Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Tegnap vettem egy samsung galaxy mini-t. Elküldtem sms-be az OM szót jött is hogy aktiválták a netet. Itt kezdődtek a problémáim.
Beállítottam a hozzáférési pontot így:
apn: vitamax.internet.vodafone.net
proxy:nincs beállítva
port:nincs beállítva
felhasználónév:nincs beállítva
jelszó:nincs beállítva
szerver:nincs beállítva
mms központ:nincs beállítva
mms proxy:nincs beállítva
mms port: nincs beállítva
mcc:216
mnc:70
hitelesítés típusa:pap
hozzáférési pont tipusa: internet

A zöld pötty ott van de ha a beépített internet kliensbe belépek mégse jön be semmi. Már beállíttattam a vodafone-al is távfelügyeletesen de úgy sem volt jó.
Mobil szolgáltatós menüpontnál kiválasztottam, hogy vodafone-hu. A böngésző beállításainál nem találtam semmit. A felhasználói kézikönyvet elolvastam de nem lettem okosabb. Már kezdem a hajam tépni.
Esetleg valamit még be kell kapcsolni?
Feltöltő kártyásan vettem
Válaszotok előre is köszönöm!

(#18752) maggi1886076 válasza fesii (#18751) üzenetére


maggi1886076
addikt

ügyfélszolgálatot próbáltad hívni? beszélni kell egy ügyintézővel és küldjék el a beállításokat.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#18753) fesii válasza maggi1886076 (#18752) üzenetére


fesii
aktív tag

Még nem, gondoltam mielőtt felhívom és végig hallgatom a rizsáját megkérdezlek titeket.

(#18754) tothm válasza sagesz93 (#18750) üzenetére


tothm
őstag

Ugyan ez volt nekem is, használtan vettem az iPhonet.
Először benyomták, hogy 7ropi. Nagy mosoly, gyorsan húzás kifelé...
Másnap vissza, férfi ügyfélszolgálatos, szépen megkértem. Cserélte ingyen, nem volt semmi gond. Tehát meglehet oldani.
Egyébként ha új fajta simed van, elég ha megvágod.
üdv

(#18755) Agro válasza sagesz93 (#18747) üzenetére


Agro
senior tag

Tudom, hogy egyesek szerint a két dolog nem függ össze de azért megosztom a véleményem. Ha már veszel egy iPhonet, miért nem váltasz előfizetésre?

Csak azért kérdem, mert, ha váltasz amúgy is kell hogy adjanak egy új simet és akkor miért ne kérhetnél rögtön micro sim kártyát

Arról nem is beszélve, hogy iPhone-t (mondjuk ez igaz minden okos telóra) internet nélkül el se tudok képzelni és előfizetés esetén max lassítanak ha eléred a limitet míg feltöltö kártyánál törlik a netet.

A családomban már mindenkit rádumáltam az előfizetésre aki korábban feltöltős volt. Kevesebb vele a macera, olcsóbban jössz ki, legalábbis nálunk a családban mindenki tudott spórolni havi szinten legalább 2-3 ezer forintot.

Ha csak előfizetést veszel arra hűség nincs tehát ha késöbb meggondolod magad vissza válthatsz

(#18756) sagesz93 válasza tothm (#18754) üzenetére


sagesz93
addikt

épp ez a baj hogy egy szarrákopott, ütött kopott simem van. Szinte a voda logó már nem is látszik rajta. :))
Szóval ha kifogja az ember akkor meg lehet oldani ingyen, és ha előadom azt hogy szerintem hibás, az is jó lehet? nem akarok felesleges köröket futni..

Agro: mobilnetem van a mostani telefonomhoz is, én is úgy gondolom hogy iphonehoz elengedhetetlen. Az előfizetésre váltást átgondoltam már, de az iphone vásárlása elég hirtelen jött, most még nem akarok váltani, majd év végén, és szerintem akkor se a vodánál. Gondolom hűséget is kell vállalni két évet, azt meg pláne nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#18757) fazr válasza sagesz93 (#18756) üzenetére


fazr
senior tag

Ha nem veszel telefont, akkor többnyire nincs hűségidő.

