Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) galaxys80 válasza bucihost (#50600) üzenetére


galaxys80
veterán

2017 januárjában vettem, úgyhogy az még a régi rendszer volt.
A 24 hónap letelte után gondolom már nem számlázzák hosszabbítás híján sem?

(#50602) bucihost válasza galaxys80 (#50601) üzenetére


bucihost
senior tag

Sajnos de. Mivel bele van építve a csomagodba. PL: "GO EU E" a csomag neve, így csomag díj + 1000 Ft ot fizetsz, mindaddig míg csomagot nem váltasz / hosszabbítasz. Szóval javasolt a módosítás / hosszabbítás.

Nem túl faca a voda részéről.... de nem is tudsz reklamálni miatta mivel nem törlesztő ként van számlázva így teljesen "törvényes" :N

(#50603) galaxys80 válasza bucihost (#50602) üzenetére


galaxys80
veterán

Itt havi +5000 Ft-ról beszélünk. Ezt mégis mi alapján számláznák tovább a 24 hónap után?

(#50604) bucihost válasza galaxys80 (#50603) üzenetére


bucihost
senior tag

Erre már nem én fogok neked választ adni. A miértjét nem tudom, gondolom benne van a szerződésben. 1270 tuti megválaszolja :R

(#50605) ph2012


ph2012
senior tag

TUTI kártyás telefonom van. Ezek a megújuló internetek: [link]

A megújuló internetnél látok olyat, hogy HETI150. Egy egy hétre szól, 266 Ft és 150 MB adatot jelent. Meg tudom oldani, hogy ezt megrendelem és a hatodik nap lemondom az XHETI150 kóddal. Ez megengedett? Nekem ez bőven elég lenne.

Köszönöm a választ.

(#50606) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok! Srácok, mi a fene van olyankor, ha:

- Rendeltem egy új készüléket számhordozással, új nano-sim kártyával a Voda -tól
- Két napja megjött a készülék, használom rendesen, de mostanáig se tudok mobilhálózatra kapcsolódni a sim kártyámmal (az 1270 -et sem tudom hívni róla)
- Még aznap beszéltem más telefonról az ügyfélszolgálattal, amikor megjött a telefon, de azt mondta, hogy a saját számomról kéne hívjam őket, illetve várni az aktivációs kódra, ami nem jött meg e-mail -ben, ami persze szükséges ahhoz, hogy tudjam aktiválni a kártyát.

Szóval... WTF?

Előre is köszi! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#50607) bucihost válasza KaitouP (#50606) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia!

Van egy leírás is amit kaptál. Benne van, hogy 48 óra az aktiváció átvételtől számítva. Azért kell az ügyfélszolgálatot hívnod a RÉGI kártyával, hogy jelezd megvan a új SIM. Ők nem tudják mikor veszed át....

Vicces is lenne ha már előre cserélnék a kártyát, te meg teszem azt 1 hét múlva veszed csak át :)

(#50608) KaitouP válasza bucihost (#50607) üzenetére


KaitouP
veterán

Szóval így. Bakker, én meg 3. napja itt szívok. :DDD
Akkor 1270 a régi kártyával. Köszi! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#50609) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok!
Lehet még számhordozást indítani másik szolgáltatóhoz, ha egy vodafone feltöltőkártyás simen lejár az egyenlegfelhasználási idő, de még van 1 hónap a sim kártya érvényességi idejéből?

Mmm'kay?

(#50610) 4Grider válasza KurtCobain (#50609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha már lejárt, akkor nem. A lejárat napjáig indítható számhordozás.

(#50611) KurtCobain válasza 4Grider (#50610) üzenetére


KurtCobain
őstag

Még nem járt le.
11.13 az egyenlegfelhasználás, és 12.13 a sim érvényességi ideje. Csak teszem azt, ma lenne kérvényezve a hordozás, de mire sikerülne, addigra szvsz már lejárna az egyenlegfelhasználási idő.

Mmm'kay?

(#50612) 4Grider válasza KurtCobain (#50611) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ma kezdeményezd, akkor sikerülni fog.

(#50613) KurtCobain válasza 4Grider (#50612) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszi a választ.

