Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) sefan67 válasza Tejinashi (#53050) üzenetére


sefan67
aktív tag

Én is pislogtam ma reggel nagyokat mikor elszállt szinte minden kiegészítő + a finomhangolt kinézete is :(
Nekem a legegyszerűbb megoldás az ESR verzió telepítése volt:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/

(#53052) Raymond


Raymond
félisten

Kikapcsoltam tegnap az automatikus frissitest de ugy is frisitette magat. A design valtast meg valahogy lenyelem mert a Light theme tab-ok nem szurjak ki a szemem, de mindek megint olyan marhasagok hogy megcserelnek alap funkciokat es mondjuk a reload page gomb/ikon helyere kerul a Pocket meg a Bookmark? Vagy az uj Tab-on levu surun latogatott oldalak most ket sorban hat darab kis ikon, megneztem hogy kb. 750x280 pixel meretben es ez a maximum pedig azert van meg hely az FHD monitoron. Es ez csak most ugy hirtelen par perc utan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53053) Jenne válasza SharpSA (#53037) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Itt a 64 bites Chrome>>[kép]
Láthatóan nagyon hasonló az ESR memória és proci fogyasztásához.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53054) Tejinashi válasza sefan67 (#53051) üzenetére


Tejinashi
csendes tag

Ezer köszönet, ez jó ötlet volt, újra működik minden :) Én is kikapcsoltam az automatikus frissítést, marad ez a verzió fönt, ameddig csak lehet.. :)

(#53055) bobalazs válasza FollowTheORI (#53045) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jobban belenyúl a VRAMba is mint a többi böngésző.
Opera, chrome, csak egy processzel nyúl bele, az lefoglalja magának és kész.
Itt látszik hogy több szálon foglal le, elég nagy mennyiségeket.
Meggondolom hogy hány tabot hagyjak nyitva és kinyomjam e a böngészőt játék előtt.

(#53056) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Nem hiszem el, hogy csak egy olyan kiegészítő létezik a több ezer mellett ami hasznos számomra.
A többi alternatívája meg hasztalan szemét. Csak egy csicsás könyvjelző!

CTRL+<n> és az előre beprogramozott oldalakat hozza be, nem pedig csak ugrál a lapok között. (Ha tudnék programozni, tuti megcsinálnám, de sajnos nem értek hozzá...)

(#53057) Rimuru válasza bobalazs (#53055) üzenetére


Rimuru
veterán

Windowson csak Firefox process van, nincs Web Content?

Vigyázat, csalok!

(#53058) selmak15


selmak15
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem az 57-es verzióra, de mikor elindítanám mindig a tálcán van és nem hajlandó teljes képernyőre váltani. Gép újraindítás nem oldotta meg :(
Letöltve az installert és úgy telepítve sem működik.
Vki tud megoldást? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53059) bobalazs válasza Rimuru (#53057) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#53060) vlevi válasza bobalazs (#53055) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Meggondolom hogy hány tabot hagyjak nyitva és kinyomjam e a böngészőt játék előtt."
Szerintem nem kell.
Igaz, annyira brutálba nem nyomtam gémelés közben (kb a megjelenése óta használtam az 57 bélát), de nem vettem észre, hogy baj lenne belőle.
Szerintem nem foglal le valójában annyi memóriát, csak "előjegyzi", nem tudom normálisan megfogalmazni :)
A task managerben lévő working set nem a pillanatnyi éppen használtat mutaja, vagyis nem pont azt a memóriamennyiséget, amit az adott alkalmazás valóban értelmes adattal töltött meg.

(#53061) Kékes525


Kékes525
félisten

Valaki használja a Firefox 58.0b3 (64 bites)? Nagyon sok site nem jön be rajta, köztük a prohardver sem. Viszont az összes örökölt kiegészítő fut és müködik is rajta, legalábbis bizonyos funkciói:[kép] [kép] [kép] A képen látható hogy a FindBar Tweak rendesen keres és mutatja is a találatokat. ezek szerint benne vannak a régi API-k is. Láthatólag az 5.1.5 NoScript is fut[kép].

