérsékelete 82 fok volt, ami nem idegen egy 980Ti től. A GPU-n cseréltem pasztát mert már cementé kövesedett, de nem múlt el sajnos a probléma.

Egy picit tanácstalan vagyok merre induljak tovább... :W

STEAM - KOBRA KAI!

(#46113) KROK640 válasza HolloW (#46112) üzenetére


KROK640
veterán

Próbáld ki egy másik VGA-val.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46114) Böcce válasza #12516608 (#46108) üzenetére


Böcce
csendes tag

Koszi szepen, a teljes aramtalanitas es SSD/HDD lehuzasa es ujra csatlakoztatasa utan be tudott bootolni es be tudtam lepni a BIOSba. Visszaallitottam a CSM-et es ismet mukodik minden. :R

(#46115) timelord1987 válasza KROK640 (#46109) üzenetére


timelord1987
őstag

Pörögnek a ventilátorok.
Ez egy HP által összeszerelt gép, nem lett benne módosítva semmi.

(#46116) --ka válasza timelord1987 (#46115) üzenetére


--ka
senior tag

KROK-nak igaza van; még így is kevés az info.
Javaslom a BIOS reset-et, ha úgy sem, akkor le kellene húzni a meghajtókat, M2 SSD-t kivenni (ha van) és próbálni elindítani.
Jó lenne belépni a lap BIOS-ába, ott van (ha újabb HP) diagnosztika (pl. memória ellenőrzés).
Utána tudnánk tovább menni.
Ha nem jutsz be a BIOS-ba, akkor sajnos az alaplap hiba valószínűsége a legnagyobb.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46117) d@minator válasza HolloW (#46112) üzenetére


d@minator
addikt

Indíts el egy Furmarkot, hogy azzal is leáll e. [link] . Ha ezzel nem áll le úgy software hiba ha ezzel is leáll lejjebb kell venni a GPU órajelét és a venti sebességet megnövelni pl. MSI Afterburnerrel.
A gépet át kellene nézni főleg a tápcsatlakozókat nincs e beégve, jók e az érintkezések. A hálózati kábelt és hosszabbítót is csekkolni kellene.

Amúgy nem fiatal már az a 980Ti.

(#46118) timelord1987 válasza --ka (#46116) üzenetére


timelord1987
őstag

Sajnos a BIOS sem jön be, egyáltalán nem jelenik meg semmi a monitoron. Akkor valószínűleg alaplap hiba lehet. Köszönöm a segítséget :R

(#46119) LemonHorse válasza HolloW (#46112) üzenetére


LemonHorse
tag

Lehet triviálisnak hangzik, de a tápkábeleket megnézted? Nem shortolja semmi egy esetleges sérülésnél? (volt már hasonló problémám)

- Maxi

(#46120) #12516608 válasza HolloW (#46112) üzenetére


#12516608
törölt tag

Lap: OK, proci OK.
Ram: kevésnek tűnik, gyanús hogy elfogy, 2x8GB kell ide, VGA: talán köhög már...
Táp: OK.
Első ránézésre.
De gyanúm szerint inkább Win + driver + szoftveres összeveszés. Ugye nem Win11?

Friss Win esetében sem alaplapi tool-ok, sem Ryzen Master, sem semmi egyéb izé ne legyen telepítve.
Rendszer SSD milyen és mennyi idős? (Öreg SSD-k huncutságairól már olvastam, de nem tapasztaltam még.)

(#46121) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigom van:
i3 8100
MSI GTX 950 2GB
MSI B365M PRO-VH alaplap
G.SKILL Aegis 8 GB DDR4 3000 MHz
SSD A400 128 GB
HDD WD Blue 500GB AAKX
Chieftec GPA 400S8