Mmm'kay?

(#50614) vipnolf


vipnolf
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg Telekomos vagyok, ám a cég Vodás.
Lenne lehetőségem átmenni, korlátlan hívás és SMS az EUban + 3 gb net és a cég fizeti.
Kérdésem, hogy mennyire stabil és megbízható a vodafone 4G hálózata? Illetve vidéken mennyire erős a hálózat úgy általában?

Esetleg ha valaki össze tudná hasonlítani a Telekom hálózatával... minden információ hasznos lehet :)

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

XPERIA PRO, DELL INSPIRON 16 PLUS

(#50615) 4Grider válasza vipnolf (#50614) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon mindegyik mobilszolgáltató bátran felvállalható, nem Madagaszkáron vagyunk...
A 4G hálózat közel sem olyan lefedettségű mint a két T-nél, ellenben szinte mindenütt ott van a 3G hálózatuk. 3 GB nethez nem is kell 90% feletti 4G lefedettség...
VoLTE itt nincs, a hangminőség viszont tűrhető. Néhány eldugott vagy túlterhelt helyen alig érteni egymást, de ott a másik két szolgáltatóval is gondok szoktak lenni.

(#50616) M@Db0Y válasza 4Grider (#50615) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem a 4G lefedettség vállalható de vidéken legtöbb helyen csak B20 frekin nyomják és ott sebességben van nagy lemeradásuk a másik 2-höz képest, akik osztoznak a 4g-n szóval kicsit egyszerűbb dolguk van.

(#50617) Diák66 válasza vipnolf (#50614) üzenetére


Diák66
őstag

Lehetek őszinte? Ha a cég fizeti, akkor nem mindegy? :D

Amúgy teljesen vállalható a Vodafone hálózata. Ha nem kell többszáz megabit másodpercenként (miért is kellene?) akkor elégedett leszel vele. Általában 15/10 Mbit/s megvan mindenhol (ide értve a 3G HSPA+ 900 MHz-es frekvenciákat is). Ahol van 4G+, ott értelemszerűen jobb a helyzet és száz megabit fölé is mehet a sebességmérő, de ehhez CA-s eszköz kell. A mai napig hivatalos sebességek 75/25 Mbit/s maximum 4G hálózaton.

(#50618) Kbali válasza vipnolf (#50614) üzenetére


Kbali
nagyúr

Voda esetén pl. M3 autópálya egyes szakaszain stabilan szakad a kapcsolat (hívás is), 30 ezres városban beltéren éppen csak "hasít" a 4G. Elmulasztott hívásról vagy jön SMS vagy nem.

(#50619) Bozek válasza Kbali (#50618) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem nem volt gondom az M3-as autópályán, bár nem telefonáltam végig az utat, de sokat mentem az utóbbi két hétben Debrecenbe. A 4G annyira nem érdekel, de nálam beltérben még itt a faluban is van, 10 km-re Zalaegerszegtől. Az elmulasztott hívásokról is mindig jött SMS.

Amúgy másik szolgáltatónál volt a céges előfizetés még régebben, ők nem küldtek SMS-t az elmulasztott hívásokról. Gondolom külön pénzért megtették volna, de ez a Vodánál ingyen van.

(#50620) gabor9991 válasza Bozek (#50619) üzenetére


gabor9991
őstag

Hívásértesítő máshol is ingyenes :)

(#50621) kali válasza Kbali (#50618) üzenetére


kali
legenda

Az elmaradt értesítés passz, sokszor tudomást sem szereznénk róla, de a feleségem attól szokott inkább kiakadni, hogy a céges előfizetésén fél napos, vagy még hosszabb csúszással küld SMS-t a Vodafone.

(#50622) gabor9991 válasza kali (#50621) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam most 2. napja nem érkeznek meg a paypal belépéshez szükséges kódok.És volt már ilyen párszor sajnos.

(#50623) Bozek válasza gabor9991 (#50620) üzenetére


Bozek
nagyúr

Lakossági ügyfeleknek. De itt most én flottáról beszéltem, ott nem volt ingyenes, a cég meg nem fizetett elő rá.

