Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) BéHGT válasza Something_ (#9950) üzenetére


BéHGT
senior tag

Hát igen, arra én is... Meg, hogy igaz-e az a +200 ezer ügyfél a Hiper miatt... Bár szerintem az valós lehet!
Én is csomó embert rábeszéltem, szerencsére meg vannak elégedve vele... :)

(#9952) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Február 14-én lejár a hűségnyilatkozatom és ezt megünneplendő függetleníttetni szeretném a telefonomat és a jelenlegi számommal együtt át szeretnék menni a Yodafone-hoz. Mindez kb. mennyibe fájhat?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9953) Something_ válasza BéHGT (#9951) üzenetére


Something_
őstag

A 200e ügyfél az igaz lehet, mert tényleg itt a legolcsóbb és csak itt korlátlan. De hát itt is szar, de legalább olcsó és korlátlan, ha már nem gyors:D
Szóval a 3 szolgáltató közül, a Telenor ajánlja a legjobb feltételeket.
De még így is le vagyunk maradva 10 évvel:D Szerencse, hogy csak 10-el, másban 20-30 évvel.

(#9954) darvinya válasza D4rkm4n (#9952) üzenetére


darvinya
titán

A telefon függetlenítést a Telenor Üsz pontosabban világosít fel.
A számhordozást pedig ahoz fordulj akihez mész és pontos felvilágositásért.

De kb. telo függ. 10-35Ft-ig telo függő az ár,
számhordozás 5-7Ft.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9955) BéHGT válasza Something_ (#9953) üzenetére


BéHGT
senior tag

Na igen... Nem tudom miért fájna nekik csak pl fájlmegosztót korlátozni? Már ha lehet olyat... Vagy 4-5000-ért egy 8M-es korlátlan netet adni...
Persze azzal én sem értek egyet, hogy eltöltésre használják, mert nálam van hogy az itthoni net csak azért megy 15-16 órát. Pár ilyen ember mobilnettel, és tényleg összeborul az egész...

(#9956) Something_ válasza BéHGT (#9955) üzenetére


Something_
őstag

Annak örülnék, hogyha egy youtube videót nem 10 részben kellene megnéznem. 10be? 10. után szoktam leállítani és hagyni a pcsába:D

(#9957) D4rkm4n válasza darvinya (#9954) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Mármint 5-7000 forint? :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9958) BéHGT válasza Something_ (#9956) üzenetére


BéHGT
senior tag

Na igen... Mondjuk nekem itthoni nettel nincs bajom. ;) Néha-néha nézek youtube videót a Hiperrel, szerencsére betölti gyorsan, szép is lenne, ha mindig várni kéne... :D

(#9959) Something_ válasza BéHGT (#9958) üzenetére


Something_
őstag

Több mint fél éve repültem ki a családi fészekből, panellakásban ugye Digink volt, most családi házba nem lehet beépíteni, így horribilis összegért van 25 mb-s T-Home, de az meg csak wifin van, szóval laptopon tudom nyomni, de lehet, hogy veszek egy wifikártyát az asztali gépbe. De akkor meg feleslegessé válik a hipernet:D

De ez se megoldás.. 5 napos próbán 7-13 mb volt, elvárnám, hogy a 7-et hozza:S

[ Szerkesztve ]

(#9960) club1 válasza Something_ (#9959) üzenetére


club1
veterán

De értsd meg, hogy irreális az elvárásod. Mobilnettel ezt nem lehet kiszolgálni. Minél többen fognak bedőlni a Telenor marketingnek, annál inkább így lesz.

(#9961) club1 válasza darvinya (#9954) üzenetére


club1
veterán

A számhordozás miért is kerül pénzbe? A függetlenítést a szolgáltatók szabott áron végzik (telefontól függetlenül az ÁSZF-ben megtalálható).

(#9962) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Érdemes lenne egy olyan honlapot készíteni, ahol egy Google térképen lennének elérhetőek a felhasználók speedtestes mérési adatai. Ez tartalmazza a dátumot, a pinget is. Így pár hónap alatt már lenne annyi információ, hogy tájékoztató jelleggel informálódhatnának a jövendőbeli felhasználók a szolgáltatók által kínált sávszélesség valós, mért értékeiről.
Természetesen a lélegzőcella miatt kis távolságokon belül is eltérő eredmények lehetnek, de ettől függetlenül értékes információkhoz jutnánk vásárlás, hűségidő bevállalása előtt.

