Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Krystal_s válasza EmptyParadox (#54500) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, olvasom folyamatosan jelentik a hibát.

Kékes525: Emlékszem :K a NoSquint esetre. 2x is volt ilyen, de nem akartam ennyire belemenni, mivel az kb 1 nap után javítva lett és addig egy régebbi verzió simán működött. Itt nincs esély javításra, mivel a fejlesztő ráállt az új Firefoxra, amin ez a kieg. nem működik már és úgy néz ki nem tudja megcsinálni.
Nagyon nem örülök, hogy ua a fejlesztő, mert akkor nagy eséllyel képes lesz elromlani a régi NoSquint Plus is régebbi Firefoxon valamilyen módon. Persze nem értem hogy lehetséges ez, mivel nem egy online felületről van szó (frissítések nélkül), amibe csak bárki belenyúlhat.
A profilos dologra és a Win visszaállításra inkább nem írok semmit... :D írtam, hogy nem csak egy gépről van szó és nem csak nálam. :N

[ Szerkesztve ]

(#54502) Krystal_s válasza Krystal_s (#54501) üzenetére


Krystal_s
addikt

...közben válaszolnék is magamnak. :) (már megszoktam)
Időzítő script/kód van beleírva. :(( De minek? :F

Már csak megfelelően kellene átírni, mert ha simán törlöm a sort, akkor nem tudom telepíteni. Sérültnek írja a Firefox.

(#54503) Kékes525 válasza Krystal_s (#54501) üzenetére


Kékes525
félisten

A NoSquint Plus 56.1-es verziója tökéletesen megy 56.0.2-ön. Én lementettem, ha bármi történik visszatudom tenni.
Nem hiszem, hogy kívülről irányítva van, egyszerűen egy idő kódot tesz bele és akkor le tud állni.

"fejlesztő ráállt az új Firefoxra, amin ez a kieg. nem működik már és úgy néz ki nem tudja megcsinálni."

Én reménykedek, hogy később, esetleg lesz a Firefoxban olyan API-k, amivel megtudja csinálni.

Különben az is érdekes, hogy az 56.1-e NoSquint Plust leszedte az AMO-ról. Miért? Abban nincs időkód? :F :D

(#54502) Krystal_s

Látom megnézted, időkód van benne, ez jó. Hát megvan a fejlesztőről a véleményem. Már az is furcsa, hogy szinte egyáltalán nem kommunikál a felhasználókkal. Nem találtam egy felületet sem, ahol lehetne vele kommunikálni. Amit a program kiad installáláskor, annál megpróbáltam, de semmit nem válaszolt.

Én sem értem a kódot, de próba szerencse alapján, megpróbálhatod megváltoztatni. Én a megjelölt sor végével kezdeném. A false-t tedd true-ra. Különben lehet, hogy azt is sérültnek írja ki, mert ellenőrző összeget (CRC-t) számol, ami azonnal jelzi azt, ha belenyúltak. Azt a sort is meg kellene keresni, ahol ez (CRC) van kódolva. Ezt vagy átugortatni, vagy törölni kellene., esetleg az újra átírni, de az már nehezebb.

Bocs én azért nem válaszoltam, mert mindig korán fekszek le, hogy tudjak aludni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54504) Beren válasza Krystal_s (#54502) üzenetére


Beren
tag

Esetleg ha elég türelmes vagy, összeguglizhatod azoknak az elemeknek a CSS jelölőit, amit nagyítani akarsz, majd a userChrome.css-ben be tudod állítani olyan méretűre, amilyenre akarod. Ugyan el kell szöszölni egy ideig az ilyesmivel, de ha egyszer megcsinálod, onnantól kezdve függetlenítetted magad egy addon-tól, illetve a fejlesztője hülyeségeitől.

