Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) simpley válasza prozodus (#74200) üzenetére


simpley
őstag

az egyenleged járhat le. június 27. az maga a sim felhasználhatósága lehet, ameddig újra tudod tölteni.

signed by simpley.

(#74202) prozodus válasza simpley (#74201) üzenetére


prozodus
őstag

Á, közben sikerült üfsz-t elérni: Náluk meg jún28 szerepel :D :D :D
Feltöltésileg amúgy logikus lenne a ma, de nem értette az ürge, h miért kaptam az sms-t.
Végülis azt mondta, ha gubanc lenne, akkor holnap lekapcsol a kimenő hívás, meg az egyenleg, és még 5 napom marad feltölteni, de szte nem szabadna, h gond legyen, mert júniusig kell élnie a kártyának si, emg a zegyenlegnek is.
Dátumilag olyan, mintha utólag a feltöltés 90 napját kiterjesztették volna 180 napra.
Na, szóval, holnap ki fog derülni :F

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#74203) prozodus válasza prozodus (#74202) üzenetére


prozodus
őstag

A kártya él, az appban továbbra jún27-et mutat, a webes felület meg jún28-at, mint az üfsz-nak. Azt ugyan nem értem, hogy lett a 90napból 180, de örülünk az ajándéklónak, és nyekukucs :D

A ráhordozás hogy működik?
Van egy voda feltöltős, tuti+, amit nyilván őrzök mint kincset, ha már van. A szám se rossz, de ahhoz nem feltétlen ragaszkodom annyira, bár ki tudja, de ez most még úgyis csak elméleti kérdés.
Namost, ha erre a tuti+-ra ráhordoznék egy másik számot, pl yetit, akkor a díjcsomagom megmaradna, v az ráhordozáskor változik?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#74204) asdf_ válasza prozodus (#74203) üzenetére


asdf_
veterán

Már hogy maradna, ha yetis számot hordozol rá, akkor a yetis tarifa kerül rá és a tuti+-os szerződés meg szám megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#74205) Landsmann válasza prozodus (#74203) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem teljesen értem, hogy egy tarifára hogy hordozol rá egy számot. Ha Vodás számot, ami Tuti+ tarifás, átviszed a Yettelhez, akkor ott csak a Yettel tarifáiból tudsz választani, hiszen már semmi köze nem lesz a Vodafone-hoz.
Ha egy yetteles számot hozol a Vodafone-hoz, akkor a Vodafone éppen aktuális tarifáiból választhatsz. A Tuti+ azt hiszem jkelenleg is elérhető.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#74206) asdf_ válasza asdf_ (#74204) üzenetére


asdf_
veterán

Hopp, ezt félreértettem...

(#74207) 4Grider válasza Landsmann (#74205) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Tuti+ már régóta nem elérhető, a napi max. 300 Ft-ért beszélgetés nagyon nem éri meg a vodának.

(#74208) prozodus válasza Landsmann (#74205) üzenetére


prozodus
őstag

Mint mondtam a tuti+-ra rá,
de akkor ezek szt az akkor meg is szűnne + lenni,
úh az ötlet elvetve,
mert jól mondja 4Grider, napi 300 a max, és ezt nem akarnám veszni hagyni, ha már az utolsók egyikeként még sikerült ilyet aktiválni, félig-meddig véletlen, de nagy mázlival. Mert ha kiszámolod, durván 10ezerért van magyar korlátlan, ha minden nap sokat telefonálok, de ha csak minden másnap, akár egész nap, akkor már csak 5ezer, és annyi napot nem is pörgetem, tehát ez egy nagyon jó tarifa nekem, mert ritkábban, de akkor hosszabban használom.

@asdf_: Azért vicces lenne egy yeti-tarifa a vodánál :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#74209) Soulfly842 válasza prozodus (#74200) üzenetére


Soulfly842
addikt

Csak T-s tudásból kiindulva.