(#9963) Varszegig válasza D4rkm4n (#9957) üzenetére


Varszegig
veterán

számhordozás nem kerül pénzbe.
A leggyorsabb útja: bemész a telenorba, kifizeted a tartozásod, és megmondod, hogy húznád a számod a véresbe. Ők erre húzzák a szájukat. Ott helyben nem kapsz semmit, hiába látja a gépben a mukós, hogy minden ok, nem adhatja ki a papírt. (Itt már anyáztam magamban, amikor ideértünk, ugyanis rögtön tudatták, ha átcsúszik a processz a számlazárásba akár 1 nappal, akkor 1 teljes hónapot ki kell fizetnem.) Ha megjön a papír a telenortól, ész a választott szolg.hoz, beadod, szerződést kötsz. Itt csak akkor kell perkálnod, ha nem írsz alá hűséget. (Én inkább perkáltam a simért, de le nem kötöm magam senkihez.) Aztán várod a megjelölt nap, megjelölt óráját, simet cserélsz, és kész.

(#9964) csernak75 válasza csernak75 (#9904) üzenetére


csernak75
senior tag

Úgy néz ki Putnokon a csodák csak 2 napig tartanak:

[ Szerkesztve ]

(#9965) Something_ válasza club1 (#9960) üzenetére


Something_
őstag

De mielőtt még nem volt hipernet, akkor asszem valami 5,x-es mobilnet volt a telenornál. Na az is 3 mb-tel ment.. Hipernet is ugyan így 3-mal és legyünk elégedettek?
Várom a választ vagy a telefonhívást, de sztem kibalhézok valamit és remélem, hogy sikerrel járok és tudnak valamin állítani..

Mindjárt megyek ki az erkélyre cigizni és a hipernet antenna mellől tolok egy speedtestet sima T-Mobil-al, mobiltelefonon. Sztem még az is több lesz, mint ez...

(#9966) Something_


Something_
őstag

Hipernet 21, stick, asztali gépen:

T-Mobile "sima" net, telefonon:

Mindkettőt egy helyről mértem. Vicc.

(#9967) Varszegig válasza Something_ (#9966) üzenetére


Varszegig
veterán

tegyük hozzá, a t mobilos neted 7,2-ben van limitálva az átlagos díjcsomagoknál, így ez kb. a max.

(#9968) Something_ válasza Varszegig (#9967) üzenetére


Something_
őstag

És? Hozza a 6-ot, telenor 21-nél van korlátozva és 3-at hoz.
Szerintem azt tegyük hozzá, hogy szánalmas:))

(#9969) darvinya válasza Something_ (#9966) üzenetére


darvinya
titán

"T-Mobile "sima" net, telefonon:"
Szerinted 80x... pixelü képből lehetlátni valamit?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9970) Varszegig válasza Something_ (#9968) üzenetére


Varszegig
veterán

így értettem én is. Hogy azért csak 6 a t, mert az kb. a max. Ha fizetsz a médiára még egy 1000-est, akkor már 21 a max, lehet azt is megközelítené.

(#9971) Something_ válasza darvinya (#9969) üzenetére


Something_
őstag

Szerinted berakok 544x960-ast? Rá kell nyomni a kis képre és bejön a valós mérete.

Varszegig:
Egy szónak száz a vége, tényleg nagy átverés ez a hipernet.. Hozza az 5-7 mb-et mint a "régi szar" rendszer, de azt hozza..
Akinek meg 20-40-es sebesség kell, az fizessen elő kábelnetre..

[ Szerkesztve ]

(#9972) BéHGT válasza Varszegig (#9970) üzenetére


BéHGT
senior tag

No, pont ez volt a kérdésem már 3 helyen is, hogy arra az adat és limitbővítőre érdemes-e fizetni 1000-est? Mert ugye a Galaxy S II tudja a 21/5,7-et...
Amúgy pont ezt mondja, hogy a Hipernet, ami netre van kitalálva sokkal rosszabb, mint a "sima" mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#9973) tomp válasza Something_ (#9966) üzenetére


tomp
félisten


Tegnap még 5-6Mbitet ment.
Leállt vmi odabent? :)

(#9974) Something_ válasza tomp (#9973) üzenetére


Something_
őstag

Lehet, hogy egyszerre nyomtuk a speedtest-et és ez leterhelte az egész csúcsszuper hipernetet:D

Na ezt übereld:D

[ Szerkesztve ]

(#9975) darvinya válasza Something_ (#9971) üzenetére


darvinya
titán

Kösz a helyre igazítást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9976) Something_ válasza darvinya (#9975) üzenetére


Something_
őstag

A "helyreigazítás" egy szó ;] Amúgy nincs mit:))

(#9977) Varszegig válasza Something_ (#9971) üzenetére


Varszegig
veterán

egyről beszélünk:) szerintem is átverés

(#9978) Something_ válasza Varszegig (#9977) üzenetére


Something_
őstag

Na akkor egyetértünk ebben, csak már el van borulva az agyam egy kicsit:)) Plusz várom a telenor válaszát/hívását.

