Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) huberpe válasza pinnacle (#53696) üzenetére


huberpe
aktív tag

érdekes, ezt is észrevettem 2-3 napja, hogy nem pattannak be egyből az oldalak. akkor ez nem egyedi jelenség ezekszerint.

(#53702) Matthewus válasza ledgeri (#53698) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam megy.

(#53703) pinnacle válasza huberpe (#53701) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Te valamin változtattál, vagy csak valami "betelt" az új Firefoxon? Most látom, hogy 64-es van, lehet 32-st kellene kipróbálni, ha egyáltalán van ilyen. Én nem emlékszem, hogy valaha TTL kézfogás üzenetet láttam volna. Ugye mindegy, hogy a címsorban vagy a kereső sávba keresek?

[ Szerkesztve ]

(#53704) huberpe válasza pinnacle (#53703) üzenetére


huberpe
aktív tag

nem változtattam semmin, igazából 2-3 listát adtam hozzá az alapkonfigurációhoz képest. az szerintem teljesen mindegy, hogy hol keresel.a címsor ugye a default keresővel dolgozik.

(#53706) Rimuru válasza #20749568 (#53705) üzenetére


Rimuru
veterán

GTK tema miatt ilyen.

Vigyázat, csalok!

(#53708) #40553216


#40553216
törölt tag

A NoScript még messze van a tökéletestől. Az összegző oldalon pár kattintás után egyszerűen lefagy az 57-es FF, pedig a proci nem pörög ezerrel, a memória sincs agyonterhelve. Így továbbra is 52.

(#53707) Aweriot
Mármint a beírt szöveg világos színe a baj? A Beállítások>Tartalomnál próbáltál a színeken állítani?

[ Szerkesztve ]

(#53709) qdak


qdak
addikt

sziasztok, az uj frisitessel egy csomo regi kiegeszitot elvesztettem, nem engedi oket, vmi megoldas van ra ?
regen volt vmi az about:config-ba amivel ki lehetett kapcsolni a verzio figyeleset, igy a nem jo addonok is ujra mukodtek ?
vagy csak nalam szarta ossze magat ? :(((

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#53710) NeoPampalini válasza qdak (#53709) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az új FF verzióban nem a régi "típusú" kiegészítők vannak, hanem WE (web extension) alapúak, ami amennyire utána jártam, teljesen más, mint eddig. Keresni kell alternatív kiegészítőket és/vagy megvárni, amíg lesz a régiből (ha lesz)... Ja, és nem lehet őket reaktiválni, pont emiatt.

(#53712) qdak válasza NeoPampalini (#53710) üzenetére


qdak
addikt

kar, sajna fele legalabb nem letezik :(
koszi az infot

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#53713) Kékes525 válasza qdak (#53712) üzenetére


Kékes525
félisten

A közeljövőben még várható, hogy esetleg lesznek kompatibilis verziók. Több addonnál a szükséges támogató API-kra várnak a fejlesztők.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53714) Rimuru válasza #20749568 (#53711) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem jelenleg nem, nekem ez se valtoztat semmit.
browser.display.use_system_colors

Vigyázat, csalok!

(#53715) Cs1csó válasza Kékes525 (#53713) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem simán a kieg készítők lustaságáról van szó(ugye a nulláról írták újra a böngészőt tehát úgymond dolgozni kell vele újat írni és nem lehet tovább foltozgatni a régit), van valami amit még meg kellene kapniuk az FF-től?

(#53716) Kékes525 válasza Cs1csó (#53715) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan nem ismerem azokat az API-kat amik hiányoznak és amik még várhatóak, de erről több helyen lehet olvasni. Például Matthewus is írt erről itt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53717) Rimuru válasza #20749568 (#53711) üzenetére


Rimuru
veterán

Aweriot, milyen temat hasznalsz? van vilagos megfeleloje? nezz ra erre

Vigyázat, csalok!

(#53718) Kékes525


Kékes525
félisten

Most vettem észre, hogy a PH! kalkulátor script valami miatt nem müködik. 3 Firefox profilom van 3 különböző verziójú Firefoxal (56, 57 és 58 béta) egyiken sem müködik, pedig ma már láttam működni. Nem értem. Prohardveren történt volna valami? [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53719) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, melyik reklámblokkoló a megbízhatóbb, jobb FF-ra, uBlock origin, vagy Adguard?
Előre is köszönöm a választ.