(#54505) Kékes525 válasza Beren (#54504) üzenetére


Kékes525
félisten

És sokra már itt a topikon belül is van már kód.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54506) DS39 válasza Krystal_s (#54502) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha jól látom ez 90 napos időkorlát, írd át return true-ra. Mert ha az a feltétel igaz, akkor false-t ad vissza, jelenleg.

(#54507) Kékes525 válasza DS39 (#54506) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt javasoltam én is, de lehet, hogy CRC-t ellenőriz és nem fogja elfogadni a változtatásokat. Már írta, hogy változtatott a kódon, de hibás addonként értelmezte a Firefox és elutasította az addont.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54508) DS39 válasza Kékes525 (#54507) üzenetére


DS39
nagyúr

Lehet a jegyzettömb miatt volt. Az sokszor elrontja a karakterkódolást.
Notepad++ -szal kell szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#54509) Kékes525 válasza DS39 (#54508) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez tényleg lehetséges.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54510) nubreed


nubreed
veterán

Most sima Firefox 54-em van még és ezt 56-ra tudnám frissíteni. Az 57+ -t még nem akarom feltenni.
A kérdés az a kb. minden Intel cpu tulajt érintő Spectre és Meltdown sebezhetőség miatt, hogy az 56 -ot frissítette e a Mozilla, ezek ellen?

Vagy ha más nem, az 56 ESR gondolom frissül. Hogy tudnék minél fájdalom mentesebben a jelenlegi sima 54-ről frissíteni az 56 ESR -re, úgy hogy meg maradjon minden addonom, beállításom, magyarul a jelenlegi full profilom? Egyszerűen ha elindítom az 56 ESR telepítőt akkor felülírja az 54 -et és ennyi, vagy kell valami más trükköt is alkalmazni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54511) Kékes525 válasza nubreed (#54510) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem, az csak az 57.0.4 nél van: Firefox 57.0.4 rolling out to all platforms with initial fixes for 'Meltdown' and 'Spectre' CPU vulnerabilities Használd hozzá ezt: NoScript Security Suite régebbi verzióit: 5.1.8.3 verzió

"Egyszerűen ha elindítom az 56 ESR telepítőt akkor felülírja az 54 -et és ennyi, vagy kell valami más trükköt is alkalmazni?"

Szerintem csak ennyi. Ja az csak 52-ig van. Azonban jó, ha mindig van a profile-ról mentésed.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54512) Matthewus válasza nubreed (#54510) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs olyan, hogy 56 ESR. 52-es verzióból van ESR, valamint van a jelenlegi legújabb 57.0.4-es stabil verzió. Visszafele menni teljes profillal nem ajánlott, mivel okozhat gondokat. Ha nem akarod használni az 57-es verziót, akkor használd az 52-es ESR-t, de tiszta profillal kezdj, és importáld, ami fontos.

(#54513) csako válasza Kékes525 (#54507) üzenetére


csako
veterán

Az addonokat az aláírás miatt nem lehet csak úgy módosítgatni

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54514) Kékes525 válasza csako (#54513) üzenetére


Kékes525
félisten

Az aláírás egy CRC kód, nem? Kérdezem, nem tudom. :N Azért írtam, hogy azt nehéz feltörni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54515) nubreed válasza Kékes525 (#54511) üzenetére


nubreed
veterán

NoScriptet amúgy is használok már nagyon régóta.
Az 57-es FF-től viszont írtózom még. Azt nem tudtam, hogy csak 52-esből van ESR.
Még át kell gondolnom mi legyen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#54516) Kékes525 válasza nubreed (#54515) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint ahogy (#54512) Matthewus is írta "tiszta profillal kezdj, és importáld, ami fontos." Ez segíteni fog: Transferring data to a new profile - Firefox

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54517) Matthewus


Matthewus
őstag

Aki átállította a security.csp.enable beállítást false-ra a beágyazott Twitter videók miatt, az visszaállíthatja true-ra, mert már úgy is mennek a videók.