[ Szerkesztve ]

(#50624) 4Grider válasza Bozek (#50623) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telenor flottás vagyok, itt ingyenes. A Telekomra gondolsz?

(#50625) kali válasza gabor9991 (#50622) üzenetére


kali
legenda

Az nagy probléma.
Hívásnál sem kellemes dolog, de ha belépéshez vagy hasonlóhoz szükséges visszaigazoló SMS marad el, az különösen bosszantó, de még ha csak késik, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#50626) Bozek válasza 4Grider (#50624) üzenetére


Bozek
nagyúr

Telenor volt az is, de nem publikus flotta.

(#50627) bucihost válasza kali (#50625) üzenetére


bucihost
senior tag

Jah, már ha ez a szolgáltató hibája... :U

(#50628) 4Grider válasza Bozek (#50626) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mienk sem publikus és bárkinek be tudom kapcsolni az ingyenes hívásértesítőt...

(#50629) kali válasza bucihost (#50627) üzenetére


kali
legenda

Jobbára szűkíthető a dolog, az adott szolgáltatóra tereli a gyanút, ha másik szolgáltató hívószámára megérkezik az SMS.
Az viszont egyértelműen a Vodafone hibája, hogy több órás, olykor fél napos csúszással, vagy egyáltalán nem küldik a hívásértesítő SMS-t.

(#50630) Kbali válasza kali (#50621) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az külön szép, hogy az új flottában néha megkapom a teljes számlafizetési értesítő sms-t. Előtte is voda flottában volt a céges, de ott soha nem kaptam ilyet.

(#50631) Kbali válasza Bozek (#50619) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gödöllő környékén, meg Gyöngyös előtt szokott szakadozni.

(#50632) Bozek válasza Kbali (#50631) üzenetére


Bozek
nagyúr

Majd januárba kell visszamennem a Szemklinikára, akkor megnézem.

(#50628) 4Grider: Az is lehet, hogy akkor csak nem kapcsolták be, mindenesetre nálunk nem volt. Pedig fontos lett volna néha, mivel a céges Samsung (bár én saját Sony-t használtam inkább) néha gondolt egyet és csak úgy kikapcsolt. Táskába meg nem vette észre senki.

(#50633) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van sógoromnak egy Huawei b315 router-e. Ennek most mi a menete, hogy függetlenítsem. Hűség még van rajta, 2-3 hónap talán.
Köszönöm a segítséget. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#50634) bucihost válasza MADcat (#50633) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia. Ha lejárt a 2 év, akkor tudod kérheted a díjmentes függetlenítést.

(#50635) MADcat válasza bucihost (#50634) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

oké! Köszönöm! :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#50636) spammer válasza gabor9991 (#50622) üzenetére


spammer
veterán

Többen is jeleztünk már a Paypal topikban, hogy az sms-ek nem érkeznek a paypaltől vodafone-os telefonszámokra. Több napja próbálom én is, egy darab sem érkezett, késve sem. A paypal-es topikban lévő beszélgetés erről itt van: [link]

Többek között pl. ezt a paypalhez tartozó számot is érinti: +36707177120
Én erről kaptam a paypaltől a belépéshez szükséges kódokat már egy ideje, de már napok óta nem jön egy sms sem, hiába próbálom akármikor. Lehetséges, hogy a vodafone letiltotta, mert tömeges sms-ek mentek erről a számról?

Akinek esetleg van vodafone-os kapcsolata (üfsz/technikus/mérnök vagy bárki, aki utána tud nézni), kérem jelezze az illetékes(ek)nek! A paypal topikban írtak szerint már a vodafone üfsz felé is lett jelezve többek által is, de ha többen jelezzük több irányból, talán komolya(bba)n veszik az ügyet és nem kell pl. 30 napot várni rá (hivatalosan).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#50637) 4Grider válasza spammer (#50636) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden szolgáltató fenntartja a jogot arra, hogy ha egy adott számot nem a szerződésnek megfelelően használnak (pl. az adott szerződés kizárja a tömeges sms küldését, de az előfizető mégis sms gateway-t üzemeltet rajta), akkor korlátozza vagy megszüntesse a szolgáltatást. Erről természetesen az előfizetőt mindig előre értesítik...

