Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) --ka válasza SunMount3r (#46800) üzenetére


--ka
senior tag

Van probléma? Ha nincs, akkor maradjon. Elvileg nincs rá szükség UEFI esetén. Volt olyan lap, ahol, ha bekapcsolva maradt, akkor UEFI mellett gondom volt a meghajtó kezeléssel, vagy a megjelenítőkkel; nem ment a DVI vagy csak a HDMI működött, vagy semmi, csak a boot drive-ot látta, a többi eszközt nem.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46802) #12516608 válasza t.kristof (#46794) üzenetére


#12516608
törölt tag

Na itt bakker új szar van a ventillátorban. Ez is megér egy külön misét.

(#46803) d@minator válasza rappit4 (#46795) üzenetére


d@minator
addikt

Vettél egy másik deszkát? :Y Ha bármelyik RAM modul önmagában bármelyik slotban XMP-vel is anélkül is nem hoz változást úgy a RAM-ot is ki lehet zárni.
Ami még lehet egy hibás telepítő/pen drive.
Igen próbáld meg GPT-vel.
Sajnos a CPU hiba is járhat ilyen tünetekkel.

(#46804) rappit4 válasza --ka (#46798) üzenetére


rappit4
őstag

Vettem egy procit, ezzel feltelepült a windows. El sem hiszem.... Kövi lépés. Régi lap vissza m.2 ssd vissza és arra fel a windows.

(#46805) --ka válasza rappit4 (#46804) üzenetére


--ka
senior tag

:Y ...találtunk egy hibás procit?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46806) TPimi válasza TPimi (#46514) üzenetére


TPimi
csendes tag

Sziasztok,

kb 1 hónapja írtam le a problémámat. (lásd amire válaszoltam) Igértem, hogy jelentkezek ha van fejlemény.
Mióta írta zökkenőmentesen működött a PC, semmi probléma nem volt vele, de a napokban ismét ugyan azok a tüntek jelentkeztek.
Sikerült találnom egy csipogót. 1-et csipogott. Ennek először nem tulajdonítottam nagy jelentőséget, azt hittem ez normális, de a biztonság kedvéért utána néztem. ASrock lapnál, ha minden igaz, ez RAM hibát jelenthet. Próbáltam cserélgetni a ramokat és úgy fest ez áll a háttérben. Az egyikkel folyamatosan újraindulgat, még a bios-ig se jut el. A másikkal szépen indul.
A hétvégén még kísérletezgetek, de mindenképpen írok ha lesz fejlemény.

(#46807) t.kristof válasza #12516608 (#46802) üzenetére


t.kristof
senior tag

:C ma raktam újra a rendszert az új ssd-vel, viszont most úgy ahogy írtátok, csak az volt a gépben.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#46808) NoNick válasza #12516608 (#46788) üzenetére


NoNick
tag

Nagyi netezős gépét mókoljuk a fiammal, inkább ezen tanulja a szerelgetést, mint a vadiúj 1200-as gépén. :)
Nyilván nem nagy szám ez, holnap talán sikerül tesztelni a procit, utána már könnyű lesz dönteni.

(#46809) rappit4 válasza --ka (#46805) üzenetére


rappit4
őstag

Így van.
És több mint 2 nap szenvedés után így felállt a gép, tudok végre dolgozni. :DDD
Holnap megy vissza a boltba az új alaplap, a proci meg gariztatni. Aztán ha kész a gariban akkor ezt az i5 10700-at meg majd eladom.

Kérdésem ami még ezek után fennmaradt. Szerintetek az alaplaphoz érdemes bármi illesztőprogramot leszedni windowsra? Pl chipset meg hasonló hülyeségek?