[ Szerkesztve ]

(#54518) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok !
Biztosan találkoztatok már ezzel a hibával vagy nem tudom minek nevezzem,
Ezt is alig bírtam leírni és belinkelni,mitől van ez,nem megy a böngésző,újra telepítettem a Win 10 et a böngészőt is semmit nem raktam bele a régiből könyvjelzők,hasonló.Teszt szerint az SSD jó memória jó .Van ötlete valakinek???

(#54519) Matthewus válasza zolisx4 (#54518) üzenetére


Matthewus
őstag

Első körben én kipróbálnám a 64 bites verziót, mindenféle kiegészítő nélkül.

(#54520) zolisx4 válasza Matthewus (#54519) üzenetére


zolisx4
őstag

Azért ezeken túl vagyok,pont ez volt fenn mikor kivágtam ,csak üresen még reklám blokkoló,sem volt,mégsem volt jó,azért kérdezem itt.

[ Szerkesztve ]

(#54521) Matthewus válasza zolisx4 (#54520) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen oldal, oldalak vannak megnyitva?

(#54522) zolisx4 válasza Matthewus (#54521) üzenetére


zolisx4
őstag

Az a helyzet ha csak üresen megnyitok egy Google keresőt pár perc múlva vége,egyszerűen nem tudom mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#54523) Kékes525 válasza zolisx4 (#54522) üzenetére


Kékes525
félisten

Vírusellenőrzés volt? Ha igen, mivel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54524) zolisx4 válasza Kékes525 (#54523) üzenetére


zolisx4
őstag

Csak egy üres Win 10 van rajta most meg a böngésző,újra telepítettem,előzmények semmi nincs a szinkronizálást is kikapcsoltam,valami hardver lenne rossz? 16 Gb memória van és 5 Gb lehal a böngésző,Ha Facebook menne vagy valami de még akkor sem volna szabad meg állnia,úgy megáll a böngésző nem írja ki hogy nem válaszol megnyitom a startlapot ,meg az időképet,onnan nem tudok visszalépni a startlapra mert a startlapnál csak karikázik.feladatkezelőből tudom bezárni csak.

(#54525) Kékes525 válasza zolisx4 (#54524) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha hardverhiba, akkor annak más alkalmazásokban, Windows programjaiban is érezni kell, sőt már a boot-nál is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54526) zolisx4 válasza Kékes525 (#54525) üzenetére


zolisx4
őstag

A Windows alatt nem vettem észre semmit,igy üresen pillanatok alatt elindul és le is áll ,
tényleg nem tudom, :F

[ Szerkesztve ]

(#54527) EmptyParadox válasza zolisx4 (#54526) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbálj ki egy portable verziót is.
Meg akkor már egy ESR portable-t is.

Hátha előrébb jutunk.

(#54528) Kékes525 válasza zolisx4 (#54526) üzenetére


Kékes525
félisten

Mivel már használsz böngészőt elméletileg vírusfertőzés sem kizárt. Azért nem árt egy próba. HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit és AdwCleaner Ez utóbbival kezd.

Apropó, milyen elsődleges vírusvédelmed van?

(#54527) Ozrych +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54529) zolisx4 válasza Kékes525 (#54528) üzenetére


zolisx4
őstag

Elsődleges a gyári Windows,nem használok mást,de kipróbálom ezeket még a SpyHunter próbáltam friss telepítésnél 30 vírust talált úgy hogy csak üres a win 10 és gyári lemezről telepítem.Na amit linkeltél azt lefuttattam azt írja Nemkívánatos elem nem található!

[ Szerkesztve ]

(#54530) Kékes525 válasza zolisx4 (#54529) üzenetére


Kékes525
félisten

"SpyHunter"

Vírusirtót mondtam. Ez gagyi. Már böngészel, ne légy elbizakodott, mindenki megfertőződhet. Egy nagyon gyenge forgalmú helyen is érhet baleset.

