Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) Laraxior válasza Kékes525 (#54550) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, úgyfest igazad lehet, nagyon a NOD32-t emlegeti.
Toltam a Firefoxra egy reinstallt, most jó.

De biztosan a NOD szólt bele, mert az az egy változott a rendszerben. Lejárt a Smart Securitym, és most Antivirust vettem helyette. Alvó módba volt eddig a gép, csak most kapcsoltam ki.
De ha megint előjön, tudom, hova nyúljak.
Köszönöm a segítséget :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#54552) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, lenne 1 kis gondom: feleségemnek gépet cseréltem, mivel a pwd exporter nem megy a quantumban, ezért a ff accountot szinkronizáltam neki, ment is minden ma reggelig... ki lett jelentkezve magától + eltűnt 60 oldal jelszava... ez most mi a szösz lehet, újra belépünk szinkronizált, de mentett jelszavak száma 0... :S

(#54553) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a végleges FF 58-as verzió megjelenése mikorra várható?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54554) Matthewus válasza Jenne (#54553) üzenetére


Matthewus
őstag

(#54555) Jenne válasza Matthewus (#54554) üzenetére


Jenne
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. :) :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54556) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, valaki hallott már az uBO-Scope -ról? Az Ublock origin fejlesztője készíti de én nem vágom, hogy most ez mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#54557) Kékes525 válasza Cs1csó (#54556) üzenetére


Kékes525
félisten

:F Minősíti a látogatott oldalakat biztonság szempontjából, de nem szubjektíven mint a Wot, hanem objektíven próbálja. A 0 a legjobb érték. Konkrétan az, hogy hogyan teszi ezt, az még nem világos. Segítséget nyújt az uBlock Origin beállításához az adott site-ra. [link] :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54558) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Esetleg arra van megoldás, hogy azokat a kiegészítőket felrakjam amik nem feltétlen Quuantumra lettek írva ?
Ugyanis linuxon az FF-ben a N-edik tabra való váltásnak a gyors parancsa nem CTRL + NUMBER hanem ALT + NUMBER és ez számomra iszonyat zavaró mert már teljesen megszoktam a controlt.
Ehhez eddig a menu wizard kieget használtam.
Ha esetleg van valami más alternatíva ami ezt megtudja csinálni, nekem az is tökéletes!
De az volna a legjobb ha valami beépített (kis trükközés se baj ha van!) megoldással saját magam tudnám változtatni, nem kellene erre egy kieg!

Előre is köszi !
Sziasztok!

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#54559) Matthewus válasza Roxkex (#54558) üzenetére


Matthewus
őstag

(#54560) Roxkex válasza Matthewus (#54559) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ahogyan linuxon is úgy windowson is a 57-es FF van fent!
Habár most Windowson néztem meg DE "This add-on is not available on your platform." :(
Pont ez a bajom a menuwizarddal is :(

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#54561) EmptyParadox válasza Roxkex (#54560) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mert csak Linuxon elérhető. :)
Menu Wizradból viszont nincs WebExtension verzió, így 57-től nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#54562) csako válasza Roxkex (#54560) üzenetére


csako
veterán

Ezt az addont nem jelzi kompatibilisnek windows-szal, mert felesleges.
Changelog-ból:
"Removed Windows and MacOS from platforms as this extension is useless for them. "

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54563) Roxkex válasza EmptyParadox (#54561) üzenetére


Roxkex
senior tag

Oh, akkor bocsánat a szerencsétlenkedésemért ! :)
Már fel is raktam és tökéletesen működik!
Ezer hála !

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#54564) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ez mire jó?[link] Minden gépindítás után a firefoxban a könyvjelző ablakoknak néne megjelenni, úgy is van (szerintem) beállítva, de csak az üres semmi.
Ilyennek kéne lennie: [link]
:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54565) EmptyParadox válasza makoss (#54564) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mi a pontos beállításod a General -> When Firefox starts és Home page résznél?

(#54566) makoss válasza EmptyParadox (#54565) üzenetére


makoss
addikt

[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54567) Kékes525 válasza makoss (#54566) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel a hibával én is találkoztam. Az 57 és feljebb nem mindig tölti be a startlapot. Nálam ez a Speed Dial [FVD] New Tab Page. Sokszor üres lap jön, miközben a kurzor homokórát mutat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54568) Grg válasza Matthewus (#54548) üzenetére


Grg
tag

Egy nagy pirospont a Mozillának, ugyanis simán elindítottam az 57-es telepítését, és gond nélkül frissítette az 52 ESR-t, minden beállítást megtartva és a kiegészítőket is, amikhez volt 57-ere való verzió. :C

