Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Van egy Tutis kártyám, amit elég régen töltöttem fel, más szolgáltatót használok jelenleg, viszont időnként utazom Svájcba, ezért is volt jó a Voda annak idején, mert kiterjed az adatroaming Svájcra is díjmentesen.

Még talán 1 évvel ezelőtt, volt olyan, hogy roaming alatt a forgalmazott adatmennyiség nem haladhatta meg az előző 3 hónapban itthon leforgalmazott adatmennyiséget, akármennyi adat állt rendelkezésre - sajnos nem találtam az oldalukon ehhez kapcsolódó információkat.

Megszűnt volna ez?

A kérdésem az lenne, ha már 6 hónapja nem töltöttem a kártyára, de decemberben utaznék, és feltölteném, mondjuk az egyszeri 5GB-os opcióval, tudnám a keret 100%-át roaming alatt használni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50352) 4Grider válasza qltsar (#50351) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az EU-s roaming szabályzás kicsit másképp néz ki. Ha egy-két hétre mész roamingolni, akkor jár a rendes EU roaming. Mondjuk persze Svájc nem EU, de ha a Voda ott is ugyanolyan feltételekkel biztosítja a roamingot, akkor nem térhet el attól, hogy egy-két hét nem életvitelszerű kint tartózkodás.

(#50353) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Látom A vodánál megszünt a köszönet program. Lényegében akkor nincs is hűségprogramja :D Nem mint ha az valami óriási dolog lett volna. Hogy akarja akkor magánál tartani az ügyfeleket?

(#50354) 4Grider válasza kovbandi82 (#50353) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha megnézed a kiherélt kapcsolat-, vagy bónusz programokat, akkor a megszüntetés már nem is tűnik rossz alternatívának. A kérdésedre a válasz: Akik menni akarnak, kapnak egyedi ajánlatot. Ha így is menni akarnak, akkor hadd menjenek...

(#50355) galaxys80 válasza 4Grider (#50354) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem tudom, hogy az általad említett programok mit tartalmaznak pontosan, de én például a köszönet program miatt telefonvásárlás esetén kaptam 17.000 Ft kedvezményt tavaly.
Mondjuk engem eleve elvesztettek készülékvásárlásnál azzal, hogy megszűnt az a lehetőség, hogy X összeget fizetek és a maradék eloszlik 22 hónapra,
Bár nem tervezem a közeljövőben a készülékváltást, de ha így lesz, akkor besétálok az MM-be vagy az Edigitalba és befizetem a régi készülékem árát (amit, majd eladok) a maradék meg elcsorog, majd 20 hónap 0%-os THM-re. :)

[ Szerkesztve ]

(#50356) 4Grider válasza galaxys80 (#50355) üzenetére


4Grider
nagyúr

Logikus lépés. Én másfél évtizede így csinálom.

(#50357) tusik válasza qltsar (#50351) üzenetére


tusik
tag

Én Törökországban simán elhasznaltam az 5gb-ot. Minden retorzió nélkül.

(#50358) Lauda válasza qltsar (#50351) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ebben az ügyfélszolgálat tudna neked pontos tanácsot adni.

(#50359) Lauda válasza tusik (#50357) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az ország volt a kérdés, hanem az előző 3 hónap adatforgalma vs roaming adatforgalom.

(#50360) 4Grider válasza Lauda (#50359) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig lényeges az ország is. Törökország és Svájc vonatkozásában ui. nem köti EU-s jogszabály a Voda kezét, ott saját elhatározásából biztosítja a kedvezőbb roamingot. Az EU-s roaming rendelet pedig a méltányos használatról az elmúlt 4 hónap vizsgálatáról és ott az 50%-os elv túllépéséről szól, majd ezen túl egy felszólításról és ezt követően 2 hét türelmi időszakról. Utána beszélhetünk roaming többletdíjakról.

(#50361) Lauda válasza 4Grider (#50360) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is azt írtam, hogy nem lényeges, hanem azt, hogy nem ez volt a kérdés. Svájcba utazik, mint írta.

viktorhu :R

[ Szerkesztve ]

(#50362) viktorhu válasza Lauda (#50361) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, Svájc abba a kategóriába esik, mint Törökország, így releváns a török tapasztalat a kérdésre. És igen, működnie kell a dolognak, a kérdés inkább az, hogy egy éve nem használt sim kártya érvényes-e még (megtörtént-e közben az adategyeztetés).

