Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók!

Ismerősömnek van egy gépe amin SWTOR-on kívül csak a böngészőt használja.

A gép így nézett ki:
Core 2 Duo E7400
4GB DDR3
240GB sata SSD (szeptemberi telepítésű win10)
160GB sata HDD (családi fotók és ilyesmiknek régebbről)
HD5830 1GB
nBase N-Power 600W táp*

* Tudom, nem is táp az csak daráltkeksz maximum, de erre visszatérek még.

Jelenség:
A gép néha elindulás helyett maxon pörgő videókartya ventivel örvendezteti a tulaját, de totál random hogy mikor indul el rendesen és mikor nem.
Feltűnt hogy az alaplapon a PCIe slot nem a legjobb állapotában van, konkrétan lötyögött a gpu benne és már amúgyis is az a C2D nem egy friss hús így cserélve lett az alaplap-proci-ram hármas a következőre:
H81M-K, i5 4460, 8GB DDR3

Elsőre minden szép és jó volt, viszont ma megint eljátszotta a nem akarok elindulni zúgós mutatványt. Majd lekapcsolás után rendesen elindult. Viszont volt hogy játék közben is felzúgott és megfagyott.

Tehát visszatérve a tápra tudom, hogy az nem egy életbiztosítás, viszont az kérdéses hogy nem-e a videókártya ami már nem bírja a melót így nem merem kijelenteni hogy egyiket vagy a masikat kéne vennie, lévén már a hármasfogat cserével meg akartuk oldani a gondot a PCIe slot margóján.

Tehát szerintetek a táp vagy a vidikari ami esélyesebb ilyet előidézni?

Bocsi az estimeséért :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46402) #12516608 válasza regener (#46401) üzenetére


#12516608
törölt tag

Sürgősen táp csere! A VGA-t pedig meg kell igazítani a foglalatában. (Kivesz, újra betesz, precízen csavarral rögzít.) Utána lehet az esetleges VGA hiba után nyomozni.

(#46403) Submarine


Submarine
senior tag

Üdv!
Táp.

(#46404) KROK640 válasza regener (#46401) üzenetére


KROK640
veterán

Elsőre tápot cserélj!
Aztán hőmérsékletek, és HDD ellenőrzés.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46405) SDani12


SDani12
csendes tag

Sziasztok!

Alaplapot és procit újítottam be (ASUS TUF B560M PLUS és i5 11400F). Összeraktam a korábbi RAM-mal (2x8 GB Hyperx Fury 2400 MHz) és GTX 1080 videokártyával, samsung evo 960 M2-es SSD-vel, meg egy EVGA NEX650G táppal a szettet. A problémám, hogy a biosba lépés után lefagy a gép. Még akkor is ha nem csináltam semmit. De nem mindig ugyan annyi idő után. Volt hogy simán beállítottam a boot prioritást az USB-re, hogy win10-et telepítsek (az első próbálkozások alkalmával). Ha sikerült elindítani a telepítést, akkor közben dobott ki különböző kék halál hibákkal.
Bios lát mindent procit, RAM-ot, SSD-t
Most külön-külön tesztelem a RAM-okat az ajánlott slotban. Az egyiknél kb 5 perc után fagyott be a bios, a másiknál már jó ideje megy. (Lehet megvan a probléma?)
Direkt lecsekkoltam a támogatott RAM-okat és az enyém köztük volt (HX424C15FB2/8)
A korábbi gépben ezek a RAM-ok együtt hibátlanul futottak (Asus Prime z270-A és i5 7600K). Van valami ötletetek?

(#46406) #12516608 válasza SDani12 (#46405) üzenetére


#12516608
törölt tag

Megtaláltad a hibát, a hibás ram modult. Ha garis, akkor menjen vissza az egész ram KIT gariba.

Egyébként meg vennék egy 3000-3200/cl16 2x8GB ram KIT-et. G.Skill Aegis-ből.

(#46407) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy barátomnak van egy msi B450M PRO-VHD/amd ryzen 5 2600 six core párosa.

