Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) DarkByte válasza club1 (#9548) üzenetére


DarkByte
addikt

A várostól északra vagyok. A T-s mobilnet jobb volt itt. A régi modemet meg is tartottam ha esetleg visszaállnék hozzájuk (lehet sor is kerül rá).
Ping-et szoktam mérni. Az esti órákban teljesen kiszámíthatatlan. Van hogy teljesen stabil 100ms alatt (pl. most is). Másik pillanatban több ezres, időnként válasz sem jön. Délelőtti időszakban általában nincs gond vele. A sebesség viszont borzalmas. De mint írtam a nyári időszakban ezzel sem volt gond. Az utóbbi pár hónapban romlott jelentősen le, mióta ez a Hipernet mizéria kezdődött körülbelül.

Az antenna állítgatást én sem zárom ki, még adok annak is egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#9552) nggabi válasza DarkByte (#9550) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah h ebbe bele lehet rakni a sim kártyát. akkor nem szóltam... egyébként a 6k-s tplinkkel is ment usb sticken keresztül... csak nem volt túl egyszerű beállítani.

de akkor minek az usb a hátulján? :))

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9553) darvinya válasza DarkByte (#9551) üzenetére


darvinya
titán

Csak 1 kérdés, HSPA+ nem UMTS?
Nem itt van a hiba?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9554) DarkByte válasza nggabi (#9552) üzenetére


DarkByte
addikt

Az USB-B dugón keresztül egyrészt mikor router-ként megy kapja a +5V-ot az adapterjétől. Másrészt rá lehet dugni gépre, akkor nem router-ként csak modemként megy a gépen. :)

#9553: a HSPA+ is ugyanabban a frekvencia sávban megy mint a UMTS. Legalább is itthon, talán egyszer megérjük hogy leviszik a 900Mhz-es vagy 450Mhz-es sávba is ezt vagy az LTE-t és akkor tudnak értelmes lefedettséget csinálni városon kívülre is.

[ Szerkesztve ]

(#9555) nggabi válasza DarkByte (#9554) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R hogy mik vannak...

"szenyor dzsíííí"

(#9556) tomp válasza darvinya (#9553) üzenetére


tomp
félisten

Reklám nyelvben igen. Amúgy nem.
UMTS(3G): max 384Kbit/s letöltés
HSDPA(vagy ha van HSUPA is akkor HSPA): max 7,2Mbit/s
HSPA+: max 21Mbit/s
HSPA+ a 14,4Mbites maximális sebesség is

(#9557) club1 válasza DarkByte (#9551) üzenetére


club1
veterán

Akkor kifogtál egy szépen terhelt ZTE cellát. Már más is írta itt korábban, hogy ezek úgy működnek, hogy amíg nincs nagy terhelés, viszonylag kis térerő mellett is gyönyörűen működnek, aztán ha hazaérnek a felhasználók, akkor a cella által kiszolgált terület egyre szűkül, a távolabbi (rosszabb jelminőséggel a cellán függő) felhasználók netje lemegy kutyába, ellenben a közelebbi felhasználóknak relatíve több sávszélességük marad. Ha jól sejtem ez lesz a ZTE egyik gyengéje (vagy erőssége) attól függően, ki hol lakik...
Milyen adatcsomagra fizettél elő egyébként?

(#9558) tomp válasza club1 (#9557) üzenetére


tomp
félisten

Olyan is volt már, hogy egy rendszer update-től némelyik eszköz lehalt. Azaz nem ment 3-4KB/s-nél gyorsabban.
Ahogy tapasztalom ezek a ZTE állomások nem szeretik a 7,2-es betápot, főleg úgy, ha nincs behangolva. :)

(#9559) DarkByte válasza club1 (#9557) üzenetére


DarkByte
addikt

Lényegében ez csak egyedi havidíjjal: [link]
A feltételek ugyanazok. Mivel ez csak másodlagos net amit főleg szüleim és hétvégénként én használok, nem volt igény hogy mindenféle töltögetés is mehessen vele, arra ott van hétköznap a 20/10-es Digi net az albérletben. Bőven elég ha böngészni lehet vele. Gondoltam már rá hogy az ablaknyi időre eső keret lépjük túl, de a feltételekben is benne van hogy 32/32kbps-re lassítanak. Na meg ugye SMS-t se tudok ellenőrizni ha ilyet küldenek mert nincs rá felület a router web felületén. De mint mondtam az a durván 0.5mbit még terhelt időszakban is megvan. Mobilon ha a 100MB-os csomagot túllépem ott tuti hogy ennyire visznek le mert olyankor már csak 24kbit-es webrádiót tudok hallgatni, illetve kapok róla SMS-t is.

