Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Giovanni1985 válasza club1 (#18600) üzenetére


Giovanni1985
tag

Es ha rootolom a telot???vagy nincs ennek valami mas modja hogy mukodjon????
Ja es egy darabik mukodott is minden frankon,de 4 napja semmi.csak a skype megy laptopon keresztul.
Lehet ezzel valamit kezdeni????

(#18602) club1 válasza Giovanni1985 (#18601) üzenetére


club1
veterán

A rootolással nem tudod átverni a szolgáltatót, attól a tethering még ugyanúgy működik, ugyanúgy látható. Azért én megkérném egy ismerősömet, hogy csatlakozzon fel a hotspotomra a mobiljával/tabletjével/laptopjával és próbálja ki a netet. Mert nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy a szolgáltató korlátoz (a laptopnál is lehet probléma).

[ Szerkesztve ]

(#18603) Dave1984 válasza club1 (#18593) üzenetére


Dave1984
őstag

Akkor ez nagy szívás!Havi kb 1000percet beszélek(80% flottán belül)
Akkor ha jól értelmezem az eddigi 2000ft os havidíjam 3000ftra fog emelkedni?Persze ha csökkentem a hívásaimat...
Így a flottacsomagok szinte értelmüket vesztik!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18604) Peethy válasza Dave1984 (#18603) üzenetére


Peethy
őstag

4000-re. Gyakorlatilag a pénz felét az államnak fizeted majd. Mindezt azért, hogy ők is indíthassanak egy (garantáltan veszteségesen működő) mobilhálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#18605) Dave1984 válasza Peethy (#18604) üzenetére


Dave1984
őstag

Uh.Elszámoltam!4000ft:-(
Akkor rákell szoktatni magam és kollegáim a faxbukra,pedig utáljuk mindannyian:@

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18606) club1 válasza Peethy (#18604) üzenetére


club1
veterán

De legalább nem idegen kézben lévő szolgáltatónál lesznek a nemzetbiztonságilag és nemzetgazdaságilag kényes vonalak. Ez még a hülyéknek is megér évi 50 milliárdot főleg akkor, ha azt a cseverésző emberek/cégek fizetik, és nem a kasszából kell kivenni rá a pénzt...

(#18607) Peethy válasza club1 (#18606) üzenetére


Peethy
őstag

Nem megyek bele abba, hogy miért örülök jobban annak, ha a Voda hallja a hívásaimat, és nem a TEK.

Szerk: talán egy-két bekezdés erejéig mégis belemegyek. Előbbi esetében van kontroll, utóbbinál pedig szaladhatok bárhova, ha úgy érzem, jogsérelem ért. A "csevegők" pedig jópár esetben olyan emberek, akik megérdemelten cseveghetnének, például nyugdíjasok, vagy ha magamat számolom, akkor egy olyan diák, aki napjának nagy részét tanulással vagy önkéntes, közösségi munkával tölti el, és a barátnőjét 3hetente látja.

Nem beszélve mondjuk, hogy egy 150 embert foglalkoztató cégnél ez évi többtízmilliós pluszt jelenthet, úgy hogy ezzel a versenyképessége nem nőtt semmit. Gondolhatod, mekkora tartalékok vannak válság közepén 1-1 középvállalkozás költségvetésében.

[ Szerkesztve ]

(#18608) Dave1984 válasza club1 (#18606) üzenetére


Dave1984
őstag

Én,mint közalkalmazott nem igazán örülnék neki!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18609) club1 válasza Peethy (#18607) üzenetére


club1
veterán

A TEK ugyanúgy le tudja most is hallgatni a vonalakat, főleg amióta gyakorlatilag formálissá tették az engedélyek kiadását.
Amúgy sem a ti vonalaitokról van szó, hanem a nemzetgazdasági vagy biztonsági szempontból kényes vonalakról. És ezekből rengeteg van... Arra nincs kapacitás, hogy a közalkalmazottak beszélgetéseit elemezgessék.

(#18610) szőröscica


szőröscica
addikt

Flottásoknak mikor lesz már HTC One X?
Azt látom, hogy normál előfizetés mellé már lehet kapni, de a flottás árlistán még sehol semmi. A Surf Maximalistánál még mindig a HTC Titan meg a Sensation a csúcs, ami rendelhető. Mondjuk előbbi vicces, hogy 2 év rablánc mellett drágább, mintha az expansystól venném függetlenül.