[kép]
2 darab ilyen rammal tökéletesen megy, dual chanelben, az 16gb ram, viszont ha még 2*8at belerak ugyan ilyenből egy ideig működött, utána hírtelen elkezdett fagyni, meg kékhalálozott neki.
Most dualchanelben megy neki.
Nem támogatja a Processzora a quad chanelt?

(#46408) --ka válasza Dave567 (#46407) üzenetére


--ka
senior tag

A lap csak dual channel - négy modullal is.
...és igen, a proci is csak dual.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46409) Dave567 válasza --ka (#46408) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor nem támogatott azért van vele gondja?

(#46410) LemonHorse válasza Dave567 (#46407) üzenetére


LemonHorse
tag

Ha 4 slotot is használ, az úgy is dual channel. Az alaplap nem quad channeles. A ramok egyeznek? AMP profilt használ?

- Maxi

(#46411) LemonHorse válasza Dave567 (#46409) üzenetére


LemonHorse
tag

Próbálja meg frissíteni a BIOS-t, ha még nem a legfrissebb van neki. Esetleg egy CMOS reset is jól jöhet. A ramokat nézze meg, hogy biztos ugyanolyanok-e. A2 B2 slotba az egyik csomag, A1 B1 slotba a másik csomag menjen.

- Maxi

(#46412) #12516608 válasza Dave567 (#46407) üzenetére


#12516608
törölt tag

Van ilyen lapom. 2018 okt. 30.-i beszerzés. A képen látható kb. akkorra jött be M.o.-ra. A ram KIT A2-B2-ben 3200/cl16-ot pörög 1,35V fesszel XMP beállítással.
4 db ram modullal örvendjen, ha esetleg 2933MHz-en megy hiba nélkül. Ha nem, akkor lejjebb kell menni ram frekivel. Akár 2666-ra vagy 2400-ra.

Quad channel csak HEDT (high end desktop) ThreadRipper procival és hozzá való lappal fog menni. Normál Desktop konfignál csak dual channel van memó terén.

BIOS frissítés sem fog segíteni. A lap és a proci ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#46413) Lac122


Lac122
tag

Sziasztok! A napokban kezdtem tapasztalni, hogy a számítógépem fogja magát és jön egy zúgó, búgó hang egy pár másodpercig lefagy a kép, majd újraindul. Ezek alapján behatárolható, mely komponenssel lehet a baj? Memória, esetleg a táp? Válaszotok előre is köszönöm!

(#46414) --ka válasza Dave567 (#46409) üzenetére


--ka
senior tag

Az előttem szólók elmondtak mindent, érdemben már nem tudok mit hozzátenni.
A négy modul megy dual-ban, de lehet, hogy erősen vissza kell venni az órajelet és az időzítéseket. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46415) palfitom válasza Dave567 (#46407) üzenetére


palfitom
félisten

2 vagy 4 modul esetén sem lesz "quad channel", ez dual channel-es platform.
A Ryzen (főleg az első és második generáció) nem szereti a 4 modult, 2 modul a szerencsés melléjük, tehát simán lehet, hogy 4 modullal hibákat dob.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46416) #12516608 válasza Lac122 (#46413) üzenetére


#12516608
törölt tag

Komplett és tökéletes konfig leírás kell!

Hang: trafóhang? Összegerjedés is lehet két komponens között. Nem lóg bele valami ventibe valamilyen kábel? Túlmelegedés miatt felzúgó ventilátor? - VGA GPU-ja vagy memó túlmelegszik, a driver összeomlik és a gép nyom egy szoftos szeppukut. - Hang is - hangkártya/hangcsip - berottyanhat, és a hangszóróból jön a trafóhangú brummogás. Táp is eldobja magát, ha csutkára van terhelve.
Az alkatrészek is lehetnek irgalmatlanul porosak -> túlmelegedés -> halál...
Aztán még 5-10 egyéb akármi is lehet.

