Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Létezik a Firefoxban olyan hang alapú keresés mint a Chrome-ban?
Esetleg valahogy létrehozni benne?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#53552) Matthewus válasza balazs1956 (#53551) üzenetére


Matthewus
őstag

Erről a megoldásról tudok csak.

(#53553) balazs1956 válasza Matthewus (#53552) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ezt nem lehet beállítani, hogy magyarul keressen?
Nagyon nagy segítség lenne

(#53554) Matthewus válasza balazs1956 (#53553) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez egy kísérleti addon, elképzelhető, hogy nem ismeri a magyar nyelvet.

(#53555) Kékes525 válasza Ringman (#53549) üzenetére


Kékes525
félisten

Megtaláltam a különbség okát. A Windowsom 150%-os DPI-re van beállítva, ami eleve felnyomja az egészet. A 100% túl kicsi nekem. Megpróbálom egy elfogadható kisebb DPI-t beállítani. Viszont az érdekes, hogy a NoSquint Plus ennek ellenére rendesen tudott nagyítani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53556) Kékes525 válasza SharpSA (#53550) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van ez hiba a NoSquint Plusnál, ezt én is tapasztaltam. A hosszú aláírások nem férnek el. Hát nincs tökéletes rendszer, legalábbis nekem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53557) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Urak! Az új trend lett a firefoxnál, hogy minden frissítés után belepiszkál a beállításokba? Már legalább 5x állítottam vissza az alapértelmezett letöltési helyet! Töröltem olyan kereséseket amit nem szeretnék használni. Jön a frissítés és minden a régi! Csak az a bosszantó, ha nem nézem meg akkor letölti a winfos alapértelmezett helyre és keresgélhetem (utálom). Azt hiszem a frissítések tiltása lesz a megoldás, ha(?) azt is át nem írja magától :(((

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#53558) Kékes525 válasza svgyula (#53557) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is megvan változtatva az alapértelmezett letöltési hely, de megtartja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53559) Kékes525


Kékes525
félisten

Pontosan milyen kódot kell beírni a css fileba, ha megakarom változtatni a meglátogatott és a nem látogatott oldalak linkjének színét? A klikkelt és a nem klikkelt linkek színét akarom megváltoztatni. A Dark Background and Light Text a disable-ra állított oldalaknál nem változtatja ezt meg, pedig úgy tűnik a beállításokból, hogy ott is lehetővé van ez téve.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53560) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

FVD Speed Dial kereső Google-ra:

Hol:

c:\Users\FELHASZNÁLÓ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\PROFIL.default\extensions\pavel.sherbakov@gmail.com.xpi\js\newtab\

Miben:

speeddial_misc.js

Mit:

var url = "http://fvdmedia.com/addon_search/?q="

Mire:

var url = "https://www.google.hu/search?q="

Ennyi, működik, bár szerintem a címsorban a keresőmotor egyszerűbb (nálam a google a "go", azaz a "go prohardver.hu" egyből a google keresővel megy, és nem kell az FVD-t hekkelni). :D

Ja, nálam valamiért az első próbálkozásra a módosítás után a Firefox letiltotta az FVD-t, újra feltettem, megint átírtam, most már jó. :D

(#53561) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53560) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, tökéletes! Működik! :R

Én így csináltam:

Kimásoltam (bal oldal), F4-el megnyitottam, mint szövegfájlt, rákerestem és kicseréltem, majd visszamásoltam. Természetesen nem futott a Firefox.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53562) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok,

most rakom újra a gépem, mozbackuppal lementeném a dolgokat, de nem tudom mi az amit nem kellene... a kérdésből kiderül, hogyan értem ezt.
nem megy az utolsó lap visszaállítása (sok bosszúságot okozott), összeomlik, fagy, meg tekeri a vinyót a mozilla, ha bezárom :)
ha csak a jelszavakat,könyvjelzőket, előzményeket, űrlapokat mentem el, akkor nem állítja vissza ezt a hibás állapotot? jelszavak nagyon kellenének minimum.
illetve az "ismeretlen fájlok" fülnél van egy rahedli dolog, ami azt sem tudom mi :)
pontosan mit menthetek ilyenkor?
köszi előre is a segítséget. :R

(#53563) tipuka válasza tipuka (#53562) üzenetére


tipuka
addikt

annyi lemaradt, hogy még alapértelmezett böngészőnek se engedi magát, és sehogy sem bírom visszaállítani vagy rábírni, hogy az legyen, még csak fel sem dobja, mint lehetőség. :)