(#53720) Cs1csó válasza seneca07 (#53719) üzenetére


Cs1csó
félisten

Puding próbálja az evés teszteld őket, de nálam a favorit az UBLOCK ORIGIN egyszerű és nagyszerű

(#53721) Kékes525 válasza seneca07 (#53719) üzenetére


Kékes525
félisten

A kettő nem egészen egyforma feladatú. Az uBlock Origin az egy Firefox addon és ezért csak a Firefoxon belül hatékony, míg az Adguard az egész PC-t védi. Én PC-én a uBlockot Origin addont használom, míg Androidon az Adguardot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53722) csako válasza Kékes525 (#53718) üzenetére


csako
veterán

Valószínű, Ctrl + F5 után nekem sem jó már

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53723) Kékes525 válasza csako (#53722) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez érdekes. Mit lehet a site-on változtatni, hogy ne működjön? Nem tudja beolvasni a számításhoz szükséges adatokat? Valószínűleg valami ilyesmi lehet. Ma délután még biztosan működött. Írtam a szerzőjének egy privát üzenetet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53725) seneca07 válasza Kékes525 (#53721) üzenetére


seneca07
tag

Köszönöm, akkor uBlock lesz a befutó.

(#53726) Syl válasza Kékes525 (#53721) üzenetére


Syl
nagyúr

Én Androidon is Firefoxozom, természetesen uBlock Originnel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53727) Ringman válasza Syl (#53726) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is használtam egy ideig, de lg g3 (2gb) esetén használhatatlanul lassú volt, ugyanazon a telefonon az srware iron összehasonlíthatatlanul gyorsabb.

(#53728) Syl válasza Ringman (#53727) üzenetére


Syl
nagyúr

Honor 8-on mint a villám.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53729) csako


csako
veterán

Kedves Mozilla egyelőre nem igazán akarja, hogy folytassam az utam Quantumon...
Végre találtam a Messenger panelre 57+ is működő alternatívát, erre kiderül, hogy a panel mérete korlátozott + a tartalmának minden egyes megnyitáskor újra kell töltődnie (ez utóbbiról itt olvastam), emiatt felesleges másodperceket kellene várnom... :(((
Sajnos minden más változat kényelmetlen (külön ablak/fül vagy oldalsáv).
Úgyhogy amíg nincs változás, addig maradok a köztes 58.0b1-en, amin még engedélyezni tudom a hagyományos addonjaim + Quantum is van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53730) Kékes525 válasza Syl (#53726) üzenetére


Kékes525
félisten

Én Google Chrome-ot használok Androidon. :B Másrészt Androidon azért célszerűbb az Adguard, mert az alkalmazások reklámjainak döntő többségét is kiszűri. Mivel az appok jó része ingyenes, így nagyon sok a zavaró reklám. Nálam az Adguard segítségével gyakorlatilag nulla, az alkalmazásaimban nincs reklám. Ja és nagyon fontos, root nélkül is tökéletesen müködik!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53731) Kékes525


Kékes525
félisten

Megjött a Firefox 57.0.1.

"
Fixed

Fix a video color distortion issue on YouTube and other video sites with some AMD devices (bug 1417442)

Fix an issue with prefs.js when the profile path has non-ascii characters (bug 1420427)

Various security fixes

Google map crashes on OSX with Intel HD Graphics 3000

Changed

Block injection of a client library associated with the RealPlayer Free player which is known to cause performance problems in Firefox. (Bug 1418535)

"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53732) paatrick


paatrick
senior tag

Sziasztok 52. ESR változat van nekem most. A legutóbbi biztonsági frissítés óta nem jön be Aliexpresszen a bejelentkező rész, csak egy üres doboz. Megpróbáltam letiltott kiegészítőkkel is, ugyanaz. Valaki találkozott már ezzel?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#53733) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok! A Kereső mező méretét anno a Testreszabásban lehetett állítani, most meg fix - kicsi - és nagyon zavaró ez.
Lehetséges valahogy változtatható méretűvé tenni? 8 karakter nagyon kevés :((( Köszönöm :R

(#53734) pinnacle válasza pinnacle (#53696) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem volt a Youtube-nek hangja, újraindítottam a Firefoxot települt egy frissítés, mintha gyorsabb lenne, és ezt az üzenetet sem látom azóta.

[ Szerkesztve ]

(#53735) HookR


HookR
addikt

Találkozott más is a szöveg élsimításának elváltozásával?
Ha rákattintok, akkor azonnal frissíti a megjelenítést és megjavul, majd (meredten figyelve) látszik, ahogy 20-30 másodperc alatt fokozatosan megint elmászik. Érdekesség, hogy csak a szöveg bizonyos részeinél tapasztalható, egy mondat/szó egyik fele még jó, a másik már nem. Az első képen például a "Cuccolós Cincik" a második hsz-nál jól jelenik meg, de a negyedikben már rosszul, de leginkább a két kép váltakoztatásával figyelhető meg a különbség. A második is hibás, csak kisebb mértékben és nem azonos szövegrészletnél.

