Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78451) molnarpeter válasza Predator2 (#78450) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mehet ami csak belefér. Mérj rá, milyen széles az akkutálca, az alapján kiderülhet :)
Ha minden igaz, max 278 mm, pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#78452) rob210 válasza Predator2 (#78450) üzenetére


rob210
Topikgazda

Max 75Ah vegyél, a generátor nem fogja bírni a nagyobbat.

Renault power

(#78453) Predator2 válasza rob210 (#78452) üzenetére


Predator2
addikt

Hogy érted, hogy nem fogja bírni a nagyobbat?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#78454) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

M3 hátsólámpa izzó. Éppen kiégett az egyik helyzetjelző izzó.
Ledre érdemes cserélni, vagy maradjak a sima izzószálas megoldásnál?
Nincs kiégett izzóra figyelmeztető visszajelzés a műszerfalon.

(#78455) KTU válasza Predator2 (#78453) üzenetére


KTU
addikt

Fel is kell azt az akkumulátort tölteni,
de inkább szinten tartani, úgy hogy közben azért másra is kell az energia amit a generátor termel.

hasonlat,
pl. a régi "gombostelefon" töltőjével (550 mA), nem töltjük az új 5000 mAh akkus telefont, mert "soha" nem tölti fel, ezt több A-al kell tölteni hogy fel is töltse.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78456) KTU válasza t.imi (#78454) üzenetére


KTU
addikt

Ez jó kérdés.

M2-höz rendeltem Kínából ledes "izzókat", remélem mindenhova, kivéve persze fényszórók.
Can-Bus elvileg, még nem ért ide.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78457) zibo73 válasza Predator2 (#78450) üzenetére


zibo73
aktív tag

Helló
Nekem ez van benne.Ugyan ez az autó,nem volt gondom még vele.

(#78458) t.imi válasza KTU (#78456) üzenetére


t.imi
addikt

Itthon venném, létezik egy LED bolt Budaörsön. Mennyire vakító, ha nem csak oldalra szórja a fényt a lámpatestbe, hanem hátrafelé is (?) Költői kérdés, nem szeretnék csuklani. Szinte csak pályán járok.
Can-busszámomra nem fontos a cikk szerint. [link]

(#78459) forceberg válasza KTU (#78455) üzenetére


forceberg
veterán

Ez egy nagy baromság, mindenféle szakmai alapot nélkülöz, de túl nagyot felesleges vennie.
Annyit kell visszatölteni, amennyit az indítózás kivett + amennyit merült az aksi, amíg állt az autó.
Arra mindenképp figyeljen, hogy nagy indítóáramú legyen az aksi dízelhez. 600A feletti.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#78460) KTU válasza forceberg (#78459) üzenetére


KTU
addikt

Kérhetem azokat a szakmai alapokat.
:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78461) Benir8


Benir8
senior tag

Tudja valaki egy cikkszámot dobni O-gyűrűt okoskerékről?
Renault Megane II 1.6 16V 82 kw K4M812

(#78462) forceberg válasza KTU (#78460) üzenetére


forceberg
veterán

Jelenleg nem tudom, hol lenne érdemes villamosságot tanulni.

Ha x energia szükséges a motor beindításához, amit az aksi szolgáltat. Akkor ezt az x kivett energiát kell visszatölteni. Ha kicsi az aksi, ha nagy, akkor is.

A telefonos hasonlatod is rossz, mert fel lehet tölteni az 5000Ah-s aksit 500mA töltőárammal is, csak tovább tart. Illetve a telefon és az indító akkumulátor más célt is szolgál.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#78463) molnarpeter válasza forceberg (#78462) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sok elektronika sem kell, szorzás, kivonás, összeadás :D

(#78464) Somatom válasza forceberg (#78462) üzenetére


Somatom
veterán

Igaz, régen volt, de nekem szakközépben tanították négy évig, mielőtt bizonyítványt adtak arról, hogy ez a szakmám. :)
Egy ólomakku normál töltése a névleges kapacitás 10% -a. Vagyis, 100Ah -s akku esetén 10 Amper. Ha jól rémlik, akkor egy Lada generátora 45 Ampert tudott. Egy modern autóé jóval többet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78465) rob210 válasza Benir8 (#78461) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hogy mit is szeretnél?

Renault power

(#78466) Benir8 válasza rob210 (#78465) üzenetére


Benir8
senior tag

Kiderült, hogy nem a hűtővíz szivárog, hanem az motorolaj. Így látatlanba főtengely és vezérműtengely szimmeringet kellene cserélni. Gondoltam okoskerékről is szivároghat az olaj, nem?

