Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) Orgi válasza Orgi (#18800) üzenetére


Orgi
őstag

Ügyfélszolgálat megmondta, sajnos :(

(#18802) NixonHUN válasza SP!T (#18799) üzenetére


NixonHUN
tag

:D :D :D neeeeeee :DD Ez óriási.. :C

(#18803) latyak17


latyak17
tag

Hali valaki csinált már vodafne gyári függetlenítést iPhone 4 készülékkel?
Mi a pontos menete és mi kell hozzá?

:R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#18804) RootRulez válasza latyak17 (#18803) üzenetére


RootRulez
félisten

Beviszed a Vodafone boltba, perkálsz és függetlenítik. Tudtommal így lehet. :K

═════════════════════════════════════════

(#18805) Z0C! válasza RootRulez (#18804) üzenetére


Z0C!
őstag

+ idegen SIMmel(más szolgáltató) szinkelsz itunesen...

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18806) latyak17 válasza Z0C! (#18805) üzenetére


latyak17
tag

Elég a telefon ugye mert Másom nincs hozzá sajna.. Ráadásul a soproni vodánál azt mondták hogy csak szombathelyen és győrben csinálják a környéken...

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#18807) andras888


andras888
aktív tag

Nem működik a netinfo-m ezt a hiba üzit dobja: hiba! idő túllépés a kiszolgálónál
A vodafone ügyfélszolgálatba belépve minden működik, hátralévő perc, net, jelenlegi számla.

(#18808) fesii válasza latyak17 (#18806) üzenetére


fesii
aktív tag

Szombathelyi vagyok ha gondolod bemehetek megkérdezni, hogy mibe is kerülne ez neked

(#18809) latyak17 válasza fesii (#18808) üzenetére


latyak17
tag

Azt nagyon megköszönném:)))) és még annyi, hogy biztosbiztosbiztos nem lehet csak úgy, hogy csak a telefon van más nincs hozzá:D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#18810) club1 válasza latyak17 (#18809) üzenetére


club1
veterán

Addig nem lesz gond, amíg a sajátod az a telefonszám, amivel/amire a készülék vásárolva lett és már lejárt rá a hűség.

(#18811) latyak17 válasza club1 (#18810) üzenetére


latyak17
tag

Nem foggalmam sincs honnan kitől származik csak nálam van semmi nélkül...

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#18812) bohoc71 válasza latyak17 (#18811) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hali!
Szerintem papírok kellenek hozzá...Adásvételi vagy valami hasonló...Semmi nélkül ne is próbálkozz, csak "bukta" lesz a vége.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#18813) club1 válasza latyak17 (#18811) üzenetére


club1
veterán

Akkor szerintem se erőltesd. Csak hamarabb kerül a telefon távközlési feketelistára (jobb esetben). Azt ui. semelyik szolgáltató sem szereti, ha ölbe hullott készüléket akar valaki kikódoltatni. Ha mázlid van a tulaja nem kötött rá hűségszerződést (ez ritka egy függő telefonnál) és nem jelentette még be a Vodafone-hoz a telefon eltűnését. Ha bármelyik igen, akkor hamarosan a készülék nem fog működni, ezt a kikódolással csak siettetnéd.

(#18814) radamsky


radamsky
senior tag

de kiürült az androidos kinálat a vodánál:D hamarosan-hamarosan-hamarosan:D
kell nekem vállogatni:D

(#18815) maggi1886076 válasza radamsky (#18814) üzenetére


maggi1886076
addikt

jönni fognak az új telefonok?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#18816) mukibuci válasza maggi1886076 (#18815) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

volt már olyan, hogy nem jöttek? :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18817) Atikusz


Atikusz
senior tag

Nekem van adásvételim a telóról, de szerintem ez nekik nem elég, hogyha függetleníteni szeretném az iphone-t, vagy igen?

