Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) jeni


jeni
félisten

Tisztán az előző Firefox törlése után tettem fel a legfrissebbet.
A ColorfullTabs kiegészítővel ezzel használhatatlanná teszik a böngészőt,továbbra is egybe mossa a többivel.Abban javult,hogy most már állítható a Firefox ablak mérete,ami kicsinyíthető-növelhető.

(#53352) McLaca


McLaca
őstag

57-es verzióval együtt uBlock origint használóktól kérdem, hogy náluk is nyögvenyelősen indulnak meg az oldalak betöltései?
Pl. görgővel rálövök egy linkre, új tabon nyíilik, és 2-5mp-et gondolkodik, mielőtt elkezdi letölteni-felépíteni az oldalt. Viszont tabon belül másik oldalt betöltve már gyorsabb, vagy ugyanazt az oldalt frissítve szintén gyorsabb. Egyértelműen az uBlock okozza, mert azt letiltva nincs ilyen gond. AdBlock még rosszabb... Más gépen kipróbálva is ilyen. Chrome-ban egyik előbb említett blokkoló sem csinál ilyet. Elég idegesítő, mert nem túl pörgős így az "élmény".
Hardveres gyorsítás bekapcsolásával a finomgörgetés nálam nem igazán folyékony, ha meg kikapcsolom, akkor jó, de akkor sem mindig. Hol teljesen folyamatos, hol kicsit döcögősebb, de hardveres gyorsítással mindig rossz. Youtube viszont pont fordítva: 1080p60 videók hardveres gyorsítással mennek teljesen jól, nélküle meg van frame drop, de elviselhető... És persze a procit is jobban pörgeti. Úgyhogy a görgetés miatt maradok a tiltásnál (56-os verziónál hardveres gyorsítással használhatatlan volt a YT már 1080-as 30fps-es videóknál is).

CSS-ben van valami csoda arra, hogy a tabok "kitöltését" változtassuk? Kicsit pazarlónak tartom a tab bal széle és a tabon lévő ikonkép közti üres terület méretét. A rögzített lapok "tabja" is lehetne kisebb.
Szóval engem nem igazán nyűgözött le ez az 57-es. A memóriát takarítja maga után, de sokkal durvább mértékben fogyasztja még 1 szállal is, mint az 56-os.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#53353) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
továbbra sincs infó arról mit változtattak 53-as verzió után a böngésző Cleartype beállításában? Korábban nem voltak gondjaim a betűk élességével, szépen átvette a rendszer (Windows) C.T. beállításait. Most pedig valami sajátot használ, amivel ráerőlteti az RGB színsorrendet. Mivel a monitorom BGR-es, ezért így homályosak a betűk. (RGB-s kijelzővel nincs gond)
about:config, clartype és betűkre vonatkozó értékeket átnéztem, próbáltam átírni párat, de nincs rá hatással semmi, továbbra is ráerőszakolja a saját beállításait.

Mérges voltam az újítások miatt és hogy tönkretették ezzel a régi kiegészítőket. (Sokat lehet pótolni, biztos lesznek újak is idővel és van ami már szerintem sosem lesz a régi pl NoSquint Plus, Theme Font & Size Changer...) Gondoltam várok, kihagyom ezt a pár hónap "kísérleti időszakot", de most úgy tűnik
a betűk miatt soha nem fogom tudni frissíteni (használni) ezt a böngészőt. :F Nem gondoltam, hogy pont emiatt kell majd ilyen sok év után másikra váltanom. :Y Rengeteg ember használ BGR (pixel színsorrend) monitort, tv-t. Velük mi lesz? 56 verziónál még bíztam benne ezen javítanak, de mivel az 57 is ilyen már nem sok remény maradt.

(#53354) Kékes525 válasza SchumiBácsi (#53342) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem igazán értem, hogy akkor minek a memória, ha nem használják? Azért is tud gyorsabban futni egy program, mert több memóriát használ. A memória nem dísz, azt használni kell. A legritkább esetben szoktunk 100+ lapot megnyitni és a böngésző mellett még 10 másik programot használni. Na ilyenkor tényleg kellene a sok szabad memória.