(#18611) Giovanni1985 válasza club1 (#18602) üzenetére


Giovanni1985
tag

Tabra csatlakozik androidosra.winesre nem es windowsos laptopra sem.hmmmmmmmmm androidon tudk torrentezni? Mert akkor ez lesz a megoldas egy tablet.

(#18612) Agro válasza Giovanni1985 (#18611) üzenetére


Agro
senior tag

tudsz

(#18613) Giovanni1985 válasza Agro (#18612) üzenetére


Giovanni1985
tag

Koszonom a segitsegeteket!!!Megint kiderult miert szeretem ezt az oldalt.Udv mindenkinek!!!

(#18614) csernak75


csernak75
senior tag

Putnokon épp hogy haldoklik a voda 3g je: http://mobilarena.hu/dl/upc/2012-04/27/359195_xwqakol0szbccstj_screenshot_2012-04-27-05-22-38.png

[ Szerkesztve ]

(#18615) robiwolf


robiwolf
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki rendelkezik vodás SIM-el és új telefont vásárol hozzá a Vodánál (kp-ra), akkor meylik árat kell figyelembe venni? Itt értem azt, hogy a készülékek ártábláin van Alap ár, az Akciós ár (ez persze rám jelen esetben nem vonatkozik) és végül a Vitamax... Nekem SIM nem kell, csak készülék... Ebben az esetben akkor az alap árat kell majd megfizetnem?

A másik kérdés... Miért olcsóbb a telefon alap áron, mint Vitamax csomaggal? Számomra ez elég furcsa... A fordított esetet még megérteném, hiszen a szolgáltató nem telefonok eladásábol próbál megélni, tehát ad némi kedvezményt a készülékből, csak hogy megvegyék és végül a szolgáltatásokon keresztül bevételt generáljanak. Itt viszont olcsóbb csak a készülék, mint a készülék és a szolgáltatás... Például a Galaxy Mini alapára most 29990Ft, a Vitamax ár pedig 32990Ft. Na már most, ha valaki bemegy és vesz egy ilyen készüléket alapáron, majd kér egy SIM-et, ami 1Ft, akkor röhöghet a markába... Nem akarok nagy vitába belefutni ezzel kapcsolatban, lehet csak félreértem a dolgot (nem hiszem egyébként), de nekem elég furcsa üzletpolitikának tűnik ez az egész.

A felvilágosítást (inkább csak megerősítés kell ide) előlre is köszönöm!

(#18616) mukibuci válasza robiwolf (#18615) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Teljesen rossz nyomon jársz ;)

Ha meglévő vitamaxos kártyád van, akkor az árlistán a "vitamax sim nélküli ár a köszönet program tagjainak" oszlopot kell nézned, akár az akciós árakkal együtt is.
Ha pedig előfizetéses kártyád van, akkor az előfizetésednek megfelelő (alap, klasszik, kiemelt, stb...) kategóriát kell nézned. Az utolsó oldalon az apró-betűs részben megtalálod, hogy melyik vonatkozik rád, ha nem boldogulsz, akkor legalább ennyit megoszthatnál velünk, sokkal könnyebb lenne segíteni ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18617) robiwolf válasza mukibuci (#18616) üzenetére


robiwolf
csendes tag

Viatamxos vagyok.

Most néztem meg ennek fényében a készülék árlistát... Annak fényében próbáltam vizsgálódni, amit írtál, de nem lettem előlrébb :DDD . Nem a magyarázattal volt probléma, az érthető volt és nagyon köszönöm! Egyszerűen nincs a készülék a listán...

[ Szerkesztve ]

(#18618) robiwolf


robiwolf
csendes tag

A köszönet programba regisztrálni kell. Akkor kapod meg a kedvezményt. Mivel a jelenlegi SIM-em 8 éves és nem tudom hol van a szerződés (gondolom a költözéseknél tűnhetett el), nem tudok regisztrálni. (Tudom, bemegyek, kérek új ügyfélbiztonsági kódot, de egyszerűen nem tudok időt szakítani rá a munka mellett, így kilőve ez a lehetőség). Marad tehát a kérdés, mit takar az alapár? Csak a készüléket SIM nélkül, a vitamaxos árhoz képest olcsóbban? Ha igen, akkor ez a megoldás számomra...

(#18619) mukibuci válasza robiwolf (#18618) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Akkor a "vitamax csomagban, 500ft lebeszélhetőséggel" oszlopot nézd.

