Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) fazr válasza mukibuci (#18299) üzenetére


fazr
senior tag

Hozzászólásom előtt megnéztem az ÁSZF-et és nincs írva, hogy tilva lenne, ellenben a Mátrixszal.

(#18300) Barthezz2
Nem tudom, de USA-ben is tiltva van valahogy, gondolom Vodafone is megoldja valahogy ha akarja, de inkább ne akarja :/

[ Szerkesztve ]

(#18302) kcsa válasza Barthezz2 (#18300) üzenetére


kcsa
veterán

Elméletileg van mód arra hogy szolgáltatók router mögött megmondják hány gép van. A technikai háttérrel nem vagyok tisztában, soksok éve amikor még nem volt (hivatalosan) engedett a routerrel osztás adsl-nél, akkor derült ez ki. De gyakorlatban nem nagyon alkalmazták ha jól tudom, mert számításigényes (?). Ezt kezeld erős fenntartásokkal, de anno így mondták...

(#18303) n@p@lm válasza mukibuci (#18260) üzenetére


n@p@lm
őstag

pontosan.

(#18304) n@p@lm


n@p@lm
őstag

vicces ez a vodafone.
át szeretnék vinni két hívószámot hozzájuk, kszdéesz csomagba, asszondja az ügyintéző 2 év hűség.
mondom micsoda, csak sim-re?
igen, tarifahűség.
normááááális???!!!
ha bontasz, 46.000 forint.
normáááális??!!
nem is viszem át.....

azt mondják ez új keletű dolog, eddig nem volt flottáknál.
készülék nélküli rabság....viccesek.

(#18305) Hmura válasza n@p@lm (#18304) üzenetére


Hmura
tag

Szerintem kérdezz rá valahol feljebb is, mert elég morbidul
hangzik, hogy csak SIM-re hűséget akarnak köttetni.

(#18306) Hmura válasza kcsa (#18302) üzenetére


Hmura
tag

A mostani profi (nem a 5-10E Ft-os kategória) routerek-nél nem tudod
megmondani, hogy mi van a router mögött.

Csak annyit tudnak megállapítani, hogy nem egy gép, a a lekérések számából
és a felkeresett oldalakból.

[ Szerkesztve ]

(#18307) mukibuci válasza Hmura (#18305) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hátha beck gyuri másik excel táblát fog megnyitni, vagy hogy gondolod ezt :F :W

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18308) n@p@lm válasza Hmura (#18305) üzenetére


n@p@lm
őstag

kinyomtatta az ajánlatot, azon is szerepelt a 24 hónap "hűség" (falra mászok ettől a szótól....hűség b+ egy mobilszolgáltatónak...idióták ezek mind)

(#18309) club1 válasza n@p@lm (#18308) üzenetére


club1
veterán

Sajnos Vodafone flották esetében előfordul. Mondjuk a jogalapot én sem értem, hiszen egy sim kártya, plusz a bekapcsolás ügyintézése nem kerülhet ennyibe... T-nél is előfordul, de ott a hűség kiváltható egy egyszeri (kb. 6000 Ft-os) befizetéssel.

(#18310) n@p@lm válasza club1 (#18309) üzenetére


n@p@lm
őstag

ha nem készülékkel akkor ilyen hülyeségekkel akarják magukhoz kötni az előfizetőket.

(#18311) mukibuci válasza n@p@lm (#18310) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Mintha pisztolyt tartananak a fejedhez, hogy olyan tarifacsomagot valassz aminek fele annyi a percdija mint egy normal elofizetesnek...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18312) n@p@lm válasza mukibuci (#18311) üzenetére


n@p@lm
őstag

nem érted...eddig nem volt ilyen baromság...
most meg valamelyik hülye manager kitalálta hogy dobjuk be..
sok barom meg aláír és onnan nincs menekvés két évig ha talál jobb percdíjat ha nem, ha kimegy külföldre (munkalehetőség), ha bármi másért (egyéb flotta) átmenne másik szolgáltatóhoz.
nehogy már egyetérts ezzel az "eljárással".

(#18313) fazr


fazr
senior tag

Mi van akkor ha a tarifahűségem lejárt, de még hátra van közel 1 éve a telefonvásárlás miatti hűségidőből? Úgy értem ebben az esetben át lehet lépni flottába?

(#18314) kcsa válasza fazr (#18313) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem nem lehetett, gondolom egyik flottába se lehet hűséggel lépni.