Kb. azt írtad, hogy "Van egy izém, valami hangot ad ki, és utána behisztizik és nem működik úgy, ahogy szeretném..." :W

[ Szerkesztve ]

(#46417) Lac122 válasza #12516608 (#46416) üzenetére


Lac122
tag

Elnézésed kérem igazad van.
A hangszóróból jön a hang nem a gépházból. Fagyás, zúgás majd újraindulás. Amit még észrevettem, hogy nem feltétlen terhelés alatt jelentkezik. Úgy hagytam a gépet, hozzá sem nyúltam és akkor is újraindult.

szerk.: Hazaérek és beillesztem a konfigot is.

[ Szerkesztve ]

(#46418) izee


izee
senior tag

Sziasztok!

Azt írja a szüleim gépe (Dell Optiplex 3020), hogy " Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet." Volt SSD csere, és arra win 10 telepítés, de utána visszaraktam a régit, amin a win 7 már nem indul. Csere során kihúztam a tápot a HDD alól, hogy ne tévesszen célt a formázás és telepítés, később win 7 esetén vissza csatlakoztattam azt.
- Optiplex 3020 szülői gép
- eredeti SSD: 40GB Intel ssd, 800MB szabad tárhely
- csere SSD: PNY 240GB
- 500GB HDD és DVD

Szerintem az lehet a baj, hogy valamikor tele lett a 40GB-os és valami temporary dolgot az HDD-re tett, ami nélkül nem tud bootolni. (Kell tehát az SSD _ÉS_ a HDD, de ez csak egy tipp mert évekkel ezelőtt voltak üres fekete képernyőim (black screen of death), és egyszer a plusz hdd rákötés segített))

Most a PNY boot után írok egy friss rendszeren. (de a régit nem szeretném elveszíteni, mit tehetek?)

A dologhoz annyit, hogy otthon is egy ugyanilyen Optiplex 3020-am van eredetileg AMD 240GB-os SSD-vel, és ugyanezt a PNY-t tettem be egy win 10 telepítés erejéig, aztán vissza az AMD-t, amin win 7 van. Az AMD-ről szintén nem bootolt az otthoni, tehát azon a gépen is majdnem elvesztettem mindenféle előzményt, adatokat. Csak aztán ki-be húztam a sata és tápkábeleket és azóta megint bootol. Ez a trükk eddig nem jött be : (((

-Optiplex 3020 otthoni gép
- eredeti SSD: 240GB AMD
- csere SSD: ugyanaz a PNY
- 2x 500GB HDD, DVD olvasó nem volt bekötve

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46419) Lac122 válasza #12516608 (#46416) üzenetére


Lac122
tag

Alábbi lenne a konfig:
-Saphire 6700 XT Nitro+
-MSI B550 MAG TOMAHAWK
-AMD Ryzen 5 5600X
-Kingston SSD A400 M.2 240GB
-Seagate BarraCuda 2TB Sata-3
-G.Skill TridentZ 2x8gb DDR4
-EVGA 700 BR tápegység

(#46420) KROK640 válasza izee (#46418) üzenetére


KROK640
veterán

Azt már meg sem kérdezem, hogy minek dugdostad be a PNY-t (ezekszerint) már másodjára is Win 10-et telepíteni, amikor mindkét gép Win 7-el megy (pedig érdekelne), azt viszont mindenképp, hogy akkor jól beszem ki :
Két ugyanolyan Optiplex 3020 gép adott, az egyikben Intel a másikban AMD (van ilyen is?) SSD-vel, de te mindkettőbe beleraktad azért a PNY-t is.