(#46810) --ka válasza rappit4 (#46809) üzenetére


--ka
senior tag

Én azért szoktam javasolni az Intel® Driver & Support Assistant-ot, mert ugyan a Windows is próbálkozhat, de általában le van maradva egy-két brossúrával.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46811) rappit4 válasza --ka (#46810) üzenetére


rappit4
őstag

Akkor azt megpróbálom, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#46812) tothjani81 válasza codec (#46757) üzenetére


tothjani81
senior tag

Na megtörtént a táp csere. Ja az volt a baj. Az újjal teszi a dolgát rendesen. Köszi a megerősítést és a segítséget :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#46813) tlala válasza Grave_444 (#46773) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszi, hogy te válaszra méltattál!
Sajna ezek is megvoltak már.
De időközben az történt, hogy addig szereltem, variáltam, nyomkodtam, hogy egyszer csak elindult.
Minden tápkábel csatit, memóriafoglalatot kifújtam sűrített levegővel, amit lehetet IP alkohollal áttöröltem.
De sajna fél nap után kék halál lett.
Lehet, hogy az alaplap kontakthibás valahol? Annak a keresésének hogyan álljak neki?

(#46814) Grave_444 válasza tlala (#46813) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Memtest, prime95 cpu teszt, vga nélkül ha lehet.
Először győződj meg róla, hogy az alaplapon kívül minden működik. Kékhalál hibakód is segíthet elindulni.

(#46815) SzuperBandee


SzuperBandee
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a tutit.
A fiamnak van egy ősrégi gyengécske számítógépe. Athlon 3 proci 4GB ram, valami régi Gforce GPU. Eddig semmi baja nem volt. Tegnap kivettem belőle a DVI átalakítót mert szükségem volt rá. Mikor visszatettem a gépébe, hogy játszhat tovább, a számítógép nem ismeri fel a monitort. Egszerűen nincs jel :(. Próbáltam más monitorral ugynaúgy nincs jel :(. Ezzel mi lett?
Kivettem a grafikus kártyát egy másik (szintén régi gépből) Ati radeon 5800 és átrakta a fiam gépébe. Ott felismerte a monitort viszont a windóz sosem idult el.. Kifagy már a bios alatt az egész :(. Próbáltam Bios beállításokat kapcsolni de egyszerűen nem nyitja meg.. vagy lefagy már ott. Próbáltam CDről bootolni, hogy újra teszem a Windowsot rajta, de miután beolvassa a lemezről a windows fájlokat, megáll.. nem csinál semmit. Majd egy idő után fogja magát és lekapcsol a gép. Utána meg hiába akarom felkapcsolni nem tudom..
Visszatettem a Radeon kártyámat a másik gépbe de most már arra se reagál a monitor (amire eddig igen :( ). Mi a franc lett ezekkel? Zárlatot csinált a GPUban a fiam gépe? Vagy mi baj lehet?
Esetleg valaki találkozott már ilyen problémával? ÖTlet hogy mit próbáljak még meg vagy kuka a gépek?

(#46816) dannyl válasza SzuperBandee (#46815) üzenetére


dannyl
addikt

Lehet a tápja volt gagyi a gyerek gépnek, és vitt mindent magával. De így erre nem nagyon lehet mit mondani látatlanban. Jól értem, hogy a másik gép VGA-ját beletetted, nem volt jó, majd visszaraktad és akkor már az eredeti környezetében sem működött? Mert akkor valószínű a tippem.

(#46817) SzuperBandee válasza dannyl (#46816) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Bekapcsol a gép. Mind a kettő.. Csak nincs kép a monitoron.
Igen. Miután visszatettem a másik gépbe a csere GPU-t már annál sem hozza be a képet a monitorra. Működik a gép is meg a GPU is (legalább is a ventilátor forog rajta) de kép nincs :(. Mielőtt a fiam gépébe tettem volt :(. Meg az ő számítógépe is működött csak miután a DVI csatolót használtam majd visszatettem azután már azzal sem működik a monitor :(. Én még ilyet nem láttam. Egyszerűen nem tudom mi lett ezekkel :(.

(#46818) SunMount3r válasza SzuperBandee (#46817) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a VGA-nak a ventije felpörög, még korán sem jelenti azt, hogy nem hibás, vagy hogy neme halt be teljesen (pl. a GPU).

