Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) goop


goop
őstag

Szép csendben megszűnt a videó hívás a vodánál. Nem tudtam bekapcsolni, ezért telefonáltam az ügyfélszolgálatra, ahol közölték, hogy megszüntetésre került.

(#51652) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Szeretném megszüntetni az előfizetésem és az lenne a kérdésem, hogy mi ennek a pontos menete?
(tényleg ki kell fizetnem a teljes számlát, nem csak a tört időszakra vonatkozót)

KissA1026

(#51653) lugosi válasza 4Grider (#51646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nagyjából így használom ezt a tarifát. Van másik céges számom, és amikor nem akarom hogy azon elérjenek akkor kikapcsolom a céges kártyát, viszont ha telefonálok, főleg családon belül akkor az simán megvan 20-30 perc/hívás. Ez hetente 1-2x van hogy kikapcsolom a cégest és ez így nagyon előnyös hogy olyankor sem kell figyelni a perceket.

(#51654) Gebriel válasza mylenovo (#51644) üzenetére


Gebriel
veterán

Igen jól érted.

(#51655) DeathAdder válasza Boond (#51648) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszönöm az infókat, akkor így is fogom neki aktiválni a napokban :)

(#51656) thomas77


thomas77
senior tag

Ez a TUTI+ elég tutinak hangzik.
Ha jól értem, akkor EU roaming helyzetben a normál díjas EU-s mobil és vezetékes számok hívása esetén is megáll 300 Ft-nál ugye?

(#51657) 4Grider válasza thomas77 (#51656) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szó nincs EU-s roamingról az ÁSZF-ben, tehát az alapján akár Ukrajnában és Szerbiában is jár a 300 feletti jóváírás. Erős a gyanúm, hogy ezt az ÁSZF-et a szolgáltató elszúrta...

A belföldi és mindenkori roaming díjszabás szerint külföldi, normál díjas hívások esetén a napi 300 Ft-os értékhatár elérését követően, az adott napon magyarországi időzóna szerint nap végéig felhasználható díjmentes percek kerülnek az ügyfél számára jóváírásra, mely percek kizárólag hangalapú hívás indítására, belföldön és a mindenkori Roaming díjszabás szerint külföldön, normál díjas hívások esetén érvényesek.

(#51658) #08205312 válasza 4Grider (#51657) üzenetére


#08205312
törölt tag

LoL
Holnap érdemes lesz megnézni a voda oldalán a 30 nap múlva életbe lépő ászf változást. 🤣

(#51659) lugosi válasza 4Grider (#51657) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez de kemény. Észre se vettem.
Thomas77: akkor most mi van? :/

[ Szerkesztve ]

(#51660) thomas77 válasza 4Grider (#51657) üzenetére


thomas77
senior tag

Én erre gondoltam:
Díjmentes hívások
Tuti+ és Tuti+Net tarifacsomagokkal 19 Ft-os percdíjon telefonálhatsz, ráadásul napi 300 Ft beszélgetés után aznap éjfélig díjmentesen telefonálhatsz belföldről magyar, az EU-ból utazási célra magyar vagy EU-s, normál díjas számok esetében, a hét bármely napján!

(#51661) #08205312 válasza thomas77 (#51660) üzenetére


#08205312
törölt tag

Az ászf a mérvadó.

(#51662) thomas77 válasza #08205312 (#51661) üzenetére


thomas77
senior tag

Az ÁSZF szerint külföldön (nem csak az EU-ban) is felhasználható, ahogy 4Grider is írta, de ez szerintem is elírás.
Viszont az általam linkelt oldal szerint az EU-ban érvényes az ajánlat, ami hihető.
Jó lenne, ha ezt pontosítanák.

(#51663) 4Grider válasza thomas77 (#51662) üzenetére


4Grider
nagyúr

A honlapon lévő információk tájékoztató jellegűek, a működés (pl. számlázás) alapjául az ÁSZF szolgál. A honlapon szereplő információk miatt maximum jóváírást kérhetsz, az ÁSZF-től való eltérésért viszont felügyeleti bírság is jár a jóváírás mellé.

(#51664) thomas77 válasza 4Grider (#51663) üzenetére


thomas77
senior tag

Legközelebb augusztus végére van repjegyem EU-n kívülre. Gondolom addig befoltozzák ezt a kis hézagot és nem lesz módom kipróbálni (sajnos). ;]

(#51665) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Az alkalmazáson belüli jódolgok opció már két napja azt mondja nekem hogy rendszereink jelenleg nem elérhetők. Nálatok működik?

(#51666) snooze válasza lugosi (#51665) üzenetére


snooze
veterán

Nálam jo,100mb afatforgalmat ad,4órán belül felhasználhato..:DDD :DDD :DDD :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#51667) pjen válasza lugosi (#51665) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is jó,a 100 mega nem igazán hiányzik.

