Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) gabor9991 válasza Kartács (#51048) üzenetére


gabor9991
őstag

Közel 1millió forint a két telefon. :D
Új belépőként egészen biztos, hogy komoly előleget fognak elkérni.

(#51053) HXY


HXY
addikt

Régen, kb. 10-15 éve még ingyen adta a Vodafone a telefonokat a kisebb előfizetésekhez is.
Pl. 70Ft-ért vettünk felső kategóriás telefonokat cserébe a három év hűségért:
Nokia 3650, N73, N95, Sony Ericsson T610. Volt amelyiket egy év használat után 100-ért is megvették.
Sőt, nem csak az előfizetésekhez adta ingyen a telefonokat, hanem még a Vitamax feltöltőkártyásoknak is, kb. minden náluk töltött év után 2000Ft telefonvásárlási kedvezmény járt. Így kaptam ingyen több modemet, és olcsóbb Nokia telefont is.

De manapság...

... miért éri meg a Vodafone-tól előfizetéssel iPhone-t venni?
Bármelyik zuggsmbolt-ban sokkal olcsóbb, de még hivatalos helyeken is olcsóbb.
Vagy csak részlet miatt? Havonta ki tudtok fizetni kb. 50.000Ft-ot, de 1 milliót már nem?
Kartács: Kérlek ne vedd személyeskedésnek, tényleg érdekel és nem csak a Te véleményed, hanem mindenkié aki a Vodafone-tól vesz telefont.

(#51054) asdf_ válasza HXY (#51053) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, ezt mondjuk en sem ertem, apple-tol 500e, vodatol husegert cserebe 474 ezer, azaz kokemeny 26 ezer a kedvezmeny. Ebben hol a biznisz? Marmint az efi szamara?

Hogy miert vesz valaki 500-ert telefont (mindjart kettot is), azt is nagyon szivesen megkerdeznem, de ezt inkabb hagyom.

(#51056) Daffni2 válasza asdf_ (#51054) üzenetére


Daffni2
addikt

Hogy miert vesz valaki 500-ert telefont (mindjart kettot is), azt is nagyon szivesen megkerdeznem, de ezt inkabb hagyom.

Szerinted miért kérnek komoly előleget?
Minden szolgáltatónál?

"Aki ad,az nyer"

(#51057) zoli62 válasza HXY (#51053) üzenetére


zoli62
addikt

A Vodafone mindig is a legdrágábban forgalmazta a telefonokat.

(#51058) Kartács válasza efká (#51049) üzenetére


Kartács
aktív tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
Köszi a linket, akkor ezek szerint végig csinálhatom a rendelést aztán kapok majd üzenetet, hogy mennyit kérnek előlegben, akkor még vissza léphetek ergó megtudom nézni mennyi lenne.
Semmi értelme amúgy, ha máshol 0%-ra elhozható (ahogy bármilyen műszaki cikk a mai világban) náluk meg még hűséget is fogadna az ember...

(#51053) HXY
Igen ezekre én is emlékszem anno faterom is így vette a telefonokat.
A jópofa és dügítő, hogy ezt sehol sem írják (normálisan, láthatóan) hogy a havi díj xy + számíts 2-300e önrészre...
De akkor már ott van, hogy személyesen 129.000.- vagy mennyit önrésszel is elhozható már az is jobb akkor.

Tudom, hogy mindenhol olcsóbb, de egyelőre gondoltuk, ha már úgy is itt vagyunk és havi 5-6000.- az "előfizetés" (mármint ennyivel töltöttük eddig a telefonokat) akkor kézenfekvő lenne fix előfizetésre váltani és akkor már innen vennénk a készüléket ami nem is lenne drága a lenti árakon.

Nem nagyon értem ezt az 50.000.- kitudunk fizetni? 2 külön emberről beszélünk tehát 27-28e/hó, ennyit tudunk/szánunk kifizetni ez a részletfizetés lényege és nem KP-ban 500e. Nem veszem személyeskedésnek.

Amúgy iPhone 6S-eink vannak azokat is máshol vettük 0%-ra 1.5-2 évre szóval lehet most is ez lesz majd vagy marad a KP-s from USA 330-360.000.-ért és akkor tojok rá, (bár cégen keresztül is tudnék 355 840 Ft XS MAX-ot, szóval lehet ezek után sem veszünk a vodától semmit, főleg hogy most beszéltem egy barátommal ő most vette a Telekomtól és 30e előlegért megkapta a telefont.

