Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) szarkadavid válasza --ka (#46750) üzenetére


szarkadavid
újonc

Egy másik gépből kivett SSD-vel is próbáltam, azon Windows 10 volt.

(#46752) Top cat válasza Marver (#46741) üzenetére


Top cat
őstag

Ha az volt akkor könnyen visszajöhet. Szkenneld át a gépet, például ezzel.

(#46753) hunaqua


hunaqua
addikt

Köszönöm,megpucolom első körben!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46754) RVR400 válasza Submarine (#46748) üzenetére


RVR400
veterán

Csak az oxidációra meg pont kevés a féktisztító, inkább a mechanikai tisztítás a lényeg, ezért kell a fülpiszka.

(#46755) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki. Nem kapcsol be a gépem. Táphibára gyanakszom. Tegnap hibátlanul ment este kikapcsoltam ma bekapcsoláskor kb 3 mp után 1 csippanás ahogy szokott majd egyből leállt a gép és hiába kapcsolom semmi. Ha kihúzom a tápkábelt majd vissza annyit csinál hogy a bekapcsológomb 1x felvillan és annyi de nem kapcsol be.

Előre is köszi a segítséget

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46756) Tézé81


Tézé81
tag

Sziasztok!

A gép bekapcsológombjának megnyomását követően 3-4 perccel indul csak el a gépem (addig semmi reakció). Táphibára gyanakszom, de a minap LAN patin azonnal indult (bár ott pl. csak egy monitor volt rácsatlakoztatva a videokártyára (1050TI)). 5 éves a táp. Cseréljek tápot, vagy a villamoshálózatomban lehet valami hiba? Köszi!

(#46757) codec válasza tothjani81 (#46755) üzenetére


codec
senior tag

Jól gondolod, táphiba, szerintem ne is erőltessed vele, csere egy másikra és jó lesz. Ha sokat kínzod a lapod is bánhatja.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46758) tothjani81 válasza codec (#46757) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46759) SunMount3r válasza codec (#46757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor lehet, hogy nálam is tényleg a táp a gond? Amikor a VGA szállt el anno, már nem emlékszem pontosan, hogy a ventik felpörögtek e legalább bekapcsoláskor. Mert most nem pörögnek fel. Nem tudom hogyan oldjam meg ezt tesztalkatrész nélkül. Csak annyit tehetek, hogy megpróbálom legjobban megtippelni melyik alkatrész lehet a ludas és veszek egyet a HA-ról bele. Aztán vagy bejön, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#46760) tlala


tlala
addikt

Ma reggeltől nem indul, nincs kép, kérlek segítsetek.
Gigabyte Z97-D3H alaplap, Intel proci, csak beépített VGA, 16GB RAM, 3 HDD és egy SSD.
Alaplapi fények, Seasonic táp feszültségei rendben (szabad kábeleken mértem csak a 3,3/5/12 voltokat), táp+proci venti megy, de a monitor csak standby jelzőfénnyel villog, boot/BIOS kép már nem jelenik meg.
Kábelek ellenőrzése, BIOS kisütés, memóriák ki/be, HDD-k nélküli indítási kísérlet, portalanítás mind megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#46761) tlala válasza tlala (#46760) üzenetére


tlala
addikt

Kimaradt: monitor csere/próba és BIOS elem csere is megvolt.
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#46762) codec válasza SunMount3r (#46759) üzenetére


codec
senior tag

Igen, nagy az esély rá, amúgy nekem az a véleményem, hogy "legalább" egy tartalék tápegység azért legyen otthon, nagyon sok hiba egyből kizárható vele. Nem kell a legdrágább seasonic, de mégse vargáné és társa legyen, szóval jó ha van valami.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46763) SunMount3r válasza codec (#46762) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Na jó, de ehhez a régi géphez honnan szerezhetnék már ilyen tápot?