(#51668) thomas77 válasza lugosi (#51665) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem 3GB adat 7 napra 1200 Ft-ért. :Y
Ez nem az a visszautasíthatatlan ajánlat...

Amúgy a webes felületen nem lehet hozzáférni a jódolgokhoz?

(#51669) Top cat válasza thomas77 (#51668) üzenetére


Top cat
őstag

De, ott is kaphatsz a jóból. :D

A szolgáltatásaim menüpont alatt van.

(#51670) Nikaré válasza lugosi (#51665) üzenetére


Nikaré
őstag

Nálam is működik.

A flottásoknak van tapasztalata a "jó dolgok" mit ajánl fel?
Nekik egyáltalán van jelentősége erre az opcióra?

(#51671) 4Grider válasza lugosi (#51665) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem nem két napja mondja ezt, hanem már legalább egy hete. És a helyzet azóta változatlan...

(#51672) Gebriel válasza 4Grider (#51657) üzenetére


Gebriel
veterán

Érdemes lenne az ÁSZF további részét is be írni. :)

"A belföldi és mindenkori roaming díjszabás szerint külföldi, normál díjas hívások esetén a napi 300 Ft-os értékhatár elérését követően, az adott napon magyarországi időzóna szerint nap végéig felhasználható díjmentes percek kerülnek az ügyfél számára jóváírásra, mely percek kizárólag hangalapú hívás indítására, belföldön és a mindenkori Roaming díjszabás szerint külföldön, normál díjas hívások esetén érvényesek.

.......Belföldi normál díjas irányoknak minősülnek a Vodafone, illetve más
mobilszolgáltatók belföldi hálózatába és belföldi vezetékes irányba indított normál díjas hívások. Külföldön a mindenkori roaming díjszabás érvényes."

Elég nyakatekert megfogalmazás, de szó sincs arról, hogy EU-n kívül 300.-ft felett ingyen beszélhetnek.

(#51673) 4Grider válasza Gebriel (#51672) üzenetére


4Grider
nagyúr

Külföldön mindig a roaming díjszabás érvényes.
Egy külön bekezdésben, ami NEM a 300 Ft feletti összeg jóváírásáról szól.
Ami viszont a 300 Ft-ról szól, abban az szerepel, hogy belföldi és külföldi normál díjas hívások esetén a napi 300 Ft értékhatár elérését követően mi történik.
És egyébként az EU is külföld és az általad említett részben egy szó nincs az EU-ról...

(#51674) zzola


zzola
félisten

Feltöltőkártyáról váltottam előfizetésre, elvileg pénteken hozza a futár a készüléket és az új SIM kártyát. Ebben az esetben mikortól indul az előfizetés számítása? Mi van akkor, ha teszem fel csak 2 hét múlva aktiváltatom a SIM-et. Van még egyenleg a feltöltősön...
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#51675) bucihost válasza Nikaré (#51670) üzenetére


bucihost
senior tag

Van. Ugyan azokat dobálja mint nem flottában. Annyi, hogy én találkoztam már havidíj jóváírással is flottásként. Publikusban még nem találkoztam vele.

(#51676) bucihost válasza zzola (#51674) üzenetére


bucihost
senior tag

Elvileg átvételtől számítva 48 órán belül automatán aktiválódik. A feltöltős egyenleg nem veszik el, jóváíródik az előfizetésesen. :R

(#51677) zzola válasza bucihost (#51676) üzenetére


zzola
félisten

Kösz.
Én azt az információt kaptam, hogy a még működő feltöltős SIM-mel kell hívnom az ügyfélszolgálatot és akkor aktiválják a másik SIM-et.
De végül is mindegy, úgy is észreveszem, ha elmegy a térerő...

(#51678) pjen válasza Nikaré (#51670) üzenetére


pjen
félisten

Nekem flottában ajálja a 100 Mb ot jó dologként.

[ Szerkesztve ]

(#51679) Gebriel válasza 4Grider (#51673) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem külön bekezdés ha nem amit beírtál annak a folytatása, egybefüggő rész.

"És egyébként az EU is külföld és az általad említett részben egy szó nincs az EU-ról.."
Valóban, de az első mondatodban meg is válaszoltad.
Az áfsz-ben pedig benne van.

Másrészt normál díjas hívásokról van szó így is kezdődik, a roaming meg roaming, ott más a díjszabás, le is van írva, azzal együtt, hogy EU-n belül, milyen hívásdíjak érvényesek. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#51680) 4Grider válasza Gebriel (#51679) üzenetére


4Grider
nagyúr

Idéznéd nekem az ÁSZF-ből azt a részt, ami szerint az EU-s roaming során indított normál díjas hívások díját mégis csak jóváírják 300 Ft felett, ha a 300 Ft-ról szóló mondat szerinted nem vonatkozik a külföldi roaming során a normál díjas hívásirányokra?
Vagy szerinted normáls díjas hívást csak itthon és az EU-ban lehet indítani?

