Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) olivera88 válasza olivera88 (#46647) üzenetére


olivera88
veterán

Vissza raktam régi tápot. Éss azzal elindul a gép és be is bootol Windows .Hát ez érdekes :U Mondjuk az is érdekes h egyből Windows boolt be grub rendszer betöltő helyett. Bár ahogy nézem Hd sentinel szerint nem lett baja a hdd k nek

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46652) tothjani81 válasza tothjani81 (#46650) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ja azt elfelejtettem, hogy ha külső ssd re vagy hdd re másolok rendszerint 10-14 % nál belassul a másol de nagyon. Tegnap ssd nél egy 20 gigás filmre kiírta kezdetben hogy 4 perc magy 14 % nál megállt és 58 órát írt

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46654) tothjani81 válasza tothjani81 (#46652) üzenetére


tothjani81
senior tag

Találtam egy hibátnem kicsit nagyot :Y Na az egyik hdd Hitachi 7200 rmp az halott. Hd sentinel ezt dobja rá

Ez okozhatja a leírt hibákat?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46655) jokeph válasza olivera88 (#46647) üzenetére


jokeph
nagyúr

Még az sem 100%-ban jelenti azt, hogy a táp tökéletes, csak annyit jelent hogy elindul, ettől még terhelésen (a teszter nem csinál terhelést) kevés lehet. :U

#46649adamzmg: úgy értem, hogy adott helyre berakva az 1 modul ramot indul, és ugyanígy a másik modul ramoddal is indul ha egyedül van ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46656) Top cat válasza tothjani81 (#46654) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt komolyan kérdezed? :D

Ha van valami fontos rajta, mentsd azonnal.

(#46657) olivera88 válasza jokeph (#46655) üzenetére


olivera88
veterán

És most mi tévő legyek? Ahogy irtam először ment, az ütés után jött ez a probléma.
Létezhet h ilyen kis ütéstől mghibásodott
V esetleg probáljak BIOS resetet? Bár nem hinném h segít

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46658) tothjani81 válasza Top cat (#46656) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ezt vágom meg is tettem. De a leírt gondokat okozhatja ez a hibás hdd?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46659) Top cat válasza tothjani81 (#46658) üzenetére


Top cat
őstag

Persze.

De próbáld ki úgy, hogy kikötöd a hibás vinyót és megnézed így is lassú e.

(#46660) tothjani81 válasza Top cat (#46659) üzenetére


tothjani81
senior tag

Kivettem a vinyót, eddig rendebe szerencsére.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46661) spider23


spider23
aktív tag

Üdv! Kellene egy kis segítség. Van egy Asus PRIME B560M-K alaplap és egy zalman m3 plus ház amiben van 3 elöl és 1 hátul venti ami ledes. Ezek az alaplapra vannak csatlakoztatva és a ház tetején van egy gomb amivel ki be kapcsolhatók, csökkenthető a fordulatok vagy a ledeket is ki lehet vele kapcsolni.
Egy ideje azt csinálja hogy bekapcsolás után automatikusan kikapcsolja a ledet és leállítja a 4 ventit majd mikor-mennyi idő után bekapcsolja majd egy idő után (5 másodperc, 1 perc stb) megint ki. Nagyon zavaró és közben a ledeket is fel le kapcsolgatja. Ha kézzel kapcsolom akkor is egy-két pillanat után magát kezdi kapcsolgatni ki majd be. Van hogy megy 1 percig is majd kezdi előröl.
Ha viszont a gyerek valami olyan játékkal játszik ami erőigényesebb akkor nem kapcsolja ki a ventit meg a ledeket sem. Mi lehet a probléma? Mit lehet vele kezdeni? Az alaplap firmware a legújabb, biost is nézegettem, de ott csak a processzor ventijét lehet állítani a ház ventijét nem.