A kártyának van egy érvényességi ideje és egy hívószámlekötési ideje. a kettő között 3 hónap van. Nem lehet, hogy te inkább ez utóbbit láttad? Pont ki jön a 3 hónap is. Ha jól gondololom, hogy emiatt nem egyértelmű, akkor ettől függetlenül le lesz tiltva, de 3 hónapig még újraaktíiválható.

74202prozodus

Ez alapján viszont akkor tárgytalan, inkább csak a tájékoztatást illetően volt az anomália

[ Szerkesztve ]

(#74210) hunluigi válasza prozodus (#74208) üzenetére


hunluigi
senior tag

A ráhordozástól még nem fog a tarifád változni.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#74211) 4Grider válasza hunluigi (#74210) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztos hogy lehet ráhordozni lezárt díjcsomagra?

(#74212) ggabor02 válasza prozodus (#74202) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nekem ez jött pár hete, így már többen tudják értelmezni.
Egyébként már a Yettelnél is csak 30 napig van lehetőséged feltölteni, miután lejárt az érvényességi idő.

(#74213) hunluigi válasza 4Grider (#74211) üzenetére


hunluigi
senior tag

Nem volna szabad, hogy akadálya legyen. Technikailag csak egy MSISDN csere.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#74214) zzola válasza 4Grider (#74211) üzenetére


zzola
félisten

Igen.

(#74215) namenlos


namenlos
tag

Sziasztok! Dual SIM esetén, ha az egyiken beszélek, akkor a másik nem aktív, nem csörög ki. Ez oké. Viszont, ha mindkét kártya vodás, akkor is inaktív lesz az egyik?

(#74216) Landsmann válasza namenlos (#74215) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#74217) prozodus válasza ggabor02 (#74212) üzenetére


prozodus
őstag

Na, akkor megvolna a magyarázata a hosszabbításnak, csak elszámolták magukat? :D Mert 60 helyett 90nel hosszabbítottak, persze nekem ez csak jó, csak nem értettem.
Kösz!

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#74218) pjen válasza namenlos (#74215) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez inkább a telefonon mulik.

(#74219) zzola válasza namenlos (#74215) üzenetére


zzola
félisten

Ez telefon függő. Az utolsó dualactive mobil a Honor 8 volt, szóval manapság ilyet ne keress!

(#74220) sanzi1982


sanzi1982
csendes tag

ma reggelre a maradék B1es 3G off szolnokon

(#74221) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Találkozott valaki más is már olyannal, hogy a telefon látszólag hálózaton van, aktív, tehát térerő van, de ha hívnának, akkor kicseng hármat, leszakad a hálóról, a másik fél pedig azt hallja, hogy nem elérhető? Utána feléled és a második hívásra általában megint fel lehet venni. Általában hosszabb standby után csinálja ezt.. SIM csere volt, Telekom simmel egy másfél napos teszt után sem csinálta. Pixel 6a.. Próbáltam a beállításokkal játszani, de semmi. Kb. olyasmi, mintha elaludna a modem. Vodánál nem látnak a logokban semmi hibát. Azt látom, hogy külföldi fórumokon gyakran előjön ez a hiba, de fura, hogy másik szolgáltatóval nem.

(#74222) tthom válasza tthom (#74221) üzenetére


tthom
senior tag

Az előzőhöz, persze fordítva is csinálja, néha látszólag van térerő, hívnék valaki, nincs csengetési hang, közben eltűnik a térerő, megszakad a hívás, visszajön a térerő, utána szokott működni.

(#74223) Landsmann válasza tthom (#74222) üzenetére


Landsmann
addikt

Én ilyet a Yettel hálózatán tapasztaltam, az egyértelműen hálózati hiba volt. Teljes térerő, majd pár másodperc alatt lement 0-ra, illetve nagyon kicsire ami még más településről elérhető volt. Aztán egyszer csak megint teljes térerő, de magától is lement újra 0-ra, de ha hívni próbáltam, azonnal leesett nullára. De ez csak a 2 és 3G hálózatokon volt, a 4G-t itt a Telekom adja. Más telefonnal nincs gond a Vodafone hálón ugyanott?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#74224) tthom válasza Landsmann (#74223) üzenetére


