Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Prien válasza deathtania (#9300) üzenetére


Prien
addikt

Hát, én pont ezért sem rendelnék netshopon. Személyesen be, aztán 10 perc múlva már kezedben is a teló. Nem tudnék majdnem egy hetet várni. 2 nap is sok. :D

A kevés is több a semminél.

(#9302) tomp válasza ToBeY (#9299) üzenetére


tomp
félisten

Telenor oldalán az ászf.

pl okostrifa 180
percdíj: 33-ról 34,50Ft
4790Ft-ról 4990Ft-ra

(#9303) Varszegig válasza tomp (#9302) üzenetére


Varszegig
veterán

akkor a telenor is megtette azt, amit a többiek, nem csak az áfát érvényesíti, hanem 2% extrát is.

(#9304) deathtania válasza Prien (#9301) üzenetére


deathtania
senior tag

csak sajna az előfizu bátyám nevén van, aki meg 200km-re lakik tőlem. így boltban csak ő tudná megvenni nekem max a készüléket, de akkor meg nem jön le belőle az 5%os netshop kedvezmény alapból... nembaj, legalább addig a telóhoz rendelt tok és fólia is ideér, és egyből rá tudom tenni :))

www.brczart.hu

(#9305) jozsi252 válasza szkury (#9296) üzenetére


jozsi252
veterán

Nos közben eljutottunk oda hogy eltudtam intézni mindent, és a kedvezményesebb készülékárat kellett figyelembe venni így 0 ft ráfizetéssel eltudtam hozni amit akartam. De nemis ez a lényeg!

Hanem hogy 3szor hívtam a telenor ezzel a kérdésemmel kapcsolatban és mind a 3 szor más állítottak, nem azért de mi az hogy senkise tud válaszolni a kérdésemre hanem mindig mást mondtak hogy meghosszabodik a szerződés, akkor más készülékárat kell figyelembevenni nem a kedvezményeset meg ilyenek. Na mindegy megvan minden az a lényeg de azért ezen javítani kellene a cégnél hogy 1 kérdésre senkise tud helyes választ adni.

iPhone 13 Pro Max

(#9306) Zolesz007 válasza tomp (#9302) üzenetére


Zolesz007
őstag

Akkor ebben még nincs benn az ÁFA emelés?

Fold 5

(#9307) madstunt


madstunt
addikt

mi a helyzet akkor, ha biztos vagyok abban, hogy a Telenor ~400 mega adatforgalom után lassított vissza (pedig gigás csomagom van)

(#9308) club1 válasza Zolesz007 (#9306) üzenetére


club1
veterán

De benne van. Csak az a 2% önmagában ettől alacsonyabb emelést indokol.

(#9309) club1 válasza madstunt (#9307) üzenetére


club1
veterán

Mivel az ő rendszerük zárt és hitelesített, max. panasszal élhetsz náluk. Amúgy meg mivel a rendszerük a ZTE átállás óta tök össze-vissza lassítgat, ezért kézzel jó ideje folyamatosan leszedik a bilincseket. Nyár eleje óta ezért inkább az a jellemzőbb, hogy többszörösét tudja az ember normál sávszélességgel forgalmazni a havi keretének...
Azaz ha egy-két napon belül nem szűnik a lassítás telefonálj, ha igen, akkor így működik pillanatnyilag a rendszer...

(#9310) doc


doc
nagyúr

erdekes uzenetet kaptam a telefonomra...
a felado '1' a tartalom pedig 'Master Card', gondolom MMS mert a telefon kozolte hogy 'Message not downloaded' (kulfoldon vagyok, data roaming tiltva)
valaki talalkozott mar ilyennel? mi a hoher ez? :F

(telenor, szamlas elofizetes (okostarifa 90))