(#50363) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Myvodafone app és böngészőböl sem lehet belépni?technikai hiba

(#50364) #08205312


#08205312
törölt tag

Sokaknak lesz 9/19 Ft-os percdíj helyett 25 Ft-os.....
Ha októberben a voda bevezetné a kártya érvényességű internetet (telekom maratonhoz hasonlót), akkor fogna jó pár ügyfelet.
Nem is kellene nagy változtatás: a megújuló maradna 30 napos, az egyszeri pedig kártya érvényességű.

(#50365) tusik válasza Lauda (#50359) üzenetére


tusik
tag

Én a vodás kártyámat csak Törökben használtam, csak azért van Vodás kártyám mert ugy kezeli mint EU-s országot. Használtam a megújuló 1gb és 5gb adatot, és az utolsó grammig le tudtam használni. És csak roamingban és csak TR-ben. De gondolom Svájcban is ugyan ez lenne.

(#50366) 4Grider válasza #08205312 (#50364) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felejtsd el. A Voda jó ideje az első, ha net tekintetében meg kell húzni a nadrágszíjat. Én a Telenorból nézném ki, de ott a tulajváltás miatt most a termékfejlesztők/marketingesek nem igazán mernek ugrálni.

(#50367) Lauda válasza tusik (#50365) üzenetére


Lauda
félisten

Én is épp ezt néztem délután: [link] Pipáld ki a zöldet és mindkét ország kizöldül.

(#50368) Lauda válasza 4Grider (#50366) üzenetére


Lauda
félisten

Ez érdekes. Megújuló 5gb mobilnet 1790-ért. Melyik szolgáltató ad ilyet sima előfizetőknek?

[ Szerkesztve ]

(#50369) yanna válasza kentucky (#50363) üzenetére


yanna
őstag

Az app hónapok óta egy nagy túrórudi.

(#50370) gabor9991 válasza Lauda (#50368) üzenetére


gabor9991
őstag

Hát őőőőő, azért a sima előfizetőnek nem biztos hogy ennyi ;)

(#50371) Lauda válasza gabor9991 (#50370) üzenetére


Lauda
félisten

Én is sima előfizető vagyok. ;)

(#50372) Bozek válasza Lauda (#50368) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 10 GB meg 2990. Igaz, én flottás vagyok, de az 5 GB nálam is 1790.

(#50373) 4Grider válasza Lauda (#50368) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem találtam meg a weboldalon a linket ehhez az ajánlathoz. Nem publikus hasonló ajánlatokkal meg tele a padlás más szolgáltatóknál is.

(#50374) M@Db0Y válasza 4Grider (#50373) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

[link]

Itt lépj be az előfizetéseddel és az adatopciók alatt meg kéne találnod. Annyi, hogy ez kiegésztő adat szóval kelle mellette egy bármilyen adatcsomag, hogy meg tudd rendelni.

Megújuló PluszAdat 5 GB ilyen néven kéne megtalálnod.

(#50375) Lauda válasza 4Grider (#50373) üzenetére


Lauda
félisten

Nem írtam, hogy publikus ajánlat.

(#50376) 4Grider válasza M@Db0Y (#50374) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#50377) 4Grider válasza Lauda (#50375) üzenetére


4Grider
nagyúr

Annak fényében szép, hogy egy full publikus Maraton adatcsomaghoz hasonló (kártyás) csomag Vodánál történő megjelenéséről volt szó. Erre reagáltam azt, hogy ezt ne várd a Vodától. Tudod, almát az almával...

(#50378) Lauda válasza 4Grider (#50377) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem arra reagáltam. Olvasd vissza.

(#50379) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Egy kis segítséget kérek. MyVodafone oldalon azt hogyan lehet megcsinálni, hogy egy fiókban (egy bejelentkezés alatt) láthassam az előfizetéseimet?

Van egy fiókom, ott a telefonszám az azonosító, de lett másik Vitamax kártyám. Ha lehetséges, akkor nem regisztrálnék egy másik telefonszámos fiókot, hanem egy fiókba tenném a két előfizetést.

Ja igen, még egy kérdés.

Ha egy Vitamax TUTI kártyán egyszercsak megjelenik a net, akkor milyen adatopciót használ? Remélem, hogy nem valami napinet élesedik rajta 50 MB-onként 1000 Ft-ért.

És mégegy kérdés :)

Vodafone-nál mi a telekomos *102# megfelelője? (vagyis hogyan tudom a pillanatnyi kártyaegyenleget lekérdezni?)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#50380) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Van egy feltöltőkártyás számom, amit elfelejtettem 1 év után feltölteni. Nem tudok róla hívást indítani, se fogadni.
Hogyan lehet feltölteni?

