Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) Sonja


Sonja
veterán

Firefox 57-hez keresnék olyan extension-t, ami kiírja, amikor egy letöltés befejeződött. Chrome alatt erre egy Download Manager extension-t használok, itt ilyesmi kellene. Alapból nem találtam ilyen beállítást, csak egy hülye kék nyíl ugrál. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53602) Matthewus válasza Sonja (#53601) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg ezt hozzáadni about:config-ban: browser.download.manager.showAlertOnComplete logikai és az értéke true.

(#53603) Sonja válasza Matthewus (#53602) üzenetére


Sonja
veterán

Köszönöm, ezt már megtaláltam google-val. Sajnos ez nagyon nem jó. :( Eleve nem külön ablakban nyílik meg, hanem a Firefox-on belül (nem tudom jobban leírni :B), másrészt meg csak azon a fülön, amiből indítottam a letöltést. Ha bezárom azt a fület, akkor nem ad semmi visszajelzést. Ezért szeretnék valami extensiont, már, ha egyáltalán létezik ilyen. :F Vagy esetleg lehet már használni chrome-os kiterjesztéseket?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53604) Matthewus válasza Sonja (#53603) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg ezt a két linket: [link] [link]
És nézd meg ezt: [link] de nem biztos, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#53605) Kékes525 válasza Matthewus (#53604) üzenetére


Kékes525
félisten

A "Chrome Store Foxified" telepítettem és megpróbáltam installálni a Chrome áruházból a NoSquint Plust (a Chrome-on jól müködik). Sajnos nekem nem sikerült. "Preparing to download and install..." Itt megáll a művelet. Persze ha rendesen működne akkor a fejlesztő is áttette volna, de azért megpróbáltam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53606) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, én az FF syn-et használom a könyvjelzők, beállítások, stb. mentésére. Ha törölni szeretnék pl. könyvjelzőt, vagy egyéb változtatást szeretnék, akkor azt hogyan tudom megtenni. Pl. bontom a sync fiókkal a kapcsolatot és azután módosítok? Magyarul, mi szinkronizál, mihez: a böngésző a pc.-n, a felhőben tárolt adatokhoz, vagy fordítva? Előre is köszönöm a választ.

(#53607) Cs1csó válasza seneca07 (#53606) üzenetére


Cs1csó
félisten

A pc-n változtatsz valamit, akkor azt felhőben is módosítja, kb. leköveti amit csinálsz a pc-n.

(#53608) Kékes525 válasza Cs1csó (#53607) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem sokáig ki volt kapcsolva, aztán bekapcsoltam és a régire szinkronizált.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53609) Cs1csó válasza Kékes525 (#53608) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is igaz és érthető is hiszen ilyenkor a szinkronizálást tekinti alapnak(visszakapcsolásnál azt az állapotot állítja vissza ami utolsó szinkronizált állapot volt) ami a szinkronizálás kikapcsolása alatt történt az bukó, de folyamatos szinkronizálás mellett ilyen problémának nem kellene előfordulni.

(#53606) seneca07

Jobb felül menü - beállítások - firefox fiók itt lehet változtatni mit szinkronizáljon és mit ne adott eszközök között.

(#53610) Kékes525 válasza Cs1csó (#53609) üzenetére


Kékes525
félisten

Azóta nem is volt. Volt rendes mentésem, ezért nem volt probléma. Töröltem a fiókot és újra csináltam egy üreset.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53611) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

56.0.2

Ha a google fotókba töltenék fel videót, több gigabájtos, akkor elképesztő sokáig szöszöl a feltöltés előtti "elemzéssel", vagy mi a túróval.

FF 48, 49, 50, vagy ebben a "korban" nem volt ilyen tetűség.
Króm alatt maximum pár perc ez a folyamat, itt meg fél órát!!! is szöszöl, a feltöltés meg megvan megint pár perc alatt, ha már beindult.

Letiltott kiegekkel is próbáltam már, semmi.
GPU gyorsítás ON/OFF, tök mindegy.

Lehet az 57 lesz a megoldás, de tudom, hogy azzal is gondok lesznek, mert mindig van valami frissítéskor. :W

[ Szerkesztve ]

(#53612) seneca07 válasza Kékes525 (#53608) üzenetére


seneca07
tag

Konklúzió: a Mozbackup-al kevesebb veszödség van, mert hiába módosítok a böngészön, ha a sync bejelentkezés után visszaáll a legutóbbi állapot.

(#53613) seneca07 válasza Cs1csó (#53609) üzenetére


seneca07
tag

Tehát elvileg: sync kikapcs- módositás- sync bekapcs, aztán elvileg a legutóbbi állapotot menti a felhöben, azaz leköveti a változást.

(#53614) Kékes525 válasza seneca07 (#53612) üzenetére


Kékes525
félisten

:K vagy ahogyan én csinálom (2. pont) [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53615) movax válasza movax (#53461) üzenetére


movax
őstag

Nem találtam megoldást erre a problémára, pedig mindent kipróbáltam már, viszont 100 százalékos, hogy FF-hiba, úgyhogy reménykedve várom a következő FF-update-et. Vajon mikor esedékes?