(#9311) sssz válasza doc (#9310) üzenetére


sssz
őstag

semmi extra, szimpla reklám. a mastercard mobile alkalmazását reklámozza mms-ben

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#9312) doc válasza sssz (#9311) üzenetére


doc
nagyúr

hm, kosz

(#9313) Landsmann válasza doc (#9310) üzenetére


Landsmann
addikt

Én úgy tudom, hogy az MMS független az adatforgalmazástól és a roaming fogadás is díjmentes. Esetleg az lehetett a probléma, hogy a Telenornak nincs adatroaming szerződése az adott szolgálttóval.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#9314) masterful87


masterful87
senior tag

Sajnos nem találtam térerővel kapcsolatos topikot, így itt kérdezem meg, elvégre Telenoros vagyok. :)
Béke térnél lakok egy újépítésű házban, és egész nyáron remekül eltelefonálgattam, most ugyanarról a helyről gyakran elkezd dadogni a vonal, majd meg is szakad, és amikor rápillantok a térerő szintre, az azt mutatja hogy minden rendben, van térerő!

A telefon egy SGS, sokáig rá gyanakodtam, a Samsung ügyfélszolgálat adott két tippeket is, egy: lehet módosítottak az adótorony beállításain, hatósugarán, kettő: lehet a 8 éves SIM kártyám szorul cserére.

A lakás "legbelsőbb" pontján -110dBm 2 asu értéket mutatott a telefon.
Ez mit jelent, és mennyire rossz?
És mit lehetne tenni? Mert már kezd agyamra menni, hogy minden 3ik hívásnál előjön ez a vételi probléma! :(

(rákerestem a dBm-re, -70 max térerő, -80 jó, -100 fölött gondok lehetnek, ez így mondhatni mérvadónak?)

(#9315) sssz válasza masterful87 (#9314) üzenetére


sssz
őstag

szinte szomszédok vagyunk :)
megnéztem, nálam -85 -t ír, nem szakadozik a hívásom szinte sose.
a kártyám szintén 8 év körül van (még naramcssárgga, zöld).

próáltad már a sim-et másik telóban?

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#9316) masterful87 válasza sssz (#9315) üzenetére


masterful87
senior tag

Most éppen másik telefont használok (egy jó régi, Nokia 7210-est), szóval hamarosan kiderül mi az igazság, lesz összehasonlítási alapom. :D

FONTOS megjegyeznem, az előbb kimaradt: 3G alapból levan tiltva, vagyis ha jól sejtem, akkor csak 2G-s kapcsolatot használ?! (tehát nekem alapból nincsen H, E, meg 3G ikonom)

Lehet muszáj leszek folyton engedélyezni a 3G-t és nem fog szakadozni?

(#9317) sssz válasza masterful87 (#9316) üzenetére


sssz
őstag

nem hiszem, én se használok 3G-t. akksi kímélés végett.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#9318) tomp válasza masterful87 (#9314) üzenetére


tomp
félisten

3G kb -113dBm -115dBm-ig megy. A fölött elveszti a telefon a jelet.

Nekem jelenleg -95dBm.

A maximális jel az -51dBm 31 asu. De ennél pont szemben állsz az állomással.

Esetleg ilyenkor készíts képernyő mentéseket majd mellékeld a panaszhoz. Ha látják, kimennek házhoz.

szerk.:
ja hogy gsm? Az sanszos!! Az megpusztul -110-nél. Nekem is rosz a gsm térerő a lakásban. Folyamatosan 3G-n vagyok. Tedd 3G only-ba.

[ Szerkesztve ]

(#9319) masterful87 válasza tomp (#9318) üzenetére


masterful87
senior tag

Értem, szóval amint észlelem a szakadozást, uccu a állapothoz, és figyelem ezerrel a jelerősség értékeket, akkor majd okosabb leszek.
Köszönöm, csak ennyit akartam. :)

EDIT:
jól van, vettem az adást, akkor 3G kell nekem! köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#9320) tomp válasza masterful87 (#9319) üzenetére


tomp
félisten

Szerintem ugyan az a helyzet lehet nálad, mint nálam.
Azaz a 2100MHz miatt tuti, hogy a 3G állomás közelebb van mint a gsm. Nálam így van.
GSM állomás kb 500-1000m
3G pedig max 50m
3G max miközben GSM jobb esetben is 50%-os.