Nézünk akkor egy másik adótornyot. Ha szerencsém van a főút mentén van egy szép magányos HSPA képes torony :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9560) club1 válasza DarkByte (#9559) üzenetére


club1
veterán

Azt kell mondjam, hogy 0.5 Mbps a Telenor mostani rendszerében jó teljesítmény terhelt cellánál 8 km távolságról nem hipernetes előfizetésen. De tényleg, még yagival is szép teljesítmény...

(#9561) DarkByte válasza club1 (#9560) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazából csak azért merem azt mondani hogy ez szomorú, mert előtte sokkal gázabb vételi lehetőségekkel a T-s net itt jóval jobb volt. Na sebaj, állítgatunk kicsit aztán meglátjuk.
Köszi a segítséget. :R

(#9562) Landsmann válasza club1 (#9557) üzenetére


Landsmann
addikt

Tulajdonképpen ez eddig is így működött 3G-n.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9563) tomp válasza club1 (#9557) üzenetére


tomp
félisten

Pesten nálam a lakástól kb 50méterre van az új pár hónapos zte állomás. A lakásban van olyan pont ahol max 1-es térerőm van a max 4-ből. 1-1,5Mbit megvan csúcsidőben is.
Én pont fordított jelenséget vettem észre. Gyenge jelszintnél is jó sebességet kapok.

(#9564) nggabi válasza tomp (#9563) üzenetére


nggabi
nagyúr

az androidos samsungok térerő és akksi kijelzésére azért ne fogadj ;) mondjuk úgy h nem egészen megbízható...

"szenyor dzsíííí"

(#9565) Prien válasza club1 (#9557) üzenetére


Prien
addikt

Elvileg úgy van, hogy Hipernet 21 és 42 előfizetésnél a legalsó sebesség 7Mbps a garantált, a Hipernet 7-nél pedig 2Mbps. És itt lóghatnak 60 ezren is 1 db cellán, ezt nekik teljesíteni kell!

A kevés is több a semminél.

(#9566) tomp válasza nggabi (#9564) üzenetére


tomp
félisten

Akkor úgy mondom, hogy -103 és -108dBm-nél is van 1,5Mbit. Ok? :D

Prien
No és mivan azzal aki hiper21-e van, de nincs a városban hiperháló? :DDD :DDD
Max 6Mbit amit kibírok facsarni a hálózatból. Igaz, közben mobilon lehal a hálózat. Én egymagam kihajtom az egyik állomást a városban. :C

(#9567) Prien válasza tomp (#9566) üzenetére


Prien
addikt

Ez egy érdekes kérdést vet fel, elvileg ugye amikor eladják ezt a terméket, nekik meg kell kérdezni, hol lesz használva a net és gépen meg kell nézniük,hogy ott mekkora a lefedettség. Tudom, kezem a biliben,
de ennek így kéne működnie.
Ha eladták neked a terméket (előfizetést) 2 évre és nem tudod használni a szerződésbeli megállapodás szerint, akkor jogosan reklamálhatsz,
radikális esetben hivatkozhatsz,hogy használhatatlan és kérhetsz valami javaslatot megoldásra, végső esetben a szerződés felbontására következmények nélkül. Hangsúlyozom,hogy szerintem. Ennek így kéne működnie, így lenne korrekt.

A kevés is több a semminél.

(#9568) nggabi válasza tomp (#9566) üzenetére


nggabi
nagyúr

:K oké...