(#54569) makoss válasza Kékes525 (#54567) üzenetére


makoss
addikt

Jaja.
Majdnem mindegyik firefox verzió ezt csinálja amúgy, elég idegesítő, pláne úgy ha a rendszer egy SSD-re van telepítve! :F
Az elején mindig ezt csinálja minden gépindítás után, de ha bezárom, utánna megnyitom már gyorsabb.
Sajnos ezt a fejlesztőknek sosem sikerült egyik verziónál sem korrigálniuk! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#54570) Jenne válasza Grg (#54568) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Tapasztalsz különbséget az ESR 52 és FF 57 között?
Például a gyorsaságban, Memória vagy Processzor használatban? Én az ESR-t használom, de nem érzem lassúnak.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54571) EmptyParadox válasza Jenne (#54570) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbáld ki a Portable 57-est, és akkor nem tud összeakadni a kettő.
Személy szerint 56-os után érezhetően gyorsabbnak érzem. Én elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#54572) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,

Abban kérem a hozzáértők segítségét, hogy nem tudok rájönni arra ez miért van:

Csak akkor jelenik meg újra a kiegészítő képe, ha újra telepítem (frissítem) a Firefoxot, de csak addig jó, amíg valamelyik kiegészítő nem frissíti magát, mert utána újra eltűnik...

(#54573) Matthewus válasza Pete1 (#54572) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam is van, hogy nem jelenik meg egy kiterjesztés képe, ha újratelepítem a kiterjesztést, akkor megjelenik. Még nem jöttem rá az okára.

(#54574) Pete1 válasza Matthewus (#54573) üzenetére


Pete1
tag

Köszönöm a választ, ezek szerint nem vagyok egyedül....
Én már azt is kipróbáltam, hogy letöröltem és telepítettem elölről, bár a registry-t nem takarítottam ki.
Fogalmam sincs arról, hogy miért csinálja!

(#54575) Matthewus válasza Pete1 (#54574) üzenetére


Matthewus
őstag

Újratelepítést én is próbáltam, ráadásul egy olyan problémám is van, ha letiltok egy kiterjesztést, akkor csak Firefox újraindítása után tudom újra engedélyezni. Teljesen véletlenszerűen jön elő.

(#54576) Kékes525 válasza Matthewus (#54575) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem próbálkoztál a cache törlésével?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54577) Matthewus válasza Kékes525 (#54576) üzenetére


Matthewus
őstag

Teljesen véletlenszerűen jön elő, cache meg ki van kapcsolva.

(#54578) Kékes525 válasza Matthewus (#54577) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam az 57-es és az 58-as (a 15béta is) nem mindig jelentkezik be a start lappal (Speed Dial [FVD] New Tab Page), nem tudom, hogy miért. Ez is véletlenszerű. Új lap hívásánál (CTRL T) azonnal megjelenik. Az 56-os ig ez jó volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54579) Matthewus válasza Kékes525 (#54578) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem ez már előjött az 57-es előtt.

(#54580) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Ez a Quantum kikészít! Bármit próbálok megnyitni, csak ezt kapom!

Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát? Próbáltam a 64 és a 32 bites verziót is, letiltottam az összes kiegészítőt, de semmi nem változik. Friss telepítés, a gyorsítótár üres, másik meghajtóra raktam, de a beállításokat és a kiegészítőket mégis megtalálta. Sandboxie-t használok, eleve abba telepítettem próbából az új verziót, most a szokásos böngészőből írok, ez tökéletesen működik. (Szintén Sandboxie.) Nem tűnik úgy, hogy a CIS ráugrott volna és virtuálisan futna.

(#54581) C. s. válasza C. s. (#54580) üzenetére


C. s.
addikt

Bocs, ez lemaradt: 64 bites W8.1-et használok. (Naprakész frissítéssel.)

(#54582) Matthewus válasza C. s. (#54580) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha a régi profilodat megtalálta akkor semmit nem ér az új telepítés. Törölni kell a profilmappát.

(#54583) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

1 kérdés, hogy jön össze 1gb memória használat FFben?
többnyire feljut 700MBra fél óra használat alatt, mi a franc fogyaszt el ennyi memóriát?, a legtöbb játék amivel játszom még a fél GB sem éri el.

(#54584) Cs1csó válasza Abrion (#54583) üzenetére


Cs1csó
félisten

A modern böngészőknél ez teljesen normális, gondolom van vagy 8GB RAM-od. Nekem annyi van és 700MB körül eszik, persze idővel ez az érték felcsúszhat magasabb értékre is.

Az egyik oka, hogy minden folyamat elvileg külön szálom fut, tehát minden lap, extension stb. ez azért van, hogy ha valami összeomlik akkor nem tudja - remélhetőleg - magával rántani az egész böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#54585) Abrion válasza Cs1csó (#54584) üzenetére


Abrion
senior tag

de mit másol oda? még ha a weblap teljes tartalmát feltöltené sem lenne ennyi max 100m.
érted? Mit?
üres adatott készít a memóriába.

[ Szerkesztve ]

(#54586) C. s. válasza Matthewus (#54582) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, megpróbálom. Mivel ez csak próba, nem szeretnék végleg megszabadulni tőle. Ha átnevezem vagy áthelyezem a próbálgatás idejére, az elegendő vagy az elérési út helyett a tartalom vonzza inkább, és így is rátalál?

Melyiket? Mindkettőt? Máshol is van? :B

c:\Users\NÉV\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\
c:\Users\NÉV\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\

(#54587) Matthewus válasza Abrion (#54585) üzenetére


Matthewus
őstag

about:memory - klikk a Measure gombra, és láthatod mi van a memóriában. A multi-process és pl. egyes biztonsági megoldások alapból megnövelik a memóriahasználatot.

