Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) asdf_ válasza bucihost (#51746) üzenetére


asdf_
veterán

Alapevetoen az a gond -fuggetlenul attol, hogy igenis tessen elolvasni a nyomorult szerzodesi felteteleket-, hogy a megkotott biztositas amikor azt allitja, hogy lopasra terit, akkor hazudik (meg akar jogilag is bele lehetne kotni szerintem amugy), kellene egy repeat replace a lopasra es azt irni helyebe, hogy lopas bizonyos eseteire, es maris teljesen rendben lenne a tortenet, nem kamuzunk, senki nem ver at senkit, a megfogalmazas pedig sugallja, hogy hulye ugyfel, olvass utana, hogy mikor igen es mikor nem.

[ Szerkesztve ]

(#51752) Daffni2 válasza asdf_ (#51751) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem a biztosítás ÁSZF elég röviden,és érthetően,leírja,mikor nem fizetnek lopás esetén.

Egyszerű példákkal alátámasztva.

Mit nem lehet ezen érteni?

Jaa,hogy 12 oldalon nem volt egészen részletesen,pontosan pontokba szedve az összes lehetséges helyzet?

Ne vicceljünk már.

Tény,hogy a biztosítók nem szeretnek fizetni,és mindenféle indokkal próbálják alátámasztani.

De ez a helyzet szerintem egyáltalán nem ez.

"Aki ad,az nyer"

(#51753) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Lejár a hűségem az egyik előfizetésemre, van valami hátránya ha egyelőre nem hosszabbítom meg?

Let the Zone take me if I am.

(#51754) asdf_ válasza Daffni2 (#51752) üzenetére


asdf_
veterán

Ez ketsegtelen, ugyanakkor amikepp nem lehet ugy reklamozni, hogy Galaxy s10 csak ma 25e Ft, es mogotte 10 db-os a keszlet es ezzel behulyiteni mindenkit, ugyanugy nem lehet azt mondani, es ugy hirdetni egy termeket, hogy lopaskarra torteno biztositas, mindekozben a szo hetkoznapi ertelmeben torteno lopasra pont nem terit. Az ASZF-ben lehet irni a kibuvokat, de a reklamszovegnek a valosagot kell takarnia, kulonben megtevesztes.

(#51755) yanna válasza galaxys80 (#51748) üzenetére


yanna
őstag

Roppant kíváncsivá tettél. Mondanál te egy törvényt amit megért halandó ember?

(#51756) viktorhu válasza galaxys80 (#51748) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem védelem kérdése, csak a józan észé. Nyilván ha elvitték a telefont, akkor érzelmek vannak, és nem józan ész, de ettől még lehet logikusan mérlegelni a dolgokat.

Ha meg sem próbálunk vigyázni valamire, vagy szándékosan teszünk valamit, az ellen nem véd a biztosító. Ez nem kibújás, amikor ellopták a kocsimat, akkor fizettek is azonnal, de nyilván kellett hozzá a két kulcs + forgalmi + törzskönyv + rendőrségi nyomozás lezárásáról az értesítés. Másnap utaltak, még az együttérzést is megpróbálták eljátszani, szó sem volt kibújásról. Ha nincs meg az egyik kulcs, vagy a bankkártyámról a pin kód ismeretében emeltek le pénzt, akkor viszont nyilván én vagyok a hunyó, az ellen nem véd semmi.

Ha a rendőrségi feljelentés jegyzőkönyve a feltört öltözőszekrényről szólna, akkor most nem írnál ide, mert rég megkaptad volna a pénzedet, de itt nem törte fel senki az öltözőszekrényt.

(#51757) viktorhu válasza asdf_ (#51754) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs tökéletesen hülyebiztos leírás. Ha ráírnák a mikróra, hogy macskát ne száríts benne, akkor kutyát szárítanál? Ennek nincs értelme. Az alapvető gondosság az alapja minden ilyen dolognak, aki pedig az ÁSZF fent idézett megfogalmazását nem érti, azt biztosan szívesen korrepetálják általános iskola első osztályában, annál közérthetőbb nyelven nem lehetne megfogalmazni a dolgot.

(#51758) donaldk válasza dances (#51750) üzenetére


donaldk
csendes tag

Szia, mindkét fél 5 Ft/perc-ért hívhatja a másikat.