(#46819) Nagy Patrik


Nagy Patrik
újonc

Sziasztok!
Most raktam össze egy teljesen új gépet és lenne olyan problémám, hogy ha csak böngészek a géppel, akkor teljesen random néha néha leáll és újra indul. Valamikor 5-10 percenként, valamikor 1-2 óra..
Viszont, ha terhelem a gépet, játszok akármivel, akkor nem áll le.

Ezen felül, csak hogy két népszerű játékot említsek, mindkettő full grafikai beállításokkal PUBG és a CSGO
CS:GO-ban kb. 100-200 fps-em van max és az fps ellenére érezni néha mikro laggokat, folyamatosan droppolja az fps-t le nullára. k
PUBG-ben teljesen jó a gép, ott is 150-200 fps meg van, nyilván a két játékot össze nem lehet hasonlítani.
kb. 1 perc mire egy töltő képernyőt látok kattintás után, máshol nem lehet észrevenni, hogy lassú

Az m.2 50-53 fok körül mozog játék közben. Most kapcsoltam be a gépet már 40 fokos, pedig csak a fórumra léptem bele.
Feladat kezelő szerint, 18-20mp a bios indítás átlagban, de az valamikor 30-50mp-ig is elhúzódik, teljesen alap bios beállításokkal vagyok. A gép 1 hetes, kezdetektől produkálja ezt a problémát.

Mainboard: ASUS ROG STRIX Z690-G GAMING
PSU: ASUS ROG STRIX 750W GOLD
GPU: ASUS GeForce GeForce RTX 3060 Ti
CPU: Intel Core i5-12600K
CPU Cooler: ASUS ROG STRIX LC 360 RGB
RAM: Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5 5200MHz
M.2 SSD: Samsung 980 PRO 1TB M.2

Operating System: Win 11 Pro

(#46820) SzuperBandee válasza SunMount3r (#46818) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Nem is állítottam, hogy nem döglött be. Bár érdekes, hogy egyszerre 2 GPU elszállt volna? De lehet. Akkor zárlatos a fiam gépe?

(#46821) Top cat válasza SzuperBandee (#46815) üzenetére


Top cat
őstag

Mi az az Athlon 3, Athlon II X3?

Nincs az alaplapon másik PCI-E foglalat? Vagy esetleg egy régi PCI-os videokártya?

(#46822) SzuperBandee válasza Top cat (#46821) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Igen Athlon II X3. Sorry.
Hát már a második videokártyámnak gatter :) ebben a gépben. Sajnos nincs másik.

(#46823) Top cat válasza SzuperBandee (#46822) üzenetére


Top cat
őstag

Speaker nincs egyik gépben sem?

Másik gépben sincs 2db PCI-Ex16 foglalat?

(#46824) SzuperBandee válasza Top cat (#46823) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

De van.. Most próbáltam ki, hogy átraktam a GPU-kat. Úgysem működik :( Egyik sem :(.

(#46825) Top cat válasza SzuperBandee (#46824) üzenetére


Top cat
őstag

A videokártyán a kiegészítő tápcsatlakozás rajta van?

(#46826) SzuperBandee válasza Top cat (#46825) üzenetére


SzuperBandee
csendes tag

Igen.
Az egyik kártya 6 pines a másik 2x6. Mindkettő bedugva. Rendesen. Többször is megnéztem

(#46827) ColdMan válasza Nagy Patrik (#46819) üzenetére


ColdMan
tag

Windows energiagazdálkodás körül nézelődj.
A használt sémán belül, vidd feljebb a minimális processzorteljesítményt.
Előfordult már a környezetemben is ilyen jellegű hiba, és a fenti beállítás módosítása megoldotta.

(#46828) KROK640 válasza #12516608 (#46786) üzenetére


KROK640
veterán

A 4XX-es lapok a 10th genhez valók. A 11-eshez az 5XX-esek.
Az, hogy a gyártók megpróbálják megoldani, hogy működjenek a 4XX-es lapokban a 11th genes CPU-k, az egy nagyon nagyon dícséretes dolog.
DE! Sehol nem olvastam, hogy az Intel hivatalosan javasolna ilyen összeállítást, vagy akárcsak ajánlaná.
Másik oldalról, ha egy gyártó kiad egy Biost amiben garantálja, hogy annak a CPUnak menni kell, akkor valóban mennie kell... de nem ez lenne az első hiba a világtörténelem során.

