Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) ABE válasza biker (#3300) üzenetére


ABE
őstag

Ablaktörlőhöz gumit nézd meg pl. ITT, még Twingóhoz is volt aeroblade típusú törlőjük. :K Lehet, hogy csak egész lapátjuk van, de szerintem nem érdemes csak a gumival szenvedni.

A gumihoz annyit, hogy szerintem szerelték 15"-os felnivel is, de az is elképzelhető, hogy utólag cserélték le (váltóméret az általad említett két gumi). Nem vagyok teljesen biztos a képek alapján, de mintha a dísztárcsák is gyári Scenic-re valóak lennének.

Szerk: nemma-nak 19-ese van. :)

[ Szerkesztve ]

(#3302) Magnum_ válasza biker (#3299) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hát jó, mindenesetre örülj, h nem 14s, minl nagyobb, annál jobb (persze 20" felesleges :D )

I humbly and respectfully decline™

(#3303) biker válasza ABE (#3301) üzenetére


biker
nagyúr

köszi az infót!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3304) Ebit válasza ABE (#3301) üzenetére


Ebit
addikt

a clio I-est a sport verziokat kivéve,nem szerelték 15"-sal,akkor még nem volt ez divat,néhány kereskedő elképzelhető, az eladást nővelendő,árult ilyen autókat.

(#3305) ABE válasza Ebit (#3304) üzenetére


ABE
őstag

De én semmiféle Clio I-ről nem beszéltem... :U

(#3306) nemma válasza biker (#3300) üzenetére


nemma
addikt

Nagyon szép, bár a tükör lehetne színezett:D
Ja, igen, lehet, hogy félreérthető volt, nekem 19-esem van:)

(#3307) Ebit válasza ABE (#3305) üzenetére


Ebit
addikt

Elnézést figyelmetlen voltam.

(#3308) biker


biker
nagyúr

most vagyok a szerelőnél.

ami várható volt:
- a gyertyakészlet, bár jók, de a 4-ből 1 nyomás alatt testre néha oldalt lehúz, inkább csere
- a levegőszűrő érdekes, új.
- olajcsere lesz
- a vezérműszíj jövő hónapban, mert elmondása szerint "nem új, de nem is 100.000-et futott" a felirat olvasható a hátoldalon, csak fényes már a felülete, hosszbordás szíj új.
- téligumik mennek rá most
- az egyik féltengely gumiharang szimmeringje éppen kicsit ereszt, de nem csöpög, csak kívülről már olajnedves, izzad.

ami nem volt várható, de csak tüzetes teszte után derülhet ki, és 11éves kocsinál normál:
- bal első axiális csukló, kb 10k lesz, kotyog, de nagyon kicsit, a jobb jó, de párban lesz.
- hátsó hídon a torziós rugónál a silentblock öregedéses jeleket mutat, de nem lóg, nem kotyog, csak már látszik a repedezés első jele, tavasszal legkésőbb kell cserélni.
- akku :( de hát a kor...
- féktárcsa cserés lesz a betét cserekor, ez már 100% :(

szerelő szerint korához képest nagyon jó vétel volt, tényleg nem kitakarított, rendbe rakott, hanem ennyire jól tartották.
nem volt törve, és nincs nyoma nagy bontásos szerelésnek sehol
mindenre azt mondta, nyugodjak meg, jó ez így nagyon :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3309) Magnum_ válasza biker (#3308) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerencse, föleg hogy a használt autó lutri.

I humbly and respectfully decline™

(#3310) Vamp


Vamp
senior tag

Úúú, kuplungos is a clio I, kinyomó, vagy tárcsa. Milyen esetben mennyi javÍtási költséggel számoljak?

:D

(#3311) biker válasza biker (#3308) üzenetére


biker
nagyúr

a ketyegés pedig hidrotőke :( 8 szelephez
de azt mondta, ne törődjek vele, nem tud jobban tönkremenni, majd ünnepek körül kicseréljük.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3312) Ebit válasza Vamp (#3310) üzenetére


Ebit
addikt

Kb 60 k komplett szerkezet jó minőség+szerelés/LUK/

(#3313) Vamp válasza Ebit (#3312) üzenetére


Vamp
senior tag

60K egy tárcsa?:D

(#3314) Ebit válasza Vamp (#3313) üzenetére


Ebit
addikt

Kb 60 k komplett szerkezet jó minőség+szerelés/LUK/

(#3315) Vamp válasza Ebit (#3314) üzenetére


Vamp
senior tag

Jah, bocsánat, reggel van:D.