(#51681) Gebriel válasza 4Grider (#51680) üzenetére


Gebriel
veterán

"Idéznéd nekem az ÁSZF-ből azt a részt, ami szerint az EU-s roaming során indított normál díjas hívások díját mégis csak jóváírják 300 Ft felett"
Ezt nem tudom minek idézem, hisz Te is leírtad.

Díjak EU:
Hívásindítás magyarországi mobil hálózatba: Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi, hálózaton kívüli mobil hívás díja.

Hívásindítás magyarországi vezetékes hálózatba: Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi, vezetékes irányú hívás díja.

Hívásindítás az 1-es roaming díjzóna országaiba: Előfizető által használt tarifacsomag Magyarországon érvényes
belföldi, hálózaton kívüli mobil hívás díja.

Ide jön amit Te idéztél, és annak teljes változata.

A belföldi és mindenkori roaming díjszabás szerint külföldi, normál díjas hívások esetén a napi 300 Ft-os értékhatár elérését
követően, az adott napon magyarországi időzóna szerint nap végéig felhasználható díjmentes percek kerülnek az ügyfél
számára jóváírásra, mely percek kizárólag hangalapú hívás indítására, belföldön és a mindenkori Roaming díjszabás szerint
külföldön, normál díjas hívások esetén érvényesek. Belföldi normál díjas irányoknak minősülnek a Vodafone, illetve más
mobilszolgáltatók belföldi hálózatába és belföldi vezetékes irányba indított normál díjas hívások. Külföldön a mindenkori
roaming díjszabás érvényes.
A díjmentes percek eléréséről az Előfiető részére SMS értesítést küldünk, valamint minden
díjmentes hívás előtt az Előfizető egy hangot hall a hívás felépülése előtt, ami azt jelzi, hogy a hívás díjmentes lesz.
Amennyiben a napi 300 Ft-os értékhatár elérése hívás közben történik, úgy a díjmentes percek felhasználása már az adott
hívás közben elkezdődik"

"Belföldi normál díjas forgalom
alapdíjai
Percdíj bármely időszakban bármely
hálózatba (Ft) 19
Percdíj a napi 300 Ft-os értékhatár
elérését követően, az adott nap
végéig (Ft)
0"

"Vagy szerinted normáls díjas hívást csak itthon és az EU-ban lehet indítani?"

Miért szerinted hol másol?

Itthon és EU-n kívül nem tudsz normál díjas hívást kezdeményezni, mert az már roaming díjas hívás. Az EU-ban is roaming hívást történik, roaming díjszabás szerint, de az megegyezik az itthoni normál díjakkal.

[ Szerkesztve ]

(#51682) lugosi válasza 4Grider (#51671) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akkor megnyugodtam, mert én akármit csinálok, nem jön be semmi csak ez a nem működik hibaüzenet.

(#51683) 4Grider válasza Gebriel (#51681) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az alapvető probléma az, hogy ha a Vodafone másképpen értelmezi a normál/emelt/speciális díjazású hívások fogalmát, azaz eltér a jogszabálytól, akkor az ÁSZF általános részében le kell írnia, hogy nála a normál díjas hívás nem az eht szerinti normál díjas hívás. Mert bizony egy normál díjas szabadkai vezetékes vagy mobilszám hívása normál díjas még akkor is, ha a nemzetközi hívás (vagy EU-n kívüli roaming) percdíja vonatkozik rá. Pontosan úgy normál díjas, mint egy berlini óvoda normál díjas vezetékes számának felhívása normál díjas akkor is, amikor itthonról nemzetközi hívással (100 Ft-ért) éred el, meg akkor is, amikor az EU-ból barangolva EU-s roaming hívásdíjjal.

(#51684) bucihost válasza zzola (#51674) üzenetére


bucihost
senior tag

Jogos. A papír amit küldenek úgy szól: ..... 48 ótrán belül.....vagy hívja a 1270-et. :R

(#51685) Gebriel válasza 4Grider (#51683) üzenetére


Gebriel
veterán

Nézd én nem vagyok jogász meg nem tudom mi alapján mit kéne a Vodafone-nak, de biztos le van írva az adott helyen az ÁSZF-ben. Nem tartom valószínűnek hogy hasra ütés szerűen írják azt ami ott van, bár tévedni ők is tudnak mint minden ember. :R

[ Szerkesztve ]

