Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) szabeska válasza #12516608 (#46699) üzenetére


szabeska
addikt

Na jo, de ezt az elso masfel honapban nem csinalta, csak az elmult egy hetben :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#46702) #12516608 válasza szabeska (#46701) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nekem is frissített tegnap a Win10-em. (1 hónapig nem voltam itthon a gépnél. Műtét, orvos, ez+az.)

(#46703) szabeska válasza #12516608 (#46702) üzenetére


szabeska
addikt

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Ez megoldotta, pikk pakk leall/ujraindul :C

F1

(#46704) #12516608 válasza szabeska (#46703) üzenetére


#12516608
törölt tag

Ezt bővebben/szájba rágósabban írd le, lehet hogy másnak is fog segíteni, akivel "tréfálkozik" a Win11.
Nem értek belőle ugyanis egy mukkot sem.

(#46705) szabeska válasza #12516608 (#46704) üzenetére


szabeska
addikt

Parancssor vagy powershell rendszergazdakent, be kell irni ezt, enter, s par perc alatt lefut.

[ Szerkesztve ]

F1

(#46706) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! Ma másodjára kapcsolt ki a gépem, miközben játszottam a Witcher 3-mal, ami abszolút nem megterhelő a gépemnek. Minden leállt, úgy tudtam visszakapcsolni a gépet, hogy áramtalanítottam a gépet és hosszan megnyomtam a bekapcsológombot, majd újra áram alá helyeztem, a gép szépen elindult.

A gépem: Ryzen 9 3900x PBO ON, MSI B450 Tomahawk Max, HyperX 32GB 3600mhz CL18 RAM, Gainward RTX 3070 Phoenix, WD Blue 500GB M.2 SSD, WD Blue 1TB Sata SSD, 1TB WD Black 7200 rpm HDD, Seasonic Focus Plus 650W 80+ Gold tápegység.

Drivert frissítittem 511.22-ra 3 napja, de játszottam Cyberpunk 2077-tel egy jó órát, akkor még nem volt gond.

Ami változás történt 1 év után:

Új monitor: LG 34WK650-W Freesync-es, ezért vettem Display Port kábelt és bekapcsoltam driverből a G-Syncet és működik, ez okozhat ilyen problémát?

Átfutott az agyamon, hogy a B450-es lapom megunta, hogy egy Ryzen 9 3900x van benne, ezért 30 percig stress teszteltem Cinebench-el és a CPU maximum 76 fokos lett átlagosan 4ghz-en ment minden mag, illetve a VRM-ek 71 fokig melegedtek maximum. A videókártya Furmark alatt maximum 69 fokig melegedett.

(#46707) Joker_5x


Joker_5x
tag

Halika!

Egy olyan problémám lenne, hogy minap haverom lehozta a videokariját nézzem meg jó e a gépemben. És azóta a gép olyat csinál, hogy mikor teljesen áramtalanítóm azaz kihúzom az áramcsatit, majd hosszabb idő után vissza dugom azaz kap áramot, be szeretném kapcsolni és nem kapcsol be.. az egér (világitos) világit áramot kap, de valamiért csak "rezeg" a világitás az egeren. (olyan mintha keveset kapna vagy ingadozva kapná) majd 1-2 perc várakozás után meg áll az egér vibrálás és beáll szépen világit majd el is indul megy szépen. Amig folyamatosan áram alatt van semmi probléma , nem kapcsol ki terhelés alatt sem egész napos játék alatt sem, nincs teljesitménybeli csökkenés sem.

Mint írtam feljebb CSAK és kizárólag áramtalanítás után jön elő ez a hiba, ha hibának lehet nevezni?

Szóval a kérdésem ez lenne kezdjek el aggódni? Vagy ez természetes (bár idáig ezt nem csinálta, vagy csak nem emlékszem)

Válaszokat előre is köszi !! :R

Az élet labirintus, de valahogy senki sem keresi belőle a kijáratot.