Köszi!

(#3316) Ebit válasza Vamp (#3315) üzenetére


Ebit
addikt

A tárcsa ára motortipustól fúggően 13 k-tól indul, a legdrágább a Sach 30 k.

a renök esetében, viszont szinte mindig érdemes kompletten cserélni/tárcsa,kinyomócsapágy+szerkezet/

(#3317) Vamp válasza Ebit (#3316) üzenetére


Vamp
senior tag

Tudtommal a tárcsán kívül minden volt cserélve 2004-ben, 13E km-el ezelőtt. Az előző tulaj viszont falábú, de nem gyilkolta a kuplungot. Remélem a tárcsa szintjén áll meg az egész.

(#3318) Ebit válasza Vamp (#3317) üzenetére


Ebit
addikt

Látatlanba, nehéz rá bármit mondani, de nem gondolom,ha 13 ezer km előtt a tárcsát bent hagyták/használható volt/ hogy, azzal lenne gond.

(#3319) Vamp válasza Ebit (#3318) üzenetére


Vamp
senior tag

Reggel kiderül, akkor hív a szerelő:D

(#3320) AMD Power


AMD Power
titán

Alain Prost 350 lóerős Daciával versenyez

De csúnya lett szegény.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3321) nemma


nemma
addikt

Helló srácok!
Ha esetleg tudtok normális állapotú, nem vacak 14-es téligumi garnitúrát, szóljatok pls, nagyon kéne, nagyon nem sok pénzért!

(#3322) tibi666


tibi666
senior tag

februártól rönós leszek én is.
laguna grandtour 2.0t gt.

(#3323) aphra2 válasza tibi666 (#3322) üzenetére


aphra2
aktív tag

Nem arról volt szó ,hogy mercit veszel? :F

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#3324) tibi666 válasza aphra2 (#3323) üzenetére


tibi666
senior tag

[link]

valóban úgy indult a dolog...

(#3325) aphra2 válasza tibi666 (#3324) üzenetére


aphra2
aktív tag

Értem,.. ezt a topikot nem szoktam nézni, azért nem voltam képben.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#3326) tkazmer válasza tibi666 (#3324) üzenetére


tkazmer
addikt

oh, reméljük, neked is beválik, ha jól karbantartod, szerintem ez is megy majd közel annyit, mint a mercid ment...(az espaceból kiindulva)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3327) tibi666 válasza tkazmer (#3326) üzenetére


tibi666
senior tag

remélem is. nagyon összerakott autónak tűnik ez a laguna.

(#3328) Vamp


Vamp
senior tag

Ezt a clio 1et halál szerelni... Bánom, hogy nem németet vettem, ebből a szempontból megfogadhattam volna a szerelő tanácsát. A kuplungnál az egész annyira tré volt, hogy lilára sült a lendkerék, a szerelő szerint pont jókor kap új kuplungot. A cseréhez ki kellett babrálnunk a motort, amivel sokat szoptunk, kezdve a 30 csavarral, folytatva a szar emelővel, és a kmóra kiszedhetetlen spiráljával.
"Komolyan" karban volt tartva a verda, a hűtővíz a Yangce folyónál hat árnyalattal sűrűbb masszaként csordogált ki a motor alatt:D.

Amit holnap cserélünk:

-hátsó fékmunkahengerek (tolja ki az olajat mindkettő)
-kuplung (méretet kellett venni most éjjel, hogy holnapra meglegyen az alkatrész)
-első féktárcsák, és fékpofák
-vízpumpa
-vezérműszíj, gürgők
-bal oldali bajuszkapcsoló
-gyerták
-olaj, olajszűrő, légszűrő

Szopás az egész, milyen lehet egy mai Renaultot szerelni?