Kipróbáltam ismerősöm Kingston HyperX 8 GB RAM-ját, hogy mennyire lenne jó 16 GB-on lenni. Egy darabig használtam, kiszereltem, azóta lett furcsa a gép. Alap sebességgel nincs gond, mert gyors, viszont a multitask nagyon gyér lett.
Semmi nem megy a háttérbe, és az eddig tökéletesen működő Valorant + Discord nem megy egymás mellett: Valorant induláskor hibával kilép, kevés VRAM-ra hivatkozik néha, néha crash ram dump-ot ír, de közben a DC is befagy és újra-újra tölt.
Hasonló problémával találkozom MTA San Andreas közben is, az csak nagyritkán kicrashel, viszont gyakoribb gond, hogy indokolatlanul bezárja a DC-t bármiféle hibaüzenet nélkül.
Mikor kiszereltem a RAM-ot, egyszer magától böngészés közben kiírta, hogy újraindul, utána nem volt gond. Másnap elsötétedett mindkét monitor, és kékhalált kaptam. Azóta ilyen nem volt (ennek olyan 2 napja). Ezzel egy időben frissítettem az intel drivert is, gondoltam az a gond, ezért visszaállítottam eszközkezelőben előző verzióra, illetve letiltottam az Intel® Driver & Support Assistant indulását is. Nem segített...
SSD-re gyanakodom, mert 72%-os a kondija, és lehet, hogy véletlen egybeesés a RAM próbával. A böngésző (Opera) + discord az pl. megy egymás mellett zökkenésmentesen most is 3 tabbal. A nagyobb igénybevételnél van gondja. Vagy öntudatra ébredt a Win és most már nem elég neki a 8 GB, mert próbáltam 16-tal is :F
Próbáltam átrakni a megmaradt saját RAM-om másik slotba, de úgy nem indult a gép, nem adott képet. Malwarebytes futott, de nem talált semmit.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46122) SkiDev válasza SkiDev (#46121) üzenetére


SkiDev
senior tag

Bocsánat a dupláért.
Kicsit furcsán fogalmaztam, mert sok mindent produkál a gép. Tehát a GSKILL ramom mellé bepattintottam próbaképp a Kingstont. Használtam így napokig, majd a Kingstont eladtam, és újra 8 GB-om lett. Eddig sohasem volt problémám, hogy kevés lenne, pedig ezeket csináltam eddig is, de kb. a RAM kivétele óta bolondult meg a gép.
Valamint annyit szerettem volna hozzáfűzni, hogy Windows 10-et frissítettem, a Valorantot töröltem, újra feltettem, de most HDD-re, erre bármiféle hiba nélkül a discord + Valorant + böngésző is megy. :F

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46123) KROK640 válasza SkiDev (#46121) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem anno 24GB RAM után lázadt a I3 4330, hogy kéri vissza :D
Amúgy ma már 16GB-ról nem szerencsés 8GBra downgradelni, 2014-ben még megcsinálahattam ezt (mert anno én is megcsináltam), de 2-3 évvel később - mikor persze sokkal drágább volt a RAM - meg is bántam. (aztán később 24GBig vitte az a gép, majd 16GBval adtam el).

Amúgy én a helyedben körülnéznék, hogy nem húztam-e ki a CPU melletti tápkábelt, vagy nem lazult-e meg valami, akár a VGA véletlenül vagy valami.

Aztán persze okozhatja az SSD is, de lehet h nem. Nekem anno ilyen furcsaságom akkor volt mikor a Phenom 9500-ból kivettem a DVGA-t és az IGPvel kezdtem hajtani. Folyton kékhalálozott, mikor kapott egy másik DVGA-t egyből megjavult.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46124) SkiDev válasza KROK640 (#46123) üzenetére


SkiDev
senior tag

A VGA-t megnyomkodtam, illetve a CPU tápkábeljét is direkt ki-be dugtam hátha. Egyelőre várok, mert még jól viselkedik. Ha nem viselkedik, akkor kiveszem majd a VGA-t és vissza. :)
Még 4-et terveztem nézni a 8 mellé, mert 9 GB-nál akkor sem használt többet, mikor használhatott volna, szóval szerintem a 12 GB számomra elégséges.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46125) --ka válasza SkiDev (#46124) üzenetére


--ka
senior tag

RAM-ot párosával és egyformát. Sok problémától megkíméled magad.
(Ha van diszkrét VGA-d és/vagy tuningolsz, akkor elég lehet egy nagy modul. Tuning esetében felemás - értsd típus, méret - végképp' nem ajánlott.)

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46126) Submarine válasza SkiDev (#46122) üzenetére


Submarine
senior tag

Rendszervisszaállítás. Ilyenkor jó lenne.

Ne etesd a trollt.
;]

(#46127) SkiDev válasza Submarine (#46126) üzenetére


SkiDev
senior tag

Az ki van kapcsolva, de egyelőre stabilnak tűnik ma még. :D

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46128) KROK640 válasza SkiDev (#46124) üzenetére


KROK640
veterán

Lehetsz végülis 12GB RAMmal is, DE : nem tanácsos, jobb ha egyforma modulok vannak benne.
Ráadásul a 4 és a 8GBos modulok között van kb 4 ezer ft különbség.
(nem érdekes ide ugyan, de én egész gyakran belefutok 16GB RAMmal 11-12 néha 14GB használatba is)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46129) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.