"nem használok mást"

Aki internetezik és biztonságot akar, annak kötelező valamilyen jó vírusirtót feltenni elsődleges védelemnek. Vírusirtó topik A Firefoxba pedig: uBlock Origint. Ez gátolja többek között a káros oldalakat is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54531) zolisx4


zolisx4
őstag

Köszi mind kettőtöknek kipróbálom a lehetőségeket amiket ajánlottatok :R

[ Szerkesztve ]

(#54532) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Bizonyos oldalakon a képeket(gamestar.hu) nem akarja megjeleníteni a Firefox,ellenben az Edge igen.
Tudnátok segíteni?

Előre is köszi!

(#54533) jjeahh válasza Kékes525 (#54530) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Annyiszor írtátok ezt az uBlock Origin-t, hogy felraktam... de belenéztem a beállításaiba és nem értek semmit, nekem komplikált :DDD . Amúgy ghostery-t használtam eddig, az nem felel meg? + ezt is használom már évek óta...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54534) Kékes525 válasza jjeahh (#54533) üzenetére


Kékes525
félisten

A ghostery jó, de nem tud annyit mint az uBlock Origin. Amit pedig linkeltél azt nem ismerem, habár meglepődve láttam, hogy már voltam az oldalon. Néhány link zöld színű volt, mert már valamikor rákliktelkem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54535) Fandango válasza jjeahh (#54533) üzenetére


Fandango
veterán

Komplikált? Ne csináld már! :N

(#54536) jjeahh válasza Fandango (#54535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pl. ezeket sem értem micsodák, laikus vagyok ehhez :B . És ez még csak a beállítások fül, a külső szűrők lapon minden kínai :DDD . De az agyam sem fog már így estére...

Kékes525: :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#54537) qwertly válasza pinnacle (#54182) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Nekem is ugyan ez a gondom,egyszerűen csak exportáltam a jelszavakat és többi gépre csak vissza importáltan.Nem kelet sehová regisztrálni flottul működött minden.Valószínűleg marketing erőltetik ezt a regisztrációs módszert.
Látom másnak is meggyűlt a baja nyomorult websuretyext.biz oldallal,nem lehet valahogy a Adblock Pro-ba felvenni a tiltólistára?

(#54538) Matthewus válasza qwertly (#54537) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem erőltetik a regisztrációs módszert, csak még nincs készen az az API, ami lehetővé teszi a jelszavak exportálását majd importálását is.

(#54539) joghurt


joghurt
addikt

Na de jó, az 58.0b14 óta az Index már egyáltalán nem jön be. :O

Befejezhetnék már végre a késleltetett letöltéssel való szórakozást a fejlesztők, vagy lehetne rá valami globális kikapcsoló, ha még ennyire nem működik ez a feature. :W

A tej élet, erő, egészség.

(#54540) Cs1csó válasza joghurt (#54539) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a késleltetett betöltés nekem sem tetszik de átlátom a logikáját, Transfermarkt.com-on is szar de bármilyen zsúfolt oldalon.

(#54541) zolisx4 válasza Kékes525 (#54530) üzenetére


zolisx4
őstag

Na szóval minden megcsinálva amit írtatok kipróbálva,Kaspersky Internet Security megvéve 1 évre lehet nem kellett volna,a böngészőben reklám szűrő,frissen telepítve minden az előzmények nem lettek vissza rakva,pont ugyan olyan mint volt és a portable verzióval sem jó sajnos,feltettem a crome böngészőt,valamivel jobb a helyzet,nem használ 6gb memóriát kivéve azt hogy,borzasztó lassú ha a crome böngészőbe mérek egy sebességet,7 Mbps letöltés a feltöltés szinte mérhetetlen Mozillában jó a sebesség 500 Mbps körüli.most már tényleg nem tudom mi a baj.