Ellenben, egész jól megúszom, 140 körül van a vége, és nem gagyi kínait teszünk bele. Végülis első autó, megáll kb 230ban, de akkor patent. Az első lengéscsillaptókhoz hálistennek még nem kell hozzányúlni, de a hátsó valami noname kínai, szerintem cserés lesz fél éven belül mind a négy.

Megdöbbentünk, a kasztnin a motortérben egy karcolás, rozsdafolt, stb sincs, alánézve lent sem találtunk komolyabb hibát, egy pici helyen rohad az oldala a sárhányó mellett. Megoldható.

Hogy tényleg jó vétel volt-e, azt a következő 3 hét megmondja. Első körben letolom Gyulára holnap, Szegeden át. Napi használatban lesz, rohangászósnak.

(#3329) Vamp válasza Vamp (#3328) üzenetére


Vamp
senior tag

Nincs pofázhatnékom, de ha valaki tudja, mi a kódja a renaultban a gyári phillips rádiónak, az kérem, ossza meg velem:D

(#3330) AMD Power válasza Vamp (#3328) üzenetére


AMD Power
titán

Ezek a Franciák sajnos mind ilyenek. Az új autóknál meg már nem attól függ a szívás ,hogy Francia vagy sem. az összes szívós. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3331) Ebit válasza Vamp (#3328) üzenetére


Ebit
addikt

Szinte mindegyik márka ilyen, főleg,ha elhanyagolják.

A kód négy darab 0,vagy próbáld a 86-84-t.

(#3332) Vamp válasza Ebit (#3331) üzenetére


Vamp
senior tag

Köszönöm, megnézem este!

Illetve, megnézném, de ha jól emlékszem, csak 3 számjegy kell. :B

[ Szerkesztve ]

(#3333) Ebit válasza Vamp (#3332) üzenetére


Ebit
addikt

Próba szerencse.

(#3334) nemma válasza Vamp (#3328) üzenetére


nemma
addikt

Ez ne vegye el a kedvedet, minden öreg autóra kell költeni, egyik sem örökéletű. Barátnőmék Golf 3-asára az elmúlt évben több, mint 200k-t költöttek, pedig az rendszeresen karban volt tartva. Szóval egyelőre ne 'szar franciá'-zzunk :N

[ Szerkesztve ]

(#3335) Füge007 válasza Vamp (#3329) üzenetére


Füge007
senior tag

Szervízkönyvében benne lesz 4 számjegyből áll. Ha nem találod szervízben az autó adatai alapján kikeresik neked.

Füge

(#3336) ABE válasza tibi666 (#3322) üzenetére


ABE
őstag

Az nagyon fincsi lehet! :K Látszik, hogy az utóbbi időkben a Renault nagyon igyekszik rágyúrni a megbízhatóságra is, remélhetőleg nem bánod meg a választásodat.

(#3337) AMD Power válasza tibi666 (#3322) üzenetére


AMD Power
titán

Te aztán tudsz élni. :C :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3338) biker


biker
nagyúr

ablaktörlővel tele a faxom :)
muszáj lesz elmenni renault boltba gumit venni, mert a komplett lapát nem megy bele a gyári profilos tartóba, mert kb 1mm-el vastagabb a pin, és kicsi a kivágás is a lapát tartón
a cserélhető betétek meg eddig 2-ből 2 se lett jó bele. túl szorosak, nem mozog lazán :(

milyen gumi kell a scenic-be?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3339) ABE válasza biker (#3338) üzenetére


ABE
őstag

Milyen lapátot vettél, ami nem megy bele? Ha a konkrét típus fel van sorolva a dobozán, akkor ré kéne pattannia. Márkában pl. a Champion, Bosch, Valeo megfelelő lehet, gondolom ezek közül valamelyik szállítja a gyárnak a cuccot.