(#9321) doc válasza Landsmann (#9313) üzenetére


doc
nagyúr

ennek nincs koze a szolgaltatohoz meg a szerzodesekhez, a telefonban van letiltva az adatroaming
kiserletezni meg nem akarok azzal hogy bekapcsolom, nehogy csunya meglepetes erjen a teljesen elmebeteg adatroaming dijak mellett...

(#9322) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Valaki el tudja nekem mondani ennek a flottás rendszernek a lényegét, alapvető tudni valóit?
Olcsóbbak a készülékek, "flottás" hálózaton belül nincs hívásdíj? Ismerősömnél van ez a munkahelyén, láttam nála az új okos telefonját, elmondása alapján ennek a flottás szolgáltatásnak köszönhetően pár ezer forintért hozzájutott, illetve készülékért semmi havidíjat nem fizet. Google segítségével próbáltam után nézni a dolgoknak, de egyértelmű infót nem kaptam róla. Kedves ismerősöm magyarázta ott a dolgokat, de ő se akart hülyeségeket beszélni, így csak nagyon körvonalasan mondta el a dolgot.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#9323) D1Rect


D1Rect
félisten

A telenor jan 1.-től feltolja a saját hálózatára a titkos Interpol szűrőt.
Csakis "pedofil tartalmak szűrésére"...
A kulcsszó a titkos lista.
A másik kulcsszó az, hogy te nem olyen szerződést írtál alá, hogy szűrt netet kapsz.

Tehát ha van pár év hűséged akkor itt a remek alkalom, hogy elbúcsúzz a szolgáltatódtól.
Internetcenzúra nem vicces, de az igen, hogy emiatt reklamálhatsz és /szerintem/ beinthetsz nekik.

Én két megoldást tudok elfogadni a részükről:
a. szabad internetet kapok
b. Jan 1-től nem kérem a szolgáltatást a továbbiakban.

Kapcsolódó cikk és a topik:[link]

(#9324) Zolesz007 válasza D1Rect (#9323) üzenetére


Zolesz007
őstag

Csak poén:

Ha meg reklamálsz = pedofil biztos azért = 10 perc múlva a kommandósok hurcolnak egy zsákban a börtönbe. :DDD

Fold 5

(#9325) t-bali3


t-bali3
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy Telenornál kimenő e-mailekhez milyen SMTP szervert kell megadni.
- SMTP
- Port
- Biztonság

én a következőkkel próbálkoztam sikertelenül:
mail.telenor.hu
25
nincs

(#9326) Zirowe válasza D1Rect (#9323) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért nem olyan könnyű, mert ilyenkor jönnek a kötbéres történetek a hűségidősöknek, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9327) axioma válasza Zirowe (#9326) üzenetére


axioma
veterán

Az akkor van, ha felmondod. A Telenor modositasa meg gyakorlatilag felmondas es ujrakotes, amibe hallgatas beleegyezes modszerrel mesz bele. Kotber meg akkro van, ha te mondasz fel.
Legalabbis szerintem!
Bankok ellen is lehet elvileg alkalmazni (ha magas az elotorl. dijad, de kondit valtanak, arra hivatkozva elvileg ingyen kene, de persze nem tudom, hogy volt-e mar aki kiprobalta...)

(#9328) D1Rect válasza Zolesz007 (#9324) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, azért kell egy olyan ürügyet találni, amire a többség gondolkodás nélkül bólogat.

(#9326) Edenyke: Nem tudok erre konkrétat mondani, de szerintem nem.
Egyértelműen megváltoztatják a szolgáltatást, az ügyfélszolgálattól kérdeztem, hogy van-e jogi felhatalmazásuk, kitérő választ kaptam sokadszorra is.

[ Szerkesztve ]

(#9329) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Üdv,

Valaki el tudná mondani, hogy mit változtat az APN beállítás?

