Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) Ringman válasza Kékes525 (#53450) üzenetére


Ringman
nagyúr

Default Full Zoom Level helyett nem találtam más értelmeset

(#53452) Thunderzolee

Üdv!

Frissült ez a sz×r, és eltűnt a Speed Dialom.
8×9-es mezővel használtam, kábé ~65oldal volt gyorslinkbe téve.

Nem olyan régen már volt egy ilyen frissítése a Firefoxnak, amivel szintén eltüntette a Speed Dialom. Akkor még ráerőszakoltam, mint nem kompatibilis kiegészítő, és működött szerencsére, de most eltüntette ez a sz×r az összes beállított oldalam.

Egyébként tetszik a kinézete, csak első dolgom volt, h fent a jobb oldalra visszategyem a házikó ikont (kezdőlap). Minek kell annak variálni a helyét? Aki máshol akarja tudni, átrakja.. :((

A pocket ikonját is ki szoktam szedni, úgyse kell, de most bekerült a címsorba, onnét hogy lehet eltüntetni? :F

Sebesség meg ilyenek tekintetében nem tudok nyilatkozni, nekem megfelelt az eddigi sebessége is.

De végülis nem ez miatt írtam.

Csako, köszi a linket, visszaraktam az egyel régebbi verziót, azzal legalább ismét visszakaptam a Speed Dialom.

Más kiegészítőket nem használok, de nem értem a Mozillát, nem lehetne frissítés előtt egy ablaknak felugrania, h biztos, h akarom ezt? Hát a pofám leszakad, h még mindig itt tartunk, h ráerőszakolják az emberre ha kell, ha nem kell, ha kompatibilisek a kiegészítők, ha nem.. Tudják, h akinél kiegek vannak fent, annak gondjai lesznek..
De legalább vissza lehetne állni az előző verzióra... de nem. :W
Még jó, h van ez a fórum, ahol megtaláltam az egyel régebbi magyar nyelvű verziót (az apkmirroron csak angolul van fent).

Köszi még egyszer, amíg nem lesz muszáj, én maradok a régebbinél.
Majd másik gépeknél időnként megnézem, fut-e már a Speed Dial a Quantummal, ráérek váltani majd akkor. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#53453) SharpSA válasza Kékes525 (#53450) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor nálad lesz valami rossz beállítás, mert nálam arányosan nagyít mindent és automatikusan az ablak szélességéhez kivéve azokat az oldalakat, ahol egyéni % van beállítva.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#53454) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Van már NoScript Quantumra :C

Life is better with a Titan

(#53455) Kékes525 válasza Ringman (#53451) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát, sajnos én sem. Várni kell a NoSquint Plus-ra, mert az az 56-oson tökéletes. Chrome-ra meg tudta csinálni, talán itt is sikerülnie fog feltéve, ha már az ehhez szükséges összes API a rendelkezésre áll, ezt viszont nem tudom.

(#53453) SharpSA

Ebben reménykedek. Nálam így nagyít:

NoSquint Plus:

Zoom Page WE:

Beállítások: [kép] [kép] [kép] Az aout:config-ban a képen láthatók be vannak állítva.

Jól látni a különbséget. Sokkal szebb, szellősebb, nagyobb sorközök vannak a NoSquit Plusban. Nálad ez milyen és mik a beállításaid?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53456) makoss válasza NeoPampalini (#53329) üzenetére


makoss
addikt

Ezt a Speed Dial [FVD] hogyan lehet kezdőlapra tenni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53457) Kékes525 válasza makoss (#53456) üzenetére


Kékes525
félisten

1 tab legyen nyitva, amin a speed dial van. Utána:

Beállítások ==> A Firefox indításakor ==> Kezdőlap ==> Aktuális oldal használata.

Vagy a speed dial címsorát beilleszted a fenti beállításokba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53458) drstrict válasza Kam1kaze (#53404) üzenetére


drstrict
újonc

Sziasztok. Ma bekapcsolatm a gépem és eltűnt az összes super start beállított link. Hogyan tudnám visszavarázsolni vagy legalább a linkeket visszaszerezni?

