Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) Gebriel válasza kenwood (#51250) üzenetére


Gebriel
veterán

Az a baj, hogy vannak olyan emberek akik azt hiszik, hogy 3-4 infóból pontos választ lehet adni, illetve teljesen érthetetlenek, mert ők aztán jobban tudják. Az meg, hogy fordulhat elő, hogy négy hónapja nem fizet valaki a számláját és a péntek délután-esti befizetés követően mi az, hogy nem kapcsolták vissza a szolgáltatást?! Amikor meg valaki ezt szóvá is teszi, hogy még is hogy gondolja, akkor még ki is oktatja, hogy hogy engedi meg ezt a stílust meg a másik? Valószínűleg az ilyen emberek miatt kell annyit várni, az üzletekben is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51252) viktorhu válasza kenwood (#51250) üzenetére


viktorhu
veterán

Akár leírják, akár nem, felmerül az emberben, hogy tudatosan játszol azzal, hogy mit fizetsz ki, és mit nem, pl. amikor itt mérlegelted, hogy érdemes-e befizetned a 15000 forintot, vagy hogy egyszerűbb venni egy sim kártyát, mint kifizetni a tartozásodat.

Vannak olyan élethelyzetek, amikor az ember, bár igyekszik, de nem tud mindent határidőre fizetni, mert nincs miből, és az ilyenek a többségből együttérzést és segítő szándékot szoktak kiváltani, de ha valaki nyíltan a lopást promotálja, ne legyen megsértődve, ha ezt valakik (eddig egyébként meglepően finoman) szóvá teszik.

(#51253) kenwood válasza viktorhu (#51252) üzenetére


kenwood
veterán

Milyen lopast, te beteg vagy ? Mindent ki kell fizetnem kamatostul,buntivel. Csak az ido a kerdes. A februarira irtam, hogy lemondas miatt nem lesz. teljesen befizetve. Simet hetvegere vennem. 16 eve megvan az egyik szamom.Megis hogy gondolod, hogy tolvajnak nevezel?

Ha valakinek teljesen kulturaltan jelzem, hogy az o segitsegere nem tartok igenyt, akkor miert irkal nekem tovabb lekezeloen ?

Szerintem torolni kene a picsaba az egesz temat, mert ez nem csak nekem nem hasznos, de masnak sem.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#51254) asdf_ válasza kenwood (#51253) üzenetére


asdf_
veterán

Mert ez egy nyilvanos forum, nem pedig a sajat lakasod nagyszobaja. :U

(#51255) Gebriel válasza kenwood (#51253) üzenetére


Gebriel
veterán

mukibuci
Tehát van 4 havi lejárt szamlad, amiből kettot befizettél, de a szolgáltató teged nem korlátozhat(!) mert az utolsó csak két hete járt le?

kenwood
Ez a lekezelo, kioktato hangnem,ami miatt moderalast szokott a user kerni.

Kinek ha nem neked állt feljebb?!
Hogy merik tőled megkérdezni ezt a tényt?
Mind végig neked volt lekezelő egy stílusod, miközben te kértél segítéseget. :(

Az eredeti kérdésere meg megkaptad a választ igen ki kellett szedegetni a sok "szemétből" a lényeget, mert nem tudtál egyértelmű válaszokat adni.
Az is le lett írva hogy hivatalosan: a befizetésnek a feldolgozása 2-3 munkanapot vehet igénybe hivatalosan plusz a visszakapcsolási idő ami 72 óra, tehát legrosszabb esetben 6 nap múlva tudsz hívást indítani.

Erre is csak annyit írtál, hogy ez nem konkrét infó...

Szolgáltatás teljes felfüggesztésnél a teljes tartozást kell kifizetni azt is ami még nem járt le 30 napja.
Bár az nem derült ki, hogy teljes, mert hát inkább szócsatáztál.

Továbbá azért mert te a lemondod az egyik kártyát februárban attól még a 01.14.-i számládat miért ne kéne kifizetned? Amikor a havidíjat előre fizeted?
12.29-01.29-ig még elő szerződésed volt.
01.29.-i számládban lesz benne a februári havidíj amit te már nem akarsz használni.

[ Szerkesztve ]

(#51256) pjen


pjen
félisten

Üdv,kaptam 90gigát három napra,Valentin napra

(#51257) Takato


Takato
csendes tag

Sziasztok! Vodafone Homenet csomag hűség nélkül igénybe vehető?