(#78467) rob210 válasza Benir8 (#78466) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jah így értem csak az előző hsz.-ben megfejthetetlen volt, mit is szeretnél tudni.
Igen az okoskerék tudja szórni az olajat, de ha az szórja az jelentős olajfogyasztàssal párosul. Meg hát úszik a vezérlés ami nem egészséges. A 3 szimering is ereszthet. Illetve ahol szokott ereszteni, ez a legjellemzőbb az a szelepfedél. Kiöregszik a ragasztó és repedések mentén megjelenik az olaj.
Egy vezérlés burkolat leszedésével könnyen kideríthető, ami max 30 perces mutatvány.

Renault power

(#78468) MC Pite válasza t.imi (#78454) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem érdemes LEDesíteni a helyzetjelzőt.
1, lilás lesz a piros
2, villódzani fog idővel (mert 12 és nem 14,5V-ra méretezik)
3, meg is fog purcanni hamarább mint egy izzó
4, ha szilárdtestrelés vezérlésen van, sok olcsóbb darab (az itthoni ára ettől lehet drága!) az dereng lekapcsolt állapotban is

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#78469) rob210 válasza MC Pite (#78468) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt cáfolnám, nekem igaz egyesben led a helyzet és fék lámpa hátul.
Csodálatos piros, de nem túl erős, se a tompított, se a fék.
6 éve változatlanul teszi a dolgát.
Indexben is gondolkozok egy ideje, de olyan kicsi w5w-t sajnos nem találok, ami szórja a fényt (azaz több ledes) és beférne a búrába.
:R

Renault power

(#78470) gixxergabi válasza rob210 (#78469) üzenetére


gixxergabi
senior tag

M3-ban én is arról tudok beszámolni, hogy ajtó belsőbe tett led "derengett".
Menetfénybe, tolatólámpába tettek pedig hamar kiégtek, vagy volt amelyik már villogott mielőtt beadta a kulcsot...Van pár olyan T10-esem aminek a fele "égett ki", de a másik fele meg köszöni szépen jól van...
Lehet valami jó tipust fogtál ki, vagy ennyivel "másabb" az M1 "elektromos hálózata"...
Vagy én fogok ki sz@rokat :DDD

(#78471) rob210 válasza gixxergabi (#78470) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezek mitsubishi targoncából vannak. ;]

Renault power

(#78472) gixxergabi válasza gixxergabi (#78470) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Úgy értem az "izzó" fél oldala égett a másik fele meg azóta is világít...félreérthető volt

(#78473) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm urak! :R
Elnézést a reklámért, hátha úgy könnyebb beazonosítani a boltot és termékeit. Leddiszkont Budaörs, Tesco parkoló. Onnan szándékoznék vásárolni. Nem létszükség, kipróbálnám :)

Én otthon jártam így, mármint a halványan derengő LED izzoval 230v-on. Mondjuk az pár száz forintos Tesco izé volt, normális márka nem csinálja azóta.
Esetleg megnézem Bárdi, UNIX-nál, ott hátha minőségit adnak, ha forgalmaznak.

(#78474) MC Pite válasza rob210 (#78469) üzenetére


MC Pite
veterán

Pontosítok: Vannak jó ledek, de itthon 98%ban a szarok vannak, és a (közepesen)jók rohadt drágák általában. Néha van pár üdítő kivétel (pl a filamentes W5W amit a C3-ba használok), de a két szállítmányból az első fasza volt, a második már derengett.

-A 6-7000kelvines ledek bizony a 3000es izzó helyett lilásba viszik a színt sokszor, érdemesebb melegfehéret venni, vagy pirosat.
-A legtöbb ledizzó nem a foncsort használja, azaz nem a foglalat felé visszafelé veri a fényt, hanem direktbe szórja főként, amivel jóval kevésbé látható messziről!

szerk: Unix/Bárdi/Láng és többinél a legszarabb kínai van olasznak csomagolva. Fullrandom böknek rá hogy mit vesznek fel a kínálatba, normálisat még nem láttam egy darabot se közölük, de lehet hogy van...