Na most egyet tehetsz még : a 40-es SSDről letükrözöd a 240-es PNYre a teljes rendszert, majd az 500-as winyó bedugása után a PNY-ról elindítod a rendszert. Akkor elvileg mennie kellene.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46421) jokeph válasza KROK640 (#46420) üzenetére


jokeph
nagyúr

"Két ugyanolyan Optiplex 3020 gép adott, az egyikben Intel a másikban AMD (van ilyen is?)" - igen, van ilyen, mert az SSD-ről van szó, nem a CPU-ról. :U

#46422KROK640: pedig van. :K
Ramból pl. van DDR2-es OCZ ramom, 1 GB-os modul, 800 MHZ-es, amin középen szép nagy ATI logó írás van - Certified by ATI, a címkén meg hogy Crossfire edition/ATI edition. :D
Ez se a megszokott ramból annyira. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46422) KROK640 válasza jokeph (#46421) üzenetére


KROK640
veterán

Utánanéztem, Optiplex 3020-nak rengeteg kivitele van, 4th gen I5 van egy haveromnak, de létezettsok-sok féle CPUval,. RAMmal, és hivatalos oldalon sem lettem okosabb.
Arra meg rácsodálkoztam, hogy van AMD SSD ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46423) #12516608 válasza Lac122 (#46419) üzenetére


#12516608
törölt tag

Minden alkatrész pöpec, csak nekem nem tetszik a Sea Barrcuda. (De szerintem neki nincs a jelenséghez köze.)

Ez nekem szoftveres összeomlásnak tűnik - elég ha egy driver fossa össze magát, viszi a rendszert - és elhaló "hörgés" megy ki a hangrendszerre.
Ez lehet optimizálatlan RAM beállítás, CPU tuning hiba, Windows energiagazdálkodási beállítás, VGA driver kóc is. Ne adja isten, hibásan felszerelt hűtés is.
Javasolnám a Zen3 tocsikot [link] ott már sok ilyen csúfságnak a végére jártak.

Ugye nem Win11? Mert azzal inkább szívjon a Bill Gates! :D

(#46424) izee válasza KROK640 (#46420) üzenetére


izee
senior tag

Otthon előre dolgoztam a PNY-vel, hogy vajon tudok-e windowst telepíteni (és kell-e lan drivert előkészíteni a pendrive-ra, vagy van beépített). Sikerült, aztán a terv az volt, hogy szüleim gépébe csak beszerelem és fut (hiszen egyformák a gépek). De szüleimnél nem futott, csak valami hibaüzi jött. Ezt nem tudtam megoldani, ezért elölről kezdtem immár az aktuális gépen a win 10 telepítést. Azért 10-es, hogy haladjunk a korral, és azért most, mert az intel ssd-n a 40GB betelt.
Az ismert alkatrészek ezek:
-i5 4570
-8 GB ram ddr3

Nem tükröztem még, a HDclone-t ajánlották. Csak SSD-SSD tükrözések működnek, vagy SSD-ről HDD-re is ok (és fordítva)?
Összesen 3 disk kell a művelethez?
1. Forrás disk (intel 40gb) - nem bootol
2. jelenlegi windows boot, amin futhat a HDclone
3. Külön cél disk, hogy ne formattáljam és klónozzak a 2.-es diskre.

Kérdésem, hogy nagyon durván mennyi időt kell rászánni, ha a forrás 40GB, cél 500GB. Nagyobb diskről lehet kisebbre klónozni, ha a nagyobb disken csak annyi foglalt hely van, ami nem éri el a kisebb disk kapacitását?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46425) Lac122 válasza #12516608 (#46423) üzenetére


Lac122
tag

Nem-nem , Win 10-es természetesen. Rendben teszek egy próbát ott is. A proci, illetve a ram nem voltak húzva, gyári értékeken hagytam őket. A videokártya drivert tegnap frissítettem le de a jelenség fennmaradt továbbra is. Nem tudom egyszerűen mihez kötni a kiváltó okot... Két órát játszottam az imént gondtalanul (LoL).

(#46426) izee válasza KROK640 (#46420) üzenetére


izee
senior tag

Most még a 0xc000000f-re kerestem rá és úgy tűnik, MBR-t (master boot recordot) kell mókolni. Ez az MBR régen is talány volt számomra, talán most találok valamit, hogyan állítom át.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46427) KROK640 válasza izee (#46424) üzenetére


KROK640
veterán

A Win10-el az a baj, hogy felhozza a GPT partició dolgot, nem árt hozzá UEFI (egy ilyen régi gépen aligha van). Feltudod tenni, persze, de szerintem ha csak nincs valami különös okból szükségük rá, akkor a haladást egy tiszta Win 7 telepítéssel tudod a legjobban szolgálni.