Vettem használtan egy HP Elitedesk 800 G2 gépet,minden szuperul működik,nagyon jó kis gép,de kikapcsolás után nem áll le a ventillátor a gépben és a bekapcsológomb is világít.
Ez valami beállítás vagy hiba lenne???

Úgy áll le teljesen hogyha a kikapcsoló gombon rajta tartom a kezemet néhány másodpercig.
A gépbe én raktam SSD-t és eredeti Win10 lett rá telepítve.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#46130) LemonHorse válasza perge666 (#46129) üzenetére


LemonHorse
tag

Esetleg a vezérlőpultban az energiagazdálkodási lehetőségeknél vess egy pillantást a beállításokra. Lehet, hogy a kikapcsolásnál is csak hibernál vagy alvó módba lép a gép.

- Maxi

(#46131) perge666 válasza LemonHorse (#46130) üzenetére


perge666
veterán

Rálesek köszi. :R
De szerintem ez nem lehet mert hibernáláskor és alvó módba rakva sem kellene mennie a ventinek.
Meg akkor egy gombnyomásra bekapcsolna,nálam meg hosszan kell nyomni a gombot hogy kikapcsoljon és utána lehet csak bekapcsolni.

(#46132) perge666 válasza LemonHorse (#46130) üzenetére


perge666
veterán

Megnéztem és kikapcsolásra van állítva,viszont van annyi fejlemény hogy több idő után kikapcsol a gép. Van hogy 3-4-5-6 perc után / mindig más időben / de kikapcsol.

Próbálgattam már mindent állítani de nem akarja az igazságot. :(

(#46133) d@minator válasza perge666 (#46132) üzenetére


d@minator
addikt

Driverek és BIOS friss? [link]
Gyorsindítás kikapcsolása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#46134) perge666 válasza d@minator (#46133) üzenetére


perge666
veterán

Igen frissítettem mindent. :K

Nem lehet tápegység hiba??
Másik fórumon olvastam egy másik illetőtöl hogy neki le sem állt egyáltalán a gép és áram alá helyezve neki egyböl beindult a venti.

Igaz nálam leáll a gép teljesen ha várok néhány percet,vagy ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot…..

(#46135) Submarine válasza perge666 (#46134) üzenetére


Submarine
senior tag

Nem kell azt a bekapcsológombot hosszan nyomogatni. Kb. mintha kihúznád a konnektorból.
Ez egy feature. Xboxokban volt hasonló régebben, hogy kikapcsolás után lehűtse a gépet.
El is porladnak a nyáklapok szépen lassan. 5 év után már jelentkeznek a gondok, bár abba a folyamatos tájfun is jócskán bejátszik.
Mondjuk az én véleményem, hogy minél lassabban melegedjen fel, és lassabban hüljön le egy elektronikai eszköz. A hőtágulással jobb békében lenni, főleg mióta a forraszanyagból hanyagolni kell az ólmot.
Szóval utána kell nézni az alaplapnak, és hogy mi ennek a neve, és ki lehet-e kapcsolni.
Valahol az energia beállításooknál kell matatni.

(#46136) d@minator válasza perge666 (#46134) üzenetére


d@minator
addikt

Ha nyomva tartod a SHIFT billentyűt és úgy kattintasz a leállításra úgy is fennáll a probléma?
(Ezt kipróbálhatod úgy is, hogy ctrl+alt+del utána shift és közben a kikapcs jel.)
Ezek a hibrid módot kapcsolják ki és a win normál teljes leállását okozzák.

(#46137) perge666 válasza Submarine (#46135) üzenetére


perge666
veterán

Nem azzal van itt a probléma,hanem a netkábel ahova megy be a gépbe azzal van valami,mert elkeseredésemben már mindent próbáltam,és több mint 4 óra kinlódás után erre jutottam!

Szóval ha kihúzom a netkábelt akkor egyböl kikapcsol kb 5 másodpercen belül 5-ből 5X. Kábellel bedugva meg 100-ból 1X sem.
Próbáltam másik kábellel,a hiba ugyanúgy fenn állt,viszont a régi tizenpár éves gépem meg tökéletesen működött vele,így kizárásos alapon az “ új “ gépem csatija a hibás!