Képekben:
alt="" title="" alt="" title=""

rob: Filamentesek beférnek, de nagyon kevésben van elég nagy ellenállás indexhez. De 2in1 megoldásként ez is érdekes lehet, a valóságban jók szoktak lenni a switchback (index és menetjelző) cuccok, ha ez elég alapnak is tűnik.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#78475) KTU


KTU
addikt

Megane 2, 1,6 benzin ph1, külső féltengelycsukló készletet kellene rendelnem.
Értelmes minőséget alig találok.
SKF, NTN-SNR, FAG,
MAXGEAR, CIFAM, METELLI, RUVILLE, MAPCO, SAMKO, KERGEN.

Jól gondolom hogy ezekből az SKF a befutó?

féltengely csukló

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78476) t.imi


t.imi
addikt

Ennek fényében, ha nincs normális márka, marad a hagyományos izzó. Sok kedvem/időm nincs kísérletezni.

(#78477) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Sziasztok, tegnap a kicsi kocsi (Megane 1 Ph2) a SERVICE és ABS lámpákkal örvendeztetett meg induláskor. Utoljára 2-3 hete mentem vele, akkor minden rendben volt, azóta álldogált csak. Van esetleg tanácsotok, hogy az obligát ellenőrzések (biztosíték, jeladók állapota) mit tudok még otthoni körülmények között megnézni hibakeresés jelleggel?
Köszönöm.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#78478) molnarpeter válasza bLaCkDoGoNe (#78477) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alacsony akku fesz szerintem :F rá kéne mérni, plusz diag.

[ Szerkesztve ]

(#78479) t.imi válasza t.imi (#78476) üzenetére


t.imi
addikt

Hirtelen ezt találtam. Egy farba történő ütközésnél gazdasági totálkár 8 db LED..
[link]

(#78480) bLaCkDoGoNe válasza molnarpeter (#78478) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszönöm a tippet, megnézem azt is, habár indítózáskor pöccre indult, nem "éreztem" gyengének az akkumulátort. :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#78481) KTU válasza t.imi (#78479) üzenetére


KTU
addikt

8000K az már nagyon kék színű.
Mondjuk nekem a 6000K is. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#78482) t.imi válasza KTU (#78481) üzenetére


t.imi
addikt

Hirtelen példa. Főként az ár miatt. Sokba fájna egy kis komplett ledesítés :)

(#78483) harry


harry
veterán

Hello,
Lehet nem uszom meg*, es kene teli gumit vennem a kocsira : /

A gumimeret 175/65 R14 (+ esetleg valtomeretek), eddig rendben (Megane1 ph2 2003).

Ellenben lehet felnit is kell vennem / eleve igy talalok hasznaltan, milyet kell keresnem? Valahol ezt talaltam:

5,5x14 -> szelesseg, atmero collban
KO:4x100 -> 4 csavar, 100mm-es osztókör
KF:60,1 -> ?
ET:36

Pontos ez / hianyzik valami info / van olyan ami nem is fontos?

*(tervben volt hogy a hideg bealtakor esetleg mar hazaviszem / eladom, de erre most mersekelt esely latok, igy viszont nyilvan teszek ra telit).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#78484) MC Pite válasza t.imi (#78479) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem venném, és megint nem megy a foncsorra kb semmi fény. Bentre és Osram 4000K halogén izzókat szoktam rakni, a LEDnél jóval olcsóbb, és sokkal(!) kellemesebb a fénye (nem kemény árnyéka van, hanem puha, rendes szórt fénye van). Akár kintre is mehet (de minek, akkor ott vannak a Sportlight W5W izzók sokkal olcsóbban, újabb 5 évig tuti bírja).

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#78485) LamerGyuri válasza t.imi (#78482) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

...valamint az sem mellékes, hogy: Közúti forgalomban használható : nem (off-road)

harry: jót találtál; azok az értékek a gyári lemezfelni adatai 175/65 R14 gumihoz:
5,5x14 -> szélesség, átmérő collban
KO:4x100 -> 4 csavar, 100mm-es osztókör
KF:60,1 -> középső helyezőfurat mérete
ET: 36

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#78486) forceberg válasza LamerGyuri (#78485) üzenetére


forceberg
veterán

Na ez az autósok 70-80%-át nem szokta érdekelni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#78487) harry válasza LamerGyuri (#78485) üzenetére


harry
veterán

Koszi! Nem tudom mennyire lehet ettol elterni mondjuk (tehat ha talalok hasznaltan gumit + felnit, gondolom esetleg szelesebb lehet mondjuk 6", es ennek megfeleloen valtozhat ET is, KO es KF ugyanaz persze). De majd rakerdezek a felnis topikban is talan ha aktualis lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#78488) LamerGyuri válasza harry (#78487) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Használt gumi? :Y
Ne már. Vagy el akarod adni az autót, és emiatt olcsóbban megúszni?
4 (azaz négy) tenyérnyi felületről van szó, ami a közvetlen kapcsolat az út és az autód között. Én nem merném ezt ismeretlen előéletű abroncsokra bízni...