Azonfelül feltételeztük, hogy a két gép hardverileg ugyanaz (hogy a tieden raktad fel), úgymint pl CPU, alaplap,RAM (tipus is!)...

HDDclone tök jó lesz erre a célra : mindegy, hogy SSD vagy HDD, a lényeg az, hogy csak kisebb driveot tudsz a nagybbra tükrözni. (lehet a maiak már a kevesebb foglalásnál tudnak kisebbre is vissza klónozni, de jó sok éve még hiába volt kevesebb a foglalás nem ment. Jóideje nem kell tükröznöm).

Azonkívül amit figyelembe vegyél még : A Win10 aktiválója a gép BIOSába kerül, tehát ha te aktiválod a te gépeden a Win10-et, akkor az szüleid gépén sehogyan sem fog menni, max ha elcseréled velük a gépedet egy az egyben.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46428) Dave567


Dave567
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R
Mondtam neki ez így felejtős lesz.
Vegyen inkább 2*16ot.

Azt furcsálta, hogy ment egy ideig neki, bioszt is frissített meg újra rakta a Wint is..
Na mindegy. :R

(#46429) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Van egy Fujitsu-Siemens Esprimo P700 E85+ brand gépem az alábbi hardveres környezettel:

- gyári Fujitsu lap, ház és 85+-os 285W táp
- i5 2400
- 2x4Gb ddr3 1333Mhz
- táp nélküli gtx 750 ti 2gb
- 240Gb ssd
- 2tb hdd

Régi Samsung LED tv-re van kötve a gép display port kimenet átalakításával HDMI-n keresztül.
Van a VGA-n HDMI és VGA kimenet is.

A probléma az, hogy kizárólag minden 2. indításra hajlandó elindulni a gép.
Elsőre mostanában sosem, anno elindult, HDMI kimeneten is. Most már elsőre sehol nem ad képet.
De másodikra mindig igen.
Terhelés alatt nem indul újra, nem kockás és szétcsúszott a kép.

A kizárólagos probléma a folytonos 2. indulás, ahol van is kép. Amúgy totál rendben van, gyors is.
Ez mi a bánattól lehet?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46430) LemonHorse válasza Fr@nkieWilde (#46429) üzenetére


LemonHorse
tag

A legújabb nvidia drivert használod? Windows 10 van a gépen?

- Maxi

(#46431) izee válasza KROK640 (#46427) üzenetére


izee
senior tag

Nem kell már foglalkozni, hogy a két gép egyforma volt-e. A célgépre a win10 feltelepült legacy módban (UEFI nélkül) gond nélkül. A leváltott rendszer meg történetesen egy win7, de mindegy is. Utóbbi most megállt a bootnál. Köszi az infokat, az utóbbit akartam bootolhatóvá tenni, de nem fog menni.
Ez a GPT nekem nem okozott gondot. A bios meg ismeri az UEFI módot, bár nem tudom, hogy kell aktiválni, meg nem is szükséges.
Klónozni úgy tudom felesleges, mert a hibát is klónozza, így a klónról sem tudok bebootolni.

Annyit csináltam, 0xc000000f-re futtattam a javítást, de utána meg a 0xc0000428 kódú "cannot verify the digital signature" hibára futottam, és a (youtubeon javasolt) egyik parancssoros commandot nem tudtam futtatni.
Már belefáradván, marad az új rendszer belakása, fájlok átmentése. Talán a böngésző könyvjelző is átmenthető. (Ha megtalálom a tartalmazó fájlt. Böngészni azon a rendszeren már nem tudok és könyvjelzőt exportálni sem)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#46432) jokeph válasza KROK640 (#46427) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem sose hozta fel még. :U
Legacy/MBR az összes W10x64 PRO telepítésem, Retail licensz kulccsal, nem nyöszörög ha átteszem másik gépbe (akár legacy akár UEFI BIOS-os konfigba).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#46433) tserrof77 válasza Fr@nkieWilde (#46429) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez a másodikra indulás mindig hosszabb pihenő utáni? Vagy ha elindítod, használod 20-30 percet, leállítod, akkor is csak másodikra indul? Mert ha csak "tökhidegen" nem indul, akkor a táp fáradt el, a nem jó "power good" érték miatt nem indítja az alaplapot. Esetleg még érdemes a bios elemre rámérni, mert 2,8-2,9V alatt az is okozhat ilyesmi hülyéskedést.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46434) patrik9911