Ha valaki üres memóriát akar, akkor vegyen magának és tegye le a gép mellé. Tuti, hogy mindig szabad marad! :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53355) Krystal_s válasza Krystal_s (#53353) üzenetére


Krystal_s
addikt

Közben megoldottam másik betűtípussal...
Azért érdekelne (ha esetleg tudja valaki) mit változtattak, ami miatt a korábbi alapbeállításokkal (FF 53-ig) jók voltak a betűk, de most az újítással homályosak lettek. :U

(#53356) Kékes525 válasza Krystal_s (#53355) üzenetére


Kékes525
félisten

Az operációs rendszerben próbáltad beállítani? Amióta ott beállítottam a Cleartype-ot sokkal élesebb, olvashatóbb betűk vannak.[kép]

A NoSquint Plus-t fejlesztik, remélem lesz egy normális működő verzió is. A Chrome alatti tökéletesen müködik. Itt is hasonló API-k vannak, valószínűleg megtudja oldani a fejlesztő, csak idő kérdése.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53357) Syl


Syl
nagyúr

Huh, ez a frissítés nem sikerült valami fényesre.
Egyrészt ebben a "további eszközök" részben kicsit sután jelennek meg az oda rakott cuccok

Másrészt meg, volt a "régi" firefoxomon egy "toggle animated gif" bővítmény, ami nem kompatibilis ezzel az új rendszerrel. Csakhogy az animált gif-et nem animáltak. Itt a PH-n is, az összes szmájli statikus...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53358) zoli62


zoli62
addikt

Pár moudulat, amivel vissza lejet állítani a jól negszokott régi felületet [link]

A Palemoon Firefox alternatív böngészőnek nincs külön topijka, ezért ide írom, hogy megjelent ennek egy új forjka, amelynek legnagyobb előnye, hogy támogatja a régi és új típusú kiegészítőket. [link]

(#53359) looser


looser
addikt

Hahó! 57-ben be lehet állítani valahogyan azt a bal felső sarokban lévő narancssárga FIrefox gombot, amiből a beállítások elérhetőek?

Köszi & üdv! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#53360) Kékes525 válasza Syl (#53357) üzenetére


Kékes525
félisten

"Itt a PH-n is, az összes szmájli statikus..." :U

:)) :DD :N :( :O :P :K :U :C :Y :R :W Ezek statikusak? Mozognak. Ha ráklikklek akkor a toggle animated gif szépen leállítja őket, 56.0.2-ön. De 57 alatt is mozognak, azaz animáltak.

(#53359) looser:

Keress vissza 1 napot, tegnap mintha szó lett volna erről.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53361) Syl válasza Kékes525 (#53360) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne nézz madárnak :P Tudom hogy működik a Toggle AnimGif.
Új, üres profilt lőttem a firefoxnak, most jó. Csak minden szirszart állíthatok be újra...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53362) Kékes525 válasza Syl (#53361) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudom, csak kicsit furcsálltam. :R Nehogy mások félreértsék...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53363) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Tök jó, hogy mostantól már nem lehet egy kattintással clipboard-ra másolni a képernyőről kijelölt részleteket (RIP snippet tools). Ezt a baromságot, miért kell így ráerőltetni az emberre, hogy mentse a gépre/felhőbe a screenshot-ot, ha nem is akarja????? Mi vót a baj ezzel, hogy be kellett szüntetni, nem értem... :F

(#53364) Pityu. válasza zoli62 (#53358) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ó köszi,sikerült visszaállítani a régi rendezhető new tab page oldalt :) az új is tetszett csak nem volt rendezhető.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53365) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53363) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tök jó, hogy mostantól már nem lehet egy kattintással clipboard-ra másolni a képernyőről kijelölt részleteket"

Bocs, de azt nem értem. Mindent tudok másolni, úgy ahogy régebben (szöveget, képet).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53366) NeoPampalini válasza Kékes525 (#53365) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Screenshot-ról írtam, nem szövegről vagy képről. :D

Pl. ha innen a fórumról valami okból két hozzászólást (névvel, avatarral, mindennel együtt) képként szeretnék bepakolni mit tudom én, egy word file-ba, akkor le kell mentegetni a képeket, nincs clipboard. Eddig csak kijelöltem az oldalon az adott területet, CTRL-C, és kész. Na, ez megszűnt.