(#18758) tothm válasza sagesz93 (#18756) üzenetére


tothm
őstag

Mondom, nem kell kamuzni, nekem cserélték.

(#18759) szar nap


szar nap
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam 1 kínai androidos mobilt.Telepítettek rá nekem mindenfélét,jps-t,térképet,vibert,g-mailt.Ma kaptam meg a zsebnet 500 aktíválását,nagy nehezen be tudtam állítani,ügyfélszolgálatos segítségével,6 óra alatt,és kaptam 3 g-mailt,jelezte is,aztán semmi.Fölhívtam a vodát.már nincs netem.Lehetséges,hogy 1 progi leszívta az 500 MB-ot,csak úgy a háttérből?Mit töröljek?Köszi a választ előre is,de nagyon egyszerűen fogalmazzátok,nem értek hozzá.
Köszönöm

(#18760) néha


néha
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne h iPhone 4 em van, és kb 2 héttel ezelőtt eléggé érdekes dolgokat müvelt(állandoan kikapcsolt, lefagyott stb, szoftvert frisittettem, hátha jó lesz->semmi változás), el küldtem vodával szervizbe, mert ugye garanciális még, de ők ugy küldték vissza h szoftvert frissitettek, már jó... na már most 2 percre rá megint kikapcsolt, és kb már visszakapcsolni nem birtam, tehát még az nap ujra bementem a vodához h küldjék vissza, mert ez igy nem koser... erre elküldték megint, de a vodaszerviz honlapján nézem, hogy a logisztikai központbol visszaküldték, ergo semmit nem csináltak vele.... valami okosság, hogy most mi tévő legyek, mi az hogy nem cserélik ki? nem értem....

u.i: amugy 1.5 hónapos a készülék....

Előre is köszi!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#18761) mukibuci válasza néha (#18760) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

khmm, igazán nem azért, de ha csináltak vele valamit, ha nem, akkor is visszaküldik a logisztikai központból :U - vagy ott kellene hagyniuk :F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18762) néha válasza mukibuci (#18761) üzenetére


néha
aktív tag

de, miért küldik vissza, ha nem müködik normálisan? ....

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#18763) mukibuci válasza néha (#18762) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a honlapon sehol se írják, hogy működik-e vagy sem, csak annyit, hogy éppen hol jár és kb mikor kapod vissza.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18764) radamsky


radamsky
senior tag

egy gyors kérdés

mi a biznisz a köszönet program pl nekem??

ugye 2000 Ft kedvezmény ha futárral rendelem meg a telcsit, illetve valami ahogy nézem kiemelt ügyfélként vagyok ott nyilvántartva és olvasom hogy hu meg ha kedvezményesen vehetek készüléket hamarabb is stb stb, számla hüség alapján

Mondjuk a hüség már lejárt 10 honapja ugyhogy ez az idő nem lényeges, de hol a kedvezmény készülékre??

ugyanannyiba kerül a telcsi mintha nem regisztráltam volna a köszönetprogramba, illetve nézem a másik előfizut amibe klaszik van és ott is ua. a telcsi ára, abba ugye kevesebb is a mani

Valamit biztos benézek:D hol a bibi??

Most az ilyen hambirger kedvezmény vagyis a vodafone kedd nem érdekel

Biztos hogy valamit én szurok el, az ügyfélszolgálatot nehéz elérni, bizom benne itt hamarabb jön a válasz, de azért szorgalmasan hivogatom öket is

ami probléma hogy akárhogy is kavarok a készülék ugyanannyiba kerül amit kisassoltam

bocs ha hülyeséget kérdeztem, de naiv vagyok:D

(#18765) mukibuci válasza radamsky (#18764) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

flottás vagy?

akkor nem nézel semmit sem rosszul, flottás csomagnál nem jár készülékkedvezmény :(

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18766) radamsky válasza mukibuci (#18765) üzenetére


radamsky
senior tag

igen, valami flottába benne vagyok:D báár lassan kezdek filozni hogy nem kénne
pedig a flotta kodot be se irtam, aszonypajtás kötötte anno 5-6 éve akkor megérte nagyon most már filozgatok

aha akkor csomagot kell váltani:D

akkor meg is van a bibi

[ Szerkesztve ]

(#18767) radamsky válasza mukibuci (#18765) üzenetére


radamsky
senior tag

lejárt a mod idő

nagyon köszönöm a választ tehát engem akkor a köszönet proram nem érint, na nem baj, ez van ezt kell szeretni, minden nem lehet fényes

(#18768) kcsa válasza radamsky (#18767) üzenetére


kcsa
veterán

egyébként se dobnál hátast, átlag magánszemély költése mellett 6 év után kap 3khuf kedvezményt. (egy jófajta okostelefon meg 100k felett...) :U

(#18769) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok!