(#18818) mukibuci válasza Atikusz (#18817) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

- Szükséges a készülék bemutatása
- Szükséges a SzIG vagy más azonosításra alkalmas okirat bemutatása
- Szükséges az eredeti Előfizetői szerződés bemutatása VAGY (amennyiben a szerződés nem áll rendelkezésre) a telefonszám és az ÜB kód ismerete
- Minden fennálló tartozást rendezni kell a helyszínen
- Amennyiben volt a készülékhez kapcsolódó részletfizetés, akkor azt le kell zárni, és a fennmaradó részleteket egy összegben, a helyszínen rendezni kell
- A hálózati zár feloldásának díját a helyszínen rendezni kell

Tehát nem elég :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18819) wwhy válasza mukibuci (#18818) üzenetére


wwhy
veterán

Pedig ezek alapján elégnek kell lennie, mert nem írod, h a tel.szám+ÜB alapján beazonosított személy azonos kell legyen a szem.ig.-ban szereplő személlyel ... (adataival)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18820) mukibuci válasza wwhy (#18819) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem teljesen felesleges kovács bélaként azonosítani magam (szig), ha a szerződés gipsz jakab (telefonszám + üb) nevén van, de lehet nekem van kifacsart gondolkodásmódom :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18821) Agro válasza wwhy (#18819) üzenetére


Agro
senior tag

Igazolnia kell, hogy ő a készülék jogos tulajdonosa

Erre e legalkalmasabb a szerződés amiben benne van az imei és a személyes adatai + a telefonszám amivel vásárolta. Jelen esetben, ha jól sejtem egy GSM boltban vásárolt készülékről van szó. Azt sajnos nem tudom, hogy az adásvételi elegendő-e/elfogadják-e.

Mivel GSM Boltokban általában nem ellenörzik a készülékek "forrását" így egy ilyen adás-vételi nem feltétlen igazolja, hogy jogos tulajdonos vagy (bár ez a saját véleményem/agyszüleményem)

A legegyszerübb ha felhívja az ügyfélszolgálatot és megkérdezi vagy ír egy e-mailt

(#18822) wwhy válasza mukibuci (#18820) üzenetére


wwhy
veterán

áá dehogy, igazad van :) csak kicsit megtévesztett a nagybetűs VAGY mert hát a formális logika tétele szerint ez esetben elég lenne ha teljesül a VAGY utáni állítás ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#18823) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv srácok!

Szerintetek az miért lehet, hogy itt kis hazánkban nekem a telefon rá áll a tmobile hálózatára és kiírja, hogy romaing.

Persze hívni nem lehet és el sem érhető a készülék.

Cserbe nagyon idegesítő.

JAh és kézin van a hálózat választás.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18824) bohoc71 válasza Vangelis (#18823) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Hali!
Milyen "függő" a telefon? Nem lehet, hogy valami sufnigsm-ben rosszul kiütött telód van?

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#18825) Vangelis válasza bohoc71 (#18824) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Független, de nem sufnyis :)

Eddig nem csinálta.

egyébként gyárilag független SE X1i .

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#18826) g0dl


g0dl
addikt

A Vodafonenak van valamilyen kipróbálható feltöltős internet csomagja (pl. 5 napon belül visszavihető). Elég lutri ezért egy adott helyen szeretném kipróbálni van-e megfelelő lefedettség. Ha jó, akkor persze megtartom, de ha nem, akkor visszakapják. (modemem van, úgyhogy csak sim kéne)

Illetve van-e mindenféle internet csomag nélkül ingyen nézhető oldal ( pl. vodafone.hu), amivel ki lehet próbálni.

(#18827) mukibuci válasza g0dl (#18826) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

olyan a mesében sincs, hogy egy feltöltős simkártyát elviszel pár napra :N

a modemedbe rakd bele a simkártyád, amire kérsz zsebnet opciót az OM szó 1270re küldésével. Ez semmibe sem kerül., persze csak ha vodás vagy :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18828) g0dl válasza mukibuci (#18827) üzenetére


g0dl
addikt

Ha vodás lennék a lefedettség nem lenne kérdés. A T azon a helyen nagyon gyenge, a Telenornak pedig nincs értelmes netes csomagja.

(#18829) mukibuci válasza g0dl (#18828) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hol akarod használni? hátha van itt valaki, aki már próbálta. egyébként amióta megy 900mhz-n, azóta meglepően gyors, 1-2 hete csaptam egy kört kis falvakban, és mindenhol 5-8megabit sebességet mértem :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18830) g0dl válasza mukibuci (#18829) üzenetére


g0dl
addikt

Balaton északi part, több helyen is (Almádi, Alsóörs, Csopak) . A térkép szerint rendben van ( nekem 1-2Mbit/s már elég), de jobb kipróbálni, mint a reklámoknak hinni.