(#18315) Hmura válasza mukibuci (#18311) üzenetére


Hmura
tag

Tudod, a magyar jogban van olyan alapelv, hogy ellenszolgáltatás
nélkül nem lehet pénzt kérni semmiért.
(ezért is jogsértő a parkolási díj a legtöbb esetben a jelenlegi formájában)

Akkor a kérdés: milyen szolgáltatást végez a Voda azért a 46E Ft-ért,
amit be akar szedni?

(#18316) mukibuci válasza Hmura (#18315) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Tehat a parkolasert sem fizetsz, vagy csak szokas szerint dobalozol a szavakkal?

kcsa: flottaja valogatja

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18317) Hmura válasza mukibuci (#18316) üzenetére


Hmura
tag

A parkolásért nem szoktam fizetni, eltaláltad, csak ott, ahol jogos.

A "hűségpénz" a SIM-ért meg véleményem szerint simán jogsértő.

(#18318) OptimusPrime


OptimusPrime
csendes tag

Nem vagyok vodás, de nem is leszek. Baromi jó történetem van és gondoltam megosztom itt a nagy vodafone topikban.

Az egész onnan indul, hogy nagyon régi már a telefonom és a haverok okostelefonjait próbálgatva eldöntöttem, hogy veszek én is egyet. Mivel a munkahelyemen és otthon is sokat ülök a gép előtt, ezért nem gondolom, hogy sok mindenre használnám, de navigálásra, zenehallgatásra vagy játékra a bkv-n biztos, esetleg néha s.o.s. énznék rajta mailt. Ebből kiindulva nem akartam csúcsmobilt, de nagyon ratyit se, szóval középkategóriában gondolkodtam.

Mivel az asszony vodás, én meg t-s vagyok és sokat sír, hogy ingyé tudna hívni, ha én is vodás lennék, ezért elhatároztam, hogy a régi t-s előfizetésem mellett beruháznék még egyre.

Tavaly decemberben karácsonyi ajándékként tettem próbát először egy Galaxy Ace megvásárlására. Munkahelyemhez legközelebbi vodába bementem és kértem egyet. Azt mondták, most pont nincs, de jövő héten jön. Bemegyek egy hét múlva, azt mondják nincs, és nem is tudják mikor jön. Nem adom fel, elmegyek még 6 voda boltba, de egyikben sincs. Itt-ott még el is kérik a számom, hogy szólnak, ha lesz. Azóta se szóltak.

Egy kicsit felhúztam magam a dolgon és végül nem vettem okostelót.

Most húsvéti ajándéknak akar nekem venni az asszony. Persze csak ilyen virtuális ajándékként, mert én veszem meg magamnak, ő csak örül neki. :DDD

Most Defy+-t akarok venni, elmegyek egy NAGY voda boltba, ott nincs. Elmegyek egy másikba és ott VAN! Mondom magamban, sirály, végre a világ egyik nagy mobilszolgáltatójának van készleten egy teljesen tucattelóból.

Mondom az eladónak, hogy Mátrix 3 előfizetéssel szeretném (6300Ft/hó 2 évig, a készülék meg 30K). Mondja ok, pepecsel, majd elkezd hablatyolni valami olyanról, hogy feltesz most kérdéseket és válaszolok rá, ha akarok, és a végén a gép megmondja, mennyi előleget adjak. Mondom OK. Budán élek, saját lakásban, 200K-t viszek haza havonta, 7 éve dolgozom, semmilyen tartozásom nem volt még, egyetemet végeztem és házas vagyok. Kb. ezt szűrte le a kérdésekből.

Itt egy kicsit lefagyott az eladó, nagyot kerekedett a szeme, majd közli, hogy 80K az előleg. Mosolygok egyet, ő is érzi, hogy ez kínos, erre el kezd telefonálni a központba, hogy mi pöcs van. Ott azt mondják ez random és nem lehet rajta változtatni. Egy kis kínos csönd után mondom neki, hogy hát akkor mégse a vodánál veszem. A srác még bepróbálkozik azzal, hogy az előleget 3 hónap után jóváírják és elkezd számolgatni. 80K/6300 ... szóval kijön, hogy 3 hónap után több mint egy évig nem kell előfizetést fizetnem. Mondom neki, hogy az jó szóval előre kifizetem a 2 éves hűségnyilatkozatot. Mondjuk az eladó jó fej volt, mert érezte, hogy ez nagyon gáz és el kezdte mondogatni, hogy ezt 48 óráig őrzi a gép, aztán jöjjek vissza újra. Mondtam neki OK, de nem hiszem, hogy visszajövök. Aztán elmentem ... később jutott eszembe, hogy azt nem kérdeztem meg, hogy a 80K előleg mellett ki kellett volna fizetnem a 30K-t a készülékért és a 6300-at az első hónapért is. Az igazán vicces lett volna. Majdnem 120-at fizettem volna egy készülékért, ami függetlenül is kb 70K-t ér. Jó vicc.