(#51686) 4Grider válasza Gebriel (#51685) üzenetére


4Grider
nagyúr

Senki nem tévedhetetlen. Az ÁSZF törzsrészében nem definiálták a normál díjas hívás fogalmát, a díjszabásban is össze-vissza használják, többnyire belföldi normál díjas hívás, helyenként EU-s normál díjas hívás, egy-két helyen nemzetközi normál díjas hívás kontextusban is. Én biztosan nem fogom kihasználni az ÁSZF slendrián megfogalmazását, csak azt várom el, hogy ha úgy gondoltak valamit ahogy, azt legyenek oly kedvesek és írják le közérthetően az ÁSZF-ben. A saját és ügyfeleik érdekében.
Ha a belföldi és mindenkori roaming díjszabás szerint külföldi, normál díjas hívások
helyett
a belföldi és mindenkori roaming díjszabás szerint EU-s normál díjas hívások
mondatrészt alkalmazzák, akkor senki nem panaszkodhat, hogy nem voltak egyértelműek.
A roaming díjszabás szerint külföldi normál díjas hívások viszont bármilyen nemzetközi zónában kezdeményezhetőek.

(#51687) viktorhu válasza 4Grider (#51686) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez a következménye az ÁSZF havonkénti átszabásának. Annyiszor kell belenyúlni, hogy elveszíti a szöveg az integritását.

(#51688) Boond válasza lugosi (#51665) üzenetére


Boond
addikt

Frissítetted az alkalmazást?

(#51689) 4Grider válasza Boond (#51688) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem automatikusan frissülnek, így ha kézzel rákeresek, akkor nincs frissíthető alkalmazásom...

(#51690) hurenzon


hurenzon
senior tag

Sziasztok.!

Tescoban vásárolt mobiltelefon esetén, ahol adtak ajándék Vodafone som kártyát az Vodafone függő?
Ha igen mi a menete a függetlenítésnek?
Köszi

(#51691) 4Grider válasza hurenzon (#51690) üzenetére


4Grider
nagyúr

Feltöltőkártyás készülékek esetében onnantól kezdve, hogy a SIM kártyán megjelenik bármilyen összeg, azaz a feltöltés sikeres volt, az előfizető a készülék kikódolását díjmentesen kérheti. Amennyiben nem tölt fel az előfizető a SIM kártyára felhasználható egyenleget, úgy a szerződés megszűnését követően kérheti a készülék díjmentes kikódolását.
A függetlenítést a 1270-es ügyfélszolgálati telefonszámon, és a Vodafone üzleteiben lehet kezdeményezni. Fontos, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül kizárólag az előfizető, a használó pedig márkaképviseleteink egyikén kérheti.
Persze itt az a kérdés, hogy ajándék volt-e tényleg a sim kártya, vagy sim kártyával együtt árult volt a telefon. Mert nagyon nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#51692) bucihost válasza hurenzon (#51690) üzenetére


bucihost
senior tag

Tescos telefon független... :R

(#51693) lugosi válasza Boond (#51688) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, illetve automatikusan frissül, a legfrissebb van fent.

(#51694) hurenzon válasza bucihost (#51692) üzenetére


hurenzon
senior tag

Sim 1 Vodafone függő, Sim 2 független.

(#51695) hurenzon válasza hurenzon (#51694) üzenetére


hurenzon
senior tag

Vodafone nem tud segíteni, mert nem náluk vettem, Tesco se tud, mert nem foglalkoznak vele.

(#51696) Donki Hóte válasza hurenzon (#51694) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tehát van egy kétkártyás telefonod, amelyikben az egyik SIM-es rész az szolgáltatófüggő, a másik SIM-es rész meg független :F

Ilyet se láttam még :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#51697) thomas77 válasza hurenzon (#51695) üzenetére


thomas77
senior tag

Annak kell tudni levenni a lockot, aki rárakta. Ha Vodafone függő, akkor nyilván a Vodafone rakta rá és nem a Tesco. Így a Vodafone-nak is kell levennie a lockot. Ebből a szempontból mind1, hogy hol vetted. Ha számlával, blokkal igazolni tudod, hogy te vásároltad, a lockot le kell vennie a szolgáltatónak (a díjszabásban szereplő összeg fejében, ami bizonyos esetben 0 Ft is lehet), ha a tulajdonos kéri.

(#51698) Game-over válasza Donki Hóte (#51696) üzenetére


Game-over
aktív tag

A szolgáltatótól vásárolt dual simes készülékek ilyenek általában

(#51699) vpanangin válasza Game-over (#51698) üzenetére


vpanangin
senior tag

A vodásokra írtad ezt, vagy úgy általánosságban?

(#51700) bohoc71 válasza Game-over (#51698) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Már bocsi,de én 4 különböző dual simes készüléket vettem,más-más időpontokban a magentától,és mindegyik kártyafoglalat független.

Meghajlás...Puszi...Taps....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.