"szenyor dzsíííí"

(#9569) tomp válasza Prien (#9567) üzenetére


tomp
félisten

Nem az enyém a hiper21. Csak én használom most. :)
Amúgy amikor megérkeztem a városba, használhatatlan volt a hálózat. 10percenként dobott le a hálózat. Modemen telefonon egyaránt. Beszéltem velük 20percet, majd jeleztek a technikusoknak.
Másnap délben volt egy nagyobb ledobás. Nem tudtam újracsatlakozni. 1-2perc után sikerült és azóta megy 1-6Mbiten a modem. Felfele 1-2,5Mbit. Amikor a modem 6Mbittel megy, mobilon max 0,3Mbit van. Nem is vált át HSDPA-ra. Marad 3G a jelzés. :DDD
Van olyan, hogy beáll a modem 1Mbitre de olyankor újra kell csatlakozni. Nem 100%-os itt a háló de megy. :)

A beszélgetés alatt a 1220 megpróbált elhajtani. Mondta, hogy ha megnő a terhelés, csökken a lefedettség és átvált a modem GSM-re. Mondtam, hogy a modem "csak WCDMA" üzemmódban van. Akkor a térerő gyenge. Mondom a -63<->-76dBm jelszint Ön szerint gyenge? :DDD 4emeletes ház 4.emeletén lakom. Az ablakból rálátni egy rakás mobilállomásra. Tmob itt van a házzal szemben 20m-re. 1-2km-re a telenoros, 1-1,5km-re szintén telenoros. A közelebbire nem látok rá szemmel, mert takarja egy épület, viszont lehet venni a jelét. A távolabbira szépen rálátok szemmel is és szépen "látják" is az eszközök.

(#9570) club1 válasza Prien (#9565) üzenetére


club1
veterán

Hipernet előfizetések esetében pont annyi az esetek 80%-ára garantált minimális sebesség, mint standard 3G esetében. Csak számukra elérhető (ha éppen elérhető) a 7 Mbps-nál nagyobb sebesség. Ennél a szolgáltatásnál (és főleg a Telenornál) ugyanis nem garantálható 3G és felette a 120 kbps-nál nagyobb sebesség...

(#9571) darvinya válasza DarkByte (#9554) üzenetére


darvinya
titán

Lehet én vagyok hülye, buta.
De 900Mhz-en 2G fut, 450Mhz-en pedig 1G.
UMTS(3G) 2100Mhz fut.
Egy kis olvasmány UMTS-HSPA

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9572) club1 válasza darvinya (#9571) üzenetére


club1
veterán

Ez így nem teljesen igaz. 2G 900 és 1800 Mhz-en is van, az UMTS (3G) kezdetben 1700-2200 MHz között működött, általában az uplink jóval alacsonyabb frekvencián mint a downlink. 2007 óta 3G-t már tucatnyi szolgáltató elkezdett 900 MHz-en (ott is élesben) nyomatni, a finnek pl. így fedték le az ország felét UMTS-el 2009-ig. A ritkábban lakott vidékek UMTS-el való lefedésére most a 900 MHz-es frekvenciák tűnnek a legjobb választásnak.

[ Szerkesztve ]

(#9573) DarkByte válasza darvinya (#9571) üzenetére


DarkByte
addikt

Ahogy Club1 írja, egy ideje mennek a tanácskozások a 900Mhz-es sávba bevonható 3G miatt elsősorban a jobb jelterjedési adottságok miatt (a 2G GSM nem hiában tud nagyobb területeket lefedni). [pl. O2-nak tavasz óta van ilyenje Angliában]

Illetve ott van a 450Mhz-es sáv is, amit pár éve pályáztattak meg, végül pedig beszüntették ismeretlen okok miatt (csak tippelések voltak hogy a jelenlegi mobil szolgáltatók vétóztatták meg, mivel ők nem vehettek részt a pályázók között). [link][link] Itt azóta sem történt semmi előrelépés, pedig ez volna igazából a külterületen lakók számára a legérdekesebb.

[ Szerkesztve ]

(#9574) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként most ezt produkálja. Ez kb. a legjobb amit tud napi viszonylatban.
"Vicces" hogy a feltöltés jobb mint a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#9575) nggabi válasza DarkByte (#9574) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez nem vicces hanem inkább szomorú...

"szenyor dzsíííí"

(#9576) darvinya válasza DarkByte (#9574) üzenetére


darvinya
titán

Itt egy hív. kiadvány az Mo. UMTS-ről
-link-

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9577) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Pár éve egy pályázat kapcsán láttam egy gmapses térképet, jelölve azokat a helyeket, ahova a Telenor antennákat akar telepíteni.

Kérdésem, hogy olyan térkép nincs véletlenül, ami az összes meglévő Telenor bázisállomást jelöli?