(#3340) biker válasza ABE (#3339) üzenetére


biker
nagyúr

valami univerzális vackot.
az a baj, szögletes a kivágása, a lapát meg öntött, ívelt müanyag.
ugyanígy jártam a híres univerzális pótgumival. van rajta egy müanyag sín, ami túl széles.
Ebben meg olyan van, hogy csak gumi, nincs müanyag teste, csak két kivehető drót gerince van.
És konkrétan rá volt írva, megane scenin 96-tól. hát köszöntem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3341) ABE válasza biker (#3340) üzenetére


ABE
őstag

Az én ajánlatom, hogy az ablaktörlőn ne spórolj, keresd a korábban említett márkák valamelyikét. Az biztos, hogy passzol a foglalatba, és normálisan fog törölni. Én is találkoztam már univerzális gumikkal, és elég lesújtó véleményem van róluk. Ha első ablaktörlőket (is) keresel, akkor ajánlom számodra az aeroblade típusú törlőket, sokkal jobban teszik a dolgukat, mint a hagyományos típusok. Népszerű típusokhoz általában létezik ilyen rendszerű ablaktörlő. Ha bemész egy normális autósboltba, ott általában tudnak szerezni minden típushoz minőségi lapátokat, de a neves márkák általában megtalálhatóak a hipermarketekben is.

(#3342) benvolio


benvolio
őstag

Hali! Év elején tulaja lettem egy 11 éves Megane-nak! Hát azóta 10.000.km-t mentem vele, de még semmit nem költöttem rá, illetve semmi hiba! Mikor vettem 10-ből 9 ember azt mondta, hogy ne vegyek francia autót, amiket még nézegetem, Opel, VW, de mégis ez tetszett meg. /ahogy a most menő filmbe is hallottam: a kocsi választ sofőrt, nem fordítva :) , hát hazavittem/. A kötelező olaj csere, szűrő, valamint szíjjak cseréjét meg fogom azért csinálni, nehogy baj legyen. Eddig én jó véleményen vagyok erről a kocsiról, de remélem, hogy ezt megosztva veletek, se fog változni :) . Gondoltam ezt leírom ide, ha már van ilyen topic.
Üdv. mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#3343) biker válasza ABE (#3341) üzenetére


biker
nagyúr

A golfon ilyen aerogeci volt, remalom. Elol szarul torolt, hatul meg egyik iranyba pattogott, nem siklott, kiraly
Elol ezen kivalok vannak, csak a hatso rossz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3344) tibi666 válasza biker (#3340) üzenetére


tibi666
senior tag

vegyél bosch aerotwint, nagyon jó cucc!

(#3345) forceberg válasza biker (#3343) üzenetére


forceberg
veterán

A Champion, amit előlre vettem max. egy éve, már jó ideje, időnként a felfelé úton ugrál.
Én úgy szoktam venni, hogy leveszem a bal elsőt mintának, s azzal megyek be a boltba, hogy tuti jót vegyek.
Az ablaktörlő igazi próbája a régebbi 0-s, sötétben, esőben és persze jókora forgalommal mindkét oldalon.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#3346) pohár


pohár
félisten

Az ma milyen fasza volt már, hogy anyám elment boltba, és mikor fékezni kellett volna, nem fogott a fék, csak egy picit akkor fogott mikor tövig nyomta a pedált... :U :D
Elfolyt a fékolaj valahogy :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3347) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem Valeo van és nagyon jók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3348) zsolt1129 válasza AMD Power (#3347) üzenetére


zsolt1129
addikt

Nekem is Valeo-k vannak,sőt a cégesre is azt vettem. Azt hiszem Compact változat vagy mi a fene. :D

(#3349) biker


biker
nagyúr

első 700km átlaga: 6,8l :) tetszik...
ebben volt 300km M0 (120-130), 300km országút (110) és a maradék Bp. ill itt helyben.
nem rossz.
és még bátrabban kell menjek vele, mert 46liter fért bele, és majdnem kifeküdt a tű.
csak nem akarok lerohadni sehol :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3350) benvolio válasza pohár (#3346) üzenetére


benvolio
őstag

Én egyszer régen úgy jártam, hogy eldurrant vagy szét roppant a bal első fékbetét mikor piros lámpához közeledve fékeztem. Még jó, hogy nem mentem bele az előttem álló kocsiba. Hazafele motorfék és kézifék, úgy, hogy nyomtam azért kicsit a fékpedált is, hogy olyankor világítson a féklámpa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.