Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Hosszú évek óta Portable Firefox ESR verziót használok. Régebbi szívfájdalmam volt, hogy a követés elleni védelmet - címsorban a pajzs ikon - nem lehet weboldalanként külön-külön ki/be kapcsolni. Pontosabban lehet, csak ezeket a beállításokat a Firefox nem jegyezte meg, így pl. Prohardver lapcsaládon is minden böngésző indítás után manuálisan kell kikapcsolnom.

Na most tegnap kíváncsiságból letöltöttem a Portable Quantum-ot, ha már ennyire dicsérik sokan, gondoltam megnézem. A beállításaiban látom, hogy fel lehet venni követés elleni védelemhez kivételeket, viszont újraindítás után nekem ezeket sem tartja meg.

Mi lehet a baj? A Portable build okozhatja? Nektek megmarad böngésző restart után, ha felvesztek oda egy weboldalt?

(#53153) B@ldrick válasza Intruder2k5 (#53151) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Nálam megmaradt a telepített 57 stabilnál.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#53154) rootkiller válasza csako (#53148) üzenetére


rootkiller
őstag

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#53155) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Firefox Quantum 57.0 át a napokban telepítette a gép. Ez eddig szép és jó. A bajom csak az, hogy amióta ez van fent a lejátszható videók egyszerűen nézhetetlenek pl youtubeon vagy facen. Egész pontosan ilyen zöld átmenet képződik a videókon.

Tud esetleg valaki valmi megoldást nekem erre ? :R

(#53156) netpeti98 válasza Elamaas (#53155) üzenetére


netpeti98
addikt

(#53157) Elamaas válasza netpeti98 (#53156) üzenetére


Elamaas
tag

Ezerköszi!

Problem Solved!

:R

(#53158) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák van valamilyen open-stay menu ami működik az 57-es alatt? Baromi zavaró, hogy könyvjelzőből 1 megnyitott oldal után bezáródik a panel. :R

(#53159) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Még az új new tab page el semmi bajom sem lenne,ha lehetne ide oda mozgatni a rögzített oldalakat,vajon ezt nem lehet valami trükkel megoldani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53160) EmptyParadox válasza KaiotEch (#53158) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

about:config
browser.bookmarks.openInTabClosesMenu -> false

(#53161) Rick4 válasza Akelaus (#53147) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, itthoni gépen 8-10 lap ( benne pl facebook) épphogy 300mb. Van pár apróság, mert a fülkezelés még nem tuti, de csak ámulok- bámulok.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53162) SharpSA válasza EmptyParadox (#53160) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez mit is csinál pontosan? Mert nem veszek észre változást.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#53163) EmptyParadox válasza SharpSA (#53162) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Pl. a bookmarks toolbaron van egy mappa tele könyvjelzőkkel. Elnavigálok arra ami kell, középső klikk rá. Ezzel a beállítással nem zárja be a menüt, hanem továbbnavigálhatok.
Show more bookmarks (a nyilacska a végén) alatt lévő könyvjelzőkkel is ugyanígy működik.

Vagy félreértettem, nem erre volt szükség? :D

[ Szerkesztve ]

(#53164) KaiotEch válasza EmptyParadox (#53160) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Zsírkirály! Ezer köszönet! :R

Egyébként az ESR ma még ér valamit a simával szemben?

[ Szerkesztve ]

(#53165) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Jaj de jó, hogy megint egy kicsit újabb ESR-t akartam használni, megérte. 52.4.0 helyett 52.5.0-ön, a Stylusban a Prohardver Fórum 1300px-nél betölt akármelyik topic, és rögtön utána, szét ugrik ilyenre, alul lesznek a hsz-ek, és ami a topicban van ilyen furcsa pózba kerül, újra frissítésnél helyre áll... szép :C (quantumban jól működik a stílus lap... egyébként ;] )

[ Szerkesztve ]

(#53166) SharpSA válasza EmptyParadox (#53163) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja hogy a középső egérgomb kell neki. Én meg a balt nyomtam, azért nem működött...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#53167) Intruder2k5 válasza B@ldrick (#53153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, akkor lehet megpróbálok majd még egy profil törlést, aztán ha az sem segít, akkor a Portable mivolta az oka.

(#53168) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Véletlenül frissítettem a FF-t.
A Google Translator for Firefox, teljesen meghülyült.
- 57 alatt alapbeállítás marad, bármit csinálok. És nem használható
- 56, mire visszaszenvedtem a Translator-t - már majdnem azt hittem törölték az előző verziókat - sajnos már nem a régi. Eddig lefordította a kijelölt szöveget, szinte minden oldalon. de most nem hajlandó.