[ Szerkesztve ]

(#54542) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy "az én készülékemben van a hiba" de...
Elég régóta már az ESR-t használom a normál FF helyett. Második böngészőnek meg a Chrome-t.
Az ESR-hez képest a Chrome, ha Tálcán az ikonjaikra kattintok, az indításkor 2 Chrome-t megnyitok amíg egy FF ESR betöltődik. Ez volt eddig a helyzet, de gondoltam teszek egy próbát és feltettem az ESR helyett ezt az új 57-es FF-ot. Nálam maradt minden úgy ahogy eddig, a Chrome még mindig sokkal gyorsabban tölt be mint ez az új FF. És ez az új FF semmivel sem nyit meg gyorsabban oldalakat, mint a Chrome. Nálam! A gmailes belépéseknél is tovább tököl mint a Chrome.
Leszedtem a Chrome-t és feltettem az ESR-t az új FF mellé. Az új FF semmivel sem gyorsabb nálam mint az ESR eddig volt. De mondom ez a saját tapasztalat. FF 57-es le és maradt az eredeti felállás, Chrome és a FF-ESR. Teljes értékű böngésző az ESR is, eddig semmi bajom nem volt vele, így marad az. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54543) joghurt válasza Cs1csó (#54540) üzenetére


joghurt
addikt

A késleltetett betöltésnek én is értem a logikáját, és a mögöttes műszaki tartalmat.
Csak mint felhasználót ez rohadtul nem érdekel.
Ha konkrétan egy adott ország legnagyobb látogatottságú weblapját* sem képes megjeleníteni, akkor az számomra nem kiadható verzió. Még bétára sem, legfeljebb nightly buildnek, amíg sürgősen ki nem javítják.

Itt a helyzetet ráadásul tovább fokozza, hogy a különböző blocker kiegészítőket meg aztán pláne nem veszi figyelembe az FF belső sorrend-átkavarója. Tehát vár és vár egy olyan külső scriptre, CSS-re, akármire, ami soha nem fog megjönni, mert az uBlock (NoScript stb.) kinyírja a lekérését.

*: Helyi tartalom, tehát nem FB, YouTube, Gmail.

A tej élet, erő, egészség.

(#54544) Fandango válasza joghurt (#54543) üzenetére


Fandango
veterán

"egy adott ország legnagyobb látogatottságú weblapját* sem képes megjeleníteni"

Itt az Indexre gondolsz? Szerinted ez globális szinten mekkora probléma?

(#54545) csako válasza Fandango (#54544) üzenetére


csako
veterán

Még országon belül sem lehetnek túl sokan, akiknek nem működik.
Jóval többen lennének itt a fórumon panaszkodni, gondolom én :))
Nálam pl. mindkét gépen jó az index, meg minden más megjelenítése is. Ugyanúgy 58.0b14, illetve nekem Developer edition.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54546) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem tudom ki is kezdte az index hibát de én nem találkoztam vele, tény, hogy jó teszt oldal mivel bazi összetett rengeteg tartalom van rajta.

(#54547) Grg


Grg
tag

Sziasztok,

ESR-t lehet upgradelni Quantumra úgy hogy minden megmaradjon, vagy túlzottan különbözőek már?
Nézegettem, hogy miket írnak kézi profil és egyebek átmentéséről, de hátha megy egyszerűbben is.
pl. a teljes profil könyvár átmásolásával, ilyesmik...

(#54548) Matthewus válasza Grg (#54547) üzenetére


Matthewus
őstag

Csinálj egy másolatot a profilmappádról és próbáld ki a teljes átmásolást. Ha problémát észlelsz, akkor csinálsz egy tiszta profilt.

(#54549) Laraxior


Laraxior
titán

Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: prohardver.hu. A partner tanúsítványának aláírása érvénytelen. Hibakód: SEC_ERROR_BAD_SIGNATURE
ncore-ra is ugyanez, meg még jópár oldal. :(

Ilyen van valakinek? Gép indít, aztán a Firefox ezzel jön. Tegnap semmi baja nem volt :W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54550) Kékes525 válasza Laraxior (#54549) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen vírusirtót használsz? Kapcsold ki az SSL ellenőrzést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.