(#46662) olivera88 válasza olivera88 (#46657) üzenetére


olivera88
veterán

Ki lett próbálva az új táp egy másik géppel. És azzal működik.
Igaz GPU nélkül, de nem hinném h ez lényeges, és hdd nélkül. Csak egy SSD volt rajta.
Ez érdekes eléggé. Nem sokára próbálom újra az én gépemmel. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz :U

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46663) olivera88 válasza olivera88 (#46662) üzenetére


olivera88
veterán

Na most megpróbáltam megint az én gépemben. Most se akar indulni vele a gép. Hát ez hihetetlen. :( :W
Ki érti ezt már? Egyik gépbe jó , másokban nem

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46664) d@minator válasza olivera88 (#46663) üzenetére


d@minator
addikt

Ha így csinálsz elindul a táp? [link]
A moduláris részbe tövig be vannak dugva a kábelek?

[ Szerkesztve ]

(#46665) szupi92


szupi92
tag

Sziasztok,
Hatalmas nagy segítségre lenne szükségem.
Kitakarítottam a gépemet, cseréltem a pasztát is.
Összerakás után elindul a gép, de az USB-s portok nem kapnak áramot se elölrőlm, se hátul. Lehet nagyobb a baj, mert a monitor képet sem tölti be gép, csak villog a jelre várva. Próbáltam egy ps2-es billentyűzetet is, egy pillanatra felvillan és az sem működik.

Minden ventilátor megy gond nélkül, olyan mintha menne a gép gond nélkül.
Asus m5a97 r2. 0
Fx 8320
Fsp raider 550w

Mi leeht a baj?
A szétszerelés előtt ment a gép gond nélkül.

Köszönöm.

Üdv. Bence

[ Szerkesztve ]

(#46666) RVR400 válasza szupi92 (#46665) üzenetére


RVR400
veterán

Szia!

Nem segítség, de pont ilyen lapot küldtem vissza gariban be nem indulós hiba miatt, hiába próbáltam ki több procival, több memóriával, több vga-val több gépben is, asztalon összerakva is. Visszaküldtem, majd lejezték, hogy semmi baj, és amikor visszakaptam ,akkor visszapattintva az eredeti konfiggal, valóban működött.

Próbáld meg asztalon összerakva a cuccot, hátha csak valami testelési hiba van.

(#46667) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok,

valaki találkozott már olyan jelenséggel, hogy van egy Toshiba C660-as laptop (tudom nem mai darab) ami azt csinálja, hogy bekapcsolod minden szuper, de ha kikapcsolod, majd vissza szeretnéd kapcsolni, csak annyit csinál, hogy pörgeti a ventillátort, de nem történik semmi. Ilyenkor annyit lehet tenni, hogy kiveszem az akkut vagy lehúzom a töltőt és power gomb 10mp-ig nyomása után akku be, vagy töltő és már megy is. Vagy úgy szokott még működni a dolog, hogy kikapcsolom, majd ha kell mondjuk másnap a gép, akkor már szintén indul szépen. Mi okozhatja ezt a jelenséget szerintetek?

(#46668) szupi92 válasza RVR400 (#46666) üzenetére


szupi92
tag

Köszönöm szépen.
Sikerült helyrerakni.
Mindent ki-bedúgtam,így most már gond nélkül elindult.

Köszönöm.

Üdv. Bence

(#46669) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok,

Van valakinek ötlete a következő hibával kapcsolatban?

Egy korábban használt gép elrakásra került (szétszedve), upgrade miatt. Most újra összeraktam. A korábban működő konfig, ha most bekapcsolom, látszólag elindul, de mégsem. A ventik felpörögnek, úgy is maradnak. Kivéve a VGA-jét. Az csak felpörren, aztán leáll és a monitor nem kap jelet. Gigabyte GTX 1050 2GB OC Edition
Húzva sosem volt a konfig, a táp 400W-os Corsair, Athlon X4 880K procival és 4x4GB RAM. Egy 120GB-os üres SSD és két 3,5" vinyó 80 és 160 GB, bár ez utóbbiak lehet már nem is működnek, nem tudom.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#46670) #12516608 válasza Cancer (#46669) üzenetére


#12516608
törölt tag

Az alaplap az mi? Lehet hogy az döglött meg, de alaplapi elem is lehet hunyó (CR2032). A két apró HDD-t meg ne kösd be!
(Elég lesz őket egy stabilan működő gépben levizsgálni.)
A táp is köhöghet.