patrik9911
újonc

Sziasztok.
Nemrégiben beszereztem egy 5600x és egy MSI B550 Tomahawk lapot, de indításnál néha előfordul hogy a gép nem kapcsol be és a VGA visszajelző az alaplapon pirosan égve marad. Ilyenkor kikapcsolást követően ismét elindul a gép probléma nélkül. A korábbi alaplap processzor (i7 7700+b250-F) nem volt hasonló problémám.
Bármi ötlet mi lehet a probléma vagy hogyan lehetne orvosolni? A legfrissebb BIOS van fent mivel először én is arra gyanakodtam, de nem oldotta meg a problémát.
Motherboard: MSI MAG B550 Tomahawk
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
VGA: GeForce® GTX 1060 G1 Gaming 6G
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm
SSD¹: Samsung 980 512GB M.2 PCIe
SSD²: Adata XPG SX6000 128GB M.2 PCIe
PSU: Chieftec Element 700W [85+ Bronze]

(#46435) tserrof77 válasza patrik9911 (#46434) üzenetére


tserrof77
senior tag

A vga kártya kontaktjainak pucolása segíthet. Ha továbbra is fenn áll a probléma, ellenpróba (másik kártya ebbe a gépbe, kártya másik gépbe kipróbálása) javasolt. Nem akarok károgni, de rosszabb esetben a vga kártya kezdeti elhalálozását is jelenthetik a tünetek.

Illetve a táp mennyi idős? Bár elég erős, de kezdődő powergood problémák miatt az is okozhatja a hibát.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46436) Fr@nkieWilde válasza LemonHorse (#46430) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem hiszem, hogy a legújabb lenne fenn, nem is hiszek ebben az ezeréves hardverhez legfrisseb driver dukál történetben. Win 8.1 64 bit van fenn.
Szerintem ez inkább hardveres probléma lesz.

@ tserrof77
A helyzet érdekes, mert minden nap csupán 1x indítom be a gépet, így erre nehezen tudok válaszolni. viszont nem sokára ezt letesztelem.
De mi az a power good dolog? Nem hallottam még ilyenről.
Az elem elméletileg 1 éves, és új volt, mikor vettem a gépet, amúgy patika gépről van szó, nagyon figyelmes, körültekintő embertől szereztem.
Az is lehet, sok a tápnak az ellátandó hardver?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46437) patrik9911 válasza tserrof77 (#46435) üzenetére


patrik9911
újonc

Eddig nem volt vele gond ezért is lepne meg ha ez lenne a probléma, ugye kapott egy új lapot és processzort és azóta. A pucolast megprobalom hátha segít rajta. :D

(#46438) palfitom válasza patrik9911 (#46437) üzenetére


palfitom
félisten

"Eddig nem volt vele gond" - A baj előtt ez pont így szokott lenni :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#46439) Fr@nkieWilde válasza tserrof77 (#46433) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Noh tegnap ment egy darabig a gép, kikapcsoltam, majd 5 percre rá ismét be. akkor simán indult. :(
Úgy tűnik a "hideg indítás", amit Te is mondtál.
Akkor várhatom, hogy beszarik a táp?
Este még cserélek egy elemet hátha. Azt hiszem CR2032 kell a lapokba, bár zsír új volt benne, mikor 1 éve elhoztam.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#46440) creation


creation
senior tag

Szervusztok,

Hatalmas kérdés az itt "lakókhoz"...