(#51759) Gebriel válasza kutga (#51753) üzenetére


Gebriel
veterán

Szia,

nincs semmi

[ Szerkesztve ]

(#51760) bucihost válasza galaxys80 (#51748) üzenetére


bucihost
senior tag

Miért lenne mind1? Zseblopás == lopás, lopás =! Zseblopás. Szerintem érthetően van leírva, mire érvényes a biztosítás meg mire nem. Ha tőled lopják el van biztosítva, ha meg lerakod valahova és ellopják az meg felelőtlenség. Tény engem is zavarna fordított esetben, de ez van a szerződésben és ezt írtam alá. Minden biztosításnál így van.... Nem kell messzire menni. Ha nem biztonsági zár van a lakáson/házon és betörnek fizet a biztosító? Nem!

(#51761) kutga válasza Gebriel (#51759) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#51762) Kbali válasza bucihost (#51760) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lassan biztosítós topikot lehetne inkább indítani, mert annyi félinformáció, tévedés van a hozzászólásokban, hogy ihaj.
Gyakorlatilag minden egyes biztosítási típus minden módozatának külön feltételei vannak. Csak a példa kedvéért: egyáltalán nem biztos, hogy ha benne a kocsiban a forgalmi és ellopják, akkor nem fizet a biztosító.
Pont ezért vannak a szerződési feltételek, amelyek leírják, mi számít biztosítási eseménynek.

A lopást elszenvedő kollégát sajnáljuk, a gyerek biztosan jobban oda fog figyelni majd az értékeire a jövőben.
Jelen esetben hiába volt náluk előfizetésed, a Vodafone nem a biztosító, hogy ebben az ügyben méltányosságot gyakoroljon. És valóban: lehet szolgáltatót váltani, kérdés, megéri-e.

(#51763) Lazika


Lazika
senior tag

Hello. Érdeklődni szeretnék, hogy 1 éves red m szerződésem van, ami júniusban jár le. Viszont nem vagyok megelégedve a szolgáltatás minőségével. Feltudom mondani a szerződésemet? Ha igen, ez milyen következményekkel jár? Köszi

(#51764) Gebriel válasza Lazika (#51763) üzenetére


Gebriel
veterán

10.000ft szerződési díj kifizetése elsőnek + a havi kedvezmények visszafizetése.

Egyébként meg a szerződésedben megtalálod, hogy ilyenkor milyen díjakat kell kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#51765) kutga válasza Lazika (#51763) üzenetére


kutga
nagyúr

Szvsz várd ki a júniust.

Let the Zone take me if I am.

(#51766) Zsocy155 válasza Lazika (#51763) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Mi a probléma a minőséggel? Hátha van más megoldás.

(#51767) kutga válasza Zsocy155 (#51766) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez mondjuk jogos. Én is Red M-men vagyok, semmi gondom nincs vele.

Let the Zone take me if I am.

(#51768) Lazika


Lazika
senior tag

Zsocy155 :

Nagyon sokszor akadozik a hang. (Kaposvár) Sőt nem csomószor 3g helyett edgen van hívás közben a telefon. Nyáron cseréltettem sim kártyát is. Telefonom is pár hónapos. Pl Telekomos kártyával semmi baj a térerővel és a hívásnál.

[ Szerkesztve ]

(#51769) csab2


csab2
veterán

Red M tarifám van, iPhone X-szel.
Novemberben összetört a telefonom, kaptam egy újat.
Jól tudom, hogy ilyenkor felújított telefont adnak, ami tulajdonképpen ugyanaz, mint az új?
A másik, hogy egy üzletben azt mondta az egyik munkatárs, hogy ilyenkor az eredeti garancia meghosszabbodik 6 hónappal. Jól mondta ezt? A biztosítási kötvényben nem találtam erről semmit, pedig átnyálaztam azt a sok oldalt. :)

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#51770) simpley válasza csab2 (#51769) üzenetére


simpley
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, ezért javítson ki az aki szerint máshogyan van.:
Úgy tudom, hogy 1 évet hosszabbodik a gari, és teljesen új telót kapsz ha van biztosításod.
Tehát véleményem szerint 1 évet hosszabbodott a garid, nem 6 hónapot és teljesen új telót kaptál.
A garancia érvényességét egyébként legegyszerűbben a https://checkcoverage.apple.com/hu/hu/ oldalon ellenőrízheted. :) :D

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#51771) csab2 válasza simpley (#51770) üzenetére


csab2
veterán

Az oldalt ismerem, de nem írja, hogy meddig van garancia.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#51772) bucihost válasza csab2 (#51769) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia. Normál esetben ha sérül a termék ugrott a garancia. A cserélt alkatrészre van +6 hó garancia. Jelen esetben neked van 0+6hó na meg a biztosítás.