És végezetül, ne bosszankodj, mert árt a szépségednek :P

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46829) KROK640 válasza jokeph (#46796) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is így szokott menni a telepítés.
Bár most legutóbb megviccelt, ugyais amikor felkerült a Win10 és bedugtam a meghajtókat, akkor egyik sem látszott. (később persze megoldottam)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46830) KROK640 válasza SzuperBandee (#46815) üzenetére


KROK640
veterán

Szomszédomnál ugyanez volt a probléma és a DVI csati kivétele váltotta ki azt is.
Érdeke, hogy nála is döglöttnek tűntek a VGA-k, de tápcsere után feléledt az egyik.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46831) Nagy Patrik válasza ColdMan (#46827) üzenetére


Nagy Patrik
újonc

Ó én feledékeny... 4 éve az akkori gépemmel pont így jártam.
Köszönöm szépen, egyből lett fps-em!

Viszont a gép leállásra/újra indulás nem hiszem, hogy ez miatt van.

(#46832) lacima


lacima
tag

Sziasztok!
Adott egy Gigabyte Z97MX-Gaming 5 alalap, 32GB memóriával és I7-4790-es procival mely évekig hibátlanul üzemelt, ebbe került egy Gigabyte GTX1650 vga kártya egy nagyobb 600w-os Cooler Master táp társaságában. Gondol egyet és ahogy bejön a Windows 10 kifagy, vagy elsötétül a képernyő és a kikapcsoló gombot 1x megnyomva kikapcsol a gép. A kártya más gépekben tökéletesen működik, a gép kártya nélkül tökéletes. Próbáltam mindegyik pci-e slotban a kártyát nincs befolyással a működésre. Tesztpadon kínoztam egymás mellett futott a Prime95 és a Furmark hibátlanul ment, visszaraktam a házba egy FSP 500W moduláris táppal hibátlanul ment egy napot amig el nem vitte az ügyfél. Nála állítása szerint 1x újraindult és 1x lefagyott a gép, utána elvileg jó volt. Memóriák hibátlanok, kondi baj lenne esetleg?
Laci

(#46833) KROK640 válasza lacima (#46832) üzenetére


KROK640
veterán

Kipróbálnám másik VGAval kezdetnek

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46834) lacima válasza KROK640 (#46833) üzenetére


lacima
tag

Ha olyanja van másik vga-val is dög. Most kifagyott folyamatosan a gtx1650-nel, tettem bele egy 760Ti-t ment a játék simán. Kikapcsoltam betettem a gtx1650-et vissza tökéletesen megy.

(#46835) codec válasza lacima (#46834) üzenetére


codec
senior tag

Esetleg a pinek tisztítása is megérne egy misét!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46836) lacima válasza codec (#46835) üzenetére


lacima
tag

Nem jött be sajnos :( Megy vissza a vga a forgalmazóhoz. Más kártyával jónak tűnik a gép.

(#46837) SunMount3r válasza SunMount3r (#46776) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szóval: A VGA-t kivéve a épből már "felpörög". 2 rövid csippanás, majd pár másodperc után egy harmadik. Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#46838) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Sziasztok nekem nem a gépemmel konkrétan hanem az M2 SSD-vel van gondom . Kingston A400-as 1 terrás ssd és van rá telepítve két játék ami néha nem akar elindúlni , mert időröl -időre sérülnek a fájlok ezért úgy érzékeli a steam vagy az origin mintha nem is lenne telepítve :F Ma is ez volt ,de miután letöltésnél csak leellenőrzi az adott mappát és felülír dolgokat megint elérhetőek a játékok , viszont mostmár telepíteni mást már nem tudok , mert mindenre azt írja , hogy tele van a lemez , pedig van még 500 Gb hely :W Mi lehet a gond ? Az ssd vagy az alaplapi foglalat ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46839) dannyl válasza jozefgucci1 (#46838) üzenetére


dannyl
addikt

Az SSD topic összefoglalójából:
"Kifejezetten nem ajánlott típusok, melyek nem megbízhatóak, vagy nem hozzák a specifikációk szerinti értéket:
Kingston: V100,V200, V300, A400"

Szóval ha nem mai darab, akkor valószínűleg kezd meghalni. Egy HDSentinellel azért ránéznék.

