Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54951) lufi7 válasza EmptyParadox (#54950) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ez működik. :R
Feliratra valami esetleg vagy az a youtube hibája?

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#54952) Matthewus válasza lufi7 (#54951) üzenetére


Matthewus
őstag

Linkelj egy videót, amin nem jó.

(#54953) seneca07 válasza Kékes525 (#54851) üzenetére


seneca07
tag

Szia, ilyet mely kóddal lehet átalakítani.? Pl. hogy a visszanyíl is ilyen legyen, meg a tabok is? Előre is köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#54954) lufi7 válasza Matthewus (#54952) üzenetére


lufi7
aktív tag

Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#54955) Matthewus válasza lufi7 (#54954) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezen csak automatikus fordítás van, az ilyen.

(#54956) lufi7 válasza Matthewus (#54955) üzenetére


lufi7
aktív tag

Szomorú vagyok. Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#54957) Kékes525 válasza EmptyParadox (#54950) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam valami miatt az iridium autoplay funkciója most (0.4.7b) nem működik. Eddig nem volt vele gond.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54958) Matthewus válasza Kékes525 (#54957) üzenetére


Matthewus
őstag

0.0.5 a legújabb.

(#54959) csako válasza Kékes525 (#54957) üzenetére


csako
veterán

Válts frissítési csatornát, kikerült a bétából, csak a verziószámozás nem követi (kvázi újraindult), tampermonkeynak ne higgy, hogy "downgrade" :D
Link

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54960) Matthewus válasza csako (#54959) üzenetére


Matthewus
őstag

Megjelent a kiegészítő változat is: [link]

(#54961) csako válasza Matthewus (#54960) üzenetére


csako
veterán

Köszi, átváltottam rá, korábban a youtube+ is kiegészítőként jobban működött, mint a szkript.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54962) zoli03


zoli03
őstag

Kb 1 hete frissített a Firefox, 58.0.1-re. Azóta ha hozzáadok egy könyvjelzőt, nem a Könyvjelzők menübe rakja, mint korábban, hanem a Más könyvjelzőkbe. Hiába állítom át, következő induláskor megint odarakja. Nem találtam semmilyen beállítást, ahol meg lehetne változtatni. Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?

Amúgy már nagyon-nagyon gondolkodom, hogy letiltsam a frissítéseket, mert számomra nemhogy javulna, hanem verzióról verzióra rosszabbodik a Firefox, lassan minden frissítéssel előjön valami probléma.

(#54963) Cs1csó válasza ph2012 (#54945) üzenetére


Cs1csó
félisten

efef :DD

(#54964) Syl válasza zoli03 (#54962) üzenetére


Syl
nagyúr

Waterfox a barátod ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54965) Kékes525 válasza csako (#54959) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#54958) Matthewus

Köszi! Most már jó. :R Ez elkerülte a figyelmemet. :D A kiegészítő verziót töltöttem le.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54966) Soma01


Soma01
veterán

Állítólag már beállítható a Firefox-ban a középső egérgomb (vagy a lenyomható görgető) gomb funkciója. De én nem találom, hogy hol? Írjátok már meg nekem, hol van!

(#54967) Matthewus válasza Soma01 (#54966) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen funkciót akarsz beállítani rá?

(#54968) Rimuru válasza Soma01 (#54966) üzenetére


Rimuru
veterán

"gomb funkciója" - mire gondolsz? egyeni parancs, vagy ami mindig is ott volt, autoscroll. (about:config: general.autoScroll / Settings: Use autoscrolling).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#54969) Soma01


Soma01
veterán

Azt szeretném beállítani, hogy ha ezzel a gombbal klikkelek egy linkre, akkor az a link új fülön (lapon) nyíljon meg a háttérben vagy pont ellenkezőleg, legyen az az aktív fül miután megnyílt egy új lapon a link.

(#54970) Matthewus válasza Soma01 (#54969) üzenetére


Matthewus
őstag

Alapból a háttérben nyitja, a beállításoknál Hivatkozás új lapon való megnyitásakor átváltás rá azonnal opciót be kell pipálni, és akkor átvált.

(#54971) Soma01 válasza Matthewus (#54970) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Ez lesz az.

A Chrome-ban is van ilyen?

(#54972) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtok ajánlani olyan alkalmazást ami lényegében ugyan azt csinálja, mint a NoSquint? Vagyis, hogy minden oldalra beállítsa a beállított nagyítást? Csak mert a NS-sel van olyan oldal ami eltorzul, szétesik, közben ha kézzel beállítom a %-ot, akkor nem.

Véleményem szubjektív...

(#54973) Kékes525 válasza hackeeeee (#54972) üzenetére


Kékes525
félisten

Ugyanolyan tudásút sajnos nem, de hasonlót igen:

1. Zoom Page WE

2. Text Legibility

3. Custom Page Zoom

4. Zoom for Firefox

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54974) hackeeeee válasza Kékes525 (#54973) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A lényege annyi lenne, hogy egységesen tudja.. Össz-vissz annyi kellene, hogy 110%-ra kellene állítani egységesen, és ennyi.