(#51258) #08205312 válasza Takato (#51257) üzenetére


#08205312
törölt tag

A sim hozzá van rendelve adott készülék imei számához. Nem lehet olyat csinálni, hogy beviszel egy routert és megkéred, hogy a frissen kapott simet az általad bevitt eszközzel párosítsák. Tehát a sim kártyával egyidejűleg készüléket is kapsz. Szolgáltató által biztosított készülék esetén pedig 2 év hűséget kérnek.

(#51259) Joker88


Joker88
őstag

lehet,hogy volt már róla szó ,de aki esetleg lemaradt volna,most pótolhat :

In loving memory of Garrett Lockhart

(#51260) #08205312 válasza Joker88 (#51259) üzenetére


#08205312
törölt tag

3-mal fölötted... :U

(#51261) Big Bopper


Big Bopper
tag

Hello, a probléma a következő lenne: lehetséges-e Vodafone-os telefon függetlenítése úgy, hogy a telefon és a tulaj külföldön tartózkodik?

(#51262) 4Grider válasza Big Bopper (#51261) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az tényleg probléma. Telenornál és Vodafonénál csak személyes függetlenítés van. Már ha az ingyenesre gondolsz...

(#51263) pjen válasza Big Bopper (#51261) üzenetére


pjen
félisten

Ahol van a teló és a tulaj,nincs voda?Ott esetleg nem lehet?

(#51264) Big Bopper válasza 4Grider (#51262) üzenetére


Big Bopper
tag

Igen, hivatalosra gondoltam.
De ha nincs más mód egy-két ezrest persze megérne, találtam is oldalakat, de nem tudom melyik megbízható.

pjen: De igen, van, érdemes lenne ott próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#51265) pjen válasza Big Bopper (#51264) üzenetére


pjen
félisten

Én megpróbálnám,mit veszthetek. :)

(#51266) Big Bopper válasza pjen (#51265) üzenetére


Big Bopper
tag

Igaz. :D

(#51267) mukibuci válasza pjen (#51265) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

vodafone Magyarország /= Vodafone uk, vagy bármi más

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#51268) Gebriel válasza Big Bopper (#51264) üzenetére


Gebriel
veterán

Igazából meg lehet oldani itthonról de az nem ingyenes mint ahogy írták hanem 10.000.-Ft
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51269) gyuri81


gyuri81
veterán

Kecskeméten bekapcsolta a Vodafone a 4G+ szolgáltatást! ( ma vettem észre a kis + ikont..)

(#51270) trec12 válasza gyuri81 (#51269) üzenetére


trec12
addikt

Győrben szintén van 4G+ gyorsabb is a net. :K

(#51271) galaxys80 válasza trec12 (#51270) üzenetére


galaxys80
veterán

Én még sehol nem láttam.

(#51272) trec12


trec12
addikt

Most szereztem be egy független - nem a vodánál vásárolt - Huawei Mate 20 lite telefont. Frissítette magát a rendszer a VDF.HU 8.2.0.102(LT.F01) -al azt írja Vodafone beállítások és alkalmazások. Ez miért került rá? Nem minha zavarna semmi gondom :N mert úgy tűnik a voda hálózatára optimalizálja a telefont pl. hangminőséget zenei streamet javít csak meglepődtem, hogy szolgáltatói frissítés kerül egy független telóra.

[ Szerkesztve ]

(#51273) trec12 válasza galaxys80 (#51271) üzenetére


trec12
addikt

Lehet készülék függő Huawei Mate 20 lite amin látom. (mint fent írtam szolgáltatói frissítés jött rá, lehet ez is oka)

[ Szerkesztve ]

(#51274) petati94 válasza trec12 (#51272) üzenetére


petati94
tag

A huawei már az új telefonjait így adja ki. Telekomnál is ez a gyakorlat. A független, de telekomos kártyával használt telefonok így kapnak VoLTE beállításokat. Ezzel elkerülik azt, hogy adott hálózati szolgáltatás csak függő keszülékeken elérhető.

https://petranyidev.hu/

(#51275) trec12 válasza petati94 (#51274) üzenetére


trec12
addikt

Értem köszi!