Az összefoglalóban van felni-gumi váltóhoz link; bár a tiédhez nem is hoz 14"-os felnit, 15"-től indul a méret.
Majd Robi bácsi megmondja, Megane tulajként, mi a jobb hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#78489) polonic válasza LamerGyuri (#78488) üzenetére


polonic
félisten

Egyetértek. Az élet múlhat egy méterrel hosszabb fékúton.

(#78490) t.imi válasza MC Pite (#78484) üzenetére


t.imi
addikt

Természetesen nem erre gondoltam, minőség-ár volt a lényeg, az itthoni 2-300ft ledekhez képest.
Valami hasonlót kerestem: [link] létezik több leddel, vagy 8 db körbe oldalt. Mondjuk a megfelelő típus, márka keresése + mászkálás utána már kész ráfizetés.

[Erre gondolsz?] Bagó összeg, ha vásárlástól nézem 2 évet kibírt a benne lévő hagyományos.

(#78491) molnarpeter válasza harry (#78483) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Érdemes lenne egy használható állapotú gumival szerelt felni szettet venni, akkor kisebb összeg fekszik a projektben. Egyszer kikerestem, ha minden igaz akkor ezek jók:

[ Szerkesztve ]

(#78492) molnarpeter válasza LamerGyuri (#78488) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem mindenki használt abroncson közlekedik mondjuk ;] (kivéve, mikor az új felszerelésekor kigurul az autó a szervizből). Más kérdés, hogy külön vásárolva (felni nélkül) szereléssel együtt a fajlagos költség 1 lekoptatott mm-re vetítve magasabb, mint az új gumikkal lenne.

[ Szerkesztve ]

(#78493) rob210 válasza KTU (#78475) üzenetére


rob210
Topikgazda

:Y Nincs normális minőség?
Az SNR sok esetben gyári, a FAG-nál meg nem nagyon kell jobb.
Az SKF mostanában Korrea vagy vonzáskörzetéből van, ettől még használható.
Ha nekem kéne venni egyértelmű a FAG, vagy az snr, amelyik az olcsóbb.

Renault power

(#78494) rob210 válasza bLaCkDoGoNe (#78477) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hátul a küszöbnél húzd szét a csatlakozókat fújd be kontaksprayel és reménykedj.
Álltalában itt szokott ilyen eső után lekontaktolni.

Renault power

(#78495) rob210 válasza harry (#78483) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha felnivel együtt akarod akkor érdemesebb a 15" osban gondolkodni.
Bár a gumi kicsit drágább, de jobb is , sokan kellemesen csalódtak már akiknek lecseréltük.
185/60 r15

Renault power

(#78496) bLaCkDoGoNe válasza rob210 (#78494) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R köszönöm, megnézem ezt is!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#78497) harry


harry
veterán

Koszi sracok! Ahogy irtam, vagy meg iden akarnam eladni (es akkor nem is bajlodnek ezzel ha osszel osszejon), vagy megtartom max 1 evet, de akkor kb csak a mostani szezonra keresek valamit. Egy jo profilmelysegu, par eves, nem repedezett gumival ketlem, hogy akkora problemak lehetnenek. Ha nagyon nincs akkor persze nem szorakozok aztan veszek ra rendeset, nalam is elso a biztonsag, csak hat orultem volna ha tovabbi nagyobb koltsegeket meg tudom uszni...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#78498) molnarpeter válasza harry (#78497) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

B/C/akármi verzió: nyári eladni és négyévszakost rá?

(#78499) harry válasza molnarpeter (#78498) üzenetére


harry
veterán

Ah ennyi veszodest meg nem erne meg, itt nem hiszem hogy eleve lenne kereslet ilyesmire... meg atgondolom, hatha sikerult egy honapon belul hazavinni, de ha mas nem veszek ra egy szett gumit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#78500) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Sziasztok! Most vettünk egy 1998-as megan scenic-et. Soha nem is ültem ilyen autóban azelőtt, így segítsetek nekem légyszi.

Az normális, hogy nagyon magasan fog a kuplung? Ez jellemző a tipusra?

Előre is köszi a segítséget

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.