Ha rendeltem a Voda Webshopban Vitamax-al egy telefont, a rendeléstől számított hány napon belül kell kiszállítani a készüléket?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#18770) sagesz93


sagesz93
addikt

köszönöm a válaszokat, ma bementem és sikerült cserélni microsimre a kártyát ingyen. inkább azzal kezdtem hogy néha nincs jel meg ilyenek aztán mondta az emberke hogy ezt ingyen cserélik. :))

(#18771) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy érdekes problémába botlottam. Haveromnak vodás előfizetése van (asszem mátrix2), a lényeg, hogy 500MB-os mobilnetje van. A gáz az, hogy a számlazárás utáni első napot kivéve telű lassú a mobilnet rajta. :(

Tehát új hónapban ez elősnapon frnakó minden utána meg mintha lelassítoanák.

Bementünk egy Vodafone boltba, ott mondták, hogy jelenleg le van lassítva, mert cimbim az első napon meghaladta az 500MB-os forgalmat. Ami érdekes, hogy hónapok óta minden alkalommal "első nap meghaladja az 500MB-ot" Nagyjából ismerem cimbi neteezési szokásait és kétlem, hogy egy kis Opera Minis netezés és egy kis Facebook alkalmazás képes lenen leszippantani egy nap alatt (se) az 500MB-ot.

Volt Factory Reset (Motorola DEFY-je van) és a legszükségesebb alkalmazásokkal vártuk az új számlahónapot akkor is ez volt.

Szóval nem tudom, hogy ez most a készülék sara-e vagy a szolgáltatónál van valami galiba vagy netán cimbi tényleg leőrjöng pár óra alatt 500MB-ot.

A Call Meter 3G és a DEFY belső Data Managere is 60pár MB fogyasztást mért eddig. Szóval elvileg a készüléken nem történt meg az a forgalom, amivel már túl lett lépve a keret.

Valaki járt már így, mi lehet a gáz? :F

═════════════════════════════════════════

(#18772) Z0C! válasza RootRulez (#18771) üzenetére


Z0C!
őstag

a call meter számlazárási napra van beállítva?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18773) RootRulez válasza Z0C! (#18772) üzenetére


RootRulez
félisten

Yep. :K

═════════════════════════════════════════

(#18774) mukibuci válasza RootRulez (#18773) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

netinfo.vodafone.hu?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18775) RootRulez válasza mukibuci (#18774) üzenetére


RootRulez
félisten

Hüüüm? :F

═════════════════════════════════════════

(#18776) mukibuci válasza RootRulez (#18775) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

pötyögd be a böngésződbe és nyisd meg. lehetőleg a mobilnetet használva. Ott látod, hogy mekkora adatmennyiséget használtál el, ha nem értesz vele egyet, akkor 1270. Más nem tud segíteni.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18777) RootRulez válasza mukibuci (#18776) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyébként te látsz reális esélyt arra, hogy a telefon minden időszak első napján elhasználja az 500Mb-ot?

═════════════════════════════════════════

(#18778) mukibuci válasza RootRulez (#18777) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem mondtam ilyet, azonban sem itt, sem pedig az üzletben nem tudnak veled kezdeni semmit sem :N

számlazárás előtt pár nappal kapcsoljátok ki az opciót, majd számlazárás után kérjétek újra.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18779) RootRulez válasza mukibuci (#18778) üzenetére


RootRulez
félisten

Gondolom ha az üzletben azt mondták, hogy meghaladta az 500MB-ot, akkor az netinfo.vodafone.hu is azt fogja mondani. Ez a mátrix 2 nem olyan, hogy van vele a mobilnet és annyi le lehet mondogatni belőle azt majd újra igénybe venni? De most Ő kínlódjon (lemondás. igénylés)? Tuti a rendszerrel van gebasz :DDD

Mindegy, mondom neki, hívja fel a 1270-et...