Sosem volt sok szufla abban az FM2(+) -os Kaveri/Godavari prociban.
A VGA-d többet ér most, mint a többi összes alkatrészed.

(#46671) olivera88 válasza d@minator (#46664) üzenetére


olivera88
veterán

Nem próbáltam ezt még. De ez ugyanaz elvileg mint a dobozban mellékelt Psu tester nem?
Igen amrddig lehet be van nyomva

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#46672) Cancer válasza #12516608 (#46670) üzenetére


Cancer
senior tag

Köszi, megpróbálom. Hát ja, amikor vettem az intel még "ellenség" volt, az AMD meg FM2+ fronton nyomult. Amúgy AsRock FM2A88X Extreme 4+, az is rendben van.
Az egész nem több 4-5 évesnél, de hátha a BIOS reset/elemcsere segít. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#46673) Abydos93


Abydos93
csendes tag

Sziasztok!


A gépemet CAD/CAM-re (Fusion 360/Inventor), illetve játékokra használom( Forza H5, Cp2077, Witcher 3). Viszont pár napja használhatatlan.

Random crash-el terhelés alatt cirka 1-5 perc után. Ha csak böngésző fut, nincs probléma.
Az érdekes az, hogy a képernyő színe véletlenszerű mindig, ha crashel.
Illetve crash után újraindítást követően ritkán az alaplapi DEBUG led a Videokártyánál világít és nem indul el. De ez ritka.

FurMarkot futtattam több, mint fél órán kersztül a VGA-t tesztelve hibamentsen.

Alkatrészeket a procin kívül már átmozgattam, újrainstalláltam.


A gépem így néz ki.:
- MSI B365 PRO-VDH
- Intel Core I5 9400F (Arctic Freezer 7x)
- MSI Radeon RX570 8gb OC
- G.Skill Ripjaws V 4x4Gb DDR4 3200mhz
- Corsair CX550M

(#46674) tbillHUN


tbillHUN
tag

Sziasztok.

Mai napon a következő történt velem:

Indítom a Modern Warfare-t írja,hogy van Update rányomok a játék frissül és indul.
Játék közben elmegy a kép (no signal).
Gépet a bekapcsoló gombbal leállítom.
Bekapcsolom és a következőket tapasztalom:
Ház ventilátorok forognak, a VGA ventilátora forog és továbbra sincs jel.
Érdekesség ,hogy az egerem vesz fel áramot a billentyűzetem (Roccat VULCAN 122) nem egyik USB portból sem.
A billentyűzet feleségem laptopján tesztelve ott működik.
Amiket próbáltam:

- VGA-ba HDMI, illetve DVI porto keresztül
- Monitort teszteltem feleségem laptopján (hibátlan)
- Mind két PCI-E portba beleraktam a kártyát.

Konfig:
ASROCK B450 Steel Legend
Ryzen 5 3500X @3700
Asus 2080 Super Dual EVO (kicsit alul feszelve)
Corsair RM750X
TEAM GROUP 32GB T-Force Night Hawk RGB DDR4
Az alaplapi elemet kivettem éjszakára hátha segít.