Gamsung Galaxy S telefonom van, eddig 180 perc tarifa és Mobile Online 100 MB internet csomagom volt. Lejárt a tarifahűség és váltottam Okostarifa 180 ra.
A netem tökéletesen működik. Sebesség is jó (5M).
Most látom, hogy "online" APN beállítással kellene használni az okostarifa csomagot:

http://www.telenor.hu/android/mobil/beallitasok/magyar/

Nálam jelenleg nem ez van, de mégis működik. Az alábbiakat látom:

APN: wapapndroid
Proxy: 84.225.225.1
Port: 8080

APN: mms
Proxy: nincs
Port: nincs

Szóval az a kérdésem hogy átállítsam a "wapapndroid" APN-t "online"- ra? Mit változtat ez?

(#9330) club1 válasza t-bali3 (#9325) üzenetére


club1
veterán

Így van, de ez csak addig működik, amíg éppen és aktuálisan a Telenor mobilnetjét használod. Ha nem (pl. WiFi-t), akkor az aktuális netszolgáltatód smtp kiszolgálóját kell használd.

(#9331) club1 válasza H A M M E R (#9329) üzenetére


club1
veterán

Csak annyit, hogy a huletarifában van bizonyos típusú adatforgalom, ami "korlátlan", de amíg nem az online apn-en keresztül éred el, ez a forgalomtípus is a havi forgalmi keretedet fogyasztja.

(#9332) Zirowe válasza D1Rect (#9328) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez olyan szerintem, mint amikor vkinek tarifa hűsége van, mégis emelik a tarifájának az árait jan elsején, áfa emelkedés mértékénél jobban.
Elvileg azt sem mondhatod fel erre hivatkozva kötbér nélkül.
Nem hiába van kitalálva az ászf.

De javítson ki vki, ha tévednék.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9333) t-bali3 válasza club1 (#9330) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ok, csak úgy sem működik, sajna hibát dob ki.
Felhívtam őket smtp.pannongsm.hu-t ajánlottak, de azzal se megy :F
Igaziból már az se lenne baj ha csak olvasni tudnám, de azt meg nem engedi androidon, mindenáron be akarja kérni a küldő szervert is.

(#9334) club1 válasza Zirowe (#9332) üzenetére


club1
veterán

Konkrétan a szolgáltatók azt használják ki, hogy az aktuális jogszabályok szerint ÁSZF változás esetében az előfizető akkor állhat el a szerződéstől, ha a változás a hűségszerződésért cserébe kapott kedvezményeit is érinti. Hűségszerződést pedig a szolgáltatók főleg a szolgáltatás mellé adott eszközökre íratnak alá, az erre adott kedvezményt pedig nem érinti az sem, ha a mobilnet árát a negyvenszeresére, sebességét a negyvenedrészére csökkentik... Persze extrém a példa, csak a közérthetőség kedvéért hoztam fel.

(#9335) t-bali3 válasza t-bali3 (#9333) üzenetére


t-bali3
senior tag

ok, működik, mindent visszaszívtam, köszi a segítséget még egyszer club1!!!

[ Szerkesztve ]

(#9336) axioma válasza club1 (#9334) üzenetére


axioma
veterán

He? Ne mar, a husegszerzodesbe nem irjak bele, hogy a huseg alatt nem lehet tarifa-modosulas? En legutobb (huderegen volt) kabelnetre igy szerzodtem... (telos huseg azert nem erint, mert alapdijat a ceg fizet - mar ameddig itt dolgozom; bar igazad van, ossze-vissza idokben vasaroltunk telokat, es kozben lazan valtozik az ar - igaz, afa-t kiveve lefele!)

(#9337) D1Rect válasza Zirowe (#9332) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően nem a kötbér a lényeg, hanem az, hogy ebben az esetben nincs semmi ami indokolná a korlátozást.

Előszedtem a szerződést, nálam 0Ft készülékkedvezmény van feltüntetve.
Szerintem nekem meg ér egy kis levelezést. :)

(#9338) Prien


Prien
addikt

Na, elvileg holnap egész napos mobilinternet leállás lesz nálunk vidéken, a cella cserék miatt.
Mindezt 2 telefonhívás, egyszer 15 perc+kártyafrissítés (feleslegesen), másodjára 34 perc telefonbeszélgetés után sikerült megtudnom az Ügyfélszolgálattól. Mert már ma is a Download 0.08Mbps, az Upload pedig 0.07Mbps, ami enyhén szólva is kiakasztott.
Kíváncsian várom a holnap estét!

