Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Visszatérve kicsit a keyloggerjeimhez, használtam a bankkártyámat internetes fizetésre. Ebből nem lehet gond?

Aquila non captat muscas.

(#54252) mekker


mekker
őstag

Van most olyan addon, mint a Location Bar Enhancer? Tehát ami a címsávban (olvasható) részekre bontja a linket, és ezek a részek külön kattinthatóvá válnak.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54253) Pityu. válasza xmaas (#54248) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Miért nem próbálod ki mondjuk a bétát?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54254) Pityu. válasza Pityu. (#54253) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Milyen hangkártyát használsz?Nincs véletlenül a firefoxnak valahol külön hangbeállítása?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54255) Pityu. válasza xmaas (#54248) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igaz ez régebbi de hátha [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54256) Cs1csó válasza Hegyirabló (#54251) üzenetére


Cs1csó
félisten

Először is nem ártana kettős azonosítást bevezetned azaz a telódra is jöjjön egy sms kód amit még be kell vésni az online pénzmozgások véglegesítéséhez. Tehát bárki is próbál meg utalni ha nincs meg a telefonod akkor az arra érkezett SMS-t nem tudja bevésni az online felületen és nem tudja lenyúlni a pénzed. Keyloggerek ellen ajánlom, hogy az adatkitöltés virtuális billentyűzettel történjen - windows-ban van beépített - és esetleg még mellé egy külön böngészőt tartani az online pénzügyek intézésre. Az avast-nak van egy úgymond biztonságos böngészője, alapvetően pénzügyi műveletek alá ajánlott.

(#54257) Pierre75


Pierre75
senior tag

Érdekes cpu használatra lettem figyelmes. A prohardveren ha kikapcsolom az uBlockot, akkor a izgő-mozgó voda-reklám FF alatt 40%-on pörgeti a cpu-t, ha ugyanezt Edge-n nézem, amikor a kijelzőn látszik a reklám 30% cpu, ha nem akkor 2-4%. Minden más általam látogatott oldal cpu fogyasztása hasonló a két böngészőn. (Az Edge beledöglik egy disqus fórum megnyitásába is április óta, így csak a PH-t olvasom rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#54258) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Video DownloadHelper-ben hol lehet beállítani az 1920x1080-as letöltést? Nem találom. Illetve tudtok ajánlani jobb videó letöltő alkalmazást?

(#54259) Matthewus válasza pinnacle (#54258) üzenetére


Matthewus
őstag

youtube-dl, parancssoros, de van hozzá GUI is ha kell.

(#54260) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tegnap este még hibátlan volt minden videó, gif, stb, ma pedig ilyen kép fogad, akármit szeretnék nézni. Nem frissült sem driver, sem Firefox, sem semmi. Mi lehet a gond? :F

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54261) Cs1csó válasza Bjørgersson (#54260) üzenetére


Cs1csó
félisten

Történt valami változtatás tegnap óta? Plusz kiegészítő valami frissítés? Megpróbáltad már letiltott kiegészítőkkel?

(#54262) Matthewus válasza Bjørgersson (#54260) üzenetére


Matthewus
őstag

Hardveres gyorsítást letiltva vagy más böngészőben jó?

(#54263) Bjørgersson válasza Cs1csó (#54261) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem frissül semmi, írtam is, max az Adguard szűrői. :) Letiltott kiegészítőkkel jó, viszont csak Adguardot meg Tampermonkeyt használok.

Matthewus letiltott hardveres gyorsítás nem segít, Explorerben hibátlan minden.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54264) Matthewus válasza Bjørgersson (#54263) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha csak az egyik kiegészítőt tiltod le akkor is jó vagy mindkettőt le kell tiltanod ahhoz, hogy jó legyen?

(#54265) Bjørgersson válasza Matthewus (#54264) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindkettőt le kell, különben ugyanolyan.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54266) Matthewus válasza Bjørgersson (#54265) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg eltávolítani, majd egyenként újratenni őket.

(#54267) Bjørgersson válasza Matthewus (#54266) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tampermonkey felhőbe menti a szkripteket vagy exportálnom kell őket előbb? Nem szeretném 0-ról újraszenvedni mindet. :) A beállításai közt nem látok erre utaló lehetőséget, az exportálás pedig valamiért nem akar elindulni.