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#46675) KROK640


KROK640
veterán

Van egy érdekes hiba amibe beleszaladtam :
Adott ez a gép :
GIGABYTE GA-970A-DS3P (rev. 1.0)
Athlon X4 640 (3GHZ) nincs húzva
3×2GB RAM DDR3
GeForce 750 Ti 2GB
256GB SSD
550W HKC táp

Ebben a gépben (a korábbi memória sorrendet feljegyezve) kicseréltem 3×4GB RAMra. Ekkor indulás után pörögnek a ventik, de sajnos nem történik semmi, a monitoron nincs jel. :(
Cserélgettem a memóriákat, nem történt semmi. Visszaraktam a régi memóriákat, akkor is ugyanez. Kipróbáltam másik VGAval (HD6850), akkor is ugyanaz.
Egy módon el tudtam indítani : Az 1-es slotban azzal a memóriával ami ott volt eredetileg, elindul, tehát 2GB RAMmal, és hibátlanul megy. De ha több 2GB-os modult rakok bele vagy a 3×4-et akármilyen sorrendben, akkor nem hajlandó elindulni.
Eddig ment 3×2GB RAMmmal most meg miért nem?
A cél 12GB RAMra bővítés lett volna, nem 6GB-ról 2-re nerfelés :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46676) szabeska


szabeska
addikt

Üdv!

Alaplapot cseréltem a gépemben, számtalanszor csináltam már, minden kábelt többször ellenőriztem, aztán tegnap este a székemből felkelve hozzáértem a gépházhoz, a szék miatti feltöltődéstől pattanó hang kíséretében a ház meg is "rázott", a kép elment (!), csak restart segített. Hol kezdjem a keresgélést?

:R

F1

(#46677) Grave_444 válasza szabeska (#46676) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha helyreállt azóta szerintem sehol.

(#46678) --ka válasza szabeska (#46676) üzenetére


--ka
senior tag

Ha működik, akkor sehol - by Grave444.
Ha nem kapcsol be, akkor: áramtalanítás (230V-os tápkábel kihúzása a tápból), majd próbáld bekapcsolni (nem fog menni értelemszerűen, de kisül a "felesleg"), majd várakozás 1-2 percig, utána csatlakoztatni a tápkábelt és indítani, mintha nem történt volna semmi. Ha indul, akkor valószínűleg rendben lesz minden. Ha ekkor sem indul, akkor sok minden lehet... :(

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46679) szabeska válasza Grave_444 (#46677) üzenetére


szabeska
addikt

:R Majd kiderül a hétvége folyamán, azért ellenőrzöm a kábeleket az alaplap mögött. Azóta gond nélkül megy egyébként.

[ Szerkesztve ]

F1

(#46680) #12516608 válasza KROK640 (#46675) üzenetére


#12516608
törölt tag

GIGABYTE GA-970A-DS3P (rev. 1.0) --- 7-8 éves lehet legalább, inkább 10, elfáradt már, még ha működik is Ez sem egy acélos darab, max FX-6300at lehet rábízni.. 970A-UD3 rev. 3.0 lapom is a 7. évének a végén adta meg magát
Athlon II X4 640 (3GHZ) nincs húzva ---- (mert nem is lehet) nem acélos az IMC-je, az 1333MHz-s ramokat kedveli. PÁRBAN! Alaplapi kézikönyvet tanulmányozd át a mem. konfig résznél.
3×2GB RAM DDR3 --- Na ezt azonnal el kell felejteni. 2x2, 2x4, 2x8 vagy 4x2, 4x4!
GeForce 750 Ti 2GB --- Ha ad képet, akkor használni kell. A HD6850 is 10 éves jószág már minimum.
256GB SSD --- OK. Típus?
550W HKC táp --- Na ezt cserélném azonnal.

Az Athlon proci IMC-je is lehet gyanús, ram kontatkt hibák a foglalatban, össze nem illő mem modulok változatos zagyvalékban, a HKC táp is adhatott bárminek egy baromi nagy maflást. Mintha az egyik mem channel szarna megindulni.

--- Az alkatrészek pontos típusaival azért te is bőven adós tudsz maradni, biztos vagy a Zoltán vagy a Tivadar megzavart erősen. (Na de nem zavarosítom össze a tocsikokat.)

[ Szerkesztve ]

(#46681) #12516608 válasza szabeska (#46679) üzenetére


#12516608
törölt tag

Elektrosztatikus kisülés volt. Gyapjú vagy műszálas pulóverben, gumitalpú cipőben az ember 10.000 Voltra is fel tud töltődni. Esetedben a szgép ház és a táp földelése szépen elvezette a nagyját. Különben lap, proci, VGA és ami még van simán megpusztult volna.