Most kértem kölcsön USB-s wifi adaptert,és net is van,meg ki is kapcsol rendesen.

D@minator : Már kijött a hiba de azért köszi. :R

Azon agyalok hogy tiszta alkohollal megtakaríthatom azt a dugaljt vagy inkább hagyjam a csudába és vegyek usb-s cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#46138) LemonHorse válasza perge666 (#46129) üzenetére


LemonHorse
tag

Utána olvastam neked egy kicsit és volt akinél a HDD okozott problémát a gép leállításában (géppel jött Seagate HDD, elvileg volt valami galiba a driverrel HP oldalról). Ha van a tiédben is, próbáld meg, hogy kihúzod és úgy megnézed hogy kapcsol ki.

- Maxi

(#46139) perge666 válasza LemonHorse (#46138) üzenetére


perge666
veterán

Köszi a fáradozást,rendes tőled. :B :R
A gépet adattároló nélkül vettem,saját SSD-t tettem bele amit már 2 éve használtam a régi gépemben hibamentesen.

Közben kibukott a hiba,amibe dugom az ethernet kábelt az viccelt meg,USB-s cuccra kell váltsak. :U

(#46140) palfitom


palfitom
félisten

#segítsetekTominakPLS!

Egy új gép építését fejezném be, de akadt 1 problémám: a gép nem tud leállni.
B550 Aorus Pro v2 / 5600X
Szóval leállításnál (és újraindításnál is) leáll a Win10, a monitor kikapcsol, de a ventik forognak, a fények világítanak. Csak a PWR SW hosszan nyomásával áll le teljesen.
Van ötlet rá, hogy mi lehet a gond?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46141) jokeph válasza palfitom (#46140) üzenetére


jokeph
nagyúr

Gondolom, asztalon öszerakva is produkálja ugyanezt. :U
Csak hogy kizárhassuk a ház és egyéb dolgokat.

Ha még nem volt így kipróbálva, akkor "Asztalra vissza !" + 2 kőbányai rendel meg 2 tüske hozzá.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46142) #12516608 válasza palfitom (#46140) üzenetére


#12516608
törölt tag

Egy fórumtársnak volt hasonló baja valami brand géppel a múltkoriban. Nincs valami csoda csicsa beállítás az UEFI/BIOS-ban? Pl. visszahűtjük a szilícumrezsót, vagy akkumulátort töltünk?
Veszettül idegesítő tud lenni a ledes sziporka szívem csillámpó kavalkád (nemhiába gyűlölöm a gamer RGB bizbaszokat) és a venti zúgás.
Vagy pedig a win10 mégsem áll le teljesen, mert valami szar még mindig infót akar küldeni neten keresztül a szerverének. Az UEFI csodákra IS lehet képes...

jokeph: szereltem már gépet a szomszéd "Náncsi néninek" 1 littyó törkölypálinkával a kezem ügyében. A Win is felkúszott. Csak egér nem volt. (Mert a PS/2 egér portba is billentyűt dugtam. 2000-es évek eleje.) ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#46143) stackone


stackone
csendes tag

Hello!

Adódott egy olyan probléma minden előzmény nélkül (tegnap este még kíválóan működött), hogy a processzorom órajele 800mhz és 5ghz között ugrál a semmitől bekapcsolás után rögtön, 2% loadon és a hőmérséklete 90C környékén süldögél.
Hűtőt csekkoltam minden oké, AIO vízhűtés van rajta és eddig az IDLE állapotban ugyan 4700mhz-en ketyegett, de 40C fokon. Bios visszaállítva defaultra (És a legfrissebb van rajta). Energiaséma visszaállítva alapértelmezettre (Kiegyensúlyozott), de próbáltam energia takarékoson is. Több restartot nyomtam már, táp ki/be stb. Tegnap volt egy windows frissítés amit eltávolítottam hátha az volt a baki, de nem. Még mindig fenn áll a probléma.

Alaplap: Gigabyte Z370 HD3P
Proci: i9-9900kf (+COOLERMASTER MasterLiquid ML240L)
RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz Kit (Ez kétszer tehát 32 gb össz.)
Táp: FSP Hydro GE 650W
VGA: Gigabyte 2070 Super

Várom az ötleteket, kétségbe vagyok esve. A procit pár hónapja vettem újonnan, a lap meg kb 2 éves.