(#53367) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53366) üzenetére


Kékes525
félisten

"Screenshot-ról írtam, nem szövegről vagy képről. "

Bocs, de így sem látok különbséget. [kép] [kép] Ugyanazok a lehetőségek az 56.0.2 és 57-ben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53368) huan válasza Kékes525 (#53367) üzenetére


huan
őstag

Ez melyik kiegészítő?

(#53369) netpeti98 válasza jeni (#53351) üzenetére


netpeti98
addikt

Próbálj meg egy másik profilt létrehozni. Futtatás (Win+R) -> firefox.exe -p
Az újratelepítés során nem törli a profilt.

(#53370) NeoPampalini válasza Kékes525 (#53367) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Akkor még egyszer: CLIPBOARD nincs! Nem érdekel a felhő, meg a letöltés, sima copy kellene, amit a Snippet tools tudott még az 56-os FF alatt. :D

(#53371) Kékes525 válasza huan (#53368) üzenetére


Kékes525
félisten

Alapból. Jobb egérgomb ==> Készítsen képernyőképet.

(#53370) NeoPampalini:

Bocs. Mi az a RIP snippet tools? :B Nem ismerem ezt a funkciót, vagy addont az 56-osban. A CLIPBOARD-ot ismerem. Ilyen funkciót hogy lehet csinálni az 56-osban?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53372) NeoPampalini válasza Kékes525 (#53371) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

RIP: rest in peace, nyugodjék békében, béke poraira, tetszőlegesen választható. :D

A mostani képernyőképes megoldásban NINCS vágólap / CTRL-C / clipboard. Felejtsük el a lementést és a felhőt, a kijelölt képernyőrész képként történő másolására keresek megoldást, de nagyon úgy tűnik, hogy ilyen nincs, kész, megszűnt. :(

(#53373) netpeti98 válasza NeoPampalini (#53372) üzenetére


netpeti98
addikt

Milyen operációs rendszert használsz? Windows 10 alatt van lehetőség a képernyő kijelölt részét a vágólapra menteni a Win+Shift+S kombinációval.

(#53374) NeoPampalini válasza netpeti98 (#53373) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na, ettől gondolkodóba estem, és keresgéltem... Win7 van, és valami fura okból a OneNote indítása után a Win+S kombóra elöjön egy snippethez hasonló valami (Send to OneNote tool?), és clipboard is működik. Király. :D

(#53375) netpeti98 válasza NeoPampalini (#53374) üzenetére


netpeti98
addikt

Régen a Send to OneNote képernyőkép készítőjéhez tartozott, viszont nemrég (Windows 10 1703) beépítették a rendszerbe ezt a funkciót. Így működik ott már OneNote nélkül, és rögtön a vágólapra ment. :)

[ Szerkesztve ]

(#53376) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53372) üzenetére


Kékes525
félisten

"RIP: rest in peace" Ezt ismertem, de ebben az összefüggésben nem ugrott be. :D

Változatlanul nem értem, hogy az 56-osban hogy tudsz egy képernyő részt a clipboardba bemásolni. Szöveget tudok, képet tudok, de egy képernyőrészt, mint amit az előbb hozzászólásomban kijelöltem nem.

Ez egy képernyőrész:[kép] Ilyet az 56-osban sem tudok kijelölni és CTRL-C vel a zsebbe beletenni. Legalábbis én nem. Bocs, hogy értetlenkedek.

Mondjuk a HyperSnappal tudok, de az egy külső program.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53377) zoli62 válasza Pityu. (#53364) üzenetére


zoli62
addikt

Nincs mit. :) Szerintem nem is lett olyan rossz az új Quantum, és szemre mintha tényleg gyorsabb lenne, mint a korábbi, és e tekintetben most nagyjából talán felzárkózik a Chrome mellé. Több nagy generációváltást megélltünk már a Mozillánál, 2.0 verzióra való átállás, majd a 29, és most az 57.Közben a használók száma fokozatosan csökkent. Én mégis azt látom, hogy van még perspektíva a Mozilllaban.

[ Szerkesztve ]

(#53378) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Az új mozillánál, hogy tudom eltűntetni, hogy ne dobja az arcomba az összes oldalt, ahol voltam?
Köszi a segítséget!

(#53379) netpeti98 válasza Anonymous 01 (#53378) üzenetére


netpeti98
addikt

Az új lapon a jobb felső sarokban van egy kis fogaskerék, ott tudod beállítani, hogy mi jelenjen meg az kezdőlapon.