(#9979) tomp válasza Something_ (#9974) üzenetére


tomp
félisten

OKÉ!

:DD Én nyertem! :C
Ez volt az a híres szeptemberi esetem amit az összes telenoros dolgozó ismer.
Augusztus 31-től szeptember 20-ig tartott kb. Folyamatosan nem kaptam meg a garantált 3G sebességet sem.
Astoria shopban beadtam egy panaszt(meglepett, hogy még a pult mögé is beengedtek és együtt írtuk meg a panaszt) +3db email és 2 telefon. :D
Ezért voltam téma a menzán.
Megtudtam, hogy peccselték a rendszert, ami szépen elküldte a telefont egy melegebb éghajlatra. Ahogy nőtt a 3G forgalma/terhelése, úgy tettek parkolóra, blokkoltak le. Plázák saját belső hálózatukon jó volt minden.
Hónap végén aztán elkészítették a "tomp 2.0" peccset amivel azóta is okés :C
Illetve jóváírták a szeptemberi számlámat.

(#9980) BéHGT válasza tomp (#9979) üzenetére


BéHGT
senior tag

Azért nagyon kevés embert tisztelnek meg azzal, hogy még ebédidőben is róla beszéljenek... :DDD :DDD

(#9981) Something_ válasza tomp (#9979) üzenetére


Something_
őstag

Feltöltésben nyertél, de letöltésben én nyertem. Amúgy a feltöltést leszrom, a letöltés a lényeg:D

(#9982) tomp válasza Something_ (#9981) üzenetére


tomp
félisten

A #9974-ben linkelt képeden 0,36Mbited van. Nekem 0,05Mbit. Azaz neked 360Kbit. Nekem 50Kbit. Letöltésben is én nyertem. :)

BéHGT
:DDD

(#9983) DarkByte


DarkByte
addikt

Egyébként tegnap töltögettem le firmware-t az SGS2-őmre otthon a korábban említett router-el. És nekem továbbra is fura hogy miért van az hogy ha újraindítom a modemet akkor jó fél-1 óráig 2-3Mbit-el töltögetek lefelé, aztán fokozatosan a bányász béka feneke alá visszaesik a sebességem. Egy restart és megint jó. Ja igen, antennát még nem bizergáltam egyelőre, nem volt időm.

(#9984) Something_ válasza tomp (#9982) üzenetére


Something_
őstag

Jaaa, benéztem!:D :DDD

Nem tudom mit panaszkodsz. A telenor feketén-fehéren leírta, hogy az edge-t garantálja! Szóval jó lenne ha kussolnál és nem elégedetlenkednél :DDD :DDD :DDD
Aláírtad vagy aláírtad? :DD

(#9985) tomp válasza Something_ (#9984) üzenetére


tomp
félisten

No de a garantált 3G az 120Kbit. Nekem 50volt a max. Azaz még a fele sem. :DDD
No de jóváírtak 8,8k-t. :)

Oké aláírtam az okos180-ra a 2évet. :D Tetszik ez a korlátlan net ;]

(#9986) csab2 válasza tomp (#9939) üzenetére


csab2
veterán

Belső illetőtől tudom, hogy a szeptemberi esetem téma volt akkor a telenor ház menzáján...
:DD :DD :DD

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9987) nggabi válasza csab2 (#9986) üzenetére


nggabi
nagyúr

:C kérdés h röhögtek vagy sírtak? :D

"szenyor dzsíííí"

(#9988) club1 válasza nggabi (#9987) üzenetére


club1
veterán

Én el tudom képzelni azt a beszélgetést (magamból kiindulva). Amíg L2 támogatást adtam, nekem is szépen gyűltek a történeteim a legkülönfélébb ügyfelekről. Egy biztos, a menzán kibeszéléssel nem dicsekednék... :U

(#9989) tomp válasza nggabi (#9987) üzenetére


tomp
félisten

:D :D

(#9990) BéHGT válasza club1 (#9988) üzenetére


BéHGT
senior tag

Ha hülyeséget csinált, és úgy beszélik ki, persze... De talán van egy kis igaza... Az nem sebesség volt, amit linkelt is... Még jó, hogy azért nem fizet, és kiveri a "balhét".