(#51773) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Szükségem lenne némi infóra.
Apám buszsofőr. Tegnap este beszéltem anyámmal, aki mondta hogy apám ma egész nap Svájcban volt. Ekkor már sejtettem hogy ebből baj lesz, mert amennyi esze van tuti eszébe se jut kikapcsolni a mobilnetet, vagy hogy nem kéne telefonálgatni. Felhívtam és saj os igazam volt. Rákerestem a roaming adatforgalmazási díjakra és jött a hidegzuhany. Utána viszont belebotlottam abba hogy a Vodafone eu-s roamingot alkalmaz Svájcban. Ez valóban így van? Ez minden díjcsomagukra igaz?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#51774) Daffni2 válasza madmike (#51773) üzenetére


Daffni2
addikt

Milyen díjcsomagban van?

"Aki ad,az nyer"

(#51775) kutga válasza madmike (#51773) üzenetére


kutga
nagyúr

Amikor átlépte a határt kapott sms-t az aktuális roaming csomagokról, azokat nézzétek meg.

Egyébként milyen országokon ment keresztül?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#51776) madmike válasza Daffni2 (#51774) üzenetére


madmike
őstag

Red M-ben van.

Nyilván kapott SMS-t, de nem olvasta el. 60 éves, sms-t nem olvas de Facebookozni bezzeg tud...

Ausztria felől lépett be, este meg már Franciaországban volt.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#51777) kutga válasza madmike (#51776) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor most olvasd el te. :)

Én is Red M vagyok, alapból szerintem az Európa Napijegy aktív, a lényege az, hogy amint használod (hívásindítás/fogadás, SMS/MMS küldés, adatforgalom) külföldi hálózaton a telefonod, rögtön levonják az árát (990 Ft), és onnantól kezdve éjfélig hazai áron csinálhatsz mindent.

Let the Zone take me if I am.

(#51778) 4Grider válasza madmike (#51776) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az összes előfizetésesnek/feltöltőkártyásnak Svájcban belföldi díj van adatforgalomra is.

(#51779) kutga


kutga
nagyúr

Hol tudom megnézni, hogy a meglévő előfizetésem mellé milyen áron vehetek készüléket?

Let the Zone take me if I am.

(#51780) Gebriel válasza kutga (#51779) üzenetére


Gebriel
veterán

A Vodafone weboldalán akár. :)

[ Szerkesztve ]

(#51781) kutga válasza Gebriel (#51780) üzenetére


kutga
nagyúr

Közben én is megtaláltam. Csak épp a szemem nem szúrta ki. ;]

ON
Amúgy mióta Redes vagyok olyan gördülékenyen mennek az ügyek a 1270-en hogy ihaj. Nincs órákig tartó zenehallgatás, ide-oda kapcsolgatás. Most éppen a függetlenítésbe jöttem bele, az összes fiókban heverő régi készüléket kiüttettem.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#51782) Daffni2 válasza kutga (#51777) üzenetére


Daffni2
addikt

Európa napijegy :Y nincs már ilyen.

Díjmentes minden hívás és sms belföldön és az EU országaiban, Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában, Svájcban, Monacoban és Törökországban.
Az adatforgalmat is használhatja.
Valamint ezekbe az országokba Magyarországról indított hívás is díjmentes.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#51783) 4Grider válasza Daffni2 (#51782) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze utóbbi csak bizonyos díjcsomagokban van így, mert nemzetközi hívásnak számít.

(#51784) Daffni2 válasza 4Grider (#51783) üzenetére


Daffni2
addikt

Konkrétan a Red M díjcsomagról volt szó.

"Aki ad,az nyer"

(#51785) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Adategyeztetéssel kapcsolatban lenne egy probléma, melyet nem értek.

Édesanyám kártyája az Én nevemen van és szerettem volna online elvégezni az éves adategyeztetést, mert most aktuális.