(#18831) club1 válasza g0dl (#18830) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone lefedettségi térképe a szolgáltatók között egyedülállóan pontos. Én az Alföldön tesztelgettem, gyakorlatilag néhány száz méter pontosságú volt a 3G határa. Ma már nem tudom ugyanott tesztelni, mert full 3G lefedettség lett köszönhetően a 900 MHz-es UMTS hálózat bekapcsolásának. A Balatonon sem a lefedettséggel lesz a probléma, inkább azzal, hogy garantáltan lesznek nyáron fullra kihajtott időszakok, amikor annyival fog működni a hálózat, amennyi marad egy előfizetőre... Bár sejtésem szerint ez még mindig gyorsabb lesz (talán) mint az EDGE hálózat.
Mi bajod egyébként a Telenor csomagjaival? Vagy csak alkalmilag akarod használni a mobilnetet?

(#18832) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Gondolkozok a neten telefonra... De valami nem tiszta...
Feltöltőkártyás telefonom van.. Ha megrendelem pl a 100mb-os csomagot (az egy elfogadható ár számomra) akkor ha túl lépem a 100mb-ot lekorlátozzák a netet bitang lassúra vagy ez csak az előfizetéseseknél van és nekem teljesen letiltják?
Válaszotok előre is köszönöm!

(#18833) club1 válasza fesii (#18832) üzenetére


club1
veterán

Ha a zsebnet 100-ra gondoltál, akkor ott az ÁSZF szerint 100 MB után lassítás van 32 kbps alá mind a két előfizetői típus számára.

(#18834) Dave1984 válasza club1 (#18831) üzenetére


Dave1984
őstag

Ezt alátámaszthatom!EDGE hálójuk is nagyon gyors!180kbit/secnél kevesebbet még nem mértem!UMTS nagyon hasít!

Ma mértem egy tolna megyei kis faluban,ahol a telenornak még lefedettsége sincs,T-nek csak GPRS!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18835) g0dl válasza club1 (#18831) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, nyaralási időszakra kell. Kb. 2-3 hónapra. Eddig T-mobile-t használtam (feltöltős domino relaxnet) , de már unom, hogy csak edge van. Viszont a telefonom Telenoros, és tudom, hogy ott kiváló a sebesség, viszont nincs ilyen csomag. A vodánál van kb. jó csomag, ezért érdeklődtem.

(#18836) fateless válasza g0dl (#18830) üzenetére


fateless
veterán

Mindhárom szolgáltatótól van SIM-em (tabletben tmobil, telefonokban telenor és voda), mindhárom HSDPA- n megy Almádiban (Vörösberény városrészen). Sebességet még soha nem mértem, böngészéshez elég gyorsak voltak.
A másik két települést nem tudom.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18837) Tv válasza club1 (#18833) üzenetére


Tv
senior tag

Nekem az az infóm van, hogy feltöltősöknek letiltják, ha meghaladtad az adatkorlátot. Tévednék? Jó lenne, mert emiatt akartam szolgáltatót váltani.

(#18838) club1 válasza Tv (#18837) üzenetére


club1
veterán

A hatályos ÁSZF-ben a zsebnet opciónál nincs prepai/postpaid megkülönböztetés, ha mégis van, elszúrták az ÁSZF-et:
"A csomagban foglalt belföldi adatmennyiség elérésekor ügyfeleink szabadon dönthetnek a Netinfo oldalon, hogy számlazárásig továbbforgalmaznak lassított sebességen, amely maximális értéke: 32 Kbit/s le- és feltöltés esetén vagy kiegészítő adatopció, PluszAdat vásárlásával kibővítik a csomagjukban foglalt belföldi adatmennyiséget, és tovább interneteznek a maximális elméleti sebességen. A további internetezéshez mindenképpen valamelyik lehetőség kiválasztásával folytatható.
.A számlázási ciklus lezárultával vagy PluszAdat vásárlása esetén a forgalomlassítás megszűnik."