(#53459) Kékes525 válasza drstrict (#53458) üzenetére


Kékes525
félisten

Mentésed volt?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53460) IfjVerIstvan válasza Eversmann (#53454) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Fejlődött a NoScript, bár az óriási verziószámváltás kicsit "olaszos" :)
Üröm az örömben, hogy az FF API hiányosságai miatt egyelőre hiányzik az ABE/Clearclick.

Aláírva...

(#53461) movax


movax
őstag

Tapasztalt-e valaki hangfagyást az 57-es FF alatt? Bármilyen videó és hang (YT, Soundcloud stb.) lejátszásakor ha halkítani vagy hangosítani akarom, lefagy a lejátszás és jobb esetben a play-gombbal megy tovább, rosszabb esetben befosik az egész hangrendszer a gépen és csak a restart oldja meg.
Realtek és win10, csak FF alatt csinálja, Edge mindenn rendben.

(#53462) Kékes525 válasza IfjVerIstvan (#53460) üzenetére


Kékes525
félisten

A kezelhetősége nekem nagyon idegen. Remélem meg tudom szokni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53463) Pityu. válasza movax (#53461) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most próbáltam youtubeval nincs ilyen gond nálam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53464) movax válasza movax (#53461) üzenetére


movax
őstag

Nem addon okozza és FF-reinstall után sem szűnik a probléma.

(#53465) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Rokonságból panaszkodtak, hogy a FF legutóbbi frissülése óta (57, Quantum) nagyon lassan töltődnek be a weboldalak, Chrome és Edge alatt nem tapasztalják a problémát. (4G ram és SSD van alattuk)

Hozott ilyen hibát a FF új verziója, van értelme visszaraknom a régit (56), és kikapcsolni az automatikus frissítést?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#53466) Kékes525 válasza A_ScHuLcZ (#53465) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott valami régi beállítás, vagy addon okozhatja a problémát.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53467) Matthewus válasza A_ScHuLcZ (#53465) üzenetére


Matthewus
őstag

Tiszta profillal kell megnézni, gyorsabbnak kell lennie.

(#53468) Bohus


Bohus
aktív tag

A régi könyvjelző iker gomb (bal:könyvjelzőzés, jobb:legördülő lista) nekem jobban tetszett mint a Quantum könyvjelző megjelenítője. Eszköztáron nem tudom mit reprezentál az aláhúzás a csillag gombnál, az egyszerű nagy csillag gomb jobban illett a többi mellé.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#53469) Eversmann válasza Kékes525 (#53462) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Ha képben voltál az előzővel, akkor nagyjából át fogod látni. Max picit szokatlan a kezelése még. A beállítások része viszont eléggé khmmm fapados. Remélem idővel visszaáll a rend.

Life is better with a Titan

(#53470) drstrict válasza Kékes525 (#53459) üzenetére


drstrict
újonc

nem tudom. én kézzel nem mentettem. azt hittem mentődik az egész a felhőbe, mert másik gépen ugyanezt a kezdőképernyőt (superstart) láttam...

(#53471) Vakegérke válasza drstrict (#53470) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neked mondom és mindenki másnak, a MozBackup végtelenül egyszerű és hatékony módja a mentésnek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53472) drstrict válasza Vakegérke (#53471) üzenetére


drstrict
újonc

köszi, de most ez sajnos nem segít rajtam. több éves link gyűjtésem nincs meg (kb 50-60 link...), sajnos nem mentettem könyvjelzőkbe már, mert minek..

(#53473) Eversmann válasza drstrict (#53472) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Most csinálsz egy Sync-et, és elkezded összegyűjteni. :U Így mindig megmaradnak.

Life is better with a Titan

(#53474) Vakegérke válasza drstrict (#53472) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tudom, eső után köpönyeg, de ródd csak fel a kapufélfádra a lehetőséget, hogy többé ilyen veszteség ne érjen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53475) drstrict válasza Vakegérke (#53474) üzenetére


drstrict
újonc

sikerült egy másik gépről (internet lekapcs) megtalálni a nagyját, kézzel kikopiztam a linkeket. Be tudom valahogy tenni könyvjelzőbe úgy h ne egyenként kelljen elmenteni?