[ Szerkesztve ]

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#51059) Gebriel válasza Kartács (#51058) üzenetére


Gebriel
veterán

"most beszéltem egy barátommal ő most vette a Telekomtól és 30e előlegért megkapta a telefont."
Imádom az ilyen megjegyzéseket, hogy mennyi lehet a hasonlóság az ő vásárlása és a tied között a telefon típusán kívül az már teljesen mellékes?! :U

A másik, hogy kevered a fogalmakat, nem önrész hanem előleg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51060) Kartács válasza Gebriel (#51059) üzenetére


Kartács
aktív tag

Nem nagyon értem a kérdésed.
Mi nem világos?
Ugyanazt a telefont vette amit én néztem ki csak az említett másik szolgáltatónál és ott 30e befizetése után megkapta a telefont, de nem releváns amúgy sem, mert Telekomhoz nem megyek.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#51061) viktorhu válasza Kartács (#51060) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg már volt valamilyen telekomos előfizetése, így már tudják róla, hogy pontosan fizet.

(#51062) Kartács válasza viktorhu (#51061) üzenetére


Kartács
aktív tag

10-en éve volt, azóta egy másik szolgáltatónál volt és most ment vissza azt már csak nem nézik vagy igen?
Na sebaj.

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#51063) Gebriel válasza Kartács (#51060) üzenetére


Gebriel
veterán

Mit nem értesz?
Linkelték.."...Egy zárt számítógépes rendszer, szigorúan bizalmas szempontok alapján elvégzi a hitelképességi vizsgálatot a rendelésénél...."
Ez mindegyik szolgáltatónál hasonlóan működik.
Más személyes adatok kerülnek be tőled mint tőle... azért mert ugyan olyan készüléket vesztek nem biztos és nem is kell ,hogy azonos legyen az előleg.

[ Szerkesztve ]

(#51064) jack982


jack982
aktív tag

14 éve vettem egy drága telefont telekomnál, részletre, 2 év hűséggel.
Kérdeztem is akkor az eladótól, hogy mégis mi alapján döntik el, hogy hitelképes vagyok-e vagy sem, halvány lila gőze se volt róla, de fel volt háborodva a szöszi, hogy ezt meg mertem kérdezni tőle :D

azóta csak független telót veszek

(#51065) HXY válasza jack982 (#51064) üzenetére


HXY
addikt

A 2000-es évek elején és közepén 80-90%-ban az eladón múlt, hogy mit írt rá a szerződésre, és hogy mit tanácsolt a központnak. Teljesen pofára ment a dolog, hogy szimpatikus vagy-e nekik.

(#51066) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

'99-től vagyok / voltam T-s, kb 13 évig voltam előfizetéses náluk.
2009--től 2 előfizetésem volt, havi 40-50k számlával + telefon. részletek.
'14-ben meghalt apu, ami megelőzött majd egy fél évnyi kórházról kórházra járás, ház átalakítása (amputálták mind2 lábát) de sajnos már nem jött ki a kórházból. Így temetés stb.
Elcsúsztam kb 100 ezerrel, mire küldték a felszólítást, mondtam is nekik kérnék y ok miatt egy hónap haladékot, és menet közben felmondták a 2 szerződésem. ami összesen 104e számla és 52e hátralék volt az egyik telefonból. Leadták a behajtásinak, majdnem 640 ezerrel. mittudom én milyen kamatokkal, meg díjak felszámolásával összevonva + a húségidőn belüli felmondás.. Mondtam nekik, ne izguljatok, hogy közel egy ház árát már kifizettem nektek az elmúlt 15 év alatt, és 100 ezer miatt izgultok, holott nem voltam sosem elmaradva számlákkal. Ugye a behajtásival próbáltam egyezkedni, mondta azt hiszem 6 héten belül vissza adják a szolgáltatónak, akkor próbáljak velük újra egyezkedni. Akkor hívom őket, mikor vissza került hozzájuk, mondtam hogy kérném vissza a 2 számom és azzal együt ki is fizetném a tényleges tartozásom, és nem azt amit 6x-an felszámoltak még. És azzal indított a múkus, mért nem akkor szóltam hogy kérnék haladékot. Na akkor elküldtem oda ahonnan jött, hogy ez miatt rengetegszer hívtak, meg hívtam őket, és azzal zártam sehogy se fogják rajtam azt a pénzt behajtani. Na ennek most lesz 5. éve.
Vissza akartam térni egy 4,5 éves feltöltős kártyámmal ahol ugyan csak havi 15-20 ezreket telefonáltam el, és venni egy telefont mellé, de írták hogy 104e önrészt vagy mi a fenét kéne letenni a múltkor baki miatt.
Mondom teszek rá, kifizetem. Pár nap múlva hívnak megint, hogy törölték a szerződést, mert 5 éven belül nem adhatnak másikat. (azt hizsem ez év áprilisban jár le) és mondtam akkor lépek.
Elmentem a másik szolgáltatóhoz, ott is ugye látják a rendszerbe a dolgot, azt mondták 170ezer, + 1 havi számla. Mondom nem érdekel, kifizetem. 3. hónaptól a befizetett részből vonják az előleget vagy mit.
Számomat átvittem oda, és a T bő nyállal kényesztethet ezekután.