Szépen végigmegy a dolog, jól adok meg mindent, de azt kapom, hogy:

"Szerződéskötés

A kártya egyeztetéséhez szerződést kell kötnünk Veled, melyhez szükség van még pár adatra. Az eredeti előfizetőt levélben értesítjük a szerződéskötési szándékról, melynek átfutási ideje 30 nap. Az időszak letelte után SMS-ben tájékoztatunk a sikeres szerződéskötésről."

Ez mit jelent? Tavaly személyesen intéztem, tehát biztos, hogy az Én nevem volt, van, gondoltam, most megcsinálom neten, de a fenti szöveget kapom és nem értem, miért...

[ Szerkesztve ]

(#51786) 4Grider válasza lord_m (#51785) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom valami adat megváltozott, ezért automatikusan új előfizetői szerződést kötnek.

(#51787) lord_m válasza 4Grider (#51786) üzenetére


lord_m
senior tag

Nem változott semmilyen adat az Én részemről.

(#51788) 4Grider válasza lord_m (#51787) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy gépnek egy karakter is elég. De majd látni fogod, hogy mi változott, mert ha igazad van, akkor megkapod az értesítést is.

(#51789) lord_m válasza 4Grider (#51788) üzenetére


lord_m
senior tag

Úgy érted, hogy mondjuk tavaly valamit rosszul vittek be a gépbe pl. ( kisbetű, nagybetű) és ezért nem lehet egyezés?

Illetve most az a két lehetőségem van, hogy vagy kitöltök mindent, vagy bemegyek inkább személyesen, hogy mi a gond?

(#51790) 4Grider válasza lord_m (#51789) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én kitölteném. Egyszerűbb, mint berohangálni...

(#51791) lord_m válasza 4Grider (#51790) üzenetére


lord_m
senior tag

Lehet, hogy az lesz, de akkor sem értem ezt az előfizetés dolgot, eredeti előfizetőt...Azt hittem elég a személyi igazolvány, ahogy írták..

Azért köszi!

(#51792) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Van 4 flotta előfizetésem, amiket online egyben fizetek. Múlt hónapban késve fizettem be, erre idepakoltak 600 Ft késedelmi díjat és mind a 4 előfizetésre 500 Ft E-pack kedvezmény nem teljesülését. Így ez 2600 Ft összesen a csúszásért. Ez így normális a Vodánál, vagy reklamáljak?

[ Szerkesztve ]

(#51793) mukibuci válasza zolnagy (#51792) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Normális. 600ft a felszólító SMS, és 500ft kedvezményed van számonként, ha idoben fizetsz. Ha nem, akkor nyilván nincs ez a kedvezmény.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51794) zolnagy válasza mukibuci (#51793) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát akkor ez van sajnos. Azért durva, hogy évek óta fizetem, most egyszer elfelejtem és így megbüntetnek...
Azért nyugtass meg, hogy ha most időben fizetek, akkor jövő hónapban nem vonják le az epacket.

(#51795) mukibuci válasza zolnagy (#51794) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Elektronikus számla, elektronikus fizetés és idoben fizetés. Ez a 3 dolog ha teljesül, akkor érvényes az epack kedvezmény

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51796) Gebriel válasza zolnagy (#51794) üzenetére


Gebriel
veterán

Max a 600ft a büntetés, a többi kedvezmény volt, mint ahogy írtam, ha az teljesül akkor van kedvezmény.

(#51797) Gebriel válasza Gebriel (#51796) üzenetére


Gebriel
veterán

írták*

(#51798) zolnagy válasza mukibuci (#51795) üzenetére


zolnagy
őstag

+Gebriel
Köszi! Akkor ez van. Ezek szerint ez csak adott hónapra szól. Ha befizetem, akkor él a “kedvezmény”.
Azért írtam így, mert amikor reklámozták a cégnél, erről nem igazán szóltak, hogy miből áll a havi díj. Valószínű persze, hogy az apróbetűsben ott volt a szerződésben. Ennyi.

(#51799) Daffni2 válasza zolnagy (#51798) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem apróbetűs rész részben van feltüntetve.

"Aki ad,az nyer"

(#51800) mukibuci válasza zolnagy (#51798) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ez mondjuk pont egy olyan tétel, ami nem az apró betűs részben szerepel :N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.