═════════════════════════════════════════

(#18780) mukibuci válasza RootRulez (#18779) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

jah, hát azt nem tudja lemondani :) akkor marad a 1270 :K

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18781) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogy mennyire jó most már a Voda hálózata, lefedettsége, és mennyire használható a mobilnet?

Éppen készülök átjönni a Pirosakhoz, de előtte szeretném feltérképezni a dolgot.

Régebben úgy hallottam, voltak vele minöségbeli problémák, és nem is volt annyira jó a lefedettség. Mostanra ez mennyit változott?

(#18782) fateless válasza B.Ricsike (#18781) üzenetére


fateless
veterán

Nos, igen. A Vodaopne hálózata tényleg elég gyatra volt. 15 éve például sehogy sem találtam Vodafone térerőt ;]

Viccet félretéve:
2000 februárjától van családi előfizetésünk (akkor még más csomagok voltak) a Vodafone-nál. Soha nem tapasztaltam, hogy rosszabb lenne, mint a vele párhuzamosan meglevő Pannonos/Telenoros előfizum. Sokat vagyok a Bakonyban, ott mindkét cégnél van olyan, hogy meg-megszakad a hívás, egyébként nincs vele gondom.
Mindkét telefonra van mobilnet is, azok is rendesen mennek (a tabletben meg T-s adatkártya van, az is teljesen jól megy).

Bárki is kezdte anno a Vodafone bemószerolását, nagyon sikeres volt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18783) Plazma185


Plazma185
csendes tag

Üdv!
2k online kedvezményt kártyás telefon vásárlásnál is kapok, vagy csak előfizetésesnél?

(#18784) Hmura válasza B.Ricsike (#18781) üzenetére


Hmura
tag

Annyit tennék a helyedben, mielőtt döntenél, hogy vennék egy feltöltőkártyát,
és ahonnan telefonálni fogsz sokat, ott letesztelném a térerőt.

Nem túl drága megoldás, de biztos. A Vodánál lehet pofára esni,
a próba a biztos.

(#18785) mukibuci válasza Hmura (#18784) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ugye nem arra akarsz kilyukadni, hogy csak a telenor és a t-mobile biztosít 100%os lefedettséget és velük nem lehet pofára esni :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#18786) Z0C! válasza Hmura (#18784) üzenetére


Z0C!
őstag

sejtettem, hogy előbb utóbb előjössz :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#18787) Agro válasza Hmura (#18784) üzenetére


Agro
senior tag

Igazad van! Nem egyszerübb és nem is olcsóbb megkérni egy vodás ismerősét vagy megkérdezni itt a forumon, hogy adott területről van e tapasztalat :)

Bár ahogy kivettem az írásból általánosságban kérdezte és jelenleg a hivatalos lefedettségi térképek szerint 3G terén a Voda van az élen. Ettől függetlenül negatív tapasztalatok mindig lesznek. Én személy szerint az utolsó nagy hálózat modernizációt követően maradéktalanúl elégedett vagyok.

Bár én nem vagyok nagy "világjáró", de ahhol eddig próbáltam mindenhol rendben volt. Már olyan területeken is "H" van a kijelzőn ahhol előtte csak "E" volt és szerintem mostanra több "H"-s területe van a V-nek mint a két T-nek

Én apszolút pofára estem a vodával, de csak azért mert ment az arcom az állam után miután megláttam a mostani 3G lefedettséget.

(#18788) RootRulez válasza mukibuci (#18780) üzenetére


RootRulez
félisten

Közbe cimborám is megnézte a webes felületen és aszerint 100+MB-ot használt fel eddig, szal nem tudom mit beszélt a Vodafone boltban a srác... :F

═════════════════════════════════════════

(#18789) NixonHUN válasza RootRulez (#18788) üzenetére


NixonHUN
tag

Ha viszonteladónál voltál, akkor 85.4%-os valószínűséggel ordenáré baromságot. :N

(#18790) RootRulez válasza NixonHUN (#18789) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez elvileg olyan bolt, ami tényleg Vodefone, nem viszonteladós...