A kevés is több a semminél.

(#9339) lajcsiii


lajcsiii
csendes tag

Sziasztok!

Egy halál egyszerű feltöltőkártyás előfizetés kellene nekem. Nagyon keveset fogok róla telefonálni és sms-ezni, szóval a percdíjak, sms-díjak nem különösebben fontosak. Viszont nem szeretnék havonta/háromhavonta/stb xxx ezer forintot feltölteni rá csak azért, hogy működjön. Az lenne a legfontosabb, hogy a legkevesebb befektetett pénzzel a legtovább működjön a sim (tudjak róla hívást indítani és fogadni is). Meg tudjátok mondani, hogy melyik szolgáltató, melyik tarifacsomagjával járok a legjobban?
(Telefon sem kell hozzá, nem akarok netezni, meg semmi efféle "úri huncutság" :) )

Előre is köszi!

(#9340) Zolesz007 válasza lajcsiii (#9339) üzenetére


Zolesz007
őstag

Hello!

Én úgy tudom telenornál 3000 felett 1 évig él a kártya.
Csak sim: 1590 Ft, mely 400 Ft értékű kezdőegyenleget tartalmaz.

Tehát 4990 Ft egyszeri költség + évi 3000 Ft a Telenornál

Link

Esetleg Djuice kártyás 29 a legolcsóbb
Itt 2690 a kezdőcsomag 1000 lebeszélhető belőle.
Itt 5690 + évi 3000 ha 26 év alatti vagy.
(6000 ért már készüléket is kapsz)

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#9341) csab2 válasza Zolesz007 (#9340) üzenetére


csab2
veterán

Tescoban most 2990-ért kap telefont 400ft lebeszélhetőséggel.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9342) nggabi válasza csab2 (#9341) üzenetére


nggabi
nagyúr

auchanban hétvégén volt 2690.-ft az alkatel s215.

de ezek csak 3 hónapig jók, után 3e ftot fel kell rá tölteni.

egyszerűbb lenne venni egy simet itt hardveraprón ami még 1 évig jó...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9343) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok.

adott egy idén januárban kötött 2éves előfizetői szerződés,1 év tarifahűséggel.
lenne lehetőségem céges előfizetésre váltani,a kérdésem az hogy ezt az 1 év tarifahűség lejárata után vagy csak 2év után tehetem meg?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9344) Zirowe válasza Piwi (#9343) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A céges előfizetéstől is függ.
Engem beengedtek hűséggel két flottába is, szóval a flotta kezelőjét kéne megkérdezni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9345) Piwi válasza Zirowe (#9344) üzenetére


Piwi
addikt

köszönöm! akkor a kapcsolattartónál fogok érdeklődni

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#9346) Prien válasza Prien (#9338) üzenetére


Prien
addikt

Végre megjött a Hipernet hozzánk is. Ping: 46ms, Download: 14.97Mbps Upload: 2.4Mbps. :C
Egy szavam sem lehet, ez nekem elég is. Ja és ugye ez nem Pest, hanem a Bükkben... :U

A kevés is több a semminél.

(#9347) jbl


jbl
aktív tag

Nálam a HIPERNET

[ Szerkesztve ]

(#9348) nggabi válasza jbl (#9347) üzenetére


nggabi
nagyúr

csak úgy hasít :C ;] :(((

"szenyor dzsíííí"

(#9349) DNSx


DNSx
csendes tag

sziasztok
Mobil vásárlás előtt állok (Bónusz program), és a következő kérdés merült fel:
Szerintetek melyik tarifacsomag éri meg jobban:
-Alaptarifa 5 + Mobil Online 500 vagy
-Okostarifa 360 (pontosan egy árban vannak)

(#9350) Piwi válasza jbl (#9347) üzenetére


Piwi
addikt

nekem gyorsabb :DDD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.