Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Z0C! válasza Grande Ale (#17800) üzenetére


Z0C!
őstag

dec 31-ig volt a Facebook "ingyenes" vagyis adatforgalom mentes...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17802) Grande Ale válasza Z0C! (#17801) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ja, akkor mindegy. Köszi!

(#17803) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Vodafonnak van-e olyan mobilinternet csomag/stick, ami úgy működik, hogy nincs rá előfizetés csak annyit lehet vele internetezni, amennyi pénzt rátöltenek?

Live poor, die ritch.

(#17804) mukibuci válasza gyáliSanyi (#17803) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link] (2 kattintás volt :U )

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17805) gyáliSanyi válasza mukibuci (#17804) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Akkor van ilyen csak jóval drágábban.
Ez az 1 GB adatforgalom mit jelent egy hétre? 1GB után csökkenti a letöltési sebességet?
Ebbe ugyan olyan Sim megy, mint a mobilokba, így akár mobiltelefon feltöltéskor ezt is feltölthetem a megadott számmal?

Live poor, die ritch.

(#17806) mukibuci válasza gyáliSanyi (#17805) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Nem, ha elfogyott az adatmennyiséged, akkor kikapcsolják és vége.
Saját telefonszáma van, azt kell feltölteni.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17807) manchester85


manchester85
addikt

Sziasztok!

Az aktuális egyenleg mire vonatkozik? Az online ügyfélszolgálaton belül ír egy összeget, alatta pedig lebontva a havi számlát, elhasznált egység, adatforgalom, hátralevő napok száma formájában.

Jól gondolom, hogy ez a csomagban foglaltakon kívül eső forgalmazás összege? MMS, külföldi hívás, ilyesmi.

Egyébként minden elismerésem ezúttal a vodának, le a kalappal ezért a diagramos, forgalmi számlálóért, nagyon hasznos szolgáltatás.

i6 Silver

(#17808) BéHGT válasza manchester85 (#17807) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hogyhogy mire vonatkozik?! :)
Mondjuk nekem csak netem van ami voda, úgyhogy sajnos nem tudom, de elvileg külön kéne írnia, ha elhasználtad a felhasználható kedvezményeket. Vagy egybe, hogy ne tudd követni. :)

[ Szerkesztve ]

(#17809) manchester85 válasza BéHGT (#17808) üzenetére


manchester85
addikt

Mivel semmi nem lett elhasználva, így nem valószínű, hogy túl lett lépve, hisz a diagram is csak azt jelzi, miből mennyi fogyott. De szerintem ezeket a kérdésemben elég egyértelműen megfogalmaztam, sőt azt is, hogy gondolom, ez a csomagban nem belefoglalt szolgáltatások árai. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#17810) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

PNA-val szeretnék nezetni a mobilos hálózaton, de ehhez DUN-os megosztásra van szükségem a mobilom felől. Milyen értékekre kell beállítanom a Voda APN-jét, hogy ez működjön?
Motorola Defy-t akarok összehangolni egy Wayteq x960BT-vel...

(#17811) Barthezz2 válasza manchester85 (#17807) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A fenti aktuális egyenleg, az igen, arra vonatkozik, hogy a csomagban foglaltak túllépése, illetve a csomagodban nem foglalt forgalomra, a havidíjon felül fizetendő, mekkora összeg van terhelve a számládon a lekérdezés pillanatában(illetve a jelzett frissítési időpontban).

Aztán a diagramon nekem a perc/sms csúszka az visszafele megy, azaz 150 egységből, ha 4-et elhasználtam, akkor 146-ot fog jelezni. Az adatforgalom az pedig felfele, azaz ha elhasználtam 150Mb-ot, akkor 150Mb fog ott szerepelni.