Egyébként ha vitamaxos vagy, akkor miért nézed a "havidíjas ajánlatok" elnevezésű árlistát :F
Az pedig, hogy mi az alapár, ott van a lista végén. Rád NEM vonatkozik.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18620) robiwolf válasza mukibuci (#18619) üzenetére


robiwolf
csendes tag

Nem a havidíjas ajánlatok nézem. Vodafon oldaláról letöltöttem a feltöltőkártyás árlistát, azt nézem. Részemről evidens, ha feltöltőkártyás telefont akarok venni, akkor annak az árát keresem, nem pedig az előfizusat. Az alap ár nem lesz ezen a listán, azt a Vodafonnál kirakott modellek mellétti kis "táblán" írják. Szolnokon legalábbis így van (amiből valószínűsíthető, hogy mindenhol). A táblácskák tartalma rendre a következő:

Alapár: XXXXXX Ft
Akciós ár: Itt előfizetés van felkínálva...
Vitamax ár: XXXXXX+3-6 Ft az Alapárhoz képest.

A képlet tehát egyszerű. Mivel nekem nem kell új SIM, szám, meg másik Vitamax csomag, érdekel a feltüntetett alapár és az üzletpolitika ami mögötte van. Főképpen az ár, mert nem akarok fölöslegesen plusz pénzt kidobni olyan dologra, ami a kukában landol, amint elhagytam a szolgáltatói irodát. A készülék árlista, a webshop és az iroda valahogy nem egyezik adatok terén. Maradjunk a Samsung Gyalaxy Mini-nél ezen a téren. A webshop kártyás ár 32990 Ft, a kirakatban alap ár 29990 Ft, előfizus nem érdekel, Vitamax 32990 Ft (itt van egyezés ezen a téren...). A letölthető feltötlőkártyás árlistában pedig nem szerepel a készülék. Mondjuk a webshopban is csak az előfizus és kártyás ajánlat van feltüntetve.

Vessetek meg, nézzetek bolondnak, de nem kérdezgetném, ha nem a saját szememmel látom. Az általad említett "vitamax csomagban, 500ft lebeszélhetőséggel" azért nem érdekel, mert a SIM-et rögtön megetetném a kukával. Hiába az 500 Ft, ami szép és jó, ha az ember mondjuk élete első telefonját veszi és felcsörgeti anyut, aput, meg néhány havert... (No offens, félre ne érts :) ! Csak zaklatja a fantáziám ez az össze vissza dolog. ) Ha valaki tud választ adni az alap áras kérdésre, azt megköszönöm. Válasz híján pedig majd beesek valamikor a Vodához készüléket venni és ha nem egyezik az elképzelésünk, akkor továbbfáradok függetlenért valahova...

[ Szerkesztve ]

(#18621) mukibuci válasza robiwolf (#18620) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

mivel nem tudsz/akarsz beregisztrálni a köszönöet programba és így igénybe venni a kedvezményeket ezért CSAK új sim kártyával együtt tudsz készüléket venni és kész, ennyi. Nincs alapár meg kedvezményes ár meg semmilyen CSAK az új vitamaxos ár van.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18622) robiwolf


robiwolf
csendes tag

A készülék átkerült a Limitált árlistára. De megvan végre. A kérdésem tisztázódott! Az élpítő jellegű hozzászólásokat pedig köszönöm!

(#18623) Krazen


Krazen
csendes tag

Sziasztok! Nem tudja esetleg valaki nincs meghatározva a maximális összeg mobilelőlegnél? Pl : 80e

(#18624) mukibuci válasza Krazen (#18623) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18625) harry


harry
veterán

Sziasztok, lenne egy problémám, részletek:
- van egy Vodafone flottás SIMem, független telefonban
- van egy másik ugyan ilyen flottás szám, eddig gond nélkül hívtam mindig
- egyik nap délelőtt beszéltünk többször is (én hívtam), majd délután már nem tudtam felhívni
-- egész pontosan ő hívott, későn értem a telefonhoz, nem tudtam felvenni mert letette, s mikor vissza akartam hívni:
-- telefon kiírja, hogy hívásindítás, de mire egyet csöngene, megszakad, de úgy, hogy nincs sípolás, nincs hangüzenet, a telefon nem ír ki semmit, csak visszalép a híváslistába
-- megnéztem egy másik (amúgy szintén független) telefonból, ugyanezt produkálta
- sms-t tudok küldeni a számra, tehát el tudom érni
- másik flottás / tetszőleges számot fel tudok hívni / más is tud hívni engem
- ő fel tud hívni / tud küldeni sms-t nekem (mást szintén el tud érni)
- telefon restart volt mindkettőnknél (az egy androidos motorola, enyém egy SonyE nem-okosteló)