(#46708) --ka válasza Joker_5x (#46707) üzenetére


--ka
senior tag

Néhány öregedő kondenzátorra tippelnék a tápban elsőre.
Ha ez kizárható, akkor hasonlóan az alaplap (vagy a VGA) lenne gyanús.
...ha táp a ludas, akkor nem kell aggódni, cserélni kell vagy javítani.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46709) blupatrik


blupatrik
csendes tag

Sziasztok

Új alaplap és proci, a biosban lát minden merevlemezt a windowsos nvme ssd-n kívül. Próbáltam másik foglalatba tenni, ott sem ismeri fel, másik ssdt lát ugyanezen foglalatban. A rajta lévő régi win okozhatja a problémát vagy pont most ment tönkre az ssd-m a semmiből?

(#46710) jokeph válasza blupatrik (#46709) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A lap és a CPU ismerete nélkül max. találgatni lehet.Hány darab háttértár van összesen, mi a lap és a CPU ? Valamint dVGA van e a konfigban ? :U

#46711blupatrik: M2 és SATA portok valaminmt a dVGA és az M2-es portok között nem látok ütközést.

Az új lapban "nem menő" M2-s SSD az NVMe vagy SATA verzió ?
Egyik M2-es slotban sem ismeri fel ?

Csak mert mind a 3 db M2-es slotra csak NVMe pci-e SSD támogatást ír a honlap, M2 SATA-t nem említik. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46711) blupatrik válasza jokeph (#46710) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Asus prime b660 plus d4 , 12700. 2db sata hdd 1db sata ssd 2db m2 ssd és egy új m2 ssd. Az egyik regi m2-n van a windows. Most összeraktam a régi lappal és procival, így látja az ssd-t és megy a windows. dVGA nem tudom mi, ha dedikált vga akkor van.

[ Szerkesztve ]

(#46712) blupatrik válasza jokeph (#46710) üzenetére


blupatrik
csendes tag

M2 sata. Akkor ezért nem látja. Jó nagy baki, eddig nem tudtam miért van az egyik ssd-n két oldalt kis izé a középső széles mellett a másikon pedig csak az egyik szélén. Akkor az új lappal kuka ez az ssd vagy van megoldás?

(#46713) jokeph válasza blupatrik (#46712) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha érdemesnek gondolod, pl. egy ilyennel megoldható a dolog.
Természetesen, szabad SATA port kell, mert ahhoz kell kábelezni, csak külön tápszálra nem lesz szükség, azt a pci-e slot adja majd hozzá.

Lehet, ha nem valami komolyabb/1 TB vagy nagyobb meghajtóról van szó, venni egy NVMe-t helyette, a régi gépben meg leklónozni róla a rendszert (ha szempont) pl. Macrium Reflect Free-vel. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46714) --ka válasza blupatrik (#46712) üzenetére


--ka
senior tag

Ez is jó, ha nem akarsz PCI-E csatolót foglalni. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46715) blupatrik válasza jokeph (#46713) üzenetére


blupatrik
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

A házas megoldás jobban tetszik, azt hiszem az lesz.

(#46716) codec válasza Nagynozi (#46706) üzenetére


codec
senior tag

Esetleg egy régebbi vga drivert érdemes lehet kipróbálni.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46717) Nagynozi válasza codec (#46716) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm. Ezt nem próbáltam ki, annyit csináltam eddig, hogy DDU-val lesöpörtem mindent és újraraktam, de az új drivert.

(#46718) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régebbi asztali gépem Gigabyte GA-MA790GP-DS4H alaplappal, Phenom II X4 B50 procival.
Szeretnék rá win 10-et telepíteni, de sajnos USB-ről és DVD-ről nem sikerül. Odáig jutok, hogy megjelenik a win jel, de utána rögtön elugrik a kép és nem csinál semmit.
Win 7-ből rá tudom telepíteni, de utána internal power errort hoz kékhalállal 15 percenként.
Valaki tud rá megoldást? Nem szeretném kidobni. :F