Ez az újítás olyan mint mikor win7ről, win10re váltottam. :(

(#53169) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mióta fent van az új firefox 57 64 bites ezt tapasztalom egy idő múlva 4gb ramom van a laptopban,és előtte nem volt ilyen régebbieknél,most 95% pörög a memória.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53171) chungee


chungee
addikt

Estét!

Ezt a ízét melyik kiegészítővel tudom több sorba rakni:F Nem akarom a nyíllal előhozni :(

(#53172) Kékes525 válasza Bal0924 (#53168) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld ki ezt, ez nagyon jó: S3.Translator 6.6 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis 56 és 57 alatt is jól müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53173) EmptyParadox válasza chungee (#53171) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

userChrome.css-be:
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

/* Multi-Row Bookmarks Toolbar */
#PersonalToolbar {
/* Provide room for up to 4 rows at 26px */
max-height: 104px !important;
}
#PlacesToolbarItems > box {
display: inline-block !important;
}
#PersonalToolbar #PlacesToolbarItems {
/* Override hiding */
overflow-x: visible !important;
overflow-y: visible !important;
/* Add a little cushion */
padding-bottom: 1px;
}
#PersonalToolbar #PlacesToolbarItems .bookmark-item {
/* Reduce padding on individual bookmarks to fit rows closer together */
padding-top: 1px !important;
padding-bottom: 1px !important;
}

[ Szerkesztve ]

(#53174) #40553216


#40553216
törölt tag

Nyilván bazi jó az új FF, de a nem túl sok (5 db) kiegészítőm le van tiltva (persze, a NoScript „csak” késik), mert „hagyományos”. A helyettesítők keresését is ajánlja, de pl. a Flashblock esetében nem ajánl, mert szerinte a flash alpból blokkolva van, így erre nincs szükség. Meglehet, de nálam egy random YT-videó alapból elindul, azaz nincs blokkolva.
Úgyhogy ment fel az ESR és várok.

(#53175) EmptyParadox válasza #40553216 (#53174) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Youtube alapesetben már régóta nem flasht használ. Kivéve, ha direkt kényszerítve van valamilyen kiegészítővel. :)

De kb. törölheted is a gépedről flasht. Szinte semmilyen értelmesebb oldal nem használ már flasht.

[ Szerkesztve ]

(#53176) NeoPampalini válasza #40553216 (#53174) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az about:config-ban a media.autoplay.enabled opciót állítsd át false-ra. Igaz, ez nem csak a Youtube-ra fog vonatkozni, de működik.

Szerk.: mondjuk nálam a fenti szerkesztés nélkül is érdekes módon úgy csinálja a Youtube, hogy ha külön tab-on nyitom meg a videót ("háttérben"), akkor addig nem indul el, amíg át nem váltok arra a tab-ra, vagy a tab fülön meg nem nyomom a play gombot.

[ Szerkesztve ]

(#53177) EmptyParadox válasza NeoPampalini (#53176) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Azt a media.block-autoplay-until-in-foreground beállítással tudod változtatni.

(#53178) NeoPampalini válasza EmptyParadox (#53177) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

:DDD Nekem jó így, kipakolok egy csomó videót, aztán legalább nem indulnak el egyszerre. :D

(#53179) EmptyParadox válasza NeoPampalini (#53178) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Megértelek, idegesítő is lenne, hogy egyszerre elindulna minden. :D

[ Szerkesztve ]

(#53180) hati


hati
addikt

Andoridos FF 57 alatt lehet, vmit csinálni az értesítési sáv színével? Nekem fehér alapon, fehér lett, ami nehezíti az infók olvasását (pl. idő, aku %, stb.). 56-ig ezzel nem volt gond.

(#53181) Kékes525


Kékes525
félisten

Változatlanul nem megy nálam a hang a YouTube-on 56.0.2 Firefoxnál szűz profillal sem. Az érdekesség az, hogy az 57-esnél megy, pedig a profilját az 56-osnak az átmásolásával csináltam és nem változtattam semmit. Ezért nem értem mi lehet a gond? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53182) fanti


fanti
addikt

Milyen "oldalnagyítók" működnek a legújabb verzióval?
Mert unalmas mindenhol CTRL + - ozni.

Vagy legalább az alapértelmezett nagyságot 100%-ról feltenni pl. 133%-ra, hogy mindenhol az legyen az alap.
Valahogy lehet ilyet?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#53183) EmptyParadox válasza fanti (#53182) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én erről tudok: Zoom Page WE

(#53184) Fandango válasza fanti (#53182) üzenetére


Fandango
veterán

Ha egyszer beállítod a nagyítást adott oldalnál akkor azt megjegyzi, és nem kell mindig állítgatni, és ezért külön addon se kell rá.
Mondjuk ha azt akarod, hogy minden oldal alapból nagyítva jelenjen meg (ami nem biztos, hogy jó ötlet szerintem) akkor a NoSquint Plus.