(#53476) A_ScHuLcZ válasza Kékes525 (#53466) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Beállítás nem hiszem (2 gépen egyszerre jelentkezett a probléma), addon problémát inkább el tudok képzelni.

Megnézem, köszönöm! :R

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#53477) Vakegérke válasza drstrict (#53475) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom. Ha van érdemleges válasz, bizonyára megkapod a hozzáértőktől.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53478) Eversmann válasza drstrict (#53475) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Én megpróbálnám, ha lehet a másik gépen lementeni json-ba (FF) vagy html-be

De ha nyomsz egy Alt-ot a Firefoxben, fenti menüsorban a Könyvjelzők-Minden könyvjelző megjelentése-Importálás és mentés alatt látod, hogy mik a lehetőségek

Life is better with a Titan

(#53479) makoss válasza Kékes525 (#53457) üzenetére


makoss
addikt

Ez így jó, köszi! :R
Amit beállítottam könyvjelző ablakokat a firefoxon Speed Dial [FVD] azt hogyan mentem el, illetve azt hogyan hívom elő? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53480) Syl


Syl
nagyúr

Hááát, ettől az új NoScript-től nem estem hasra... Alapdolgokat (pl. export/import) sem tud.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53481) raider21


raider21
aktív tag

NoScript 10.1.1 történet:

[link]

[link]

[link]

[link]

Cikk:
[link]

raider21

(#53482) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Lehet nem idevaló, de hátha valaki megmondja a tutit...
Win 10, 64bit, a Firefox frissült a quantumra. (57.0 64bit)
Az a bajom, hogy függő vagyok, a facebookon belül sokat játszom a candy crash-el, de most azt írja ki hogy HTML5 kompatibilis böngésző kellene hozzá, magát a játékot flash alapon tölti be. Már vagy fél éve html5 alapon működik, nem értem hogy a frissítés miatt miért állt ez vissza, de nem tudom mit és hogyan kéne beállítanom hogy a html5 verzió induljon, ne a flash. Ha a flasht letiltom, akkor sem indul a html5. Vélemény, tanács?:(

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#53483) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Azt vissza lehet állítani, hogy a könyvjelző mappák sárgák legyenek? Úgy azért jobban elkülönülnek.

(#53484) EmptyParadox válasza pinnacle (#53483) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#53485) pinnacle válasza EmptyParadox (#53484) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Így már jobban tettszik.:)

(#53486) roxan


roxan
senior tag

Üdv!

Frissített a böngésző a quantum-ra, és egy általam kedvelt és sokat használt kiegészítót (search WP) letiltott.
Korábban volt valami trükk az így letiltott dolgok feloldására, de most nem találom. Valaki esetleg tud segíteni?

Vagy: olyan kiegészítő kéne, ami ki tudja emelni az adott oldalakon, találatokon a keresőben, amilyen szevekra kerestem. Mint amikor sorkihúzóval kiemelek vmit, úgy láttam azonnal az oldalon, hol a keresett szöveg. Na ezt tudta a searchWP.

(#53487) Fandango válasza roxan (#53486) üzenetére


Fandango
veterán

A Firefox saját keresőjének a kiemelése nem jó erre a célra?

(#53488) roxan válasza Fandango (#53487) üzenetére


roxan
senior tag

Hát, őőő, izé... de. :) Talán. Hogy kell bekapcsolni, mert nekem alul nincs ilyen.

Kérdés: ha több szóra kerestem, akkor mindet különböző színnel emeli? vagy ilyet nem lehet?

(#53489) SteadyMan válasza pinnacle (#53485) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nekem nem vált át sárgára az icon. Kell valamit variálni az SVG Fill text file-ban? Beraktam a profile-ba egy Chrome alkönyvtárba userChrome.css file-ba, de semmi változás. :(

(#53490) pinnacle válasza SteadyMan (#53489) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezt beraktad az első sorba?
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

Profile-on belül nekem volt egy mappa.
C:\Users\xy\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\hfi02lpe.default\chrome

Nekem ez a fájl, de itt a menü is bal oldalon van.

(#53491) Kékes525 válasza Eversmann (#53469) üzenetére


Kékes525
félisten

"A beállítások része viszont eléggé khmmm fapados."

Erre gondoltam elsősorban.