(#9578) club1 válasza alba-regia (#9577) üzenetére


club1
veterán

Csodálkoznék, ha lenne ilyen publikus térkép.
Gondolom erre gondoltál. Egy csomó állomás nem ott van...

[ Szerkesztve ]

(#9579) tomp válasza alba-regia (#9577) üzenetére


tomp
félisten

Ezt láttad
Ezen majdnem az összes rakja van. Szinte az összes állomás átrakható, ha van egy tulaj aki megállapodik a telenorral.
Csak az újonnan telepített ZTE állomások nem szerepelnek rajta.

(#9580) tomp válasza club1 (#9578) üzenetére


tomp
félisten

A budapesti állomások felét megnéztem már(jelerősség) és ott vannak, ahol jelöli a térkép.

(#9581) club1 válasza tomp (#9580) üzenetére


club1
veterán

Speciel a munkahelyemnél egy virtuális bázisállomást jelöl (nincs ott), ami meg ténylegesen ott van (1 kilométerre) azt 2 utcával odébb pályáztatják. Az állandó lakcímem (község Budapest mellett) pedig egy működő/valós bázisállomással rendelkezik, na ott semmi nincs a térképen kilométeres sugarú körben, viszont 1 meg 2 kilométerre egy-egy virtuális/leendő helyszínt jelöl. Szóval inkább virtuális mint valós ez a térkép felénk. (Mondjuk logikus, hiszen leendő/tervezett helyszíneket jelöl, amiből vagy lett azóta valami, vagy nem, a régi bázisállomások (amik meg nincsenek rajta ezen) azok meg vagy léteznek ma is, vagy nem.)

[ Szerkesztve ]

(#9582) tomp


tomp
félisten

kb.1órája elszállt a telón a net. Azóta nem tud visszacsatlakozni. E közben modemen tökéletes a sebesség. Sőt! Karcolja a 7Mbitet is.
A telefon szerint megjelent egy új CID számú állomás és azon nincs net.
Remélem ez a zte lesz. :)

(#9583) GTheo


GTheo
csendes tag

Sziasztok!
A Telenornál szeretnék telefont venni, céges előfizetésünk van már nagyon régóta, így a vállalati akciós készülékárlista alapján tudok "válogatni", de még így is nagyon drágák a telefonok a pannonnál, nem tudjátok, lesz mostanában valami leárazás karácsony után? Egyedül a Nokia 500 van jó árban szerintem, 19 992 + Áfáért, ez tetszik, de egy picit komolyabb telefont szeretnék.

(#9584) Prien válasza GTheo (#9583) üzenetére


Prien
addikt

Sajnos erről már nem csak a szolgáltatók, áruházak tehetnek. Egyszerűen nagyon sokat romlott a forint. Androidos telefonok nem jönnek be?

A kevés is több a semminél.

(#9585) bandigno


bandigno
senior tag

Aki esetleg iPhone 4-et használ és már ZTE cellához csatlakozik, annak megjelenik a H betű a 3G helyett?

(#9586) GTheo válasza Prien (#9584) üzenetére


GTheo
csendes tag

De, leginkább Androidosat szeretnék, csak azok drágábbak.
Sony Ericssont nem szeretnék, nincsenek jó tapasztalataim az újabbakkal, alig bírják 1 napig.
Wildfire S van 21992+Áfáért, de az kicsi és a felbontása is kicsi, Galaxy S van 47992+Áfáért, ami drága, de elgondolkodnék rajta, ha lenne, mivel elfogyott :)
Ha nem lesz változás, akkor vagy Nokia 500 vagy ZTE Blade lesz.

Lenne még egy kérdésem. Céges előfizetésünk van a Telenornál, nem tudom pontosan milyen, de én szeretném, ha az én számomra Manager M(7000) tarifa lenne kötne, ami az oldalon a kisvállalkozásoknál van, vállalatoknál is lehetséges lenne?

(#9587) Prien válasza GTheo (#9586) üzenetére


Prien
addikt

Szerintem a Galaxy S-el járnál a legjobban, azt hiszem, csak a Telenornál lehet kapni újonnan vagy függetlenül még. Viszont a hardvere jó ideig elég lesz mindenre és jó a support is a telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#9588) club1 válasza GTheo (#9586) üzenetére


club1
veterán

Én bő 10 évig megrögzött Nokiás voltam, amióta van egy Libra-m, azóta azt mondom, hogy Nokiát (Symbiant) ne! Egy valami hiányzik az Adnroidból, az a magyar hangfelismerés, főleg autóban hiányzik...