(#18839) mukibuci válasza club1 (#18838) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a díjszabásban nézed? mert ott rendszerezve van, az elso ~100 oldal a postpaid, utána a prepaid. Viszont a zsebnet csak az előfizetéses résznél szerepel, a feltöltősnél még mindig (!) a mobilweb hobbi/profi.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18840) club1 válasza mukibuci (#18839) üzenetére


club1
veterán

Ezzel most nem mondtál újat. A http://www.vodafone.hu/lakossagi/internet/mobilon/opciok oldalon a zsebnetet ajánlják a prepaid előfizetőknek is. Az ÁSZF-ben pedig a zsebnettel csak a 2.4.1-es pont foglalkozik, minden máshol (a prepaid részben is) ahol megemlítik a zsebnet opciót, ugyanerre a pontra küldenek. És a 2.4.1-es pontról szólt az előző hozzászólásom.

(#18841) mukibuci válasza club1 (#18840) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem egészen értem hogy miről beszélsz :F A díjszabás 106. oldalán a 2.5ös pontban vannak felsorolva a feltöltőkártyás internet opciók. Itt még mindig a mobilweb hobbi és profi szerepel (tévesen, mint előbb is céloztam rá). Nem látok (kereső se ad) sehol sem semmi utalást a 2.4.1 pontra (ami az előfizetéses résznél van).

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18842) Tv


Tv
senior tag

Engem igazából a válasz érdekelne csak. Természetesen a helyi Vodafone üzletben nem tudják :DDD

(#18843) club1 válasza mukibuci (#18841) üzenetére


club1
veterán

Tiszta. Akkor a hatályos és a júniusi ÁSZF szerint se lehet prepaid előfizetőnek zsebnet opcióra előfizetni, a weblap szerint pedig igen. A weblapon pedig elfelejtik részletezni, hogy mit takar a "nincs túlforgalmazási díj".
Azért most már én is kíváncsi vagyok, hogy a prepaid előfizetők a zsebnet opciót milyen (ezek szerint nem írott) feltételekkel vehetik igénybe...

(#18844) mukibuci válasza club1 (#18843) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

már a feltöltőkártyásoknak is él a netinfo.vodafone.hu oldal, ahol folyamatosan lehet nézni az adatforgalmat, valamint plusz adatmennyiséget tudnak vásárolni. Amikor elfogyott az alap adatmennyiség, akkor automatikusan fel is jön ez az oldal, de arról semmi infó, hogy vajon kikapcsolják v csak lassítják a sebességet :F - számomra az lenne logikus, hogy csak lassítanak, de passzolom :(

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18845) Dave1984


Dave1984
őstag

sziasztok.13.án van a számlazárásom,de még mindig ezt látom a voda rendszerében:
Az aktuális adatok tegnap 09:44-kor készültek.
Aktuális egyenleged:
0 Ft
Befizetetlen számláid összege:
0 Ft

Ez tuti nem jó,mert ebben a hónapban még nem fizettem számlát :F

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18846) maggi1886076 válasza Dave1984 (#18845) üzenetére


maggi1886076
addikt

örülj neki :DDD

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#18847) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Én most szembesültem vele, hogy a BÓNUSZ SZIMPLA csomagom, amiről azt hittem, hogy másodperc alapú, már nem az. A számlán az 1mp-s hívásokért is felszámolják a teljes percdíjat. Kérdésem: csak nekem számláznak így, vagy a többi bónuszosnak is? Mióta? Van bármelyik szolgáltatónál nyilvános mp-alapú csomag? Ha nincs, akkor egyszerű földi halandóként hogyan tudok olyanra szert tenni?

Beauty is pain

(#18848) Dave1984 válasza Narancs (#18847) üzenetére


Dave1984
őstag

Valamilyen flottába belépsz.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#18849) blt.62


blt.62
őstag

Megtudnátok mondani,hogy Vodánál lehet már kapni a HTC One X-et?
A feltöltő kártyás mobiloknál nincs a vodánál olyan szolgáltatás, hogy "vissza hívó sms"? Mint a T-mobilnál ami van? Ez azért jó dolog mert ha a gyerek kerete leürül, akkor is tud értesíteni,hogy hívjam fel.

MegtorloXp

(#18850) Daffni2 válasza blt.62 (#18849) üzenetére


Daffni2
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.