(#53616) Matthewus válasza movax (#53615) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam minden rendben Realtek és Win10. Windows frissítések fel vannak rakva? Próbáltad újrarakni a hangkártya drivert?

(#53617) seneca07 válasza seneca07 (#53613) üzenetére


seneca07
tag

Ez szuper, kipróbálom. Köszönöm a tippet, segítséget.

(#53618) movax válasza Matthewus (#53616) üzenetére


movax
őstag

Ja, minden frissítés fenn van, driver-bűvészkedés is megvolt. Előfordul, hogy egy-egy iyen hangosítás-halkítás után a rendszer néha "elengedi" a hangkártyát, tehát jobboldalt lenn az ikonon megjelenik a piros kereszt, kis ideig ott marad, aztán ismét visszajön, valszeg újratelepül a driver.

Eseménynaplóban van egy Warning, Kernel-PNP, Event ID 442. amiről sokat nem sikerült kereséssel sem megtudni. Egy 2015-ös drivert használok, nem generikus, hanem Sony és eddig tökéletesen működött.

Van még ez is:

Device HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0275&SUBSYS_104D6500&REV_1000\4&1e13bfcb&0&0001 was not migrated due to partial or ambiguous match.

[ Szerkesztve ]

(#53619) seneca07 válasza Kékes525 (#53614) üzenetére


seneca07
tag

Ez szuper, kipróbálom. Köszönöm a tippet, segítséget. Bocsánat, nem az én hsz-emre akartam a választ írni :N

(#53620) Matthewus válasza movax (#53618) üzenetére


Matthewus
őstag

A 2015-ös elég régi, van idei driver is.

(#53621) movax válasza Matthewus (#53620) üzenetére


movax
őstag

Mondom: nem általános Realtek, hanem ez a legutóbbi Sony-aláírású driver.

(#53622) weiss


weiss
addikt

Tudtok olyan kieget/módszert amivel nem az egész domént törlöm a historyból, hanem csak azt, amit kiválasztok. Tehát van a historyban pelda.hu/aaaa és pelda.hu/bbbb, alapból mindent töröl a FFX, ami pelda.hu, de én csak a pelda.hu/aaaa-t szeretném törölni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53623) Kékes525 válasza weiss (#53622) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem értelek, mert bármelyik lapot külön tudom az előzményekből törölni. [kép] A prohardveres előzményeim közül csak ezt törli, a többi marad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53624) Matthewus válasza movax (#53621) üzenetére


Matthewus
őstag

Akkor jelezd a problémát a Sony-nak, vagy a Mozillának a Bugzillán.

(#53625) weiss válasza Kékes525 (#53623) üzenetére


weiss
addikt

És tényleg, én meg a webhely elfelejtésére nyomtam mindig :W

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#53626) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Esküszöm egyre szarabb ez az s3 google translator van olyan mindent le sem fordít egy oldalon,ha arra bökök,hogy oldal lefordítása,akkor van olyan xy oldalakon kijelölöm a szöveget és kis ikonra kattint fordítás és nem fordítja le még csak fel sem ugrik a fordító ablak.Régen sokkal jobban működött,másnál is van így?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53627) Kékes525 válasza weiss (#53625) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, hát az igen. ;]

(#53626) Pityu.

Ilyet én is tapasztalok, akkor itt átállítom az adott nyelvre és fordít. Macerás, de működik [kép]. Ezt a hibát betudom az átállással, remélem javítani fogja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53628) Fandango válasza Pityu. (#53626) üzenetére


Fandango
veterán

Miért nem próbáljátok ki amit nemrég linkeltem fordítót?

(#53629) Kékes525 válasza Fandango (#53628) üzenetére


Kékes525
félisten

Rövid időre feltettem, de nálam az nagyon nem akar fordítani. Sokszor csak az eredetit mutatja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53630) Pityu. válasza Kékes525 (#53627) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem van amelyik oldalnál nem adja ki ezt a kis ablakot szóval fordítás ott nuku

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53631) stifi82 válasza Kékes525 (#53510) üzenetére


stifi82
aktív tag

Köszi a segítséget annyi elég volt hogy 1 másik mappába feltelepítettem a firefox 56 verziót utána már az 57es kezelte a jelszó mentéses kiegészítőt. Most letöröltem az 56 és el tűnt az 57ból a jelszavak mentési lehetőség, semmi profilt nem kreháltam. Ha így is működik nekem jó így is köszönöm a segítséget

(#53632) Kékes525 válasza Pityu. (#53630) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Ott is fordít. [kép] [kép]. Ha a lefordított szöveg fölé helyezed az egérkurzort, akkor a teljes lefordított szöveget látod. [kép] Amúgy az új API-k miatt korlátozások vannak a Mozilla site-ján (és néhány más helyen).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53633) Kékes525


Kékes525
félisten

S3.Translator 6.8

"fixed: zooming
fixed: minor bug fixes "

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53634) Pityu. válasza Kékes525 (#53633) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most raktam fel nálam már 6.9 et ír

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53635) Kékes525 válasza Pityu. (#53634) üzenetére


Kékes525
félisten

Hoppá, már frissítette is. Ez nagyon rövid életű volt. Régi: [kép] Már nálam is 6.9 [kép]

Kipróbáltad, amit írtam?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53636) Leki78


Leki78
tag

Van egy kis problémám ezzel az 57-es verzióval.
Adott a Battlefield 3 aminek egy böngészőben futó :W szerverkeresője van. Originben elindítom a játékot ami behozná a böngészős szerverkeresőt (Battlelog), de ezt írja ki:

"Az oldal nem megfelelően van átirányítva

A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.