A napok szintén felfele változnak.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#17812) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Segitségeteket kérem készülék beállitása ügyében.
Vettem asszonynak egy Nokia X2-02-t, ez dual sim-es készülék. Elsődleges SIM-nek a vodafone kártyáját tettük be, másodlagos egy telenor.
Eddig nem volt internetje, mert egy régi kis nokiában volt a vodás kártyája. Most ez a készülék már tudna alap dolgokat, mint facebook meg böngészés, meg valami chat is. Igy hát regisztráltam a vodánál egy "zsebnet"kiegészitő szolgáltatásra, ami most 1 hónapig ingyenes (100mb).
Vissza is igazolták, hogy oké, be van kapcsolva.
Csakhogy a telefon bármit próbálok elérni, azt irja, hogy "nincs hálózati kapcsolat", vagy "nem lehet kapcsolódni", vagy ehhez hasonló üzenetek. Frissiteni sem tud szoftvert a beépitett funkcióval, mer a nokiához való kapcsolódáskor kiirja, hogy nincs hálózati kapcsolat.
Ilyenkor megjelenik egy "E" betü felül, és amig csatlakozna a teló, addig világit, majd eltünik. Tehát próbálna ez a szerencsétlen kimenni, de valamiért nem tud. MMS-t már küldött és fogadott is.
Leirom, milyen beállitások vannak:
Menü - beállitások - Kapcsolatok - Csomag alapú átvitel:
- Aktiv hozzáférési pont: "1. h.férési pont"
- Aktiv h.fér.p.szerk: "1.h.férési pont" = üres
Ide beirtam, hogy internet.vodafone.net
Jól tettem?

De ettől még nem lett jó.

Menü - beállitások - Konfiguráció:
- Web : "Vodafone WAP1" (itt még ki lehet választani "Vodafone WAP2" -t)
- Multimédia üzenet: "Vodafone MMS" (nincs más opció)
- Hozzáférési pont: "Vodafone WAP1"

Más, ilyen jellegü beállitást nem találok. Tehát APN, vagy ilyesmi, amit pl más telóknál szoktam látni.
Mit kéne és mire állitanom, hogy müködjön? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#17813) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Vodafonos telefonos mobilnetról mi a véleményetek hogyan müködik?

(#17814) Z0C! válasza Gedeon31 (#17813) üzenetére


Z0C!
őstag

vezeték nélküli hálón keresztül tudsz netezni. Havidíjasan, feltöltőkártyásan....
Véleményem az, hogy bizonyos helyeken jó. DE asztali számítógéphez inkább kábeles netet ajánlok :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17815) Gedeon31 válasza Z0C! (#17814) üzenetére


Gedeon31
addikt

Rosszul fogalmaztam azt tudom hogyan müködik, inkább arra lennék kiváncsi mennyire megbizható.

(#17816) Andie válasza Andie (#17812) üzenetére


Andie
őstag

Megoldódott. 1270 küldött konfigot, mostmár a WAP mellett van net is.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#17817) mukibuci válasza Gedeon31 (#17815) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

teljesen, de majd jön hmura és megmondja a frankót (szarfos, meg ne vedd, lehúznak, átvernek ;] )

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17818) manchester85 válasza Barthezz2 (#17811) üzenetére


manchester85
addikt

Köszönöm! :R

i6 Silver

(#17819) Zoli1222 válasza mukibuci (#17817) üzenetére


Zoli1222
őstag

Látom, nagyon a szívedbe lopta magát a srác...

Akarok/szeretnék 1 microsim-et. Az megoldható, h a sima simcard-om is megmaradjon? De úgy, h a jelenlegi számom megmaradjon, de az előfizut lemondom és vitamaxra váltok?

(#17820) Z0C! válasza Zoli1222 (#17819) üzenetére


Z0C!
őstag

szóval ugyan az a telefonszám 2 SIM-mel? Szerinted megoldható? :)
Mert nem :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17821) mukibuci válasza Zoli1222 (#17819) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

amikor mész átváltani az előfizetésed feltöltőkártyásra, akkor kérheted, hogy microsimet adjanak. Egy telefonszám azonban nem lesz 2 sim kártyán :N

Z0C!: megoldhatónak megoldható, csak győzze kifizetni :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17822) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Köszi fiúk! Sejtettem, h nem úgy van az, ahogy én szeretném... :B
Ezt bármelyik voda üzletben megcsinálják, vagy érdemes célirányosan a márkaképviseletbe menni? És kb mennyi idő ez?

[ Szerkesztve ]

(#17823) mukibuci válasza Zoli1222 (#17822) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

bárhol, 10 perc + sorban állás ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17824) Zoli1222 válasza mukibuci (#17823) üzenetére


Zoli1222
őstag

Akkor én nagyon szerencsés vagyok, h szegeden intézhetem. Itt nem nagyon látok az üzletekben az eladókon kívül senkit... :D

(#17825) Z0C!


Z0C!
őstag

Éjjelente zaklatják a Vodafone-osokat.

Érdekes....

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17826) raziel01 válasza Z0C! (#17825) üzenetére


raziel01
veterán

[link]

Anyámat is hívták.