(#46764) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, mert kitépem már a hajam és sos dolgoznom kéne a gépemen, viszont valamiért elkezdett kékhalálokat dobogatni. Így néz ki a konfig:
i7 11700k
msi mpgz490 gaming carbon wifi
palit rtx3080
kingston fury 32gb
Kingston 120gb SSD
Samsung 256gb SSD (Ezen van a windows)
Samsung 2tb m.2 ssd
WD Green 6tb HDD
Kb 4 hónapja üzemel a konfig, eleinte sokat kékhalálozott, majd az megoldódott amikor az XMP profilt meg a boostot kikapcsoltam a biosban. Nem történt semmi azóta, üzemelt rendesen játék és munka közben is. Ma viszont mikor abbahagytam a játékot, állt a gép és mikor visszaültem kékhalál. Blue screen view ezeket írja:
machine check exception
driver_irql_not_less_or
és szinte mindig a "ntoskrnl.exe+4b5e79".
Ami nagyon furcsa, az a merevelemez elrendezése és amit nem is értek.
Kihúztam a 120gb-os kingstont, ami egy régi ssd, ezen volt az előző windows. Valamiért amikor bekapcsolom választanom kell a régi és az új windows között annak ellenére, hogy ez az SSD le lett formázva. Szóval kihúztam ezt a régi ssd-t amin nincs semmi és nem bootol be a gép. Azt írja m.2 genie error press f1 for setup. És ezzel visszadob a biosba. Ha a boot menübe megyek ott nem is látom a 256-os SSD-t, amin a windows van. Ha visszadugom ezt az ssd-t akkor beindul a gép. Ha kiszedem a 2tb-os m.2 ssd-t szintén nem indul.
Feldob egy windowsos boot felületet, amiben azt írja, hogy Recovery, Your PC/Device needs to be repaired.
Error code: 0xc000000e
Innen sehova nem mozdul csak bios menübe.

A biosban ez az m.2 optane genie be van kapcsolva és az AHCI/RAID menüpont valamiért RAIDen van. Persze ha ezt átállítom, akkor sem indul.
Ha bárkinek lenne ötletem nagyon megköszönném. Nagyon frusztráló, hogy a semmiből megint ezzel küzdök 2-3 hónap hibátlan működés után :W :W :W

(#46765) d@minator válasza rappit4 (#46764) üzenetére


d@minator
addikt

- Válassza le az összes meghajtót, kivéve ezt a Windows 10 rendszerben.
- A „SETTINGS \ Advanced \ Integrated Peripheral” részben engedélyezze az „M2.Genie” lehetőséget, és ellenőrizze, hogy a „SATA Mode” beállítása „RAID/Optane Mode”.
- Indítsa el a Windows-t, majd nyissa meg a CMD -t rendszergazdaként . A CMD ablakban írja be:
bcdedit /set {current} safeboot minimal
- Indítsa újra, és lépjen be a BIOS Setupba. A „SETTINGS \ Advanced \ Integrated Peripheral” részben kapcsolja ki az „M2.Genie” elemet, és ellenőrizze, hogy a „SATA mód” „AHCI mód”-ra van állítva.
- Indítsa újra, hogy a Windows csökkentett módba induljon, és automatikusan betöltse az AHCI illesztőprogramot.
- Nyissa meg a CMD-t rendszergazdaként. A CMD ablakba írja be:
bcdedit /deletevalue {current} safeboot
- Most csatlakoztassa az összes meghajtót, és indítsa el a Windowst.

" választanom kell a régi és az új windows között annak ellenére, hogy ez az SSD le lett formázva" - Úgy nem is fog eltűnni, én az EASEUS partition master-t használom de biztosan van más ingyenes progi is erre a célra. Azzal tudod törölni mind a négy partíciót.

(#46766) rappit4 válasza d@minator (#46765) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi!
Eddig most eljutottam, amit leírtál. Az m2.genie ki és a raid mode át lett rakva AHCI-ra. Most próbálom átrakni az MBR-t a régi SSD-ről. Akkor azt mondod elég, ha teljesen lenullázom a régit?
Egyébként így is lefagyott és kékhalálozott, hogy az m.2 és a raid ki van kapcsolva de én a régi ssd-re gyanakszom, de azért nem fűzök hozzá sok reményt, hogy megoldja a problémát. :(

(Még annyi, hogy safe modeban nem halt meg)

[ Szerkesztve ]

(#46767) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy napi első indításnál a gép nem bootol be, bejön az alaplap bios gyártója és kiírja, hogy please backup your data and replace your hard disk. itt betudok lépni a boot menübe, viszont ott nem látom az első számú SSD-met amin a rendszer van, hanem csak a másodikat. Ha rányomok, hogy azon bootoljon be (ezen nincs is rendszer, csak játékok, szóval nem értem) gondolkozik picit és bejön a windows. Felraktam a hd sentinelt gyorsan, és azt írja az ssd-re hogy 0% a kondíciója:
Meghibásodás várható - Attribútum: 231 SSD Life Left
Azonnali merevlemez csere szükséges.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Na most lehetséges az, hogy egyik napról a másikra mindenféle előjel nélkül elkezdjen meghalni az ssd-m? Illetve az hogy lehet, hogy a boot menüben nem is a rendszer ssd-jéről bootol (vagy valamiért mégis...), mégis betölt a rendszer? És a legfontosabb kérdés, vegyek új ssd-t? Előre is köszönöm a választ!