Ez talán égi jel, hogy nehogy a vodafonenál vásároljak.

(#18319) mukibuci válasza Hmura (#18317) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mikuláskor gondolom nem kell zacsit venni a gyerekeknek :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18320) club1 válasza OptimusPrime (#18318) üzenetére


club1
veterán

A random az azért nem teljesen igaz. KHR-ben (Központi Hitelinformációs Rendszer) véletlenül nem szerepelsz negatív előjellel? Valamelyik távközlési szolgáltatónál nem volt korábban külső behajtó cégnek átadott tartozásod? Veled egy háztartásban élő(k)nél dettó?
Ti. pl. ezeket is ellenőrzik új előfizetők esetében mielőtt az előleget meghatározzák, és nem csak a Vodafone-nál...

(#18321) n@p@lm válasza OptimusPrime (#18318) üzenetére


n@p@lm
őstag

igencsak érdekes ez az előleges dolog. olyan balkáni.
egy ilyen történettel én is tudok szolgálni.
anno mikor még vodafonos voltam (6-7 éve), szerettem volna venni egy telefont előfizura-
alighanem egy sharp gx-25 volt.
na eljátssza velem is az ügyintéző ezt a mókát, asszondja fizessek 30 papírt. plussz hűség 2 év ugye.
mondom hö?
vitamaxban került olyan 25.000 forintba.
gondolkodtam rajta hogy megkérdezem tőle humordélutánt tart-e? aztán inkább nem.
ezt felvázoltam neki, ő is gondolkodóba esett;)
megvettem vitamaxban, beraktam az előfizus sim-et, a vitamaxosat meg elkraktam tartalékba.
noooormááális?
és itt lényeg (ugye nincs hűség a vitamax miatt) pár hónap múlva átmentem másik szolgáltathoz (hűség hiánya), a telefont meg függetleníttetem.
mindezt a szolgáltató magának köszönhette ezzel az előleges baromsággal.

(#18322) OptimusPrime válasza club1 (#18320) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag

Sosem volt korábban előfizetés a nevemen. Kártyás van a t-nél.

Hitelem nincs (csak a diákhitel), sosem volt. Minden számlámat befizettem időben. A két bankomtól azt a levelet kaptam, hogy a pozitív adóslistára kerülök jó kis feltételekkel, a két hitelkártyám miatt, amiken szinte sosincs tartozás.

Feleségemnek van egy kicsi forintalapú hitele, amit fizet. Szóval nem vagyok rajta a negatív adóslistán és nem is akartam felvenni hitelt, ugyanis kifizettem volna a telót.

[ Szerkesztve ]

(#18323) OptimusPrime válasza n@p@lm (#18321) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag

Ugyanez a véleményem.

Majd elmegyek a t-hez, mint hűséges ügyfél, ott megveszem az okostelóm, ha ott is átverésszaga lesz a dolognak, akkor megveszem kártyafüggetlenül. Pénzem van rá, szóval legfeljebb a voda sajnálhatja, hogy a rendszere arra épít, hogy mindenki át akarja verni őket.

Most már biztos nem leszek vodás, mert sérőnek érzem, hogy először egy tucatteló nincs 2 hónapig náluk, utána meg csalónak néznek és óriási előleget kérnek.

(#18324) Hmura válasza mukibuci (#18319) üzenetére


Hmura
tag

Külföldi a rendszám.... tényleg nem kell zacskót vennem mikuláskor.

(#18325) Hmura válasza club1 (#18320) üzenetére


Hmura
tag

Erre csak annyit mondok, hogy az osztrák szolgáltatók magyar állampolgárnak
adnak el előfizetést depozit nékül, ha van kint igazolt, legalább 3 hónapos
munkahelye vagy bejelentett lakcíme. Csak egy igazolás kell a munkahelytől,
vagy a Gemeindétől, és írhatod alá a szerződést és kapod a telefont.

Ehhez képest meg itthon a végbéltükrözés meg előző életében volt-e
az ismerősének tartozása megy..... vicc....