(#46840) KROK640 válasza jozefgucci1 (#46838) üzenetére


KROK640
veterán

Teljesen véletlenül nem Win7 vagy régebbi Win10 van rajta?
nekem a Win7 csinálta ezt az SSDvel.
De az energiabeállításoknak is köze lehet hozzá, mikor energiatakarékosra állítottam a gépet, akkor gyakran csinálta ezt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46841) palfitom válasza jozefgucci1 (#46838) üzenetére


palfitom
félisten

Egyáltalán nem ajánlott ssd, sok probléma van vele.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46842) caveman1


caveman1
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek!
A problémám a következő:
Gépet fejlesztettem, aminek keretében a következő alkatrészeket vettem:
Asus Tuf-Gaming B560M-plus alap
I5-11400f proci
16 gb G-skill 3200 Mhz memória (2x8 gb)
Thermaltake litepower 650w
Be quiet! pure rock 2 procihűtő

A régi gépemből ezek mellé átjött a Sapphire Radeon RX580 8Gb Nitro+ videokártyám, illetve 2 db sata-s ssd, és 2 db sata-s vinyó.
A problémám az hogy amikor indítom a gépet nem jelenik meg a kép a monitoron hanem egy 3 hosszú és 1 rövid pittyenésből álló hibajelzést kapok, és kép nincs. Amit találtam erről a hibajelzésről aszerint valami VGA anomáliát jelent viszont a VGA tuti nem hibás visszaraktam a régi gépbe, kipróbáltam működik. Már mindent kihúztam, visszadugtam, próbáltam 1 rammal, különböző slotokba rakva, de nem jöttem rá a megoldásra.
Esetleg ha valaki már találkozott hasonló hibával vagy van valami tippje hogy mi lehet a baj annak nagyon örülnék ha segítene!

Előre is köszi mindenkinek, köszi ha elolvastad!

(#46843) jozefgucci1 válasza dannyl (#46839) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Letöltöttem a hd sentinelt és kiderült , hogy rosszul tudtam egy WDS100T2B0B van ami szarakodik :DDD Bocsi . Viszont erre nem dob semmilyen hibát 100%-os és a hőfokok is rendben vannak . Az oprendszer eredeti Win10 frissítve és az energiagazdálkodás ki van kapcsolva .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46844) negasonic


negasonic
tag

Sziasztok!
Tanácsot vagy megerősítést szeretnék kérni a következő problémára.

Gép:
Asrock b450M pro4
Ryzen 5 2600
gskill 3200mhz 16gb ram
gtx1070
2db 250es ssd
1db 120as ssd
1db 1T wd
táp: njoy agon 600

Egy hónapja tettem be az 1T WD meghajtót amivel már jelentkeztek érdekes jelenségek. Beszerelés után I/O eszközhibára futottam, particionálni se tudtam, sokadig szét és össze szerelés után végre elindult.

1 hete megint I/O eszközhibára futottam (addig hibátlanul ment). Szétszedtem, megnéztem, kábelt cseréltem, újra dugtam mindent, kábelt cseréltem, és semmi. Lefagyasztotta a gépet, bekapcsolásnál az alaplapi képről (rögtön indulás után a biosba lépési kép) nem volt hajlandó elmozdulni, sokadik restart, ki be dugás után elindult. Ez mellé úgy kattogott a meghajtó mintha felakarna robbani. Utolsó próbálkozásnál felcseréltem a tápkábeljét az egyik ssdvel és a gép probléma nélkül elindult. Már itt kezdtem gyanítani hogy a táp problémás lehet.

Mai napon gameltem vele pár órát, kikapcsoltam, majd rá egy órára bekapcsoltam és megállt az alaplapi képernyőnél pontosan úgy ahogy múlt héten a vinyónál. Egy jó 5 perc után bebootolt, sokadik restartra.