(#53380) NeoPampalini válasza Kékes525 (#53376) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Pedig rohadjak meg, hogy volt egy gomb a FF eszköztáron, ami megnyitott:

- vagy egy gyári plugint, mert hogy ilyen nem lett külön telepítve, VAGY
- a Windows7 saját snippet tool-ját.

(Bocs, ha nem mindig egyértelmű, a párom használta ezt, én nem mindig láttam, hogy mit csinál. :D )

(#53381) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53380) üzenetére


Kékes525
félisten

Windows 7-ben szöveget, képet tudsz a clippboardba másolni, de területeket nem. Ahhoz külön program kell.

Én ehhez HyperSnap 8-at használok. Annak van beépülő addonja az 56-oshoz, az 57-hez még nincs.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53382) Rick4


Rick4
félisten

A tabmix plus miatt visszatettem az 53-es ESR-t. Brutál lassan töltenek az oldalak az előzőhöz képest... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53383) NeoPampalini válasza Kékes525 (#53381) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Kulcsszó: területet, de KÉPKÉNT...

Áh, mindegy, nem akarok én senkit meggyőzni arról, hogy a Quantum előtt ez működött rendesen (egy tök fapados FF-ben, amiben még reklámszűrő se volt :DDD sőt még a szintén Quantum előtti FF a melóhelyen is tudta ezt), keresek valami kerülőutat. :D

(#53384) Kékes525 válasza NeoPampalini (#53383) üzenetére


Kékes525
félisten

"Kulcsszó: területet, de KÉPKÉNT..."

Értem, erről írtam, hogy ilyenről én nem tudok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53385) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, ne haragudjatok, de én viszonylag későn kapcsolódtam be a topikba (4-5)napot olvastam még csak vissza egyenlőre. Fenn van nekem is az 57-es FF, meg vagyok vele elégedve, azonban szeretném kicsit testre szabni a (pl. a régi kinézetét vissza). Mielőtt még többen jogosan felhördülnének, csak azt szeretném megkérdezni, hogy itt a topikban le van írva, hogy pl. hogyan kell létrehozni a "userChrome.css" fájlt? Utána szeretnék olvasni, mert kellenek az alapok is, de egyenlőre magyar nyelvű oldalt nem találtam, sem tutorialt. Ha itt le van írva, megkeresem, nem kell belinkelni, csupán az érdekelt, hogy merre induljak el. Előre is köszönöm a választ. Üdv.

(#53386) Ciccuka válasza seneca07 (#53385) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehetséges, hogyha vársz pár hetet akkor a régi kiegészítőket addig felfrissítik, hogy jó legyen a Quantum-hoz.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#53387) Kékes525 válasza seneca07 (#53385) üzenetére


Kékes525
félisten

Az új Firefox testre szabhatósága le van írva, már amennyire lehet (elég sok mindent). A userChrome.css file egyszerű szövegfájl, ezért bármely szövegszerkesztővel létre tudod hozni, .txt kell kimenteni. Helye %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\*.default\chrome Az angol nyelvű irodalma van csak linkelve, magyarról nem tudok. Pár napot kell csak visszaolvasnod. [link] Ha van számítástechnikai tudásod és egy kevés angol, akkor a Google translate-al is meg lehet érteni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53388) Matthewus


Matthewus
őstag

A lapfül sávban a lassú scrollozás javítva lesz az 59-es verzióban.

(#53389) Kam1kaze


Kam1kaze
tag

Sziasztok!

Régi gépem volt (XP-vel), amin csak a Firefox 48.0.2 futott az CPU SSE2 hiánya miatt, most az új gépre (Win10-el) 56.0.2 került fel. Eddig 3 hibát tapasztaltam nálam.

1.) Egyes oldalaknál levágja a "g" alját. Linkelni nem tudok, meg képet se feltölteni, mert most nem találtam ilyen oldalt (szerencsére ritka, de azért zavaró).