De vissza térve a korábbi hozzászólásokra, új előfizetésekre pláne a fenti összegek függvényében igen is kérhetnek pénzt, és attól is akinek 5 éven belül volt valami bibi egy másik szolgáltatónál.
Nekem teljesen mindegy volt hogy most 170et teszem le + fizetem a telefont, vagy kifizetem kp-ra a 300k+ -t, de ahogy néztem a jelenlegi állás szerint a mostani szolgáltatónál jobban járok előfizetéssel így nem is gondolkodtam a váltáson. Előfizu úgy is kell, gondolkodtam simán megveszem kp-ra a telefont, de így akkor még húzhatom a pénzt. Nálam kamatozzon inkább.

(#51067) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

És hogy fel is tegyem a kérdést, ami miatt ide tévedtem csak közbe elkalandoztam.

Ha nem vagyok elérhető, milyen számra kell átirányítani a hívásokat, hogy sms-t kapjak hogy kerestek. A T-nél volt ilyen,remélem itt is mert nem szeretnék semmi hangpostát meg ilyesmit.

Illetve, a my vodafone belépéssel nekem is vannak problémáim, de online felületen látszódnak a dolgok, csak az app nem akar beengedni. Erről tudni valamit?

(#51068) fRooStzzZ válasza fRooStzzZ (#51067) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Szerk, megtaláltam.

[link]

(#51069) lugosi válasza fRooStzzZ (#51066) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nálam kamatozzon inkább."

Jó az elgondolás, csak az a baj hogy az a kb 130e Ft 3 hónap alatt kamatozik kb 5 Ft-ot.

(#51070) HXY válasza lugosi (#51069) üzenetére


HXY
addikt

Vannak magas kockázatú befektetések is, amik akár +50%-ot, de akár -100%-ot is kamatozhatnak. :D

(#51071) fRooStzzZ válasza HXY (#51070) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Na igen. De ha már lehet, inkább nálam maradjon a pénz egy ideig. Így is úgy is ki kell fizetni a telefont. De így legalább van rá majd 2 évem, ami nem kamatozik.

(#51072) Thusor


Thusor
őstag

Vodafone-nál van egy feltöltőkártyás számom amit szeretnék megszüntetni teljesen, mivel flottában van új számom. A feltöltőkártyán van pár ezer forint. Ezt mindenképpen le kell telefonálnom megszüntetés előtt vagy van rá lehetőség, hogy a vodafone ezt kifizesse számomra a megszüntetéskor?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#51073) 4Grider válasza Thusor (#51072) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megszűnés esetén van csak tutira lehetőséged a bennragadt egyenleget visszakérni. Konkrétan a megszűnéstől számított egy évig van rá lehetőséged.

(#51074) #08205312 válasza Thusor (#51072) üzenetére


#08205312
törölt tag

Ha te szünteted meg, akkor nem jár vissza pénz. Meg kell várni, míg kifut az érvényességi + a 30 nap hívószámlekötési idő.

(#51075) Thusor válasza 4Grider (#51073) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Ezek szerint akkor február 13-án lejár a kártya, majd plusz 30 nap, így március második felében kérhetem vissza a pénzt és a szám nevemről történő megszüntetését?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#51076) HXY válasza #08205312 (#51074) üzenetére


HXY
addikt

Hogy lehet Vitamax-os számot teljesen megszüntetni, ha nem akarok hónapokat várni?
Nem tudtam, hogy lehet ilyet, mi menete? Egyenleg már nincs rajta.

(#51077) #08205312 válasza HXY (#51076) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem tudom....
Analógiát vontam abból, hogy már 4 telekomos dominót is megszüntettem. Még emailt is kaptam róla, hogy kérésének megfelelőn a mai napon.....dominó előfizetését megszüntettük.

(#51078) Mesterlovesz


Mesterlovesz
aktív tag

Sziasztok!

Vodafone.hu behalt, oracle hiba??? Erről tud valaki valamit?

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#51079) mukibuci válasza Mesterlovesz (#51078) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

itt működik

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51080) Mesterlovesz válasza mukibuci (#51079) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Köszönöm, inkognitó ablakból működik. Valamiért kizártak a rendszerből! 8) Nagy hülyeség, még számlát sem tudok így befizetni...

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#51081) HXY


HXY
addikt

Valaki nem tud valamit Vitamax kártya ingyenes megszüntetéséről, ne kelljen rá hónapokat várni, amíg magától megszűnik?