[ Szerkesztve ]

(#17827) mukibuci válasza raziel01 (#17826) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Egy konkrét esetben a mobiltelefon tulajdonosa jelentkezett az említett számra, és ezzel az egy hívással több mint 2.000 EURO-s költsége keletkezett.

Ugyanis ha jelentkezünk ezekre a számokra, nincs lehetőség rá, hogy megszakítsuk a vonalat, s óriási költségek keletkezhetnek a telefonszámlánkon.

hihetetlen mennyi hülyeséget találnak ki az emberek :O :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17828) Hmura válasza mukibuci (#17827) üzenetére


Hmura
tag

Azért az minimum erősen elgondolkodtat, hogy miért éppen
flottások és titkosított számosok írtak be abba fórumba.
Biztos nincs semmi köze a dologhoz egy Voda alkalmazottnak?

Amúgy meg szeretnék gratulálni, hogy a Voda végre
átvette a vezetést, lásd a linket:
http://www.nmhh.hu/dokumentum.php?cid=30120

[ Szerkesztve ]

(#17829) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a Bónusz Szimpla díjcsomag részletes tarifáit hol találom? Hihetetlen, hogy nincs semmi infó a voda honlapján (régebbi ászf-ek mellékleteit böngészem, de egyelőre semmi...), pedig nekem sajnos mai napig ez a csomag van...

Előre is köszi!

(#17830) dedike válasza Hmura (#17828) üzenetére


dedike
addikt

Mármint miben vette át a vezetést? :U

Jó szerencsét!

(#17831) bladesks007 válasza bladesks007 (#17829) üzenetére


bladesks007
tag

Leginkább az érdekelne, hogy ~mennyibe fog kerülne a kb. 2,7 MB véletlen adat letöltése (ami egyébként háttéradatként érkezett egy új telefonnál hsdpa-n keresztül) kb. 1,5 óra alatt... Vagy ez az én csomagomnál percdíjként számolódik? :(

(#17832) mukibuci válasza bladesks007 (#17831) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

internet startot keresd, nem fogsz örülni az eredménynek :N (nem ismerek olyat, hogy véletlen adat letöltés, de biztos bennem van a hiba :U )

dedike: gondolom arra gondol, hogy januárban több előfizetőt vesztett a voda, mint a telenor (bát az csak a részletkérdés, hogy ugyanezen táblázat szerint a telenor 4x annyi előfizetőt vesztett fél év alatt, mint ahányat a voda nyert)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17833) raziel01 válasza mukibuci (#17832) üzenetére


raziel01
veterán

Gondolom Android bekapcsolás után csatlakozott a netre és generálta a forgalmat szépen.

(#17834) mukibuci válasza raziel01 (#17833) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és az android első bekapcsoláskor nem kérdezget végig, hogy mi mit használhat :F Néhány száz androidos telefont elindítottam már első útjára....

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17835) Z0C! válasza raziel01 (#17833) üzenetére


Z0C!
őstag

Aki androidos telefont vesz, előtte azért tájékozódjonmár...
Az android biteken él és zabál :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17836) Daffni2 válasza Z0C! (#17835) üzenetére


Daffni2
addikt

Aki androidos telefont vesz,/nem lehet sikeres ember/ előtte azért tájékozódjonmár... :DDD

"Aki ad,az nyer"

(#17837) raziel01 válasza mukibuci (#17834) üzenetére


raziel01
veterán

Hát alapból aktiválja a mobilnetet a drága és be kell jelentkezni a google fiókodba, anélkül nem is enged tovább.

Daffni2: Inkább Android mint IOS. Zárt rendszerek nem bejövősek. :D

(#17838) Z0C! válasza Daffni2 (#17836) üzenetére


Z0C!
őstag

mivel tud többet egy ájfón mint egy android? semmivel :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17839) manchester85 válasza Z0C! (#17838) üzenetére


manchester85
addikt

Tudásban semmivel, felhasználói élményben és kezelhetőségben viszont óriási a különbség. :U

i6 Silver

(#17840) Z0C! válasza manchester85 (#17839) üzenetére


Z0C!
őstag

ezen azért lehetne vitatkozni :) :U

ez a rallyes reklám...hagy némi kívánni valót maga után :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17841) manchester85 válasza Z0C! (#17840) üzenetére


manchester85
addikt

És általában azok vitatják, akik még nem használtak iPhone-t. :U

i6 Silver

(#17842) Z0C! válasza manchester85 (#17841) üzenetére


Z0C!
őstag

volt szerencsém használni.
3GS és 4 is + még iPad-et is :)