(#51276) csifkin válasza gyuri81 (#51269) üzenetére


csifkin
csendes tag

Szia. Nálunk egyre több helyen kezdtem el látni B1-n a 4G-t. Lehet inkább arra használják, mint 3G-re. ( Budapest)

[ Szerkesztve ]

(#51277) MNBT


MNBT
tag

sziasztok,
van egy mobilnetes csomagom, hordozható routerrel amelyet lassan 2 éve használok. 3G-s routerrel adták és mint kiderült csak 3G-s hálózatra enged csatlakozni.
Hozzámkerült egy 4G-s router amelybe beleraktam a kártyát és ott jöttem rá hogy hiába állítom be a 4G-t csak a 3G van aktiválva a kártyára. Ha bemegyek a vodához akkor kérhetem hogy aktiválják 4G-t?

(#51278) asdf_ válasza MNBT (#51277) üzenetére


asdf_
veterán

Varsz egy-ket napot, a halozat felismeri, hogy mar 4g cuccban van a kartya, es automatikusan engedelyezi rajta. Ha turelmetlen vagy, akkor meg a 1270-en bekapcsoltattatod.

(#51279) MNBT válasza asdf_ (#51278) üzenetére


MNBT
tag

óó jó tudni hogy ez így van, akkor várok pár napot .
köszönöm :)

(#51280) Prien


Prien
addikt

Sziasztok! Tudja esetleg valaki, hogy a Samsung A9 független-e a vodánál? Divat még egyáltalán a sim lock?

A kevés is több a semminél.

(#51281) pjen válasza Prien (#51280) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos divat még.Legalábbis az én Huawei telóm függő.

(#51282) kali válasza Prien (#51280) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A Vodafone és a Telenor amit csak lehet, zárat még a gyártókkal, de akadnak azért független készülékek is, mert van gyártó, amelyik nem tesz már hálózati zárat egyik szolgáltató készülékére sem (Huawei például), illetve a kétkártyás készülékek általánosságban függetlenek.
(A Telekom mindent függetlenül ad egy ideje, illetve hűség alatt is díjmentesen oldja fel a hálózati zárat a régebbi, esetlegesen még függő készülékeken - a másik két szolgáltatónál ilyen ehetőség nincs).

pjen: A Huawei kapcsán furcsa, hacsak nem régebbi típusról van szó, mert egy ideje mindenhol függetlenek.
Más kérdés, hogy néhány Vodafone-os (és Telenoros) ügyintéző határozottan állította korábban, hogy náluk a Mate 10 Pro (egykártyás volt minden szolgáltatónál) függő, pedig a gyakorlatban egyik sem volt az.

(#51283) pjen válasza kali (#51282) üzenetére


pjen
félisten

Az enyém már másfél éves,de hétvégén jönnek a lányomék.T-s kártyával kipróbálom.Voda állította,hogy függő.

(#51284) Prien válasza kali (#51282) üzenetére


Prien
addikt

& pjen:

köszönöm a válaszokat!

A kevés is több a semminél.

(#51285) tomp


tomp
félisten

Adott egy Tuti SIM kártya amelyet neten altiváltam és regisztráltam is myVodafone fiókot. Minden emailt elküldtek(van amelyiket 2x...) de 3nap elteltével sem megy az online fiók...
Kézzel viszik be az adatokat vagy mi? Gondoltam kipróbálom a hálózatot de már rögtön így kezdeni...

(#51286) 4Grider válasza tomp (#51285) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, hogy a vásárláskori/aktiváláskori regisztráció bár csont nélkül végigmegy, mégsem lehet vele soha belépni. 2-3 nappal később újként kell regisztrálni, és az már olyan lesz, amibe be is lehet jelentkezni...

(#51287) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Van egy újonnan kötött Vodafone Tuti csomagos számunk, ahol elvileg 19Ft/perc. Viszont minden hívás után valamiért 95Ft-ot vonnak le.

Ennek tudja valaki az okát?

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51288) 4Grider válasza HUNNIA1920 (#51287) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gyakorlatilag 19 Ft-ot szoktak. 95 Ft-os hívás- vagy sms díjat speciális irányba indított (vagy automatikusan küldött) hívásért/sms-küldésért szokás vonni.

(#51289) HUNNIA1920 válasza 4Grider (#51288) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Van két másik ugyanilyen SIM kártyánk, de egyiknél se vonnak le ennyit, csak az egyiknél a 3-ból.

Ez pontosan mit jelent: "...speciális irányba indított (vagy automatikusan küldött) hívásért/sms-küldésért..."?