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#46768) codec válasza SunMount3r (#46763) üzenetére


codec
senior tag

Bármelyik mostani atx táp jó hozzá, max kicsit overkill, de jó. Pl ez is:
[link]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46769) rappit4 válasza rappit4 (#46766) üzenetére


rappit4
őstag

Sikerült a BCD-t is átraknom az új SSD-re, így most már végre bebootol a régi ssd nélkül.
Ezzel a kóddal sikerült CMD-ben:
bcdboot C:\windows /s C:
Az AOMEI Partition assistant egyébként azt írta a régi SSD-re, hogy azonnal cseréljem mert 20%os az élettartama. Remélhetőleg ez megoldja a problémát, most izgatottán várok... :U

(#46770) rappit4 válasza rappit4 (#46769) üzenetére


rappit4
őstag

És sajnos kékhalál :( :( :(
Kiszedtem most pluszban az M.2 SSD-t és így sem tud még bebootolni a gép. Pedig ezen az M.2-n soha nem volt windows. Segítsetek mit lehet ilyenkor csinálni? A boot menüben nincs semmi, ha kiszedem az M.2-t

(#46771) rappit4 válasza rappit4 (#46770) üzenetére


rappit4
őstag

Hülye voltam, az m.2-n van a windows, ami egy 256-os samsung és egy 2.5" szintés Samsung ami 2tb-os ezért nyilván nem volt windows amikor az m2-t kiszedtem :D Viszont félsiker, hogy mióta kihúztam a 2tb-os 3 hónapos Samsung SSD-t azóta nem dobott kéket. Folyamatosan fut azóta a prime95, meg előtte ment kb 10 percet a furmark is.
Kérdés viszont, mit lehet kezdeni a 2 tb-os ssd-vel? Valami driver para lehet? Most így beugrott, hogy a HD sentinel pl fel sem ismerte ezt a lemez, valami összevisszaság volt a ott a neve helyett.

(#46772) tlala válasza tlala (#46760) üzenetére


tlala
addikt

Tudnátok nekem is segíteni ebben, hogy merre induljak el? :F

[ Szerkesztve ]

(#46773) Grave_444 válasza tlala (#46772) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Memóriákat vedd ki, fújd ki a foglalatot és a ram lábait töröld át. Utána próbáld ki külön 1-1 modullal. Én azokra gyanakodnék. Ha nem jól érintkezik szokott elindulni a gép, kép nélkül.

(#46774) IntelKiller7 válasza #12516608 (#46726) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Most volt időm ránézni. Kiszedtem mind a 2 fajta ramot. Egyesével végigpróbáltam őket A1-B1 A2-B2 módban, de semmi. Windows betölt, újraindítás, és csak pörög amíg le nem állítom. Nem értem.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46775) rappit4 válasza rappit4 (#46771) üzenetére


rappit4
őstag

Ma egész nap tudtam dolgozni a gépen, most egy fél órája ismét kék halál, ugyan az az ntoskrnl.exe hiba.
Tegnap visszadugtam minden ssd-t és az intel rapid storage technologyt újratelepítettem, így egy napig működött. Most megint ott tart hogy bekapcsolás után 5-10perc és meghal.
Valaki meg tudná nekem nézni, csináltam egy v2 logot, de nem értek hozzá, hogy ebből hogy lehetne kisilabizálni mi a baj:
v2 log

(#46776) SunMount3r válasza SunMount3r (#46759) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És igen, lehet tényleg (csak) a VGA. Ugye, amíg bent volt a gépben, addig se kép, se hang. Most kivettem és bekapcsoláskor már felpörögnek a ventik és hallható, hogy boot-olni szeretne (2 csippanás). Akkor úgy látszik csak egy kompatibilis VGA kell bele valahonnan...