(#46719) #12516608 válasza Cortez863 (#46718) üzenetére


#12516608
törölt tag

Az egy BIOS-ból (szoftveresen) magfeloldott proci. Tehát a gyárilag letiltott magok feloldásra kerültek. X2 vagy jó esetben X3-as Phenom. De az akkori Athlonokkal is meg lehetett ilyen trükköket oldani. Nem mindegyikkel.
A lap az egy 760G csipszettel (igen, itt még volt alaplapi VGA) szerelt silány minőségű cucc.
Azért voltak népszerűek, mert ilyen BIOSba rakott trükkökkel lehetett a jogosan olcsóbb procikat 4 magosítani. Az alaplapi tápellátás ( VRM ) sem volt csodás. Nagy részük csak 90W-os procikat tudott kezelni, a 4 magos Phenomok pedig 125+ Wattot bezabálnak.

Állítsd alapra a BIOS-t! Talán ezután sikerülni fog.
USB boot: nem igazán támogatott. Vagy van, de inkább nincs.

--- Van ilyen (jellegű) Asus lapom, egy Athlon II X4 640-et hajt 2013 óta. Ennyire képesek.

(#46720) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali. Még mindig ezzel a restart utáni nem indul el a Windows, hibával jelentkezem.

Ha Windows-on belül indítok újraindítást, akkor csak fekete kép fogad, és pörögnek a ventik magasabb fordulaton, de nem történik semmi.
Hosszan kell nyomni a kikapcs gombot, majd úgy elindítani újra. Ekkora bejön minden. Elég idegesítő.
Legfrisebb bios van az alaplapon. Próbáltam úgy is, hogy csak az SSD-be a gépre kötve, de semmi.
Indítási portok is jól vannak beállítva.

ASUS Maximus VI Formula
i7 4790K
2 fajta rammal van(haver vett bele még 8GB-ot, de tök más ramokat mint amiket anno én tettem bele.
A régi kit: G.Skill RipjawsX DDR3 CL9 2x4GB
És van még benne Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz HX316C10FBK2/8

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#46721) Submarine válasza IntelKiller7 (#46720) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Esetleg próbáltad két egyforma modullal A1B1-be ahogy a manual is írja a 10. oldalon?
Mindkettővel tehetsz próbát külön-külön.
És csinálhatsz ram tesztet is.

(#46722) #12516608 válasza Submarine (#46721) üzenetére


#12516608
törölt tag

A2-B2...

(#46723) TechRobot válasza #12516608 (#46722) üzenetére


TechRobot
aktív tag

inkább jah :D

Dikk egy százas...

(#46724) Submarine válasza #12516608 (#46722) üzenetére


Submarine
senior tag

Ja bocs, elírtam 26. oldal:

(#46725) #12516608 válasza Submarine (#46724) üzenetére


#12516608
törölt tag

És mégsem írtad el.
Ez egy perverz lap, a kivételek közül való. Ha hihetünk a kézikönyvnek.

(#46726) #12516608 válasza IntelKiller7 (#46720) üzenetére


#12516608
törölt tag

Elakad a POST elején.
Próbáltad már külön-külön csak egy fajta rammal? A1-B1-ben ha hihetünk a kézikönyvnek.
Vagy úgy, hogy az egyik fajta A1-A2-ben, a másik pedig B1-B2-ben lapul.
Vagy vegyesen, de ugyanolyan sorrenddel.

Egyébként mindegyik jófajta ram, öreg gépemben 4db 4GB-os 1600/cl9-es HyperX fut szépen. Alap JEDEC értékekkel simán kell, hogy együtt fussanak.

Vagy valami trükkös vindóz kehe lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46727) demars


demars
addikt

Sziasztok.
Most hoztak egy asztali PC-t, hogy nézzek rá mert nem kapcsol be (semmi sem indul, se ventillátor, se HDD).
Kitakarítottam, porcicákat kiűztem (volt benne rendesen, de láttam már ennél rosszabbat is).
Már évek óta nem foglalkozok ilyesmivel, azért átnéztem a csatikat, teszteltem a bekapcs gombot (multiméterrel), minden rendben volt.
Néhányszor próbáltam indítani és valóban semmi. Egyszer csak elindult, most megy szépen.
Mi lesz a ludas? Tápegység? Ha a gombelem lenne kuka jól gondolom, hogy elindulna, csak a BIOS nem tud betölteni ?
Asus p5g41t-m lx alaplap, Gigabyte tápegység, Asus videokártya ban benne .