Megtaláltam, vaksiskodok itt. :)

Na most meg letörölt kiegészítőkkel is rossz. :o

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54269) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#54267) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kíváncsiságból újratelepítettem a videokártya driverét, aztán a Firefoxot is, de továbbra is kaka. :((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54270) Cs1csó válasza Bjørgersson (#54269) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az FF-et milyen alaposan gyalultad? Ajánlanám revo uninstaller pro próbaverzióját ott erőszakos eltávolítást is lehet alkalmazni, érdemes lenne megpróbálni mindent eltávolítani belőle, majd ezután újrarakni és kezdésnek ne jelentkezz be úgy is futtasd.
- Az FF menüben - Kiegészítőknél a Bővítmények nálad is ezek vannak:

- directx runtime installert lefuttani
- Visual C++ Runtime Installer (All-In-One) v56 is futtasd le az összes C++ felteszi. [link]

Ennél több nem jut eszembe.

(#54271) Bjørgersson válasza Cs1csó (#54270) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az appdatából kivágtam a profilomat egy másik mappába, majd újratelepítettem. Nincs Firefox fiókom, most is anélkül használom. :) Ez a két bővítmény van nálam is.
Megpróbálom majd ezeket is, köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54272) pinnacle válasza Matthewus (#54259) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! GUI hol van? Nem a Windows exe az? Elindítva csak a parancssoros ablak jelenik meg. Microsoft Visual C++ fent van.

(#54273) Matthewus válasza pinnacle (#54272) üzenetére


Matthewus
őstag

(#54274) pinnacle válasza Matthewus (#54273) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ez egyből 1080p-ben szedte le. Látom itt minden van. :)

(#54275) Hegyirabló válasza Cs1csó (#54256) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Utalásnál ez persze így van, ahogy írod. De online vásárlásnál nincs SMS kód, hiszen akkor minden kártyás vásárlás előtt SMS kódot kellene kapni. Sajnos nincs más megoldás, mint tiltatni a kártyát, ami meg is történt, hiszen a keylogger településének valószínűsíthető ideje után használtam a kártyát online fizetésre (pl. kifizetten a villanyszámlámat). Ott meg gyakorlatilag minden adatot meg kell adni a lejárattól kezdve a három jegyű biztonsági kódig. Nincs semmi gond, január első hetében megkapom az új kártyát, a hackerek meg benyalhatnak!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54276) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na ez mi az ublock orgintől?Le akartam nyitni a beállítás fület egy oldalon és ennyi jött elő ez a kis fehér keret

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54277) Pityu. válasza Pityu. (#54276) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ugyan ez van az s3 google translatorral is,az nem fordít és ugyan ez jelenik meg az ublock meg nem blokkol semmit.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54278) RumiTT


RumiTT
tag

Hasznalok adblock plust, megis orankent bejon egy update for firefox 57 oldal, ami egy addont is akr telepiteni,viszont a g lehet bezarni az ablakot,mert feldob egy kis ablakot folyamatosan. Saveupdaterext.com os cimre iranyit folyamatosan. Az csak meg idegesitobb, hogy bongeszet oldal hrlyere nyitja meg... Nem talaltam neten semmit rola. Otletek?

(#54279) mekker válasza Pityu. (#54276) üzenetére


mekker
őstag

Vagy elkorrumpálódott a Firefox profilod, vagy csak a felület bugos. Próbáld rakosgatni az ikonját máshova, esetleg letörölni, majd újra hozzáadni az addonokat.

@(#54278) RumiTT
Valami vírust bekaphattál, Malwarebytes-ot ajánlom, ami elég sok ilyet le tud szedni, mellé meg valami másik ismert antivírust érdemes még feldobni.
Plusz az Internetbeállítások > Kapcsolatok fül > Helyi hálózati beállítosk menüt megnézni. Ha van ott valami cím megadva, akkor azt töröld ki.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54280) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok,
kérdezném hol, hogyan lehet beállítani hogy az összes lapot 170% nagyítással nyissa,
egy komolyabb szörfölés végére rágyógyulnak az ujjaim a ctrl+ gombokra.

(#54281) Pityu. válasza mekker (#54279) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tegnap meg is oldódott,bezártam a firefoxot vártam kicsit aztán újra indítottam és minden jó volt,lehet a béta sara.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54282) Kékes525 válasza tordaitibi (#54280) üzenetére


Kékes525
félisten

A megoldás: Zoom Page WE

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54283) ALFA


ALFA
senior tag

Hogyan tudom lebeszélni a ff-ot, hogy tárolja az adataimat?
Hiába állítom be, hogy ne tároljon semmit, cache is 0, mégis folyamatosan eltárolja a datareporting alatt a böngészési adataimat és máshol is látom, hogy gyarapodnak a fájlok.
Ubuntu alatti ff 57, ha fontos a verziószám.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#54284) tordaitibi válasza Kékes525 (#54282) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Tökéletes. köszönöm.

(#54285) Matthewus válasza ALFA (#54283) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold ki a telemetriát.