(#53564) Puma K válasza tipuka (#53562) üzenetére


Puma K
veterán

Egy ideje alapból a Firefox-szal is lehet menteni a Beállítások --> Firefox fiók résznél, csak előtte regisztrálni kell.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53565) Pierre75 válasza Kékes525 (#53536) üzenetére


Pierre75
senior tag

Közben megnéztem Vivaldi és 56.0.02 alatt is, nem a Quantum sara lesz. 57 megjelenésével egyidőben kapott a Win 10 őszi CU-ja "javítást". Telnek-múlnak majd a hetek, mire kifoltozza az MS...

(#53566) Kékes525 válasza Pierre75 (#53565) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az lehetséges. Reméljük hamar javítják.

(#53560) NeoPampalini

Második indítás után a FF letiltotta. Lehet, hogy CRC-t ellenőriz? Ha igen, akkor így nem korrigálható a probléma. Vagy át kellene valahogy verni az ellenőrzést, ami nem hiszem, hogy egyszerű lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53567) tipuka válasza Puma K (#53564) üzenetére


tipuka
addikt

akkor majd friss rendszernél megcsinálom, az úgy jó? :)

(#53568) Puma K válasza tipuka (#53567) üzenetére


Puma K
veterán

Előtte kell a regisztrációt, hogy le tudja szinkronizálni.

Aztán ha meg van az újratelepítés és a Firefox felrakása akkor belépsz és mehet vissza amiket bepipálsz majd pici várakozás után leszinkronizálja.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53569) MrChris válasza NeoPampalini (#53560) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nálam is csak elsőre müxik, utána már letiltja. Már megszoktam hogy onnan használom a keresőt...

(#53570) tipuka válasza Puma K (#53568) üzenetére


tipuka
addikt

nekem már kicsit előrébb járt a fejem, rosszul fogalmaztam :D
de akkor 2x is lementem legalább :D ( ff fiók + mozbackup)

(#53571) Puma K válasza tipuka (#53570) üzenetére


Puma K
veterán

Az a legbiztosabb :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#53572) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Na ezt adjátok össze :D
Egyetlen egy firefox van megnyitva, mégis van egy rakás folyamata és a plugin container valami csodásakat művel velem jelenleg :D 5 lap van megnyitva, abból három kép,egy FB és egy fórum.
Erre lehet valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

(#53573) Kékes525 válasza ftamas0201 (#53572) üzenetére


Kékes525
félisten

Multiprocess Firefox,

Firefox 54: szaporodnak az önálló folyamatok,

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53574) ftamas0201 válasza Kékes525 (#53573) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Persze, értem én hogy multiprocess meg fejlesztés meg a f*szom, de 10 giga kell egy böngészőnek? azért ne nevettessük ki magunkat :D

(#53575) Kékes525 válasza ftamas0201 (#53574) üzenetére


Kékes525
félisten

Hogy a francba gyorsítson jelentősen, mint úgy, hogy a memóriába tartja a kódot a lassú merevlemez helyett? A kód optimalizálásban sokkal kisebb sebességgyorsítási lehetőség van. Valamit valamiért.
Egy kérdés: a memória nem azért van, hogy használják? Amúgy böngészés közben milyen memória igényes programokat futtatsz?
Nálad valószínűleg azért fogyaszt sok memóriát, mert rendelkezésére áll. Ezért így optimalizálja magát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53576) ftamas0201 válasza Kékes525 (#53575) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Egyrészt természetesen azért van. De mástrészt az hogy felzabál mindent és egy idő után eldob mindent egy azért erős konfigról az már azért nem normális. Lapok közötti váltás olyan mint a régi Athlon64-es procimmal meg 512mb rammal. Persze nem állandó probléma heti egyszer előjön mikor felzabál mindent.
Nem csodálom hogy szerencsétlen laptoposok mind dobják el a foxot az ilyenek miatt. párom laptopján használhatatlan az FF pedig az se egy gyenge gép. Azért itt még van mit javítani mert oké hogy nekem van 16 gigám, de akinek van 8 és abból a felét viszi a rendszer, másikat a böngésző akkor ott is agyhalál marad.

(#53577) Kékes525 válasza ftamas0201 (#53576) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azért itt még van mit javítani mert oké hogy nekem van 16 gigám, de akinek van 8 és abból a felét viszi a rendszer, másikat a böngésző akkor ott is agyhalál marad."

