Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) -FreaK- válasza Top cat (#46900) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, én is kerestem, hivatalos oldalakon sehol nincs a támogatottak között, aztán meg a felhasználóknál még is megy. Most már csak azt remélem hogy az 5600x-el megy majd nemsoká, elvileg már kéne neki.

Kicsit megbántam, hogy végül nem a drága (de pont olyan amilyen nekem kéne) MSI X570s Unify-x-et vettem, az ment volna elsőre és nem vesztegetek el két délutánt hibakereséssel.

(#46902) -FreaK- válasza Top cat (#46900) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát, ez nem nyert. Ugyan azt produkálja, mint bios frissítés előtt. Nem kap jelet a monitor.

A 3200G-vel kapott. Mindent átszerelve az előző alaplapomba, megy minden elsőre.

Már nincs több ötletem.

Illetve most gondolkodom, hogy van ennél a lapnál a PCIe sávok kiosztása, illetve melyik foglalatba lehet rakni mit?

Van egy m2 ssd (PCIe 3.0) rögtön a VGA fölött, az asszem a cpu-ból kapja, meg van a sata1-ben egy hdd.

[ Szerkesztve ]

(#46903) -FreaK- válasza -FreaK- (#46902) üzenetére


-FreaK-
veterán

Átraktam az ssd-t a másik foglalatba, nem változott semmi. Feladom.

(#46904) konci79 válasza -FreaK- (#46901) üzenetére


konci79
őstag

Asrock B550-es lapok hivatalosan is támogatják a Zen+t ( csaxólok).

(#46905) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ma reggel másodjára játszotta el a gépem a következőt:
Netezés közben egyszercsak elmegy a kép majd kiírjam, hogy nincs HDMI jel, a venti pörög mint az állat, hangosan, semmire nem reagál, fekete képenyő és csak kikapcsolás segít. Mitől lehet ez?
Tavaly vettem szinte minden alkatrészt a vga kivételével.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#46906) Top cat válasza -FreaK- (#46902) üzenetére


Top cat
őstag

Ha a VGA led fehéren világít, akkor a videokártyával van valami gond.

Nézd meg alaposan, nincs e valami kosz a foglalatban.

Kipróbálhatnád még azt, hogy a gépházból kiszeded és úgy rakod össze. Lehet, hogy véletlenül bent maradt egy-két távtartó és összezár valamit.

(#46907) jokeph válasza Top cat (#46906) üzenetére


jokeph
nagyúr

Alapesetben igen, de lehet az oka a bugos/hibás BIOS és még a CPU is (esetünkben az első 2 x16-os slotra az adja a pci-e sávokat, ha nem tud kommunikálni a VGA-val, az is jelentkezhet VGA hibaként). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46908) RVR400 válasza -FreaK- (#46902) üzenetére


RVR400
veterán

Amikor a G-s procivel indítod, akkor benne van a dedikált VGA? Az eszközkezelőben látszik úgy a kártya? Vagy próbáltad a G-s procivel a dedikált VGA-t beállítani alapértelmezettnek?

(#46909) -FreaK- válasza Top cat (#46906) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, csak a másik lapban meg gond nélkül megy.

Ez egyébként nekem is eszembe jutott, és az egyik pin-nél volt egy valami kosz, talán egy darabka szilikon paszta, ezt tűvel óvatosan kipiszkáltam, utána átnéztem alaposan az összeset és mást nem találtam. Viszont utána is pont ugyan azt produkálta (a VGA csatija tiszta volt).

Viszont az utolsó próbánál valami gurult az alaplapon, megtaláltam, a PCIe foglalat végén lévő kis biztosító fül volt az, amit le kell nyomni amikor kiveszed a VGA-t. Nem láttam rajta törést, simán visszament a helyére, de még nem láttam ilyet hogy ez ki tud esni.

Viszont akkor felmerül, hogy tuti jól van a helyén a VGA? Tényleg az lesz, hogy megnézem kiszedve is a lapot.

#46908 RVR400
Nem, amikor az benne volt, akkor nem volt ott a dVGA, csak az alaplapi kimenetre volt kötve.

[ Szerkesztve ]

(#46910) Top cat válasza jokeph (#46907) üzenetére


Top cat
őstag

A 3200G-vel felfrissítette a BIOS-t. Ha azzal ment, feltételezem nincs vele gond.

Azt írta másik alaplapon minden ment, szóval a proci hiba is kizárva.

(#46911) orgadam


orgadam
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek az alábbiakkal kapcsolatban.
Adott egy MSI Z490 Gaming Plus alaplap, hozzá egy Intel 11700K processzor és két darab Viper Steel 3200 MHz 16-16 GB DDR4 ram.