Tehát lényegében, egy adott számot nem tudok felhívni valamiért (vagy legalábbis eddig csak egynél jött elő), nem tudom miért lehet, nem látok semmi hibaüzenetet. Mi lehet az ok, láttatok már ilyet? Elvileg egyikünknél sincs semmilyen tartozás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18626) harry válasza harry (#18625) üzenetére


harry
veterán

Sőt, vagy egy másik telefonszáma, átirányítva erre a kérdésesre, ha azt hívom: bizonyára elérem, mert kiírja, hogy hívás átirányítva, aztán ugyanaz a jelenség, mint korábban...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18627) Hmura válasza harry (#18625) üzenetére


Hmura
tag

Csak ötletként:
hívd fel az ügyfélszolgálatot, hogy nincs-e valamelyik számra
beállítva csoportos átirányítás.
Mi is hasonló problémával küzdöttünk (igaz T-nél), hogy a rendszer
a csoport több tagjánál egy nem létező számra próbálta átirányítani
néhány számnál a hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#18628) harry válasza Hmura (#18627) üzenetére


harry
veterán

Kösz a tippet, jobb híján muszáj leszek beszélni velük, holnap rá is kérdezek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18629) #35104512


#35104512
törölt tag

Sziasztok,

Valakinek ban esetleg pontos infója, hogy mennyit kell a vodánál fizetni ha hűség lejárata elôtt szeretném felmondani az előfizetést? Nem értem az ilyen infókat miért olyan rohadt nehéz megtalálni a szolgáltatók oldalán... (vagy csak nekem?) köszi

Üdv, N.

(#18630) mukibuci válasza #35104512 (#18629) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

csak neked :) mikor kötöttél és milyen szerződést?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18631) #35104512 válasza mukibuci (#18630) üzenetére


#35104512
törölt tag

Kb 1 éve (lehet kicsit több) 2 éves szerződést.

(#18632) kcsa válasza #35104512 (#18631) üzenetére


kcsa
veterán

ÁSZF-ben benne van, ha tarifahűséget is vállaltál, akkor azért elég húzós lesz... :)

(#18633) mukibuci válasza #35104512 (#18631) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor kb sokat kell fizetned, esetleg kicsivel többet.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18634) #35104512 válasza mukibuci (#18633) üzenetére


#35104512
törölt tag

Ok, köszi mindenkinek a segítséget!

(#18635) mukibuci válasza #35104512 (#18634) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

látom az irónia nem jött át. HA megmondod milyen előfizetést kötöttél és mikor, AKKOR megmondjuk mennyit kell fizetned, ha bontanád a szerződést :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18636) mukibuci válasza szőröscica (#18610) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ma bekerült a HTC one X ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18637) Agro válasza harry (#18625) üzenetére


Agro
senior tag

Mivel te tudsz másokat hívni és téged is tudnak gond nélkül hívni a hiba nem a te oldaladon van.

Azt mondjuk nem írtad le, hogy másik SZÁMról ellehet e érni csak azt, hogy próbáltad másik független telóval (feltételezem a te SIM-ed volt benne), de abban az esetben, ha:
- tud hívni
- tud sms-t küldeni
- tud sms-t fogadni
- nem tud semmilyen hívást fogadni

3 dolog jöhet szóba:
- hibás a SIM
- át van ez a szám irányítva és az átirányítás vagy hibás formátumban lett megadva vagy nem létező számra
- amennyiben van ilyen funkció a telefonodban, lehet véletlenül fekete listára tetted a számot

Mivel szolgáltató oldalról csak teljes csatornát lehet tiltani kimenő és bejövő esetén egyaránt (nem lehet külön számokat), így a hiba nagy valoszínüséggel nem nálad lesz

(#18638) harry válasza Agro (#18637) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tippeket.
- Másik számról sikerült felhívni (saját céges telójáról próbálta a kérdéses számot, az ment), tehát elvileg ő tud hívást fogadni - csak az enyémet nem.
- átirányítás elvileg nem történt...
- én sem állítgattam semmit

Majd ma lesz lehetőségem kicsit játszani a dologgal, meg akarom nézni az ő simjét egy másik telóban, illetve, ha a két simünk telefont cserél, lesz-e valami változás.
Beszéltem az ügyfélszolgálattal, de persze hirtelen ők sem tudtak mit mondani.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18639) direkt-x


direkt-x
tag

Üdv Mindenkinek!