(#50638) M@Db0Y válasza spammer (#50636) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálam tökéletesen működik. Ugyanerről a számról kaptam épp az előbb is paypal belépéshez kódot.

(#50639) gabor9991


gabor9991
őstag

Most átnéztem a paypal topikba, tényleg van panasz bőven
Próbáltam bejelenteni én is a hibát de 15 perc várakozás után letettem, még nem kapcsolt élő embert :D

(#50640) DjBlero


DjBlero
őstag

sziasztok

szeretném kérdezni,hogy nemrég kötött RED M díjcsomagról lehet e váltani felfelé RED Infinity plus ra?
és még kérdezném,hogy RED Infinity plusba tényleg korlátlan a net vagy van valamennyi GB határ ???
válaszokat előre is köszönöm :R

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Z Fold 5 & sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ Watch 6 Classic 47mm LTE & PlayStation® 5

(#50641) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

csao, hogyan lehet át állítani hogy ha feltöltöm 5 ezerrel a kártyám ne 1gb net legyen hanem mondjuk 3gb?

(#50642) nikos21 válasza BUZZLGHTYR (#50641) üzenetére


nikos21
aktív tag

(#50643) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, abban hogy nálam napok óta csak részlegesen érhető el a vodafone honlapja.
Még a készülékválasztóba bejutok közvetlen linken, de a számlákhoz regisztrációhoz (myvodafone, segíthetünk stb) már nem férek hozzá.
Sajnos emiatt nem tudom regisztrálni az új kártyákat, sem telefonról sem pc-ről egyik főbb operációs rendszerrel sem.
Másnál is észlelhető? Tudni róla valamit?

(#50644) siege5 válasza siege5 (#50643) üzenetére


siege5
aktív tag

Bocsi most nézem, természetesen nem oprendszer hanem webböngésző

[ Szerkesztve ]

(#50645) Kbali válasza siege5 (#50643) üzenetére


Kbali
nagyúr

Próbálj egy inkognitó módot

(#50646) bucihost válasza DjBlero (#50640) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia. Felfelé bármikor válhatsz (egy számlázási cikluson belül egyszer). Lefelé viszont nem, csak kötbér ellenében. Igen, valóban korlátlan a net, de a kártya csak telefonban mehet. (Vagy olyan eszközben ami rendelkezik saját kijelzővel, mikrofonnal, hangszóróval stb. Pl egyes tabletek), más különben felfüggesztik a szolgáltatást. Hotspot mehet.

(#50647) trec12 válasza 4Grider (#50615) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem a hangminőség meg nagyon pöpec. Én akikkel beszélek sokat velük nagyon tiszta a hang igaz hálózaton belüli hívásokról van szó. A lefedettség itt is, ott is jó gondolom a HD hangnak (is) köszönhető a jó hívásminőség.

[ Szerkesztve ]

(#50648) thomas77 válasza trec12 (#50647) üzenetére


thomas77
senior tag

Mostanában már hálón kívül is megy a hd hang. Legalábbis Telekom irányába biztos. A két T egymás között is OK. Voda Telenor irányt egy ideje nem teszteletem.

(#50649) trec12 válasza thomas77 (#50648) üzenetére


trec12
addikt

Telekom irányba elég jó a hang. Telenorba ha hívok tompának érezni hangszín, hangtisztaság szinte nulla, pár hete így volt. Öcsém telójában van Telenoros sim is. Kíváncsiságból megcsörögtem a Vodás számán is egyből a Telenoros hívásom után ég és föld volt a különbség a Voda javára. :K Pedig a Telenoros sim is 4G-n van. Inkább a Vodás számán hívom mindig pedig mindegy lenne a korlátlan csomagom miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#50650) 4Grider válasza trec12 (#50649) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sem a Telenornál, sem a Vodánál nem telefonálsz 4G-n, így hívásnál 3G-t kell használjon mind a két oldal a jó minőséghez. Ha viszont 4G-ről 2G-re történik híváskor a leváltás, az természetesen a minőség rovására megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.