(#50381) 4Grider válasza bzolika10 (#50380) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lejáratot követően még 30 napod van feltölteni. Ez időszak alatt még lehet fogadni vele hívásokat/sms-eket. Ha már fogadni sem tud, akkor az előfizetésed megszűnt. Nem létező előfizetésre pedig nem lehet feltölteni.

(#50382) bzolika10 válasza 4Grider (#50381) üzenetére


bzolika10
aktív tag

És azt a számot meg lehet még valahigyan szerezni?

(#50383) 4Grider válasza bzolika10 (#50382) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudok ilyen lehetőségről. Pedig a szolgáltatók extra pénzt kérhetnének érte...

(#50384) Lauda válasza bzolika10 (#50382) üzenetére


Lauda
félisten

Ugyfelszolgalat mar reg megmondta volna a valaszt a kerdeseidre.

(#50385) #08205312 válasza bzolika10 (#50382) üzenetére


#08205312
törölt tag

A deaktiválástól számított 6 hónapig pihentetniük kell a számot, nem adhatják ki másnak.
Ha jól tudom ki tudod kérni a számot, de csak havi díjas előfizetéses konstrukcióban.

(#50386) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

mobilnet esetében NAT-olt ip címet kapok mindig? Lehet ezen változtatni?

plata o plomo

(#50387) 4Grider válasza code1005 (#50386) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én a standardnet apn-t használva publikus Ip-t szoktam kapni.

(#50388) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok. Reggel kijelzővel az aszfaltra ejtettem a telefonomat, bepókhálósodott végig. Ebben az esetben fizethet a készülékbiztosításom?

(#50389) pjen válasza #15490560 (#50388) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ,milyen biztosításod van.Ha van törésre is ,akkor igen.

(#50390) Daffni2 válasza #15490560 (#50388) üzenetére


Daffni2
addikt

Igen csak az önrészt kell kifizetned.
A bejelentéskor ne variálj semmit,véletlenül leejtetted és kész.

pjen

A Vodafone előfizetésekhez kötött biztosítások (kétféle létezik) tartalmazzák a töréskárt.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#50391) brumicica


brumicica
tag

A Go S csomagban megjelentek nálam ilyen korlátlan opciók. Ez valami bug?

(#50392) 4Grider válasza brumicica (#50391) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Go tarifákban a vodafone EU roaming díjmentesen aktiválható.

Szerk.:
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/euroaming

[ Szerkesztve ]

(#50393) code1005 válasza 4Grider (#50387) üzenetére


code1005
senior tag

Köszi, ez volt a megoldás! :R

[ Szerkesztve ]

plata o plomo

(#50394) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ez lehetséges, hogy dániai Lyca előfizuval (bőven van EU data-m) itthon a Voda bár hagyja a roaming adatforgalmazást, de csak a 3G hálózatot engedi használni? A telóm B20-at, meg mindent tud...

*Hiába nyomok csatlakozást manuálisan a 4G hálózatra, meg azt is preferálja a beállítás, mégis a 3G-re dob be...

Köszönöm válaszotok előre is! :R

(#50395) viktorhu válasza csubuka (#50394) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, egyre általánosabb.

(#50396) radio100jozs válasza csubuka (#50394) üzenetére


radio100jozs
őstag

Igen, nekem van Francia szolgáltatótól feltöltős kártyám, de az csak 3G-n megy nem csak honos francia hálózaton, hanem roamingban is. De itthoni példa az UPC mobil előfizetés, az is csak 3G-n megy itthon és roamingban is. A 4G hálózat külön megállapodás része a cégek között.

(#50397) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Red előfizetésem amire 2 év hűséget vállaltam. Ebből van még hátra ~10 hónap.
Abban az esetben ha már a Red-el járó korlátlan szolgáltatásokra nincs szükségem de az előfizetést (számot) szeretném megtartani -természetesen valami kisebb csomagban- akkor milyen kötbérre számíthatok?
Köszönöm szépen. :R

A rock and roll az nem egy tánc...

(#50398) Kicsirics77 válasza zsinnyegtet (#50397) üzenetére


Kicsirics77
veterán

arra amit a hátrlévő 10 hónapra kapnál kedvezményt,sajnos lefelé nemigen lehet módosítani,de az a legbiztosabb,ha az ügyfélszolgálatot felhívod és megkérdezed.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#50399) M@Db0Y válasza Kicsirics77 (#50398) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem az igénybe vett kedvezményeket kell kifizetni? Szerintem az elmúlt 14 hónapban kapott kedvezmény lesz a kötbér mértéke+ ha volt telefon akkor azt is ki kell fizetned egyben.

(#50400) zsinnyegtet válasza Kicsirics77 (#50398) üzenetére


zsinnyegtet
aktív tag

és M@Db0Y
Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.