Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok egy olyan problémám van hogy nem tudok sehogy se hangot kicsikarni Firefox -bol külső usb dac/amp ot használva.Edge böngészővel viszont működik rendesen minden youtube stb . felraktam legújabb drivereket, asio, legfrissebb flash de nem akar az istenért se hangot kiadni magából mar órákig próbálgattam játszani a beállításokkal de semmi eredmény

57.0.2 (64-bit) verzio. Valakinek valami ötlete esetleg?

(#54202) Visormail


Visormail
addikt

Nektek nem bugos a YouTube High Definition? Némelyik videót nem kezdi el lejátszani bármit csinálok. Amit elkezd annál is ha megállítom, utána sokszor nem tudja folytatni. Ha letiltom akkor nincs ilyen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#54203) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem most már az úgymond hivatalos verziót (Chrome-ra már van) fejlesztő is elkészítette a NANO ADBLOCKER-t és a NANO DEFENDER-t.

(#54204) Kékes525 válasza Cs1csó (#54203) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, akkor a Chrome verzió helyett felteszem a Firefoxosat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54205) Pityu. válasza xmaas (#54201) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáld meg letiltani a bővítményeket és úgy próbáld meg,ha úgy van hang akkor egyesével kapcsolgasd vissza őket,ha azok okozzák akkor úgy is kiderül.Egyébként flash playet mihez használsz?Én már rég nem telepítem,bár gondolom egy két dologhoz még talán kelhet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54206) Fandango válasza Visormail (#54202) üzenetére


Fandango
veterán

Én most próbaidőszakot tartok az Enhancer for YouTube addonnal.

(#54207) DS39


DS39
nagyúr

ennek a képnézegető kiegészítőnek keresem 57+ verziós alternatíváját.

hátha valaki tud, vagy lesz idővel ilyen.

(#54208) ArthurShelby válasza Cs1csó (#54203) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mit csinál az adblocker és mit a defender?
Nem elég a defender? Vagy az nem a ublock-ot védi, hanem csak a nano adblockert, ami ublock alapú?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54209) Kékes525 válasza ArthurShelby (#54208) üzenetére


Kékes525
félisten

A NANO ADBLOCKER, az olyan mint az uBlcok Origin (kinézetre is), azaz valamilyen szempont szerint nem akart, nem kívánatos, káros oldalakat szűr, míg a NANO DEFENDER az egy Anti-Adblock Killer, az adblockerek elleni kódok ellen van, azaz védi az Block Origint és a NANO ADBLOCKER-t, hogy nehogy lekapcsolhassák azokat.

Nemsokára megjelenek a honlapokon az Anti-Adblock Killer-erek elleni kódok és akkor az Anti-Adblock Killer elleni killerek ellen is fel kell majd lépni. Ezt lehet majd fokozni a végtelenségig. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54210) ArthurShelby válasza Kékes525 (#54209) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor jobban konkretizálom.
Ahhoz hogy az adblockerem (ublock origin) védve legyen, elég telepíteni a defendert?
Vagy a defender csak a saját nano (ublock alapú) adblcokert védi

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54211) Fandango válasza ArthurShelby (#54210) üzenetére


Fandango
veterán

Nano Defender védi az uBlock Origint is!

Egyébként én is felraktam, ha már ennyire reklámoztátok itt, és meglepődve tapasztaltam, hogy olyan oldalon is van hatása ahol nem az adblockot akarják blokkolni, hanem timer van amíg tovább tudsz lépni, hogy addig is nézd a reklámokat (amit nem láttam eddig se mert az ublock letakarítja :D ). A timer részt kilőtte a uMatrix és csak kattintani kellett a továbbra, viszont a defender teljesen kiiktatja az oldalt és a cél linkre visz egyből. :Y

[ Szerkesztve ]

(#54212) csako válasza ArthurShelby (#54210) üzenetére


csako
veterán

Néhány plusz dolog kell még ublockkal

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54213) Cs1csó válasza ArthurShelby (#54210) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Nano defender (Anti-Adblock-Killer) az Ublock orign és a Nano Adblocker mellé is telepíthető. Itt egy leírás, hogy mit kell tenned ha FF-re Ublock orign mellé telepíted a Nano Defendert vagy a Nano Adblocker mellé a Nano Defendert: [link]

Gyakorlatilag itt ha a kékkel kiemeltekre kattintasz és leokézod ami feljön ablak akkor megtörténik az integrálás. 1-7 lépés, ha nem világos valamelyik lépés akkor jelezd.

Ha Ublock Origin helyett Nano Adblocker-t használsz akkor könnyebb az integráció, én lecseréltem az Ublock Origin-t Nano Adblocker-re - most, hogy már a hivatalos fejlesztője elkészítette FF-re is a Nano Adblocker-t és a Nano Defender-t is
Ha megnézed az Ublock origin szűrőit és összehasonlítod a Nano Adblocker szűrőivel rájössz hogy gyakorlatilag ugyanaz alapvetően a Nano defender itegrálhatósága érdekében történtek a változások.

(#54214) ArthurShelby válasza Cs1csó (#54213) üzenetére


ArthurShelby
addikt

és Csako
Köszönöm szépen!