(#46777) rappit4 válasza rappit4 (#46775) üzenetére


rappit4
őstag

Megpróbáltam újratelepíteni a windowst és a windows telepítőben is kékhalált dobott a gép :( :W . Valakinek van bármi ötlete innen hogyan tovább a diagnosztizálásban? :F

(#46778) #12516608 válasza rappit4 (#46775) üzenetére


#12516608
törölt tag

"az intel rapid storage technologyt" --- Na, ezt bzdki a ..csába azonnal. Nagyon sok hibának az a generálója. (Töketlenül van megcsinálva.)

---
"Megpróbáltam újratelepíteni a windowst és a windows telepítőben is kékhalált dobott a gép " --- Hardver hiba, elsődlegesen memória, de lga foglalatnál lehet elhajlott/rosszul érintkező láb is foglalatban. (A Win installer az egyik legjobb hardver tesztelő "tool". ;) :D )

(#46779) d@minator válasza rappit4 (#46775) üzenetére


d@minator
addikt

"intel rapid storage technology" - De miért? :D kellett visszatenni?

(#46780) rappit4 válasza #12516608 (#46778) üzenetére


rappit4
őstag

Én most nagyon arra gyanakszom, hogy a Z490es lap hisztizik a 11. gen proci miatt. Ebből volt probléma mikor megvettem, egy 10 genes procival biost kellett frissíteni, hogy lássa az én procimat. És már az első install után is kékhalálozott néha csak aztán 3 hónapig kussolt.
Próbáltam kivenni a gomb elemet pár percre, meg csak 1 ramot berakni, kicserélni a ram slotokat, mindegyik variációt kipróbáltam. Ja és már a videókártyát is kivettem és úgy teszteltem, de továbbra is kékhalál windows telepítőben.
Ma megyek egy z590es lapért, ha pedig azzal is szar akkor marad a proci.
#46779d@minator:
Legközelebbi installnál akkor ezt kihagyom, legalább ez tanulság. :DDD

(#46781) #12516608 válasza rappit4 (#46780) üzenetére


#12516608
törölt tag

MSI-nél én nem erre gyanakodnék. Max ráfrissítem mégegyszer az aktuális BIOS verziót. Néha előfordul (velem is) hogy gyengébben sikerült a BIOS írás. Magyarázatot nem tud rá senki, de a dupla frissítés után már frankó a dolog. :K

(#46782) rappit4 válasza #12516608 (#46781) üzenetére


rappit4
őstag

Frissítettem a biost a legújabb verzióra. Megpróbáltam egy másik windows telepítőt is most. Ugyanúgy kékhalál.

(#46783) KROK640 válasza rappit4 (#46780) üzenetére


KROK640
veterán

Hm, nekem az volt eleve a fura, hogy M2 van a gépedben, és akkor két régi sima SSD-n lenne a Windows?
Egyébként jah, kb lassan végigjártál minden lehetőséget.
(4XX-es lapba nem raknék 11th gen-t, mert ugye nem hivatalos a támogatása)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46784) rappit4 válasza KROK640 (#46783) üzenetére


rappit4
őstag

Igen azt először rosszul írtam meg magam is elfelejtettem, hogy az m.2 ssd-n van a windows. Most már azt is leformáztam és arra próbálok telepíteni.

(#46785) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok!
Van egy régi konfigom, szeretném megmenteni, ha lehet.
Asus P7Q57M-DO alaplap, i3-540 processzorral.
Bekapcsoláskor csak felpörög a cpu hűtő ventillátora, és nem boootol, nem ad képet sem integrált, sem külön VGA-n. Memóriákat és tápot cseréltem, mindent lehúztam, kikötöttem, biost töröltem, elemet cseréltem.
Alaplap? Processzor? Vagy mi lehet még a baja? Sajnos nincs másik 1156-os konfig kéznél, hogy kicseréljem tesztelni.

(#46786) #12516608 válasza KROK640 (#46783) üzenetére


#12516608
törölt tag

"(4XX-es lapba nem raknék 11th gen-t, mert ugye nem hivatalos a támogatása)" --- Ne gyere már te is a vadbaromságokkal bzmg! Minden kiadott BIOS verzió hivatalos. A 10. genes lapoknak a 11. gen-t támogató BIOSokkal Kuttyyyaaa kötelességük tökéletesen működni. Ha nem, az akkor hardver hiba!!!!