tthom
senior tag

Nincs, egy Pixel 3-at váltott, azzal nem volt gond. De úgy néz ki, hogy Telekomon sincs, Yettel nincs a családban, azt nem tudom kipróbálni. Mintha a Pixel 6a és a Voda nem lenne kompatibilis. De az országváltásnál is katasztrófa, 10 perc is kell neki, mire magához tér az idegen hálózaton. Ezenkívül teljesen jól működik. Ami érdekes lehet még, hogy Telekomon sokkal "gyorsabban" hív, tehát azonnal van csengetési hang, Vodán jó idő eltelik, mire elkezd kicsengeni.

(#74225) Landsmann válasza tthom (#74224) üzenetére


Landsmann
addikt

A hívásidő különbség lehet attól is, hogy a Telekom már VoLTE üzemmódban megy, a Vodafone meg nem. Szerintem itt valami kompatibilitási gond lesz. A készülék hivatalos forrásból származik, vagy magánimoport?

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#74226) tthom válasza Landsmann (#74225) üzenetére


tthom
senior tag

A pixeleket úgy tudom hivatalosan nem forgalmazzák Magyarországon, így kintről. De elméletben nincs különbség, az international modell ugyanaz mindenhol. USA és Japan modell van külön, de nálunk a Globalt forgalmazzák.

(#74227) pazo77 válasza tthom (#74221) üzenetére


pazo77
tag

Nekem Xiaomi Mi A1 telefon csinálta ugyanezt, Vodafone és akkor még anno Telenor simmel is.
Vodafone hálózaton valamiért többször produkálta.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#74228) Blamazs válasza tthom (#74221) üzenetére


Blamazs
senior tag

Tedd fel a márciusi frissítést abban már támogatott a voda VoLTE is és legyen bekapcsolva a menüben is. Ugyanúgy kell a frissítéssel működnie mint a T-s kártyával. 1 hete jött ki 6a-ra is a publikus verzi.

(#74229) tthom válasza Blamazs (#74228) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm, feltettem, de nem látok ilyen opciót.. Hol kellene lennie? Pár hete a béta programba is be voltam csatlakozva, de ott se tűnt fel..

(#74230) Blamazs válasza tthom (#74229) üzenetére


Blamazs
senior tag

Hálózat/internet/sim kártyát és egy kicsit lefelé görgetsz. 4G hívás legyen bekapcsolva. ha beta-ban sem ment akkor lehet voda nem kapcsolta be a kártyádra. hivd fel őket kérd hogy kapcsolják be a VoLTE-t. kérdezni fogják milyen telefon akkor mondjad hogy samsung, vagy iphone. bármi ami itthon hivatalos forgalomban van.

[ Szerkesztve ]

(#74231) tthom válasza Blamazs (#74230) üzenetére


tthom
senior tag

Nincs ilyen opció, ugyanakkor beszéltem a Vodával, elvileg bekapcsolták, de restart után se lett ilyen beállítás... :(
Azért köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#74232) 4Grider válasza tthom (#74231) üzenetére


4Grider
nagyúr

Készülék és szolgáltatói profil függő, hogy megjelenik-e a VoLTE kapcsoló. Azt nézd, hogy telefonálás közben eltűnik-e a 4G kijelzés. Ha nem, akkor VoLTE-n beszélsz.

(#74233) tthom válasza 4Grider (#74232) üzenetére


tthom
senior tag

Közben lett még egy frissítés a telefonon.. Délelőtt nyomtam rá 20x, hogy van-e frissítés, de nem volt. Most meg igen.. Pedig március 5. dátumot ír neki. Ki érti.. Na és ebben már benne van a 4G telefonálás kapcsoló.. Köszönöm mindenkinek, kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#74234) mrlujoak válasza sanzi1982 (#74220) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ma reggel még ment 3G-n a telefonom, Bp. 8. ker...