Kattintgattam bőszen. :) (mintha valami next-next finish lenne :D )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54215) Kékes525


Kékes525
félisten

Most már van Firefoxhoz is Nano Defender, így már teljesen legális a kérdésem, amit már egyszer feltettem a Nano Defenderrel kapcsolatban: [link]

Másrészt a múltkori kérdésemhez hozzáteszem, hogy ez mennyiben változtatja meg a Nano Defendertől függetlenül az uBlock Origin működését?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54216) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Néhány napja a Firefoxom kizárólag külföldi végződésű oldalaknál (.org vagy .com) azt csinálja, hogy felviszi a processzort 100 százalékra, amíg ki nem nyomom az oldalt. Mitől lehet ez?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#54217) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54216) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik Firefox (a folyamatok számából 57-esre saccolom), konkrétan milyen oldal, példákkal. Mindegyik (.org vagy .com) oldal?
Azért egy vírusellenőrzést megtehetsz. adwcleaner, Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware-ekkel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54218) Cs1csó válasza Kékes525 (#54215) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy itt kapsz erre választ. Ha megy az angol akkor Gorhillnek vagy jspenguin2017-nek kéne ezt a kérdést feltenni.

Gorhill-nek, azt, hogy neki mi a véleménye a Nano defender teljes integrációjáról, jspenguin2017-nek is, hogy ez miért fontos.

Amúgy szerintem ezek miatt is csináltak úgymond egy "feltuningolt" ublock origin-t, hogy az AAK componensek minél gördülékenyebb integrációja megvalósuljon.

Szerintem aki akarja használni a Nano Defender-t annak érdemes váltani a Nano Adblocker-re de ha nem akkor bőven jó az Ublock Origin.

Mindkét böngészőmön most Nano Adblocker + Nano Defender kombót használom.

[ Szerkesztve ]

(#54219) Hegyirabló válasza Kékes525 (#54217) üzenetére


Hegyirabló
veterán

57.02 64 bites, de most már a Prohardverrel is csinálja.

Aquila non captat muscas.

(#54220) Vakegérke válasza Hegyirabló (#54219) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hallgass rá, futtasd az ajánlott progikat. Egyre biztosabbnak tűnik, hogy beszedtél valami nem kívánatos mocskot.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54221) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54219) üzenetére


Kékes525
félisten

Prohardverrel? Kapcsold ki a "Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges" opciót, de azért nézd meg vírusra is. Ezzel elsőnek: AdwCleaner

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54222) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hát a vírust nem zárom ki én sem. Pár hete olyan voltam, mint egy amatőr, és rányomtam valamire egy ruszki oldalon. De azóta nem volt semmi gond, csak most jött elő.

Aquila non captat muscas.

(#54223) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54222) üzenetére


Kékes525
félisten

Futtasd le a javasoltakat és az eredményről számolj be, kíváncsiak vagyunk rá. Lehet, hogy valami bányászik a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54224) Hegyirabló válasza Kékes525 (#54223) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Inkább újratelepítem az egészet. :W

Pulyka közben sülhet.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54225) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54224) üzenetére


Kékes525
félisten

Az operációs rendszert újra telepíted, de előtte formázod a lemezeket? :D Mert csak az helyettesíti biztosan a vírus keresést. Az kicsit nehezebb.

A Firefox egyszerű újratelepítse egyáltalán nem fog használni, mert a profájl marad. Ha azt is törlöd, talán, de újra kell beállítanod mindent. Azonban egyáltalán nem biztos hogy ez használ, mert több fájl is megfertőződhetett. Azaz hacsak nem formázod a wincsesztert, a vírusellenőrzést nem úszod meg. Nem tudom miért félsz tőle, nem nagy dolog.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54226) Hegyirabló válasza Kékes525 (#54225) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lemez formázás, így igaz. Persze a hátamra púpnak nem kívánom ezt december 23-án, ráadásul SSD-ről van szó, Windows 7-el, ami Kíndows 7 rátelepíteni, annyi marhaságot kell beállítani, de még mindig gyorsabb, mire lemennek ezek a keresők. De még nem tudom, lehet, hogy megvárom, hogy lemenjen, és aztán megnézem, hogyan tovább.

Nézd meg! Negyvenkét perce megy, de még a feléig sem ért el. És nekem tapasztalatom, hogy én még vírust vírusirtóval nem tudtam eltávolítani, mindig formázni kellett.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54227) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54226) üzenetére


Kékes525
félisten

Te most viccelsz, vagy trollkodsz. A víruskeresés nagyságrendekkel egyszerűbb, gyorsabb és kényelmesebb.