Végig sem olvastad te "Önjelölt Műkedvelő Tanácsadócska" , hogy miről is van igazán szó. :(( :(((

(#46787) #12516608 válasza rappit4 (#46784) üzenetére


#12516608
törölt tag

M2 SSD-t egyedül hagyjad, ha wint akarsz telepíteni frissen. Régi ökölszabály. Az is lehet, hogy valamiért ez hisztizik (SSD). És nem a ram, vagy a proci kontaktjai a foglalatban. Ragaszkodj egyelőre a Win10-hez, a 11 még rohadtul kiforratlan probléma generátor.

(#46788) #12516608 válasza NoNick (#46785) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én már nem erőltetném. Lap halott, proci gyenge. HA-n lehet venni jobb használt félkonfigokat occsóé. :K

(#46789) t.kristof válasza #12516608 (#46787) üzenetére


t.kristof
senior tag

"M2 SSD-t egyedül hagyjad, ha wint akarsz telepíteni frissen. Régi ökölszabály." Ezt kifejetenéd? Pont ma rakom be a második m.2 ssd-t, és rakom újra a gépet. Miért kell kivenni azt amelyikre nem rakom a rendszert?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#46790) #12516608 válasza t.kristof (#46789) üzenetére


#12516608
törölt tag

Mert a win telepítő minden bokorba odahugyozik, amit csak megtalál. Boot részleg az egyiken, rendszer a másikon.
Fater Wartburgja nem indul addig, míg a muterom be nem ül a Trabantjába jelenség... :N

(#46791) rappit4 válasza #12516608 (#46786) üzenetére


rappit4
őstag

Hát megvan az új alaplap, szintén kékhalál win telepítésnél. Ha sima ssdre telepítek akkor is. Mi a következő lépés? :W

(#46792) --ka válasza rappit4 (#46791) üzenetére


--ka
senior tag

Nos, én a következőt csinálnám.
Új alaplap, processzor és 1 db memória - MemTest mindegyik modullal 2 kör (pass) egyesével, XMP-t bekapcsolnám.
VGA-t nem tenném a rendszerbe, csak az IGP-vel, proci ne legyen húzva.
(Nem emlékszem. 32GB Fury? Ugye? 1,2 vagy 4 modul?)
Ha nincs hiba (memória hiba, fagyás), akkor utána párosával (ha több modulod van). Utána mind a néggyel (ha négy).
Ha így sincs hiba, akkor csinálnék egy gyári lemezképből UEFI/GPT telepítőt. ...és telepítenék egy M2 NVME meghajtóra (ha nincs NVME, akkor SATA. Nyilván.) Csak egy meghajtó legyen a gépben. CSM disabled/Fast Boot disabled!
Ha elhasal telepítés közben, akkor lehet gondolkodni. Ha felmegy, akkor jó, mert ezek a komponensek rendben vannak és van egy új GPT/UEFI rendszered.
Mehet bele a VGA - valami egyszerű teszt - pl. GPU-Z.
Ha így ez is OK, egyesével mehetnek a meghajtók bele. UEFI-t (BIOS-t) nem piszkálni!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46793) rappit4 válasza --ka (#46792) üzenetére


rappit4
őstag

Köszi!
Most a memtest lefutott párban 0 errorral, így néz ki a modul 2x16gb kingston hypex fury.
Eddig MBR telepítőt csináltam, megpróbálom GPTvel.
Csak egy meghajtó van a gépben, azt honnan tudom, hogy Sata vagy nvme az m.2 ssd-m?
CSM-et nem találom, ez egy asus rog z590-a alaplap.

(#46794) t.kristof válasza #12516608 (#46790) üzenetére


t.kristof
senior tag

Akkor ezért lehetséges az hogy elindul a gépem az én esetemben? Korábban kérdeztem: "Olyan gondom lenne, hogy a gép nem bootol be, bejön az alaplap bios gyártója és kiírja, hogy please backup your data and replace your hard disk. itt betudok lépni a boot menübe, viszont ott nem látom az első számú SSD-met amin a rendszer van, hanem csak a másodikat. Ha rányomok, hogy azon bootoljon be (ezen nincs is rendszer, csak játékok, szóval nem értem) gondolkozik picit és bejön a windows. ". Itt ugye satan van a rendszer az m.2-n pedig csak játékok, viszont úgy volt a Windows telepítve hogy bent volt az M.2 ssd.