Sajnos olyan jellegű gondom van, hogy a BIOS-ban az OC settings gondot okoz nekem és nem tudom belőni azt az állapotot, amikor stabilan működik a rendszer és nem fagy.
5 Windows telepítés után vagyok túl, sokszor kiírta a rendszer, hogy Clock Watchdog Timeout és újraindult. Utána már be se kapcsolt, kellett nekik egy Clear CMOS. Később a Windows belassult és fagyott, többször már hibaüzenetet se hagyott, hanem simán lefagyott.

Sok WIN telepítés után sikerült olyan állapotba hoznom a rendszert és gépet, hogy minden driver és szoftver feletepítve, stabilan működik a rendszer. Kizártam annak lehetőségét, hogy mondjuk egy SSD vagy Windows/egyéb szoftver problémája okozza a fagyásokat.
Nekem egyértelmű, hogy az OC-nél lesz valami, de ebben egyelőre bizonytalan vagyok, miket állítsak be, hogy működjön.

Alaplap: MSI Z490 Gaming Plus
Processzor: Intel 11700K
RAM: 2x16 GB DDR4 Viper Steel

Alapból a BIOS-ban 3.6GHz-n megy a rendszer, turbo nélkül.
Alapból csak 2666 MHz-en mennek a RAM-ok, ezt se értem miért.

Ha bekapcsolom a turbo fokozatot a CPU-nál, akkor 4.7 GHz-re ugrik, de a CPU Voltage alapból 1.400, amit pirosan érzékel a rendszer. (ez így most mit jelent?)
Aztán ha leviszem a Voltage értékeket, akkor nem tudom pontosan mire kellene, mert volt többször, hogy kiírta a Windows a Clock Watchdog Timeout problémákat...

A RAM-nál nem állítok Voltage értékeket, amikor felviszem 3200 MHz-re, itt miket kellene pontosan? Kell egyáltalán? Miért nem alapból annyit érézkel a rendszer, amennyin futnak a RAM-ok?

BIOS update megtörtént már az MSI oldalán elérhető legfrisebb verzióra. (BIOS update után egyébként a Windows nem indult, inaccessible boot device probléma miatt, ment a Win re-install)

Abban kérnék valakitől segítséget, ha leírná nekem, a BIOS-ban a fenti konfiggal miket kellene pontosan beállítanom ahhoz, hogy OC-val stabilan menjen a rendszer?

Köszi!

Az élet nem egy habos torta.

(#46912) codec válasza Nerazim (#46905) üzenetére


codec
senior tag

Driver összeomlik valami hiba miatt, jellemzően kártyaprobléma. Hőmérsékletek rendben? Régebbi driverrel is csinálta. Kártya kivesz, pinek tisztítása, esetleg tápkábel ellenőrzése.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46913) KROK640 válasza -FreaK- (#46896) üzenetére


KROK640
veterán

Fölösleges lett volna összetörni a lapot. Ugyanis akkor sem garanciába se se másként (pl eladás) nem tudtad volna lepasszolni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46914) KROK640 válasza Nerazim (#46905) üzenetére


KROK640
veterán

Ha a driver csere nem segít, akkor egy másik táppal is megnézném.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46915) cibiri válasza tserrof77 (#46881) üzenetére


cibiri
csendes tag

Sikerult koszonom!! :R

(#46916) cibiri válasza -FreaK- (#46909) üzenetére


cibiri
csendes tag

Szia ha display portal probalsz bootolni azt nem fogja engedni. Hdmin kap jelet a monitor?

(#46917) jokeph válasza cibiri (#46916) üzenetére


jokeph
nagyúr

?!? :F
Ezt fejtsd ki, mert nem értem. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46918) -FreaK- válasza KROK640 (#46913) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem is lett volna cél :) amúgy csak hirtelen felindulásból mondtam, mert már nagyon mérges voltam.

#46916 cibiri
És a másik, X570-es alaplapomon meg engedi?
DP-vel van rákötve a monitor, de ez mindegy kéne legyen, amelyik kimenetbe van kábel dugva, arra küld képet.

(#46919) Top cat válasza -FreaK- (#46918) üzenetére


Top cat
őstag

Házon kívül összerakva sem indul el?

(#46920) -FreaK- válasza Top cat (#46919) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem, kipróbáltam azt is tegnap éjjel. direkt úgy csináltam, hogy a VGA front lapja le is tudjon lógni az alaplap előtt, körbe néztem, helyén volt rendesen a kártya.

De a kolléga elültette a bogarat a fülembe, kerítek egy hdmi kábelt és kipróbálom azzal is.. tényleg olyan mintha csak egy beállítás lenne valahol másra állítva.