Kép_1 / Kép_2

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#53736) Vesa


Vesa
veterán

Üdv,

Ezt az EU-s cookie üzenet baromságot blokkoló addon-t keresem, tudná valaki linkelni? Köszönöm!

A tudomány a valóság költészete!

(#53737) Rimuru válasza Vesa (#53736) üzenetére


Rimuru
veterán

I don't care about cookies

Vigyázat, csalok!

(#53738) Vesa válasza Rimuru (#53737) üzenetére


Vesa
veterán

Respect! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#53739) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Sziasztok!

mkv plugin-t hogy tudok feltenni Quantum alá?
Esetleg hogy tudom lejátszani az mkv, avi kierjesztésű file-okat? Mp4 megy az avi,mkv nem ??
Korábban FF ESR alatt volt vlc web plugin, ez sajnos nem tudom, hogy kellene quantum alá is felvarázsolni.

Köszönöm

fagyi

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#53740) Matthewus válasza Fagyi (#53739) üzenetére


Matthewus
őstag

Sehogy. Ha kell a VLC plugin, használd az ESR-t, amíg frissítik.

(#53741) Kékes525


Kékes525
félisten

Sajnos a legújabb NoScript mellett van néhány oldal ami nem jön be (OneDrive, Deezer, Viatom), hiába engedélyezem az oldalon összes scriptet, csak a parancsfájlok általános engedélyezése vagy az addon letiltása használ: [link], Másrészt a beállításokat sem tartja meg. Van még javítanivaló rajta...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53742) Fagyi válasza Matthewus (#53740) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Kösz!
Frissen telepített ESR alá hogy megy fel a vlc web plugin, vagy a törölt ff után hogy lehet feltenni az ESR-re a vlc web plugint? Add-on-ban nem találom! :Y

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#53743) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok, tudtok valami megbízható normális bugmentes kiegészítőt új Firefoxhoz az alábbiakra? Valamiért egy rakás plugin vacakul műkszik nálam vagy egyáltalán el sem indul, esetleg totál másképp műkszik, mint amit megszoktam :(
- google translate, Chrome alatt jobklikkel fordítottam, itt most ImTranslatort használok, de lehetne egyszerűbb is...
- ip cím babrálására... Chrome alatt hola plugint használtam, de itt szinte mindegyikhez regisztrálni kell, ami nekem picit fura, mert ezeknek a pluginoknak nem az lenne az egyik lényege, hogy anonim maradjak? Ergo a regisztrálás és az anonimitás picit nem mond ellent egymásnak? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53744) Kékes525 válasza jjeahh (#53743) üzenetére


Kékes525
félisten

S3.Translator 6.12

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53745) Syl válasza Kékes525 (#53741) üzenetére


Syl
nagyúr

Én a minapi noscript kiborulásom óta nem használom. Veszélyesen élek ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53746) Kékes525 válasza Syl (#53745) üzenetére


Kékes525
félisten

Én az 57-es sem használom, csak tesztelésre fut néha. Még... :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53747) jjeahh válasza Kékes525 (#53744) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Rengeteg a beállítási lehetőség, de miután átverekedtem magam rajta egész jónak tűnik, sőt tetszik, hogy bill kombinációval fordít, jobbklikkelni sem kell... :R

ip pluginra valaki?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53748) Cs1csó válasza jjeahh (#53743) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 (#53744) Kékes525

A firefox addon oldalon keress rá ezekre a kulcsszavakra: VPN, IP, PROXY van elég találat és próbálgasd, tudom nem nagy tipp de még új ez a quantum és idő kell, hogy a kieg fejlesztők is belerázódjanak.

[ Szerkesztve ]

(#53749) jjeahh válasza Cs1csó (#53748) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Végigpróbálgattam, az összessel van valami probléma :DDD . Vagy regisztrálni kell, amitől tartok (lehet, hogy fölöslegesen), vagy tetűlassan tölti be ip cím váltáskor az oldalakat, vagy nagyon buta, pl. 3-4 ország választható, vagy nagyon gyenge az értékelése és/vagy nem műkszik. De ja, remélem lesz ez még jobb :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53750) Cs1csó válasza jjeahh (#53749) üzenetére


Cs1csó
félisten

A regisztrálás miből áll? Email cím kell? Nekem van olyan emailem amit gyakorlatilag nem használok csak arra van hogy ha valahova regelni kell de nem szeretnék de mégis kell akkor ezt használom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.