A telefonon kell valamit átállítani?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51290) 4Grider válasza HUNNIA1920 (#51289) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy példa: Xiaomi telefonokba először betett simről két db külföldi sms megy ki a beállított xiaomi fiók miatt.
De biztosan lehetne még 100 ilyen hasonló példát is sorolni...
Ja és ha az alkalmazásban nézed a felhasznált egyenlegnél, akkor ott nekem 30 Ft-os költés van Tuti kártyával. Ami ugye lehetetlen, mert nincs se 15 Ft-os, se 30 Ft-os perc- és sms díjuk. Az egyenleget viszont pontosan csökkentik (19 Ft-jával).

(#51291) tomp válasza 4Grider (#51286) üzenetére


tomp
félisten

Regisztráltam újra és azonnal beengedett. Köszi!

(#51292) HUNNIA1920 válasza 4Grider (#51290) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, Xiaomi telefonról van szó. Anno olvastam róla, hogy Xiaomi fióknál vannak ilyen levonások, de itt másról van szó. Teljesen hagyományos telefonálásról, amikor is az adott Vodafone Tuti SIM kártyáról hívást indítunk egy másik hagyományos mobil telefon számra. Tehát felveszi a másik fél és 1 percért levonnak 95Ft-ot. Miután letesszük, utána jön a Vodafone-os Aktuális egyenleg SMS, amiben látható, hogy 95Ft-ot vontak le. Ez az, ami nem teljesen világos, hogy egy normál hívás miért kerül 95Ft-ba a 19Ft helyett.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51293) 4Grider válasza HUNNIA1920 (#51292) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel csak hetente küldenek az egyenlegről sms-t, nem lehet, hogy a 95 Ft-ban még benne volt 2 külföldi sms ára is a Xiaomi felé? Mert akkor pont kijön a 95 Ft (2x38+19)...
De nem akarok nagyon ezzel már többet foglalkozni, mert csak egy prepaid számlázási rendszer van a Vodafonenál, és az fix számokkal dolgozik a Tuti előfizetők felé. Elég régóta nézem, még nem sikerült tévedniük...

[ Szerkesztve ]

(#51294) HUNNIA1920 válasza 4Grider (#51293) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Minden hívás után -95Ft/perc.
Mindegy, holnap a szolgáltató választ ad, csak gondoltam rákérdeztek, hátha más is járt már így.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51295) thomas77 válasza HUNNIA1920 (#51294) üzenetére


thomas77
senior tag

Figyi... Beszélsz 1 percet, az 19 Ft. Közben a Xiaomi megpróbálja elküldeni a 2 darab akitváló sms-t, ami 2x38 Ft és máris megvan a -95 Ft. Feltéve, hogy a hívásod 1 percnél nem hosszabb.
Ha szerencséd van, akkor hamarosan sikerülni fog a Xiaominak az aktiválás, és akkor valóban 19 Ft-ért beszélhetsz.
Sajnos ez ilyen. A kis kínai csodának megvannak a hátrányai...

(#51296) HUNNIA1920 válasza thomas77 (#51295) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Értem, akkor biztos ez lehet, bár azért is furcsa, mert a telefonba előtte is vodás SIM volt, csak egy másik és mégsem vont le többet, mint 19Ft/perc.
Sőt, van egy másik Xiaomi telefon is, amiben ugyanilyen vodás SIM van és ott is 19Ft/perc.

Akkor ezek szerint valamiért nem tudja aktiválni. :F

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51297) thomas77 válasza HUNNIA1920 (#51296) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem is van egy 4X-em. Amikor vettem, én is tapasztaltam ezt. Pár 100 Ft-omba belekerült a móka. Az aktiválás óta nincs gond vele.

(#51298) HUNNIA1920 válasza thomas77 (#51297) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Rendben, köszönöm!
Akkor remélem sikerül aktiválni, mert ez így drága móka.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#51299) Caldera


Caldera
aktív tag

Van egy kb. 7 éve lejárt szerződésem Matrix2 csomagra. Szeretnék előre lépni, mert ebben elég kevés az adatforgalom, annak idején ezt akciósan ajánlották fel. Szerintetek el lehet érni, vhogy az ÜFSZ-on kedvezményes csomagajánlatot. Publikus ajánlatokkal szoktak keresni, ami nem érdekel, mert azt már újra köthettem volna ha akarom. Tudom vannak nem publikus ajánlataik is.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#51300) Gebriel válasza Caldera (#51299) üzenetére


Gebriel
veterán

Mi történne, ha nem kapnál nem publikus ajánlatot?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.