(#9991) alba-regia válasza BéHGT (#9990) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Szerintem is nyugodtan lehet őket keresni a problémákkal. A legtöbb felhasználó megveszi, mert látja a reklámot, hogy hiper és milyen fantasztikus dolog a hordozhatóság. Fogalmuk sincs a fel- és letöltési sebességről, csak azt érzik, hogy lassú a net. A legtöbbjük biztos, hogy nem balhézik ezért velük.
Amikor megjelent a Nokia 5110, és olyan helyen laktam, ahol nem volt dialupos net (még akkor a DSL nem volt Mo-on), azzal neteztem max. 9 kbit/s sebességgel. Ahhoz képest pár helyen nem lett gyorsabb. Úgyhogy erre a 15 éves lemaradásra ne mondják, hogy hipernet!

(#9992) tomp válasza BéHGT (#9990) üzenetére


tomp
félisten

Na ez az. Amúgy megköszönték, hogy sokszor szóltam. Mivel folyamatosan peccselték és legalább tudták, hogy ez még nem hozta helyre. Amikor már elértem a 0,8Mbitet, kijöttek lakásra. Nyugtázták, hogy feléledt. Aztán pàr nap múlva helyrejött teljesen.

(#9993) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Andorid-os Chat On! nevezetű program működik már Telenorral? Nincs visszaigazoló sms, program vagy szolgáltató hiba?

Üdv :F :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#9994) Varszegig


Varszegig
veterán

Mai telenor szösszenet:

Titkos számról hív hölgyemény, telenortól, rűérek-e, és már mondja is, hogy óriási ajánlata van számomra, mivel kiemelt ügyfelük vagyok, ezért csak most, és csak nekem kiküld egy ING "pénzügyi tanácsadót" (értsd: biztosítási ügynököt), aki aztán nekem és családomnak jól megmondja a frankót, hova tegyük a pénzt. (Az ő zsebükbe persze.) Aztán ha ez még nem lenne elég, küldd egy "természetesen" Telenoros ajándék sim-et 120 perccel feltöltve, és a hab a tortán, hogy megnézhetem, hogyan működik a Hipernet, mert ugye az üzletkötő (bocsánat, tanácsadó) ezt fogja használni. És akkor mondaná, hogy mi a címem a nyilvántartásukban...
(Eddig a pontig levegőt sem vett, szavába sem tudtam vágni, itt is némileg fel kellett emelni a hangom, hogy állj!)
1) Nem érdekel az ING ügynöke
2) Nem is vagyok ügyfele a telenornak, a számom egy hordozott szám.

Bazz, szó bennakadt, lehelet megszegik, erre nem volt felkészítve Gizike. Még megkérdezte, melyik szolgáltatóhoz hordoztam a számom, aztán gyorsan letette.

Azért elgondolkodtat, vajon milyen alapon kezeli az adatimat még a telenor?

(#9995) Something_ válasza Varszegig (#9994) üzenetére


Something_
őstag

Hozzám jöhetne a hipernetes ügynök, megmutathatná a sebesség új korszakát:D
Tuti elégedett lenne a sebességgel :DDD

Kíváncsi vagyok, hogy a múlthéten küldött panaszomra mikor reagálnak, mikor hívnak fel.
Már most röhögök azon, hogy tuti nálam van a hiba, szar a gépem, szar helyen lakom, rossz böngészőt használok, lassú oldalakat nézek és közbe megy a torrent 10 mb/s letöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#9996) BéHGT válasza Something_ (#9995) üzenetére


BéHGT
senior tag

Övé tuti hasítana! :P ;)

(#9997) Prien válasza Varszegig (#9994) üzenetére


Prien
addikt

Engem is hívtak pár napja, már majdnem be is rakott péntek 3 órára,hogy fáradjak el ide vagy oda egy kis beszélgetésre...Mondom, ne haragudjon, de nem foglalkozom ilyennel. Végül abban maradtunk,hogy küldenek egy ajándék CD-t, amin rajta van a tájékoztató. Mondom: legyen. De semmi pénzem sincs. :)

A kevés is több a semminél.

(#9998) Ricardo


Ricardo
félisten

Fogynak a Telenor előfizetők?

Varszegig:

Rád szabadítottak egy biztosítási ügynököt :F

[ Szerkesztve ]

(#9999) BéHGT válasza Prien (#9997) üzenetére


BéHGT
senior tag

Apum ilyeneket mindig elzavarja pénzt keresni normális munkával... De persze csak akkor, ha már 3x vagy 4x szól, hogy nem érdekli az ajánlat... És ha nem érti negyedszerre sem.... aztán jön a hab a tortán. :D

(#10000) Something_ válasza Ricardo (#9998) üzenetére


Something_
őstag

Már elég régóta.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.