Érti ezt valaki? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53062) bobalazs válasza vlevi (#53060) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sok játék elkéri a 3 giga vramot, a gtx 1060 amúgy is szűkös ebben.
Amit mondasz, előjegyzést, akkor lenne jó ha a játék miatt azt a vramot fel is szabadítaná.
Anno hd6670-nél volt olyan hogy hyper memory.
Ha a vram nem volt elég, akkor a ramból vett el amennyi neki kellett.
Hát játék mellett is ugyanúgy foglalja a firefox a vramot, inkább bezárom majd.
Nézd csak meg.

[kép]

(#53063) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Firefox 57-re frissítés után sajnos automatikusan frissült az Ublock is a legfrissebb verzióra, így újra jelentkezik ha be van kapcsolva az Ublock, hogy minden Firefox indításnál az alábbi IP cím tartomány valamelyikéhez csatlakozik a Firefox:

151.101.0.0 - 151.101.255.255

Mivel továbbra sem találtam infót erről, hogy miért van ez a csatlakozás ezen IP címekhez, így én tűzfalon tiltottam ezt a teljes tartományt, így már megszűnt ez a csatlakozás a Firefox indulásakor, azt tudom tanácsolni, hogy aki Ublock-ot használ az fontolja meg, hogy amíg nem derül ki, hogy miért csatlakozik mindig ide a Firefox az tiltsa le.

Én használtam még a Betterprivacy kiegészítőt is, de sajnos az 57-es verzióra frissítés után ezt letiltotta a Firefox, de gondolom ha minden egyes Firefox-ból való kilépés után manuálisan törlök minden előzményt akkor a Flash cookies-okat is törli ha jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#53064) vlevi válasza bobalazs (#53062) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, akkor nem szóltam.
6Gigás 1060-asom van...

(#53065) EmptyParadox válasza Daywalkerke (#53063) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Kérdezd meg a fejlesztőtől githubon, hogy miért van erre szükség.

(#53066) Raymond válasza Daywalkerke (#53063) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam nincs ilyen, nem csatlakozik oda.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53067) Stauffenberg válasza Kékes525 (#52933) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kipróbáltam a hardveres gyorsítás kikapcsolását, de ugyanaz a hiba: Youtube videók 480p felbontás felett szaggatnak, 10 másodpercenként egy képkocka a teljesítmény. Mivel nem az enyém a gép, ezért egy GPU driver csere nem volt olyan egyszerű, de visszaraktam egy régebbit (ez egy őskövület laptop Intel T4200-al, meg integrált grafikus gyorsítóval), amit nem a Windows 10 rak fel magától. A hiba továbbra is megvan.

Míg Chrome alatt a a Youtube videók akár 1080p-ben is vígan elszaladnak, addig Firefox alatt meg sem nyekkennek. Csakhogy aki a laptopot használja szabadulna a Chrome-tól, mert baromi lassú a weboldalak görgetése, szaggat, rúg, csíp, harap, stb.

Quantum béta alatt és a végleges release alatt is ezt csinálja, ellenben a weboldalakat szépen és gyorsan görgeti. Jobb híján most a videókat Chrome-ból nyitja meg, amúgy Firefoxot használ. De azért ez nyomi megoldás.

(#52934) Ozrych: Igen, minden bepipálódott.

(#53068) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53065) üzenetére


Kékes525
félisten

Te használod az 58-as bétát?

(#53067) Stauffenberg: Régi, vagy az új felületen fut a YouTube? Ha igen, akkor kapcsold át a régire.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53069) EmptyParadox válasza Stauffenberg (#53067) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbáld ki ezzel a kiegészítővel, hátha segít valamit.

(#53068) Kékes525: Még nem, egyelőre 57-est próbálom belakni. :)

[ Szerkesztve ]

(#53070) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53069) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert gondoltam tudod, hogy miért működék benne a hagyományos addonok. Fentebb írtam róla.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53071) szugabor


szugabor
csendes tag

Minden verzió frissülésnél letesztelem az aktuális FF verziót a player.hu-n a "napi csaj" szekciót. Eddig mindig az volt, hogy a csaj neve mellett nincs kép, csak üres terület. Nincs ez másként az 57-nél sem, ez még mindig nem megy.