[ Szerkesztve ]

(#53185) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53183) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ez nem tudja a nem látogatott és a meglátogatott linkek színezését. Apropó ismersz olyat addont, ami ezt tudja? Mert akkor kiválthatom a NoSquint pluszt a Zoom Page WE és a dark-background-light-text-el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53186) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53185) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

NoSquint Plus esetleg jó erre?
Sosem használtam amúgy zoom kiegészítőt, szóval nincs nagyon tapasztalatom. :(

Jah, már írták is előttem. Bár gondolom próbáltad, ha NoSquint alternatívát kerestél.

[ Szerkesztve ]

(#53187) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53186) üzenetére


Kékes525
félisten

Erről írtam, hogy ezt szeretném kiváltani, mert az újabbak nem működnek az 56-57-esen sem.
Csak olyan addon kellene, vagy bármilyen megoldás, ami tudja a nem látogatott és a meglátogatott linkek színezését. A többit már megoldottam a Zoom Page WE és a dark-background-light-text-el.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53188) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53187) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Woops, a pluszt nem láttam, azt hittem a sima NoSquint-ről írtál. Jah, de látom a Plus a WebExt verzió.
Sorry. :))
Sajna nem tudok ilyenről.

(#53189) Kernel válasza Fandango (#53184) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igényfüggő, mert én például monitoron vagy TV-n is használom, néha felnagyítok egy oldalt, máskor nem. De a monitor is 40 collos TV, amit lehet látni a kanapéról is (de azért szükséges lehet belenagyítani), utána közelebb ülve pedig csökkenteni.

Ehhez pedig megszoktam már a FireGestures, illetve All-in-One Gestures kiegészítőt, amivel nem csak mozdulatokat állíthatok be igény szerint, de több extrát is, mint például:

Rátartással bal-jobb / jobb-bal kattintás --> zoom in / zoom out.
Rátartással jobbklikk + görgő fel / le --> ugrás az oldal tetejére / aljára.

Most hirtelen egyet találtam, ami tud ilyeneket, de alaposabban még nem tesztelve:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/gesturefy/

Viszont az utóbbi időben képek mentésére is beállítottam egy mozdulatot, ilyen opciót ebben nem látok.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53190) chungee válasza EmptyParadox (#53173) üzenetére


chungee
addikt

Sajnos nincs ilyenem lehet hogy azért mert felhőbe tárolja nekem :(

(#53191) EmptyParadox válasza chungee (#53190) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hozz létre egyet. :)
Az about:support oldalon van egy Profile Folder sor. Itt meg tudod nyitni a profilod mappáját. Csinálj egy chrome nevű mappát, és abba hozd létre a korábban említett userChrome.css file-t.

(#53192) chungee válasza EmptyParadox (#53191) üzenetére


chungee
addikt

Megcsináltam ahogy kérted, de sajnos változatlan :(

(#53193) chungee válasza chungee (#53192) üzenetére


chungee
addikt

Vagy azért mert Quantum van fenn:F

(#53194) EmptyParadox válasza chungee (#53193) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez Quantumra jó, szóval nem az lesz a gond.
Ez most úgy működik, hogy pakolod ki a könyvjelzőket a Bookmarks Toolbarra, és magától bővíti egy új sorral, ha nem férne ki az első sorba. Vagy ha alapból sok van kint, akkor több soros lesz. (Max 4 sorig.)

Kipróbáltam, nálam működik.

Firefox újraindítás megvolt?

[ Szerkesztve ]

(#53195) csako


csako
veterán

Honnan lehet letölteni mostanában előző verziókat a developer edition-ből?
Itt nem találom :(

Heh, már egy órája keresgéltem, de végül meglett, csak írnom kellett ide :))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53196) chungee válasza EmptyParadox (#53194) üzenetére


chungee
addikt

Igen úgy szeretném ahogy megírtad. Új sor + több soros + ne legyen max :D FF reboot megvolt
Jelenleg nyíl van, rá kell menni és csak akkor jön le a gördülőmenü :(

[ Szerkesztve ]

(#53197) Syl válasza chungee (#53196) üzenetére


Syl
nagyúr

Milyen szexi tálcád van, hallod-e :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53198) hm15 válasza chungee (#53196) üzenetére


hm15
senior tag

Nekem sikerült, végre használható az 57-es verzió. :)

(#53199) huan válasza Syl (#53197) üzenetére


huan
őstag

:D :DD :Y

(#53200) Rimuru válasza Syl (#53197) üzenetére


Rimuru
veterán

Kepernyonek majdnem a felet semmi tolti ki, ez a regi exploreres idoket idezi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.