(#51082) mukibuci válasza HXY (#51081) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha tudna, akkor valószínűleg az elmúlt 3 hozzászólás alatt már tudatta volna :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51083) 4Grider válasza HXY (#51081) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok értelme nincs az azonnali megszüntetésnek, főleg ha nincs rajta egyenleg.
Ha u.i. valami bűncselekményt elkövettél vele, akkor két év múlva is megtalálnak. Ha pedig semmit, csak szabadulni akarsz tőle, akkor fogod, és összetöröd/vágod, vagy csak egyszerűen behajítod a fiókodba és nem használod, nyugodtan úgy veheted, hogy megszűnt. Egy különbség van, hogy a számot hívó, "a hívott számon előfizető nem kapcsolható" helyett "a hívott előfizető pillanatnyilag nem kapcsolható" hangbemondást hallja. Na puff...

(#51084) HXY válasza 4Grider (#51083) üzenetére


HXY
addikt

Aki bűncselekményre akarja használni a kártyát az szerintem nem a saját nevére regisztrált kártyát akar használni, hanem bemegy bármelyik mobilüzletbe, és ott vesz egy aktivált kártyát.
Nincs szó bűncselekményről. Viszont van a 2017-től érvényben lévő személyenként 10-es korlát.
És ha a 10 számból az egyiket le szeretnénk cserélni, akkor arra hónapokat kell várni, amíg megszűnik az adott kártya, és a 10-ből felszabadul egy hely.
Rengeteg helyen jó a több telefonszám, apróhirdetések, társkeresés, különböző weboldalak új regisztrációért járó jutalmak: pl. 2012 és 2018 között volt több olyan SIP szolgáltató is, amikkel teljesen ingyen lehetett telefonálni havonta kb. 15 órát. Az egyik az Immmr, a másik a Reenger volt.

(#51085) 4Grider válasza HXY (#51084) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon nem csak egy szolgáltató van, és ingyenes sim-et sem csak a Vodafone küldött.
Az pedig már a visszaélés kategóriája, amikor valakinek nem elég 10-30 külön identitás egy évre. Arról nem is beszélve, hogy csomó sim-et kezdetben csak 90-180 nap rendelkezésre állással küldtek a szolgáltatók.

(#51086) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Familyben van 3 Red M-em. Kettőnél van others, a legrégebbinél nincs. Mi ez?

(#51087) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Ha egyenlegfelhasználási idö lejárta elött feltöltöm az egyenleget a kártyán,akkor megmarad az összeg?2000ft-ossal feltöltés 1évig használhato? köszönöm!

GO Gunners!!!

(#51088) 4Grider válasza snooze (#51087) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze.
Igen.

(#51089) viktorhu


viktorhu
veterán

Milyen 10-30? Összesen 10 lehet max, és nem egy évre, hanem bármikor egy időben.

(#51090) 4Grider válasza viktorhu (#51089) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy egyéni előfizetőnek maximum 10 aktív kártyás mobil előfizetése lehet szolgáltatónként. Mivel három szolgáltató van...

(#51091) viktorhu válasza 4Grider (#51090) üzenetére


viktorhu
veterán

Mivel három szolgáltató van...
... akkor is csak 10 lehet, nem 30. Azt a tizet oszthatod el a három szolgáltató között.

(#51092) gyuri81


gyuri81
veterán

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Van egy iptv előfizetésem, amihez kaptam m3u fájlt. Ha beillesztem egy iptv app-ba akkor mobilinterneten nem indulnak el a videók, de wifi-n semmi gond nincs.

Miért lehet ez?

( vodafone flotta 10gb internet csomag)

(#51093) mukibuci válasza gyuri81 (#51092) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

apn-t módosítsd standardnet.vodafone.net-re

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51094) gyuri81 válasza mukibuci (#51093) üzenetére


gyuri81
veterán

Hoppá! Nagyon köszönöm :)

alapból: internet.vodafone.net volt beállítva?

Valami hátránnyal jár, hogy átírtam ? Vagy mik az előnyei még?
Vagy miért nem erre állítja be alapból a voda??

(#51095) mukibuci válasza gyuri81 (#51094) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a pass-ok nem fognak menni a standardnet-tel

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51096) gyuri81 válasza mukibuci (#51095) üzenetére


gyuri81
veterán

Bocsánat, de azt nem tudom mit jelent :(

(#51097) mukibuci válasza gyuri81 (#51096) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor téged nem érint :D

[link]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51098) jozsi968 válasza viktorhu (#51091) üzenetére


jozsi968
tag

Tévedsz!
10 db kártyád lehet szolgáltatónként! :K

(#51099) Gebriel válasza viktorhu (#51091) üzenetére


Gebriel
veterán

Linkelnél valami hiteles forrást ahol ez le van írva?

[ Szerkesztve ]

(#51100) Donki Hóte válasza Gebriel (#51099) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tud olyat linkelni :)

Az NMHH szerint mobilszolgáltatónként lehet 10 SIM kártyája bárkinek.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.