Androidot jobban testreszabhatom, több alkalmazás, meg stb. :)

(maga mint cég nemtetszik..sok sok hülye per miatt)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17843) bladesks007 válasza raziel01 (#17833) üzenetére


bladesks007
tag

Nem állítottam be se semmi google accot, nem léptem szándékosan a netre, s direkt nem is indítottam el semmilyen alkalmazást, stb. Wifin keresztül fogom használni, ezért minden kapcsolatot kikapcsoltam bekapcsolás után, legalábbis azt hittem. Ami az forgalmat generálta, az vmiféle reklám, azaz az egyik képernyőre (nem a homera) kitett youtube widget (ami hozta az adatokat, hogy milyen videókat lehet letölteni, de ezt később vettem észre). A "H" betű igaz feltűnhetett volna, s hogy alatta néha aktív a lefelé mutató nyíl, de már későn vettem észre, s addig 2,6 mega generálódott a háttérben...

A Bónusz Szimpla csomagra visszatérve, hol van róla bármiféle leírás? Dühítő és érthetetlen számomra, hogy sem a hatályos, sem korábbi ÁSZF-ekben sincs róla egy b... szó sem, pedig ez alapján számláznak... miközben az összes ÁSZF tartalmaz már nem rendelhető, de még bizonyos előfizetők által használt csomagokat... Erről miért nem írnak?

[ Szerkesztve ]

(#17844) Z0C! válasza bladesks007 (#17843) üzenetére


Z0C!
őstag

a Bonusz Szimpla talán nem publikus tarifacsomag. nem?

Hívd a 1270et, telszám+üb után megmondják a percdíjadat és a csomagról az infókat.
A youtube alkalmazás pedig valóban generálhat adatforgalmat, hiszen betölti a főképernyőjét 3-4 videóval.

Nekem bekapcsolás után 66Mb-ot evett a drága :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#17845) club1 válasza bladesks007 (#17843) üzenetére


club1
veterán

Azért azt nem állíthatod, hogy ha az Android alatt az adathozzáférést nem engedélyezed, akkor a telefon a tudtod nélkül használni fogja a mobilnetet. Ha pedig azt nem kapcsolod ki, miért csodálkozol?
Gondolom nem került többe a mobilnet használata számodra, mint bármely más Vodafone előfizetőnek aki nem fizet elő mobilnet csomagra, de mégis használja azt...

(#17846) mukibuci válasza raziel01 (#17837) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ez kb a tmobile g1 óta nincs igy, de részletkérdés.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17847) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Sziasztok!
Jövő héten veszek vodánál egy okostelefont mátrix 2 vel amiben van 500 mega adatforgalom is.
Mit állítsak be, hogy ne fogyjon le gyorsan az az 500mb?
Max ami mindig menne az a Weather widget.
Meg olyat lehet, hogy mikor érzékel wifit arra kapcsoljon át autómatikusan és ne az 500mb-ot használja?

Előre is köszi.

(#17848) club1 válasza Lehiñito (#17847) üzenetére


club1
veterán

Ne nézegess youtube és hasonló videókat, ne hallgass online zenét, ne ezzel töltögess le programokat, ne ezzel frissítsd a programjaidat és térképeidet, és akkor elég lesz az 500 MB minden további beállítás nélkül is. Ha a WLAN és az adat is be van kapcsolva, akkor alapból a WiFi-t szokták a készülékek használni, de a netet használó programok egy részében ez beállítható.
És ha ne adj isten elfogy az 500 MB, lassítva az időjárás widgeted még mindig tudja használni a netet...

(#17849) bladesks007 válasza club1 (#17845) üzenetére


bladesks007
tag

Igazad van, ez az én tanulópénzem, de most már azon kívül, hogy letiltottam a mobilinternetről történő adatfogadást, az APN-t is átírtam egyetlen noname karakterre, így a tuti.

(#17850) bladesks007 válasza Z0C! (#17844) üzenetére


bladesks007
tag

Abszolút publikus csomag, csak már nem rendelhető. Szerződéskötéskor (2009. november) más neve volt (papírok sajnos jelenleg nincsenek nálam, így nem tudom pontosan), de később automatikusan átkerültem ebbe a bónusz szimplába, aminek se híre, se hamva a voda oldalán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.