(#53471) Vakegérke: :K

(#53472) drstrict

A profile-ba szétnéztél? Úgy emlékszem a könyvjelzőkről készül backup, legalábbis én látok. Persze, lehet, hogy valamelyik addonom csinálja. Mindenesetre nézz széjjel ott.

(#53479) makoss

A könyvjelzők (gyors hívók):[kép], a beállítás pedig: [kép]

(#53480) Syl

Fejlődni fog, különösen akkor, ha minden szükséges API rendelkezésre fog állni. Persze jogos a kérdés, hogy miért nem akkor váltott a Mozilla, amikor már minden API kész volt?

(#53484) Ozrych

Köszi, ezt én is felhasználom. :)

(#53487) Fandango

Sikerült eltüntetni az Aktuális újratöltés gombot? [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53492) Syl válasza Kékes525 (#53491) üzenetére


Syl
nagyúr

>ha minden szükséges API rendelkezésre fog állni

Szerintem a beállítások (szűrők) lementése és/vagy visszatöltése nem API függő, elvégre ezt az uBlock vagy a Cookie AutoDelete is tudja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53493) Kékes525 válasza Syl (#53492) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz. De most itt tart. Gondolom hamarabb kiadta, míg teljesen kész lett volna, mert a felhasználók nagyon sürgették. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53494) #40553216 válasza raider21 (#53481) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szép és jó, de alig hiszem, hogy a felhasználók tömegeinek segít ez a végtelen részletesség irányába tett bonyolultság. Honnan a fenéből tudná egy nem programozó vagy nem netes biztonsággal foglalkozó valaki, hogy a sok opció közül mit kell választania ahhoz, hogy az adott oldal megfelelően látható legyen, mégis legyen értelme a NoScript használatának. Ráadásul a webfejlesztők által nyilván jól, de a hétköznapi emberek által egyáltalán nem ismert kategóriák közül kellene választani, mit szűrjön, mit ne. Hát honnan a fenéből tudná ezt valaki? Főleg angolul.

(#53495) Kékes525 válasza #40553216 (#53494) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ilyen addonokat csak akkor szabad használni, ha az ember tudja, hogy mikor mit csinál, mert több kárt lehet vele okozni, mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53496) NeoPampalini válasza roxan (#53488) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Keresés funkció, CTRL-F, mint a legtöbb progiban, pölö Word, Excel... :D De be lehet úgy is állítani, hogy gépelésre kezdjen keresni (CTRL-F nélkül), a Beállítások / Általános lapon alul, a Böngészés résznél ("Szöveg keresése..."). :)

(#53497) #40553216 válasza Kékes525 (#53495) üzenetére


#40553216
törölt tag

Meglehet, de ahhoz képest, ha egyáltalán nem használ semmit, mivel is okozhatna kárt? Hisz’ a rossz beállításokkal is csak legfeljebb ugyanannyira lesz veszélyeztetve, mintha egyáltalán nem használná. Másrészt az előző, jelentősen kevésbé interaktív forma jóval felhasználó barátabb volt egy olyan kiegészítőnél, amelyet kifejezetten sokan, köztük sok nem IT-szakember használ. Minthogy utóbbi nem is a szűk célközönsége.

(#53498) lufi7 válasza EmptyParadox (#53484) üzenetére


lufi7
aktív tag

Valamit tudnál arra is, hogy az új ikonok egy kicsit hasonlítsanak a régiekre, ne ezek a fekete pálcika sz@rok legyenek.
Elmentettem egy csomó userChrome.css fájlt a Classic Theme Restorer-es csóka oldaláról de nem igazán akarnak működni.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#53499) roxan válasza NeoPampalini (#53496) üzenetére


roxan
senior tag

Sajna csak egy szóig emel ki, amúgy jó lenne, bár külön kell "aktiválni". Másik tudta, ha a keresőmezőbe beírok valamit, automatikusan emelte ki.

Egyelőre nincs más, köszönöm.

(#53500) SteadyMan válasza pinnacle (#53490) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Valami nem gömbölyű, mert beraktam azt a css file-t, amit küldtél, a Menü átkerült a bal oldalra, de a könyvtár ikonok továbbra is szürkék, nem sárgák. :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.