:N Nem, mert a memória optimalizálása, a memória használata mindig a rendelkezésére álló memória mennyiségétől függ.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53578) Matthewus válasza ftamas0201 (#53576) üzenetére


Matthewus
őstag

Valami csúnya memória leak lehet nálad. Milyen kiegészítőket használsz? Milyen oldalak vannak megnyitva ilyenkor? Próbálkoztál már tiszta profillal?

(#53579) ftamas0201 válasza Matthewus (#53578) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Mint írtam jelen esetben 3 kép volt megnyitva nem nagyobb mint FHD, facebook, és egy akvakertész fórum. Kiegészítőt nem használok csak java és flash van fent és egy ublock origin. Tisztával vagyok jelenleg is már igen, teljesen mindegy ennek :D Heti egyszer eljátssza ezt a parajelenséget, annyira nem zavar mert tényleg azért van a memória de minden esetre nagyon érdekes dolgok ezek.

(#53580) Matthewus válasza ftamas0201 (#53579) üzenetére


Matthewus
őstag

Tiltsd le a Flasht, egy próbát megér.

(#53581) ftamas0201 válasza Matthewus (#53580) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ezzel csak egy a gond, akkor a FoE játékkal nem tudok játszani weben mert szegények még flash alapon dolgoznak. :/

(#53582) kispx válasza ftamas0201 (#53581) üzenetére


kispx
addikt

10-ből 8,8 Gb-ot a plugincontainer használta fel. Így szerintem a flash és a java körül kellene keresni a memleaket. Kivételesen most nem a böngésző a ludas.

(#53583) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Mia túró van ezzel az új fajta firefox-al? Amikor először befrissített ök gyors volt, aztán másnapra mindent úgy tölt be, mint a tetű. Más böngészőnél nincs ilyen gondom.

(#53584) tipuka válasza Puma K (#53571) üzenetére


tipuka
addikt

kicsit összeveszett a 2, a megnyitott lapfüleket nem mentette el, de a könyvjelzőket igen, ami jó :) de minden más működik, hibátlanul, nagyon gyorsan. :K szóval patent.

(#53585) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
57-es FF megy, egy 8 Gb- os aztali gépen, ssd-vel. A telepítés után állandó fagyások vannak., de pár perc múlva utoléri magát, és elindul.
Próbáltam egyenként mindent kikapcsolni(tűzfal, víruskereső, Malwarebytes stb.), de végül úgy néz ki az FF a ludas.
Itt pár kiterjesztést használok, és hiába tiltottam le az összeset, mégis fagy.
Az egyetlen módszer ha csökkentett módban indítom a FF-ot., akkor hibátlan a rendszer.
Hogyan tovább?
Többször leszedtem, újraraktam, de semmi.Megoldás lehet, ha a profiles mappában lévő xxxxxx.default mappát mentem ki, a többi írmagját is megpróbálom kiírtani, és aztán rakom újra?
Ha van ötleteket megköszönném, mert nem értek hozzá, tehát csak szájbarágósan.
A Quantumhoz létezik kompatibilis Mozzilla Backup? (esetleg egy linket is kérnék hozzá, nem árt ha magyarul van)

Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#53586) Kékes525


Kékes525
félisten

Segítséget szeretnék kérni a profi css szerkesztéshez értőktől. A látogatott és a nem látogatott linkek színezetét szeretném átírni, de sehogy sem sikerül. A valószínű kódok megvannak, de nem működnek, mert elképzelhető, hogy nem pontos szintaxist használok. Valami triviális dolgot kihagyhatok, amire ezek nem hívják fel a figyelmet.

Overriding the Default Link Colors

Overriding :visited overrides :link :hover :active

How to override a:link style

HTML-színkódok

Sötétkék (#000080) nem látogatott linkeket és világos zöld (#00FF00) látogatott linkeket szeretnék.