[ Szerkesztve ]

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#46795) rappit4 válasza --ka (#46792) üzenetére


rappit4
őstag

No megvan amiket leírtál.
CSM fast boot disabled. Csak az m.2 ssd van benn semmi más. XMP bekapcsolva. Ugyanúgy, ugyanott kékhalál. Szétszedtem megint, megnézzem a proci érintkezői makulátlanok. Most kíserlet képpen kiszedtem teljesen az m.2 SSD-t és beraktam egy régi 500gbos hdd-t hogy arra felmegy e. Ezzel nem 10%nál hanem 29%nál dobott kékhalált, de a lényeg, hogy bármiféle ssd nélkül is ua. az panasz.

(#46796) jokeph válasza t.kristof (#46794) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sanszosan, igen.
Régi beidegződés nálam is, hogy (Legacy/MBR/CSM telepítésnél legalábbis) hogy telepítés idejére csak a célmaghajtó marad, a többi lehúz teljesen, mert már nem egyszer viccelt meg így az XP/2000/2003/W7.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46797) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A korábbikaból jól értem, hogy a friss Win 11 telepítéskor a Fast Boot-ot Disabled-re kell rakni? :F

(#46798) --ka válasza rappit4 (#46795) üzenetére


--ka
senior tag

Kicsit távol voltam, de itt vagyok. Továbbra is abban a szellemben, hogy én hogyan csinálnám.

"No megvan amiket leírtál."
Közel sem. ;)

Kezdjük az alapoktól.
Alaplap: asus rog z590-a Ez az?
Memória: 2×16 Fury: a DIMM_A2 és DIMM_B2 pozícióban vannak?
CPU: 11700K, ne legyen húzva. Tapintásra nem meleg a borda?
Táp: ? Hová van dugva és 4-es vagy 8-as a CPU táp? A 12_V1 8 pinesbe kellene dugni 8-at, és ha van a tápodon további 4 pin, akkor azt a 12_V2-be.
Setup az asztalon vagy házban van?
Speciális kábel, ami gondot jelenthet?
Egér nem kell, egy mezei bill. lenne a legjobb.
Kijelző mihez csatlakozik és mivel? Legyen az IGP és inkább HDMI.

Futtattál MemTest-et, párban. XMP be volt kapcsolava? Legyen bekapcsolva.
Nem volt hiba. OK, akkor menjünk tovább. Remélem, a legfrissebb MemTest-et használtad, az UEFI módban indul default (az ősrégiek nem).

UEFI/BIOS beállítások

CSM Fast Boot disabled, UEFI enabled, TPM legyen bekapcsolva, a Boot menüből nem kell semmi. SATA/AHCI/RAID semmi nem kell. Hybrid Storage Optane legyen kikapcsolva!
Az XMP maradjon bekapcsolva.

Kellene csinálni egy a Microsoft oldaláról letöltött Windows 10 21H2 image-ből Rufus-szal egy UEFI/GPT telepítő USB-t. (Amíg nem stabil a gép én semmilyen körülmények között nem próbálkoznék Windows 11-gyel.)

Kellene az M2 drive-ok pontos típusa, mert jó lenne NVME (PCI-E) fajtára telepíteni az M2_1 slot-ban, 11. gen procid van - elvileg megy. Az M2_2 és M2_3 az NVME és SATA kompatibilis. Ha egyik M2 drive-od sem NVME, akkor ne rakd az M2_1 slotba! Hybrid Storage Optane legyen kikapcsolva!
Továbbá: When M.2_2 is operating in SATA device, SATA6G_2 will be disabled. When M.2_3 is operating in SATA device, SATA6G_6 will be disabled. Magyarul a 2-es és 3-as M2 port osztozik a SATA portokkal, se driver, de kábel se legyen ezeken, ha bármelyikbe van M2 drive!

Ha ezeket megcsináltad, akkor tényleg csak a proci marad, amit nem tudok elhinni.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46799) --ka válasza SunMount3r (#46797) üzenetére


--ka
senior tag

Igen. Az UEFI (elvben) kötelező a Windows 11-hez. Mivel az UEFI kezel mindent, az biztosítja a boot környezetet és hagyni kell azt betöltődni. A Fast Boot az MBR rendszerek gyorsítására szolgál.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46800) SunMount3r válasza --ka (#46799) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Valahogy akkor nem értem, én a BIOS-ban telepítés előtt mindent UEFI-re raktam, de a Fast Boot opció is bekapcsolva maradt... ? Akkor azt most kapcsoljam ki a BIOS-ban? Lehet ilyet/ajánlott e egy egy full Win 11 telepítés után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.