Úgy néz ki, hogy a zoom for firefox bejött. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54975) Cs1csó válasza Kékes525 (#54973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Olvasva a hozzászólásodat kedvet kaptam és a Zoom Page WE-t lecseréltem a Zoom for Firefox-ra, idáig tetszik (Semmi extrára nem használom csak az alap 100% helyett mindenütt 125% legyen) Valahogy elegánsabb a felhasználói felülete is.

(#54976) hackeeeee válasza Cs1csó (#54975) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 4K-ban használom, windows alatt 125%, itt Nekem elég a 110, mert 125-ön sajnos elég sok oldal már csúnya, pixelesedik, stb. :(

Véleményem szubjektív...

(#54977) Cs1csó válasza hackeeeee (#54976) üzenetére


Cs1csó
félisten

22" FHD-ban használom, de igénylem a +25%-ot. Jó lenne ha rendesen lehetne DPI-t állítani de az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

(#54978) hackeeeee válasza Cs1csó (#54977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A windows sajátja már egész jó, de sok olyan dolog van, ami nem támogatja ezt még rendesen, még mindig. Az "alap" windows-os cuccok egész szépen átméreteződnek, sőt pl. maga a böngésző is. De sok oldalon a tartalommal azért vannak gondok. Én most ezért is próbálok inkább lentebb menni ebben, ameddig még használható, látható számomra.

Véleményem szubjektív...

(#54979) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Lehet valamilyen módon változtatni a letöltési nyílon, hogy látványosabb legyen a letöltés folyamata? Kicsit fapadosnak tűnik.

(#54980) SP4C3


SP4C3
veterán

Malware is jött az új FF-szal:

No Extension Activity Stream 2018.01.04.0062-4997c81d
No Extension Application Update Service Helper 2.0
Yes Extension Firefox Screenshots 25.0.0
No Extension Follow-on Search Telemetry
Yes Extension Form Autofill 1.0
Yes Extension Photon onboarding 1.0
Yes Extension Pocket 1.0.5
No Extension Shield Recipe Client 76.1
No Extension Web Compat 1.1
No Plugin OpenH264 Video Codec 1.7.1 Mozilla Corporation

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54981) Matthewus válasza SP4C3 (#54980) üzenetére


Matthewus
őstag

Hol itt a malware?

(#54982) SP4C3 válasza Matthewus (#54981) üzenetére


SP4C3
veterán

Ki van jelölve... Minden kiegészítő, amit engedély nélkül futtatnak és beletuszkoltak, csak elfelejtettek szólni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54983) Soma01 válasza SP4C3 (#54980) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt hol nézed és hol a kakukk tojás?
Én is feltettem a frissítést, de ilyeneket nem látok. Mondjuk, azt sem tudom, hol nézzem.

(#54984) SP4C3 válasza Soma01 (#54983) üzenetére


SP4C3
veterán

Na látod pontosan ez a kib@**ott nagy baj, hogy nem látod, csak nem értem miért rejtegetik a gerinctelen fejlesztők? Miért kellett eldugni? Pingsender.exe FF mappájában megvan?

"Internet for people, not profit" :))

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54985) Soma01 válasza SP4C3 (#54984) üzenetére


Soma01
veterán

Az az exe megvan. Igen...?

Ha jól olvastam, hogy az 55-ös óta benne van és le is tiltható. Ez az állapotjelentés, nem? Az elvileg kikapcsolható azon az oldalon, ahol az adatok vannak.

De ezt is találtam:
"You can either disable health reports in about:preferences or set toolkit.telemetry.shutdownPingSender.enabled to false in about:config."

[ Szerkesztve ]

(#54986) Cs1csó válasza SP4C3 (#54980) üzenetére


Cs1csó
félisten

Részleteznéd ezeket hogy pontosan mit csinálnak és ha letiltom akkor nem lesz instabilitás stb.:
- Activity Stream
- Application Update Service Helper
- Web Compat
- OpenH264 Video Codec

Ezeket már korábban letiltottam:
- Firefox Screenshots
- Follow-on Search Telemetry
- Pocket
- Shield Recipe Client

Soma01 A Cclenaerben meg tudod nézni: Ccleaner főablak - Eszközök - Böngésző beépülők - Firefox

[ Szerkesztve ]

(#54987) hackeeeee válasza Cs1csó (#54986) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezeket, hogyan lehet letiltani?

Oké, semmi.. A ccleaner-rel megoldottam. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#54988) Soma01 válasza Cs1csó (#54986) üzenetére


Soma01
veterán

Én csak a "Follow-on Search Telemetry"-t és a "Shield Recipe Client"-t tiltottam le. A többit miért kellene?