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#46144) juliensorel válasza stackone (#46143) üzenetére


juliensorel
senior tag

Biztosan jól működik az az aio pumpa? Ez így első blikkre igenis hűtés problémának tűnik, ha 90 fokon ketyeg a cpu.

(#46145) Submarine válasza palfitom (#46140) üzenetére


Submarine
senior tag

Hello!
Valami/bármi LINUX - LIVE módban is ugyanígy reagál?
BIOS-t próbálgasd upgrade-downgrade.
Ha nem kóser, akkor mehet vissza, gari.

(#46146) KROK640 válasza Submarine (#46135) üzenetére


KROK640
veterán

Pont ezt akartam mondani, hogy régebbi Xboxok is csinálták, és szerintem ez inkább hasznos, mint káros.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46147) stackone válasza juliensorel (#46144) üzenetére


stackone
csendes tag

A későbbiek során már csak a venti pörgött maxon, de a pumpa működését nem éreztem a csöveken, szóval sanszos, hogy hűtőpara. Ki fogom próbálni egy léghűtéssel a napokban. :)

Az én lelkiismeretem tiszta, mondom, kipucoltam.

(#46148) juliensorel válasza stackone (#46147) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ezek a pumpák így szoktak meghalni, egyik napról a másikra sajnos. Nekem is volt hasonló, csak nálam vga volt hűtve egy aio-val, az még garis volt és érdekes módon meg tudták javítani, nem pedig cserélték.
Amúgy mivel monitorozod az adatokat, vagy ha más nem biosban mit ír a pumpára?

[ Szerkesztve ]

(#46149) -FreaK- válasza juliensorel (#46148) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
Adott a profilom alatt lévő konfig, röviden: Giga X570 Pro, 5600x, 1080Ti, Corsair MP500 1T ssd.
A nyáron kezdődött, úgy emlékszem, hogy a Win11 felrakása után, de egész a közelmúltig, csak ritkán jött elő, most viszont már nagyon gyakran, kb használhatatlan a gépem.
Ez a tünet:
Korábban csak játékok alatt, de most már egy Win update vagy netezés Közben is zöld halál, lefagy a gép. Ez még a kisebbik baj, mert utána egyszerűen nem indul. Vagy nem látja az ssd-t a bios se, vagy ha látja, akkor sem indul el rajta a rendszer. Egy idő után már majdnem elindul a Win, de lefagy. Olyan van még néha sok próbálkozás után, hogy egy full kék hátteret kapok, de semmi egyéb, restart kell.
Másnapra szokott jó lenni (este/éjjel gépezem, ha ez elojott akkor onnantól már nem tudok).

Nekem ez hőmérséklet problémának tűnik, mert változik, nem mindig ugyan addig jut, illetve másnap, hidegen indítva jó (amíg le nem fagy újra).
De fura mert most csak neteztem, meg Win update volt, semmi nem terhelte meg a rendszert.

A monitorozo szoftverek amíg működnek nem mutatnak problémát, semmi érdekeset. Esemény napló szintén semmi.

Ma újra pasztáztam az ssd-t, mert arra gyanakodtam, de most Windows Update közben (restart után) megint fagyott. A bios már nem is látja az ssd-t.

Mikor felraktam a Win11-et, volt egy mbr to gpt konvertálás, arra gyanakszom még, ezért holnap ha sikerül lementenem róla az adatokat, törlök minden partíciót és újra rakok egy Win10-et.
Viszont a szoftveres probléma ellen szól, hogy már a bios nem látja az ssd-t. Bios-t is frissítettem, nem történt változás.
Egyéb ötletem nincs.

Másnak?

Szerk. : most kb 15 perc aramtalanitas után elkezdett tölteni a win, majd zold halál megint: unmountable boot volume.
Startup repair be szokott jönni ilyenkor néha, de semmit nem tud kezdeni vele.
Sikerült lekapnom teloval:

[ Szerkesztve ]

(#46150) palfitom válasza jokeph (#46141) üzenetére


palfitom
félisten

Még nem próbáltam (nincs kedvem szétszedni, meg gondoltam, hátha van valami egyszerű(bb) megoldás), de valszeg az fog következni.

#46142 u299975
Nem látok ilyesmit, meg elég sokáig nem áll le, szóval már annyi idő alatt visszahűlt volna.
Azt is megpróbálom kizárni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.