Víruskeresőt írtam, nem ezt a ....!!! :D Azokat használd amiket javasoltam, azok sokkal gyorsabbak, maximum néhány perc.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54228) Vakegérke válasza Hegyirabló (#54226) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ajánlom szíves figyelmedbe a Macrium Reflect-et. Ha már tuti a telepített rendszer, lementi neked oda, ahova mondod neki. Ha gebasz van, restore, aztán ott folytatod, ahol mentésnél tartottál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54229) Hegyirabló válasza Kékes525 (#54227) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor mindet használjam, vagy azok közül elég egyet? :F

Viszont akkor most beismerő vallomást teszek, hogy mi volt! Egyszer csak felugrik az Office, hogy lejárt a licenszem. Hát mondom, ez nem jó, egyetemtől kapom, igaz, hogy most passzív vagyok, de akkor is jár. De az egyetem informatikával lelevelezni mindezt egy kín, akkor mondom magamban, nézek egy loadert. Beírtam a Googlebe, hogy "loader", amit kidobott, az baszta tele a Fifefoxomat. De csináltam egy rendszer visszaállítást, ami látszólag meg is oldotta. Ezek szerint még sem.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54230) Vakegérke válasza Kékes525 (#54227) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahogy már mondtad, az AdwCleaner jó kezdés, hamar lefut, jó eséllyel kisalátázza azt, ami "büdös". De hát ez is amolyan "nem erőszak a disznótor" dolog. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54231) Kékes525 válasza Vakegérke (#54228) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, de nem ilyenek miatt használják. Ha minden gebaszért újratelepíteném a rendszert, akkor mindennap kétszer kellene telepítenem. Víruskeresőket nem viccből találták ki. Ha nagyon masszív, súlyos fertőzésem van akkor igen, de az ellenőrzés nélkül nem derülhet ki.

Félre ne értsd, ezeket nem neked címzem, csak okulásból írtam azoknak, akik másképp gondolják. :)

(#54230) Vakegérke :K

(#54229) Hegyirabló :C :DD

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54232) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na, ezeket találta a MSE. Mit szó'tok?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54233) DS39 válasza Hegyirabló (#54232) üzenetére


DS39
nagyúr

szép, még keylogger is van... jelszavaidat (miután leirtottad ezeket) érdemes lesz megváltoztatni.

(#54234) Vakegérke válasza Hegyirabló (#54232) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szép. :D

De lefogadom, hogy a Kékes525 fórumtársunk által ajánlott progik találnak még párat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#54235) Kékes525 válasza Hegyirabló (#54232) üzenetére


Kékes525
félisten

Remek, azért a helyedben a javasoltakat (adwcleaner, Emsisoft Emergency Kit, HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware-ekkel) is lefuttatnám. Letöltéssekkel, kereséssekkel, irtással együtt max fél óra. A linkeket itt találod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54236) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Köszi Mindenkinek, futtatom az ajánlott programokat!

(#54233) DS39 A "Dögös mamik" oldalt az egyik barátom nézte.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#54237) Fandango


Fandango
veterán

Egyik Nano sincs már fent a hivatalos addon oldalon?! :F

[ Szerkesztve ]

(#54238) HZoli87 válasza Fandango (#54237) üzenetére


HZoli87
veterán

(#54239) Predator2 válasza HZoli87 (#54238) üzenetére


Predator2
addikt

Csak az 57-es verzióval kompatibilisek?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54240) Kékes525 válasza Predator2 (#54239) üzenetére


Kékes525
félisten

:K + feljebb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54241) HZoli87 válasza Predator2 (#54239) üzenetére


HZoli87
veterán

Nano Adblocker - 52+
Nano Defender - 57+

(#54242) Kékes525 válasza HZoli87 (#54241) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nano Adblocker - 52+"

A linkelt verzió nem, az csak az 57+-ra jó. Az 1.0.0.17 verzió igen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54243) HZoli87 válasza Kékes525 (#54242) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam ezt írja a honlap:

(#54244) Kékes525 válasza HZoli87 (#54243) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam, 56.0.2-él:

Ami linkeltél az az 57-esnél áll fenn.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54245) MasterMind


MasterMind
tag

Sziasztok!

Quantum óta nálam a Google fordító jobb klikkes parancsai szépen be lettek rakva sub-menübe. Nem lehetne őket valahogy visszarakni egyből jobb klikkre. Marhára idegesítő, hogy állandóan még ki kell választani.

(#54246) Fandango válasza HZoli87 (#54238) üzenetére


Fandango
veterán

Ez érdekes, mert keresésre se hozta be őket nekem.

(#54247) Fandango


Fandango
veterán

Nano Adblocker+Defender párosnál akkor egyáltalán nem kell azokat az instrukciókat alkalmazni, mint az uBlock Originnél?

(#54248) xmaas válasza Pityu. (#54205) üzenetére


xmaas
őstag

Próbáltam mar mindent friss install, add-on reset ,simán add ok nélkül ,se flash player se html videók nem adnak hangot ,többi böngésző simán csinálja a dolgát probléma nélkül.Na mindegy többet nem bajlódok vele mert mar nem tudok mit próbálni majd használok más böngészőt ha videot akarok nézni.Köszi

(#54249) csako válasza Fandango (#54247) üzenetére


csako
veterán

Így van, azokat nem kell.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54250) Fandango válasza csako (#54249) üzenetére


Fandango
veterán

OK, azért kérdeztem mert a uBlock beállításait importáltam a Nanoba, de akkor kitörlöm azt ami nem kell.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.