Minden más böngésző viszi az én személyes tesztfelületemet, csak a FF nem. (letiltott kiegészítőkkel sem)
Már kezdek kételkedni, hogy nálam van gond :U
Megnézné valaki, hogy ott mi a helyzet? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nulla tenaci invia est via

(#53072) Daywalkerke válasza Raymond (#53066) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Melyik Firefox verziót és melyik Ublock Origin verziót használod és mivel nézed, hogy Firefox indulásnál nincs kapcsolódás sehova?

(#53073) Raymond válasza Daywalkerke (#53072) üzenetére


Raymond
félisten

Bocs, azt hittem allandoan rendszeresen csatlakozik. Adtam neki egy restartot es ugy lattam a ket cimet. Persze van ott a listaban par tiz meg ezen kivul mert kismillio tab-om van nyitva, de direkt ezeket kerestem es ott volt, sot meg most taln egy perc utan is ott van mint elo kapcsolat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53074) Daywalkerke válasza Raymond (#53073) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi, hogy megnézted és akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálam van ez így, egyébként ha Ublock-ot letiltom akkor már nincs ez a csatlakozás és semmilyen más sem amíg én nem indítok el egy weboldalat, tehát kizárásos alapon csak az Ublock lehet mert nekem semmilyen más kiegészítőm nincs csak ez.
Esetleg github-on rá tudnál kérdezni erre? Mert nekem nincs oda regisztrációm és fogalmam sincs hogy és hol kell megkérdezni, de Ozrych ajánlotta, hogy ott kérdezzem meg.

[ Szerkesztve ]

(#53075) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53070) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Tippre about:config extensions.legacy.enabled?

(#53076) csako válasza szugabor (#53071) üzenetére


csako
veterán

Nálam is rossz. Viszont Edge sem jó, szóval tippre a slider, aminek ott kéne lennie csak Chromium alapú böngészőkben működik. Valami specifikus kódot tartalmazhat vagy valaminek a támogatása ennyire feledésbe került a többi böngészőnél.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53077) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53075) üzenetére


Kékes525
félisten

false az értéke. [kép] [kép] Lehet, hogy valamilyen formában futtathatóvá fognak válni ismét a hagyományos kiegészítők?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53078) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Egy valamit nagyon utálok az új firefoxban,hogy az Új fül lap – a leglátogatottabb webhelyek megjelenítése egy kalap kaki lett.Eddig ott tároltam a napi szinten meg nézendő lapjaimat,most meg majd írogassam be külön,hogy ez meg az.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53079) EmptyParadox válasza Pityu. (#53078) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

A fogaskerékkel tudsz rajta állítani.
Én amúgy most ezt használom. Nekem teljesen megfelel funkcionalitásban. :)

(#53080) Pityu. válasza EmptyParadox (#53079) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja a fogaskerékkel annyit tudsz állítani,egy sor vagy kettő,köszi magyarán semmit sem.Csak nem akartam sok appot használni,de majd megnézem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53081) weiss válasza Pityu. (#53078) üzenetére


weiss
addikt

browser.newtabpage.activity-stream.topSitesCount ezzel tudod állítani, hány site legyen ott.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53082) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53077) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Fogalmam sincs. Amúgy, mikor 57 nightly-t próbálgattam, nekem is ment pár legacy addon. És egyáltalán nem értettem, hogy miért. Ráadásul olyanok, amikhez elvileg nincs is API 57-től kezdve. :D

(#53083) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53082) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem gyomlálták ki rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53084) Beren válasza csako (#53076) üzenetére


Beren
tag

Nálam is rossz, de már jó ideje (azaz nem csak a FF 57-tel, hanem korábbi verziókkal is). Én is azt hittem, hogy a pluginjeim rendetlenkednek...

Semmi Chromium-specifikus nincs a dolog mögött, a CSS-ben meg kell adni egy magasságértéket az egyik blokknál, ahol ez hiányzik. Úgy tűnik, ezt a FF nem kezeli le, a többi böngésző meg igen. jeleztem nekik a problémát, kíváncsi vagyok, reagálnak-e.