[ Szerkesztve ]

(#46921) Top cat válasza -FreaK- (#46920) üzenetére


Top cat
őstag

Az könnyen lehet, hogy UEFI beállítás miatt nincs a DP-n post screen.

Ezt eddig nem írtad, hogy DP-vel próbálod.

(#46922) jokeph válasza Top cat (#46921) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kíváncsi leszek rá.
DP-vel használok 3 gépet is, sosem volt velük gond (UEFI BIOS mindegyik, Intel HD630, nVidia GTX 1070 és Radeon HD6850, RX 550/460/480 és R9 380 VGA-kkal). :U
DP és HDMI egyszerre használatakor (2 monitor) a radeonok mindkettőre adnak boot-kor is már képet (BIOS alatt is), az nVidia csak a DP-vel kötöttre boot/BIOS alatt, HDMI csak a WIN-el együtt jelenik meg, Intel-nél nem néztem.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46923) -FreaK- válasza jokeph (#46922) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, nekem sem volt még ezzel gondom, de nem is kéne legyen.. van egyáltalán beállítás erre az UEFI-ben, hogy melyik kimenetre adjon képet a VGA? Ez amúgy is a VGA-n múlna, nem az alaplapon szerintem.

(#46924) RVR400 válasza -FreaK- (#46923) üzenetére


RVR400
veterán

De még mindig nem tudjuk, hogy a rendszer betöltése után az eszközkezelőben látszik-e egyáltalán a kártya, és akkor tudsz-e vele kezdeni bármit is.

(#46925) -FreaK- válasza RVR400 (#46924) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja most vissza olvastam, értem, hogy miért kérdezed. Amikor a 3200G benne volt, az a sógoromnál volt (egy településsel arrébb), és akkor nem volt ott a dedikált VGA. Persze elvihetném újra a gépet és próbálgatni, de ahhoz újra be kéne építsem ezt a problémás alaplapot (tegnap éjjel 1-re összeraktam újra az előzővel, az legalább megy). Erre meg hétköznap nincs is időm sajna.

Amúgy meg alapból mennie kéne így is..

(#46926) Top cat válasza jokeph (#46922) üzenetére


Top cat
őstag

Lehet, hogy ez lesz a megoldás.

(#46927) --ka válasza Top cat (#46926) üzenetére


--ka
senior tag

"Change boot mode from UEFI to Legacy; or Legacy to UEFI."

...egyebek mellett, az ilyesmik miatt szoktam azt mondani, hogy az informatika nem egzakt tudomány! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46928) Top cat válasza --ka (#46927) üzenetére


Top cat
őstag

Pont mint az időjárás előrejelzés. :DDD

(#46929) -FreaK- válasza Top cat (#46926) üzenetére


-FreaK-
veterán

Na erről nem tudtam, köszi, kipróbálom. Csak az a fura, hogy az X570-es alaplapban meg simán megy, ami meg korábban jelent meg.

#46927 --ka
ez jó :D

[ Szerkesztve ]

(#46930) Top cat válasza -FreaK- (#46929) üzenetére


Top cat
őstag

A firmware update mindig hordoz kockázatot magában, úgyhogy először HDMI kábelt szerezz.

(#46931) jokeph válasza Top cat (#46926) üzenetére


jokeph
nagyúr

Lehetséges.
így viszont sejtem, hogy nálam miért nem problémás egyik használt eset sem. Mindenki DP 1.2-es, VGA-k és monitorok egyaránt - még a 11 éves HD6850-esen is 1.2-es a DP port.
Azt nem tudom, menniyt számít, de nálam minden használt lap és OS legacy boot-al közlekedik. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46932) -FreaK- válasza Top cat (#46930) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom, de meg volt 2perc alatt gond nélkül. Vissza van szerelve a gép az előző alaplapra, tehát a kábel kipróbálásához át kellett volna szerelni, ha azzal megy akkor jó, de ha nem, akkor visszaszerelni a másik lapra, frissíteni a vga fw-t, vissza szerelni az új lapba.

1 átszereléshez sem volt már energiám este 11kor, inkább pihiztem, majd ma! :)

(#46933) Tyler Durden válasza -FreaK- (#46932) üzenetére

3 napja szívok ezzel én is, annyi differencia, hogy az alaplap egy Mortar Max B450M. 5600X-et raknék bele, de biosflash után nekem se ad képet a monitort. DP-n van nekem is rákötve a monitort, de életben nem gondoltam volna, hogy ez gond lehet. Kiv leszek nálad megoldódik e, én úgy kiégtem, hogy hétvégéig nem nyúlok hozzá, mert már ott tartottam, hogy doboz gyufa + kanna benzin és felgyújtom az egészet.. :(((

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46934) -FreaK- válasza Tyler Durden (#46933) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ismerős érzés... most nekem sem volt időm/energiám átépíteni megint, majd talán holnap vagy pénteken, aztán jelentkezem. Addig próbálj meg szerezni egy hdmi kábelt, hátha tényleg az a baj, az az egyik lehetőség.