(#54286) SteadyMan válasza RumiTT (#54278) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Az #54198 hsz-ben írtam egy nálam is hasonló jelenséget. Lefuttattam víruskereső és malware progikat, nem találnak semmit.
Aztán kényszermegoldásként az segít, hogy ha a megjelenő oldalt teljes képernyős módba akar kapcsolni, akkor alul a tálcán megengedi hogy bezárjam, mert tényleg rohadt idegesítő.

(#54287) Pityu. válasza SteadyMan (#54286) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Esetleg ilyesmit nem próbáltatok?
HijackThis

Vagy talán még egy ilyen browsercleaner

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54288) RumiTT válasza SteadyMan (#54286) üzenetére


RumiTT
tag

En is lefutattam de semmi... Baromi idegesito ezaz oldal es neten semmit nem talalta rola. Nekem egy 5napos uj gep csinalja eredeti winnel,amire csak par programot raktam eddig plusz film. Neten se megyek olyan oldalakra,szoval fura.

(#54289) Pityu. válasza Pityu. (#54287) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagy még mondjuk ezt Avast Böngészőtakarító
Még az eset online scanner se rossz

#Kékes525

Én valamikor használtam,és működött is de ha nem akkor nem :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54290) Kékes525 válasza Pityu. (#54287) üzenetére


Kékes525
félisten

:( Nem, de nem is ajánlom!

Böngészőfertőzés gyanú esetén az elsődleges: AdwCleaner

Lehet még a Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro és Malwarebytes Anti-Malware is használni. Linkek a Vírusirtó topik összefoglalójában.

(#54289) Pityu. +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54291) mekker válasza RumiTT (#54288) üzenetére


mekker
őstag

Ha a vírusirtók megvoltak, akkor Ccleanerrel nézd meg a böngésző addonokat. Volt már, hogy mutatott rejtett addonokat vmelyik böngészőnél.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#54292) ALFA válasza Matthewus (#54285) üzenetére


ALFA
senior tag

Azt hol, merre kell?
Nagyon eldugtak mindenféle beállítást, egyre negatívabb a hozzáállásuk.:-(

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#54293) Matthewus válasza ALFA (#54292) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs eldugva, beállításoknál a keresőbe beírod, hogy Firefox adatgyűjtés és kidobja. Úgy látszik átnevezték, régebben telemetria volt, ha jól emlékszem.

(#54294) ALFA válasza Matthewus (#54293) üzenetére


ALFA
senior tag

Ja, azoknál az első percben kivettem a pipákat.
Valami mást kellene letiltani, csak nem jövök rá, hogy mit.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#54295) SteadyMan válasza Pityu. (#54289) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Megvolt az Avast is, az adw, malware, ccleaner, hitman,... semmi nem talál semmi gyanúsat. Aztán időnként mégis előkerül az az oldal. Ja és már újra telepítettem tisztán a FF-ot, sokáig semmi, aztán csak elősunnyogott megint, de nem küzdök már vele.

(#54296) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Összefoglalót böngésztem,fórumot olvasom,de azért kérdezek és egy tömör választ várok hozzáértőtől. Régebbi FF-om van kiegészítők végett ( 55.0.3 ). Kipróbálnám a legújabbat,de úgy,hogy a régi is megmaradjon és az új is fenn legyen,ha nem tetszik az új és nem tudom testre szabni le bírjam törölni úgy,hogy a réginek ne zavarjon be,ne keveredjen össze. Hogyan csináljam??

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#54297) Pityu. válasza SteadyMan (#54295) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valahol a múltkor olvastam egy cikket valami direkt reklámról volt szó a firefoxban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54298) gojko.m válasza snakebait (#54296) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az egyikből használd a portable verziót. Nálam pl. Firefox Quantum a telepített, amit folyamatosan frissítek. A Firefox ESR Portable Edition (v.52.5.2) tartalmazza a régebbi, bevált kiegészítőket. Itt a kiegészítők frissítését is letiltottam.

(#54299) Pityu. válasza SteadyMan (#54295) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt olvastam én anno [link] de ez biztos nem az

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54300) ubyegon2 válasza gojko.m (#54298) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Firefox ESR Portable Edition (v.52.5.2) tartalmazza a régebbi, bevált kiegészítőket.

Bár úgy lenne.....Az általam használt kiegészítők közük 2 fontos van, épp az ESR-en nem megy az egyik, a google translator. Az újban a srcollbar anywhere nem megy, annak az alternatívája meg jobb gombos beállításra használhatatlan, mert felhozza a jobbgombos menüt.

Fura ez az általad linkelt oldal, nálam az ESR eleve portable módban a /opt rendszermappába tömörül ki. Használható külön ez meg az 57-es is. Nem zavarják össze egymást. Ja igen, közben ránéztem az aláírásomra......

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.