(#53085) csako válasza Beren (#53084) üzenetére


csako
veterán

Megnéztem magamnál, igazad van, tényleg csak a magasság hiányzik :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53086) Pityu. válasza weiss (#53081) üzenetére


Pityu.
nagyúr

nekem nem az oldalak számával van baj,hanem a használhatóságával

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53087) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Nálatok betölti az addons oldalt rendesen?https://addons.mozilla.org/
Nekem csak egy üres fehér lap jön be a címmel.

[ Szerkesztve ]

(#53088) Vakegérke válasza Mikiller (#53087) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem. Üres lapot látok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53089) Kékes525 válasza Mikiller (#53087) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a hagyományos oldal jó. Most hogy átváltottam nem jön be semmi. A Chrome sem tudja behozni. A 10-es IE-nél sem jön be semmi. Viszont downforeveryoneorjustme.com/addons.mozilla.org ez jónak mondja. Valószínűleg itthon valami bekrepált az internetnél.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53090) Mikiller válasza Kékes525 (#53089) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek. Melyik a hagyományos oldal? Én csak ezt ismerem.
16:26-kor megjavult nálam:)

[ Szerkesztve ]

(#53091) Kékes525 válasza Mikiller (#53090) üzenetére


Kékes525
félisten

Amihez hozzászoktál, az újat biztos észrevennéd. Az elején lehet átváltani rá.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53092) Mikiller válasza Kékes525 (#53091) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Oké, megjavult.

(#53093) Stauffenberg válasza Kékes525 (#53068) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak annyi változott a régi Youtube visszaállításával, hogy a sima 720p már nem szaggat, de a 1080p és a 720p/60 viszont igen.

Kezdem azt hinni, hogy a kvantum nem akarja az igazságot, valamit elcsesztek a motorral. A weboldalak gyorsan pörögnek, de a videók nézhetetlenek ezen a vason. Azt javaslom majd a szerencsétlennek, aki ezt a gépet használja, hogy maradjon az Firefox + Chrome felállás, előbbi a böngészére, utóbbi videókra.

(#53094) Kékes525 válasza Stauffenberg (#53093) üzenetére


Kékes525
félisten

Alaposan átdolgozták a rókát és valószínűleg sok hiba maradhatott benne, amit remélhetőleg gyorsan javítani fognak. Persze lehet, hogy csak azt a VGA kártyát és/vagy a driverét nem szereti, mert elég régi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53095) akaido válasza EmptyParadox (#53017) üzenetére


akaido
addikt

Kipróbálom, köszöntem a tippet! :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#53096) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Hozzám is elért az 57-es FF. Hol kéne észrevennem, hogy olyan húdegyors lett? Azt látom, hogy már ez is úgy dolgozik, mint a Chrome, hogy kis szeletekben. Bár az egész FF egy Chrome clone, persze, hogy előbb utóbb úgy fog dolgozni, de még mindig nem éri utol. Ez sajnálatos! 3.6-os annó jó volt, azóta csak lefelé tendál a Mozilla.

(#53097) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Az új (v57) FF-nél hogy lehet a teljes könyvjelzőt, hasonlóan a régihez, egyszerűen és gyorsan megnyitni, mert ami most van az Eszköztárban ikon az csak a könyvjelzők egy részét jeleníti meg?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53098) McLaca válasza sz.j (#53097) üzenetére


McLaca
őstag

Oldalsávok megjelenítése gombbal baloldalt megjelenik mind, vagy kiteszed a menüsort fentre.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#53099) netpeti98 válasza sz.j (#53097) üzenetére


netpeti98
addikt

A hagyományos Bookmark Menu gomb is kirakható a testreszabásból, ami ugyan úgy működik mint a régi.

[ Szerkesztve ]

(#53100) movax


movax
őstag

Nálam az 57-es kiakasztotta a hangot: YT vagy FB vagy bármilyen videónál ha elindítom és hangosítom vagy halkítom, lefagy a videó és csak noszogatásra indul tovább. Realtek-csip.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.