Köszönöm a tanácsokat!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46728) #12516608 válasza demars (#46727) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Ha a gombelem lenne kuka jól gondolom, hogy elindulna, csak a BIOS nem tud betölteni ?" --- De, elindul (néhány lapnál meg szarik elindulni), a BIOS is betölt és elkezd óbégatni, hogy a dátum és idő nincs beállítva.

Tápegység erősen gyanús, a lap is régi - LX sosem jelentett jót -> óccsósított modell - VGA is döglődhet.

--- 10+ éves gép, még az LGA775-ös korszakból.

[ Szerkesztve ]

(#46729) demars válasza #12516608 (#46728) üzenetére


demars
addikt

Köszi, én is így értettem, hogy felpörögne a ventillátor.
Most 5-ből 5x indult. Csere tápom nincs (asztali gépem sincs már évek óta).
Bizony nem mai gép, anno új cuccokból raktuk össze (akkor sem értettünk hozzá :DDD ). Ismerősöm már nem játszik rajta, viszont az üzleti dolgai ezen futnak (számlázó program, utalások, számlák, stb), szeretné ha még működne.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46730) #12516608 válasza demars (#46729) üzenetére


#12516608
törölt tag

Megérdemelne egy minőségi új tápot, és az üzleti dolgai egy komplett mentést.
Áprilisban pedig egy új konfigot. Addigra már tisztázódnak az árak.

(#46731) demars válasza #12516608 (#46730) üzenetére


demars
addikt

Milyen tápot ajánlasz?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46732) #12516608 válasza demars (#46731) üzenetére


#12516608
törölt tag

(#46733) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Gondoltam, hogy frissítem a bios-t egy Gigabyte B150-HD3P-n. Eddig soha nem volt frissítve és innen, [link] az F3-as firmware volt rajta gyárilag. Gondoltam, hogy felrakom az F24e-t. Leszedtem, kiírtam külső HDD-re, bebootoltam a gépet biosba, ott F8 és Q-Flash menüben kiválasztottam a frissítőt és vártam a csodát. Ez lefutott, újraindult a gép, BIOS bejön, viszont az eddigi sata SSD-re telepített UEFI-s Arch Linux telepítésem nem indul. A storage boot option control legacy-n volt, ezt átraktam UEFI-re, illetve az Other PCI devices-t is. Nem segített.

Securebootot kerestem, azt a régi bios szürkével írta, hogy ki van kapcsolva, ez már annyit se ír.

USB-ről lazán tudok indítani rendszereket, csak a satával van gondja. Mindkét diszket felismeri, de mintha partíciókat se látna rajtuk. Egyébként mindkét diszk GPT. Eddig ez nem volt neki gond.

Bootnál csak annyi fogad, hogy Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a Key

Mit tudok tenni? :F

Ja és addig resetelgettem a gépet, amíg visszarakott egy darabig a régi biosba (gondolom dual bios a rendszer), de már az se hajlandó bootolni a dolgokat.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46734) Mr Dini válasza Mr Dini (#46733) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A legjobb az egészben, hogy a qflash látja a boot ssd-t, illetve a grub efi mappát, de nem bootolna a világért sem. :F Már a downgradet is próbáltam, ameddig engedte.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46735) KROK640 válasza Mr Dini (#46733) üzenetére


KROK640
veterán

Nulladik dolog : ha jól működik ne akard megjavítani. Ha csak nincs valami nyomós okod a Bios frissítésre, akkor ne csináld sose, ha jól működik.
Egyébként downgradeld vissza F3-ra a Biost. Ha önmagában ez sem segít (csak annyit írtál, hogy régebbire downoltál), akkor elképzelhető, hogy az oprendszer újratelepítésére lesz szükséged.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46736) Mr Dini válasza KROK640 (#46735) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

F3-ra nem enged már downgradelni, F24e-t raktam rá eredetileg, szóval a max talán 22, ameddig engedett elmenni. Végül felfedeztem, hogy sehol nincs secureboot opció látványosan, illetve hiányzik pár setting. Ez azért volt, mert Other OS módban van a bios. Átváltva Windows 10 módra megjelenik a secureboot és minden más, viszont azzal se találja meg az én UEFI-s grubomat.