A minap rendeltem 2 telót a vodától, az egyiket ma 2 hete, a másik hétfőn volt 1 hete, de még egyik sem érkezett meg.
Tudnátok segíteni, hogy körülbelül mennyi idő, vagy hívjam az ügyfélszolgálatot?

(#18640) Kolondrum

Üdv! Van nekem elfekvőben egy voda karim. Réges-régen a metro mellé adták. A gond az vele, hogy folyton csörög újabban. Az egy dolog, hogy a szolgáltató üzizik eléggé gyakran, de a zaklatás már zavar. Két számot írnék ide ami eléggé hírhedt vodás körökben. Mit csinálak, hogy szépen mondva csendbe legyen* a telefonom.

+3618147848

+421232112230

*: kussoljon

(#18641) raziel01 válasza Kolondrum (#18640) üzenetére


raziel01
veterán

Anyámat is hívták. Annyit tudsz tenni, hogy letiltod a számot a telefonban ha van ilyen lehetőség.

(#18642) mukibuci válasza Kolondrum (#18640) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a pesti számot felvéve 2x - 3x közölve velük, hogy nem hívjanak többet, abbamaradnak a hívások. a másikkal nem tudsz mit csinálni :(

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18643) wwhy válasza Kolondrum (#18640) üzenetére


wwhy
veterán

tiltólista

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18644) harry válasza Agro (#18637) üzenetére


harry
veterán

No most sikerült ránézni a hívott telefonra - valahogy tiltólistára került a számom... nem tudjuk miért, vagy hogyan, próbálgattuk most a hívásokat, de ilyen opció nem igazán került elő, hogy szám tiltása, amire aztán esetleg véletlenül rányomhatott volna... Direkt meg persze, hogy nem lett beállítva. Ráadásul pár órával korábban még fel tudtam hívni.
Szóval nem tudom, hogy kerültem a listára, de kivéve, most megy rendesen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#18645) Kolondrum válasza raziel01 (#18641) üzenetére

sajna alvó számom alá nem okostelefont rakok,az túlzás lenne. A szolgáltatói tiltás meg gondolom nem 2ft.

(#18646) Agro válasza Kolondrum (#18645) üzenetére


Agro
senior tag

szolgáltatói tiltás csak olyan formában létezik, hogy minden bejövő. Külön nem tudnak neked egy adott telefonszámot letiltani. Ilyen csak telefon funkcióként létezik.

(#18647) Z0C! válasza Agro (#18646) üzenetére


Z0C!
őstag

összes bejövő, összes kimenőt lehet tiltani.
Samsung telefonoknál volt/van hívásszűrő, vagy okostelefonoknál (android) call blocker..

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18648) Agro válasza Z0C! (#18647) üzenetére


Agro
senior tag

lényegében ugyan ezt írtam, csak nem emeltem ki külön a kimenőt, mert itt most a bejövőkről van szó

(#18649) kutga


kutga
nagyúr

Kaptam egy levelet a Vodafone-tól miszerint a meglévő Vodafone Instant Net feltöltőkártyás tarifacsomagom megszűnik május 15-től és a helyébe lép a Vodafone Netjegy (napi, heti, havi).

Nem kicsit felbosszantott a dolog mert az Instant Netet csak akkor használtam amikor nem volt elérhető wifi a közelemben, vagyis feltöltöttem év elején, és hónapokig kitartott, de ha netjegyet kell vennem, akkor annak bizony lejárati ideje van, ha azon belül nem használom el, márpedig nem fogom, akkor elvész a befizetett összeg. Pl. havijegy 4.000,-Ft, 30 nap érvényesség, 3 GB. Ennyit egy évben nem használok el.

Nagy kár, szerintem le is mondom az előfizetést. :(

Van a vodánál valami hasonló konstrukció mint az Instant Net? Ami feltöltőkártyás de nincs limit a felhasználhatóságán?

Let the Zone take me if I am.

(#18650) Bailey


Bailey
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ha vitamax mellé rendelek zsebnetet és elfogy az adatmennyiség akkor kikapcsolják vagy megy tovább lelassítva mint a T-s Gonet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.