(#18326) Z0C! válasza Hmura (#18325) üzenetére


Z0C!
őstag

külföldön minden más, de nem vagy külföldön.
Itthon vagy, ez a hazád. Miért kell mindig a külfölddel jönni?? :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18327) Hmura válasza Z0C! (#18326) üzenetére


Hmura
tag

Azért, mert kb. 80.000 magyar van már kint hivatalosan dolgozni Ausztriában,
havonta 5-7000-rel nő a szám.

És ez a 80E ember (ha kicsit is számol), le fogja adni a magyar SIM-et, mert
olcsóbban fog tudni telefonálni.

A külföldi példát azért érdemes hozni, hogy működhet a dolog normálisan is,
és érdemes észrevenni, hogy hogyan és miként.

Tudom, sokkal jobb abban a tudatban élni, hogy extra Hungariam nos est vita....

(#18328) mukibuci válasza Hmura (#18327) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

lassan boldogíthatnád a sógorok fórumait is. egyébként a latin bölcsességed elég fail lett, azt meg nem hiszem, hogy mellényomtál az n-nek és s lett ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18329) club1 válasza Hmura (#18325) üzenetére


club1
veterán

Gondolom összehasonlítottad azt is, hány százaléka van távközlési feketelistán az osztrákoknak és a magyaroknak. Meg azt is, hogy ott hány százalékát költik az átlagbérnek egy hűségszerződéses előfizetésre, meg persze nálunk is. Mert azért azt be kell látnod, hogy egyik szolgáltató sem jótékonysági egylet. Sem ott, sem a gyarmatokon...

(#18330) Hmura válasza mukibuci (#18328) üzenetére


Hmura
tag

Latintudorkám, elgépeltem...

(#18331) mukibuci válasza Hmura (#18330) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én is szoktam n helyett m-et, esetleg b-t ütni...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18332) Hmura válasza club1 (#18329) üzenetére


Hmura
tag

Kint is vannak trükközők, főleg a fejkendősök között, de erre ott megvan a módszer.

Ami sokkal inkább zavar a hazai gyakorlatban, hogy létezik a pozitív adós lista,
amire KIFEJEZETT KÉRÉSEM ELLENÉRE rákerültem. (mivel a visszafizettem
már régen a hitelt, de a bank levéleben közölte, hogy /!)=%/"+Ö! paragrafus
alapján rátett erre a listára.)
Ha már van ez a lista, akkor ugyanmár nézze meg a szolgáltató, hogy ott van-e
a delikvens, meg legyen már olyan lista, hogy akinek X+1 éve már van előfizetése
máshol, ne szórakozzanak azzal, hogy még a jószagú bikkfángot is be kell
vinnie ahhoz, hogy egy nyamvadt szerződést köthessen olyan árú telefonnal,
amin már így is bőven keres a szolgáltató.
És ez vonatkozik mind a 3 "szolgáltatóra".

[ Szerkesztve ]

(#18333) OptimusPrime válasza club1 (#18329) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag

Nem igazán tudok egyet érteni veletek a témában. Hiszen a hsz-em után is inkább azt találgattátok, milyen negatív adóslistán vagyok, meg biztos kamuzok. Hát gondolom ez a mentalitás ragadt rá a magyar vodát vezető emberekre is.

A bizalmatlanság és a másik lenézése nagyon dívik idehaza.

Én csak azt nem értettem a történetemben, hogyan lehet egy távközlési cégnek ilyen ratyi kockázatelemző szoftvere. Most elvesztettek egy potenciális hosszú távú ügyfelet és rövid távon is (értsd 2 év) 200K-t. De biztos többet ér nekik, hogy néhány csalót kiszűrnek. Mindezt egyébként egy bemondásos alapú dologgal.

Persze itt lehet gúnyosan azt mondani, hogy ez nem küldi padlóra a vodát, ugyanakkor egy nem állami pénzből gazdálkodó cégnél furcsáltam a dolgot.

Egy kicsit abszurd helyzet volt, de mivel az elmúlt 30 évben sok abszurd dolgot éltem meg idehaza, ezért meg se lepődtem.

Egyébként nem tudom mennyit veszít a voda a csalókkal, ha több milliárdot, akkor megértem az eseményeket.