Szóval hagytam a csudába, frissítettem a legfrissebbre megint (F24e), majd egy live installerrel letúrtam az efis partícióim és felraktam a grubot legacy módban. Így rendesen bootol és a színek is sokkal szebbek valamiért a futó rendszeren, meg a boot is gyorsabb. Szerintem marad így. :B

Csak jó lenne tudni, hogy akkor ez a bios csak windowst ismer uefiben és mást nem?

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#46737) Marver


Marver
újonc

Sziasztok!
Eléggé fura hibába ütköztem:
Ma próbálom bekapcsolni a gépem, semmi, mintha nem lenne áram alatt (tegnap tökéletesen futott).
Lehúztam a gomb kábeleit, próbálom fém tárggyal rövidre zárni a két pint (JST1nél) - semmi.
Táp selftestnél venti pörög, áramot kap.
Bios Flashback gomb után pirosan villog a progress led az alaplapon szóval ő is kap áramot.
Beraktam egy újabb BIOS-os flashelt pendriveot (7D32v11 - 21/12/22 release), Flashback megnyom, erre minden elindul, kap áramot (LEDek, vízhűtés), flashback lefut majd beindul normálisan a gép és végigmegy loginig. Mondom ok, akkor kapcsoljuk ki, hátha minden megjavult.
És megy minden....

Kérdésem: Hogy a fenében tudott elszállni a BIOS a "semmitől"? Örülök hogy nincs semmi baj a géppel, de ez baromira zavar.

MSI Z690 Tomahawk WiFi DDR4
Intel i5 12600K
Gigabyte 2060 Super
Corsair RM750i

(#46738) Top cat válasza Marver (#46737) üzenetére


Top cat
őstag

Remélhetőleg nem ez vagy valamelyik rokona volt. De azért nem ártana egy alapos vizsgálat.

(#46739) ergoGnomik válasza ergoGnomik (#46494) üzenetére


ergoGnomik
tag

Köszi #46497 codec és #46498 Submarine, hogy próbáltatok segíteni! Végül a BIOS vészhelyzeti visszaállítása (BIOS fájl FAT32 pendrive-ra, gyökérbe AMIBOOT.ROM néven, gépbe betol, bootolás Ctrl+Home lenyomva tartásával) segített.

(#46740) hunaqua


hunaqua
addikt

Tronsmart Ara BJ19 mini pc 4gb ram 120gb ssd
Intel Celeron J1900 Processor

Gyakorlatilag sosem használt gép a szekrényben. Jött az ötlet,hogy legyen belőle OMV szerver. Gigabit -es és van rajta usb3 ami tudja fogadni a 3.5 házban lévő HDD-t. A többi a Qbittorrent dolga.

A probléma ott kezdődött,hogy telepítés után nincs vezetékes kapcsolat. Próbáltam Ubuntu és Debian cuccokat is ,semmi. Feladtam ,került rá Win10. Boldogság ,rögtön működik a drót. Viszont itt is csak addig amíg le nem állítom a gépet. Amikor újra bekapcsolom akkor nincs net. Viszont ha kihúzom a konnektorból akár csak 1mp-re akkor utána bármikor kapcsom be (akár 1 hét múlva is) lesz rajta vezetékes kapcsolat stabilan . Viszont normál leállítás és indítás után megint nincs. :F

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46741) Marver válasza Top cat (#46738) üzenetére


Marver
újonc

Bios újrarakás után is visszatérhet esetleg a MoonBounce? Remélem nem azt kaptam pont be, csak egy szimpla túláramot valahogy D:

(#46742) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Adott egy régi gép:
ASUS P5Q SE 2
E5300 Dual Core proci
9800GT VGA

Egyik nap magától kikapcsolt (játék alatt), azóta se kép, se hang. Bekapcsolásra még a ventik sem pörögnek fel, semmi. Én a VGA-ra gyanakszom, mert már volt egyszer (elég régen), hogy túlmelegedés miatt elszállt (egy ugyan ilyen típus), de hát gyanakodni az kevés. Akkor még (épp) be tudtam vizsgáltatni egy számtech boltban (ami persze azóta megszűnt).
Tudom, csak bevizsgálással lehet kideríteni mi a gondja, de épp ez a probléma, hogy ez már egy nagyon régi gép.
Debrecenben tud valaki olyan helyet, ahol még foglalkoznak ilyen régi gépek bevizsgálásával? A Mediatower-t már hívtam, nekik már nincs ilyen régi alkatrészük hozzá. PC-MAX meg azt mondta, hogy már nem foglalkoznak bevizsgálással.
Az SSD-jén eléggé belakott rendszer van, meg sok minden, amit fontos nekem, jó lenne életre kelteni. Mondom, az is lehet, hogy csak a VGA-t kell benne cserélni.

Szóval tud valaki, valamit erre ajánlani?

Köszi!

(#46743) --ka válasza SunMount3r (#46742) üzenetére


--ka
senior tag

"Bekapcsolásra még a ventik sem pörögnek fel, semmi."

Ebből én elsőre a tápegységre gyanakodnék. Nem kap áramot.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46744) SunMount3r válasza --ka (#46743) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom mit számít, de az alaplapon még világít a kis zöld led. Ebből valami?

(#46745) --ka válasza SunMount3r (#46744) üzenetére


--ka
senior tag

Ettől még lehet táp.
...mint ahogy bármi más is. Tényleg öreg a cucc, ezért a tápegység, alaplap és a VGA is gond lehet.
Ha a CPU venti sem forog, akkor én a továbbra is a tápot ellenőrizném le először és utána mennék tovább.
Kiveheted a VGA-t, megnézni, hogy úgy próbál-e bootolni a rendszer. Ha nem, akkor nem (csak) a VGA a gond.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46746) KROK640 válasza SunMount3r (#46742) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem ez így elsőre tápnak tűnik :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46747) RVR400 válasza hunaqua (#46740) üzenetére


RVR400
veterán

Tisztítsd meg a LAN port csatlakozójában az érintkezőket WD40-es fülpiszkálóval.

(#46748) Submarine válasza hunaqua (#46740) üzenetére


Submarine
senior tag

Inkább féktisztítóval, vagy kontakt spray-vel próbálkozz. De lehet a hálólkártyának van baja.
Megpróbálhatod az eszközkezelőből kibányászni a lan típust, és a driverrel lehetne játszani.
Talán a régebbi lesz jó.
Feltéve hogy jót linkeltem.

A WD40 az olajos, abba újra beleragad a kosz. Persze ha nyikorog az UTP, azon segít.
Biciklilánc olajozásra viszont már kevés.

(#46749) szarkadavid


szarkadavid
újonc

Sziasztok, nemrég vásároltam egy GIGABYTE Brix GB-BACE-3160 l-as mini pc-t ami nem bootol. A gép bekapcsol és megáll a Gigabyte logónál, bios-ba be tudok lépni, a csatlakoztatott HDD-t, pendrive-ot felismer viszont nem bootol be (csak fekete kép amikor kiválasztom az adott háttértárat). Próbáltam már windows telepítő pendrive-al, továbbra sem működik. Első körben kimértem az alaplapi CMOS elemet, kicsit alacsony feszültségű volt így kicseréltem, a probléma továbbra is fennál?

Esetleg valakinek van ötlete mi lehet a probléma?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#46750) --ka válasza szarkadavid (#46749) üzenetére


--ka
senior tag

Van telepített OS?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.