Van e valaki aki kifejezetten tápegységek javítására van szakosodva köztetek?
A kérdés amiért ezt fel teszem egyszerű. Úgy fest hogy az Enermax Triathlor ECO 1kW tápom az oka a random fekete géphalálomnak. Nem feltétlenül szeretném kidobni ezt a tápot, így vadászom azt a vállalkozó szemléletű, tápegységek hibakeresésében jártas kollégát, aki szavesen foglalkozna vele.

Gondolkodok, hogy a kondenzátorok cseréjét elvégzem magam, hátha az is megoldja a gondot, de nem feltétlen szeretném ennyivel letudni a hibakeresést.

Hibajelenség táp csere előtt (nyilván utána megszűnt):
-Fekete kép
a; gép azonnal restartol
b; minden megy tovább, de billentyűzetre, egérre nincs reakció, egy idő után újraindul

Ami történt:
- Csak egyik RAM-al
- Csak másik RAM-al használat
- VGA csere RX Vega56 (sűrűn restart) - Rx580(gyakran) - Rx570(néha)
- SSD átrakás másik slotba
- SSD csere
- Windows telepítés többször
- Driver csere ezer féle verzióra

Köszönöm a válaszokat előre is (meg hátra is) :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46441) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
Pár napja időnként ujra indul a gép, Semmi uj alkatrész nincs benne. A rammokat ki próbáltam ,azok jók.
Az 5700-at megtakarítottam pasztáztam.,holnap a hűtő lapokat is lecserélem ,de úgy tünik nem ez a gond. A superposition és a valley simán fut semmi gond. Normál használat mellett ,ha filmet inditok egy idő után ujra indul. A bsplayer és a media player mellett is.
Próbálok képet beszúrni. A lényeg ,hogy "Atemted switch from dpc" és "Kmode exception not handled" hibával áll le. A l

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#46442) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!
Hugom két hónapja vásárolt laptopja igen érdekes hibát produkál.
Nem lehet a hangerőt felhúzni, mert azonnal visszaugrik nullára.
[link]
Hardveres gond lehet?Ilyen hibával még nem találkoztam.

Köszönöm előre is a segítséget.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#46443) quailstorm válasza razorka777 (#46442) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Olyan, mintha valami folyamatosan nyomná a "hangerő le" multimédiagombot.

(#46444) razorka777 válasza quailstorm (#46443) üzenetére


razorka777
veterán

Ez eszembe se jutott, lehet az lesz.
Megnézem, köszi. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#46445) codec válasza razorka777 (#46442) üzenetére


codec
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46446) codec válasza Aranygyerek (#46441) üzenetére


codec
senior tag

VGA pusztulás előjele. De ha szerencséd van, csak driver problem. Próbálj ki vmi régi drivert, hátha..

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#46447) Aranygyerek válasza codec (#46446) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Én is erre gondoltam,mivel minden más komponens töredékébe kerülne. Egyébbként pár napja frissitett az amd és utánna jöttek a tünetek,de nem segített a meghajtó vissza tétele. Utánna szedtem szét pasztázásra,de a memorián ,meg itt-ott levő lapok is esnek szét nem sok hőt adnak át a hűtőnek, ezekre holnap jön meg amit rendeltem. Gondoltam meg egy win cserére .
Gondolom a vége meg az lesz,hogy nyelek egy nagyot és veszek egy 6700xt-t. Már kaptam tanácsot a vga-s topikban.
Na megfutom még ezt a két kört és reménykedem.
Köszönöm.

Privire válaszolni illik.

(#46448) KROK640 válasza izee (#46431) üzenetére


KROK640
veterán

Ha chrome-ot használsz elég csak bejelentkezni a fiókodba, és felhőből hozza is a kedvenceket, előzményeket., mindent :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46449) KROK640 válasza Fr@nkieWilde (#46436) üzenetére


KROK640
veterán

Ezzel én is így vagyok, a legutóbbi driver frissítést is megbántam a VGAmon.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#46450) KROK640 válasza Aranygyerek (#46441) üzenetére


KROK640
veterán

Ez nagyon döglődő VGA-nak tűnik nekem.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.