Amúgy a NoScript az első site-on ilyeneket dobál fel: [kép] Nekem még XSS figyelmeztetést nem adott.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53587) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
57-es FF megy, egy 8 Gb- os aztali gépen, ssd-vel. A telepítés után állandó fagyások vannak., de pár perc múlva utoléri magát, és elindul.
Próbáltam egyenként mindent kikapcsolni(tűzfal, víruskereső, Malwarebytes stb.), de végül úgy néz ki az FF a ludas.
Itt pár kiterjesztést használok, és hiába tiltottam le az összeset, mégis fagy.
Az egyetlen módszer ha csökkentett módban indítom a FF-ot., akkor hibátlan a rendszer.
Hogyan tovább?
Többször leszedtem, újraraktam, de semmi.Megoldás lehet, ha a profiles mappában lévő xxxxxx.default mappát mentem ki, a többi írmagját is megpróbálom kiírtani, és aztán rakom újra?
Ha van ötleteket megköszönném, mert nem értek hozzá, tehát csak szájbarágósan.
A Quantumhoz létezik kompatibilis Mozilla Backup? (esetleg egy linket is kérnék hozzá, nem árt ha magyarul van)

Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#53588) Kékes525 válasza balazs1956 (#53587) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen OS használsz? Windows 10 --nél előfordul állítólag az új frissítésénél. Ha nem akkor próbáld kikapcsolni a hardveres gyorsítást.

A "xxxxxx.default" mappa mentésével az összes egyéni változtatásod (beállítások, addonok) is benne vannak az esetleges hibát okozóval. Nem hiszem, hogy ez használna. Szűz telepítéssel (vagy új profilelal) próbáld meg.

Mentéshez: [link] Szerintem kompatibilis a Mozilla Backup a kvantumhoz. Semmi olyasmi nem változott, ami ezt megakadályozná. Én nem próbáltam, mert én a saját automata mentésemet használom. Az biztos, hogy kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53589) Syl válasza balazs1956 (#53587) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem felesleges az egész FF-ot újratelepíteni. Mentsd ki, majd töröld a user profile mappát. Így olyan mintha először raktad volna fel a gépre, teljesen "üres".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53590) balazs1956 válasza Kékes525 (#53588) üzenetére


balazs1956
senior tag

Windows 7-et használok.
A hardveres gyorsítást hol lehet kikapcsolni?

(#53591) balazs1956 válasza Syl (#53589) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ezt is ki fogom próbálni,köszönöm.

(#53592) Kékes525 válasza balazs1956 (#53590) üzenetére


Kékes525
félisten

Beállításokban:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53593) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1 kis segítséget szeretnék kérni. A mai nap 2x is ezzel az üzenettel találkoztam. Mi okozhatja a hibát? Valakinek valami ötlete?

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#53594) Syl válasza madmaxxx (#53593) üzenetére


Syl
nagyúr

Flash player uninstall ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53595) madmaxxx válasza Syl (#53594) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Köszönöm, egyenlőre úgy tűnik megoldódott a probléma. :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#53596) csako válasza Kékes525 (#53586) üzenetére


csako
veterán

Itt leírtam már hogyan kell kinéznie.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53597) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Quantumban fordítónak melyik a legideálisabb?
- Google Translator for Firefox,
- S3.Translator
Ezt a kettőt használják legtöbben, ezért emeltem ki őket, vagy mást inkább?

[ Szerkesztve ]

(#53598) Fandango válasza Cs1csó (#53597) üzenetére


Fandango
veterán

Én ezt használom már elég régóta teljes elégedettséggel.

Dictionary (Google™ Translate) Anywhere

(#53599) Kékes525 válasza csako (#53596) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, nem vettem észre. A színeket átírtam, minden site-ra mentettem. Működik:[kép]! Nagyon Köszi! :R

(#53597) csicso82

S3.Translator. Szerintem próbáld ki neked melyik a jobb. Én a másikat nem használtam, de ez nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53600) balazs1956 válasza Kékes525 (#53592) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen az útmutatást, úgy tűnik működik!
Azóta egyetlen fagyásom sem volt.
Lassulást nem nagyon tapasztaltam, talán mivel a win bekapcsolásakor automata indulásra van beállítva, ott kb 1,5 perc mire bejön.Eddig 45 sec volt.
Az olvasási mód, amit rendszeresen használok sápadtabb színű lett, nem az a kellemes papírszínű.
Nem tudom ez ennek tudható-e be, vagy sem.A CPU használat 3-5 % között mozog, előtte 5-95 % helyett!

Más: Találok valahol ajánlott, hasznos kiegészítőkről ajánlást, összefoglalót az oldalon?
Amim van: Zoom Page We,Save as PDF,UBlock origin, Panel View for Google.
Amit keresek többek között, az egérrel kapcsolatos , ha van egyáltalán.
Sokszor kéne pl a könyvjelző lisat végére ugorni (nem használva az end gombot).
Ugyanez az oldalak olvasásakor is elkelne.

Mégegyszer, köszi, nagy segítség volt! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.