Ez a probléma néha a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik."

Próbáltam már egy-két dolgot, de egyik sem vezetett eredményre.
A Chrome és IE is rendesem behozza az oldalt csak a Mozilla sz*rakodik.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#53637) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, addig bűvészkedtem a firefox profilban a css file-okkal, hogy most nem tudom elindítani a böngészőt és ez a hibaüzenet fogad
"A(z) Firefox profil nem tölthető be. Hiányzik vagy nem érhető el. Hiányzó profil."
Többszöri FF újratelepítés sem oldotta meg. Tudtok rá vmi. megoldást, vagy format C?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#53638) Matthewus válasza seneca07 (#53637) üzenetére


Matthewus
őstag

Törölted a profilmappát is uninstallnál?

(#53639) seneca07 válasza Matthewus (#53638) üzenetére


seneca07
tag

Revo uninstallal töröltem, de most megnéztem, megvan a profilmappa. Először a 32 bites firefox volt fenn a gépen, majd uninstall, 64 bites fel. A program files x86 mappában találtam egy Mozilla maintenance mappát és azt is töröltem manuálisan. Lehet ez volt a baj? Nekem a sync mindig be van kapcsolva, ezáltal nem tudok telepíteni immár normálisan Firefox-ot?
Ui: van egy 4 nappal ezelőtti Mozbackup mentésem is, de amikor visszaállítom abból a profilt, továbbra sem működik a böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#53640) Kékes525 válasza seneca07 (#53639) üzenetére


Kékes525
félisten

Az csak akkor törli, ha a törlés utáni vizsgálatokat is elvégzed és törlésre kijelölöd a talált könyvtárakat és ekkor le is nyomod a törlés gombját.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53641) seneca07 válasza Kékes525 (#53640) üzenetére


seneca07
tag

Sajnos ez megtörtént. Hogyan lehet megoldani?

(#53642) Matthewus válasza seneca07 (#53641) üzenetére


Matthewus
őstag

"Nekem a sync mindig be van kapcsolva, ezáltal nem tudok telepíteni immár normálisan Firefox-ot?"
Ha tiszta telepítést csinálsz, akkor nem jelentkezik be automatikusan a Sync-be, el kell indulnia probléma nélkül a Firefoxnak.

(#53643) seneca07 válasza Matthewus (#53642) üzenetére


seneca07
tag

Sajnos ez volt az egyik probléma hogy letöltöttem a telepitö file-t, elindult a telepítés, a végén kiírta, hogy hiányzó profil. Már be volt jelentkezve a sync-be.22-es csapdája. Marad a windows újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

(#53644) csako válasza seneca07 (#53643) üzenetére


csako
veterán

Egyszerűen csak töröld a profilmappád, sőt az egész Mozilla mappát onnan, az a biztos, kreálja csak magának szépen újra, majd megpróbálhatod visszaállítani a mozbackup mentést, hátha.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53645) seneca07 válasza csako (#53644) üzenetére


seneca07
tag

Nem működik ez sem. :(

(#53646) Matthewus válasza seneca07 (#53645) üzenetére


Matthewus
őstag

(#53647) balazs1956


balazs1956
senior tag

Végül is hogyan működik ez a FF sync.
Most az elsődleges gépemen rendbe tettem az elburjánzó könyvjelzőket.
Bekapcsoltam a szinkront, erre a felhőből visszarakta a régit :W :W :W
Honnan lehet tudni, hogy milyen irányba írja felül a másikat.
Pláne több rendszert használok,akkor miféle kavarás lesz?
Nem lehet beállítani, hogy mit írjon felül mivel?

(#53648) Matthewus válasza balazs1956 (#53647) üzenetére


Matthewus
őstag

Először törölni kellett volna a régi mentést a Syncből. Első bekapcsoláskor azt állítja vissza, ami benne volt eddig.

(#53649) seneca07 válasza Matthewus (#53646) üzenetére


seneca07
tag

Huh, szuper, nagyon köszönöm! Az általad megadott linkben leírtad szerint jártam el, segített. Lehet nem kellene vérpistike módjára buherálni a profil mappát, csak szerettem volna hasonló kinézetet, mint a régi FF.
A classic theme restorer sajnos még nem működik. Szóval nagyon köszönöm!

(#53650) balazs1956 válasza Matthewus (#53648) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hogyan tudom a régi syncet törölni?
Amit találtam, az a fiók törlése.
Az a fiók tartalmát törli, vagy az egész fiókot?
Ha a fiókot magát törli, akkor ugyanazzal az email címmel enged másikat létrehozni?
Szóval nem világos, vagy én vagyok nagyon láma.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.