(#9589) darvinya válasza Prien (#9587) üzenetére


darvinya
titán

Én nem itélném el SE-t.
Amúgy samsung topik és a többi topikba bele kellene olvasni valós használt közben, hogyan értékelik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9590) Zolesz007 válasza club1 (#9588) üzenetére


Zolesz007
őstag

Most itt a felolvasásra gondolsz? Vagy arra, hogy megértse amit te mondol neki?

Fold 5

(#9591) club1 válasza Zolesz007 (#9590) üzenetére


club1
veterán

Hangfelismerés alatt azt értem, hogy pl. a címjegyzékben lévő nevek bármelyikét a hívás indításakor kimondom, akkor a telefon 95%-os pontossággal megkeresi az adott nevet a címjegyzékben, visszamondja nekem a kihangosítóban hogy 'Pécsi Sándor hívása', és ha ezt nem teszem le, fel is hívja nekem 1-2 másodperc múlva. Ugyanezt a funkciót még több, hasonló szituációban használva, gyakorlatilag autóban a kihangosító mellett nem kell elővennem sem hívás fogadáshoz, sem indításhoz a telefont (mivel a telefon fogadáskor is felolvassa a hívó nevét, ha az benne van a címjegyzékben).

(#9592) DarkByte


DarkByte
addikt

Most például hozz a sebességet amit telepítéskor mértem.

7.6-os modemmel ezzel a sebességgel ki is lennék egyezve egyébként ha mindig hozná. Így már lehet YouTube-ot is nézni ha akarok.

[ Szerkesztve ]

(#9593) alba-regia válasza club1 (#9591) üzenetére


alba-regia
aktív tag

A hívó fél bemondása már valamelyik 6-8 évvel ezelőtti Nokiámban (a maga módján) benne volt. A hangalapú keresés pl. a Galaxy SII-ben elég jól működik, de sajnos MAGYARUL NEM TUD. Így szerintem a Siri csak annyiban innovatív, hogy több nyelvet támogat (egyelőre).

(#9594) tomp


tomp
félisten

Éjszaka kinőtt a semmiből egy rejtélyes új állomás. Azóta stabilabb lett a net.

:C

bandigno
iPhone nem különbözteti meg a 3G-t a HS(D/U)PA-tól.

(#9595) darvinya válasza club1 (#9591) üzenetére


darvinya
titán

Android marketbn vannak app-ok ami ezeket tudja, csak keresni kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9596) club1 válasza darvinya (#9595) üzenetére


club1
veterán

Írnál egyet? Már olyat, amivel nyelvkitörés nélkül fel lehet hanggal hívatni egy kihangosítóval mondjuk Dr. Fischbauer Emőkét...

(#9597) bb.bocs


bb.bocs
őstag

üdv. kérdésem lenne, a telenoosok nem csináltak sokat, ide fordulok segitségért. adott 1 okostelefon, 1 flottás elöfizetés. a pprobléma. 3g t kikapcsoltam, majd vissza. azóta nem tudok 3g t használni... gyári beállitásokkal sem, a különböző 600féle beállitások sem segitenek, és az amit smsben is elküldenek, azzal sem működik. van 601edik tuti beállitásotok?... tuti mint a többi 600? :) vagy valami ötletetek? leginkább pmeket várok, nem gyakran nézelődöm itt

(#9598) club1 válasza bb.bocs (#9597) üzenetére


club1
veterán

Én mondjuk a helyedben a telefon topicjában próbálkoznék, legalább kiderülne miről beszélünk...

(#9599) dedike válasza club1 (#9596) üzenetére


dedike
addikt

Ezt a nevet még a jó öreg symbijani sem tudná... :D ;]

Jó szerencsét!

(#9600) darvinya válasza club1 (#9596) üzenetére


darvinya
titán

Ha már nyelvtörőt akarsz felísmertetté tenni, akkor javaslom a bme nyelvfelismerő project srácokat kersed meg.

Ha már törjük magyar.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.