═════════════════════════════════════════

(#18791) NixonHUN válasza RootRulez (#18790) üzenetére


NixonHUN
tag

Máris csökkent a hibaszázalék. ;)

(#18792) Caldera


Caldera
aktív tag

Mit tudtok, mi a lezárt tarifák sorsa? Nekem Vodafone 50 Plus-om van. Most hívtak a vodától, hogy ezt állítólag nyár folyamán végleg kivonják a forgalomból és átsorolnak a telefonálási szokásaimet megközelítő csomagba. A Matrix1-et ajánlotta fel az ügyfeles 600,- kedvezménnyel 2 éven keresztül. Így 2700,- lenne a havidíj 90 perc + 90 perc hálózaton belül + 150 Mb adatforgalom. Nem hangzik rosszul a mostani 2130,- 50 perc után.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#18793) T0rnad0 válasza Caldera (#18792) üzenetére


T0rnad0
addikt

Előbb utóbb ki kell váltanod majd belőle, szerintem 600ft kedvezmény korrekt.

Z Fold 4

(#18794) fateless válasza Caldera (#18792) üzenetére


fateless
veterán

Számomra ez szimpatikus váltásnak hangozna, de persze attól függ, hogy milyen a te szükséged, kell-e ennyi perc.
A másik kérdés, hogy mi lesz két év múlva...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18795) Caldera válasza fateless (#18794) üzenetére


Caldera
aktív tag

Egész pontosan úgy van, hogy 90 egység (perc/SMS) + 90 perc +150 Mb. Így az SMS-ért nem kell külön fizetni, mint a mostani csomagomban, amivel így majden ott vagyok számlázáskor. Tudom az SMS gazdaságtalan, de néha szükség van rá. Meg persze az 50 perc se mindíg elég. A 2 év az tarifa hűség, hogy a vodánál maradok, de csomagot válthatok ha lesz jobb. Az az érdekes, hogy az ügyfeles a nyári időszkot mondta a mostani csomag teljes kivezetésének. Visszahívtam az ÜGYF és másik ügyintéző nem tudta pontosan meddig lehet használni.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#18796) fateless válasza Caldera (#18795) üzenetére


fateless
veterán

Ez esetben - szvsz - megéri a váltás.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18797) SP!T


SP!T
addikt

Vajon hogy tudok az új frissen vett számommal regisztrálni a Vodafone oldalán? Nem fogadja el az adataim. Telszámot kér (ezt miért ne tudnám), ügyfélbizt.kódot (ezt is tudom, hisz most kértem új számot) és egy új jelszót, ami 8 számból áll. Megadom és:

"A művelet végrehajtása során hiba történt

A regisztrációhoz / új jelszó beállításához szükséges adataidat hibásan adtad meg. Kérjük ellenőrizd és próbáld meg újra!"

:W

Szerk: Megoldódott... Pedig semmit nem változtattam... :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#18798) NixonHUN válasza SP!T (#18797) üzenetére


NixonHUN
tag

A varázsszó: 48 óra.. :K

(#18799) SP!T válasza NixonHUN (#18798) üzenetére


SP!T
addikt

Annyi természetesen eltelt azért már akkor is mikor próbálkoztam. De rájöttem mi a baj. A nagyon egyszerű 8 karakteres jelszót nem fogadta el. Csak ezt elfelejtette kiírni. Ekkora bénaságot. Miért nem volt képes jelezni, hogy a jelszó túl egyszerű?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#18800) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
egy ismerősöm kissé felelőtlen volt és hasonló esetekbeni tapasztalatokról érdeklődnék. Bevállalt 2 év tarifahűséget egy jó drága csomagra (Mátrix 5 vagy 6), 1 Ft-os telóért és problémái akadnak a fizetésével. Ilyenkor lehet valamit tenni, különbözet megfizetésével (a teló árához képest) átváltani kisebb csomagra vagy még külön büntetés is lenne meg ilyesmik?
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.