Használd egészséggel továbbra is.

(#46682) Top cat válasza #12516608 (#46681) üzenetére


Top cat
őstag

Nem olyan könnyű ESD-vel kinyírni a gépet.

(#46683) #12516608 válasza Top cat (#46682) üzenetére


#12516608
törölt tag

Villanypásztor?
Még a Mindig TV Extrát is megcseszi, pláne a Bakony délnyugati végénél a tapolcai medencében.
Mondjuk ott a sok hegy és a reflexiók is bejátszanak. Meg az elektromos húsdaráló, az árnyékolatlan elektromos berendezések, a leszakadt faágak a 20kV-os távvezetéken, valamint a vízforraló, porszívó és a 2 éves LG mosógép...

(#46684) Top cat válasza #12516608 (#46683) üzenetére


Top cat
őstag

Viszonylag ritkán veszi az ember körbe villanypásztorral a PC-jét.

De miért nem mindjárt Tesla-tekerccsel cseszteted? :DDD

(#46685) #12516608 válasza Top cat (#46684) üzenetére


#12516608
törölt tag

Azért, mert olyanom nincs. Muter Marutijából meg nem merem kiszerelni a gyújtótrafót. Az öcsém észrevenné. :K :DDD

(#46686) szabeska válasza #12516608 (#46681) üzenetére


szabeska
addikt

Csak az ijesztett meg, hogy utana nem volt kep, s csak ujrainditas utan tert vissza :B

[ Szerkesztve ]

F1

(#46687) TechRobot


TechRobot
aktív tag

Sziasztok.
Adott az alábbi konfig:
12900KF
Z690 Hero
Strix 3080Ti
a többi mindegy is.

Szóval megérkezett az új memó G.Skill Trident Z5 RGB 6000Mhz CL36 (F5-6000U3636E16GX2-TZ5RK) ebből 2 kit is jött.

Nem lesz nehéz kitalálni a mi a baj.. Nem indul vele a gép. :D
XMP I és XMP II beállításával sem akar elindulni. Jelenleg csak 2x16gb modult raktam a1b1-be de van még két modul ha sikerült felkelteni valahogy. (BIOS a lehető legfrissebb) Gyártónál memory support list-en szerepel. Qpost nem áll meg így newm tudom melyik a hiba, de mintha restartolgatna a gép. Visszatéve a kingston memót nyilván újra megy a gép.
Kérdés mit kell/lehet állítani a biosban h életre keljen?

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46688) palfitom válasza TechRobot (#46687) üzenetére


palfitom
félisten

Elolvastad a manuált, hogy mely slotok az elsődlegesen ajánlottak?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46689) tbillHUN


tbillHUN
tag

Szerintetek lehet VGA hiba?
Speakert- csatlakoztattam a lapra AMI Bios 1 hosszú 2 rövid.

(#46690) TechRobot válasza palfitom (#46688) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Igen de 4 modullal sem indul. Közben annyi történt, hogy A2 B2-be rakva elindul XMPvel is.
De amint bekerül mellé még memó A1 B1be nem indul. Illetve azt vettem még észre, hogy míg kínlódik vele a gép nagyon melegszik a cpu is.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46691) palfitom válasza TechRobot (#46690) üzenetére


palfitom
félisten

Hát persze, hiszen az A2B2 az elsődleges. :U
Természetes az is, hogy négy modullal szenved a rendszer, 2 modul az ideális. feszültségemelést javaslok az XMP mellé!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46692) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Mi okozza azt a problémát, hogy ha újraindítom a PC-t, akkor csak pörögnek a ventik, de nem történik semmi. Ki kell kapcsoljam és csak úgy tudom életre kelteni.

Mióta havernál járt a gépem, ezt csinálja.