(#18334) club1 válasza OptimusPrime (#18333) üzenetére


club1
veterán

Én biztos nem írtam olyat, hogy kamuznál, még feltételes módban sem. Mindössze azt írtam, hogy nem kell azt feltételezni, hogy ezek az adós előminősítő rendszerek tök rapid outputot produkálnak. Egyébként pedig bennük a súlyozási pontok akár napi szinten is változhatnak, természetesen adott rendszertől függően. Azt feltételezem, hogy az esetedben sikerült egy súlypontot alulról eltalálni, és ezek közül említettem meg egy-kettőt, tehát nem feltétlenül azokat, amik nálad bejöhetnek.

(#18335) OptimusPrime válasza club1 (#18334) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag

OK! Csak a hsz-od úgy összességében ilyen kicsengésű volt. De biztos túl érzékenyen reagáltam. Nincs harag remélem!

Kaptam a vodafone_HU nevű fórumtagtól egy üzenetet, hogy küldjem el e-mailben az adataimat és kivizsgálják a dolgot. Ez lehet, vagy csak valaki szórakozik velem.

Hogy tudok itt elérni adminokat ezzel kapcsolatban?

(#18336) szumoo


szumoo
senior tag

Vki tudna segíteni, hogy Mix 20 csomaggal milyen lehetőségek vannak most telefon vásárlásra? Jöhet priviben! :R

Köszi!

Sz.

A nyúlon túl?

(#18337) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

vitamax kártyát 3k-val töltöttem fel neten. 100mb adatforgalom volt az ajándék.

ha most elkezdem használni a hálózatot akkor már ebből a 100mb-ból fogja vonni?

Aurea mediocritas

(#18338) Hmura válasza OptimusPrime (#18333) üzenetére


Hmura
tag

Jelezném, én nem is feltételeztem, hogy negatív listán lennél.
Sokkal inkább az a véleményem, hogy megpróbálnak kicsit "levenni",
mert új vagy nekik. Ennyi.

(#18339) mukibuci válasza Hmura (#18338) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha valakit megpróbálnak kicsit levenni, akkor 9-15 esetleg 35 ropit kérnek be előre. A 80 pénzt akkor szoktak kérni, ha nem szeretnék, hogy előfizető legyen az illető :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18340) OptimusPrime válasza mukibuci (#18339) üzenetére


OptimusPrime
csendes tag

Nem is leszek! :D Én biztos nem veszítettem vele! A telót megveszem máshol!

(#18341) Barthezz2 válasza OptimusPrime (#18335) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Küldtem pü-t.

Everybody lies.

(#18342) tomp


tomp
félisten

Ma megkérdeztem a vodát a határmenti 3G-ről. Folynak a finomhangolások és ha össze tudják hozni 900-on a 3g-t akkor lesz. Ha nem sikerül, akkor jön a nagy kérdés.
Kiépítsék 2100-on vagy ne? Megtérülne vagy nem? Most a freki aukció+a modernizáció rengeteg pénzt elvitt.

(#18343) ldave


ldave
félisten

Tervezek venni egy használt telefont (N9), ami micro SIM-el megy, a voda 7000 FT-ért cserélné ki a kártyám, de én előtte azért szeretném kipróbálni, hogy tényleg független-e a telefon. Tudja valaki, hogy mi a legolcsóbb módja egy micro SIM beszerzésének a vodánál?

Másrészt pedig az N9-es eredetileg T-nél lett vásárolva, a garancia tulajdonos váltáskor hogy működik? Az nem névre szól?

A Slime draws near! Command?

(#18344) SuNrisE010 válasza ldave (#18343) üzenetére


SuNrisE010
tag

Én hétvégén a Budaörsi Tescoba lévő Vodánál vettem 500 ft-ér és az le is beszélhető hálózaton belül. :DD
Eddig telenoros voltam.

(#18345) mukibuci válasza ldave (#18343) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link] :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18346) ldave válasza mukibuci (#18345) üzenetére


ldave
félisten

Köszi a linket, lehet élek is majd vele, csak most nekem hirtelen kell egy megoldás, mert ma megyek megnézni a telefont.

A Slime draws near! Command?

(#18347) Hmura válasza mukibuci (#18345) üzenetére


Hmura
tag

Ha most azt írom erre, hogy itt látszik a szolgáltatók haszonkulcsa, akkor
remélem végre egyet fogsz velem érteni....

(#18348) mukibuci válasza Hmura (#18347) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nah ja, igazad van. Angliában pl csak 10 fontot kérnek érte :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18349) Hmura válasza mukibuci (#18348) üzenetére


Hmura
tag

:R

(#18350) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#18337) üzenetére


AXisBOLD
addikt

valaki?

Aurea mediocritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.