(#46935) --ka válasza Tyler Durden (#46933) üzenetére


--ka
senior tag

Bocs', hogy beleszólok, nem követtem a történéseket, de az UEFI/CSM beállítások a lapon rendben vannak? Úgy értem megegyeznek a telepített OS ilyen paramétereivel. Nekem akkor volt ilyen gondom, amikor BIOS/MBT Windows-hoz BIOS frissítés után az alapértelmezett beállítások mind UEFI/GPT-re állítódtak be.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46936) Tyler Durden válasza -FreaK- (#46934) üzenetére

Nahh nekem nem megy HDMI-n se, másik vidikarival is próbáltam, szerintem megkotlott az alaplap.

--ka: köszi a helpet, igen azon már túl vagyok, sajnos úgy néz ki, hogy a lapnak van kakukk, legalábbis nekem itt megállt a tudományom. Proci melegszik, de képet HDMI-n sem ad, másik kártyával sem..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46937) jokeph válasza Tyler Durden (#46936) üzenetére


jokeph
nagyúr

:F
BIOS_Flashback-el sem megy a dolog ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46938) --ka válasza Tyler Durden (#46936) üzenetére


--ka
senior tag

Uh, szomorú a helyzet. :((

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46939) Tyler Durden válasza jokeph (#46937) üzenetére

Nem, túrtam még a netet, de semmi olyat nem találok ami még reményt adhatna. Alaplapot leszek kénytelen venni, ha összeraktam /szerintem ez már csak hétvége magassága/, akkor jelentkezem.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46940) Top cat válasza Tyler Durden (#46939) üzenetére


Top cat
őstag

Nem részletezted, hogy ez egy működő konfig volt, vagy új és a proci miatt kellett a frissítés.

(#46941) Tyler Durden válasza Top cat (#46940) üzenetére

Működő konfig volt 2600x-ről lett váltva 5600x-re.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46942) Top cat válasza Tyler Durden (#46941) üzenetére


Top cat
őstag

És akkor most hogy állsz pontosan? Felfrissítetted erre 7B89v2E és az 5600X el nem megy?

A Debug LED mit jelez?

(#46943) Tyler Durden válasza Top cat (#46942) üzenetére

Utolsó 3 bios verziót raktam fel /onnantól van 5000-es támogatás/ egyikkel se ment. Nálam pirosan világít a debug led. Nincs kép, semeddig nem jutok el.
Bármi 5let van meghallgatom, igazából veszteni valóm nincs (:

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46944) Top cat válasza Tyler Durden (#46943) üzenetére


Top cat
őstag

Az 5600X, ha B2 Stepping-es, csak a legújabb BIOS-al megy.

Melyik Debug LED piros?

Ha a 2600x-et visszateszed, akkor sem működik?

(#46945) Tyler Durden válasza Top cat (#46944) üzenetére

Melózom, este megint próbálkozom. Megnézem a ledet, CPU cserét próbáltam de semmi. Amúgy flashelésnél maradhatnak a vga cpu ram vagy legjobb ha csak a táp van az alaplapra dugva?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46946) Top cat válasza Tyler Durden (#46945) üzenetére


Top cat
őstag

Elvileg mindegy, de én kipróbálnám úgy is, hogy csak a tápcsatlakozók vannak bedugva.

A videokártya tápcsatlakozó rá volt rakva. Triviális dolog, de ha az ember ideges könnyen elnézi. :)

(#46947) Tyler Durden válasza Top cat (#46946) üzenetére

Nahh most kiszereltem mindent a házból és csak tápcsatival rádugva sikerült a bios flash. Viszont a kérdésem, hogy ilyenkor power button nélkül el tudom indítani az alaplapot?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46948) --ka válasza Tyler Durden (#46947) üzenetére


--ka
senior tag

Igen.
Csavarhúzóval zárod a megfelelő két pin-t egy pillanatra. Nem lesz baja.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46949) Tyler Durden válasza --ka (#46948) üzenetére

Köszi. Nahh hát érdekes vga hibát jelez a lap, pedig 2 kártyával is ki lett már próbálva.. Illetve bios flash előtt hibátlanul ment benne a vidikari. Innentől tényleg kb másik alaplapban kell megnézem, hogy mit produkál a gép, ezzel nem jutok előrébb.

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#46950) Top cat válasza Tyler Durden (#46949) üzenetére


Top cat
őstag

Melyik proci, melyik BIOS?

A videokártya tápcsatlakozó rá van rakva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.