Bios a legfrissebb, az SSD amin van a windows, az van beállítva elsődlegesnek.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46693) TechRobot válasza palfitom (#46691) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Hmm eddig sosem volt gondom semmilyen konfiggal 4 modullal, 10+éve hajtok 4 modullal és évente 2 szer veszek új gépet is.. sosem találkoztam ilyennel hogy 4el kínlódik és feszt kéne emelni. Fura.Mennyire lehet érdemes emelni?

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46694) TechRobot válasza palfitom (#46691) üzenetére


TechRobot
aktív tag

update kicsit emelgettem a feszen de továbbra sem indul 4 modullal. Illetve bios látzja h 4 van benne írja h 64gb és a modulok külön külön jók. Szóval elég sanszos h valami beállítás baja lehet...

Ha valakinek van valami építő jellegű ötlete szívesen fogadom.
:R

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46695) jokeph válasza TechRobot (#46694) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mennyi feszt ad neki az XMP betöltése ?
Gyártói oldalon 1,3 Voltot láttam, ha ennyit, akkor mennyit nyomtál neki plusszban ?
Az RGB is eszik valamennyit, lehet hogy számít. :U

1,35-re feltolnám, ha nem ennyin van.
Vagy amit érdemes volna még, bekérdezni az Alder lake topikba, hátha a CPU IMC kap keveset 4 modul ram XMP-vel való hajtásához.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46696) TechRobot válasza jokeph (#46695) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Elsőre 1,35 másodjára 1,44 de nem segített
:R

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#46697) palfitom válasza TechRobot (#46693) üzenetére


palfitom
félisten

Háát, el kellene fogadnod, hogy változik a világ, és ami pár éve még rendben volt, az most nem úgy van. (A lelkes amatőrök mellett a nagyon tapasztalt rókák követik el a legtöbb hibát, mert rutinból építkeznek/szerelnek.)
A2-B2 az elsődleges (már jó pár éve) és 4 modul szenvedős DDR5-nél mindenképp, DDR4 esetén (AM4, LGA1200, LGA1700) pedig elég sokszor.

#46694
Hagyd a 4 modult, küldd vissza őket, sokkal könnyebb lesz az életed kettővel!

#46696
SA és IO feszekkel még játszhatsz.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46698) szabeska


szabeska
addikt

Van meg egy gondom az uj Tuf b550 alaplappal (bar az elozo b450 is produkatla az utobbi idoben), kb 3 percig tart egy leallitas vagy egy ujrainditas. A hibernalast kikapcsoltam parancssorbol, mit tehetek meg? Ha minden programot bezarok elotte (torrent etc.), akkor is ez tortenik, bar elotte az sem volt gond ha tobb dolog meg volt nyitva es nem zartam be semmit manualisan. Windows 11 van a gepen, 2 honapos friss rendszer, a kulcs eredeti + F-Secure IS :R

F1

(#46699) #12516608 válasza szabeska (#46698) üzenetére


#12516608
törölt tag

Erre annyit, hogy a Win11 még rohadtul nem kiforrott oprencer,
Ott a Win11 ütemezőjének van sok dolga, mire mindent szabályosan le tud állítani. Nem kiforrott még eléggé.
Alaplapi tool-okkal és egyéb csodaszarokkal is simán összeakadhat. :K

(#46700) TechRobot válasza palfitom (#46697) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Alder lake csopiban írták, hogy 4 modul felejtős xmpvel ddr5nél az csak egyszerűen nem működik ez a ddr5 sajátossága. Tökre meglepő amúgy. A2B2 dologba meg azért csodálkozok mert naponta tesztelek lapokat (nem ddr5öst) és random rakom bele a slotba a memókat és eddig ezt nem sikerült megfigyelnem talán 1 esetleg 2 lapnál az elmúlt fél évben volt ilyen.. meg a z690el most..
Persze nyilván belátom h változik nincs ezzel gond én is rutinból építettem. :D
Amúgy nem küldöm vissza a másik 2 modult mert olyan áron vettem h még bontotan is simán +ba jövök ki, mert nagykerből van.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.