(#54989) Cs1csó válasza Soma01 (#54988) üzenetére


Cs1csó
félisten

A másik kettőt nem használom. Se a pocket-et se a screenshot-ot.

(#54990) Soma01 válasza Cs1csó (#54989) üzenetére


Soma01
veterán

... mondjuk én sem. :)

(#54991) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, nem tudom mi történt a tűzrókámmal, de rendszeresen ebbe a hibába ütközik:

"Az oldal nem megfelelően van átirányítva

A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.

Ez a probléma néha a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik."

Mi lehet a probléma? Előre is köszi.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54992) Cs1csó válasza Dzsana (#54991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teszteld letiltott kiegészítőkkel, futtass: adwcleanert, hitman pro-t, rogue killert, mbam freet, hitman pro, drwebcureit, stb.
Gyaluld a böngésződ, alaposan a rejtett appdata stb. mappákban se maradjon semmi majd telepítsd újra hivatalos helyről a legfrissebbet és csak a könyvjelzőket és a jelszavakat szinkronizáld.
Majd teszteld így aztán mehetnek vissza a kiegészítők, és azzal is teszteld.

(#54993) Dzsana válasza Cs1csó (#54992) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi, akkor neki ugrok. Amiket találtam neten, a süteményekkel való variálásokat, mind végig próbáltam, de negatív.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#54994) myke01


myke01
senior tag

Üdv "róka-bűvölők" ;)

Ezek közül a beépülők közül miket lehet ,vagy érdemes letiltani ,amire biztos h nincs szüksége a böngészőnek ?

(#54995) Kékes525 válasza Cs1csó (#54975) üzenetére


Kékes525
félisten

Én éppen a Zoom Page WE-re váltottam, mert a legújabb (8.0)-nak van egy nagyon kellemes tulajdonsága, a sortávolságot is tudja növelni. 1 hónapja kértem a fejlesztőtől és beletette a funkciót, így már nekem is szépen nagyít:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54996) Cs1csó válasza Kékes525 (#54995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kipróbálom bár ez a funkció nálam nem releváns, a lényeg a +25% az egész oldal tekintetében (chrome-nál az nCore pl. 125%-nál szétesik) Ami nem tetszett a DW-nél hogy van olyan oldal aminél ha a képet behozom külön oldalon ránagyítok utána az oldal visszaáll 100%-ra.

Nano defender, valószínűleg egy ideig nem lesz itt találtam róla bővebben:[link]

[ Szerkesztve ]

(#54997) Kékes525


Kékes525
félisten

Mos jött el az ideje és töröltem a Firefox 56.0.2-öt. Béke poraira. :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54998) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!

Ajánljon már valaki egy jó letöltő add-ot, amivel tudnám helyettesíteni a DownThemAll-t. Nem hiszem el, hogy nincs egy jó alternatívája. :( Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#54999) Kékes525 válasza Digitalpimp (#54998) üzenetére


Kékes525
félisten

Rókán kívül vannak alternatívák. Szerintem amúgy is felesleges a Firefoxra bízni a nagyobb, több letöltéseket. JDownloader 2 Adware-free Setup Amúgy ehhez van kisegítő addon is: Download with JDownloader

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55000) D@niel


D@niel
addikt

amikor megjelent a quantum, olvastam róla, egyből fel is tettem. tetszett, használtam, főverzió frissités is volt azóta
aztán volt ez a "reklámoldalak ugranak elő" problémám, ami semmilyen kiterjesztéssel nem szünt meg, lefutattam malware keresőt, nem változott semmi, kaptam itt egy linket amivel az ublock origint kell beállitani, ehhez viszont nem értettem

gondoltam vissza rakom a chrome-ot, minthogy újra húzzam a rendszert? immáron 2 hete egyszer sem jött elő reklám ablak, és az a helyzet, hogy egyrészt maga a böngésző is hamarabb elindul (mindkettő ssd-n, mégis van különbség), de az oldalak is gyorsabban elkészülnek, youtube-on hamarabb elindul a videó, még egy ncore belépés-aktivitás kombó is, ha nem is sokkal, de hamarabb, mindezt legalább 5 kiegészitő mellett, és a firefoxban kevesebb extension futott, 100 mbájtos neten, ping 20-50 körül

laptopon üzemidő kb hasonló volt, azaz magamtól nem tudnám megmondani, hogy melyik a jobb-rosszabb
egy facebook mondjuk egy i5 6.gen 12gb rammal is tud akadozni, ez jobb volt a firefoxon, de szerintem ez is inkább a finom görgetés miatt, szóval most keresek kiegészitőt chrome-ban erre

remélhetőleg nem úgy jön le amit irok, hogy rossz a firefox, a chrome pedig az ász, mert szivesebben használnám én is a rókát, csak amikor meg is oldódik a probléma vacakolás nélkül, és első pillanattól fogva egyértelmü a sebesség, úgy gondolom, hogy számomra is a sztenderd megoldás a megfelő, sajnos

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.