(#54586) C. s.: Az alsót, aminek az elérési útjában a Roaming van. Uninstallálásnál ha bepipálod, akkor ezeket is eltávolítja, nem kell kézzel törölni.

[ Szerkesztve ]

(#54588) C. s. válasza Matthewus (#54587) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm!
Átneveztem, mert szeretném - szükség esetén - a régi újratelepítése nélkül megcsinálni. Töröltem a Quantumot, majd újraraktam, de indításkor hibával fogad: "A Firefox profil nem tölthető be. Hiányzik vagy nem érhető el." Hogyan vehetném rá, hogy csináljon egy új profilt?

(#54589) Abrion válasza Matthewus (#54587) üzenetére


Abrion
senior tag

js-non-window 400mb
window-objects 241mb

400mb 10 percnyi használattól jsnek? :D, 3 weblap van nyitva.

(#54590) Cs1csó válasza Abrion (#54589) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem csak a sima kezdőoldallal 370MB-ot eszik 5 folyamattal.Ezekkel a kiegészítőkkel (ezeken kívül minden gyári beállítás)

Ezt amúgy problémának érzed, ha igen miért? (nem kötekedésképpen kérdezem) Gondolom ez egyfajta intelligens memória kezelés, tehát ameddig látja az FF hogy van bőven memória addig terjeszkedik is de ha pl. böngészés mellett indítunk egy memóriaigényes játékot akkor lehet visszábvesz, letesztelném de jelenleg nincs memóriaigényes játékom.

[ Szerkesztve ]

(#54591) Matthewus válasza Abrion (#54589) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha van elég RAM-od és nem érzékelsz lassulást vagy kiugróan magas memóriahasználatot, akkor nem mindegy mennyit eszik? Próbálj ki más böngészőt, az se fog kevesebbet használni.

(#54592) Abrion válasza Matthewus (#54591) üzenetére


Abrion
senior tag

Van lassulás, csak 4gb memóriám van, volt olyan hogy 1 ablakra klikeltem és 1 percig olvasta a vinyot amire betöltötte :/, nem reális ez a nagy memória használtat, úgy érzem a js minden adatott felmásol aztán nem törli hanem ott hagyja a nem használt adatott.
ezért ilyen nagy a memória használat.

(#54593) Cs1csó válasza Abrion (#54592) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg pont az a lényege a RAM használatnak, hogy ne a háttértárat buzerálja a böngésző ami ha HDD akkor lassú.
Tényleg érdemes végigpróbálni más böngészőket érdemi böngészőkből nincs túl sok:
- chrome vagy chrome alapú: vivaldi, opera
- FF

Az MS böngészőit inkább hanyagolnám.

Mik a géped főbb paraméterei, milyen oprendszert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#54594) Abrion válasza Cs1csó (#54593) üzenetére


Abrion
senior tag

Windows 10 home box, 1155 Socket Asus P8B75-V Intel 4 magos proci 2x2GB memória, és 1TB vinyo.

Talán e hónapban veszek 2x8gb memot. vagy 4x4gb

(#54595) Cs1csó válasza Abrion (#54594) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól látom ebbe a alaplapba csak ddr3-as RAM-ok mennek úgyhogy inkább 2x8GB-ot vegyél, a dual channel miatt.

(Nem akarok a pénztárcádban turkálni de 15 ezerért már van 120 GB-os SSD ami szintén sokat dobna, de még egy 8 ezer forintos 32 GB-oson is elfér a windows 10)

[ Szerkesztve ]

(#54596) C. s. válasza C. s. (#54588) üzenetére


C. s.
addikt

Valaki erre?
(A végén van a kérdés.)

(#54597) Kékes525 válasza C. s. (#54588) üzenetére


Kékes525
félisten

firefox.exe -p

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54598) Cs1csó válasza C. s. (#54596) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínűleg nem lett a korábbi verzió megfelelően eltávolítva és ez zavar be, manuálisan kell megtenned:
- c:\programfiles\Mozilla Firefox
- c:\users\felhasznalo\appdata(rejtett)\local\Mozilla
- c:\users\felhasznalo\appdata(rejtett)\locallow\Mozilla
- c:\users\felhasznalo\appdata(rejtett)roaming\Mozilla

Ezeket töröld, aztán próbálkozz újra.

(#54599) C. s. válasza Kékes525 (#54597) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
Az én esetemben melyiket érdemes választani? Mert 64 bites, az lenne az alapértelmezett, 57-es és gyakorlatilag szűz (vagy olyasmi).

csicso82:

Neked is köszönöm!
Igen, egyáltalán nem szedtem le, majd akkor, ha a próba sikerrel jár.

(#54600) Kékes525 válasza C. s. (#54599) üzenetére


Kékes525
félisten

A kép az csak példa, másrészt ott csak a címet adod meg, akármit is írhatsz, annak a lényeghez semmi köze. Csak a profile nevét adod meg itt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.