Viszont azt vettem észre, hogy bitang jó az üzemideje a telefonnak. Azaz ami maradt nyitva 3G hálózat, az nagyon jól bánik a telefon üzemidejével...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#74235) Bl.Gyo. válasza mrlujoak (#74234) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

3G-n használod a telefonod?

(#74236) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#74235) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet, hogy nincs vele egyedül, az én telefonomon pl. hallgató a hangminőség különbség a VoLTE és a 3G HD hang között.

(#74238) mrlujoak válasza Bl.Gyo. (#74235) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen.

Sony Ericsson Elm.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#74239) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok. Szeretnék mobilon tv-re előfizetni. Kábeltv-m digis, az maradna, csak online kellene, mert megszűnik a Yettel tv. Van erre így lehetőség? A Direct Now működik kábeles előfizetés nélkül is? Vagy felejtsem el?

(#74240) pjen válasza rothfb (#74239) üzenetére


pjen
félisten

Fizess elő a digi vonalas telójára, havi 250 ft. És lesz DIGI on line Tv d.

(#74241) rothfb válasza pjen (#74240) üzenetére


rothfb
veterán

Van digi online tv-m. Csakhogy abban nincsenek Spílerek.

(#74242) 4Grider válasza rothfb (#74239) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mire gondoltál a mobilon tv-re előfizetés Direct Now esetében? :F
Direct Now bármilyen neten működik, nem kell annak kábelnek lennie.

(#74243) rothfb válasza 4Grider (#74242) üzenetére


rothfb
veterán

Arra gondoltam, hogy lehet e vodafone-os előfizetés, azaz direct one-s előfizetés nélkül is előfizetni direct now-ra. Vagy valamilyen vezetékes szolgáltatáshoz kötött a dolog. A yettel tv minden nélkül is működött, nem kellett yetteles semmilyen előfizetés hozzá. Csak megszűnik sajnos.
Viszont már megoldottam az ittott tv-vel. Nagyjából ugyanazt kapom online, mint a yettel tv-vel.

(#74244) prozodus


prozodus
őstag

Hát azééé...Szal Békáson nincs voda-térerő netügyileg??? Ollyan szürke H, h csak na... Kénytelen voltam átkapcsolni a másik kártyára, mikor tényleg meg akartam nézni a térképet... Mire van így netem, ha el sem tudom használni?...

Mennyi időnként vannak ezek a jó dolgok? Miket szoktak adni?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#74245) 4Grider válasza rothfb (#74243) üzenetére


4Grider
nagyúr

A direct one-hoz már jó ideje nincs köze a UPC-nek/Vodafone-nak, bármilyen, megfelelő sávszélességű nettel működik...

(#74246) 4Grider válasza prozodus (#74244) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem jellemzően 50-200 MB közötti netet, kb. hetente. És kb. havonta/kéthavonta egyszer 500 MB netet. Mindezeket max. 3-7 napra.

(#74247) Bferibörs válasza rothfb (#74239) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nincs a családban véletlenül valakinek telekom otthoni előfizetése? Az nézhető TVGO- n mobilon,ha megosztja veled. Ezt az előfizető tudja intézni,azt hiszem évente 1x kérnie kell,nekem is így van TVGo a lányoméktól,bár nem használom.
A megosztás díja,a használata ingyenes.
Ez viszont nem tehető ki TV- re! Csak teló,laptop,tableten használható!!
Ha TV - n akarod nézni nem jó!!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#74248) zelikocc válasza rothfb (#74243) üzenetére


zelikocc
senior tag

Próbáld ki esetleg a sweet.tv -t én nemrég találtam rá és már csak ezt használom.

(#74249) rothfb válasza zelikocc (#74248) üzenetére


rothfb
veterán

Kipróbáltam, de nem jött be. Akad és a képminőség nem a legjobb. Az ittott tv jobban bejött.
A tvgo-t is néztem, van sok Telekomos sim a családban, de ott nincsenek spílerek.

(#74250) Diák66


Diák66
őstag

Végleg elbúcsúzott a 900 MHz-es is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.