2.) Gigabyte oldalán nem jönnek be a letölthető programok. Edge-vel néztem, ott megjelenik rendesen. Link

3.) Ezt is Edge-vel kellett megírnom, mert Firefox-al hiába nyomok rá a "Fájlok kiválasztás" gombra, semmi se történik. Reklámblokkolót és a felugró ablak tiltást is kikapcsoltam, semmi se változott.
Autóalkatrész oldalon is, az admin felületen nem tudok semmit se csinálni. Tovább gombra nem reagál, + - gombra se, míg Edge-vel itt is mindent megcsinál.

OTP kártyás fizetésnél, amikor ellenőrizni kell az adatokat, majd elfogadásnál visszaugrik egyet, utána második gombnyomásnál tovább lép és sikeres is a fizetés. 57.0-val nem tudom, hogy ezt csinálja-e, mert ezzel még nem volt fizetés.

Újonnan telepített Windows 10-re került fel az 56.0.2 és tegnap feltettem a 57.0 verziót (rátelepítettem), de ugyan ezek a hibák megmaradtak. Mi okozhatja ezeket, mit próbáljak meg?

(#53390) seneca07 válasza Kékes525 (#53387) üzenetére


seneca07
tag

Köszönöm a válaszokat, nekem a profil mappában ez található.

Azonban olvastam, amennyiben nincs meg a chrome mappa, akkor létre kell hozni.
Lehet, hogy próbálkozom vele, ha nem lesz eredmény, akkor megvárom a gyári kiegészítőket.
Valamennyire én is konyítok hozzá (nem nagyon), amikor az első ssd-t megvettem néhány éve, akkor még az volt a vélekedés, hogy a chrome, firefox profilmappát (cache stb.)érdemes átrakni a hdd-re. Mostanra ez megdőlt ugyebár.
Még egyszer köszönöm a válaszokat.

(#53391) Kékes525 válasza seneca07 (#53390) üzenetére


Kékes525
félisten

Abba kell belépned és ott van. Amit linkeltél azon belül találod. Nekem több profilom van azért látsz itt többet mint 1.[kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53392) Matthewus válasza seneca07 (#53390) üzenetére


Matthewus
őstag

Nyisd meg azt a mappát, ami a képen van és oda kell a chrome mappa. Az about:support oldalról a Profilmappa megnyitása pont oda visz, ahova kell.

(#53389) Kam1kaze: Kapcsold ki a Firefoxban a nyomkövetést.

(#53393) seneca07


seneca07
tag

(#5391)Kékes525
(#5392)Matthewus

Megpróbálom megcsinálni. Így mégiscsak nagyobb kihívás, legalábbis nekem, mint megvárni a kész kiegeket.
Ha, valamit elrontok, akkor újratelepítem a böngészőt. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#53394) Kékes525 válasza seneca07 (#53393) üzenetére


Kékes525
félisten

Mentsd ki a profilodat és ha nem sikerül, csak vissza kell tenni és minden OK. Profile mentés:

1. MozBackup vagy,

2. [link], [link], [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53395) seneca07 válasza Kékes525 (#53394) üzenetére


seneca07
tag

Èn újratelepítésnél a Firefox Syn-et szoktam használni, bár a Mozbackup lehet jobb opció.

(#53396) Ringman válasza Kékes525 (#53328) üzenetére


Ringman
nagyúr

és más speed dial nem tudja ezeket?

(#53397) Kékes525 válasza seneca07 (#53395) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól tudom a Sync az addonok adatait nem tárolja. Sose próbáltam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53398) Kékes525 válasza Ringman (#53396) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt nem tudom, de amit én használok az nem tudja. Mintegy 800 linkem van annyit nem tudnék fejben tartani. Csoportos megnyitásokat tud. A Letöltés1 csoport 76 linket tartalmaz, amit reggelente szoktam egy jobb egérgombos menüvel egyszerre megnyitni (Összes gyorshívó megnyitása).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53399) szemesi69 válasza Kékes525 (#53397) üzenetére


szemesi69
addikt

Jól tudod, nem tárolja, csak újratelepíti.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#53400) seneca07 válasza Kékes525 (#53397) üzenetére


seneca07
tag

FF újratelepítésnél a sync-el visszakerülnek a könyvjelzők, kiegészítők sőt még azt hiszem a böngészési előzmények is. Amikor bejelentkezem a fiókba, azonnal elkezdi letölteni a kiegeket (pl. video download helper, stb.) az összeset. Magyarul, nem a szüz rókica van már ilyenkor a gépen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.