Menet közben nincs gond, több órás gaming sessionok alkalmával sincs baj. Semmi furcsaságot nem tapasztaltok.

Szerintem a tápegység okozza ezt a gondot, a vinyós problémából adódóan. Amúgy is egy garbage a táp, lefogom cserélni, de kíváncsi vagyok, ilyet okozhat-e a tápon kívül más. Akár alaplapi bios out of date, vagy bármi más.

Járt már így valaki?

válaszokat előre is köszönöm.

(#46845) --ka válasza negasonic (#46844) üzenetére


--ka
senior tag

Láttam, a tápos topikban már elláttak jó tanáccsal.
Veszélyes a tápod a hardvereidre! A lehető legkevesebbet használd, amíg meg nem jön az új!
Induláskor nagyobb az áramfelvétel, ez lehet az oka a történteknek. Ha elindul, akkor már más a terhelés jellege.
Szerencséd van, ha nem szórta tele adatkapcsolat hibával vagy bad sectorral a HDD-t az esemény; én meg sem merném nézni a HD Sentinel report-ot vagy a S.M.A.R.T.-ot. Veszélyes!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46846) negasonic válasza --ka (#46845) üzenetére


negasonic
tag

Szia! Igen, már intézkedtem, rendeltem is tápot, amit ajánlottak. A HDD-nek nincs gondja, ellenőríztem.

Köszönöm a jótanácsot, a gép kikapcsolt állapotban várakozik! :)

(#46847) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Van egy FX6300 processzorom, + egy GA-78LMT-USB alaplapom, + egy 450W-os, Delta belsős Chieftec tápom.
A tápon 4 pines cpu tápcsatlakozó van.
Egyszerűen nem mozdul meg a konfig, ha be akarom kapcsolni.
A teljes konfiguráció:
450W táp, más géppel hibátlanul megy
fx6300
2x4Gb RAM DDR3 (ezeket már cseréltem, néztem velük, nélkülük, stb., semmi, más gépben hibátlanul mennek
GTX 750 Ti 2GB VGA (táp nélküli) más gépben egybő indul a ház bekapcsológombjának benyomása után.
500GB 2,5" HDD
Mindent bekötök ahová kell, de nem mukkan a gép. semmi nem pörög fel, se venti, se hdd.
A TV látja a HDMI csatlakozót amin keresztül össze van kötve a géppel ,de jel nincs :(
Elképzelhető, hogy a rendszernek az induláshoz/működéshez nem csak 1db 4 pines cpu csatlakozóra lenne szüksége, hanem 2-re?
Nekem csak egy van :(

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46848) palfitom válasza negasonic (#46846) üzenetére


palfitom
félisten

Jól teszed, az a biztos! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46849) #12516608 válasza Fr@nkieWilde (#46847) üzenetére


#12516608
törölt tag

Az az alaplap egy max 4 magos Athlon AM3 procihoz való. Van ilyen f0schom nekem is Asusban. Olcsó, irodába való, kezelje a Mariska néni lap.
Miért mondja azt, hogy "lófurulya" én nem indulok:
- FX-ekhez csak béta verziós BIOSt taknyoltak. Lehet, hogy ez nincs fenn ---> nem indul.
- Nem elégséges a lap bizonyos TDP-n felül.
- a lap döglött, ahogy van. Egy AM3 Athlon II X2/3/4 procival próbálnám ki. Ezzel kell, hogy induljon, ha nem döglött.

Nem táp és nem VGA probléma.

---- Izé???? :U Abban a korszakodban vagy, hogy építsünk várat szaré-hugyé? 2013-ban csináltam utoljára. Kinőttem belőle. Mint a 2015-ös perforált vakbél műtétből. Lett még 4 műtétem azóta.

(#46850) KROK640 válasza Fr@nkieWilde (#46847) üzenetére


KROK640
veterán

Működött ez a konfiguráció így korábban valaha, vagy most raktad össze?
Egyébként szerintem a lap nem támogatja a procit (már ha nem döglött)
De egy régebbi (pl Athlon X2,3,4) CPUval fel tudid frissíteni a Biost

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.